Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#6302) ViZion válasza jeni (#6299) üzenetére


ViZion
félisten

Elvileg a cég nevére kell legyen számla, vagy másolat. Ha otthonra veszed akkor szvsz nem kell ez, de M$-t felhívod megmondják.

Kalandor: változott az OEM, ez is "dobozos", abban az értelemben, hogy ha gépedről teljesen leszeded, akkor másik gépre is telepíthető. Korábban nem ez volt, engem is kiokosítottak, h már ilyen, ez mindenképpen jó pont.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6304) #72042496 válasza Kalandor (#6303) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig a 8-assal tényleg ez a helyzet, a végfelhasználóknak nem is lesz belőle dobozos.

(#6305) ViZion válasza Kalandor (#6303) üzenetére


ViZion
félisten

Bizony, én is "lefikáztam" az XP upgrade akciót, mert ha OEM-re frissítek az nem nagy bót... De linkelték, hogy már az OEM is áttelepíthető másik gépre, miután teljesen el lett távolítva.
Nem tudom hol volt, még talán az akciós netes upgrade topikban.
Link: tehát előtelepítettel vásárolt gépnél az OEM továbbra is kötött. Sőt, 64-32 bit sem gond ahogy olvastam.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6307) Greg_H


Greg_H
csendes tag

Ebben a kérdésben tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm!

(#6308) csiky


csiky
tag

Hello,

SSD vásárlás előtt állok de nem tudok dönteni.

A kérdésem a szokásos, Ti mit javasoltok?

1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá?
max 30k
2. Mekkora SSD-re van szükség?
120/128GB
3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Win7, vagy ne adj isten 8
4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII vagy SATA3 a csatlakozó?
asztali gép sata2-vel, de később sata3-as lapot vennék
5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
jelenleg asus p7p55d -m van de cserélem majd egy újabbra így csak a sata3 érdekelne
6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez?
keret nem kell :)

Amire használnám: rendszer, szokásos programok, ps, dw, és a world of warcraftnak kell még rajta lennie. (ez utóbbi óriási MPQ fileokban tárolja az adatokat)

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Két út vezetett az őszi erdőn, de nem mehettem végig mind a kettőn.

(#6309) Anfänger válasza kerekfej (#6280) üzenetére


Anfänger
őstag

[link]

Itt egy új OCZ Vector ssd. :)

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#6310) kerekfej válasza Anfänger (#6309) üzenetére


kerekfej
addikt

MLC-s az SSD, de volt pofájuk rá 36TB-os kilométer garanciát adni, meg az AES 256bit-et is letiltották még hozzá. Samsung 840 Pro ugyanazt tudja minimum, ugyanabban az árban, csak a fentiek szerencsére rá nem érvényesek. Ráadásul Samsung mellé idén jár Windows 8 Upgrade is bizonyos helyeken.

Magyarul sokat lépett előre az OCZ ennél a modellnél, de még távol vannak az ideálistól.

(#6311) tomip81


tomip81
csendes tag

Sziasztok!

A kettő közül melyik az ajánlottabb?

A Samsung 120GB 840-es Win8 proval vagy a 128GB OCZ SSD-SATAIII 2,5" meghajtó Agility 4 Series AGT4-25SAT3-128G ? Mert ahogy nézem a Samsungnak kb negyede az irási sebessége, mennyit számít ez valós használat közben?

A választ előre is köszönöm!

(#6312) kerekfej válasza tomip81 (#6311) üzenetére


kerekfej
addikt

Valós használat közbe semmit szinte.

[link] [link] + Windows 8 Pro Upgrade

(#6313) KaiotEch válasza kerekfej (#6312) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az újabb 840-es (TLC-s szar)+W8(még egy szar) upgrade olcsóbb, mint a 830-as?

[ Szerkesztve ]

(#6314) kerekfej válasza KaiotEch (#6313) üzenetére


kerekfej
addikt

Így szar, meg úgy szar, de mégis veszik. Egyébként meg egészében kell nézni a dolgokat. Az, hogy neked nem tetszik valami benne még nem azt jelenti, hogy valójában is rossz a termék.

Lehet egy TLC-s Samsung SSD tartósabb, mint egy OCZ MLC-s. Mert ugye általában az SSD-ken nem a NAND chipek szoktak elromlani. Egyébként meg miért kell leszarozni az operációs rendszert amit ingyen adnak hozzá, mintha annyit nem érne meg, azt a látszatot próbálod kelteni. Direkt le akarod értékelni, rosszabbnak beállítani, mint amilyen valójában.

(#6315) KaiotEch válasza kerekfej (#6314) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A TLC-s nem csak szerintem szar, hanem egy Szakértő szerint is. Az elvem, hogy minden 2. windows szar, vista az volt. Amúgy nem fogok erről vitázni, csak furcsállom, hogy az újabb olcsóbb..

(#6316) petXYZW


petXYZW
tag

Üdv mindenkinek!

Mivel van egy jogtiszta win7-em, szemezek ezzel a samsung 840-es (120G TLC) + windows 8 upgrade csomaggal.

Az lenne a kérdésem milyen progival lehet mérni a napi írási mennyiséget, illetve milyen konkrét progit ajánlotok erre a célra? Vásárlás előtt lemérném.

Még egy kérdés:
Mi a különbség MZ-7TD120KW és a MZ-7TD120BW között?

A segítséget előre is köszönöm. :R

(#6317) kerekfej válasza KaiotEch (#6315) üzenetére


kerekfej
addikt

[moderálva]
Samsung 840-es mikor meg se jelent már akkor eldöntötte, hogy úgy fogja beállítani, mint valami vackot a TLC miatt. Közben eddig még 1db-ról se írtak ami tönkrement volna (kezdeti FW problémák voltak, de gyorsan orvosolták is). A kollégáról meg nem lehet azt elmondani, hogy teljességgel pártatlan. Szóval ennyit akartam tudatni.

Ha 1 év múlva már csak TLC-s SSD lesz kapható a boltokban, nah akkor mit fogsz tudni majd ajánlani?

[ Módosította: radi8tor ]

(#6319) turika86


turika86
aktív tag

Szerintetek ocz vertex 3 vagy samsung 840-et érdemesebb venni?!(128gb)
ár megegyező, ja és egyébként macbook pro ba kéne.... plz valaki help!!!! :R :R

"Time is the fire in which we burn"

(#6320) kerekfej válasza turika86 (#6319) üzenetére


kerekfej
addikt

A 840-es most a hozzáadott Win8 Pro Upgrade miatt éri meg

Egyébként mindkettő 120GB-os.

[ Szerkesztve ]

(#6321) turika86 válasza kerekfej (#6320) üzenetére


turika86
aktív tag

de mac-en pont nincsen nagy jelentősége... inkább csak a teljesítmény/kompatibilitás érdekelne....

"Time is the fire in which we burn"

(#6322) kerekfej válasza turika86 (#6321) üzenetére


kerekfej
addikt

Akkor vegyél Samsung 830-ast!

(#6323) turika86 válasza kerekfej (#6322) üzenetére


turika86
aktív tag

de ez drágább mint a 840-es és lassabb az ocz-nél(drágább is)....

"Time is the fire in which we burn"

(#6324) kerekfej válasza turika86 (#6323) üzenetére


kerekfej
addikt

Akkor ne vegyél SSD-t! :) Semmivel nem lassabb az OCZ-nél, sőt inkább gyorsabb!

[ Szerkesztve ]

(#6325) turika86 válasza kerekfej (#6324) üzenetére


turika86
aktív tag

de szeretnék! egyébként én csak a termékleírások szerinti számokat néztem és ott mindig az ocz-nek tűnt magasabbnak az írási/olvasási sebessége.... persze samsungot megbízhatóbbnak találom, szóval nagy dilemma, a 840-nek "csak" 150mb/s az írási sebessége a 830-nak 310 azt hiszem, ocz nél meg 550read 540 write van megadva....

"Time is the fire in which we burn"

(#6326) kerekfej válasza turika86 (#6325) üzenetére


kerekfej
addikt

Alig fogsz belőle valamit érezni. Mac-hez meg már mondták neked, hogy Samsung ajánlott erősen. Nem értem mit hezitálsz még.

(#6327) turika86 válasza kerekfej (#6326) üzenetére


turika86
aktív tag

akkor maradok a samsungnál, és megpróbálok szert tenni egy 830asra.... :R ezer hála... :C

"Time is the fire in which we burn"

(#6328) zazahoho válasza turika86 (#6319) üzenetére


zazahoho
őstag

Nyugodtan veheted a vertex 3-at,samsung marketing jól működik ITT is.Vertex 3 széria nem romlik el jobban mint a versenytársai. 830-as már kevés van.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6329) petXYZW válasza petXYZW (#6316) üzenetére


petXYZW
tag

Látom a HD Sentinel tud napi átlagot. Köszi mindenkinek.

(#6332) dnelb válasza turika86 (#6319) üzenetére


dnelb
veterán

vertex3. Azért nem mindegy hogy sata1 sebességgel tud írni az ssd, vagy sata3. A vertex már bizonyított, a 840 még nem.

(#6339) dik


dik
őstag

Megkérek mindenkit ne írjon ilyenek az úriemberről mert figyelmeztetésben fog részesülni mint én is kb. 1 hónapja koxx moderator úrtól mert "ámokfutás" amit csinálok és nem ide való. És ha folytatom akkor pihim lesz. Ezt is csak óvatosan merem ide írni nehogy más is így járjon! Én próbáltam szép szóval (nem ment) próbáltam kicsit határozottabban(eredménye figyelmeztetés lett), hogy nem teljesen fer dolog ez az egyoldalúság. Biztos én voltam a hibás még egyszer elnézést kérek érte!
Nekem ocz agility 3 van bevallom kb. 6 hónapja és a világon semmi gondom nincs vele. Teljesen meg vagyok elégedve vele. Ha lesz valami hát istenem ott a garancia. Mindenki előtt ott áll, hogy belefut egy hibásba. Csak akkor nem ha nem vesz semmit se! :) Ott az ajánlott lista elöl bízni lehet benne. Akik írták bizonyították valamit értenek a történethez. Köszönöm nekik és bátran választanék másikat is az ajánlottak közül.
Most pedig jön a szócsvarás, szókiforgatás része a történetnek,hogy ismét én legyen a hibás. Már látom előre! De én elnézést kérek mégegyszer mindenért...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#6342) szeva000 válasza kerekfej (#6337) üzenetére


szeva000
addikt

nah ez egy nagy semmi amit linkeltél....majd,ha a gyártó hivatalosan kiad egy infót,azt elhiszem....
Raktam jópár vertexet be,de érdekes módon nincs bajuk.
Igaz nekem mindegy milyen márka,nem agyalok ezen...De a samu 840 TLC-se,hogy jó és olcsó vétel :F ...ezt főleg nem erőltetném a helyedben.

(#6344) kerekfej válasza szeva000 (#6342) üzenetére


kerekfej
addikt

Többször le lett már írva, hogy ez a TLC vs MLC vs SLC téma túl van lihegve. Az is le lett írva, hogy az SSD-k kb. 95%-a nem a NAND chipek elfáradása miatt megy tönkre.

(#6345) emiki6


emiki6
veterán

Milyen SSD-t vegyek?
30 ezer Ft körüli, 120-128 GB-os, Windows 7-re, SATA 3-as csatlakozó.
Gigabyte GA-P67-DS3-B3 alaplap-hoz és Intel Core i5 procihoz.
Kevésbé íráshoz, inkább olvasáshoz kell. Jó minőségűt és megbízhatót legyen. Főként játékra (Battlefield 3).
Ha tudtok segíteni megköszönöm!

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#6347) szeva000 válasza kerekfej (#6344) üzenetére


szeva000
addikt

és mi más miatt?..talán vízbemártogatás miatt? :D
Majd ezt meglátjuk úgy fél-egy év múlva,hogy mennyit hajigálnak a fejetekhez a 840-ből....

(#6348) szeva000 válasza emiki6 (#6345) üzenetére


szeva000
addikt

Corsair force GT...hogy én is a kedvencemet ajánljam....gyors...nagyon:)....megbízható,meg mi kell még? :D
Én kettőt gyilkolászok,az egyik már több,mint másfél éves,a másik pont 1múlt,de elnyűhetetlen....
és nem samsung:)

[ Szerkesztve ]

(#6349) kerekfej válasza ViZion (#6343) üzenetére


kerekfej
addikt

Akkor kérlek bizonyítsd be, hogy voltak FW problémák! Konkrétan a frissítő alkalmazással adódott némi probléma (bizonyos esetekben) amit rekord gyorsasággal újraírtak egy-másfél hét alatt és mindenki boldog volt. Egyébként inkompatibilitás is csak ritka esetben merül fel, kék halálról meg nem is nagyon számoltak be soha. OCZ-knél annál is inkább voltak ilyen problémák korábban. Nem véletlenül lett itt a PH tesztben is a Samsung 830-as modell különösen ajánlott vétel.

Eddig ti nem támasztottatok alá semmit, csak a levegőbe vagy mellé beszéltetek!

Samsung 830 256GB - PH Teszt
különösen ajánlott

Samsung 830 64GB - PH Teszt
különösen ajánlott

[ Szerkesztve ]

(#6350) ViZion válasza kerekfej (#6349) üzenetére


ViZion
félisten

A kérdéseimre válaszolj mielőbb kérlek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.