Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7601) jeni válasza geckowize (#7596) üzenetére


jeni
félisten

ezidáig senki sem panaszkodott a Vertex 3 miatt amihez jár beépítő keret.
ha gond a Vertex 3 akkor vegyél Samsungot és ahhoz meg 600 Ft-ért a PCX boltban egy beszerelhető keretet.

Még jók a Corsairok,a Kingstonok is(azok ugyanúgy SF vezérlősek-akkor ez is kilőve)

OCZ Agility 4

[ Szerkesztve ]

(#7602) geckowize válasza Bodor (#7600) üzenetére


geckowize
őstag

Ne haragudj, nem a szakertelmedet vontam ketsegbe, csak a lap topicjaban írtak h van vmi lista, amin fel van sorolva, hogy melyik sandforce vezerlos ssd-k nem szeretik a Marvell vezerlot, ez hülyeség?

(#7603) Valdez válasza geckowize (#7602) üzenetére


Valdez
őstag

A te lapodon nem marvell vezérlő van így nem tudom miért rugózól ezen még mindig. AMD sata van rajta, tehát rádughatsz bármilyen ssd-t.

(#7604) Fire/SOUL/CD válasza geckowize (#7602) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pontosan megadnád az alaplod típusát, akkor egyszerűbb lenne, bár a korábban linkel "ASRock 9xx" topik kapcsán szinte kizárt, hogy csak Marvell legyen az alaplapodon, lévén azok a deszkák AMD chipset-esek, AMD sata vezérlő mindegyiken van.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7605) Fire/SOUL/CD válasza geckowize (#7602) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Visszaolvastam, ASRock 970 Extreme3 vagy Extreme4 deszkáról írtál... Akkor meg pont az van, amit Valdez írt. (csak AMD sata vezérlők vannak rajtuk)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7606) Bodor válasza geckowize (#7602) üzenetére


Bodor
veterán

"...ez hülyeség?..."

A hülyeség az, hogy még mindig Marvell-ezel, holott linkeltem, hogy a lapodon nincs ilyen. Gondolom meg sem nyitottad a linket... :(

Miután megerősítést kértél még egyszer, és meg is kaptad, mégis kósza információkra hallgatsz egy másik topikban, na ez is hülyeség.

Ne haragudj, de kicsit ez sok volt nekem.

(#7605) Fire/SOUL/CD: Hogy ne legyen hiba, én is direkt megnéztem mindkét lapot, mert nem volt egyértelmű... :)

[ Szerkesztve ]

(#7607) finest


finest
őstag

Huh, emberek! Nagyon fárasztó már ez a Sandforce-Marwell para. Meglátszik, h téli szünet van... :U

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#7608) kerekfej válasza Bodor (#7584) üzenetére


kerekfej
addikt

Néha a gyártó oldala se szent. Samsung 840 és a 840 Pro-nál 256MB gyorsítótárról írnak, de valójában meg elvileg 512MB van benne.

Ahogy nézem ahogy nézem már javították is a hibát. Vagy mégsem :F

[ Szerkesztve ]

(#7609) Valdez válasza kerekfej (#7608) üzenetére


Valdez
őstag

A 128-asoknál fele annyi szokott lenni a gyorsítótár, mint a nagyobb modelleknél. Lehet, hogy itt is ez a helyzet.

(#7610) kerekfej válasza Valdez (#7609) üzenetére


kerekfej
addikt

Ez a PH cikkből kimaradt:

Given its enthusiast-oriented position, Samsung is most actively discussing three capacity points for the 840 Pro: 128, 256, and 512 GB. Only the larger two models feature 512 MB of cache. The 128 GB version only comes with 256 MB. [link]

Itt meg megtalálható szinte az összes külföldi teszt a Samsung-okról
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7611) Saccco válasza Bodor (#7579) üzenetére


Saccco
nagyúr

Okés, köszi. :))

Akkor tárcához igazítom a dolgot. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#7612) Bodor válasza Saccco (#7611) üzenetére


Bodor
veterán

Okos döntés!

(#7613) Saccco válasza Bodor (#7612) üzenetére


Saccco
nagyúr

Lassan végigjárom az összes "Milyen xyz-t vegyek?" topicot és összeáll a végső hardver halmaz. :DD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#7614) geckowize válasza Bodor (#7606) üzenetére


geckowize
őstag

Befejeztem! :B
Vertex 3-at veszek, koszonom a válaszokat! :R

(#7615) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!
Én egy előfizetéshez kaptam egy kingston V200 60gb SSD-t, szét is kaptuk a gépet, bátyám beszerelte, de nem működik vagyis inkább nem ismeri fel a windows :S Amúgy Windows 7 64bitet használok, nem tudom van e köze hozzá, de ez így most nem jó.
Valaki tudna segíteni és adni valami tippet, hogy mit kéne csinálnom vele? :F
Köszi :R

(#7616) jeni válasza Chereiose (#7615) üzenetére


jeni
félisten

üdv
Az SSD-t particiónálni kell egyben és utána már telepíthető lesz,felismeri a géped majd,de a V200 nem ajánlott típus ! Ha +V200 van neked akkor az jó modell

(#7617) Chereiose válasza jeni (#7616) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát sima V200-at kaptam, de nem is az a lényeg, hanem az, hogy eleve be van dugva és nem ismeri fel, nem tudunk hozzáférni. És nem a kábel rossz, szimplán hiába van bent, nem reagál. :F

(#7618) kerekfej válasza Chereiose (#7617) üzenetére


kerekfej
addikt

Bios felismeri? Load Bios default megvolt előtte? Milyen alaplap? Bios legfrissebb van fent?

(#7619) Fire/SOUL/CD válasza Chereiose (#7617) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először is légy szíves a kérdéseiddel átfáradni ebbe a topikba, mert ebbe/a jelenlegi topikba az SSD vásárlás előtt állók írnak, Te meg már megvetted. ;)
Másodszor pedig futtasd le ezt a progit és dobj egy képet róla(a linkelt topikba már).
(Ha a progim elindul és be tud olvasni információt az SSD-ről, akkor nem feltétlenül van nagy gond) ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7620) Chereiose válasza kerekfej (#7618) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát már itt kérdeztek, ide válaszolok....
Szóval nem ismeri fel a BIOS, gigabyte B3-as alaplap, és tuti nem a legfrissebb BIOS.

(#7621) Sonny C. válasza Bodor (#7590) üzenetére


Sonny C.
tag

A jelenlegi gépemben egy Vertex 2-es van, nem volt vele soha semmi gond (kopp-kopp) ezért nem is gondolkodtam az OCZ-n kívül másban, nekem bejött! A Vertex 2-t az asszony "örökli" tőlem a netbookjába

(#7622) Sonny C. válasza jeni (#7591) üzenetére


Sonny C.
tag

Szia!

Nem akarom szétoffolni a topikot, de felajánlották (sűrű elnézés kérés közepette, mert kiderült, hogy ők módosították a rendelést, csak erről engem elfelejtettek megkérdezni/tájékoztatni), hogy visszafizetik az árát vagy kicserélhetem egy másikra ráfizetéssel vagy ők fizetik vissza a különbözetet, ha olcsóbbat választok. Ezért gondoltam, hogy akkor legyen Vertex 4, újabb fejlesztés és itt a topikban is jókat olvastam róla (a döntés előtt igyekeztem tájékozódni). A bolt nevét szándékosan nem írtam le egyszer sem, nem akarok üzletrontó lenni

(#7623) Jester01 válasza Sonny C. (#7622) üzenetére


Jester01
veterán

Fene tudja, hogy üzletrontás lenne-e. Hibázni bárki hibázhat, de itt elmondásod szerint legalább korrektül jártak el miután kiderült.

Jester

(#7624) szeva000 válasza Sonny C. (#7622) üzenetére


szeva000
addikt

ez sztem sem üzletrontás lenne,hanem segítség a többieknek...Legalább tudnák az emberek,hogy az a bolt korrekt módon rendezi le a problémát.

(#7625) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!
Most kaptam karácsonyra egy OCZ Agility 3 60GB-os ssd-t. Ahogy itt a ph-n olvastam, biosban AHCI-ra tettem a satát, majd a vinyókat lehúztam a deszkáról, be az ssd és W7 telepít. Ami fura, hogy minden induláskor egy 10-15mp-ig balról jobbra fekete képernyőn pontokat tesz balról jobbra (tiszta dos) szépen egyesével... ezután fekete képernyő vagy 8-10 másodpercig utána indul a Win. Ez normális?

(#7626) Boby85


Boby85
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem az hogy milyen SSD-t vegyek és mekkorát(csak a rendszernek)?

Alaplapom EP45-DS4 rev1.0 F9-es BIOS-al
Rendszer egy WIN7 Ultimate SP1-el

Egyáltalán érdemes SSD-t vennem? Érezhető lenne a gyorsulás? ki tudom használni az SSD irási/olvasási sebességét?(csak sata-es csatim van :S)?Elore is koszonom a válasz(oka)t!

Boby

(#7627) kerekfej válasza Boby85 (#7626) üzenetére


kerekfej
addikt

120-128GB-nál kisebbet nem érdemes venni.

(#7628) Boby85 válasza kerekfej (#7627) üzenetére


Boby85
csendes tag

Jó de ezen belül? mégis jo ha drágábbat de gyorsabbat vezsem?, egyáltalán a SATA-es castival jó lesz? nem kell mSATA-s csati? vagy inkább olcsobbat ami lassabb de ezi elég mert ugysem birna tobbet a gépem?

Boby

(#7629) kerekfej válasza Boby85 (#7628) üzenetére


kerekfej
addikt

Elvileg egy Intel Sata2 vezérlő van az alaplapodon. Jelenleg talán ez a legjobb vétel: Crucial M4 SSD 128GB Sata3-as (Marvell), de visszafele kompatibilis.

HDD-hez képest érezhető a sebességnövekedés.

[ Szerkesztve ]

(#7630) WOLF1stein válasza Boby85 (#7628) üzenetére


WOLF1stein
tag

Úgy látom, alapvető ismeretek hiányoznak nálad, ezért legjobb, a elolvasod az első hozzászólást, lehet, hogy már ott mindenre választ kapsz. :K

A nagy embereket a szerénység teszi még nagyobbá. Ezért vagyok én is az.

(#7631) Vesztor87 válasza Boby85 (#7626) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Én most kaptam egy 60 gigásat, rendszernek szerintem elég lesz. Az eddigi rendszerpartícióm 65 gb-os volt, 20 gb mindig volt rajta szabad. Szerintem felesleges ennél nagyobb.

(#7632) kerekfej válasza Vesztor87 (#7631) üzenetére


kerekfej
addikt

Egy 64GB-os Samsung 830 most 17k, a Crucial M4 128GB 25k a legmegbízhatóbb típusok közül, utóbbi fajlagosan jobban megéri véleményem szerint. Előny az is ha több a szabad hely a meghajtón hosszútávon a Nand+Trim szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#7633) Vesztor87 válasza kerekfej (#7632) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Én a mérete miatt mondtam:) Mindig ez van, egy kicsit többért már nagyobb van:) Nekem egy OCZ Agility 3 lett ajándékba véve, remélem megbízható kis darab lesz:) Nekem méretileg ez elég.

(#7634) HoReSz1975 válasza ST05 (#7278) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Megjött a

Corsair 120Gb SSD Force-3 GT (CSSD-F120GBGT-BK) (bruttó: 28 702 Ft)
- 2.5" beszerelési méret
- 120Gb össz kapacitás
- SATA-3 csatlakoztatás
- 555Mb/s szekvenciális írás
- 515Mb/s szekvenciális olvasás
- 85K IOPS műveletek
- 80g nettó súly
- 5 Voltos működési fesz
- Maximum 2Watt fogyasztás
- SMART Technológia
Garancia: 3 év

Annyi lenne a kérdésem, hogy miért nem tudja azt az alaplapomban MSI Z77 MPower amit írnak róla

- 555Mb/s szekvenciális írás
- 515Mb/s szekvenciális olvasás

Amit mérek az olvasás 456MB/sec; írás 176MB/sec.

Az első hozzászólásban lévő leírás szerint raktam fel WIN 8 x64 Pro -t és minden -t leellenőriztem és jó van beállítva minden :F

(#7635) Fire/SOUL/CD válasza HoReSz1975 (#7634) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lehet, nem így mértél.
(Légyszíves, ha még lesz kérdésed, azt már ITT tedd fel, Thx!)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7636) HoReSz1975 válasza Fire/SOUL/CD (#7635) üzenetére


HoReSz1975
őstag

Köszönöm, így már jobb lett az eredemény :R

[ Szerkesztve ]

(#7637) ViZion


ViZion
félisten

Jól látom, h feljebb mentek az árak? Jó lenne normális 120-250 GB-os SSD jóárasan, de tavaszra biztos jön valami árvíz, vagy napkitörés, aztán lehet drágítani :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7638) Fire/SOUL/CD válasza ViZion (#7637) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

24K alatt nincs 120G-s meghajtó, talán kevésbé ismert webshopoknál még körbe lehet nézelődni. Jelenleg a Samsung 840 120G a legjobb árú, hisz W8 Pro Upgrade-t adnak hozzá ingyen, aki W8 vásárlása előtt áll, annak ez igen jó ajánlat(még). (Persze nem kőkorszaki laposokba meg deszkákba való)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7639) jeni válasza Fire/SOUL/CD (#7638) üzenetére


jeni
félisten

már nincs ilyen akcióban Samsung 840 Basic 120Gb+ Windows 8 Pro Upgrade :N

talán még a BestByte de ott meg kell érdeklődni.

(#7640) Fire/SOUL/CD válasza jeni (#7639) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

edigitalnál is van még.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7641) Acheron válasza Fire/SOUL/CD (#7640) üzenetére


Acheron
őstag

Inkább van már megint :)
Kb két hétig szünetelt az akció - nem volt elég Win 8. (A meglévő rendeléseket is több mint egy hét után tudták teljesíteni - de természetesen teljesítették.)
De ezek szerint megéri, mert pörgetik tovább.

(#7642) imis


imis
senior tag

Nos karácsonyra megleptem magam egy vertex3-mal. Eddig nagyon jónak tűnik.
Köszönöm "Bodor" fórumtársnak (és a többieknek :K ), hogy ezen a fórumon, sok hasznos infót összehoztak, ami segített a döntésben.

"Kerekfej" fórumtársnak is köszönöm, hogy lebeszélt a samsung ssd-ről, mert ez a tévéshop-ot idéző erőlködése bennem pont az általa ajánlott termékkel szembeni ellenérzést váltja ki. :Y

[ Szerkesztve ]

(#7643) jeni válasza Fire/SOUL/CD (#7640) üzenetére


jeni
félisten

igen most van, pár napja még simán árulták

(#7644) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Az új gépembe Samsung 840 Pro 256GB SSD-t gondoltam. (ha már lúd legyen kövér alapon)

Szakértő Urakat kérdezném (mert írott formában nem láttam), hogy vannak ezzel az új modellel rossz tapasztalatok?

5 év garancia elég meggyőző. (másik alternatíva Intel 320 300GB SSD lett volna 1 hó garival - de nekem kevés az 1 hó egy ilyen drága cuccra).

⭐ Stella

(#7645) szeva000 válasza radi8tor (#7644) üzenetére


szeva000
addikt

Ha fél árban veszed az ssd-t kb,akkor jó az 1hónap gari....Ha pár ezerrel akarják olcsóbban adni rá kell hagyni.Alapvető üzletszabályzat vételkor,hogy gari nélkül max 60%-át az újnak:D...úgy még belefér a legrosszabb esetben is egy másik használtan,ha gond lenne.

(#7646) radi8tor válasza szeva000 (#7645) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor már elég deficites lenne a dolog. 40k a használt Intel, 65k a Samsung.
Nem szeretek kidobni ennyi pénzt az ablakon.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#7647) szeva000 válasza radi8tor (#7646) üzenetére


szeva000
addikt

:F és miért...lealkudod 35-re...Ha netán gond lesz kapsz még bőven másik 35k-ért másikat használtan...Ha meg beválik vehetsz mégegyet és lesz kettő ssd-d 70k-ból:)
azt a 10k-s rizikót be kell vállalni....ilyen az üzlet:)
Én nyomtatókkal szoktam ezt csinálni...talán 1volt amibe belenyúltam rendesen...az meg belefér:)
Természetesen gari nélküliekért még ha új is,nem szabad sokat adni.Egy új széria lehet hamarabb pusztul,mint egy jól bevált régebbi.

Egyébként síma 840basic nekem is van itthon,eddig semmi gond nincs vele....Kérdés hosszútávon majd miként muzsikál...

[ Szerkesztve ]

(#7648) Fire/SOUL/CD válasza radi8tor (#7644) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy Hudson chipset-es nem indultak el RAID-ben a Pro-k, ugyanúgy körültekintőnek kell lenni ilyen esetben, mint a korábbi Samuknál. Ha nem AMD FMx-es konfig, akkor nem tudok ilyen inkompatibilitásról.
Jelent meg új FW hozzá, viszont még nem frissítettem, ezért nem tudom van-e gondja a FW-nek esetleg. Mást nem tudok mondani róla egyelőre.

(Nekem sima van 120G-s(ami TLC-s ugye), kb 540G írás után 100%-os, semmi gondom nincs vele, amit még korábban bepakoltam usereknek közel 2 tucatot, azok is rendben mennek, de ez nem Pro-ra értendő. Sima-hoz is jelent meg új FW, azt egyből fel is raktam, hibamentes.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7649) radi8tor válasza szeva000 (#7647) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jah, de sebességben viszont a duplájára képes a 840 Pro. Nem éri meg? :)

⭐ Stella

(#7650) Bodor válasza radi8tor (#7644) üzenetére


Bodor
veterán

Én nem hallottam, hogy probléma lenne a Samsung 840 Pro-val, de még elég új szereplő a piacon, pont ezért én inkább egy olcsóbb, már jobban bizonyított, de ugyanolyan teljesítményű típust választanék. Pl. EZT.

Vagy EZT

Erről a Plextorról is jókat olvastam

Bár tudom, hogy Intel párti vagy, viszont a 330-as meg SF vezérlős, azt meg nem szereted.

Vagy várnék még a vásárlással, mert szerintem most még túl drága, később talán beáll az ár, ahogy a 830-assal is megtörtént.

Alapvetően , végszóként én azt mondom, hogy jobb lenne most vásárolni egy 830-as 256 GB-ost [link], mert jóval olcsóbb mint a 840-es, és tulajdonképpen ugyanazt tudja de 13 K -val olcsóbban. Nem számolva természetesen a + 2 év garanciát, meg az esetleges W8 Pro Upgrade ajándék lemezt, ha ez számít.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.