Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7551) ledgeri válasza Bodor (#7550) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Miért jobb oda kötni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7552) szeva000 válasza ledgeri (#7551) üzenetére


szeva000
addikt

mert az asmedia is kb annyit tud,az intel vezérlő meg tuti üzembiztosabb is lesz

(#7553) Bodor válasza szeva000 (#7552) üzenetére


Bodor
veterán

Így van. Az intel sokkal stabilabb. SATA3-as kártyát meg teljesen felesleges venni, még az is előfordulhat, hogy nem megy vele a TRIM, és a tetejébe még azokból is sok szintén Asmedia vezérlős...

(#7554) Fire/SOUL/CD válasza ledgeri (#7551) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Maga a vezérlő jó, csak ha az Intelhez az IRST drivert telepíted, akkor egyáltalán nem mindegy melyik verziót választod. Ez a legújabb, 11.7-es Release Notes, benne van, amit javítottak az előző verzióhoz képest(Resolved Issues), de a még benne található, ismert hibák(Known Issues) is fel vannak sorolva. IRST 11.7 - Release Notes

Számtalan esetben a külső AHCI driver felel energiavezérlési problémákért, nem megy le alvásba a gép, vagy onnan nem ébred, esetleg BSOD-t dob ilyenkor, stb. Ilyenkor legtöbben nem az AHCI driverre gyanakodnak, hanem azt hiszik, hogy az OS vagy egyéb okozza...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7555) Maarki


Maarki
aktív tag

Hellotok

Egy kérdéssel fordulok hozzátok nem tudok dönteni milyen ssdt vegyek a y560 notebookomba mivel nincs még tapasztalatom ssd terén ezért kérem a véleményetek.

Samsung 120Gb Basic 840 SeriesMZ-7TD120BW
OCZ 2,5' 120GB Vertex3 VTX3-25SAT3-120G
OCZ 2,5' 120GB Agility 3 AGT3-25SAT3-120G
OCZ 2,5' 128GB Agility 4 AGT4-25SAT3-128G

ezek a kiszemeltek és nem szeretnélek sürgetni titeket :R de minél gyorsabban kellene a válasz mert lassan indulok Pestre és akkor meg is veszem!

Köszönöm!

(#7556) Chaser válasza Maarki (#7555) üzenetére


Chaser
titán

840-ről még tapasztalat nincs, mivel nemrég jelent meg. samu viszont már bizonyított, 3 év gari is adott, árban egyik legolcsóbb.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7557) Bodor válasza Maarki (#7555) üzenetére


Bodor
veterán

Én a bejáratott, tartósabb Vertex 3-at, vagy Agility 4-et javaslom inkább.Ha a SATA3-as portod Marvell vezérlős az alaplapon, akkor Agility 4-et. Ha nem akkor Vertex3-at.
Samsung 840-ről még tényleg nincs sok tapasztalat.

[ Módosította: philoxenia ]

(#7558) Fire/SOUL/CD válasza Bodor (#7557) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor gazdagítom a tapasztalatokat: Samsung 840 - 12.12.27.
(Hőmérsékletek azért olyan magasak a meghajtóknál, mert megdöngettem a kályhát(ami amúgy 3x akkora légköbméter beröffentésére alkalmas, mint a szobám) egy "kis" akác/bükk/dióbél kombóval. Én is egy szál fogtömésben rohangálok a lakásban :)) )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7559) lordmarshal


lordmarshal
csendes tag

Sziasztok!

128 GB-os SSD-t szeretnék venni egy Asrock 890GX Extreme3 alaplapba.
Ezek közül melyik lenne a jobb választás?

CRUCIAL 128GB SATA3 2,5" m4 CT128M4SSD2
OCZ 128GB SATA3 2,5" Agility 4 AGT4-25SAT3-128G

(#7560) Fire/SOUL/CD válasza lordmarshal (#7559) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Amelyik szimpatikusabb. Az ár/tartozék/garanciaidő stb, ami miatt egyik vagy másik mellett dönthetsz.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7561) lordmarshal válasza Fire/SOUL/CD (#7560) üzenetére


lordmarshal
csendes tag

Ok, köszönöm!

(#7562) WOLF1stein válasza Fire/SOUL/CD (#7558) üzenetére


WOLF1stein
tag

Közzétennéd, hogy mire és milyen intenzitással használod :R?
Ha minden adat korrekt és jól számolok, akkor 24/7-es használat esetén ~8 évig kell bírnia :) .

A nagy embereket a szerénység teszi még nagyobbá. Ezért vagyok én is az.

(#7563) Fire/SOUL/CD válasza WOLF1stein (#7562) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az adat korrekt, a számolásod nem ellenőriztem, az intenzitás meg erős(nem átlag user vagyok)
tesztelek progikat, aztán eltakarítom, itt CAD-től a 3DS Max-en át a Blender-ig a legkülönbözőbb alkalmazások kerülnek terítékre(védelmi alkalmazások, fejlesztőkörnyezetek, backup/restore/clone alkalmazások, meg úgy konkrétan minden) :DDD

Egy átlag felhasználó ennek a töredékét írná ennyi idő alatt.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7564) Chaser válasza WOLF1stein (#7562) üzenetére


Chaser
titán

Ilyen alapján semmilyen következtetést nem lehet levonni:) Majd ha fél évig használja legalább akkor igen. Ennyi erővel minden ssd ajánlott lehetne kiadásától számított 1 héten belül, mert pár gigát ráírtak. + még ott van a vezérlő, leginkább az szokott ssd-ben meghalni nem a cellák.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7565) WOLF1stein válasza Fire/SOUL/CD (#7563) üzenetére


WOLF1stein
tag

...uhh, hát akkor hajtod rendesen :C. Többen vagyunk ezzel úgy, hogy átlag felett használnánk. Az átlag user még nem biztos, hogy vesz SSD-t. Én még kivárok, majd ha fél év után is szépeket hallok a 840-ről, akkor elgondolkodom rajta :U .

@Chaser: nem is azt mondtam, hogy rohanni kell megvenni, hanem a TLC - MLC mizéria / élettartam miatt számolgattam. :K

A nagy embereket a szerénység teszi még nagyobbá. Ezért vagyok én is az.

(#7566) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség az OCZ Vertex 3 és az OCZ Agility 4 között?

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7567) ledgeri válasza Fire/SOUL/CD (#7554) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok nem mindegy. Ok ebbe bele van írva hogy mit javít, és mit ismer... de ez ajánlott ? (csak mert konkrétan nem írtad le..)
& (#7552) szeva000 Köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7568) WOLF1stein válasza Ispy (#7566) üzenetére


WOLF1stein
tag

Ami neked érdekes lehet, az az, hogy a vertex 3-nak SandForce vezérlője van az agility 4-nek pedig Indilinx.
A vertex 3 drágább (általában) 3-5 ezerrel.

A nagy embereket a szerénység teszi még nagyobbá. Ezért vagyok én is az.

(#7569) Fire/SOUL/CD válasza WOLF1stein (#7565) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, a megbízhatóságáról nem lehet még érdemben kijelenteni semmit ennyi idő után. Eddig biztatónak tűnik, de majd kiderül vagy beborul. Nekem mindenképp megérte, mivel ugyis megvettem volna, így most ingyen lett W8 Pro-m.

ledgeri
bejegyzésem eleje felé bővebben olvashatsz a vezérlőkről, driverekről és hogy érdemes és ha igen akkor mikor telepíteni őket, illetve az ajánlott driverek linkjét is megtalálod.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7570) Ispy válasza WOLF1stein (#7568) üzenetére


Ispy
veterán

Van két notim, egy régi Lenovo SL500, abba vettem a múltkor egy Agility 4-et. Most vettem egy új dell E5530-at, abba is szeretnék egy SSD-t. A kérdés az, hogy milyet vegyek bele? Jó-e még egy Agility 4? Vagy vegyek más típust? A vezérlő nekem nem mond semmit, nem nagyon értek hozzá.

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7571) Ispy válasza WOLF1stein (#7568) üzenetére


Ispy
veterán

Az aquaba néztem 1500 forinttal drágább csak az agility4.

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7572) geckowize


geckowize
őstag

Azt honnan tudom, hogy az egy alaplap SATA kontrollerje Marvell-e vagy nem? ASrock 970 extreme3 vagy extreme4 az olyan?

Én is Vertex 3 és Agility 4 között vacillálok, mert 1260 Ft a különbség (agility drágább).

[ Szerkesztve ]

(#7573) ledgeri válasza Fire/SOUL/CD (#7569) üzenetére


ledgeri
nagyúr

ok, olvasok!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7574) WOLF1stein válasza Ispy (#7571) üzenetére


WOLF1stein
tag

Valóban, de én 240-256 GB-ra írtam az árkülönbséget, a 120-128-nál a agility drágább.
A vezérlő kérdése akkor érdekes, ha kompatibilitási problémák lehetnek. Ha itt visszaolvasol a mesterek megmondják a tutit. A sandforce vezérlősök nem szeretik a marvell sata controllert, vagy fordítva.
A notinál meg kell nézni, hogy belefér-e, de nagyjából sebesség miatt mindegy mit választasz az 1-es hszből.

@geckowize: nem akarok hülyeséget beszélni, de úgy rémlik, ott annál a déli híd vezérli a SATA-t (AMD SB950 vagy mi?), de itt biztosan választ kapsz.

[ Szerkesztve ]

A nagy embereket a szerénység teszi még nagyobbá. Ezért vagyok én is az.

(#7575) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

OCZ Vertex Plus 120 GB SSD, ehhez nem járt beépítő keret?

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#7576) Saccco


Saccco
nagyúr

Szeretnék egy 120-128GB-os SSD, kb 20-30 körül.

Majdan egy Asrock H77 Pro4/MVP lap mellé menne. Szokás szerint rendszerparticiónak kellene.

A hivatalos oldal alapján ilyen vezérlők vannak a lapon:
SATA3
- 2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors by Intel® H77, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10, Intel® Rapid Storage and Intel® Smart Response Technology), NCQ, AHCI and Hot Plug functions
- 2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors by ASMedia ASM1061, support NCQ, AHCI and Hot Plug functions

Ha jól sikerült leszűrnöm a dolgokat, akkor az Intel csatlakozóba gyakorlatilag bármelyik ajánlott SSD bepattinthatom?
Vagy kell itt még valamire külön figyelnem?

Pl.: OCZ 120GB SATA3 2,5" Vertex 3 VTX3-25SAT3-120G ?

Köszi :))

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#7577) kerekfej


kerekfej
addikt

Samsung 830 128GB jól megdrágult.

(#7578) vadkörte válasza WOLF1stein (#7574) üzenetére


vadkörte
addikt

"@geckowize: nem akarok hülyeséget beszélni, de úgy rémlik, ott annál a déli híd vezérli a SATA-t (AMD SB950 vagy mi?)..."

Nem írtál hülyeséget. AMD chipset-es lapoknál a déli híd tartalmazza a SATA vezérlőt.

Üdv. V. Körte

(#7579) Bodor válasza Sanyabá (#7575) üzenetére


Bodor
veterán

Bocsi, de teljesen mindegy , hogy jár e hozzá valami, mert azt az SSD-t nem szabad megvenni.

(#7576) Saccco: Ahogy mondod, az Inteles portra bármelyik ajánlott SSD passzol, jó választás a Vertex 3 is!

(#7580) vadkörte válasza Fire/SOUL/CD (#7558) üzenetére


vadkörte
addikt

Ezek pedig egy átlagfelhasználó eredményei. (MSI PR-210X notebook + Samsung 840 Basic)
OK, ez a pár nap nemigazán releváns, de eddig azért volt nyúzva. Azért nem annyira, mint Fire/SOUL/CD esetében...
Az SSD 2012. 12. 21-én került a gépbe. Az eddigi "élete" W8 és a felhasználói programok telepítése, belakással, HDD-ről átmentett cuccok visszamásolása, rendszer backup, rendszer teljes frissítése, mégegy rendszer backup.
Használata teljesen átlagos. Web + Office + képnézegetés és korlátozott mértékben szerkesztés. (fotós vagyok) Komolyabb editálásra ott az asztal alatti böhömke.

Hard Disc Sentinel
SSDOK

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#7581) geckowize válasza WOLF1stein (#7574) üzenetére


geckowize
őstag

Na kiderült, hogy az Extreme3 az Marvelles, úgyhogy akkor Agility 4 lesz. Ahhoz jár általában keret, vagy külön kell venni hozzá? Ha utóbbi, mennyibe kerül?

(#7582) Bodor válasza geckowize (#7581) üzenetére


Bodor
veterán

Hol látsz te itt bármilyen Marvell-t?

SB950 déli híd natívan támogatja a SATA3-at, tehát nem külső vezérlővel.
Ebből kiindulva jó a Vertex 3 bele, és ahhoz meg adnak keretet.

(#7583) geckowize válasza Bodor (#7582) üzenetére


geckowize
őstag

A lap topicjaban irták[link]

(#7584) Bodor válasza geckowize (#7583) üzenetére


Bodor
veterán

Mindig érdemesebb saját magadnak utánajárni az ilyen információknak a gyártó oldalán.

(#7585) geckowize válasza Bodor (#7584) üzenetére


geckowize
őstag

De miért gondolhatta, vagy honnan vehette ezt? 100% hogy jó lesz a vertex 3?

(#7586) Ispy


Ispy
veterán

Ha minden igaz, akkor a dell E5530 ntiban EZ a chipset van. Ehhez melyik ssd passzol szerintetek?

Köszi,
Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7587) Bodor válasza geckowize (#7585) üzenetére


Bodor
veterán

Biztos, hogy jó lesz a Vertex 3, nem ajánlanám ha nem így lenne. :P

(#7586) Ispy: Egyes hozzászólásban ajánlottak közül bármelyik passzol.

(#7588) Ispy válasza Bodor (#7587) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi!

Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7589) Sonny C. válasza Bodor (#7438) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Köszi még egyszer a segítséget!
Tegnap felhívtak a boltból (gondolom miután elolvasták a hosszúra nyúlt e-mail-emet). Azt mondták, hogy Vertex 3-at csak január végére tudnának beszerezni, ezért a meglévő választékból egy Vertex 4-et választottam csekély ráfizetés mellett, mert ezt jövő héten meg is kapom (állítólag!)
A választás előtt gyorsan végigolvastam a topikot (rokonoknál voltunk) és úgy látom, hogy már a Vertex 4-el sincs a belassulós probléma.
Szóval köszönöm! Ha összeraktam a gépet szívesen csinálok teszteket, ha megmondod, hogy mire lennél kíváncsi!

(#7590) Bodor válasza Sonny C. (#7589) üzenetére


Bodor
veterán

"...már a Vertex 4-el sincs a belassulós probléma..."

nem is volt...
csak egyesek szeretik itt lehúzni az OCZ-t.

Teszteket a Flash SSD topikba várunk.
LINK
és ezzel is: LINK

(#7591) jeni válasza Sonny C. (#7589) üzenetére


jeni
félisten

Üdv

Meg lep,mert a Vertex 3 nem kifutó széria,és gyanús,hogy csak 30 nap múlva kapnád meg.
Szerintem nem akarják arra kicserélni mert korábban írtad,hogy egy árban van.
Inkább üzletileg a Vertex 4-t akarták elfogadtatni veled,ami után még pénzt kapnak ráadásként.
Eleve ha bemész a boltba azonnalira ki kell,hogy fizessék az OCZ árát,minden kérés nélkül és azt a Vertex 3-t máshol megveheted rögtön raktárról.

(#7592) lordmarshal


lordmarshal
csendes tag

Sziasztok!

SB850-es déli hidas laphoz is jó párosítás a Vertex 3 ugye?

(#7593) jeni válasza lordmarshal (#7592) üzenetére


jeni
félisten

hello
nem lenne egyszerűbb ha leírod melyik lapról lenne szó?

(#7594) lordmarshal válasza jeni (#7593) üzenetére


lordmarshal
csendes tag

(#7595) Bodor válasza lordmarshal (#7594) üzenetére


Bodor
veterán

Jó lesz bizony!

(#7596) geckowize válasza Bodor (#7587) üzenetére


geckowize
őstag

hát én még mindig paralok, mi lesz ha 1260 ft különbség miatt szopok majd vertexszel... Vagy a keret pluszba mennyi lenne még?

(#7597) func93


func93
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Samsung 830 64GB ssd-t. Viszont hazafele uton ismerősöm mondta hogy elvileg csinal maganak egy 6gb-os részt, hogy jól müködjön. Ez igaz? Sajna akkor pont kicsi lenne.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#7598) lordmarshal válasza Bodor (#7595) üzenetére


lordmarshal
csendes tag

Oké, köszönöm a választ! :R

(#7599) szeva000 válasza func93 (#7597) üzenetére


szeva000
addikt

nem fog az semmit csinálni,de,mint már említve lett 10000X,hogy nem árt kb 10%-ot szabadon hagyni az ssd-nél,így símán számolhatsz a 6GB-al :D...Nem is értem meg mit akarsz ekkora mérettel...Ha csak win kell rá,meg office plusz 1-2 progi,akkor elég....Amúgy ott a nagyobb kapacitás....

(#7600) Bodor válasza geckowize (#7596) üzenetére


Bodor
veterán

Nem értelek.... :(
Ha bizalmatlan vagy, akkor vegyél amit szeretnél, és vedd a fáradságot, hogy keresel a neten beépítőkeretet is...
Már ha nem adnak a kiválasztotthoz...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.