Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7501) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Lenne még egy kérdésem. Asrock pro3m alaplaphoz jók a felsorolt ssd-k?

(#7502) bugizozi válasza margithid (#7499) üzenetére


bugizozi
őstag

[link]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#7503) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki! Érdeklődnék h véleményetek szerint asus p8z77-m alaplaphoz jó párosítás lenne-e egy OCZ vertex 3 120gigás ssd? Alaplap ugye kezelei a sta 3-at de arra is gondolok h a vezérlője jó lesz-e az ocz-hez? Előre is köszönöm!

(#7504) margithid válasza bugizozi (#7502) üzenetére


margithid
veterán

Na pont őket nem néztem még... Köszi:)
A bolttal van valakinek tapasztalata esetleg?

(#7505) bugizozi válasza margithid (#7504) üzenetére


bugizozi
őstag

Egyszer vásároltam tőlük, akkor minden ok volt, negatív tapasztalatot _én_ még nem hallottam róluk :N

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#7506) margithid válasza bugizozi (#7505) üzenetére


margithid
veterán

Ok, holnap után rálkérdezek még, hogy valóban win8 upgraddel vannak-e az ssd-k, edigitalnál olvastam, hogy midnen zokszó nélkül adták win8 nélkül azoknak is akik még azzal rendelték:(

(#7507) Calogero válasza margithid (#7506) üzenetére


Calogero
addikt

Én december 11-én rendeltem az Edigitalnál. Akkor még a web oldalukon fel volt tüntetve hogy +windows 8 Pro update, de utána pár nappal már lekerült. Az SSD raktáron volt, 2 nap múlva át is vehettem volna. A win8 az elfogyott. Választhattam hogy külön-külön hozom el, vagy megvárom a december 19-ét. 20-án át is vettem az árut együtt.

Aki december 11-dike után adta le a rendelését, lehet kifutott az akcióból.

(#7508) margithid válasza Calogero (#7507) üzenetére


margithid
veterán

Igen, sehol máshol nincs már csak bestbyte-nál, remélem ott még van.
Jó lenne ennyiért, mert van egy xp-m amit nem használok.

(#7509) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy milyen ssd t vegyek?

sata 3 as kellene
ár érték arány fontos

szóval a best buy kellene 64 -128 asból.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#7510) kacsaesokos


kacsaesokos
tag

Sziasztok.

Én is SSD vásárlásán gondolkodom, egy asus P5E3-ba menne, google-ba beírtam mennyire szereti az alaplap az ssd-ket, de elég kiábrándító a helyzet, sok problémáról olvastam, valaki esetleg próbálkozott már ilyen alaplappal? Különösebb okát nem látom, hogy miért ne mehetne, igaz nem a legújabb alaplap viszont sata2-t tud.

(#7511) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Sziasztok.

Úgy néz ki én is beállok a sorba és SSD-t veszek(illetve hamár az elég öreg win7-es rendszeremet újrarakom, SSD-re szeretném már).

Tehát adott a következő:
128GB-ra gondoltam(OP rendszer+pár játék+CAD programok)
Win8-t raknék. (szerk.: nem kell hogy adják hozzá, diák vagyok, laptopon már az van eredetiben)
Jelenleg Sata II-t tud a gépem(asztali, Asus P5KC lappal, további infó adatlapomon)

Keret úgy 20-30k körül.

Illetve nézelődtem én is és érdekelne mi a véleményetek az alábbiról:
OCZ 128GB Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G

[ Szerkesztve ]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#7512) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Segítségetek kérném..
Adott :
1. Samsung 830 128Gb 1 éves SSD
2. Samsung 840 120Gb vadi új SSD

A kérdés.. melyiket ajánljátok vételre.. közel egy árba van a kettő.. (20-22K)

A használt esetében mit érdemes nézni.. HD sentinel kép ha 100/100..akkor jó az..vagy érdemes nézni hoyg mennyi adat lett rá írva?
Ha igen, mi számít jónak és mi rossznak..ha mennyi adat volt rá írva?

Köszönöm előre is :R

Kellemes Ünnepeket!!

(#7513) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok!
Egy egyszerű kérdés:
Vetteme gy 120 GB-s Samu 840est a gépembe, elolvastam az összes cikket vásárlás előtt, viszont sehol sem láttam figyelmeztetést/vagy elkerülte a figyelmem erről a Marvell-Sandforce v mi sata-vezérlős bizgentyűről... Egy fórumtárs írt róla valamelyik hozzászólásban, és írta, nem szabad, hogy ütközzön a kettő.
Szóval a kérdésem az, hogy becoptam e az alaplapommal?
http://www.asus.hu/Motherboards/AMD_AM2Plus/M4N78_SE/#specifications
Ő az, Asus M4N78 SE, az SSD meg már a leírt Samsung 840es TLC-s

Itt az oldalon nem ír arról, milyen SATA vezérlővel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#7514) finest válasza bela85 (#7512) üzenetére


finest
őstag

Én az újat venném.

Vismajor01: Nem lesz ott semmi gond.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#7515) bela85 válasza finest (#7514) üzenetére


bela85
aktív tag

Köszi.. de teljesítmény szerint a "használt" jobb.. mint az új szerintem.. ezért is tettem fel itt a kérdést, hogy ki mit javasol.. :)

(#7516) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló! Érdeklődnék hogyan lehet kideríteni h az adott alaplap milyen fajta típusú/gyártó sata vezérlővel rendelkezik, h ki lehessen küszöbölni az ssd és az alaplap ütközését! amit korábbi bejegyzésekben is fentebb többen írtak? Ha úgy egyszerűbb amiről szó lenne egy asus p8z77-m és ocz vertex 3 120gb, tehát ezen alaplap sata vezérlője nem akadna-e össze az oczvel!? Köszönöm előre is!

(#7517) finest válasza bela85 (#7515) üzenetére


finest
őstag

Na, és erre mondtam, h az új is három év garival jön, minek vennél azonos árban használtat? A sebességkülönbséget meg úgy sem érzed meg...

Gtaati: A tied egész konkrétan Intel vezérlős. Nem lesz gond az OCZ-vel.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#7518) Gtaati válasza finest (#7517) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm!:)

(#7519) Bodor válasza kacsaesokos (#7510) üzenetére


Bodor
veterán

Avval a lappal mennie kell az egyes hozzászólásban ajánlott SSD-k mindegyikének. Inkább bénázás, helytelen telepítés lehetett az oka a hallott problémáknak.
Te csináld így, és nem lesz probléma: LINK

(#7511) HyP3b0y: Jó lesz kiválasztott Vertex 4 is, de a Vertex 3 is elég.

(#7513) Vismajor01:Nem a Sandforce-Marvell ütközés miatt lehet gond, mert nálad egyik sem játszik.
nForce 720D chipset-es a lapod, reméljük tényleg nem lesz gond, én nem ismerem ezt a chipsetet. Ha mégis, akkor a Flash SSD topikban biztos tudunk segíteni. A blogomban lévő cikket neked is ajánlom.

(#7515) bela85: Mit értesz jobb teljesítménynek? Mert a szekvenciális értékek tényleg nem számítanak egy rendszer használatkor. A többit meg tényleg nem lehet megérezni...

[ Módosította: #65675776 ]

(#7520) nemistom


nemistom
csendes tag

Bodor kissé megkésve, de köszönöm a múltkori segítségedet!
viszont a múltkori ajánlatod helyett, ami egy samu ssd volt, az ár töredékéért tudtam vásárolni egy Kingston 60GB SVP200S3/60G V+200 SATA 3 2.5 SSDNow-t, kérdésem hasonló mint Vismajor01-é, a Sandforce-Marvell ütközés miatt lehet gond? :O

(#7521) Fire/SOUL/CD válasza nemistom (#7520) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha megvetted az SSD-t, akkor ebbe a topikba kéretik írni.
(Azt azért jó lenne tudni, hogy mi összefüggést vélsz felfedezni Vismajor01 NForce-os deszkája, meg a Sandforce között)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7522) nyrfan


nyrfan
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem ajánlani egy megbízható, gyors SSD-t ajánlani,kb 25-max 30eFt-os árban?
Elsősorban Windows7-nek, ill egyéb programoknak kell majd, esetleg 1-2 játéknak.
Rengeteg féle SSD van már, egészen jó áron, de nem tudom melyiket éri meg megvenni.
Egy ASROCK 890GX Extreme4 alaplapos gépbe tenném, elvileg ebbe mehet már Sata3-as is.
Ill még annyit, kell vennem külön tartót az SSD-nek, vagy adnak hozzájuk gyárilag keretet?
Köszönöm!

XBL, PSN : nbali88

(#7523) Sanyabá válasza nyrfan (#7522) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Picit ha vissza olvasol, minden kérdésedre kapsz választ! ;)
Ha meg már meg van a konkrét kiválasztott,akkor speciális válasz is fognak adni a felmerülő kérdéseidre!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#7524) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
SSD OCZ Vertex 3 120GB compker 24 290 Ft
SSD OCZ Agility 4 128GB compker 25 550 Ft

melyiket érdemes? Az Agility 4 megér 1260 ft pluszt? Miben más a kettő?

(#7525) rooland


rooland
senior tag

Sziasztok!
Kértem segítséget, hogy milyen ~100Gb körüli SSD-t vegyek az új gépbe. Azt mondtátok térjünk vissza ha kiválasztásra került az alaplap.
Hát ő lesz az: ASRock Z77 Extreme4
Ehhez akkor milyen márkát/típust válasszak, ami best buy (jó ár/érték arányú) és a vezérlőjével nem lesz gond ezzel a lappal? :R

(#7526) Bodor válasza geckowize (#7524) üzenetére


Bodor
veterán

Agility 4-ben újabb vezérlő van, de ez nem mutatkozik meg a tényleges felhasználás során.
Vertex 3-at nyugodtan megveheted.

(#7525) rooland: Jó beleválasztottál, jó kis lapod lesz! ;]

Az ajánlottak közül bármelyik jó bele, csak ne az Asmedia vezérlős portra dugd az SSD-t.

Az alábbiakat javaslom:
SSD OCZ Vertex 3 120GB
OCZ Agility 4 128GB
CRUCIAL 128GB m4
Ezek 25K körül kaphatóak.
Árban felesleges feljebb menni, mert semmiben nem kapsz többet

(#7527) rooland válasza Bodor (#7526) üzenetére


rooland
senior tag

Nagyon köszi! A 3 megjelölt akkor gondolom közel ugyanazt tudja, azt veszem amelyik a legszimpatikusabb?

Ezek az új Samsungok nem olyan jók, csak a reklámuk jó?

Az alaplapot jó értelemben mondtad hogy beleválasztottam, vagy rossz értelemben. :P

[ Szerkesztve ]

(#7528) diegho


diegho
nagyúr

Másik fórumban nem kaptam választ, így megkérdezem itt. Nem torrentezek sokat, max pár sorozatot kapok le egy hónapban, legyen mondjuk 5GB/hó, a napi írt adatmennyiségem 4-5GB, ha sokat megy a gép, ha nem, akkor 2GB/nap. Lehúztam a HDD-t a gépről, csak a Samu 840-es van bekötve, van értelme visszakötnöm, ha így is van 70GB helyem? (igazából csak a torrentezés miatt gondoltam a HDD visszakötését, mert nem tudom mennyire szabad ezt SSD-n)

(#7529) Bodor válasza rooland (#7527) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, ugyanazt tudja mindhárom SSD.

Samsung 840-es széria túl új még ahhoz hogy nyugodt szívvel ajánlani lehessen, a másik dolog, hogy én elvből nem ajánlok TLC-s chippekkel szerelt SSD-t, amíg közel hasonló áron van dupla annyi élettartamú MLC-s is.
SLC, MLC, TLC – Mit jelent?

A lap nagyon jó választás, tényleg.

(#7528) diegho: Annyit nyugodtan torrentezhetsz rá.

[ Szerkesztve ]

(#7530) rooland válasza Bodor (#7529) üzenetére


rooland
senior tag

Szuper nagyon köszi, akkor az SSD is eldőlt, OCZ Vertex 3 120GB lesz. :R

(#7531) vadkörte válasza rooland (#7530) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem akarok belepofázni, az SSD-s ismereteim kissé hiányosak. Én is most leptem meg magam kettővel. Annyit fűznék a dologhoz, hogy ha nincs 2,5" helyed a házadban és kell beépítőkeret ne vegyél. a Vertex pack-ja tartalmazza azt is.
Természetesen, ha van helyed, vagy kereted, a fentiek tárgytalanok...

Üdv. V. Körte

(#7532) jeni válasza rooland (#7527) üzenetére


jeni
félisten

pedig az árgép alapján félre vezető Samsung SSD 840 120GB (MZ-7TD120BW) a NAND chip típusa!

Solid State Disk
- merevlemez-kapacitás: 120 GB
- merevlemez mérete: 2,5"
- NAND típus: MLC TLC-s !!!
- olvasási sebesség: 530 MB/s
- írási sebesség: 130 MB/s
- PC csatlakozók: S-ATA III (600 MB/s)
- méretek: SZ 69,85 mm x H 100 mm x M 7 mm

[ Szerkesztve ]

(#7533) Calogero válasza vadkörte (#7531) üzenetére


Calogero
addikt

Én barkácsoltam egyet házilag : [link] ;]

(#7534) jeni válasza Calogero (#7533) üzenetére


jeni
félisten

ha a szélére raknád akkor jobb lenne,mert bármely sata és táp kábel rátehető.

[ Szerkesztve ]

(#7535) szeva000 válasza Calogero (#7533) üzenetére


szeva000
addikt

én saválló 5X20 és 5X80-as laposvasból csináltam...többet ér,mint a 60GB-os vertex ssd:D azóta inkább rendeltem kínából vésztartaléknak pár db-ot.

(#7536) vadkörte válasza Calogero (#7533) üzenetére


vadkörte
addikt

Teljesen korrekt a cucc... :)

(#7532) jen

Szerintem CTRL + C CTRL + V eljárással készült a leírás. Bár az írási sebesség árulkodó lehet.

Üdv. V. Körte

(#7537) rooland válasza jeni (#7532) üzenetére


rooland
senior tag

Igen ezt én is figyeltem, hogy MLC van írva. De akkor jól gondoltam hogy ti jobban értetek hozzá, mint az árgép és elírás. ;)

vadkörte: köszi az infót, hasznos volt, mert nincs ilyen keretem :R

(#7538) Tomace91 válasza Bodor (#7529) üzenetére


Tomace91
senior tag

Én is ASRock z77 Extreme 4-et választottam csak tudtam még hozzá rendelni vasárnap egy 128-as Samsung 830-at. Akkor gondolom a lap is meg az SSD is jó választás lett nyugtass meg.

Valamire kell majd figyelnem az összerakásnál?

(#7539) Bodor válasza Tomace91 (#7538) üzenetére


Bodor
veterán

Neked ezek szerint még szerencséd volt, hagy kaptál 128-as Samsung 830-at!
Passzol a lap hozzá, nyugodt lehetsz.
Olvasnivaló

(#7540) Tomace91 válasza Bodor (#7539) üzenetére


Tomace91
senior tag

Nem kell figyelnem nekem is, hogy ne az Asmedia-s vezérlőre dugjam? Amúgy szerintem a 830-as jobb mint a Vertex 3. Itt PH!-n is jobbnak írták.

(#7541) Bodor válasza Tomace91 (#7540) üzenetére


Bodor
veterán

Semmivel sem jobb, de ezen nem fogok vitatkozni.
Te se dugd Asmedia-ra.

(#7542) Tomace91 válasza Bodor (#7541) üzenetére


Tomace91
senior tag

Akkor nem jobb. Nekem a szoftverek amik járnak hozzá azok tetszenek a leginkább. Amúgy Asmedia-ra miért nem jó dugni mi baja lesz tőle?

(#7543) Bodor válasza Tomace91 (#7542) üzenetére


Bodor
veterán

Lassabb lesz. Talán nem érezhetően, de biztosan kimutathatóan.

(#7544) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Klasszikus kérdés: w7 alá kéne 100GB+os ssd, ami ASRock h61m/u3s3 alá menne...Mi az ajánlott?? (az Asmedia probléma lehet, hogy fennál...)

(ezen lista miatt nagy esélyal a sata 3-aim asmediások...)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7545) ledgeri válasza ledgeri (#7544) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Érdemes lehet egy olyan külső pce csatlakozót szerezni az asmedia probléma maiatt, ami sata 3-as lenne?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7546) ledgeri válasza ledgeri (#7545) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az angol használatiban menne van... Asmedia ASM1061... :W

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7547) szeva000 válasza ledgeri (#7546) üzenetére


szeva000
addikt

még jó,hogy z77-es lapot vettem.Abban legalább 2db intel vezérős,2db pedig asmedia.De sztem ne aggódj ezen,szaladnifog azzal is

[ Szerkesztve ]

(#7548) ledgeri válasza szeva000 (#7547) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Jó.. de annyira nem leszek boldog,mint enélkül a probléma nélkül...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7549) szeva000 válasza ledgeri (#7548) üzenetére


szeva000
addikt

ha összedobtam a gépet,lehet csinálok tesztet a két vezérlő sebességéről...de az már a jövő év:)

(#7550) Bodor válasza ledgeri (#7548) üzenetére


Bodor
veterán

Még szerencse, hogy amit te problémának nevezel, az valójában nem az.
Rá kell kötni a SATa2-es portra, és kész. Úgysem érezni a különbséget, és gondolom nem a tesztadatokban szeretnél gyönyörködni naphosszat...
Egyesben vannak az ajánlott SSD-k.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.