Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7151) Fire/SOUL/CD válasza SzalaiG (#7149) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Van. Még segédlet is jár hozzá ingyen, sz.j-nek köszönhetően. :DDD

Ha sikerrel jársz, akkor erre vess egy pillantást: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7152) PAtr0n válasza diegho (#7150) üzenetére


PAtr0n
addikt

Többek között innen is lehet: Edigital

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#7153) diegho válasza PAtr0n (#7152) üzenetére


diegho
nagyúr

Hétfőn rendeltem meg, azóta sincs hozzá win8pro upgrade, szóval...

(#7154) SzalaiG válasza diegho (#7153) üzenetére


SzalaiG
addikt

Aqua :D

(#7155) diegho válasza SzalaiG (#7154) üzenetére


diegho
nagyúr

Áruló!!! Én hétfő délelőtt rendelem aqua-ból, ha edigital-nál nem lesz meg végre. Ma megváltozott a rendelés állapota is náluk és azt mondták hétfőn fizethetem is és szállítják.

(#7156) jeni válasza HoReSz1975 (#7141) üzenetére


jeni
félisten

hello
mire a multibazárnál megkapod eltelik 1 hónap :R
jobb ilyenkor drágább gyorsabb boltból beszerezni,mert nem biztos,hogy éppen annyiért kapod meg.

kerekfej

már a NOTIS változat sincs sehol az ebolt meg jó bolt de nekik sincs már abból.
egyedül az óáziscomputer az ahol még raktárról kapható.

[ Szerkesztve ]

(#7157) rob83


rob83
aktív tag

Mi történik az Ssd árakkal?

5 hónapja 13 ezerért vettem OCZ Agility 3-at vadi ujjat,most meg 18 ezer azt hittem,hogy karácsonyra 10 alatt lesz az ára! :W

[link]

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#7158) Chaser válasza rob83 (#7157) üzenetére


Chaser
titán

Mo-n legtöbbször felverik az árakat karácsony előtt, nem leverik:) Most a $ is jól áll, tehát az nem lehet a háttérben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7159) rob83 válasza Chaser (#7158) üzenetére


rob83
aktív tag

Javulás mikorra várható,ha egyáltalán lesz?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#7160) warcat válasza rob83 (#7159) üzenetére


warcat
veterán

Majd a januári pangás alatt,de arra számíts,hogy ha nem veszel most,ünnepek alatt/között nem lesz itt semmi,mert a nagykerek elkezdenek leltárazni

EA: It's in the crate!

(#7161) rob83 válasza warcat (#7160) üzenetére


rob83
aktív tag

Nekem jó január közepén is csak jó áron legyen! :R

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#7162) Chaser válasza rob83 (#7159) üzenetére


Chaser
titán

Jan-február. 1ébként voltak itt jó fogások, csak mindig lesni kell az ilyet. Samu 830 11.5k-ért nbs-nél. Volt is innen akinek sikerült vennie.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7163) rob83 válasza Chaser (#7162) üzenetére


rob83
aktív tag

Most is van OCZ Agility 3 SATA III 60GB 11.5 ért használt!

Na majd látjuk,hátha bejön a jóslat!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#7164) pocok28


pocok28
tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget.
Asztali gépbe szeretnék egy Samu 830-ast.
Jól informálódtam a felszereltségekkel kapcsolatban?

MZ-7PC128B/WW : Nem jár hozzá semmi.
MZ-7PC128N/EU : SATA-USB vezeték, Mounting spacer???
MZ-7PC128D/EU : 3.5"-os beépítő keret, SATA adat-tápkábel

Megerősítenétek vagy cáfolnátok?
Melyiket keressem?

Köszönöm!

„A fociban az a lényeg, hogy a labdát, ahhoz passzolod, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad. Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad.” (Hofi)

(#7165) Chaser válasza rob83 (#7163) üzenetére


Chaser
titán

Én vadi újról beszéltem, számlával, teljes garral:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7166) jeni válasza pocok28 (#7164) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Kérdés,hogy mire akarod? laptopba vagy PC gépbe? Ezt csak megerősítés képen írtam le.

A kérdésedre a választ már úgyis tudod. :U :C :R

Az első modellnél akkor a jó megoldás ha laptopba akarod vagy van külön SSD felfogatód.

A 2. ha van kiegészítőd arra a felfogatásra ami 600 Ft-ért megvehető jobb helyeken.

A 3. modellnél a választ magad is tudod.

[ Szerkesztve ]

(#7167) jeni válasza jeni (#7166) üzenetére


jeni
félisten

A 2. ha van kiegészítőd arra a felfogatásra ami 600 Ft-ért megvehető jobb helyeken.

javítva:

A 2. ha nincs olyan rögzítő lemezed felfogatásra amit 400 Ft-ért megvehető jobb helyeken.

(#7168) Valdez válasza Balage76 (#7072) üzenetére


Valdez
őstag

Hát a plextor m5pro az pont 19nm mlc, mégsem consumer irány.

(#7169) SzalaiG


SzalaiG
addikt

A topikot olvasva a 840 átverés a gyártótól, mert nem jobb, mint a 830.
Vevő megtévesztése. :(

(#7170) jeni válasza SzalaiG (#7169) üzenetére


jeni
félisten

nem átverésnek mondjuk ezt,hanem túl jól sikerült a 830-s,
valamit kellett tenni a gyártónak,hogy legyen forgalma és nagyobb bevétele.
ez nem e vevő megtévesztése,mert itt erről nincs szó.

(#7171) Bodor válasza jeni (#7170) üzenetére


Bodor
veterán

Hát azért szerintem általánosan elmondható szinte minden terméknél, hogy az emelkedő típusszámok mindig valamiben jobb készülékeket rejtenek magukban, mint az előzők. SSD-nél ez az érezhető gyorsaság, vagy az élettartam lehet. Samsungnak evvel a TLC-s 840-el ez most nem igazán jött össze...
Ezzel persze nincs egyedül. OCZ Vector-nál is nagyon meglepő a garanciális feltételekben megszabott alacsony írási limit. ( 5 éven át napi 20 GB)
A hasonló árfekvésű Samsung Pro írási terhelhetősége viszont pont a duplája, ugyanúgy 5 év garanciával.
Szóval igencsak észnél kell lennie annak aki nem szeretne bedőlni a profi marketingnek...

(#7172) jeni válasza Bodor (#7171) üzenetére


jeni
félisten

igen pontosabban fogalmaztál,csak arra akartam kilyukadni,hogy a gyártó fekete fehéren közölte,hogy a Samsung 840 Basic spec mit tud olvasásra és írásra egyaránt. itt már a vevő,a vásárló dönti el,hogy kell-e neki vagy sem?

eltudja fogadni vagy sem?

a gyártói 3 év garancia ily-oly módon mégis jár a termékre !

a számítástechnikában nem járatos ügyfelek,vevők nem tudják kimazsolázni az ezzel járó technikai hátrányokat,sőt lehet,hogy 3 év múlva sem vennék észre a különbséget.

az már más kérdés,hogy tudatos volt a fejlesztés ,gyártás a TLC- chipek felé,a költség hatékony gyártás felé haladva.

aki meg tudja az ezzel járó elönyőket és hátrányokat az nyilvány megveszi a 840 pro terméket vagy más gyártótól veszik meg az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#7173) Chaser válasza SzalaiG (#7169) üzenetére


Chaser
titán

Nem reklámozzák hogy jobb lenne, csak egy új típus:) Extra profit a samunak, csak erről szól.
Ugyanez megy mr évek óta vga téren is átnevezéssel, lassan már cpu-nál is, ez van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7174) toM517


toM517
aktív tag

Errol mit gondoltok?

(#7175) Fire/SOUL/CD válasza toM517 (#7174) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt, csak ehhez Aqua-nál kell megrendelni. | Időközben új FW.
(Ugyanannyi pénzért lesz egy W8 Pro-d is magyarul, hogy azzal mit kezdesz, az meg már a Te dolgod.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7176) toM517 válasza Fire/SOUL/CD (#7175) üzenetére


toM517
aktív tag

Annyi a kulonbseg, hogy adnak Windows 8-cat?
Edigitalban most -5e ha Mastercard mobileal fizetek, nekem lehet tobbet erne a kedvezmeny. Ezt a lemezt kb max ennyiert lehetne eladni ugyis egy ilyen akcio utan. :)

De akkor maga az SSD jo, ajanlott vetel? :)

[ Szerkesztve ]

(#7177) kerekfej válasza toM517 (#7174) üzenetére


kerekfej
addikt

Bestbyte és az Aqua-n jár hozzá Windows 8 Pro Upgrade is.

Info

[ Szerkesztve ]

(#7178) dsomogyi


dsomogyi
csendes tag

Sziasztok!

SSD vásárlás előtt állok, az elmúlt pár napban számtalan fórumot, tesztet, stb. átnyálaztam, és - különböző paraméterek alapján - két modellt találtam igazán esélyesnek:

Kingston HyperX 3K SH103S3/120G
Corsair Force GT 120GB

Mint látható, mindkettő 120 GB-os, árban is közel vannak egymáshoz (30K körül).
Nem tudok dönteni a kettő közül, talán inkább a Corsair-re hajlok, de eléggé bizonytalanul. Ebben szeretném a segítségeteket kérni...
Előre is köszönöm!

UI.: Szóba került a Vertex 4 is, esetleg erre vonatkozóan valaki tudna mondani valami tapasztalatot?

(#7179) Chaser válasza dsomogyi (#7178) üzenetére


Chaser
titán

Vanott több jó ssd is akár olcsóbban. Olvasd el az első hsz-t.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7180) dsomogyi válasza Chaser (#7179) üzenetére


dsomogyi
csendes tag

Szia! Köszi a választ!
Megtettem! Onnan mazsolázgattam. Esetleg valami konkrét javaslat?

(#7181) Bodor válasza toM517 (#7176) üzenetére


Bodor
veterán

Hát van annál jobb is, legalább is tartósságban, sebességben , garanciában ugyanazok az alábbiak is.
Jelenleg a Windows 7 és 8 átlagfelhasználói számára ajánlott SSD-k (ABC sorrendben) a következőek:
• ADATA S511
• Corsair Force 3
• Corsair Force GT
• Crucial M4
• Kingston HyperX és V+200-as sorozata
• OCZ Agility 4
• OCZ Vertex 3 és Vertex 4
• Samsung 470 és 830 sorozat

(#7178) dsomogyi: Jók a kiszemelt SSD-k, és a Vertex 4 is ( benne vannak az ajánlottak listájában) , bár nem írtad, hogy milyen gépbe kellene. Lehet nem kellene ilyen drága SSD-t venni. Ha átolvastál sok fórumot ( de az egyes hozzászólást nem, és a végét sem, ahol van kérés az ideírók részére) , és tesztet, akkor szerintem ezt olvasd végig, és nem lesz sok kérdésed. ( Konkrétan ez a legjobb árú , jó SSD szerintem [link], legalább is ebben a shopban)

[ Szerkesztve ]

(#7182) jeni válasza dsomogyi (#7178) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Szerintem még ezt a Samsungot is megnézheted,de gyorsnak kell lenned,hogy még kapj olyat.
Ehhez tudsz venni SSD rögzítőt a gépedhez,de van olcsóbban az árgépen lehet találni vagy vissza lapozzol a korábbi írásokat átnézve találsz linketet ahol megtudod nézni.

[ Szerkesztve ]

(#7183) Bodor válasza jeni (#7182) üzenetére


Bodor
veterán

+1 !! ;]

(#7184) toM517


toM517
aktív tag

Szerintetek mennyit kerhetek ezert? Lehet kicsit olcson adom.

(#7185) dsomogyi válasza Bodor (#7181) üzenetére


dsomogyi
csendes tag

Szia! Neked is köszönöm a választ!

Igen, tudom, hogy benne vannak, onnan néztem ki őket. (Mint mondtam elolvastam az első hozzászólást, és a végét is, nem beszélve a cikkeidről, különös tekintettel a belinkeltre. Többek között ezek alapján is hajlok a Force GT-re.) A Force 3-at megnézem, köszönöm!

Egyébként először SATAII-es alaplappal lenne használva (ASUS P5K/EPU), egy meglehetősen elavult gépben, de mivel nem szeretnék újat venni az új gép vásárlásakor, hanem csak átrakni, ezért inkább olyat vennék, ami kicsit előremutat, és a mostani gépem (Pentium D, 2GB RAM) nyilván nem tudja kihasználni. Operációs rendszer természetesen Win7.

(#7186) dsomogyi válasza jeni (#7182) üzenetére


dsomogyi
csendes tag

Szia!
Köszi! Ezt is megnézem!

(#7187) toM517 válasza Bodor (#7181) üzenetére


toM517
aktív tag

Koszi, megneztem ezeket is. Az ara miatt lehet maradok a 840-nel...jelenleg egy Force 3GT van, csak kicsi ezert adom el.

(#7188) Bodor válasza toM517 (#7184) üzenetére


Bodor
veterán

GT 60 GB új 21K.
Elég sok garit adsz vele, és nem sok az az írás sem rajta, 100% a kondi, úgyhogy szerintem írd ki 16,5 K-ért, úgyis alkudni akarnak még belőle 1-2 ezret.

dsomogyi: Abba a lapba bármelyik ajánlott SSD jó lesz.

(#7189) toM517 válasza Bodor (#7188) üzenetére


toM517
aktív tag

Koszonom, megfogadtam a tanacsod! :)

(#7190) odorgg válasza odorgg (#7121) üzenetére


odorgg
addikt

Megrendeltem a Samu 830-ast, remélem nem lessz vele gond. Egy árban van az M4-el, és specek alapján, kicsit talán gyorsabb is annál. :)

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#7191) Bodor válasza odorgg (#7190) üzenetére


Bodor
veterán

Jó döntés! :C

(#7192) Lacces


Lacces
őstag

Hello,

Azt szeretném kérdezni, hogy SSD-vel esetleg egy youtube videó betöltése is gyorsabb a böngészőben? (Gondolom Cache-ből gyorsabb)
Másik kérdésem, hogy van-e az SSD között úgymond energia hatékony SSD, mármint olyan ami kevesebbet fogyaszt mint a konkurencia. (Ahogy néztem például a Samsung 840-et ott 15 Watt volt megadva - van-e ezalatti?)
:R

+ Pálya betöltös játékra általábban milyen játékra kell gondolni? Én itt egyből a Total War sorozatot mondanám, de egy Call of Duty esetében vagy NFS-nél már mennyire állja meg a helyét ez az állítás? (Esetleg még az MMO-k mint a Wow)

[ Szerkesztve ]

(#7193) Jester01 válasza Lacces (#7192) üzenetére


Jester01
veterán

A fogyasztást benézted, mert nem 15W hanem 0.15W van megadva. Valóságban ez a készenléti (idle) adat, terhelés alatt a mérések szerint 4-5W.

Az "újfajta" youtube videókat már nem buffereli és cache-eli a böngésző (legalábbis nálam) szóval ott nem nyersz semmit. A letöltés sebességét meg főleg nem befolyásolja.

Jester

(#7194) Lacces válasza Jester01 (#7193) üzenetére


Lacces
őstag

Igazad van tényleg benéztem :R

(#7195) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki! Érdeklődnék h kb 25ezer ft körüli értékben 120-128gb-os méretben asus p8z77-m-es alaplaphoz amin van sata3 win7-hez melyik gyártó melyik típusú ssd-jét ajánlanátok aminek az olvasási írási sebessége és megbízhatósága-élettartama ebben az árkategóriában a legjobbnak mondható? Mindenkinek köszönöm és várom a válaszát!

(#7196) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Srácok, mi a különbség a 2 SSD között?

Samsung 250GB 2,5" SATA3 840 Series MZ-7TD250KW

Samsung 256GB 2,5" SATA3 840 Series MZ-7PD256BW

Árban elég rendesen, vagy 15.000 a különbség...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7197) Chaser válasza JoceeHunt (#7196) üzenetére


Chaser
titán

Gondolom utóbbi a pro?

W8 upgrades 840-et csak aqua-ban lehet venni v bestbuy boltokban is?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#7198) Fire/SOUL/CD válasza Chaser (#7197) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7199) JoceeHunt válasza Chaser (#7197) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Szerinted a PRO megéri a felárat? Mivel több?
Én a nagykeremnél néztem, máshol nem vásárlok :S

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#7200) Lacces válasza Gtaati (#7195) üzenetére


Lacces
őstag

1.hszben vannak az ajánlások pont ebben az árszegmens, és win7-hez is, a fórumtársak tapasztalata alapján kivannak próbálva azok az SSD modellek.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.