Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7801) OrangeBud válasza Bodor (#7797) üzenetére


OrangeBud
tag

Mielőtt írtam megvolt az egyes hozzászólás.
Az árukereső csak az árkategória szűkítésére kellet.

Balage76: Köszi ma el is nézek edigitálba :R

(#7802) ViZion válasza adodaniel (#7799) üzenetére


ViZion
félisten

Nem biztos. A teljes recovery a partíciókat is visszaállítja, gyanítom HDD nagyobb volt, így bukó.
Inkább Cloonezillával csinálj partíció mentést a rendszer számára fenntartott (100 MB) és a C: (35-100 GB) partícióról, azt visszaállítod, a maradék helyen meg csinálsz új meghajtót, vagy megnöveled a c:-t.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7803) adodaniel válasza Bodor (#7800) üzenetére


adodaniel
őstag

Köszi!

(#7804) Yeffy


Yeffy
veterán

Sziasztok!

SSD vásárlásán töröm a fejem, kaptam egy kis mellékest, és úgy néz ki, h még belefér ez is a keretbe.

Tavaly olvasgattam a témában, akkor egyik nagy nyertesnek a 830-as Samu jött ki, amit most látom, h már kb nem kapni, van helyette a 840-es. Miben különböznek? Jobb/rosszabb? Érdemes venni a 840-eset?

Otthoni gépembe keresek egyébként SSD-t, 90 vagy 120 GB-osat, rendszer"vinyó"nak, szóval Win7/8 + Office + egy két rendszer bizbasz menne csak rá.
AsRock 970 Ex. 3-as lapra menne Pneom II X4-el.

Amiket kinézegettem:

-840-es Samu 120 GB
-Kingston V300 SV300S37A 120GB
-SANDISK SDSSDP-128G-G25 128 GB
-esetleg még OCZ Vertex3 90 GB, bár, az Agility több ismerősnél b.szakodott, illetve úgy látom, itt se szuperált a legjobban, szóval OCZ-től kicsit ódzkodom...

Lényegi különbség van közöttük? Némelyiknek úgy láttam, hogy az írási értéke nem túl acélos az olvasásihoz képest. Igaz, hogy ugye rendszernek nem az írás a fontos, csak kérdezem, hogy ez nagy baj-e?

Melyiket érdemes ezek közül választanom?

Köszönöm a válaszokat! :R

szerk.: gondolom ő nem tartalmaz keretet, szóval érdemes hozzá vennem egyet, jól tudom?

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#7805) zsola32 válasza Yeffy (#7804) üzenetére


zsola32
őstag

amit belinkeltél samu 120 gigást, azt vettem meg én is. (tegnap)
beépítőkeret nincs hozzá, csak az ssd, illetve egy lemez, amin van egy "használati útmutató"
és egy progi.

most végeztem a rendszer felrakásával, nekem nagyon tetszik.

részletes telepítési leírást meg a tpoic elején találsz.
én is ezt használtam, köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#7806) Yeffy válasza zsola32 (#7805) üzenetére


Yeffy
veterán

értem. igen, akkor ezt jól gondoltam, köszi az elsőkézből érkező infót! :R

olvasgatom még a PH! tesztjét, és... eléggé elkeserítőek az első 1-200 kommentek nagyjai ezzel a TLC technológiával... :(

kell aggódnom? remélem azért a 3 évet kibírja, nem szeretném addig cserélni...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#7807) zsírsámán válasza Yeffy (#7806) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Szerintem az első pár száz kommentet el sem érdemes olvasni, csak megy a fröcsögés meg az önsajnálat. Kb 1000 komment után szépen ki szoktak kopni a trollkodók, onnantól érdemes a véleményeket elolvasni. Igaz még én sem vagyok ssd felhasználó ( most utazok haza h beszereljem az elsőt :DDD ) de szerintem a tlc-sek is bírni fogják bő 3 évig, általános felhasználás mellett biztosan, legalábbis amket eddig olvastam róluk, azok alapján.

(#7808) Bodor válasza Yeffy (#7806) üzenetére


Bodor
veterán

Én vagyok az egyik, aki nem javasol TLC-s SSD-t, amíg van jól bevált és megbízható , tartósabb MLC-s hasonló áron. ( nem is vagyok népszerű emiatt :) )

Azt gondolom, hogy az ember nem csak 3 évre vesz SSD-t, ha meg lecseréli 3 év múlva, akkor sem mindegy,hogy milyen kondícióval adja el, vagy rakja be egy másodlagos gépbe...

Szóval szerintem 120-128 körül jobban jársz egy Vertex 3 ( kerettel) , Vertex 4-el, Agility 4-el, Kingston V+200, vagy Crucial M4, Corsair Force 3, vagy Force GT-vel. Lapodhoz bármelyik jó. Kingston V300-nak még kevesebb az írási terhelhetősége, mint a Samsung 840-nek, ezért sem ajánlott.

OCZ-től nem kell félned, mert ami rossz az ki lett véve az ajánlásból.

[ Szerkesztve ]

(#7809) Yeffy válasza Bodor (#7808) üzenetére


Yeffy
veterán

+zsírsámán (ez a név, marhajóó :DDD :C ): köszi nektek válaszokat, akkor sikeresen el is bizonytalanodtam... :D
igen, gondoltam, h annyira nem mérvadóak az első hsz-ek, de azért kicsit meglepett, mennyi a "sírás". mivel nem ismerem a technológiát, nem tudom, h jogos-e vajon... :)

Köszi az infókat és az ajánlásokat, mindenképp utánuk fogok még járni.

kutatok még akkor mondjuk 830-as 120-as Samu után, hátha találok. de meglesem az általad ajánlottak árait is, hogy mozognak.

thx :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#7810) jackkkk


jackkkk
tag

Sziasztok

Segítségetek szeretném kérni veszek egy laptopot és szeretnék bele SSD-t, kérném a véleményeteket melyik lenen bele a legjobb SSD.

1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá? 50-55k
2. Mekkora SSD-re van szükség? 240-250GB
3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? WIN 7 64 bit
4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII vagy SATA3 a csatlakozó? Laptop, SATA III
5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? A lenti linken való laptopba fog menni
6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez? Nem, a gyári helyére fog menni

Erről lenne szó Dell Inspiron 7520 laptop

Spec:
Processzor típus:Intel Core i7
Számozás:3632QM
Memória méret:8GB
Merevlemez méret:1TB
Kijelző méret:15.6
Tipus:Radeon HD 7730M
Operációs rendszer: WIN 7 64 bit
http://www.dell-shop.hu/dell/laptop/dell_inspiron_7520_laptop__966.htm

Felhasználás: 3D tervező programok, néha játék és hétköznapi felhasználás netezés, film stb...

Ezen információk birtokában milyen SSD javasoltok nekem?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#7811) zsírsámán válasza Yeffy (#7809) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Amondó vagyok, hogy az én véleményem ne bizonytalanítson el, halgass inkább bodorra, ő ért hozzá, én csak annyit tudok a dolgokról, amit a fórumokon összevadászok. Nekem is nagy dilemma volt, hogy mit vegyek és nálam a Vertex 3 volt még nagyon esélyes, ráadásul az ára is ott van a samu áránál

(#7812) Bodor válasza Yeffy (#7809) üzenetére


Bodor
veterán

Ha kapsz is még 830-ast, az nagyon drága lesz.
Szerintem az Agility 4, és a Vertex 3 a legjobb mostanában ár/érték arányban.

(#7810) jackkkk: Nem is kéne olyan sokat rákölteni.
Szerintem ezek közül bármelyik jó lehet.

OCZ 256GB SATA3 2,5" Agility 4 AGT4-25SAT3-256G 45K
CRUCIAL 256GB SATA3 2,5" m4 CT256M4SSD2 48.5K
OCZ 240GB SATA3 2,5" Vertex 3 VTX3-25SAT3-240G 49.5K
INTEL 240GB SATA3 2,5" 330 SSDSC2CT240A3K5 51K
OCZ 256GB SATA3 2,5" Vertex 4 VTX4-25SAT3-256G 52.5 K
OCZ 240GB SATA3 2,5" Vertex 3 Max IOPS VTX3MI-25SAT3-240G 54K

Feljebb teljesen felesleges menni, ezeknél is úgyis ugyanazt a teljesítményt, és tartósságot kapod.

[ Módosította: CoolMan ]

(#7813) Bodor válasza jackkkk (#7810) üzenetére


Bodor
veterán

Nem fértem már bele a szerkesztési időbe...

Annyit akartam még mondani, hogy nemrég egy hasonló laptopba tettem bele egy SSD-t, ezzel a megoldással, és nagyon szépen működik minden, nem kell lemondani a HDD háttértárról sem, és lesz egy jól működő USB-s külső DVD íród is , igencsak szép házban.

(#7814) Yeffy válasza zsírsámán (#7811) üzenetére


Yeffy
veterán

persze, nem egyből veszem, agyalgatok még, csak annyi rosszat olvasni erről a TLC-ről, h nagyon elbizonytalanított... :(

Bodor: igen, sajnos eddig nem nagyon találtam belőle, szóval elhet, h Vertex3 lesz a befutó...

köszönöm neked is a válaszaid :R

még futok pár kört...

szerk.: Kingstone/Sandisk-ekről vélemény? felejtősek?

szerk2: na, ez zsír, tetszik is. úgy látom, kerettel együtt van... :K

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#7815) Bodor válasza Yeffy (#7814) üzenetére


Bodor
veterán

szerk.: Kingstone/Sandisk-ekről vélemény? felejtősek?

Nem felejtősek: Kingston V+200 és Sandisk Extreme is jó választás lehet, bár ez utóbbiról nincs sok tapasztalat itt a fórumon.

szerk2: na, ez zsír, tetszik is. úgy látom, kerettel együtt van... :K

Szerintem is az egyik legjobb választás a Vertex 3. mint írtam is már.

(#7816) Yeffy válasza Bodor (#7815) üzenetére


Yeffy
veterán

szerk1: értem, köszönöm :)

szerk2: akkor nagy valószínűséggel ez a Vertex3 120 GB marad. itt jó áron is van, másutt drágább... -.-"

jól írták, h ebben van beépítő keret? mert az is fontos lenne...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#7817) Bodor válasza Yeffy (#7816) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, van hozzá keret .!

(#7818) jackkkk válasza Bodor (#7813) üzenetére


jackkkk
tag

hello

köszönöm a segítséget.

Azért kérdeztem rá mert láttam elég nagy írási és olvasási különbséget, és nem nagyon értek hozzá, volt ahol a duplája volt az eltérés típusok között. ez nem számít?

Elgondolkodtató ez a keretes megoldás, de nem teljesen világos, vagyis a működése az igenÉn elvileg külső usb házba akartam belerakni a gyári HDD-t.

Kérdéseim:
- Otthon simán, egyszerűen be lehet építeni ezt a keretet?
- A keretbe megy a HDD? és az SSD meg a gyári HDD helyére?
- Pontosan ebbe a laptopba ez a keret tutira beépíthető?
- A keretnél a kábel csatlakozások vagy ilyesmik nem fognak sebesség romlást okozni a HDD-nél?

(#7819) Yeffy válasza Bodor (#7817) üzenetére


Yeffy
veterán

köszönöm, nincs több kérdésem! :R
Isten vagy! :DDD

akkor Vertex 3 120 GB a választottam, köszönöm a segítségeteket! :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#7820) Bodor válasza jackkkk (#7818) üzenetére


Bodor
veterán

Ha számítanának a szekvenciális sebesség különbségek, akkor hidd el írtam volna róla.
Az ajánlott típusok között én sem tudnék különbséget tenni, hogy melyik is van a gépben.

RaidSonic ICY BOX IB-AC642-ról: Ezek szerint nem olvastad el a linkelt oldalt... :(

A HDD helyére megy az SSD, és az optikai meghajtó helyére pedig a HDD. Az optikai pedig a külső USB-s meghajtóba, mert gondolom azt használja legkevesebbet az ember, meg hát lassú is lenne a HDD egy külső meghajtóban, meg nem is praktikus. Így nem lesz sebességcsökkenés sem a HDD-nél. Otthon simán megcsinálható az átszerelés, én is magam csináltam.
Szabvány méretekről beszélünk, tehát nem hiszem, hogy probléma lenne a méretekkel, de ha gondolod itt rákérdezhetsz a Dell-nél, megadva a pontos méreteket.

(#7821) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Kéne egy kis segítség. Beraktam az ssd-t, de egy no bootable device felirat fogadott. Gondoltam akkor berakom a pendrive-t amin rajta van a win8 de semmi változás. Mit csinálhattam rosszul?

(#7822) jackkkk válasza Bodor (#7820) üzenetére


jackkkk
tag

Hello

Természetesen elolvastam a cikket! csak vagy el siklottam felette vagy....

Köszönöm a segítséget és az újabb felvázolt lehetőséget!

(#7823) Bodor válasza zsírsámán (#7821) üzenetére


Bodor
veterán

Ha már megvan az SSD-d, akkor a Flash SSD topikba várjuk a problémákat.

Egyébként a W8 topikban a kérdésedre írtam is , hogy mi szerint ajánlott eljárni . LINK

[ Szerkesztve ]

(#7824) Valdez válasza Yeffy (#7804) üzenetére


Valdez
őstag

SANDISK SDSSDP-128G-G25 128 GB

Ebbe milyen vezérlő van? Nem találok semmi infot erről.

(#7825) Bodor válasza Valdez (#7824) üzenetére


Bodor
veterán

Én úgy látom, hogy LSI SandForce
SF2281VB1-SDC
, tehát ugyanaz az SF 2281, mint sok másban.

(#7826) Valdez válasza Bodor (#7825) üzenetére


Valdez
őstag

Akkor hogy lehet 128 gigás? 120-nak kéne lennie.

(#7827) Bodor válasza Valdez (#7826) üzenetére


Bodor
veterán

Attól még, hogy SF vezérlős, nem kötelező, hogy félre legyen téve terület.

(#7828) Fire/SOUL/CD válasza Valdez (#7826) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vélhetően ez miatt.
(Az SDSSDX szérián még nem volt)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7829) bravoslaci


bravoslaci
csendes tag

Sziasztok! Egy ssd-t szeretnék venni a régi gépembe ( gigabyte ep43t-ud3l alaplappal [sata2] )
A lényeg, h max. 30 ezer és kb. 120-as legyen. Az előbb olvastam, hogy az Ocz 3 vertex-et ajánlottad , az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, h ezt vegyem ink. vagy a samu 830-asát ( tudom írtad, h az drága, de én 26 körül találtam ). A választ előre is köszönöm.

(#7830) Balage76 válasza Yeffy (#7806) üzenetére


Balage76
senior tag

Olvasd át az SSD: bírja, ha használom...? cikket utána talán megváltozik a véleményed úgy általában az SSD terhelhetőségéről. :)

(#7831) Balage76 válasza bravoslaci (#7829) üzenetére


Balage76
senior tag

23 900-ért találhatsz új, bolti Samsung 120 GB-osat, MZ-7TD120BW kóddal keresd, ezzel bőven a limiteden belül vagy. 830-as Samsungot már nem nagyon találsz, vagy ha igen akkor túl drágán.

(#7832) Graphics válasza Bodor (#7808) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nos ez a TLC-s mizéria picit túl lett lihegve :)

Akárhogy is számolgattam, jelen pillanatban, napi 15GB szalad bele az SSD-mbe, és 120TB írást adtak meg gyári értéknek...

Egy év alatt ha mindennap bekapcsolom: 5,2 TB adat ,de lehet rosszul matekoztam, ez a 120TB írás 23 év alatt csorog bele? :D mert ha jó a példám, akkor ez evidens bírni fogja :)

De ha tévedtem is bőségesen el fog ketyegni, főképp amennyibe kerülnek ezek a 840-esek jelenleg.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7833) bravoslaci válasza Balage76 (#7831) üzenetére


bravoslaci
csendes tag

http://www.multi-bazar.net/spd/266076/Samsung_830_Series_belso_SSD_128_GB_MZ7PC128BWW

(#7834) Graphics válasza bravoslaci (#7833) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Székhely nélküli cégtől vásárolni? Hova menjek reklamálni?

Tipikus...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#7835) ViZion válasza Graphics (#7832) üzenetére


ViZion
félisten

A napi írás mennyiséget mivel nézitek? Nem mintha különösebben aggódnék, de esetleg okulásra/megnyugtatásra én is ideraknám hol jár a "régi" Kingston V100 SSD-m.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7836) Calogero válasza ViZion (#7835) üzenetére


Calogero
addikt

HD Sentinel: [link]

(#7837) Fire/SOUL/CD válasza ViZion (#7835) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

CDI (van portable változatai is, nem kell telepíteni)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7838) Balage76 válasza ViZion (#7835) üzenetére


Balage76
senior tag

HDSentinellel érdemes nézni, bár az csak összmennyiséget ír ki, de legrosszabb esetben arányosítasz. Cserébe legalább megtudod hogy amúgy minden rendben van-e. :)

(#7839) bravoslaci


bravoslaci
csendes tag

Köszi a válaszokat.

(#7840) Yeffy válasza Valdez (#7824) üzenetére


Yeffy
veterán

lövésem sincs, annyira nem kerestem még utána, mert 95%, h 120 GB-os Vertex3 lesz, de én is SF vezérlőre tippelnék...

Balage76: igen, láttam már, meg is van nyitva új fülön, csak még nem jutottam el oda.
de el fogom olvasni :K

akkor gondolom te ajánlod mind a Samu 830/840-et, mint a SF vezérlős cuccokat...

ááá, Fire/SOUL/CD is itt van még mindig, mint szakértő... király :R
neked vélemény? 840 vs Vertex 3?
egyezik gondolom Bodor-éval, mi? :B

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#7841) ViZion


ViZion
félisten

Köszi!
HD Sentinel van, az csak összt. ír, ezért is kérdeztem, köszönöm a választ CDI-t meglesem.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7842) Fire/SOUL/CD válasza ViZion (#7841) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja bocsesz, figyelmetlen voltam... A napi írt mennyiséget a HDS-el lehet megnézni pl, CDI-ről nem tudok ilyenről... :R

Yeffy DJ
"neked vélemény? 840 vs Vertex 3?" Régen V3-asaim is voltak, most meg 840-es... Szóval nincs mit összehasonlítani, ez is-az is jó, csak a 840-nél nincs hosszútávú tapasztalat még...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7843) kerekfej válasza Yeffy (#7814) üzenetére


kerekfej
addikt

[link] [link]

Megdoglott SSD-k halaloka:
vezerlo: 100%
cellak elettartama: 0%

Amit a forum kozonsege szerint fejleszteni kellene:
vezerlo: 0%
cellak elettartama: 100%

(#7844) Balage76 válasza Yeffy (#7840) üzenetére


Balage76
senior tag

A 830-at mindenki ajánlja, de sajnos egyre kevésbé lehet már normális boltban, újonan, rendes garival megvenni. :( Ahol valóban van, az meg kb aranyárban adja.
A 840 valóban új tipus ezért van akinek emiatt rezeg a léc, de elmúlt hónapokban NAGYON sok fogyott belőle (én látom a konkrét számokat itthonról és külföldről is, sok-sok ezres nagyságrendről beszélek már itthoni viszonylatban is) és nincs negatív visszajelzés róla. Ha lenne már az itteni fórumok is tele lennének vele.
Az SF vezérlősők nekem egyedül a tömörítés kiszámíthatatlansága miatt nem szimpatikusak (gyártótól függetlenül). Természetesen ennek vannak előnyei is és hogy ebből a kiszámíthatatlanságből mennyit vesz észre a user az sok vitát szült már itt is, máshol is korábban. Én azt vallom hogy ha valamire azt írják, hogy 500MB/sec akkor azt minimális szórással tudja tüzön vizen át. Na ezt ezekkel nem kapod meg. Ezen kívül nincs velük semmi gond, a rosszabb tipusok már elhulltak az utóbbi fél-egy évben, amiből most választhatsz azok rendben vannak.

Vedd azt amelyik szimpatikus és amelyikre megvan a pénzed! :)

[ Szerkesztve ]

(#7845) Yeffy válasza Balage76 (#7844) üzenetére


Yeffy
veterán

köszönöm szépen a részletes, alátámasztó hsz-edet, sokat segített! :R

igen, anno Fire/SOUL/CD a 830-asat ajánlotta, most azt is kezdtem el először keresni, csak már a 64 GB-os, ami még kapható értelmes áron, nekem már sajnos kevés, úgy néz ki, 120/128-asban, meg ha van is valahol, nagyon drága. akkor már inkább a Vertex3, mert az Agility-t már az elején kizártam a sok, ismerősi körben konkrétan tapasztalt szívások miatt... kicsit még tartok ettől a SF vezérlőtől, de gondolom félelmem alaptalan.

a 840-es meg, amennyi "fikát" kap/kapott a PH-n látatlanban, az bizonytalanított el...
de úgy látom akkor megfelel ő is. picit jobban hajlok a Vertex felé, mivel egyrészt némileg olcsóbb, bejáratottabb, illetve az akcióshoz, amit találtam, ahhoz is van keret. :)

Fire/SOUL/CD: köszönöm neked is, akkor te is ezen a véleményen vagy, úgy látom, h mindkettő okés. rendben. :) :R

Kerekfej: hmm... igen, ez csöppet érdekes, nem csak dabadab nem érti... :F :D

köszi mindannyiótoknak! akkor marad a Vertex3, max ha lelek valahol jobb áron 840eset, akkor változtatok arra...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#7846) Balage76 válasza Yeffy (#7845) üzenetére


Balage76
senior tag

A 840-esekhez ebben a hozzászólásban találsz beszerzési tippeket.

(#7847) Bodor válasza bravoslaci (#7829) üzenetére


Bodor
veterán

Ha kapsz még 26-ért Samsung 830-ast, akkor az is jó, de a Vertex 3 is ugyanannyira megfelelő. Mindegy melyiket veszed.

(#7848) Yeffy válasza Balage76 (#7846) üzenetére


Yeffy
veterán

na látod, efelett elsiklottam, köszi ezt is... :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#7849) jeni válasza bravoslaci (#7833) üzenetére


jeni
félisten

én még 28800 Ft is láttam azonnalira boltból is a Samsung 830-t.
én se vennék úgy,hogy nincs ellenőrizve melyik bolt az.

(#7850) zszszs


zszszs
tag

Ha segítenétek, megköszönném...
Egy Gigabyte GA-MA785GM-US2H laphoz vásárolnék SSD-t.
Itt olvasgatva kinéztem egy OCZ 120GB Vertex 3 VTX3-25SAT3-120G-t.(24,8k 3 év gari)
Most egy 1TB-s Hitachin van a rendszer, az lenne csak tároló lemez. Mehet ez így szerintetek?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.