Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7302) SzalaiG válasza Bodor (#7299) üzenetére


SzalaiG
addikt

Ezek szerint a 840 is teljesen jó. :D

Mivel lehet kipótolni 9,5mm-re? Sajna így nem az igazi a notiban... :U

(#7303) jeni válasza SzalaiG (#7302) üzenetére


jeni
félisten

(#7311) Neck válasza Fire/SOUL/CD (#7269) üzenetére


Neck
veterán

Szia,

OCZ Vertex 3-at vettem, nagyon igényes a pakk.
Holnap jön a szerelem (fogom, és megszerelem a notebookot :D )

Köszönöm szépen a tanácsokat!

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#7312) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok.

Samsung 840-es szériájából néztem ki egy 128 Gb-os modellt a 3 éves R61i laptopomba. Ezt már 24.000 Ft-ért meg tudom vásárolni Kecskeméten.

Hasonló áron OCZ Vertex-et tudnék, de csak rendelni Budapestről, így ha garos baja van, sokkal több lenne a macera, ráadásul 26.000 Ft alatt nem tudom megoldani.

Szerintetek érdemes túlvariálni, vagy ennyiért érdemes a 840-est választani? Semmi extrára nem használom a notit, pusztán irodai alkalmazások, böngészés, illetve filmnézés.

Köszi:
Zoli

(#7313) kerekfej válasza q13579 (#7312) üzenetére


kerekfej
addikt

Bestbyte és Aqua-nal Windows 8 Pro Upgrade is jár hozzá. Általános célra megfelelő.

(#7314) mobal válasza q13579 (#7312) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Minden igényednek megfelelne! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7315) nemistom


nemistom
csendes tag

sziasztok!!

régi (4éves) fuji amilo pa 2510 laposomba szeretnék SSD-t venni, 64GB-ban gondolkodom, teljesen alap dolgokat szánnék rá, windows, zene/videó lejátszók, meg egy tracker progi ami kb 4-5GB-s adatbázist mozgatna. <---- részben emiatt lenne a vétel, meg úgy alapból lassú a gép.
kérdésem, (mivel nem vagyok egy műszaki zseni), javítana-e jelentősen a masina gyorsaságán, illetve érdemes-e erre a gépre áldozni?

illetve mely termékeket ajánlanátok elfogadható ár/érték-ben?
köszi előre is a segítséget!!

(#7316) Bodor válasza nemistom (#7315) üzenetére


Bodor
veterán

Biztos, hogy gyorsabb lesz a géped egy SSD-vel. Egy ilyet nyugodtan beletehetsz, és nyúzhatod sokáig.
Telepítéshez segítség.

(#7317) odorgg


odorgg
addikt

Végre megjött a 830-as, gyors teszt:

Tolok is rá hamar 1 Wint, mert már nagyon unom a HDD kerregését :D

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#7319) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Üdv!

Múltkor írtam, hogy eléggé drágultak az SSD-k, most viszont úgy határoztam, hogy egye kánya mégis csak veszek egyet.

25000 forintnál nem szeretnék sokkal többet adni érte. 120-128 GB-os méretben gondolkodok. Azzal bőven ellenék a rendszerrel, meg kipróbálás szintjén egy-két játékkal.
Windows lenne rajt, SATA 2-es csatlakozón tudnám csak használni, de mindenképp SATA 3-as SSD-t vennék.
MSI 770-C45 lapban használnám. Asztali konfig révén mindenképp kéne beépítő keret!

A következő két SSD-t néztem ki ebben az árkategóriában:

OCZ AGILITY 4 128GB 2.5" SATA3 25.550 Ft
OCZ VERTEX 3 120GB 2.5" 120GB 23.990 Ft Compker-nél mindkettő, 3 év garival egyaránt.

Kérdésem, szerintetek melyiket érdemes? Ár alapján a Vertex, sebesség alapján is gyorsabb a Vertex. Nyilván a SATA 2-es lapommal észre se fogom venni, de azért a tudat. Agility-nek jobban tetszik a színe, nyilván ez sem számít semmit:) Ezekhez ha jól tudom jár beépítő keret!?

Vagy esetleg hasonló méretű, árú SSD?

Előre is köszönöm a választ!

(#7320) Bodor válasza leikomessi (#7319) üzenetére


Bodor
veterán

Egyértelműen a Vertex 3 az ajánlott. Kipróbált, megbízható típus,tartós MLC-s , keret is van hozzá, és a legjobb árú 120 GB-os SSD napjainkban. Nem tudok nála jobbat ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#7321) jeni válasza leikomessi (#7319) üzenetére


jeni
félisten

Hello

Ha kell a beépítő keret akkor a Vertex 3 jó neked,az ajánlottak között van,tény az a legkorrektebb tudásban és csomagként van benne beépítő keret is.
Az Iponban a Kingston +V200 120Gb és adnak mellé ajándékba egy Creed III igaz ez 27000 Ft
A Samsung 830 128GB ilyet ha kapsz még,ez az ETALON,de ha nincs már akkor a Samsung TLC 120GB -s amihez adnak Windows 8 Pro upgrade telepítőt amivel csak 24000 Ft. Több helyen is árulják. Bestbyte Az Edigital levette a listából,akciósként nincs ott.
Természetesen az TLS-s Samsung kisebb írási képességgel rendelkezik,amúgy nincs vele gond.
Ezeket nem a comkerből tudod beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#7322) leikomessi válasza jeni (#7321) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors választ mindkettőtöknek!

Nézegettem már korábban is az ajánlgatásokat, ezen a Kingstonon is gondolkodtam. Félek, hogy a játék rajtam marad. Annyira nem vonz, második részével játszottam, nem jött át a stílus. Elég sokat hirdetnek itt az Aprón is, lehet nem menne el.

830-as árgép szerint egy helyen van, az is 27 ezer ha jól láttam.
A Win 8-al úgy vagyok, hogy nem nyűgözött le. A Win 7 stabilan fut 3 éve, nem váltom le, nagyon bevált.

Compkert csak azért írtam mert egész jó árak vannak, meg nincs is a világvégén.

Így, hogy ketten is a Vertex 3-at mondjátok megrendelem :) Köszönöm még egyszer!

(#7323) kerekfej válasza leikomessi (#7319) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 840 120GB + Windows 8 Pro Upgrade 24k [link] [link]

Beépítő keretet bárhol kapsz 600Ft körül.

Vertex 3-al vigyázz, mert nagy az esély, hogy fw-t kell frissíteni és nem a legmegbízhatóbb típus.

[ Szerkesztve ]

(#7324) szeva000 válasza kerekfej (#7323) üzenetére


szeva000
addikt

:C ...tudtuk....SAMSUNG :C :W :W :W :W

(#7327) kerekfej válasza szeva000 (#7324) üzenetére


kerekfej
addikt

Vehet Crucial M4 128GB-ost is, az MLC-s és a legmegbízhatóbbak egyike 25k-ért, mint a Samsung 830 128GB.

Krisztián Most vett itt valaki és neki 2.22-al szállították, a weboldalon viszont 2.25 a legfrissebb. A 2.22-vel előfordult kék halál bizonyos esetekben úgy rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#7328) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Egyszerűbb így, hogy kapok hozzá beépítő keretet, mint felárért elmászkálni a halálba olcsó beépítőkeretért.
Win 8-ra meg nincs szükségem. Meg lehet nem venni észre használat közben, de a Samsung írási sebessége közel a negyede a Vertex-ének. Ez számít valamit? Engem kicsit visszatart..

(#7329) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok.

Ma megyek átvenni a 840-es samsung 120 gb-os ssd-t. A kérdésem, hogy kell-e hozzá beépítőkeret, ha r61i lenovo notebook-ban szeretném kicserélni a benne lévő HDD-re?

(#7330) mobal válasza q13579 (#7329) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nem kell hozzá semmi, simán csak tedd be a régi merevlemez helyére! :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7331) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Urak.
OCZ SATA 2,5" 60GB Vertex Plus elég jó áron van ez az ssd. Van ennek valami baja, hogy 3 év garral 14k?
Rendszernek és dió3-ra használnám.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7332) Watto1991 válasza Gyuri27 (#7331) üzenetére


Watto1991
senior tag

A Vertex Plus nem ajánlott kategória. Nagyon nem.

(#7333) kerekfej válasza Gyuri27 (#7331) üzenetére


kerekfej
addikt

Picit drágábban ilyet érdemes venni:
Samsung 830
Crucial M4

Esetleg még:
Kingston SSDNow V+ 200 60GB

[ Szerkesztve ]

(#7334) Gyuri27 válasza Watto1991 (#7332) üzenetére


Gyuri27
félisten

Thx.

kerekfej:
Ami nekem elérhető lenne Kingston 60GB 2.5" SATA3 V300. Ö milyen?

Amd - Radeon - Ryzen

(#7335) kerekfej válasza Gyuri27 (#7334) üzenetére


kerekfej
addikt

Kingston-ból csak V+-ost érdemes venni szerintem.

(#7336) Gyuri27 válasza kerekfej (#7335) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ocz agillity 3-4 széria milyen?

Amd - Radeon - Ryzen

(#7337) dik válasza Gyuri27 (#7336) üzenetére


dik
őstag

Nekem 3 van hónapok óta és tökéletes.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7338) kerekfej válasza Gyuri27 (#7336) üzenetére


kerekfej
addikt

Ebből mit szűrsz le?

(#7339) dik


dik
őstag

Háhá és kezdődik megint minden előről! Hihetetlen. De nézzük a jó oldalát volt pár viszonylag nyugot napunk....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#7340) zazahoho válasza Gyuri27 (#7336) üzenetére


zazahoho
őstag

Annak hidd el a szavát aki gyakorlatban is használja, ne annak aki csak a ctrl+v kombinációt ismeri. 4-es szériát nyugodtan vehetsz. Mint már írtam nekünk a 3-as szériával sem volt gondunk ( kb 30-40 db működik a mai napig gépben). Ajánlott típusokat nyugodtan megveheted.

dik : jól beszélsz :K

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#7341) Bodor válasza Gyuri27 (#7331) üzenetére


Bodor
veterán

Szia!

Egyes hozzászólásban vannak az ajánlott SSD-k, azok bármelyike jó, szinte ugyanolyan.
Válaszd közülük a legolcsóbbat. Milyen alaplapba kell?

(#7340) zazahoho: Aki először tér be ide, szerinted honnan tudja, hogy ki az aki ctrl+v -s ember, és ki nem?
Elolvassa amit írnak neki, és bízik benne, hogy korrekt, tapasztalatokon nyugvó , elfogulatlan választ kap. A válaszból nem mindig derül ki, hogy az tényleg olyan volt-e...

[ Szerkesztve ]

(#7342) jeni válasza Gyuri27 (#7334) üzenetére


jeni
félisten

a Kingston V300,az OCZ Vertex Plus,az OCZ Petrol,az OCZ Agility 3 melyek nem javasoltak

amit érdemes megvenned:
Samsung 830 64GB, Kingston +V200 60GB,OCZ Vertex 3 60Gb,OCZ Vertex 4 64GB, Corsair Force 60GB,Corsair GT 60GB,OCZ Agility 4 604GB

(#7343) diegho


diegho
nagyúr

Itt az én 840-es eredményem is

(#7344) Gyuri27 válasza Bodor (#7341) üzenetére


Gyuri27
félisten

PI-AM2RS780G - Hybrid CrossFire 780G ő az.

jeni: thx

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#7345) Bodor válasza Gyuri27 (#7344) üzenetére


Bodor
veterán

Ok, nincs gond avval a lappal, az összes ajánlott SSD jó lenne bele, talán a legolcsóbban itt, és ezt kapod meg.

(#7343) diegho: Jól néz ki!

(#7339) dik: Hát igen, ráférne már egy pár nyugodt hónap ( év) a topikra.

[ Szerkesztve ]

(#7346) zazahoho válasza Bodor (#7341) üzenetére


zazahoho
őstag

Nem akartam személyeskedni, kimondatlanul mindenki tudja ki a samsung marketingese.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#7347) Bodor válasza zazahoho (#7346) üzenetére


Bodor
veterán

Nekem aztán nem kell bemutatni egyiket se, azt elhiheted, de aki először néz be ide, az nem tudja ki kicsoda....
Mindegy, hagyjuk is. Majd csak megoldódik a probléma.

(#7348) Stitch


Stitch
őstag

Sziasztok, Samsung 840 Series SSD-re készülök váltani, a kérdésem az lenne, hogy a mostani HDD-m 30 GB-os rendszerpartíciójáról készített image fájlt rá tudom e majd küldeni az SSD-re úgy, hogy működjön is a Windows? :) Vagy mindenképp érdemes lenne egy friss telepítés?

(#7349) jeni válasza Stitch (#7348) üzenetére


jeni
félisten

lehet klónozni,de én az új telepítés híve vagyok.

(#7350) kirusz1


kirusz1
őstag

Hello beszereltem az ocz vertex 3 at win 8 ot raktam rá.ha átállitom a satát achi móda akkor ujraindulgat a rendszer.ha disablen hagyom akkor minden jól megy.ez gond lehet a későbiekben?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.