Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7051) szeva000 válasza Bodor (#7050) üzenetére


szeva000
addikt

sajna ez az igazság és engem irritál az ilyen gusztustalan haszonszerzés...Így még úgy sem veszek samut akkor:D...ezt érik el.
Sajna az a gond sok eladó és vásárló azt sem tudja eszik vagy isszák az MLC vagy TLC-t :D.....Itt abszurdiszánban meg a lóvé nagy úr,könnyen átvághatóak az emberek,menni fog a biznisz nekik......

(#7059) #65675776


#65675776
törölt tag

Szerintem itt és most mindenki abbahagyja a szájtépést. Különösen vonatkozik ez kerekfejre és Vitocskara.

(#7060) ST05


ST05
őstag

épp fél éves Force GT
napi 19 orát ment ha lebontjuk upsz :U de sztem kimélö az irás olvasás adat....!
és szerintetek?

(#7061) dace90


dace90
csendes tag

Sziasztok!Szeretnék venni a hp pavilion dv6 3070-eh laptopomba egy ssd-t, legalább 250gb-osat, 50 ezer körüli összeget szánok rá! Jó lenne, ha lenne hozzá ilyen kit is, amivel áttudom rakni a mostani vinyórol a dolgokat.Mit ajánlanátok?

Ui: Én eddig ezt Samsung KIT SSD 250GB SATA3 MZ-7TD250KW néztem, de nem nagyon értek hozzá, szóval, ha tudtok ennyiért jobbat akkor szóljatok!

(#7062) warcat válasza dace90 (#7061) üzenetére


warcat
veterán

Amit linkeltél,az az új,sima 840-es szériába tartozik,annál jobb választás a 830-as.Ebből a
Samsung SSD 830 256GB (MZ-7PC256N/EU) lenne a notebookos verzió,de sem ez,sem a beépítőkeretes verzió sem kapható jelenleg ahogy nézem.Ha valaki tudja konkrétan miért,az megírhatná egyébként,mert tervben van a 128-as mellé még, karácsony miatt,vagy kifutó szériának van minősítve és nem lesz több?

Helyette megveheted a basic változatot is (MZ-7PC256B/WW) 49-ért van iponon,kicsit drágult de még rendben van.A rendszer átrakására meg van ingyenes megoldás, itt olvashatsz róla.

EA: It's in the crate!

(#7063) Bodor válasza warcat (#7062) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem nem véletlen, hogy Samsung 830-ból már csak egyes változatok kaphatóak, mert kifutó termék.

(#7061) dace90: Szerintem is jó választás lenne neked a SAMSUNG 830 256GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC256B/WW , 840-esben még nem gondolkodnék. Rendszer költöztetéshez én is a Macrium Reflect-et ajánlom, de mindig jobb egy friss telepítés.

Ebben az ársávban még ajánlott SSD-k.

CRUCIAL 256GB SATA3 2,5" m4 CT256M4SSD2
OCZ 240GB SATA3 2,5" Vertex 3 VTX3-25SAT3-240G
OCZ 256GB SATA3 2,5" Agility 4 AGT4-25SAT3-256G

(#7064) Calogero


Calogero
addikt

SSD vásárlása előtt állok.

Az alaplapomon csak SATA II. csatlakozó van.
Az SSD-n futna az Op.rendszer és a programok amiket használok (átlagos felhasználás, Office, Internet)
Adattárolásra WD RED 3TB HDD-lesz használva.

Érdemes szerintetek alaplapot is cserélnem amelyen van Sata III csatlakozó?

A kiszemelt SSD: Samsung 840Pro (128Gbyte) + WIN8 Pro update

A gépem:

Ascrok M3A770DE
AMD Phenom II X4 955
4 GB DDR3 1333MHz

Tanácsokat előre köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#7065) zazahoho válasza Calogero (#7064) üzenetére


zazahoho
őstag

Működni fog vele ez nem vitás, de szerintem nagyon nincs összhangban. Jóval olcsóbban vehetsz ssd-t, ehez a konfighoz bőven elég lenne sata 2-es ssd. Nyilván azt már nem éri meg mert sata 3 ugyanolyan áron van. Samsungból a 830 olcsóbb, teljesítményben szintén jó, viszont nincs hozzá win 8 update.

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#7066) jeni


jeni
félisten

Jó reggelt

Reggeli újság

U.i.:látom már pár sorral korábban be lett linkelve.

[ Szerkesztve ]

(#7067) TeChNoRby


TeChNoRby
tag

Hello!

Nagy dilemmám van,120gb-os ssd-t vennék,olvasom már 2 napja a fórumot...
Nekem a favorit a 830-as samu lenne,de vagy 4 helyen próbáltam,sehol sincs..
A gyorsaság lenne a fő szempont,win 7 hez kellene,1-2progi,és játék(cod)
keret max 30e.amin agyalok:

1.OCZ vertex 3,agility 4(mi a különbség a kettő között,erre nem jöttem rá)
2.Samsung 830-as ha véletlen találnék bár kétlem,vagy bevállalnám a 840-est.
3.corsair force 3 sima
4.vertex 4 is vonz,de 30fölé nem akarok menni,annyit nem ér meg nekem jelenleg egy 120as ssd.. :)

Szerintetek melyik lenne számomra a legjobb?a lap giga ep-45-ds3p(februárba konfig csere z77 lapra)

(Engem a megbízhatósági vita nem érdekel,mert én is fogtam már ki ajánlott samsung,WD hdd-be rosszat,mégis ez a két márka van a gépbe jelenleg is)

"..The music starts where the end of the words.."

(#7068) KaiotEch válasza TeChNoRby (#7067) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

(#7069) jeni válasza TeChNoRby (#7067) üzenetére


jeni
félisten

(#7070) Vitocska


Vitocska
tag

na ma megyek visza az aquaba és hátha kicserélek nekem egy drágább ssdre reménykedem :(

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#7071) dnelb válasza Vitocska (#7070) üzenetére


dnelb
veterán

Crystaldiskmarkban is lemérted 0Fill mellett?

[ Szerkesztve ]

(#7072) Balage76 válasza szeva000 (#7046) üzenetére


Balage76
senior tag

Picit sikerult mindkettotoknek osszekeverni a szezont a fazonnal. A vallalatok a vallalati felhasznalasra (szerverekbe) szeretnenek strapabirobb termekeket. A titkarno Gizike gepe az nem vallalati felhasznalas....

Az utobbi evekben gyakorlatilag egy kaptafara keszultek a termekek, de mostanra eljott az a pillanat amikor kettevalik a business es consumer iranyra.

34-27-21nm MLC, megfelelo firmware tamogatassal -> business irany. Ilyen peldaul nehany Intel termek, plextor m5pro es a samu 840pro is.

21nm TLC es 19/20nm MLC -> consumer irany. Ilyen peldaul az Intel 335, a toshiba/kingston v300 es a samu 840.

Mellesleg a 7% TLC felhasznalas vallalati kornyezetben nem is olyan rossz, tekintve hogy nem oda terveztek.. :) De peldaul backupra tokeletes es olcso megoldas (lesz).

(#7073) zedeRIP


zedeRIP
tag

Helló
nagy segitség kellene nekem mert nem tudok dönteni..És szeretném a HOZZÁÉRTÖK segitségét a döntésembe.
Eljutottam oda,hogy vegyek én is 1 SSD-T. 120-128GB-s De ez a terület számomra teljesen uj igy tökéletesen nem értek hozzá.
kaptam ajánlatokaz az alábbi termékekre:
Samsung:830,840 Basic
Crucial M4
OCZ vertex 3
OCZ agality 3

és nem tudok dönteni ezek közül..
Konfiguráciom:Asus Sabertooth 990FX 8120FX X8 8GB DDR3
köszönöm a segitségetek elöre is.. :R
az SSD Win7 telepitése és Játékokra lenne..Háttértárolonak van erre külön HDD

[ Szerkesztve ]

"Mindennek annyi az ára amennyit adnak érte" http://phmegbizhatosag.atw.hu/ A MEGBIZHATÓSÁGOM

(#7074) jeni válasza zedeRIP (#7073) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Amit mi vennénk a helyedben az alábbiak lennének.

OCZ Vertex 3 és a Vertex 4
Kingston +V200
Crucial M4
Samsung 830

nem abc és nem rangsor szerint van megadva.

Agility 3 és a Samsung 840 (még annyira új hogy nem tudunk róla sokat a megbízhatóságát illetően)
törölve az ajánlásból.

(#7075) Qru válasza zedeRIP (#7073) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Crucial M4 vagy a Samsung 830, de a 840-el se fognál mellé. OCZ-vel sok a negatív tapasztalat...

#nincsbennetarcsi

(#7076) zedeRIP


zedeRIP
tag

köszi a válaszokat de nem lettem okosabb:) Mert csak 1 re van pénzem..tehát 1 et mondjatok a sok közül:)

"Mindennek annyi az ára amennyit adnak érte" http://phmegbizhatosag.atw.hu/ A MEGBIZHATÓSÁGOM

(#7077) Qru válasza zedeRIP (#7076) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amelyik olcsóbb, több rá a gari, szimpatikusabb. Vagy az M4-et vagy a 830-at vedd.

#nincsbennetarcsi

(#7078) zedeRIP válasza Qru (#7077) üzenetére


zedeRIP
tag

:R

"Mindennek annyi az ára amennyit adnak érte" http://phmegbizhatosag.atw.hu/ A MEGBIZHATÓSÁGOM

(#7079) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Sziasztok,

SSD vásárlás előtt állok, milyen SSD -k tudják hozni a Samsung 830 128GB tudását :F , mely alternatívákat ajánlanátok :F . Csati SATA3 lenne. Konfigom a profilomban található :R

(#7080) Bodor válasza HoReSz1975 (#7079) üzenetére


Bodor
veterán

milyen SSD -k tudják hozni a Samsung 830 128GB tudását ?

csak az összes többi ajánlott...

Pontosan ezek:

Adata S511
Corsair Force 3
Corsair Force GT
Crucial M4
Kingston V+200
Kingston HyperX
OCZ Agility 4
OCZ Vertex 3, Vertex 4
Samsung 470

(#7075) Qru : Talán nem szerencsés így általánosítani. Azok az OCZ által gyártott SSD típusok, melyekkel sok a negatív tapasztalat, nincsenek is ajánlva. A Vertex 3 és 4 , és Agility 4 viszont bátran megvehető. OCZ Vector-ral még szintén várakozó az álláspont, és egyébként még túl drága is.

(#7081) jeni válasza Bodor (#7080) üzenetére


jeni
félisten

A Samsung 840 Basic,mert rajtam kívül már javasolt kategóriába került,főleg,hogy az már csak az akva bolt adja akciósan a Win. 8 pro Upgrade csomagban. Az Edigital már levette a termékről a Win 8 Pro upgrade-t.

(#7082) Qru válasza Bodor (#7080) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálam döglött meg ajánlott ocz (persze 1-1 előfordulhat bármelyiknél tudom), vhogy nem bízom bennük annyira mint a Crucial-ban vagy a Samu-ban. Ezért nem ajánlom őket nyugodt szívvel.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#7083) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

60 - 64 Gb-os SSD-t keresek kimondottan rendszer meghajtónak. Mit ajánlanátok azok közül, amik nem csak fill0-ban hozzák az 500 mb/s-ot?

Z77-es lapba lesz, tehát csak SATA III érdekel..

Köszönöm :R

(#7084) jeni válasza Hoorus (#7083) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
fürge kell,hogy legyél ha jót szeretnél venni! amúgy kifuttatják.
Még jó lehet a Kingston +V200,a Crucial M4,OCZ Vertex 3

lehet,hogy másutt olcsóbb,nézzél utána hátha.

[ Szerkesztve ]

(#7085) Fire/SOUL/CD válasza jeni (#7084) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez a "kifuttatják a 830-as szériát" infó, ez honnan/kitől származik? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7086) jeni válasza Fire/SOUL/CD (#7085) üzenetére


jeni
félisten

egyértelmű,hogy a 840-s lépett a helyére lásd a Basic és a Pro szériát,sőt már egyre kevésbé található az árgépen,meg aztán az Edigital is leállt a forgalmazással.
ime
[link]

be kell pipálni a Samsung gyártót szűrésre és a kifutott termékek mutatása oda be tenni a pipát.

[ Szerkesztve ]

(#7087) szeva000


szeva000
addikt

na,csak megnéztem gyors a tlc samucsodát.fw frissítettem legújabbra,Sata2-n ez jött ki belőle(a régebbi fw-el is szinte ilyen eredmény lett):

[ Szerkesztve ]

(#7088) Fire/SOUL/CD válasza jeni (#7086) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bocs, de nem ezt kérdeztem. Engem nem az érdekel, hogy webshopok mit forgalmaznak és mit nem, hanem az, hogy a Samsung kiárulja a 830-as raktárkészletét és leáll a 830-asok gyártásával avagy sem. Ez a kifuttatás...
(840 nem lépett a 830-as helyébe, mert a 840-es "gyengébb", Pro meg izmosabb (nem egy más logóval ellátott 830-asról van szó))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7089) diegho


diegho
nagyúr

edigital-nál rendeltem a 840-est hétfőn win8-al, azóta minden nap hívom őket, mert minden nap az van írva az oldalon, hogy azonnal elvihető, de a win8 upgrade-et még mindig nem kapták meg. Minden nap azt mondták a telefonban, hogy holnap fog érkezni. Ma délelőtt már azt mondták, hogy ma délután már biztosan megkapják és fizethetek is online bankkártyával, de természetesen nem történt semmi. Már kezd elegem lenni ebből, lehet az aqua-ból fogok rendelni.

(#7090) jeni válasza Fire/SOUL/CD (#7088) üzenetére


jeni
félisten

pontosan ahogy írtad.
a 830-s helyett a 840 Pro lett
és belépő cucc meg a 840 BASIC lett

(#7091) jeni válasza diegho (#7089) üzenetére


jeni
félisten

az akvánál próbálkozz ott azonnal megkapod ,hátrány ,hogy nem az eredeti hologramos gari levelet adja az akva,ellenben a Edigital igen.

(#7092) diegho válasza jeni (#7091) üzenetére


diegho
nagyúr

garilevélből milyen hátrány származhat? Edigital-é gondolom minden samsung márkaszervizben érvényesíthető, aqua-é meg csak náluk.

(#7093) jeni válasza diegho (#7092) üzenetére


jeni
félisten

pontosan ahogy írtad :R

(#7094) bmwe30


bmwe30
tag

Hello.

Nah megrendeltem EDigitalban a Corsair Force 3 at
Lehet h hülye a kérdés, de erre is fel lehet rakni win8-at vagy csak win 7 megy rá.
Vagy nincs köze hozzá az ssd-nek h milyen oprendszert rakok rá?

Dani

(#7095) Qru válasza bmwe30 (#7094) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs köze hozzá, bármilyet tehetsz rá.

#nincsbennetarcsi

(#7096) jeni válasza bmwe30 (#7094) üzenetére


jeni
félisten

igen sajni tényleg értelmetlen a kérdés mert semmi köze a Win8 Pro upgrade termékhez az SSD-nek.
Annyi a megkötés,hogy a Win. 8 Pro upgrade terméket csak eredeti aktivált XP SP3,a Windows Vista és a Windows 7-re tehető fel.

(#7097) bmwe30 válasza Qru (#7095) üzenetére


bmwe30
tag

:R

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#7098) bmwe30 válasza jeni (#7096) üzenetére


bmwe30
tag

:R
Köszi

(#7099) Bodor válasza bmwe30 (#7094) üzenetére


Bodor
veterán

Bármi rámegy, a cipőnek is mindegy, hogy ki bújik bele....
Az már más kérdés, hogy XP-t és Vistát nem érdemes rátenni, mert idővel belassúlnak, mert nincs TRIM.
Bővebben erről itt.

(#7088) Fire/SOUL/CD: "Pro meg izmosabb" Az a baj, hogy ebből az izmosságból a felhasználó nem igazán érez semmit, ( mondjuk a 830-hoz képest sem), viszont a pénztárcája nem lesz izmosabb, hanem igencsak soványabb. Na jó... Ott a + 2 év garancia, az is valami.

(#7100) Calogero válasza diegho (#7089) üzenetére


Calogero
addikt

Hasonló cipőben járok mint te, ugyan annál a boltnál.....

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.