Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7101) Chaser válasza Fire/SOUL/CD (#7088) üzenetére


Chaser
titán

Mind1 hogy hívod, egyre kevesebb helyen kapni, mert a 840 és pro átvette a 830-at helyét. TLC egyik előnye - leginkább a gyártó számára - hogy ugyanakkora kapacitás jóval olcsóbban előállítható mint MLC-n. 830 off, 840 in, vmivel olcsóbb mint a 830, még így is jóval többet keresnek rajta mint az elődön. A 830 szintű 840 pro-n meg még többet, igaz az nem TLC de jóval drágábban adják mint a 830-at, pedig kb semmivel nem jobb. Max a +2év gar szól mellette.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7102) diegho válasza Calogero (#7100) üzenetére


diegho
nagyúr

Elég felháborító, hogy egész héten azonnal elvihető-ként volt feltüntetve a webshopban. Ma már nem is jár hozzá win8pro, gondolom nem kapták meg őket, vagy nem tudom mi van, de nekem pont a win8pro miatt tetszett ez meg, így nem kell 9k-ért vagy mennyiért venni azt is.

(#7103) jeni válasza diegho (#7102) üzenetére


jeni
félisten

ha jól emlékszem én még e-hét hétfői napján kaptam meg,igaz azt már előző hét pénteki napján megjött a boltba.

(#7104) szeva000 válasza jeni (#7103) üzenetére


szeva000
addikt

én meg ma......annál érdekesebb volt az ssd....Gyakorlatilag bontott volt,nem volt fóliázva....De tényleg nem ment semmit...lehet csak fóliaszakadt volt és lehúzták.
Most nézegetem,próbálgatom...első meglátásra meg vagyok elégedve vele.Nagyon úgy látom,hogy ez marad a notiban,ezt már nem adom el.A többit majd az idő eldönti.

(#7105) Calogero válasza diegho (#7102) üzenetére


Calogero
addikt

Annyit megtudtam. SDD raktáron van de a Microsoft Windows Pro 8 32-bit/64-bit Hungarian VUP DVD (3UR-00024) nincs. Várható érkezés: 2012.12.19.

(#7106) Balage76 válasza Fire/SOUL/CD (#7088) üzenetére


Balage76
senior tag

A gyártás már lassan 3 hónapja leállt, a kiárusítás (Samsung->nagykerek) is megvolt októberben, mostanra fogy el mindenhonnan.

(#7107) Balage76 válasza diegho (#7089) üzenetére


Balage76
senior tag

Sajnos a Microsoft magyarországi képviselete képtelen megfelelő mennyiségű szoftvert biztosítani, emiatt van ez a helyzet az Edigitalnál.

Az AQUA-ban vagy ha budapesti vagy akkor a két Bestbyte boltban érdemes megnézni. Ugyanazt kapod, ugyanolyan gyári garival.

(#7108) Fire/SOUL/CD válasza Balage76 (#7106) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na végre, erre voltam kíváncsi! Thx!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7109) odorgg


odorgg
addikt

Sziasztok!

Melyiket vegyem? Samsung 840 120Gb, vagy Crucial M4 128Gb?
M4 kicsit drágább, (3k) de kicsivel nagyobb is.

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#7111) Bodor válasza odorgg (#7109) üzenetére


Bodor
veterán

Crucial M4-re egy szavazat.
Egyik sem gyorsabb a másiknál, viszont a Samsung 840 TLC-s ( LINK), ezért kisebb az élettartama. Bár a Samsung marketingesei azt bizonygatják, hogy a felhasználónak az is bőven elég, én azért elvből szeretek tartósabb termékeket javasolni, csak többet kap a pénzéért a felhasználó.
SSD-ken az optimális működés érdekében szabad helyet kell hagyni, a Samsungnál már eleve van 8 GB, így azon kevesebbet, M4-nél viszont többet.

Bővebben az alábbi cikkben:

Információk röviden, de tartalmasan.

További ajánlott SSD-ket az egyes hozzászólásban találsz.

(#7112) jeni válasza odorgg (#7109) üzenetére


jeni
félisten

ha tartós termékre vágysz akkor a Crusial M4-t,ha akciós terméket szeretnél egy Win 8 Pro upgrade csomaggal akkor a Samsung 840 Basic-t,de ha lehet inkább a Samsung 830 128GB vedd míg kapható egyes boltokban

(#7113) Balage76 válasza odorgg (#7109) üzenetére


Balage76
senior tag

A 120-128 GB között érdemi különbség nincs, mert a 128-asból "félre kell tenned" pont annyit amennyivel a 120-as kisebb. Tehát a használható méret szempontjából a kettő egyforma.

Ezt olvasd végig: SSD: bírja, ha használom..?

+ 3000-et nem ér a különbség, amúgy meg ezt és ezt is érdemes megfontolni, ( ahogy jeni írta pont előttem... :) )

[ Szerkesztve ]

(#7114) aclandiae


aclandiae
senior tag

Laptopba szeretnék mSATA-s SSD-t venni, 128-256GB-os méretben.
A keret max. 40e HUF.

Ez a bővítés garanciavesztéssel jár?

[ Szerkesztve ]

(#7115) odorgg


odorgg
addikt

Köszi az infókat! Nem egyszerü a döntés. A 830-as nem fér bele, mert 30k felett van Ipon-nál. 64-es M4-em vólt már, csak kicsi vólt, de nem vólt vele problémám, 1év utánn is 99%-os kondicíóval adtam el, és már használtan vettem, többek közt ezért is szimpi. 840-eshez mindenhol adnak upgrade kitet, vagy csak azon boltokban, ahol ez külön fel van tüntetve?

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#7116) Bodor válasza odorgg (#7115) üzenetére


Bodor
veterán

Ipon-nál már nincs 128 GB-os Samsung 830-as, viszont a CRUCIAL 128GB SATA3 2,5" m4 CT128M4SSD2
27.5K.
Samu 830 128 Gb már csak pár helyen kapható , de még van elég jó áron. [link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7117) jeni válasza aclandiae (#7114) üzenetére


jeni
félisten

elméletben igen,ha plombált a készülék.

odorgg

az akva az edigitál (jelenleg nincs készleten elvileg) és a bestbyte árulja akciós csomagban.

korábban linkeltünk ezekről elérhetőséget ott próbáld.bár az Edigital azért lenne jobb mert ott eredeti Samsung hologramos gari papírt adnak. A BestByte-t nem ismerem annyit tudok,hogy az Allee áruházban található.

[ Szerkesztve ]

(#7118) Balage76 válasza odorgg (#7115) üzenetére


Balage76
senior tag

Csak a linkelt boltokban van az SSD+Win8 upgrade promó.

(#7119) aclandiae válasza jeni (#7117) üzenetére


aclandiae
senior tag

Ha szervizben teszik bele, akkor csak nem ugrik?
(Közben kérek javaslatot, arra is hogy mit tegyek bele. Persze ha az 1. hsz aktuális, akkor csak ennyit, hogy ADATA vagy Kingston?)

(#7120) jeni válasza aclandiae (#7119) üzenetére


jeni
félisten

igen érdemesebb velük betetetni,nehogy bele kössenek,mert ha nem tévedek az már hátlap levételével jár.

az Ipon árak.Kérdés a más boltokban mennyibe kerül?
Adata-az Adata sem rossz márka
Kingston-én inkább a Kingston-t venném meg.
Az Intel meg baromi drága

OCZ-t nem merem javasolni.

Kingstonból ott nincs is nagyobb.akkor keresni kell az árgépen hol kapható nagyobb méretben?

[ Szerkesztve ]

(#7121) odorgg válasza Bodor (#7116) üzenetére


odorgg
addikt

Az Oázis-os még belefér, nah akkor hétvégén még lessz időm átgondolni, hogy 830 vagy M4 legyen.

:R

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#7122) jeni válasza odorgg (#7121) üzenetére


jeni
félisten

kérdés az,hogy a raktáron az mennyi darabot jelent,mert akár le is maradhatsz róla.

(#7123) aclandiae válasza jeni (#7120) üzenetére


aclandiae
senior tag

A-Data Premier SP900 SSD 128GB
Ezzel jobban járnék? 3k-val olcsóbb...

(#7124) Vitocska válasza zedeRIP (#7073) üzenetére


Vitocska
tag

OCZ agality 3 ne ezt felejcsd el tuttira :R :R

ma voltam a aquaba gariztatni le tesztelték 200megára képes nem tudnak mit csinálni nagy balhék után tudtam csak kicseréltetni

[ Szerkesztve ]

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#7125) jeni válasza aclandiae (#7123) üzenetére


jeni
félisten

valamit benéztél mert az a Adata SP 900 az normál méretű SSD és nem mSata

nem erre gondoltál inkább?

[ Szerkesztve ]

(#7126) jeni válasza Vitocska (#7124) üzenetére


jeni
félisten

golyószóró is volt nálad? ;]
kinek a mamáját dicsérted? :U
tudomásom szerint kötelesek lettek volna cserélni ha bizonyítva van,hogy egy sata III lapban nem tud gyári sata III értéket elérni
mi lett helyette?

[ Szerkesztve ]

(#7127) diegho válasza Balage76 (#7107) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem pesti vagyok, de ahogy látom ők is szállítanak, szóval a probléma megoldva, ráadásul több dolog kell, szóval ingyen lesz szállítva, holnap hívom is edigital-t, hogy felejtsenek el én nem várok tovább.

(#7128) Chaser válasza aclandiae (#7119) üzenetére


Chaser
titán

Milyen gép? Legtöbben szabadon cserélhető a hdd. Kisker szerviz ugyanúgy nem nyúlhat bele ha tiltott a csere, közük nincs hozzá, csak a hivatalos adott márkaszerviznek. / már ha van egyáltalán olyan itthon /

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7129) KaiotEch válasza aclandiae (#7119) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ajj most mit izélsz már? Fogd meg borítsd a hátára, régi kivesz SSD berak és kész. Azon nincsen matrica, hogy megsérüljön. Ha gáz van visszarakod a régit és viszed szervizelni.

(#7130) Chaser válasza KaiotEch (#7129) üzenetére


Chaser
titán

Ahol tiltott a csere / pl szamszung / ott nézik a csavarokat is. Célszerű papírzsepibe dugni a csavarhúzó végét, akkor nem karistolódik a csavar.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7131) Knagymate


Knagymate
csendes tag

Gyors kérdés :)

Ebbe a notebookba az alap HDD helyére bemegy az alábbi SSD?

http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_7520_Intel_Core_i7_3612QM_16GB_1TB_AMD_Linux_Fekete_galvanizalt_aluminium_mehsejt_szerkezettel_DXHU272144612_6975.html

http://www.edigital.hu/SSD/Samsung_Basic_SSD_120GB_SATA3_MZ-7TD120BW_%28840_Series_SATA_6Gb/s%29-p342142.html#ertekeles

Előre is kösz a választ!

(#7132) Chaser válasza Knagymate (#7131) üzenetére


Chaser
titán

Bele persze.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7133) Vitocska válasza jeni (#7126) üzenetére


Vitocska
tag

OCZ vertex3 120gb csak a rendszernek és hétfőn jőn a ipontol a corsair

D3 BattleTag: ScArFaCee#2684

(#7134) Knagymate válasza Chaser (#7132) üzenetére


Knagymate
csendes tag

Kösz! És a másik még, hogy nem számít lassúnak ez az SSD? Miért van az, hogy ez a 840-es, 120 Gb-os SSD max 130 MB/s sebességgel ír, a 830-as, 128 Gb-os pedig 390MB/s sebességgel?

(#7135) Deadzone41


Deadzone41
őstag

Üdv!

SSD vásárlás előtt vagyok, egy 120-as agility 4-et néztem ki, érdekelne mi a difi eközött, és a hármas verzió közt.
Egy p5q pro alaplapba menne, lenne más hátrányom a sata3 hiányán kívül?
Főleg photoshop-ra lesz használva a gép, az ssd-t akarom beállítani scratch disc-ként, gondolom sokat profitálna belőle a program mivel csak 4giga ramom van.
Köszi!

(#7136) KaiotEch válasza Knagymate (#7134) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Azért, mert a 840-es TLC-s, a 830-as meg MLC-s.

(#7137) Chaser válasza Knagymate (#7134) üzenetére


Chaser
titán

A 830 kifutott, helyét átvette a 840 és 840pro. 840pro-nak van 830 tudása, sima 840 valamivel lassa. Kis extra profit a samunak, ennyi. Igazából 840-nél se fogsz észrevenni semmit. Szekvenciális írás akkor számít, ha pl videokat szerkesztesz. Gyanítom ezt nem 120GB-os SSD-n tervezed.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7138) Knagymate válasza Chaser (#7137) üzenetére


Knagymate
csendes tag

és valahol nem lehet még kapni a 830-as 128 gb-os változatát? Egyébként majd megy pü, mert optibay is érdekelne.

(#7139) Chaser válasza Knagymate (#7138) üzenetére


Chaser
titán

Biztosan lehet, de ahogy látom egyre kevesebb helyen és emelik is az árát némely boltnál.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7140) kerekfej válasza Knagymate (#7138) üzenetére


kerekfej
addikt

(#7141) HoReSz1975 válasza kerekfej (#7140) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Meg is rendeltem a Multibazárnál, előre utalással nincs szállítási költség 26.663 Ft :R

[ Szerkesztve ]

(#7142) Bodor válasza Deadzone41 (#7135) üzenetére


Bodor
veterán

Agility 4 újabb, más vezérlővel rendelkezik, ennyi az érdemi különbség.
Szerintem érdemesebb lenne az egész oprendszert az SSD-re tenni.

(#7143) Knagymate


Knagymate
csendes tag

ez mennyire tűnik megbízhatónak?

http://www.grando.hu/samsung-830-series-128gb-2-5-sata3-ssd-meghajto-basic-1519171185

(#7144) kerekfej válasza Knagymate (#7143) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez talán a legmegbízhatóbb típus. Itt viszont drága, máshol ennyiért már a Notebook verziót is megkapod, amihez jár egy USB - Sata adapter.

(#7145) Knagymate válasza kerekfej (#7144) üzenetére


Knagymate
csendes tag

Én ezt találtam a legolcsóbbnak. Árgépen az összes eladó aki olcsón adja, már nem hirdeti a gépet. Ez a verzió nem menne bele a dell 7520-ba? A megbízhatóságot az eladóra értettem, de megnyugtató ha az SSD megbízható :D

(#7146) Deadzone41 válasza Bodor (#7142) üzenetére


Deadzone41
őstag

persze arra tenném. egyébként win8 telepítése és beállítása eltér valamiben a win7-től ssd szempontból?

(#7147) Bodor válasza Deadzone41 (#7146) üzenetére


Bodor
veterán

Nincs sok eltérés.
1-2 beállítást más néven, vagy helyen találsz meg. Segítség itt

(#7148) Chaser válasza Knagymate (#7145) üzenetére


Chaser
titán

Mindegyik samu 830/840 jó bármilyen notebookba ami 2.5" hdd-t fogad. Ezek a samuk 7mm magasak. Ennél alacsonyabb hdd/ssd nincs.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7149) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Megvan a Samsung 840 120Gb. :D
Van valami migrációs progi amivel simán egy lépésben átteszem a rendszert a winyóról?

[ Szerkesztve ]

(#7150) diegho válasza SzalaiG (#7149) üzenetére


diegho
nagyúr

Honnan sikerült szerezni?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.