Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#6701) masholnap válasza mexel (#6696) üzenetére


masholnap
senior tag

hát igen, az életed azon perceit, melyet erre szánsz, soha senki nem tudja visszaadni.

egyébként nem véletlenül raktam idézőjelbe a figyelmetlenség szót.

na holnap akkor én is reklamálok Aqua-nál. az a fos, hogy lassan mindnen napra jut egy reklamációm

(#6702) Bodor válasza mackosajt (#6700) üzenetére


Bodor
veterán

Hát arról javasolt váltani vertex 3 -ra.

(#6703) mackosajt válasza Bodor (#6702) üzenetére


mackosajt
addikt

áááááááááá

szerintem 3x leírtam már, hogy a sima, első gen vertex-et tudnám lecserélni most agility3-ra. Érdemes? vagy sem? Erre volnék kíváncsi, nem arra, hogy milyen harmadik félét vegyek. Már bocsi, de én erre volnék kíváncsi most.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#6704) Bodor válasza mackosajt (#6703) üzenetére


Bodor
veterán

ááááááááá

Attól függ mennyibe kerül a csere.

(#6705) rongyi


rongyi
aktív tag

Sziasztok!

Vettem ma egy Corsair Force 3 60 GB ssd-t, beraktam a vinyó mellé de nem ismerte fel a rendszer. Vagyis az eszközkezelőben megjelenik, de sehol máshol nem látom. Kicsit utána olvastam és elvileg a BIOS-ban kell átállítani AHCI módra, ezt meg is tettem, de ezek után nem indult el a windows. Kérdésem, hogy ilyenkor mi a teendő? Alaplapom: Asus P8H61-M LE/USB3. Válaszokat előre is köszönöm! :)

(#6706) Fire/SOUL/CD válasza rongyi (#6705) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Állítsd vissza IDE-re a BIOS-ban, majd ha így elindult a rendszer, akkor a lemezkezelővel hozz létre egy partíciót az SSD-n (MBR, NTFS, Elsődleges partíció)
Ha így már látszani fog az SSD(mert kellene), akkor meg a bejegyzés vége felé megtalálod, hogy kell az IDE-ről AHCI-re váltást kivitelezni.

UI: Legközelebb már ne ebben a topikban érdeklődj, mivel ez az SSD vásárlás előtt állóknak nyújt segítséget. Mivel Te már megvetted az SSD-t, ezért ebben a topikban tedd fel a kérdéseid

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6707) Balage76 válasza masholnap (#6694) üzenetére


Balage76
senior tag

Amit linkeltel, az 99,99% afazott cucc, gyakorlatilag a +2500 forintert kifizetteti veled a sajat koltseget, ami akkor jonne elo ha barmi gond lenne a termekkel. csak ugye te mindenkeppen kifizeted, neki meg jo esellyel nem kell kiadnia ezt a penzt, tehat extra haszon.

Nembaj lassan jon majd a szamtechre is a forditott afa es remelhetoleg az osszes ilyen eltunik...

[ Szerkesztve ]

(#6708) Tibi98


Tibi98
tag

Sziasztok!
SSD vásárlás előtt állok, ehhez kérnék tanácsot

Samsung 830 128GB
vs.
OCZ Vertex 3 120GB

4k-val drágább a Samsung, megér annyit?

(#6709) Bodor válasza Tibi98 (#6708) üzenetére


Bodor
veterán

Gigabyte EP45-DS4 laphoz lesz?

(#6710) kerekfej válasza Tibi98 (#6708) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 830 128GB-os az bevált széria.

(#6711) Tibi98 válasza Bodor (#6709) üzenetére


Tibi98
tag

Nem, most cserélek platformot,
Alaplap FM2 ASRock FM2A75 Pro-4 (AMD-FM2):
CPU AMD FM2 A10 Series 5800K X4 BOX
DDR3 CORSAIR 8Gb/1866 KIT Vengeance Red (CMZ8GX3M2A1866C9R)

(#6712) mackosajt válasza Bodor (#6704) üzenetére


mackosajt
addikt

teljesítményben megéri, vagy sem?
Gyorsabb lehet, vagy sem?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#6713) Bodor válasza Tibi98 (#6711) üzenetére


Bodor
veterán

Hudson chipset-tel nagy ritkán, de meggyűlhet a baja a Samsungnak, ezért inkább a Vertex 3 -at javaslom ( szintén bevált típus) , ha csak e kettő jöhet számításba.
Ha több is, akkor egyes hozzászólásban találsz még pár ajánlottat.

(#6712) mackosajt: Igen, érzésre kicsit gyorsabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6714) Tibi98 válasza Bodor (#6713) üzenetére


Tibi98
tag

Árban úgy látom az OCZ a legkedvezőbb, szóval ha ajánlott kategóriának számít, és nincs kiemelkedően jobb ebben az ársávban, akkor én megelégszem vele.

(#6715) Bodor válasza Tibi98 (#6714) üzenetére


Bodor
veterán

Jó döntés. :K

(#6716) mackosajt válasza Bodor (#6713) üzenetére


mackosajt
addikt

akkor rácuppanok

a jelenlegit értelmes áron nem tudom úgysem eladni, az agi 3 meg egy 10esbe megkapható. Legalább lesz hely a bf3-nak. Lassan már túl hízik a 60 gigán :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#6717) jeni


jeni
félisten

Ma voltam a Flashcom boltban.
Nagyon korrekt volt a tulaj,és a felkínált csere Kingston V300-t nem fogadtam el ,mert nem mertem még 1x bevállalni,hogy az problémás lesz később.
Vártam rendesen vagy 40 napot rá. :Y
A pénzt vissza adta, így 16000 Ft-ért tudnék venni egy OCZ Vertex 3 120Gb-t vagy 18000 Ft-ért egy Samsung 830 128Gb-t valamelyik boltban.

[ Szerkesztve ]

(#6718) AtHoS válasza jeni (#6717) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az igen :F

Hol mérik ennyiért ezeket az SSD-ket?

read-only mode on the forum

(#6719) jeni válasza AtHoS (#6718) üzenetére


jeni
félisten

hibásan vettem innen és a bolti számla értékét kaptam vissza,így lesz olcsóbb a vétele

(#6720) zazahoho válasza jeni (#6717) üzenetére


zazahoho
őstag

A 40 nap egy kicsit csúnya, de legalább jól zárult a dolog. Legközelebb itt vásárolj ez nem a reklám helye, de ha jól tudom december 1-től a garanciális ügyintézésük 3 nap alatt lezajlik :Y Mindkét kiszemelt típusból van raktáron.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6721) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!

Megjelent a "Windows 7 és 8 SSD-vel! Hogyan is?" című cikkem, segítségként a beállításokhoz.

Ha jónak találjátok, akkor bátran linkeljétek itt a topikban azoknak akiknek segítségére lehet.

Minden észrevételt, és kritikát szívesen várok a cikkel kapcsolatban a hozzáértőktől!

Üdv

(#6722) dik válasza Bodor (#6721) üzenetére


dik
őstag

Cikk nagyon jó lett! A firmware szám alatt nekem azt irja zöldel hogy "amd-sata-ok " ez mit is jelent jót vagy sem?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#6723) icons


icons
addikt

Üdv!

Egy Agility 3as 120as SSDm van, Sata3as csatin. Lakótársamnak egy 830asa, ugyanezekkel a paraméterekkel.
Nekem 383 az összesített pontom, neki 510 vagy mennyi. Az elérési idő az írásnál neki 7ede volt. Nekem 0,469ms, neki 0,073, az olvasási is töredéke. A szekvenciáis sebességben duplája, 4kban is majdnem duplája (nekem 9.42/24.95, neki 16.14/44.86)

Az én SSDm is ajánlott volt még nemrég, és habár akkor olcsóbb volt valamennyivel (28helyett 24, vagy hasonló), a kétszeres teljesítménykülönbség azért elég durva...

Valóban ennyivel erősebb a 830as, vagy az én gépemmel nincsen valami rendben? (az adataim nagyjából megegyeznek az elős hszbne levő táblázatban szereplő ugyanilyne SSDk adataival, tehát a gond nem hiszem, hogy nálam van:D)

Kétségtelenül elég az én SSDm is majdnem mindenre, de neki minden gyorsabb (boot, programindítás). Az átlagusernek ez is elég ok miatt szerepelt anno az Agility3as az ajánlottak között?
(egyszerűen hátbavágott, hogy a tesztekben kb végig 2* jobb az alig drágább SSDje:D)

(#6724) Qru válasza icons (#6723) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyforma az alaplapotok is? Mert a vezérlőn nagyon sok múlik... Egyforma a dirver is? Azon is sok tud múlni...

#nincsbennetarcsi

(#6725) icons válasza Qru (#6724) üzenetére


icons
addikt

Nem,nem.
De ha jól gondolom, +-10-15%nál nem jelentenek ezek nagyobb különbséget.

Az első hszben linkelt eredmények is ugyanezt a különbséget tükrözik, tehát nem csak a mi két laptopunknál áll fenn ez a különbség. (és az eredmények ott is megközelítik egymást a különböző laptopok ellenére)

(#6726) Fire/SOUL/CD válasza icons (#6725) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Agility tömöríti az adatokat, Samsung nem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6727) d-boy


d-boy
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, mit ajánlotok? :)

1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá? Max 30-32eFt
2. Mekkora SSD-re van szükség? 120-128Gb
3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD? Win7
4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII vagy SATA3 a csatlakozó? Asztali, Sata3, i5 3570 proci
5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? Asus P8H77-V
6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez? Nincs

Kb ezek lennének a konfig adatai, 8gb ram lesz mellette. A lényeg, hogy mocskos gyors, és megbízható legyen :D

Láttam a 830-as szériát nagyon jónak mondjátok, esetleg OCZ?

Előre is köszönöm, hogy elolvastátok. :)

Üdv, Laci

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#6728) adamboro


adamboro
csendes tag

Helló.
Azt hiszem eldönttötem, hogy melyik ssd-t veszem meg: Corsair 90GB Force GT lett a befutó.
Már csak arra lennek kíváncsi,hogy nem fog-e probléma jelentkezni az alaplapommal, ami: Asrock B75 Pro3 ?

Nem találtam leírást, hogy milyen az alaplap sata3 vezérlője.
Mint korábban olvastam, hogy a Sandforce össze szokott akadni a Marvell-es lapokkal. Remélem, hogy az Asrock lapom nem olyan, és megvehetem a kinézett ssd-t.

(#6729) adamboro válasza adamboro (#6728) üzenetére


adamboro
csendes tag

Elfelejtettem az előzőhöz, hogy a Corsair 90GB Force GT -hez jár beépítő keret, vagy külön kell megvennem?

Köszi.

(#6730) Jester01 válasza icons (#6723) üzenetére


Jester01
veterán

Nálad valami nem jó mert nekem ide-sata átalakítóval 1.4GHz-es gépen is 18/41 volt a 4k. (úgy látszik ma mindenkinek ezt kell linkeljem :DDD )

Jester

(#6731) icons válasza Fire/SOUL/CD (#6726) üzenetére


icons
addikt

És ez pontosan hogy működik?
(találtam pár cikket, amik hasonló témában készültek, illetve fórumokat is, ahol részben ez is le van írva, de egyik sem túl érthető számomra:D)

Pl.: minden ami rá van írva, az tömörítve vagyon?
De az elérési idő még így is elég lassú, erre is magyarázat ez?

(#6732) Fire/SOUL/CD válasza adamboro (#6728) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1db Intel SATA3-as portja van, ott pont jó helyen lesz a Corsair.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6733) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Srácok, kb 1 éve csücsül 1 Samsung 256GB-os PM810-es SSD a gépembe.
Állapota hibátlan, 2583 órát ment, 720 a bekapcsolások száma.
Azt hiszem eljött az idő, hogy frissítsem :), a 840-es vagy a 830-as szérián gondolkodom, árban max 40.000 nettó amit rászánék a bulira, ezt meg majd felrakom apróba.
Sata3-ra szeretném kötni, mert a laptopomba nemrég került egy 128-as bele, és nagyon tetszik a sebessége :).
Szerintetek is érdemes váltani? Árban mi a legjobb lehetőség ami beleférhet?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#6734) zazahoho válasza d-boy (#6727) üzenetére


zazahoho
őstag

830-as már bizonyított sokan szeretik, ocz vertex 3-4 esetleg ennek a max iops kiadása, corsair force 3 gt-t is vedd számításba.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6735) Gaben92


Gaben92
őstag

Üdvözletem!
2-3 órával ezelőtt még eszembe se jutott volna SSD-t venni, de aztán rájöttem, hogy a HDD-m tele van Bad Sectorral, úgyhogy gondoltam kicserélem SSD-re. Végigpörgettem a dolgokat, és kinézem magamnak 2-t ami úgy gondolom jó lehet. Egész pontosan ezt, és ezt. Melyiket ajánlanátok a 2 közül? Egy ASUS P5KPL-AM laphoz csatlakozna DE később lehetséges, hogy lesz egy kis variálás, és hozzám kerül barátnőm Gigabyte H61M-D2-B3 lapja. Az oprendszer pedig Windows 8. Előre is köszönöm a válasz(oka)t. :)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6736) Balage76 válasza d-boy (#6727) üzenetére


Balage76
senior tag

Ha a 830-ast draganak talalod, akkor a 840-est ajanlom helyette: Edigitalnal 23900 a 120GB

(#6737) zazahoho válasza Gaben92 (#6735) üzenetére


zazahoho
őstag

Mindkettő jó választás ,amelyiket olcsóbban betudod szerezni, de halkan megjegyzem az alaplapodon nincs sata 3, és amit tervezel azon sincs.Nézelődhetsz olcsóbb kategóriában is.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6738) Gaben92 válasza zazahoho (#6737) üzenetére


Gaben92
őstag

1-2 ezer forint különbség van az OCZ javára árban, és pont azért ezeket néztem, mert kb azonos az áruk. Tudom jól, hogy nincs a lapomon Sata III, de ha már veszek valamit akkor normálisat. :)

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#6739) zazahoho válasza Gaben92 (#6738) üzenetére


zazahoho
őstag

Akkor vedd az olcsóbbat,ha mindkettőre 3 év garit adnak.Vertex 2 már nem igen van ,de lehet vertex3 még olcsóbban beszerezhető.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6740) jeni válasza Gaben92 (#6738) üzenetére


jeni
félisten

2 dolog van

OCZ SSD-k több a gond.
Ugyanis a Petrolt mikor leadtam akkor a srác mondta,hogy az OCZ-nél több a hibás darab,de többet is adtak el belőle.
Samsungnál kevésbé hallani hibás darabot,bár nincs %-s adatom erről.
Ennek ellenére mégis egy Vertex 3-t vettem 2 hónappal ezelőtt,és azóta is hibátlanul működik,NEM BÁNTAM MEG.

Ezt egy SATA II-s laptopba tettem be.

Az olcsóbb ára és a hozzá adott keret tartó döntött az OCZ mellett.

[ Szerkesztve ]

(#6741) d-boy válasza zazahoho (#6734) üzenetére


d-boy
senior tag

Köszi a válaszokat.

Most kinéztem az OCZ vertex3 120gb max iops verziót. Látom, hogy ez drágább, mivel tud többet? mit ez a max iops? Jobb választás lenne a 830-as szériánál?
Gondolom az asus alaplappal szépen menne, nincs kompatibilitási gond.

Laci

[ Szerkesztve ]

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#6742) zazahoho válasza d-boy (#6741) üzenetére


zazahoho
őstag

Ezt a típust vettem én is . ezt a választ kaptam Gyakorlatilag nem érzek különbséget :N .a 830-as hasonlóan jó döntés. Aludj rá egyet, nem fogsz mellé lőni bármelyiket is választod.

[ Szerkesztve ]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6743) jeni


jeni
félisten

olvasnivaló való

miért jobb az SLC az MLC-nél és a most kapható Samsung 840-s TLC-hez képest

(#6744) Bodor válasza jeni (#6743) üzenetére


Bodor
veterán

Itt legalább kerek-perec le van írva a különbség. Megy is a cikkekbe a linkje, és már megint módosíthatom az egyes hozzászólást...

(#6745) Balage76 válasza jeni (#6743) üzenetére


Balage76
senior tag

Jeni, te mennyit irtal a mostani ssdre? Csak azert kerdezem, mert a tartosteszt szerint a 840-es mar 160TB-nal tart, ami napi kb 90GB iras, 5 even at, minden nap. Ha ez neked keves, akkor jogosan kelted a panikot, ha viszont alatta vagy akkor tok foloslegesen vezeted felre a forumozokat.
Nem Oliverda irasat kommentalom, mert az egy korrekt leiras a technologiarol. Csak nem kellene felremagyarazni az ott leirtakat...

(#6746) Balage76 válasza Bodor (#6744) üzenetére


Balage76
senior tag

Kerdeztem mar a multkor, Te mikor teszteled a 840-eseket? Akkor valamiert nem valaszoltal.... Emelle az iras melle pont jol jonne egy eletszeru teszt egy szakertotol.

(#6747) d-boy válasza zazahoho (#6742) üzenetére


d-boy
senior tag

Kössz, OCZ lesz ebből :)

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#6748) Bodor


Bodor
veterán

Jeni nem keltett pánikot, és nem magyarázott félre semmit, sőt egyáltalán nem magyarázott, hanem linkelt egy cikket. Mivel a topikban sokszor szó esik a Samsung 840-es típusról, és ez az egyetlen TLC-s SSD egyelőre még, ezért teljesen jogos volt megemlíteni, mivel a cikkhez és a topik témájához is kapcsolódik.

Az már megint más kérdés, hogy az aki a Samsungnál dolgozik, támadásnak vesz mindent, ami nem az, és kényszert érez arra, hogy megvédje a cég legújabb típusú SSD-jét.

Nem állította senki sem, hogy nem fogja kiszolgálni a sima TLC-s Samsung 840 az általános felhasználók igényeit, biztos így van, de ettől még a cikkben leírt tények, tények maradnak.

Samsung 840 Pro-t én meg biztos nem fogok ajánlani,amíg van 830 -as a piacon, amely ugyanazt tudja, csak olcsóbban. Ahogy TLC-s SSD-t sem, amíg van megbízhatóbb és bejáratott MLC-s. És ehhez még tesztelnem sem kell.

(#6749) jeni válasza Bodor (#6744) üzenetére


jeni
félisten

Az oldal megadásával (nem akartam a szerkesztéssel az idődet rabolni vele) gondoltam a lényeget érdemes mindenkinek elolvasni,hogy mire is számítson egy SSD megvételénél. :R :U

(#6750) jeni válasza Balage76 (#6745) üzenetére


jeni
félisten

Boccsi én nem minősítettem le egyetlen terméket sem,azt az írást nem én publikáltam,szerkesztettem,jegyzeteltem. :K

Egyetlen szóval sem írtam le,hogy ne vegyétek,holott lassan már ajánlani kellene az ára miatt és az egyetlen adott ársávban kapható Samsung SSD miatt,más választás nem lévén az adott márkán belül.

Szerintem el kell fogadnunk,hogy az írási rátája alapján 3 bit-s cucc,és így az élettartalma rövidebb,de biztosan kibír normál használat mellett 3 évet. Rendeltetés szerű használatra úgy tűnik nem romlik el,megbízhatónak tűnik, Akinek meg egy MLS-s Samsung kell akkor, rohamozza meg a boltokat egy 830-s Samsungért vagy vegye 38000 Ft-ért egy Samsung 840-s pro változatot.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.