Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#6601) Fire/SOUL/CD válasza KaiotEch (#6599) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha a hozzáadott Assassin's Creed 3 miatt vennéd, akkor árban nem nagyon lehet ez alá menni. :N
(Amúgy ez 7mm magas SSD, de tartozékban adják "konvertert" hozzá 9mm-re)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6602) KaiotEch válasza Fire/SOUL/CD (#6601) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Amiatt igen, nagyon szeretem az AC sorozatot. Amúgy ez a Kingston is van annyira megbízható, mint a Samu 470/830?

(#6603) Bodor válasza student (#6594) üzenetére


Bodor
veterán

Köszi a cikket, érdekes volt.

(#6604) AtHoS válasza Balage76 (#6449) üzenetére


AtHoS
nagyúr

xtremesystems.org-on is írták, hogy FW hibás a Samu 840-es

Fire/SOUL/CD is írta, hogy a gyárilag DXT06B0Q FW-el szállított modelleknél nincs gond az MWI fogyással

read-only mode on the forum

(#6605) Fire/SOUL/CD válasza AtHoS (#6604) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, viszont korábban azt is írtam, hogy kb 20 darab mindegyikével volt gond, csak időközben kiderült, hogy azokon mind DXT05B0Q FW volt és azokon valóban gond volt/van az MWI fogyással. Időközben azonban az is kiderült, hogy az említett FW-el szállított SSD-k ki sem kerülhettek volna közkézre, mert azokat csak tesztelés céljából küldte szét a Samsung. A Magician vagy nem talált hozzá FW-t, vagy ha ráfrissített, akkor ugyan módosult a FW verziója DXT06B0Q-ra, de a hiba megmaradt.

A gyárilag a DXT06B0Q-al szállított Samsung 840-eseknél megszűnt ez az MWI hiba, valóban olyan 120TiB írás után fogy el az MWI-je. Jelenleg nekem is Samsung 840-en fut a W8, kifogástalanul, számos dolgot telepítettem fel, az MWI még stabilan 100%-on van.

Akik a sima 840-esben gondolkodnak, nyugodtan megvehetik, átlagfelhasználóknál bőven ki fogja szolgálni az idejét és 1000 P/E-s TLC ide vagy oda, de hamarabb vesz az ember újabb SSD-t, mint hogy a 840-es megzsibbadjon. (persze itt az MWI elfogyásra értem, hisz ahhoz még túl új, hogy a megbízhatóságáról érdemben lehessen nyilatkozni, pusztán a 470/830-as szériát figyelembe véve, bizakodásra ad okot ez a széria is)

Természetesen erős igénybevétel esetén, olyan userek, akik tényleg tolják az írást ezerrel, azok inkább 830-asban gondolkodjanak, vagy 840-es Pro-ban(bár ez a Samsung első hivatalosan is üzleti katógoriájú meghajtója, az árcédulát is ehhez kell viszonyítani).

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6606) Cartman002


Cartman002
aktív tag

SSD-t szeretnék venni a héten, Win 7 lenne rajta, Photoshop, egy-két kisebb program meg egy-két régebbi játék.
25000 Ft körüli összegem van rá és egy 120Gb-os SATA3-ban gondolkodok.

Amiket néztem, OCZ Vertex 3 és Samsung 840. (de más típusok elől se zárkózom el)

Ami igazából még kérdéses számomra, hogy a Samsungnak miért csak 160MB/s az írási sebessége, miközben az OCZ-nek jóval több? Érdemesebb inkább az Vertexet venni?

(#6607) Anfänger


Anfänger
őstag

Hi mindenkinek!

SSD-t szeretnék venni és e kettö közül szeretnék választani,sajna samu 830-at felénk nem igazán találni már,a 840 pro-hoz pedig itt nem adnak win8-at.
2.5" OCZ Vertex 4 128GB vagy 2.5" Crucial 128GB m4 Slim a jobb választás élettartam , megbízhatóság és sebesség szempontjából?
Elöre is köszi a válaszokat! :R

Találtam egy enyhén szólva drágát is. De ez nem kell. :N
:[link]

[ Szerkesztve ]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#6608) Anfänger


Anfänger
őstag

És fanatikus milliomosoknak egy OCZ ! :
:Y
[link]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#6609) Qru válasza Anfänger (#6607) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mind a kettő jó választás igazából. Amelyik olcsóbb/több rá a gar azt vedd.

#nincsbennetarcsi

(#6610) Anfänger válasza Qru (#6609) üzenetére


Anfänger
őstag

Ok! Mindkettöre 5 évet adnak,akkor az M4 lesz valószínüleg. :R

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#6611) Bodor válasza Cartman002 (#6606) üzenetére


Bodor
veterán

Egyes hozzászólásban ajánlottak közül a legjobb árban az Ocz Vertex 3 van, én azt ajánlanám. 24.5K
Efelett kicsivel jó még a
KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S37A/120G és az OCZ Agility 4.

Samsung 840 még elég friss, nem tudjuk, hogy mennyire megbízható, viszont a kisebb írási teljesítmény csak papíron létezik, valójában nem jelent tényleges hátrányt.

Sebességgel és SSD vásárlással kapcsolatos olvasnivaló

Üdv

(#6612) Bolv


Bolv
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném, ssd vásálás elött állok.
kb 40 ezret szánok rá. minimum 120 Gb-os kéne.
win7-es laptopra :Intel® Core™ i7-3610QM (6M Cache, up to 3.30 GHz); 16GB DDR3 1600MHz; 1000 GB SATA 5400rpm; Nvidia Geforce GT 635M 2GB;
arra gondoltam hogy a dvd iró helyére raknám be, találtam valahol tokot is. csak most nem tudom hogy sata 2 vagy 3 csatlakozós dvd. De azt is lehet h a terrás vinyót rakom a dvd helyére és a régi vinyó helyére rakom be az ssd-t.
A lényeg hogy milyen ssd-t lenne érdemes beletenni. Nekem a corsair force 3 vagy gt-t jánlották.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#6613) bmwe30 válasza Bolv (#6612) üzenetére


bmwe30
tag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.
Először is olyan kérdésem lenne, hogy ASUS p5Q Deluxe alaplapom támogatja-e ez SSD-t?
Ha igen akkor milyen ajánlanátok?
E8500 + 4 gb kingston hyperx Samsung 500 gb os vinyom van és hd radeon 6700 as vga.
Rendszernek szeretném használni + a játékok futnának rajta.A többi cuccom a samsung vinyon lenne.
Ki mit ajánlana?

Köszi a segítségeteket előre is!

Dani

(#6614) Fire/SOUL/CD válasza bmwe30 (#6613) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Először is olyan kérdésem lenne, hogy ASUS p5Q Deluxe alaplapom támogatja-e ez SSD-t?"
Ez így rossz kérdés, de lényeg, hogy vehetsz bele nyugodtan SSD-t. Mivel a deszkán 6db Intel SATA port van, így a Sansforce vezérlős SSD-kkel sem lehet gond.

"Ha igen akkor milyen ajánlanátok?"
Egész cikket érdemes átolvasni, de az 5. fejezetben vannak az ajánlott SSD-k. Ha netalántán kiszemeltél egy olyat, ami nem szerepel az ajánlásban, akkor kérdezz rá itt újra

"Rendszernek szeretném használni"
Ilyenkor azért írd meg, hogy mégis Xp avagy épp W8 az a rendszer...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6615) bmwe30 válasza Fire/SOUL/CD (#6614) üzenetére


bmwe30
tag

Na köszike a választ.
Akkor bármilyen ssd-t vehetek?
Én nem néztem még ki ssd-t.Épp ezért irtam h ti mit ajánlanátok.
Windows 7 em van.Azt szeretném felrakni az ssd-re!

Dani

(#6616) Fire/SOUL/CD válasza bmwe30 (#6615) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Akkor bármilyen ssd-t vehetek?"
Végül is igen, de ez attól függ mennyi pénzed van rá, milyen tartozékok kellenek esetleg, garanciaidő stb stb.
Igazából azt nem írtad, hogy mekkora kapacitású SSD-ben gondolkodsz

(Még találtam a neten Samsung 830 64GB-os akciós SSD-t, 14800FT-ért, ha valakit esetleg érdekel. 2 napja tart az akció a készlet erejéig. Ezt csupán azért írtam le, mert korábban nagy érdeklődés volt iránta)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6617) Bodor válasza Bolv (#6612) üzenetére


Bodor
veterán

De azt is lehet h a terrás vinyót rakom a dvd helyére és a régi vinyó helyére rakom be az ssd-t.

Ez a helyes megoldás, és ez is eléggé lényeges, nem csak az hogy milyen SSD.

Ez az egyik legjobb, és legolcsóbb megoldás a dologra, de mindenképpen le kell ellenőrizni a kompatibilitást.

El kell döntened, hogy mekkora SSD-t szeretnél, a 40K pont a 128 és 256 GB-osak között van.
Jó választás a Corsair Force is, de az egyes hozzászólásban ajánlottak közül bármelyiket választhatod, amelyik belefér az anyagi keretedbe. 256-osból most elég jó áron vannak az alábbiak.

SAMSUNG 256GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC256B/WW 46K
OCZ 256GB SATA3 2,5" Agility 4 AGT4-25SAT3-256G 47K

120-asból pedig:

CRUCIAL 128GB SATA3 2,5" m4 CT128M4SSD2 27.5K
OCZ 128GB SATA3 2,5" Agility 4 AGT4-25SAT3-128G 27K

KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S37A/120G + Assassin's Creed 3 - Kingston akció 27K ( Ipon.hu)

OCZ 120GB SATA3 2,5" Vertex 3 VTX3-25SAT3-120G 24.5 K

(#6618) bmwe30 válasza Fire/SOUL/CD (#6616) üzenetére


bmwe30
tag

120 gb osara gondoltam

[ez]

vagy ez

mi a kettő között a különbség?
Ha esetleg tudtok jobbat akkor várom a segítségeket szívesen.

Dani

(#6619) adamboro


adamboro
csendes tag

Sziasztok!
SSD vásárlása előtt állok, tanácsot szeretnék kérni, hogy milyet válasszak.
Az alaplapom: Asrock b75 pro3.
Olyan 60-90GB körülire gondoltam. Előreláthatólag csak az op.-rendszert szánnám rá, Win7-et.
Tudnátok ajánlani mindkét méretűből?
Köszi.

(#6620) CarrGomm válasza bmwe30 (#6618) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Ha tudsz angolul akkor olvasd el ezt, de szerintem elég ha csak ránézel a grafikonokra.
A Force GT sokkal gyorsabb, mert más a technológia (szinkron NAND flash memória), míg a Force 3 aszinkronos.
Másik [link].
De sima otthoni felhasználásra szerintem mindkettő tökéletes lehet, de én biztos a Force GT-t venném már csak azért is... :D (bár egy ötössel drágább)
Lehet hogy azt is veszek, ha nem kapok már Samsung 830-ast.

[ Szerkesztve ]

(#6621) Valdez válasza Bolv (#6612) üzenetére


Valdez
őstag

Ha ennyi pénzem lenne rá, akkor biztos ocz vectort, vagy samsung 840pro-t vennék, de itt egyiket se fogják ajánlani, mert ár/értékben nem túl jók :)

(#6622) jeni válasza CarrGomm (#6620) üzenetére


jeni
félisten

én is támogatom Corsair GT 120GB SSD-t főleg a minőségi összerakás,még nem volt gond velük,és adnak hozzá SSD keretet amit a PC gépbe lehet betenni felfogatónak

itt van de ott el van írva. Az sima Force 3 és sata II-ként van megadva
Eredeti szöveg alapján szerint Force 3 GT SATA III ennek kell feltüntetve lennie.

Ugyanis ez a jó ! mert én is 32000 Ft-ért vettem.

[ Szerkesztve ]

(#6623) Bodor válasza bmwe30 (#6618) üzenetére


Bodor
veterán

Rendszerlemeznek használva az SSD-t nem igazán számítanak a magas szekvenciális ( folyamatos olvasási) értékek, melyeknek a nagyobb fájloknál van szerepe, inkább a kisebb 4K -s értékek a mérvadóbbak.
Ezért a tesztekben is inkább arra kell figyelni. Ha valaki a színes grafikonok alapján szeretne dönteni, annak elég a netet böngészni , ide akár be se nézzen. . .
Érzésre egyik ajánlott SSD között sincs különbség az ajánlottak között, ezt tapasztalatból mondom.

Corsair GT annyival "jobb", hogy a szinkron chipekkel a gyomrában könnyeben birkózik meg a nem tömöríthető adatokkal is, de ebből nem igazán sokat érzeni igazából, max. a tesztekben.

Ha esetleg tudtok jobbat....

Igen, szerintem felesleges drága SSD-t venni, ha az olcsóbb is ugyanazt nyújtja a gyakorlatban. . .

Tényleg nagyon jó SSD-k a kiszemelt Corsair-ek, de nem érik meg az árkülönbözetet! Helyette inkább ezek.

CRUCIAL 128GB SATA3 2,5" m4 CT128M4SSD2 27.5K
OCZ 128GB SATA3 2,5" Agility 4 AGT4-25SAT3-128G 27K

KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S37A/120G + Assassin's Creed 3 - Kingston akció 27K ( Ipon.hu)

OCZ 120GB SATA3 2,5" Vertex 3 VTX3-25SAT3-120G 24.5 K

#6619) adamboro:

Ugyanezek a típusok 60-90 Gb-os változatait ajánlom, illetve Samsung 830 64 Gb igen jó áron van még , olvass vissza kicsit.

(#6621) Valdez: OCZ Vector-nak feleannyi az írási terhelhetősége, mint a Samu 840 Pro-nak, az áruk viszont nagyon magas, nem éri meg.
Samsung 840 Pro-t én meg biztos nem fogok ajánlani,amíg van 830 -as a piacon, amely ugyanazt tudja, csak olcsóbban. Ahogy TLC-s SSD-t sem, amíg van megbízhatóbb és bejáratott MLC-s.

[ Szerkesztve ]

(#6624) Cartman002 válasza Bodor (#6611) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Elolvasgattam a dolgokat, felmerült egy kérdés bennem, a Vertex 3 az jól együtt működne egy Asrock H61M U3S3-mal, amin nincs natív SATA3?

(#6625) Bodor válasza Cartman002 (#6624) üzenetére


Bodor
veterán

Arra gondolsz, hogy Asmedia vezérlős a SATA3-as port?
Nem gond.
Ha nem megy esetleg jól vele, vagy nincs TRIM ( más SSD típus se menne jobban) , akkor egyszerűen rá kell kötni az Inteles SATA2-re, nem vesztesz vele semmit, hidd el, SATA2-őn is ugyanolyan gyors lesz, mint egy natív SATA3-ason.

(#6626) #92888064


#92888064
törölt tag

miért lett kiszedve az agility 3 az első hsz-ből?
3 gépet raktam össze ilyen ssd-vel az elmúlt fél évben.

[ Szerkesztve ]

(#6627) Chaser válasza Cartman002 (#6624) üzenetére


Chaser
titán

Ha van rajta sata3 akkor mért ne lenne natív? ASM-mel nekem semmi bajom nem volt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6628) smiti válasza #92888064 (#6626) üzenetére


smiti
addikt

Hoppá, ez engem is érdekelne, eddig kettőt vettem és most készültem a harmadikat rendelni.

(#6629) Bodor válasza #92888064 (#6626) üzenetére


Bodor
veterán

Én szedtem ki az ajánlásból az Agility 3-at, mert sajnos egyre több hullik el belőle. Sok jó SSD van helyette az ajánlásban.
Szerintem helyette a Vertex3-at vagy Agility 4-et kellene venni.

(#6627) Chaser: Javíts ki, ha tévedek, de én úgy tudom, hogy akkor natív, ha a chipset eleve támogatja a Sata3-at, ha külső gyártótól van a vezérlő, akkor az nem ugyanaz.
Asmediával kapcsolatban meg voltak páran, akinek meggyűlt a bajuk ( főleg sebesség terén, hogy nem hozta a gyári értékeket) a Flash SSD topikban.

(#6628) smiti : Nem mondom, hogy ne vedd, mert rossz, de én már nem ajánlom.

[ Módosította: CoolMan ]

(#6630) Cartman002 válasza Chaser (#6627) üzenetére


Cartman002
aktív tag

Úgy értettem, hogy nem déli hídba van integrálva, hanem egy Asmedia chip teszi a dolgát. De akkor ezek szerint semmi gond ezzel :)
Asszem be is fizetek egy Vertex 3-ra :K

Szerk: nem vagyok annyira sebességmániás, ha hozza a kétszeres teljesítményt amit a HDD-m tud, meg nem lesz fél óra alatt 40 fokos, akkor már megérte a váltást

[ Szerkesztve ]

(#6631) Bodor válasza Cartman002 (#6630) üzenetére


Bodor
veterán

Meg fogsz lepődni, hogy mennyire felülmúlja az elvárásaidat az SSD. Nem kétszeres, hanem pikk-pakk.
Melegedni meg nem fog, ha nem teszed rá lapjával egy forró alkatrészre, de nem fogod.

(#6632) headhunter


headhunter
addikt

Sziasztok!

SSD vásárlás előtt állok, eddig a Samsung 830-840 széria között gondolkoztam, de most olvastam, hogy a 840-s kikerült az ajánlottak közül a "TLC NAND memóriachip" miatt.

1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá?

15-30.000 Ft

2. Mekkora SSD-re van szükség?

64-128GByte

3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?

Windows 7, Linux

4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII vagy SATA3 a csatlakozó?

Asztali gép, SATA3

5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?

Asrock FM2A85X Extreme6...

6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez?

Ebbe a házba kerülne, szerintem ide nem kell beépítő keret: [link]

(#6633) Fire/SOUL/CD válasza headhunter (#6632) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"...de most olvastam, hogy a 840-s kikerült az ajánlottak közül a "TLC NAND memóriachip" miatt."
Eddig be sem került az ajánlásba(ezért ki sem kerülhetett), mert még új széria, nincs vele hosszabb távú tapasztalat. Ettől függetlenül pár infó a 840-essel(nem Pro!) kapcsolatban. [link] | [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6634) mackosajt


mackosajt
addikt

Adódott egy lehetőségem, hogy a jelenlegi OCZ Vertex, 60 GB-os SSD mellé/helyett egy Agility 3, 60 GB ssd-t vegyek "bagóért". Kérdés, melyik a jobb? Ha neadj elpasszolnám az egyiket, melyik a "gyengébb"?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#6635) mexel


mexel
veterán

Vettem ma egy 840-es Win-es "szettet" de ost látom hogy csak 2 év garit kaptam. Nem 3 évnek kellett volna lennie? Az Aqua-ban vettem. Az Edigitalban 3 év van ha jól látom. Lehet hogy visszaviszem.

(#6636) kerekfej válasza mackosajt (#6634) üzenetére


kerekfej
addikt

Agility 3 az olyan tönkremenős fajta, meg már maga az OCZ is.

(#6637) mackosajt válasza kerekfej (#6636) üzenetére


mackosajt
addikt

ismerőstől lenne, nagyon olcsón

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#6638) kerekfej válasza mackosajt (#6637) üzenetére


kerekfej
addikt

A döntés a tied. :)

(#6639) mexel válasza mexel (#6635) üzenetére


mexel
veterán

Ja lehet tévedtem, mert a garipapíron 2015.12.hóig van gari, de a honlapjukra 2 év van írva. Elírták kicsit :)

(#6640) jeni válasza mexel (#6635) üzenetére


jeni
félisten

3 év garancia jár mellé vagy 36 hónap
a számlán 2015.12.05 dátumnak kell lennie

(#6641) kerekfej válasza mexel (#6639) üzenetére


kerekfej
addikt

A Samsung garipapírt ha megkaptad akkor a 3év biztos.

(#6642) jeni válasza kerekfej (#6641) üzenetére


jeni
félisten

Nem olyat adnak hanem nyomtatót Aqua gari papírt,ami nem jó a Samsung garanciális szervizbe.
Az Edigital olyat ad ami direkt a Samsunghoz szól a gari,hologramos.

[ Szerkesztve ]

(#6643) mexel válasza jeni (#6642) üzenetére


mexel
veterán

Hopp ezt nem is néztem. Akkor mégis visszaviszem, nekem samsungos gari kellett volna. A szürkeimportos motyókhoz nem szoktak samu garit adni.

(#6644) hibavissza válasza kerekfej (#6636) üzenetére


hibavissza
veterán

:F most akartam rendelni ocz-t az első hsz. alapján? akkor most mi van?
840-es samu új...ocz megkotlik...kingston v300 ami még ez az ársáv. most akkor melyiket?

ja, gigabyte 880 ud2h a lap.

[ Szerkesztve ]

(#6645) kerekfej válasza hibavissza (#6644) üzenetére


kerekfej
addikt

Ki mondott neked olyat, hogy a Samsung 840 megkotlik :F
TLC NAND-ok kevesebb írás ciklust viselnek el általában, mint az MLC-s társaik - ez mondható el általánosságban. A jelenlegi OCZ SSD-k azok MLC-sek, mégis sok tönkremegy.

[ Szerkesztve ]

(#6646) jeni válasza mexel (#6643) üzenetére


jeni
félisten

annyi,hogy ők tovább küldik,lehet,hogy a Samsunggal vannak szerződésben
az Aqua szervizben kell leadnod,és nem a Samsung szervizben,lehet,hogy oda is érvényes?
bár ezt nem tudom meg erősíteni.

[ Szerkesztve ]

(#6647) hibavissza válasza kerekfej (#6645) üzenetére


hibavissza
veterán

az ocz kotlást írtam :)
de ha olyan sok döglés van, miért nem törlik az első hsz-ből mint ajánlottat?

(#6648) Valdez válasza Bodor (#6623) üzenetére


Valdez
őstag

OCZ Vector-nak feleannyi az írási terhelhetősége, mint a Samu 840 Pro-nak, az áruk viszont nagyon magas, nem éri meg.

Honnan tudjuk, hogy fele annyi az írási terhelhetősége??

(#6649) Bodor válasza hibavissza (#6644) üzenetére


Bodor
veterán

Az egyes hozzászólásban ajánlott SSD-kből nyugodtan választhatsz az alaplapodhoz, nem véletlenül ajánlottak az ajánlottak.
Azért mert az OZC bizonyos típusai nem ajánlottak, nem okos dolog általánosítani ( sajnos elég sokan megteszik, mert pl Samsung fanok ).
Olvass vissza pár oldalt.

#6648) Valdez : A gyártó oldalán elolvasható termék adatlapokból.

[ Szerkesztve ]

(#6650) zazahoho válasza hibavissza (#6647) üzenetére


zazahoho
őstag

Olvass utána, több ember véleményét vedd figyelembe. itteni hozzászólásokból rá fogsz jönni ki az akinek csak egy gyártó létezik, és mindenkinek csak azt ajánlja. Amit a szakértők ajánlanak annak megvan az oka.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.