Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#6201) Balage76 válasza attiati (#6200) üzenetére


Balage76
senior tag

Az SSD eladás kb úgy működik mostanában mint a használtautó eladás. Ha kihozod a szalonból a vadonatúj verdát (0km) és máris el akarod adni, akkor kb 15% árcsökkenés egyből. Ha egy tényleg használtat akarsz venni/eladni, akkor addig viszonylag könnyű helyzetben vagy amíg a kondíció 99/100%. Ez ugyanis kb a vadonat újat jelenti még bizonyítható és ellenőrizhető írásmennyiség esetén is. Abban a pillanatban hogy a kondíció ennél a maximálisnál kevesebb, már mindenki egyből azt gondolja hogy rossz és/vagy végnapjait éli, szóval kb lehetetlen küldetés normál árat kérni érte (persze nem így van, de ehhez még nagyon sokat kellene fejlődnie a vásárlóközönségnek...).

[ Szerkesztve ]

(#6202) kenand


kenand
veterán

Samsung 840-es sorozatnál nem csak az ára miatt tűnt el a 60-gb-s
Hanem az már írásban nagyon lassú lett volna.
Nézzétek meg a 120-as 840-es is lassabban ír , mint a 830-as, csak a 240-esnél jó az írási sebesség.

(#6203) jeni válasza attiati (#6200) üzenetére


jeni
félisten

egy szó mint száz: :B

semelyik számítástechnikai eszköz,legye az laptop,PC alkatrészek,bármely főalkatrésze,proci,memória,mind bukta ahogy kihoztad a boltból.

ha befektetni akarsz,akkor irány az ékszerbolt és vegyél aranyakat,bármilyen földet,ingatlant,bizonyos részvényeket.

(#6204) Balage76 válasza kenand (#6202) üzenetére


Balage76
senior tag

Ez a belső felépítés miatt van.
Egyrészt a TLC NAND-ot lassabban lehet programozni. Ahogy ez ezen az oldalon a felső táblázatból is látszik. A "program time" kb 1,5x annyi mint az MLC-nél. Tehát ha ugyanannyi darab NAND chipet használnának akkor is lassabb lenne az írás.
Másrészt a TLC miatt kevesebb számú chip kell. Ezt talán legegyszerűbb úgy szemléltetni, hogy 18 egységnyi információ tárolásához 9db MLC egység kell, viszont TLC-ből elég csak 6 darab. Tehát ugyannyi kapacitáshoz 2/3 annyi darab chipet lehet használni.

A kontroller egyszerre több csatornán, több NAND chipet ír, ezek számosságából és egyedi sebességéből adódik az össz teljesítmény. Namost ha az előbbi kettőt összeteszed, akkor látható, hogy ugyanakkora kapacitásnál egyrészt veszítesz a hosszabb programozási idő miatt, másrészt a csökkentett darabszám miatt, az össz veszteség pedig kb kétszeres. Magyarul ugyanakkora tárolókapacitásnál az MLC chipek össz-sebessége kb kétszer annyi mint a TLC chipek össz-sebessége.

A 830-asnál a 64-128-256 kapacitásoknál sorban növekedett az írási sebesség, de az 512 már ugyanannyit tudott mint a 256. Ez azért volt, mert a 256GB-ig a kontroller "tudott többet" mint a NAND chipek, míg az 512GB-nál már a kontroller volt a "kevés", a szűk keresztmetszet. A 840-esnél végig növekszik az írási sebesség, végig a kontroller van "fölényben". Valószinűleg itt már csak az 500GB és az 1TB között lenne azonos írási sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#6205) stewe780


stewe780
őstag

Kérem valaki árulja el, hogy mi az a GiB! Én beírtam a google-be, de komolyan nem fogom fel, amit mondjuk a wiki ír róla.
Az anandtech oldalán több helyen ( 1 2 ) ebben adnak meg méretet, meg napi írási mennyiséget, de az én agyam csak a gigabyte-ra meg gigabitre tud csak ráállni.

Szóval például a napi 10GiB írás az mit jelent a gyakorlatban?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#6206) Vinrael


Vinrael
tag

Üdv!

128GB-os SSD-t szeretnék venni max 31ezerért. Windows, pár program + vagy 3 játék lenne rajta.
Mit ajánlotok?

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#6207) Balage76 válasza stewe780 (#6205) üzenetére


Balage76
senior tag

A GiB,MiB, TiB a 10 hatványain alapul, míg a GB,MB, TB a kettő hatványain.
A különbség, hogy az "ezer" az egyikben 1000, a másikban 1024.

(#6208) ViZion válasza stewe780 (#6205) üzenetére


ViZion
félisten

Ez a "régi" Gigabyte, a GB már decimális számredszerben van, 1000 a váltószám. Wiki

Balage76: fordítva, a GiB a bináris

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6209) Balage76 válasza Vinrael (#6206) üzenetére


Balage76
senior tag

Samsung 840 120GB ajándék Win8 upgrade-del 23 900 Ft

Innen vagy innen

Az MZ-7TD120BW tipust nézd.

(#6210) stewe780 válasza Balage76 (#6207) üzenetére


stewe780
őstag

+ViZion

Köszi mindkettőtöknek, így már értem. :R :R

Akkor "nagyjából" 10GiB az 10 gigabyte, szóval 10 giga napi írást feltételeznek az ssd élettartam kalkulálásakor. Szerintem az nagyjából reális is lehet.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#6211) ViZion válasza Balage76 (#6209) üzenetére


ViZion
félisten

A síma 840 miért ajánlott? TLC, új típus, stb... :F
Ez és ez már bizonyított.

stewe780: nálam sztem sokkal kevesebb a napi írás, bár nem szoktam mérni.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6212) stewe780 válasza ViZion (#6211) üzenetére


stewe780
őstag

Egy átlagos napon nálam is, de ha azt nézzük, hogy az utóbbi 1 hónapban kb 10-szer telepítettem win8-at :W , akkor már lehet, hogy ott vagyok. Persze, ha beáll a rendszer akkor már sokkal kevesebb lesz a napi átlagom nekem is.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#6213) Balage76 válasza ViZion (#6211) üzenetére


Balage76
senior tag

Egyrészt a 128B 28000 fölött drága, bár kétségtelenül bizonyított már, ha van rá zseton vegye azt.

Másrészt a 840 teljesítményben ugyanott van mint a Vertex 3 és a TLC élettartamával sem lesz semmi gond. Az xtremesystems.org jelenleg 68TB írásnál tart, az adatok alapján az MWI 120TB körül fogy majd el. Ők szokták a tartósteszteket csinálni, gyártófüggetlen a teszt. Ez 5 év alatt napi 65GB írást feltételez.

Harmadrészt a windowsos csomag árban verhetetlenné teszi.

(Tudom, én is olvastam Fire kommentjeit, az a helyzet, hogy valószinűleg elnézte az előbb említett tesztben a nagyságrendet, ezért írt 1,26GB-ot 1,26TB helyett. Ma már privátban "levelezgettünk" erről, de még nem jutottunk a végére)

[ Szerkesztve ]

(#6214) titi1000


titi1000
csendes tag

Sziasztok!

Liteon SSD -ről hallott már valaki?
Esetleg tapasztalata valakinek?
Mernétek venni egy 256 Gigás példányt ebből a márkából?
Konkrétan erre a típusra lennék kíváncsi.

Előre is köszi!

(#6215) ViZion válasza Balage76 (#6213) üzenetére


ViZion
félisten

A technológia is más, hiába tesztelnek 2-3 vagy 10 db-ot, én inkább várnék még vele, szerintem nem jó hogy egy új cucc instant bekerül az ajánlottak közé, mert a cégnek volt sok jó SSD-je. Ha annyira atomkirály, akkor nem is kellett volna w8 upgrade-t hozzápromózni, nem?
Szal valami nem tiszta. Ha tévedek, akkor is lesz egy tucatnyi 0 km-es az aprón, amit W8 miatt vettek meg, ha viszont gáz van... akkor nem nálam lesz, mert várok vele. Emlékezz OCZ Octane-ra, azt is "dejóárban" adták, viszont annyit se ért. Sok nagy márkánál már szokássá vált, h a jó nevükkel ócó gagyit is eladnak (az említett OCZ, vagy Corsair tápok némely széria, stb.)
2-3 hónap és újra átbeszéljük. :R :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6216) Balage76 válasza ViZion (#6208) üzenetére


Balage76
senior tag

ehh.. mindíg keverem.. :U

(#6217) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Sziasztok!

OCZ Octane 128G vs. Samsung 840 Basic SSD 120GB MZ-7TD120BW

Egy árban van kettő, vajon melyik éri meg jobban?

Köszi a választ!

(#6218) ViZion válasza Kormi76 (#6217) üzenetére


ViZion
félisten

Octane-t ne... másikról megoszlanak a vélemények, én Samu 830 / OCZ Vertex párti vagyok. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6219) Kormi76 válasza ViZion (#6218) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Igazából a költséghatékonyság volt a szempont, ezek 24ért elég elfogadhatónak tűntek. Notiba kellene, ami sata1-es talán, szóval a sebesség nem szempont. Van valami javaslat mit lenne érdemes ebben az árfekvésben?

(#6220) Bodor válasza Kormi76 (#6219) üzenetére


Bodor
veterán

Egyes hozzászólásban vannak az ajánlott SSD-k, onnan tudsz mazsolázni, árakat meg találsz a neten hozzájuk.

(#6221) Kormi76 válasza Bodor (#6220) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Nem titkolt szándékom volt, hogy megspóroljam magamnak ezt az időt hozzáértők segítségével. :B Lelkiismeretes fórum olvasgató vagyok, nézegettem az ajánlott SSD-ket, de nem mindig derült ki melyik miért ajánlott, pusztán ár alapján pedig nem szeretnék dönteni, mert úgy jött ki az OCZ Octane is.

Nekem igazából a sebesség nem szempont, esetleg tartósság vagy más kiegészítők, vagy jó vezérlő lehet ami érdekes, ebből pedig a legolcsóbb 120-128G méretben.

Samsung sima 840 ajánlottnak tűnik, sztem az ára is jó, van vele valami negatív tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#6222) Bodor válasza Kormi76 (#6221) üzenetére


Bodor
veterán

Olvasd el ezt a cikket, és rájössz, hogy nem ár, vagy márkahűség alapján történik az ajánlás.

(#6223) kerekfej válasza Kormi76 (#6221) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 830 Notebook vagy a Basic modelljei megbízhatóak és tartósak és viszonylag nem is drágák. OCZ-t felejtsd el!

A Samsung 840-es a hozzáadott (pár helyen kapható így csak) Windows 8 Pro Upgrade miatt éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#6224) Balage76 válasza ViZion (#6215) üzenetére


Balage76
senior tag

A win8 promó mindegyik 840-eshez van, a pro-hoz is.

Fura dolog egyébként ez a promó dolog...
Tavaly amikor a 830-as sorozat volt pont ugyanilyen újdonság, akkor ugye volt a chip magazinos promó. Ott az akkor (ha jól emlékszem) 29000 forintos termék mellé ajándékba kapott a vevő egy 16000 forintos újság előfizetést. Akkor 500 darab gyakorlatilag 2 hét leforgása alatt elment, mindenki rácsapott mint tyúk a takonyra.
Ezzel szemben most a 24000 forintos termék mellé egy 17000 forintos termék az ajándék (ami megjegyzem januártól 50 000 fölötti értékű lesz). Ennek ellenére megy a rosszindulatú komment, hogy tuti szar, azért kell az ajándék (ha fele ekkora lenne, jobb lenne? :) ). Van (olyan ország) ahol csak a pro változathoz van ez a promó, mégis viszik a simát mint a cukrot.
Itt a fórumban (amióta az első hírek megjelentek a termékről) néhányan gyakorlatilag sárbatiporják az új technológiát, különösebb ok nélkül. Szerencsére ez semmit sem változtat a promóció és a termék sikerén, ami azt kell hogy mondjam, már most jóval sikeresebb mint a tavalyi chipes és hol van még az akció vége... Természetes hogy feltüntek a hirdetések, akik könnyű pénzt akarnak azok kihasználják a kedvező árat és szétszedik a csomagot, eladják külön-külön vagy az egyik részét. De ez elenyésző mennyiség a vásárlásokhoz képest.

Természetesen idő kell ahhoz hogy bebizonyosodjon egy termékről hogy jó vagy rossz, de biztos vagyok benne hogy pár hónap múlva ott lesz az ajánlottak között. 9-10 hónappal ezelőtt ugyanilyen vita ment a 830-asokról, hogy megéri-e a felárat, most meg mindenki vadászik rá és sír hogy vége... :)

Bocs, hosszúra sikerült, csak néha érdemes megmutatni/megismerni a "másik oldalt" is.

(#6225) Kormi76 válasza kerekfej (#6223) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Pont az edigitalban néztem ezt a win 8 promót és ott NEM írják, hogy upgrade, bár 100%, hogy az. Holnap bemegyek a boltba és megkérdezem, mert ha ez igaz, akkor ez súlyosan megtévesztő...

Olcsóbb a 840 való igaz, de valóban ekkora visszalépés lenne? Vagy rosszul látom?

olvasás/írás MB/s
840: 530/130
830: 520/320

(#6226) kerekfej válasza Kormi76 (#6225) üzenetére


kerekfej
addikt

Igen lassabb valamiben, de általános használatnál nem tudod megkülönböztetni őket, magyarul ugyanolyan gyorsnak fogod érzékelni.

[ Szerkesztve ]

(#6227) Kormi76 válasza kerekfej (#6226) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Most a keresgélés során az alig drágább Agility/Vertex 3, vagy Agility 4 is befutó, ezek jobbnak mondhatók a Samu 840-nél vagy 830-nál, vagy tökmind1? Igazából tényleg nem tudom mi alapján döntsek, mert mind ajánlott, a szép írási olvasási adatok lényegtelenek, ezért kérdezném a nagyérdeműt.

Az IOPS értékek szerintem megint nem döntőek, mert 10+ évig bírja mind papíron, ha jól látom.

A Vertex és Agility 3 között van valami elméleti különbség is akár? Mivel árban egyformák.

[ Szerkesztve ]

(#6228) Bodor válasza ViZion (#6215) üzenetére


Bodor
veterán

...nem jó hogy egy új cucc instant bekerül az ajánlottak közé...

Nem is került be "instant", bár vannak akik azt gondolják, hogy kellene. Ha megnézed az egyes hozzászólás konkrét ajánlását, akkor láthatod, hogy hol van, és az indoklást is, hogy miért ott.

" Az alábbi SSD-k azért nem kerültek a konkrét ajánlásba, mert nagyon kevés, vagy semmilyen gyakorlati tapasztalat nincsen velük kapcsolatban, mert kevesen vettek belőlük. A másik ok pedig az, hogy indokolatlanul magas az áruk a konkrét ajánlásban szereplő, de ugyanolyan felhasználói élményt adó típusokhoz képest.
Ennek ellenére az előzetes tesztek és a specifikációk alapján nyugodt szívvel mondhatjuk azt, hogy vásárolhatnak ezekből a típusokból is."

Mivel ez a topik a felhasználói tapasztalatok alapján próbál ajánlani, osztom a véleményedet.

#6227) Kormi76: Ha elolvastad volna a linkelt cikket, akkor nem hiszem, hogy lenne kérdésed.
De hallgathatsz az ide betelepült Samsung értékesítőkre is, Te dolgod.

Szeretném leszögezni: Nincs baj a Samsung 470-es, és 830-as sorozatával . Jó SSD-k, én is ajánlom őket, amióta jó árban vannak, de tudni kell, hogy semmivel sem jobbak, vagy gyorsabbak, mint a többi ajánlott SSD.
A 840-es széria még nem kiforrott, nincs vele sok tapasztalat, én még várnék a biztos ajánlással.

[ Szerkesztve ]

(#6229) kerekfej válasza Kormi76 (#6227) üzenetére


kerekfej
addikt

Mindössze annyi a gond az Vertex 3 és Agility 3-vel, hogy feltűnően sok hibásodik meg 1 év alatt.

(#6230) zazahoho válasza Kormi76 (#6227) üzenetére


zazahoho
őstag

Nyugodtan vegyél vertexet, azt amelyiket a legolcsóbban be tudod szerezni.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6231) ViZion válasza Balage76 (#6224) üzenetére


ViZion
félisten

Nem azt mondtam, hogy szar. Annyit mondtam, h meg kellene várni azt az időt, amíg letesztelik, stb., és jönnek a visszajelzések.

Bodor: itt a fórumban már megkapta a "különösen ajánlott" címet, én erre írtam, h nem kellene instant, új termékként elfogultnak lenni az irányában, mert Samsung...
Megjegyzem nekem is szimpi a samu, de akkor is érdemes megvárni a visszajelzéseket szvsz...

Kerekfej: Vertexeket rakok a gépekbe amikor csak lehet, ha szűk a keret akkor Agility-t. Nem sok, kb. 6-8 db amit eddig beépítettem, 0 hibával. Ha utánaolvasol OCZ Octane és Petrol volt problémás.

Kormi76: Vertexet inkább, szinkron vs. aszinkron nand, gyakorlatban nem érezhető sebességben.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6232) kirusz1 válasza kirusz1 (#6192) üzenetére


kirusz1
őstag

erre valaki?

(#6233) ViZion válasza kirusz1 (#6232) üzenetére


ViZion
félisten

Kollégád rosszul tudja, illetve bizonyos esetekben lassulnak csak, ha pl. XP-vel használod.
Első hsz-ben vannak linkek, azokat olvasd át.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6234) kirusz1 válasza ViZion (#6233) üzenetére


kirusz1
őstag

köszi.mért van ilyen sok ssd eladó akkor zöme garis még.érdekes :F

(#6235) Valdez


Valdez
őstag

Corsair Neutron GTX 120 ~30.600
OCZ Vertex 4 128 ~25.400
Samsung 840 Pro 128 ~32.700

Ennyiért tudnám magamnak beszerezni őket, melyik éri meg? Sajnos mindegyik 3 év garral van csak. Megéri a corsair és a samu a felárat? A limitem 30ezer körül alakul.

(#6236) Bodor válasza Valdez (#6235) üzenetére


Bodor
veterán

OCZ Vertex 4 128 ~25.400

Ez a legolcsóbb, és más különbség meg nincsen teljesítményben. Esetleg a garancia időt érdemes megnézni, ha megér neked annyit, akkor kifizetni a többletet .

(#6237) Qru válasza Valdez (#6235) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

OCZ Vertex 4 jó és olcsó.

#nincsbennetarcsi

(#6238) ViZion válasza kirusz1 (#6234) üzenetére


ViZion
félisten

Első sorban azért, mert pl. tavaly dupla áron megvett SSD-t el lehet még adni, venni nagyobbat.
Másik ami most van sok, az a W8 upgrade miatt vásárolt akciós SSD. Ha megbízható az eladó, és az SSD állapota jó (nem webszerverben volt 24/7 ;] ), akkor sztem megvehetőek a használtak is az ajánlott típusokból.

Valdez: Bármelyik a 3 közül, gyakorlatban nem érzel különbséget. Nálam dolgozik (CS4, Corel, ilyesmik) egy Vertex 3 120-as, semmi gond vele, mondhatni észre sem venni, hogy van -ha nem lenne azt viszont észrevenném! :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6239) Valdez válasza Bodor (#6236) üzenetére


Valdez
őstag

Sajnos a gar csak 3 év mindre :( Mindenesetre a samsungot kizártam, vagy vertex vagy neutron lesz ebből, alszok még rá egyet, bár tudom hogy nem lenne érdemes ezen tovább filózni :R

(#6240) Qru válasza Valdez (#6239) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Corsair egy fillér felárat sem ér, nem gyorsabb valójában, és nem több a gari sem rá.

#nincsbennetarcsi

(#6241) silu-


silu-
csendes tag

Sziasztok! Beruháznék egy Samsung 830 SSD-re. A profilomban látható alaplap 880G chipsettel szerelt, az SSD-t SATA2-es csatlakozón használnám. Problémás ez a párosítás, vagy nyugodtan mehet? Köszi!

(#6242) Dejdő


Dejdő
csendes tag

Sziasztok,

SSD -t szeretnék vásárolni, a hsz-ek alapján samu 830 128GB lesz vásárolva.
Valaki megmondaná hogy ez a kettő között mi a különbség?

1. Samsung 830 MZ-7PC128D/EU (31.500ft)
2. Samsung 830 MZ-7PC128B/WW (27.500ft)

Előre is kösz!

(#6243) kenand válasza silu- (#6241) üzenetére


kenand
veterán

Párosítás nem problémás, csak a SATA-2 es vezérlővel nem tudod kihozni azt amit a 830-as SSD tud. kb fele annyival fog olvasni. Külön vezérlőt vehetsz hozzá (csak külföldről, itthon drága).
Sajnos a Marwell vezérő semmivel sem jobb, mint az Intel SATA-2, talán az ASMedia tesztek szerint kicsit gyorsabb (de az is lemarad az AMD vagy az Intel chipset SATA 3-as vezérlőitől)

E-bayen ASmedia van már 12-13 USD-ért postával
Én rendeltem egyet, csak piszok lassú a posta, egy régi, de tuti jó p35-ös lapba teszem majd be, amiben Agility 3-as SSD van, ha gyorsul megírom. (2500Ft-ot megért a próba)

Vagy eladod a 880-as alaplapod és veszel egy 970-est (17.000 van már Asrock 970 pro)

[ Szerkesztve ]

(#6244) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Köszi a tanácsokat, akkor a végső megoldás a Vertex 3 vagy 4 128G lesz. A notis alaplapom Intel Cantiga PM45, ami elvileg Sata2-es, ezzel megfelelően fog működni a sata3-as SSD windows 8 alatt?

[ Szerkesztve ]

(#6245) kenand válasza Kormi76 (#6225) üzenetére


kenand
veterán

Sajnos a 120-as a feléípítés (TLC chip) miatt lassbban ír a 840-snél, de összteszt alapján mégsem akkora visszalépés.

(#6246) Qru válasza Kormi76 (#6244) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Visszafelé kompatibilis, menni fog simán.

#nincsbennetarcsi

(#6247) silu- válasza kenand (#6243) üzenetére


silu-
csendes tag

Rendben, köszi az infot! Majd valamikor a közeljövőben tervezek új lapot vásárolni, az lesz a megoldás erre a dologra.

(#6248) masholnap


masholnap
senior tag

szerintetek van még/rendelhető még samsung 830-as 256 Gigás? vagy esetleg raktáron valahol?

(#6250) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Másik topicban már kérdeztem, de bedobom ide is.
Pro és kontra.

Alaplapot cserélek egy Asrock Z77 Pro3-ra. Szeretnék SSD-t is venni.

Akik eddig szóba jöttek:
- Samsung 830 128GB
- OCZ Vertex 3 120GB
- OCZ Vertex 4 120GB
- Kingston Hyperx 3K 120GB
- Intel 120GB s330

Szerintetek?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.