Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#6251) kenand válasza Kalandor (#6249) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

mSATA nem jó a HP2530p-be! Oda microsata kell!.
Vagy venned kell egy mSATA microSATA átalakítót!

mSATA-ból SATA 3-ast felesleges venni, a HP 2530p-nek csak SATA 2-es csatolója van.

A HP 2530p-be olyat érdemes venni aminek van fém háza- úgy néz ki mint egy 1.8" HDD, sok tok nélküli kapható mivel a DELL és Lenovo subnotebookokba tok nélküliek mennek (a kettő mérete nem pont egyforma)
A HP 2530p-be ezek ugyan berakhatók, de nem rögzíthetők rendesen, vagy barkácsolni kell.

Pl így

A tokosakat pl Intel X-18 lehet jól rögzíteni.

Így néz ki egy tok nélküli (ilyet adtam el) Ez micro SATA nem mSATA

Micro SATA Samsungok közül nekem az MZUPA ....nem jött be, időnkét nagyon belassult tőle, inkompatibilis volt.
MMCRE...jól működött (de a rögzítés és méret miatt kicseréltem egy Intelre)

[ Szerkesztve ]

(#6253) kenand válasza Kalandor (#6252) üzenetére


kenand
veterán

Nekem az MZUPA nem ment jól a 2530p-ben , igaz akkor még Vista volt rajt, de állandóan belassult annyira, mintha fagyott volna. Intel és Samsung MRCE ment Vistan és Windows 7-en is.
MRCE alapból nem TRIM-es, de lehet egy OCZ firmware-vel okosítani. (sajátomat megcsináltam)

Intel a legjobb microsta amit Hp 2530p-be beletehetsz. Gyárilag is azzal jön.

[ Szerkesztve ]

(#6254) Bodor válasza Kalandor (#6252) üzenetére


Bodor
veterán

Talán ez.

Power Management 3.3V SATA Supply Rail. 1.0V for Core, 3.3V for NAND
Supports ATA Power Management and Advanced Power
Management Specifications
SATA Interface Power Management
Hot-plug

(#6255) Bodor válasza Kalandor (#6252) üzenetére


Bodor
veterán

Meg ez is érdekes lehet.

60GB(SLC)

[ Szerkesztve ]

(#6257) fateless


fateless
veterán

Elolvastam az első hozzászólást, amiben a Samsung 830 és a Vertex 3 is ajánlott, de gondolom még nem került bele a Samsung 840 Basic.

Mit gondoltok, ha kedvezőbb feltételek mellett kaphatok egy 840 Basic modellt, mint egy Vertex 3-at, akkor vegyem inkább a 840-et?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6258) finest válasza fateless (#6257) üzenetére


finest
őstag

Szerintem vegyed nyugodtan.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#6259) Bodor válasza Kalandor (#6256) üzenetére


Bodor
veterán

#6255: van ott sok méret. LINK

- Capacity: 25GB, 60GB, 120GB, 240GB(MLC)
25GB, 60GB(SLC)

A hibás link helyett meg itt az igazi, de sajnos épp elfogyott, csak 64-es van.

(#6257) fateless: Attól függ, mennyivel kedvezőbb, és most ne vegyük bele a WIN8 upgrade csomag árát.

Vertex 3 már bizonyított, és tartósabb , ha ez számít neked.

[ Szerkesztve ]

(#6260) Bodor válasza Valdez (#6239) üzenetére


Bodor
veterán

Van Vertex 4 5 év garanciával is, persze jóval drágábban. A gyártó 5 évet ad a Vertex 4-re és a Samsung 840 pro sorozatra is. Változatlanul azt mondom, hogy a Vertex 4 lenne a legjobb a 25k-s áron.

(#6247) silu-: csak a SATA3-as SSD miatt felesleges új lapot vásárolni, mert nem fogod gyorsabbnak érezni az SSD-t, ahogy SATA3-as bővítőkártyát is csak pénzkidobás megvenni, legalábbis ezt mutatják a tapasztalatok. Max a tesztekben fogod látni a nagyobb értékeket, rendszer alatt nem fontos a maximális szekvenciális írás, még talán az olvasás sem.

Szóval nyugodtan vedd meg a Samsung 830 SSD-t a lapodhoz ,amíg még kapható, mert jó párosítás a lapoddal, ha helyesen telepítesz.

(#6261) kenand válasza Bodor (#6259) üzenetére


kenand
veterán

Sajnos nagyon drágák.

Ennél már az mSATA+átalakító olcsóbb.
De legjobb egy megkímélt használt microsata Intel, vagy OEM Samsung 20000-25000 körül lehet venni.

(#6262) andrasko


andrasko
senior tag

Edigital ajánlata SSD vásárlására:
Vásároljon most Samsung 840 szériás SSD-t és AJÁNDÉKBA kap hozzá egy Microsoft Windows Pro8 Upgrade szoftvert!
... ha valakit érdekel ... :R

[ Szerkesztve ]

ÚJ MEGBÍZHATÓSÁG (78): http://hardverapro.hu/tag/andrasko RÉGI MEGBÍZHATÓSÁG (106): http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=andrasko TELEFON: +36 (70) 505-0202

(#6263) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

SSD-t szeretnék vásárolni,

Ahol veszem kizárólag ez a 2 termék elérhető:
más nem jöhet szóba.

Samsung PRO Basic SSD 128GB SATA3 840 series
INTEL SATA3 330 Series 180GB

(#6264) Bodor válasza Intruder A 6 (#6263) üzenetére


Bodor
veterán

No és akkor mi is a kérdés, mert nekem az, hogy 128 vagy 180 GB-os SSD-re van-e szükséged, és hogy melyik mennyibe kerül, és mennyit szánsz rá...
Ha ezeket végiggondolod, már magad is tudod a választ. Teljesítményben nincs érezhető különbség szerintem, megbízhatóság kérdésében nincs sok információ, mert mindkét típus eléggé új.

(#6265) Intruder A 6 válasza Bodor (#6264) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

A 128 gigás is elég, igaz ahoz jár a Windows 8 upgrade is, amire nagyon nincsen szükségem, bár talán azt el lehetne adni valakinek.
azt tudom hogy a Samsung az új, de az intelről nem találtam szinte semmit, azt láttam hogy sandforce vezérlős amiről olvastam régebben hogy volt velük gond.

(#6266) Greg_H


Greg_H
csendes tag

Sziasztok,
HP Probook 4330s típusú laptopba tervezek ssd-t tenni. Az alábbi kérdésekben kérném a segítségeteket:
1.: HM65 chip van benne, de jelenleg egy SATAII-es HDD-t hajt (gyárit). Szerintetek SATA3-as SSD-t ki fog tudni hajtani?
2: Samsung 840 (250GB) és Vertex 4 (256GB) között évelődöm... szerintetek melyik? Van számot tevő különbség tárhely, sebesség, megbízhatóság terén (tudom, hogy a 840-es még elég új...)? Vagy válasszak mást ebben a méret és árkategóriában?
3: Szerintetek be fog férni fizikailag a gépbe? Nem fog lötyögni? Van erre valami tipp, hogy hogy lehet kideríteni? Vagy szedjem szét a gépet és mérjem le, hogy mekkora a foglalat? Ez esetben, hogyan tudom megnézni, hogy a kívánt SSD háza mekkora és milyen csavarokkal, egyébbel illeszkedik a foglalatba? Vagy ezek mind ugyanolyanok és nem kell görcsölni a témán? Kicsit parázok, hogy megveszem aztán valami ilyen miatt egyáltalán nem fogom tudni használni, mert nem lehet beszerelni/nem fér be/lötyög.
Köszönöm a segítséget!!!

(#6267) Bodor válasza Intruder A 6 (#6265) üzenetére


Bodor
veterán

Nincs gond az Intel 330-al tudtommal, sem a Sandforce-al.

(#6268) fateless válasza Bodor (#6259) üzenetére


fateless
veterán

Igazság szerint a Win 8 upgrade a legerősebb érv a 840 mellett...
(Van Vertex 3-am és valahogy az a gyanúm, hogy megbízhatóbb, mint a Basic változat, de az upgrade nagyot dob a Samu mellett)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6269) masholnap válasza fateless (#6268) üzenetére


masholnap
senior tag

soha nem volt ebben az országban annyi jogtiszta otthoni win, mint most lesz :DDD

(#6270) ViZion válasza masholnap (#6269) üzenetére


ViZion
félisten

mivel ez upgrade, így kell, h legyen otthon jogtiszta is... Mondjuk nekem is van 2 db XP, de OEM, igaz azt mondták a W8 OEM már átrakható másik gépre is... Marad a W7, ez a legolcsóbb, kész :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6271) kenand válasza andrasko (#6262) üzenetére


kenand
veterán

10 napja vettem tőlük 840-est, akkor még nem adtak Win 8-at. Gondolom az AQUA akció miatt újítottak be ők is. (ár ugyan annyi volt)
Gondoltam megkérdezem, nem adnának e hozzá nekem is Win 8 upgardet, természetesen nem adnak...

(#6272) kerekfej válasza ViZion (#6231) üzenetére


kerekfej
addikt

Hát nekem tudod nem kell utánaolvasni! Múlt héten meg az azelőtti héten is volt egy Vertex 3 ami meghibásodott és jelezte itt a kolléga a PH-n.

[ Szerkesztve ]

(#6273) finest válasza kenand (#6271) üzenetére


finest
őstag

AQUA-nál kellett volna megvenned. ;]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#6274) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Ezen igényemre nem is olyan régen egy Samsung 830-ast ajánlottatok, 2 db-ot. Most érkezett el az idő ssd vásárlásra, azonban most egy egyet vennék, és 2-3 hónap múlva meg a másikat. Körbenéztem és erősen kifutó a 128 gigás 830-as, van esetleg más, amit ajánlotok, ugyanolyan jó, vagy jobb, mint ez, és fél év múlva is tudok venni még? A keret 30k egyelőre, de valami extrém jó vétel esetén feljebb is mehetek, úgysem minden nap veszek háttértárat.

Köszönöm előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

(#6275) Bodor válasza ViZion (#6231) üzenetére


Bodor
veterán

itt a fórumban már megkapta a "különösen ajánlott" címet,

Hol láttál ilyet?

Ebben a tesztben a tetszett a végszó. illetve ez:

Meglátásunk szerint egy otthoni átlagfelhasználónak a jelenlegi árazás mellett még jobb választás lehet a korábbi széria, ami nem is nagy csoda, hiszen ahogy hangsúlyoztuk, a 840 Pro sorozatot elsősorban az alapvetően jóval magasabb költségeket vonzó professzionális és üzleti felhasználásra szánta a gyártó. Akinek viszont szüksége van Windows frissítésére, annak megfontolandó választás lehet.

(#6274) icecave: Nagyon nem valószínű, hogy újonnan fogsz kapni 3 hónap múlva is Samu 830-ast 128 GB méretben. Miért fontos, hogy mindkét SSD ugyanolyan legyen?
Én most vennék egy SAMSUNG 128GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC128B/WW 27.750 Ft, és 3-4 hónap múlva újra benéznék ide, hogy az akkori árak és tapasztalatok alapján mi az ajánlat.

Az extrém jó vétel ( 17K-ért Samsung 830 128 GB ) ideje sajnos már lejárt, de jöhetnek még jó akciók az év vége felé.

[ Módosította: CoolMan ]

(#6276) kerekfej válasza icecave (#6274) üzenetére


kerekfej
addikt

Az a tippem, hogy 1 hónap múlva már nemigen lesz kapható a 830-as modell. Viszont a 840 Pro ára már picit kezd el csökkenni és idén bizonyos helyeken Windows 8 Upgrade-t adnak hozzá.

(#6277) ViZion válasza kerekfej (#6272) üzenetére


ViZion
félisten

Hibás darabok vannak, ez nem is vita téma. Nekem megjött anno az alaplapom, 7végén próbáltam életre kelteni, majd hétfőn ment cserébe... 24k-s alaplap volt, nem gagyi. ÉS??? Van ilyen. Aprón van OCZ dealer, olvasd el a topikját. Tucatnyi eladott Vertex, Agility és nem volt gond. Akinél működik, az nem írogat topikokba, h hú de jó. -mondjuk egyik ügyfél felhívott tegnap, h vett új HP lapos-t, W8-al... OK, és? Semmi, csak szólok, ez is van már... én meg örültem vele :)

Bodor: metafora :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6278) Bodor válasza ViZion (#6277) üzenetére


Bodor
veterán

Hát ja... már megint látom is a különösen-t... :(

[ Szerkesztve ]

(#6279) icecave válasza Bodor (#6275) üzenetére


icecave
nagyúr

Jogos, meg is rendeltem :R

Nem fontos,hogy egyforma legyen, csak ez nálam kb. olyan, mint a 3 egyforma monitor, persze itt nem olyan fontos, hisz nincs szem előtt az eszköz.

(#6280) kerekfej válasza ViZion (#6277) üzenetére


kerekfej
addikt

Épp elég volt megnézni az egyik legnagyobb amerikai internetes webshop visszajelzéseit.

Az OCZ Vertex 3-4 vásárlói átlagosan 25%-al elégedetlenebbek, mint a Samsung 830 vevői. és itt az első felvonás.

Elbocsátások és termékpaletta karcsúsítás az OCZ-nél

OCZ Indilinx Everest SSD vezérlők: kibújt a szög a zsákból - Azok a nagy fejlesztések kimerültek a csipfestésben, meg is lett az eredménye...

De ha nektek ezek után is OCZ kell akkor vegyetek!

[ Szerkesztve ]

(#6281) ViZion válasza kerekfej (#6280) üzenetére


ViZion
félisten

Háát, egy webshop vásárlói igazán releváns adatot jelentenek, mind a ~250 ember. IT piac szűkül, és ha követed a híreket, akkor tudod azt is felvásároltak pár céget, ami után amúgy is jön az átszervezés, ehhez még hozzájött a válság is. Mutass olyan IT céget, ami bővült mostanában (OK, Apple és TSMC nem ér :D ).
Azt veszel amit akarsz, ár/értékben jók, nekem probléma mentesek eddig. Belemehetnénk egy "linkháborúba", de nincs értelme. Szerinted CSAK a Samsung, akkor is és amúgy is, szerintem meg van más is, ami megéri a $$$... evvan, nem vagyunk egyformák szal. itt le is zárhatjuk.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6282) kerekfej válasza ViZion (#6281) üzenetére


kerekfej
addikt

Azon a linken mit kell nézni? Mert a tartósság és megbízhatósággal kapcsolatban semmit, ismétlem semmit nem találtam.

(#6283) apollo12


apollo12
veterán

heló jövő héten egy ssd szeretnék be újítani 120gb ost

érdekelne mit érdemes venni és hol, sajna a lapomon csak sata2 van

(#6284) kerekfej válasza apollo12 (#6283) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 830 128GB-osra egy tipp vagy Crucial M4 128GB.

(#6285) zazahoho válasza apollo12 (#6283) üzenetére


zazahoho
őstag

Ezen gondolkodj el Lehet jövőre lapot cserélsz jól jön majd a sata3.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6286) apollo12 válasza zazahoho (#6285) üzenetére


apollo12
veterán

én is ezt nézegetem,
most cseréltem lapot, egy ideig nem szeretném

(#6287) Valdez válasza Bodor (#6260) üzenetére


Valdez
őstag

Nem boltban venném, hanem ahonnan be tudom szerezni, ott csak 3 év jár mindre... Egyébként persze mindre 5 év járna...

(#6288) Bodor válasza Valdez (#6287) üzenetére


Bodor
veterán

Így már érthető, no meg az alacsony árak is.. ;] Vertex 4-et 29 körül láttam... 3 év garival.

(#6289) titi1000 válasza titi1000 (#6214) üzenetére


titi1000
csendes tag

Valaki erre?

(#6290) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Hali. Nincs valahol marha nagy Samu. 830 128GB-s akcijó? :)

(#6291) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

120-128GB-os SSD-t szeretnék. Van már egy amin az OS van, de vennék egy másikat amire a játékokat és a felhasználói programokat telepíteném.
Nem lenne túl nagy luxus erre egy SSD. A melegedés és a hang miatt adtam el a merevlemezemet és ennek helyére menne az új SSD.

(#6292) jeni válasza KaiotEch (#6290) üzenetére


jeni
félisten

(#6293) KaiotEch válasza jeni (#6292) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aha hát engem olyan 17eFt-ért érdekelne :D

(#6294) kerekfej válasza jeni (#6292) üzenetére


kerekfej
addikt

Úgy tűnik hamar elfogyott az a változat. Igen csak kedvező ára volt. Alapváltozat még van pár helyen.

(#6295) Bodor válasza titi1000 (#6289) üzenetére


Bodor
veterán

Én is csak most akadtam az oldalra, hogy microSata SSD-t kerestem. Egész korrekt konstrukciónak néz ki, főleg, hogy azt írják, hogy mindent ők gyártanak. Specifikációk alapján a linkelt típus ott van az élmezőnyben, tapasztalat itt a fórumban természetesen nincs róla. Elég drágának tartom, már ha lehet kapni valahol.

(#6290) KaiotEch: Nincs. A 17K-s rég volt... :U

(#6291) smiti: Az a típus, ami már van , miért nem jó?

Egyes hozzászólásban ajánlottak?

(#6297) jeni válasza Kalandor (#6296) üzenetére


jeni
félisten

igen csak 1 gépre tehető fel és csak egy időben

(#6298) titi1000 válasza Bodor (#6295) üzenetére


titi1000
csendes tag

Köszöntem szépen!

(#6299) jeni


jeni
félisten

erre esetleg tudja valaki a választ?

A Win 8 Pro csak és kizárólag számlával együtt érvényes vagy elég ha csak aktiválni kell a bontatlan cuccot?
Későbbiek folyamán esetleg kérhetik a számlát vagy csak a csomagban mellékelt serial számokat kell bemondani?

(#6300) zazahoho válasza jeni (#6299) üzenetére


zazahoho
őstag

Számlát szerintem nem kérhetik, max fénymásolva tedd el. Hardvereknél nekem az elmúlt 10 évben elég volt a másolat bármilyen probléma esetén.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.