Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#6801) Balage76 válasza Acheron (#6799) üzenetére


Balage76
senior tag

Tokeletesen.

(#6802) Acheron válasza Balage76 (#6801) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Azért átgondolom még, a plusz két év gari jól jöhet alkalomadtán.
De a 840 -essel meg az a helyzet, hogy a mindenképp megveendő win 8 mellé hat rugóért kapok egy nem rossz SSD -t - nos ez kb az ajándék lónak ne nézd a fogát tipikus esete... :D

(#6803) kerekfej válasza Fire/SOUL/CD (#6800) üzenetére


kerekfej
addikt

:B Javítva

(#6804) imis válasza Balage76 (#6794) üzenetére


imis
senior tag

köszi

(#6805) Balage76 válasza Acheron (#6802) üzenetére


Balage76
senior tag

A 840 es a 840pro melle is megkapod most a win8-at, tehat ebbol a szempontbol mindegy melyiket valasztod.

(#6806) Burki válasza kerekfej (#6797) üzenetére


Burki
aktív tag

Örülök,hogy így egy hozzászólásban együtt látom ezt a három SSD-t, mert ezek közül vacilálok. Kérlek ne kövezzetek meg, hogy újra felteszem a kérdést, holott részleteiben, különböző válaszokból ki tudnám hámozni a lényeget, viszont teljesen laikus vagyok SSD-k terén. Ilyen csíkszélesség, olyan gyártástechnológia. Követni sem tudom. :F

Alapvetően a Samsung 840 120GB SSD TLC + Windows 8 Pro Upgrade és Samsung 830 128GB SSD MLC között filózok, mert az világos,hogy 120, vagy 128 Gb teljesen elég lesz. Viszont nem igazán értem, hogy érdemben mi a TLC és az MLC között a különbség, melyiket érdemes, érdemes-e az MLC-s SSD-ért többet fizetni. A másik nagy kérdésem, hogy az írási sebesség közötti különbség egy átlagos felhasználónál mennyire jelent érezhető különbséget?

Nagyon hajlok az első versenyzőre, mert Win8-ra úgyis váltanék, eredeti Win7-ről, ami így 9.000 lenne, tehát az SSD ára 15k-ban áll meg, ami úgy érzem best buy. Viszont ha annyival jobb, gyorsabb a másik SSD,akkor lemondanék a Win8-ról egyelőre.

Remélem van még valakinek türelme az ilyen bugyuta kérdésekhez, és megtisztel a válaszával. Több nem lesz ígérem, a válaszok függvényében még ma megrendelem a nyertest. :)

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#6807) freestailo válasza Burki (#6806) üzenetére


freestailo
őstag

TLC és MLC közti különbség egy egyszerű gugli kereséssel megtudható, a ph-n is volt róla cikk ha jól emlékszem. Sajnos én annyira nem értek hozzá hogy tanácsot is adhassak, ezért inkább csak javasolni tudom, hogy olvasd el a ph-s cikket. üdv

(#6808) Bodor válasza Burki (#6806) üzenetére


Bodor
veterán

Viszont nem igazán értem, hogy érdemben mi a TLC és az MLC között a különbség...

Itt elolvashatod a különbséget.

Magyarán a TLC-s SSD nem annyira tartós, mint az MLC-s.
Ez tény.
Viszont meg kell említeni, hogy általános felhasználásra így is elegendő írási terhelést képesek elviselni, és az is fontos, hogy általános felhasználás alatt nincsen érezhető teljesítménykülönbség az említett SSD-k között, hiába kevesebb a szekvenciális írása az egyiknek.

Ha fontos az ingyen WIN8 upgrade csomag az SSD-hez, és nem fogod agyonirkálni az SSD-t, akkor jó választás lehet a TLC-s Samsung 840 is, bár én még nem tettem be a konkrét ajánlásba, mert nagyon új típus, kevés vele kapcsolatosan a felhasználói tapasztalat.

Amíg ez így van én inkább a hasonló árú , tartósabb, befutott és már bizonyított MLC-s SSD-ket javaslom.

Ha MLC-s SSD-t szeretnél ajándék WIN8 Upgrade-del, akkor a drágább Samsung 840 Pro lehet az egyik választás, de erre a típusra is vonatkozik, hogy még nagyon új típus, kevés vele kapcsolatosan a felhasználói tapasztalat.

Ha bejáratott , bevált MLC-s SSD-t szeretnél venni , melyekhez nem jár ajándék , akkor az egyes hozzászólásban ajánlottakat javaslom.

Ajánlás

Windows 7 és 8-hoz

Adata S511
Corsair Force 3
Corsair Force GT
Crucial M4
Kingston V+200
Kingston HyperX
OCZ Agility 4
OCZ Vertex 3, Vertex 4
Samsung 470
Samsung 830

Üdv

(#6809) zazahoho válasza kerekfej (#6798) üzenetére


zazahoho
őstag

Az én gyakorlati tapasztalatom vertex 2-3 terén pedig 100%-os , ez igaz a 830-as samura is. Inkább hiszek magamnak illetve azoknak akik ma is az én általam összerakott gépeket használják. De mint mondtam mindenki döntse el neki mi kell. Csak nem szeretem ha állandóan egy gyártót ajnároznak, mintha más ssd gyártó nem létezne.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6810) Burki válasza Bodor (#6808) üzenetére


Burki
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat, freestailonak is!

Már egy éves a laptop amibe veszem, tekintve, hogy körülbelül még két évig fogom használni (ha nem romlik rohamosan az állapota), nagyjából két évre tervezem az SSD-t is. A rendszer telepítésekor mindig belövöm a a programokat is, nem szoktam cserélgetni, váltogatni, így az alap napi használatból adódó adatmennyégen kívül nem termelek többet.
Megrendelem a Samsung 840-t, aztán meglátjuk beválik-e. Ha nagyon extrém esetben, teszem azt egy év alatt megadja magát, ennyi pénzért még akkor is megéri.

És köszönöm mégegyszer a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#6811) Acheron válasza Burki (#6810) üzenetére


Acheron
őstag

Nem beszélve arról, hogy a Win 8 -nak nem a letölthető (9000 HUF), hanem a dobozos (18000 HUF) upgrade verzióját adják a promócióban :K

(#6812) Qru válasza Burki (#6810) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyugi, 2-3 évet simán kibír, ahogy használod még 5-öt is lazán.

#nincsbennetarcsi

(#6813) SpeaK


SpeaK
tag

Sziasztok,

Nagyon szépen megkérnék mindenkit ha tud segíteni kérem tegye meg.
A kérdésem a következő:

Jön a karacsony és szeretném kicsit felgyorsítani a laptopom. Ez egy Acer 5536G laptop, 1db winyo hellyel. Az ötlet az hogy vennék egy optikai meghajtóba építhető keretet -> https://ipon.hu/webshop/product/raidsonic_ib_ac642_25_sata_hdd_ssd___odd/202093 és ebbe vennék egy SSD-t (https://ipon.hu/webshop/product/ocz_120gb_sata3_2.5_agility_3_agt3_25sat3_120g/178386)
Erről az ssd-ről jókat hallottam és egy barátomnak is ez van...

Na és akkor itt jönnek a kérdések a hozzáértöktől:
- mivel optikai meghajtó helyére menne be ezért SATA1 sebességű lenne SSD ?
- Ez lényegesen lasabb ? marmint megérné-e az egész pénzt (keret+ssd)
- Működni fog-e? hol tudom ezt megnézni ? (win8 al akarom használni)

Bármilyen véleményt és tapasztalatot örömmel vennék ez ügybe...
Hálásan köszönöm! :R

A siker titka a nem kézenfekvő dolgok megszervezése.

(#6814) Fire/SOUL/CD válasza SpeaK (#6813) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. A laposnak olybá tűnik AMD M780G Chipset-je van, úgy hogy nem látom akadályát, hogy az Agility 3 ne menne benne. (Neten azért keress rá, hátha van olyan "beszámoló", ami esetleges inkompatibilitásról számol be)
2. SATA3-as portokkal felvértezett laposoknál szokás az, hogy az ODD portja SATA2-es(az ODD-ok amúgy SATA1-esek, ezért lényegtelen). Olyan laposon, amin csak SATA2-es portok vannak, ott ritka, hogy az ODD portot SATA1-re veszik vissza, ennél az Acer-nál sincs tudomásom ilyesmiről.
3. A W8 driver és egyéb ellátottságnak meg neked kell utánajárni, bár mivel W7-el előtelepített formában (is) kerül forgalomba, jó eséllyel nem lesz ilyen gond sem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6815) freestailo válasza SpeaK (#6813) üzenetére


freestailo
őstag

a vinyó helyére rakd az ssd-t, az optikai keretbe meg a sima hdd. problem solved.

(#6816) SpeaK


SpeaK
tag

köszönöm válaszokat... esetleg vkinek még hozzászolás? az lenne a legjobb ha lenne személyes tapasztalat ezzel kapcsolatban

A siker titka a nem kézenfekvő dolgok megszervezése.

(#6817) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Olvastam az első hsz-t és ott azt látni, hogy a Crucial M4 széria kifejezetten ajánlott. Na most ezen belül több féle változat is van. Nekem egy 60/64 GB-os SSD-re volna szükségem. Az Ipon-nál három féle 64 GB-os M4 van a kínálatban (SSD1, SSD2, CCA). Ezek között mi a különbség az árat leszámítva?

60 GB-os SSD téren jobban járnék egy OCZ Agility/Vertex 3-mal? Igazából nem nagyon szeretnék 20 rugónál többet adni egy 60/64 GB-os SSD-nél.

Néhány hónapja a 64 GB-os OCZ Agility 4 bőven 20k alatt volt, most már 30k környékén van. Mi a fene történt itt? Szinte duplájára emelkedett az ára.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#6818) Jester01 válasza huskydog17 (#6817) üzenetére


Jester01
veterán

(#6819) warcat válasza Acheron (#6793) üzenetére


warcat
veterán

Az OEM Win7 első alaplapcserénél még simán újraaktiválja magát kérdés nélkül,de utána is lehet csak be kell telefonálni az ügyfélszolgálatra.Ha elégedett vagy a W8al persze lehet váltani,ott legalább már nincs ez a nyomorék hardverhezkötés.

EA: It's in the crate!

(#6820) dopeman81 válasza Burki (#6810) üzenetére


dopeman81
csendes tag

Szerintem mindenképp megéri főleg úgy, hogy nem tervezel három évnél hosszabb időre vele :)
Addig amúgy is garanciában cserélik ha valami gond lenne vele ! Nekem például hosszú távú tapasztalatom van a típussal (két napja van használatban ) :) Eddig minden rendben van vele :)

[ Szerkesztve ]

p5q deluxe - silent square evo - corsair 650tx - corsair dominator 1066 4gb - e8500@4.0ghz@1.25v - 2db samsung 1tb - sapphire 4870 x2 - samsung 32" fullhd lcd tv

(#6821) Fire/SOUL/CD válasza huskydog17 (#6817) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Az Ipon-nál három féle 64 GB-os M4 van a kínálatban (SSD1, SSD2, CCA). Ezek között mi a különbség az árat leszámítva?"
SSD1 -> 7mm magas
SSD2 -> 9,5mm magas
CCA -> tartozék USB-SATA átalakító kábel
BAA -> tartozék szerelőkeret és SATA kábel

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6822) Acheron válasza warcat (#6819) üzenetére


Acheron
őstag

Szia!

A termékleírásban a MS oldalon nem igazán ez szerepel - és a fórumokon sem erősítették ezt minden kétséget kizáróan. Nincs kedvem kísérletezni és esetlegesen op rendszer nélkül maradni. Komplett platformcsere lesz - ha a Win 7 működik rajta, az jó, ha nem, ott lesz a 8.
Ma meg is vettem a 840 -es SSD -t, Win 8 szoftver nem volt a boltban, de felvették a rendelést, szombatra meghozzák - SMS -ben jelzik, ha itt lesz.
Dobozos verzió lesz, azt mondják, nem kaptak annyi Win 8 telepítő lemez csomagot a Microsoft -tól, amennyi SSD -t eladtak az akcióban...
A bolt szerint a Win 8 -ra nincs aktiválási idő korlát.OFF]

(#6823) Bodor válasza huskydog17 (#6817) üzenetére


Bodor
veterán

60 GB-os SSD téren szerintem evvel járnál a legjobban :
Ár/érték arányban nem hiszem, hogy találsz jobbat.
Látom én is , hogy nagyon felmentek bizonyos SSD-k árai az iponnál is, kezdődik a karácsonyi őrület?

Crucial különbségeknek a gyártó oldalán tudsz utána nézni. Nem lesz egyik sem gyorsabb,sem tartósabb az ajánlott Samsung-nál.

(#6825) Bodor válasza Knagymate (#6824) üzenetére


Bodor
veterán

A drágábbik az az új 840 Pro széria, az olcsóbbik pedig a 830-as.

(#6826) jeni válasza Knagymate (#6824) üzenetére


jeni
félisten

de érdemesebb ezt a 840-s pro-t megvenni az Aquacomp boltban vagy az Edigitalnál mert ott még adnak ajándékba gyári dobozos Win8 Pro upgrade csomagot.
Feltéve ha 840-s Pro kell neked.
Ellenben a 830-s sima nem tartalmaz Win 8 Pro upgrade csomagot de kifuttatják.
A 840 Pro változat a gyári oldal szerint 5 év garis,és elvileg ipari használatra van, vagyis nagyobb terhelésre van tervezve.

[ Szerkesztve ]

(#6827) huskydog17 válasza Fire/SOUL/CD (#6821) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Hatalmas köszönet! :R

# 6818: Kösz, de használt termékek nálam szóba sem jöhetnek!

#6823: Köszi! :R Ehhez a modellhez jár 3,5 "-os beszerelhető keret?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#6828) Jester01 válasza huskydog17 (#6827) üzenetére


Jester01
veterán

Azért ha rákattintottál volna a linkre akkor láttad volna, hogy vadi új 3 év kisker garos cuccról van szó :U

Jester

(#6829) huskydog17 válasza Jester01 (#6828) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Az egy dolog, de attól még ugyanúgy egy másik (harmadik) fél vette meg a terméket, vagyis tőle függ a garanciáztatás, ezt én semmiképp nem vállalom, nem akarom, hogy egy esetleges gariztatás egy harmadik féltől (is) függjön. Ha én veszek valamit, akkor a számlán az én nevem legyen, ne másé.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#6830) Bodor


Bodor
veterán

Én is azt mondom, hogy ezt a " GARANCIA:
3év garancia
(hozzám szól, rajtam keresztül intézhető)" bizonytalanságot nem érdemes bevállalni , 2K-t megér a biztos garancia.

(#6831) warcat válasza Acheron (#6822) üzenetére


warcat
veterán

Persze,hogy ezt nem reklámozzák külön,de ezt tapasztalatból írom neked.
LGA-775-ről is volt egy váltás nekem tavaly januárban (Giga ep45-ds3l lap),és mivel már SSD-n volt a rendszer,szépen helyre is rakta magát ráadásul,cserélte a drivereket,mindent,nem fapados na ez a W7.
De természetesen újra kellett aktiválni,amint minden gond nélkül meg is tett,és utánaolvasva ez így is van a gyakorlatban.Te is rákereshetsz fórumokban, ugye az alaplaphoz köti magát a rendszer,de ez egyszer megváltozhat( a garanciás cseréket fedték le ezzel,kímélve az ügyfélszolgálatot),de még utána is újraaktiválja neked az ügyintéző ha betelefonálsz és lekommunikálod velük (hibás alaplapot kellett cserélni,persze csak egy példányban használod).

Nem a fizető vásárlókat kell sz*patni ezt ők is belátták,ami igazából még nem is okvetlenül felhasználóbarátság,csak a realitások figyelembevétele(mennyire könnyű khm,próbaverziót szerezni).Ezért várom,hogy majdcsak koppan az Ubisuck előbb-utóbb de ez nagyon off.

A fenti gyakorlatot viszi tovább a W8,akármennyi hardverre átrakhatod,de egyszerre csak 1-en használhatod,ezt a nagyon-online mód meg is oldja mondjuk.

Megértem persze,ha nem akarsz kockáztatni,de nem baj,ha itt is le van írva,többen látják :)

EA: It's in the crate!

(#6832) diegho


diegho
nagyúr

Mivel még nem volt szerencsém SSD-hez és tervezek vásárolni Samsung 120GB-osat Win8pro-val, kérdezném, hogy ehhez kell valami spéci Sata és tápkábel, vagy a szokásos Sata3 kábel és tápkábel jó hozzá?

(#6833) Bodor válasza diegho (#6832) üzenetére


Bodor
veterán

Nem kell hozzá semmilyen spéci SATA kábel.

Telepítéshez és optimalizáláshoz segítség.

[ Szerkesztve ]

(#6834) diegho válasza Bodor (#6833) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi. Már olvastam, nagyon jó, hogy összefoglaltad a dolgokat, holnap próbálom rábeszélni főnökömet, hogy kell ez nekünk és akkor rendelek egyet magamnak is :))

(#6835) Chaser válasza Jester01 (#6818) üzenetére


Chaser
titán

Ediginél heteken keresztül ennyiért volt számlával:) Napokban pedig nbs-nél 13k bruttó volt a dekstop verzió, de felemelték mire rendeltem volna...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6836) Bodor válasza Chaser (#6835) üzenetére


Bodor
veterán

Hétköznapi halandók is tudhatják, hogy mi az hogy "nbs-nél " ?

(#6837) Chaser válasza Bodor (#6836) üzenetére


Chaser
titán

Jah bocs, én így hívom :B . Notebookstore. 13k volt, tegnap rendeltem volna, aztán felment 2x k-ra:D Listában lehet még mindig 13, de kosárban már 2x k-s árat mutat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6838) kirusz1 válasza Chaser (#6837) üzenetére


kirusz1
őstag

Corsair Force GT 60GB erről az ssd ről mi a véleményetek?

(#6839) Acheron válasza warcat (#6831) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm az infót. Ha úgy adódik, kipróbálom :K

(#6840) szeva000 válasza kirusz1 (#6838) üzenetére


szeva000
addikt

én 120-asokat gyilkolok keményen....nagyon jó ssd...

(#6841) Bodor válasza kirusz1 (#6838) üzenetére


Bodor
veterán

Az egyik legjobb SSD.

(#6842) kirusz1 válasza Bodor (#6841) üzenetére


kirusz1
őstag

köszönöm a válaszokat :R

(#6843) jeni válasza kirusz1 (#6838) üzenetére


jeni
félisten

Érdemesebb a 120 felé nézelődni,mert akkor nem is kell figyelned mikor is telik be.
Nekem is a Corsair GT 120-s van meg mint a szeva000 tagtársnak is.
Elméletileg hosszabb az élettartalma a 120-s SSD-nek,mint a 60-nak,mivel kevésbé vannak mind az összes cellák használva,terhelve. Nagyobb a tartalék benne.
Ha vissza lapozol láthatsz pár SSD-t amiket érdemes megvenni.
Ezt amúgy a legelső beírásban megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#6844) luise178 válasza Fire/SOUL/CD (#6781) üzenetére


luise178
tag

köszi szépen a segítséget! most már csak valami jó, de olcsó 120Gb körülit kéne találni, és boldog is leszek :D

tudtok javasolni valamelyiket? 2 partició lenne rajta. mikor kijött, nagyon szemeztem ezzel: [link], mivel van 1 külső vinyóm, maihez pont jó lenne a külső rack-je, de kicsit sokallottam az árát. na minnyá' megnézem mennyi most!

28-30e huf...

[ Szerkesztve ]

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#6845) freestailo válasza luise178 (#6844) üzenetére


freestailo
őstag

30k -ig már nagy a választék, én ennyiért vertex4 et vennék, sztem veri a hiperx-et (bár tesztet most nem vágom fejből)

(#6846) warcat válasza luise178 (#6844) üzenetére


warcat
veterán

Samsung 830 a neked való.

EA: It's in the crate!

(#6847) Bodor válasza luise178 (#6844) üzenetére


Bodor
veterán

Ha olcsó és jó SSD-re van szükség, akkor én az
OCZ 120GB SATA3 2,5" Vertex 3 VTX3-25SAT3-120G -et ajánlom , 24K.

vagy 27K
KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S37A/120G + Assassin's Creed 3 - Kingston akció (ipon.hu-ban)

vagy 27K
OCZ 128GB SATA3 2,5" Agility 4 AGT4-25SAT3-128G

vagy 29K
SAMSUNG 128GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC128B/WW

Teljesítményben, garanciában, megbízhatóságban nincs közöttük különbség.

(#6848) diegho válasza Bodor (#6847) üzenetére


diegho
nagyúr

Samu 840-es Win8 pack nem ajánlott?

(#6849) Bodor válasza diegho (#6848) üzenetére


Bodor
veterán

Olvass vissza kicsit kérlek, leírtam már párszor , hogy mi az álláspontom ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#6850) Bodor


Bodor
veterán

A Geil is beszált egy SandForce SF-2200 -es vezérlős, MLC-s SSD-vel a ringbe...

Ők sem váltottak még TLC-re, és nem kicsit magas az induló ár.

Tesztet még nem láttam, de nem hiszem, hogy bármiben is verné az ajánlottak mezőnyét...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.