Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7251) vadkörte


vadkörte
addikt

Aki rendelt már az Aqua webshopjából meg tudná mondani, mennyi idő múlva igazolták vissza telefonon a leadott rendelést?

Üdv. V. Körte

(#7252) celgene32


celgene32
csendes tag

Most szerettem volna venni egy:

-Samsung SSD 830 256GB (MZ-7PC256B/EU)
vagy
-Samsung SSD 830 256GB (MZ-7PC256D/EU)

Vegig porbaltam vagy 10 boltot es sehol nem volt.
Mennyi az eselye hogy valahol kaphato lesz meg az evben ?

(#7253) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Fejleszteni szeretnék a 3 éves Lenovo R61i notebook-omon. Arra gondoltam raknék bele egy SSD-t a HDD helyére, utóbbit pedig ha szükségem lenne rá, a dvd helyére beraknám egy keretbe.

Kérdésem az lenne, hogy figyelnem kelle-e bármilyen specifikációra az SSD-vel kapcslatba, hogy véletlenül se keveredjek kompatibilitási problémába?

A notiba a HDD ha jól tudom SATA I interface-es.

(#7254) JoceeHunt válasza celgene32 (#7252) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Én úgy tudom már mindenhol futtatják ki, szerintem ahol már nincs ott nem is lesz. Ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor mindenhol nézz körbe, ha nem akkor 840.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7255) Fire/SOUL/CD válasza vadkörte (#7251) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha volt készleten, amit rendeltél, akkor általában 1-2 nap múlva, amikor az árút bevitték az Aqua-ba. Ez viszont több dologtól függ, többek közt, hogy az év ezen szakaszában megnövekedett forgalom miatt is csúszhatnak. Én is rendeltem már jó párszor tőlük, volt amikor hétfő reggel adtam le a rendelést, kedden hívtak, szerdán meg már hozta a futár...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7256) diegho


diegho
nagyúr

Végre kifizethettem edigital-ban a 840-es Samu-t, szerdán szállítják, tolom is rá a Win8-at, szerintem óriási sebességnövekedésem lesz az 5 éves 320-as Samu HDD-hez képest, tapasztalatokat írok majd a helyére.

(#7257) odorgg


odorgg
addikt

Úgynézki, az Oázisból én vittem el az utolsó 128Gb-os 830-ast, mert le is vették a weboldalról. :))

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#7258) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Úgy néz ki nem jön össze a Samsung 830, mert a bolt nem jelez vissza 2 napja, lehet kamu bolt.

Ez mennyire számít jó vételnek a samsung 830 128GB helyett : CORSAIR Force Series GT 120GB - CSSD-F120GBGT-BK :F

[ Szerkesztve ]

(#7259) Neck


Neck
veterán

Kedves műértő közönség! :R

Karácsonyra szeretném a jelenlegi konfigomat (Lenovo G580GH) egy SSD-vel kibővíteni. 25-30 ezer forint között húztam meg a határt, de a legjobb megoldás az lenne, ha 27 körül tudnék egyet venni, és 3ezer forintért pedig a jelenlegi noti HDDt kiköltöztetném egy USB3-as házba.

A méret: mindenképpen legalább 120GB-ot szeretnék.

A fentieket figyelmbe véve, az alábbiakkal szemezem (persze lehet, hogy ezek helyett van egy sokkal jobb megoldás is, kérlek, osszátok meg velem ebben az esetben :) )

Samsung Basic SSD 128GB SATA3 MZ-7PC128B (830 Series)
OCZ SSD 120Gb SATA3 Vertex 3 Series VTX3-25SAT3-120G
OCZ SSD 120Gb Agility-3 SATA3 AGT3-25SAT3-120G
OCZ SSD 128Gb Agility-4 SATA3 AGT4-25SAT3-128G

Eddig jutottam, innentől fogalmam sincs, melyiket kellene vennem, vagy ezek helyett mi lenne nekem jó :D

Eddig a Samu szimpatikus, persze látszik, nem értek hozzá :)

Az építő, segítő jellegű hozzászólásotokat előre is nagyon köszönöm! :R

u.i: Nem tudom, mi fér be a notiba, ha több versenyző holtversenyben áll nálatok, akkor légyszi segítsetek ki, melyik a "vékony" 7mm-es típus, mivel akkor azt támogatnám, az ugyanis tuti befér. Bár, szerintem a jelenlegi notebook vinyó helyére valószínűleg minden befér :D

Üdv:
Neck

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#7260) imis


imis
senior tag

Engem is érdekelne az előzőekben elhangzott kérdés,hogy a vertex3 és az agility 4 között mi a különbbség? Melyiknek jobb a vezérlése? Pl egy notiba szánnám. :R

(#7261) pocok28 válasza jeni (#7214) üzenetére


pocok28
tag

Hosszas tanakodás után, csak eldöntöttem a kapacitás kérdést.

Megrendeltem a 256GB-os SAMSUNG 830-at (MZ-7PC256B/WW).
Úgy is mindig helyhiánnyal küszködök. :DDD

Remélem nem hagy cserben. :K

„A fociban az a lényeg, hogy a labdát, ahhoz passzolod, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad. Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad.” (Hofi)

(#7262) jeni válasza celgene32 (#7252) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Itt megkapod

HoReSz1975

az van a gépemben ,tökéletes :K

[ Szerkesztve ]

(#7263) celgene32 válasza jeni (#7262) üzenetére


celgene32
csendes tag

Koszi, de problakoztam naluk is par oraval ezelott es nem volt.
Vagy 20 boltot hivtam es sehol, 1-2 helyen mondtak hogy talan 2 unnep kozott lesz majd.

Ha nagyon nem birok varni veszek egy Crucial M4-et.

Bar ha nincs naluk akkor nem tudom miert van kiirva hogy "24 órán belül".

[ Szerkesztve ]

(#7264) jeni válasza celgene32 (#7263) üzenetére


jeni
félisten

már azt is levették ;]

talán itt de drága

és itt?

digitaltrendnél tedd meg a rendelést tutira hátha mégis beszerzik neked.

OCZ Vertex 4-t vagy a Vertex 3-t is megveheted.

[ Szerkesztve ]

(#7265) Skillerz


Skillerz
tag

Hello! Karácsony közeledtével meg szeretném lepni magamat, egy SSD-vel OCZ Vertex 3(120gb) illetve Agility 3 (120gb)között vacilálok. A boltban ahol tervezem a vásárlást tervezem csak egy 1000-es az árkülönbség. Melyiket ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

battletag: bArney#2866 PSN ID: Nigma911

(#7266) Bodor válasza djozsi (#7250) üzenetére


Bodor
veterán

A Vertex 3 Sandforce vezérlős, míg az Agility 4 Indilinx Everest 2. Más lényegi különbség nincsen, de ez a különbség sem érezhető a felhasználás során.

(#7253) q13579: Szerintem bármelyik egyesben ajánlott SSD jó lesz abba a laptopba, amelyik egyébként SATA2-es, de a Crucial M4 biztosan.

(#7258) HoReSz1975: Teljesen jó választás a Force GT is, ha az MSI Z77 mpower-be kell.

Ahol viszont Te nézted csak 2 év garanciát adnak rá, pl. itt is megadják a hármat , nem sokkal drágábban.

(#7259) Neck: Belemegy a laptopodba az egyes hozzászólásban ajánlottak közül bármelyik SSD, mint láthatod majd, az Agility 3 nincs közöttük.
Ha Miskolcon még tényleg kapható a Samsung Basic SSD 128GB SATA3 MZ-7PC128B (830 Series), akkor az jó vétel annyiért, és azt hiszem igen nagy forgalomra számíthatnak, mert kifutó típus.

(#7265) Skillerz: Agilty 3 nem ajánlott, egyes hozzászólást olvasd el légyszíves.

(#7267) Fire/SOUL/CD válasza Neck (#7259) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. A felsoroltak közül csak a Samsung 830 7mm-es, ill. ritkán lehet már csak megvenni újonnan. Ha valahol még tudsz szerezni, akkor megveheted.
2. A Lenovo G580-ket tipikusan Samsung HDD-t tartalmaznak, pl STxxxLMyyy típust(xxx=kapacitás, yyy=altípus, pl 001, 012 stb), azok meg 9,5mm magas HDD-k, ergo nem feltétlen szükséges a 7mm-es SSD (úgy is szét kell szedned, mérd le a hdd-t ha gondolod)
3. Az Agility 3-t kiszedték az itteni ajánlásból
4. Árat tekintve marad a Vertex 3 és az Agility 4. Hát ezt a kettőt nem igazán lehet összehasonlítani, igazából kockadobással eldöntendő a kérdés.
5. Bár még új és sokan "tartanak" is tőle (mert TLC-s), de azért megfontolásra alkalmasnak tartom(én is ebben az akcióban vettem): [link]
Ha tényleg nem akarod "agyonírni", akkor teljesen vállalható.
6. Lehet, hogy még 1-2 ezret hozzá kell tenni, de ez is lehet alternatíva és akkor nem kell a HDD-t sem kiköltöztetni, USB-s ODD-od lesz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7268) Neck válasza Fire/SOUL/CD (#7267) üzenetére


Neck
veterán

:R Köszi a rengeteg infót!

A Samsungról sok jót hallottam, illetve amit te linkeltél is jó. Megpróbálom a 830-ast megvenni, ha nincs, akkor elkezdtek az OCZk között válogatni.

Agility 3 kiesik akkor, viszont ha a Vertex 3 és az Agility 4 között kell választani, ott a 8gb az Agility 4 javára nem? :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#7269) Fire/SOUL/CD válasza Neck (#7268) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Agility 3 kiesik akkor, viszont ha a Vertex 3 és az Agility 4 között kell választani, ott a 8gb az Agility 4 javára nem?"
Nem. (Agility 4 már nem Sandforce vezérlős, de ez lényegében lényegtelen.)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7270) jeni


jeni
félisten

Ha nem kaptok Samsung 830 128GB SSD-t akkor ezt vegyétek meg ingyen játékot kaptok hozzá. Természetesen ha lehet még vadászatok a Samsung 830 128GB-s SSD-re :K

[ Szerkesztve ]

(#7271) Neck válasza Fire/SOUL/CD (#7269) üzenetére


Neck
veterán

Áhá! Így leírva most már emlékszem, hogy olvastam erről is, de buta vagyok :)

Köszönöm az infót.

Lehet hogy tényleg pénzfeldobás lesz :) Vagy amelyik olcsóbb / van készleten.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#7272) Vitocska válasza Fire/SOUL/CD (#7269) üzenetére


Vitocska
tag

agility ne én nagyon megjártam vele

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#7273) gps76 válasza Bodor (#7245) üzenetére


gps76
őstag

Szerintem is a Samsung lesz jó választás,csak kérdés hol találok ilyet,személyesen itt nálunk.

(#7274) warcat válasza gps76 (#7273) üzenetére


warcat
veterán

Még holnap reménykedhetsz,hogy felbukkan valami raktárkészlet,aztán újévig nem lesz belőle semmi,feltéve,hogy szállít még ilyet a Samu és nem az utolsó darabokat adták el EU szerte.

EA: It's in the crate!

(#7275) kerekfej válasza gps76 (#7273) üzenetére


kerekfej
addikt

Érdemes megnézni a helyi boltokba, mert sok helyen van még elfekvőben Samsung 830 valamelyik változata:

B = Basic
D = Desktop
N = Notebook

Aki meg Samsung 840-est keres olcsón az itt nézzen körül.

Best-byte, Aqua-ban még kapható Windows 8 Pro Upgrade-val.

[ Szerkesztve ]

(#7276) HoReSz1975 válasza Bodor (#7266) üzenetére


HoReSz1975
őstag

(#7258) HoReSz1975: Teljesen jó választás a Force GT is, ha az MSI Z77 mpower-be kell.

Ige, MSI Z77 MPOWER -be lesz a Corsair Force GT 120GB :R

(#7277) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Megrendeltem a Hardverkertől:

Corsair 120Gb SSD Force-3 GT (CSSD-F120GBGT-BK) (bruttó: 28 702 Ft)

- 2.5" beszerelési méret
- 120Gb össz kapacitás
- SATA-3 csatlakoztatás
- 555Mb/s szekvenciális írás
- 515Mb/s szekvenciális olvasás
- 85K IOPS műveletek
- 80g nettó súly
- 5 Voltos működési fesz
- Maximum 2Watt fogyasztás
- SMART Technológia

Garancia: 3 év

Írok, hogy mit tud az MSI Z77 MPower -ben majd ;) :K

(#7278) ST05 válasza HoReSz1975 (#7276) üzenetére


ST05
őstag

én adok a force gt-nek félév használt követöen +1 et
ajánlva

(#7279) ST05 válasza HoReSz1975 (#7277) üzenetére


ST05
őstag

csalódni nem fgosz benne, kövi kategoria a GTX vagy a most megjelent uj ocz, de azok már 38, és alig gyorsabbak szerintem.
és jó áron rendelted, elgondolkodtatál :d

(#7280) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

desktop-ba szeretnék SSD-t venni, notimban már van. Samu 830-ast vagy 840-es ajánlanátok inkább ?
Ő lenne: Samsung 2.5" 120GB SSD 840 SATA3 Basic MZ-7TD120BW
(Szerk.: vagy van 64-es 830-as Basic, raktáron szintén. Vagy ADATA Premier Pro SP 900-as, ezek jók? A notiban ADATA van, kutya baja).

[ Szerkesztve ]

(#7282) #40935168 válasza kerekfej (#7281) üzenetére


#40935168
törölt tag

Átrágtam őket, huh.
Marad a 830-as.
KÖSZÖNÖM ! :R

(#7283) jeni válasza #40935168 (#7280) üzenetére


jeni
félisten

ha a gépbe szeretnél és meg vagy elégedve az SSD-vel ami a notidban van akkor szintén 64Gb SSD kell akkor a Samsung 830 64GB BG SSD-t venném a PC házba,vagy ha jó áron kapsz AData is jó lehet,bár amíg van Samsung 830 addig azt érdemes megvenni

[ Szerkesztve ]

(#7284) #40935168 válasza jeni (#7283) üzenetére


#40935168
törölt tag

128-as Samu 830-as lesz, találtam egyet raktáron.
Thx a megerősítést.

(#7286) Fire/SOUL/CD válasza #00784640 (#7285) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Feltételezem, azért a TRIM-et bekapcsoltad(mert alapértelmezetten nincs engedélyezve ubuntu alatt) ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7288) ST05


ST05
őstag

üdv!

erröl lehet -e valamit tudni ?
ezt a leírást találtam róla,
müködhet-e lehet-e értelme ?kimélheti e az ssd.t vagy kicsinálom vele? :K

(#7289) imotep03


imotep03
tag

Hali, hol lehet venni OCZ Vertex4 256Gb, 50 és 55k között? a net-en nem sok minden dobott ki pl az árgép.
köszii

(#7290) Qru válasza ST05 (#7288) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kevesebb kraftot ad neki, ha nem törtöénik rá írás. SSD alapból keveset eszik, szóval itt sok értelme nincs. De ha használod is, kinyírni nem tudod, mert azt max túlfesszel lehet csak, ha túl kevás az fesz max adatvesztés léphet fel.

#nincsbennetarcsi

(#7291) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok, SSD-t veszek. Es Samsung 840 120Gb SSD-t gondoltam. Kulonosebb kivanalmaim nicnsenek, es gondolom ezzel sem nyulok melle.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#7292) Qru válasza JSaN (#7291) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az korrekt darab.

#nincsbennetarcsi

(#7293) Bodor válasza JSaN (#7291) üzenetére


Bodor
veterán

Ha annál tartósabbat szeretnél hasonló áron, akkor az egyes hozzászólásban találsz ajánlottakat.

(#7294) djozsi


djozsi
senior tag

Átlagfelhasználói szemmel a Vertex 3 és a Vertex 4 között lehet tapasztalni különbséget? A gépen windows 8, átlagos felhasználói szoftverek (word, böngésző, ilyesmik), illetve játékok fognak futni főleg.
Nyilván jobb a vertex 4, de azért drágább is vagy 15-20%-kal és kérdés, hogy szerintetek megéri ezt az ártöbbletet, szóval hosszú távob jobban járnék vele?

(#7295) kerekfej válasza Bodor (#7293) üzenetére


kerekfej
addikt

A "tartósabbat"-ról ennyit érdemes tudni.

(#7296) Bodor válasza kerekfej (#7295) üzenetére


Bodor
veterán

Ne kezd már megint a kötözködést! :(
Nagyon tényszerű információkat közöltél ezzel a hozzászólás linkeléssel, mondhatom. :U

Tehát akkor !
Az egyes hozzászólásban ajánlott SSD-k MLC típusúak.
Az említett Samsung 840 meg TLC-s.

Különbségek , melyek az élettartamban is megmutatkoznak, itt olvashatóak.

(#7294) djozsi: Nem tudnák olyan okot mondani, amiért a Vertex 4 jobb lenne egy átlagfelhasználó számára, mint a Vertex 3, max a + 2 év garancia. Akkor érdekes a dolog, ha az alaplapi SATA3-as portod Marvell vezérlős, na akkor inkább a Vertex 4, mert annak a vezérlője nem veszik össze vele.

[ Szerkesztve ]

(#7297) JSaN válasza Bodor (#7296) üzenetére


JSaN
addikt

Ne ijesztgessetek, mert mar meg rendeltem. Es most itt linkeltek minden feleket, most akkor szar vasart csinaltam? Nincs semmi extra igenyem, csak normalis atlag hasznalat.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#7298) Qru válasza JSaN (#7297) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

No para, házi használatra tökéletes lesz ez is. Jobban jártál ezzel mint egy OCZ-vel.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#7299) Bodor válasza JSaN (#7297) üzenetére


Bodor
veterán

Átlag használatra jó lesz, ne aggódj. Az ide betelepült Samsung értékesítők, és marketingesek mindenkinek az új TLC-s terméket szeretik ajánlani, én meg azt gondolom, hogy ár/érték arányban most még van annál jobb is., de nem faragsz rá evvel sem valószínű.

Olvasnivaló, hozzászólásokkal együtt!

(#7298) Qru: No ez sem igaz így általánosságban, mert azok az OCZ-k amikkel baj van, nem is ajánlottak. :U

Persze , bolondítsuk csak a népet!.... :W

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.