Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#6651) mackosajt


mackosajt
addikt

engem azért érdekel, hogy vertex, vagy agility 3, mert utóbbi mégis csak sata3-as, előbbi meg úgy tudom, nem. vagyis tempóban érezheto lenne-e valami?

ha nem írtam volna korábban, a vertex, csak sima vertex, nem 2 vagy 3. a 4-ról hallottam, hogy vannak vele gondok.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#6652) Bodor válasza headhunter (#6632) üzenetére


Bodor
veterán

Hol olvastad, hogy kikerült? Annyi a lényeg, hogy még nem került bele, mert nagyon új típus.

Egyes hozzászólásban ajánlottak közül válogass szerintem, ha sikerült eldönteni, hogy mennyit tudsz/szeretnél rá költeni. 25K körül már 128-asokból válogathatsz, olvass vissza pár oldalt.

#6651) mackosajt: A sima Vertex-et én a SATA3-as Vertex3-ra cserélném ha lehetőségem lenne rá.
Szerintem érezhető lenne a gyorsaság a váltás miatt, sokkal újabb konstrukció a Vertex 3.
Nem tudok valós Vertex 4 problémáról, ha lenne ilyen, akkor nem lenne benne az ajánlásban.

[ Szerkesztve ]

(#6653) Balage76 válasza Bodor (#6652) üzenetére


Balage76
senior tag

Te mikor teszteled a 840-est? Akar a pro valtozatot akar a simat.

(#6654) mexel válasza jeni (#6646) üzenetére


mexel
veterán

Az edigitálnál vett ssd-mben tényleg ott a szürke samsung garipapír az Agua félében nincs. Ha viszaviszem a motyót (internetes rendelés) akkor vissza kell vegyék?

(#6655) jeni válasza mexel (#6654) üzenetére


jeni
félisten

az,hogy Samsung papír garis vagy Aqua nyomtatós papír garis elvileg egyre megy,mert ez nem függ össze az elromlással.
rosszabb esetben inkább az,hogy a bolt megszünik-e vagy sem a lényeg.
abban az esetben a Samsung hologramos ér többet.

Abban az esetben veszik vissza ha hibás,de ha bontatlan akkor boltra válogatva van-e aki nem tetszikre vissza adja a pénzt. Media Markt vissza adja,de az Aquacomp?

[ Szerkesztve ]

(#6656) bmwe30 válasza Bodor (#6623) üzenetére


bmwe30
tag

Nagyon Szépen köszi a segítséget.
Én nem tudtam h szinte észrevehetetlen közöttük a különbség.
Annyira nem vagyok szaki.
De akkor ha nem fontos megvenni a legdrágábbat akkor megelégszek én a is kingstonnal vagy adatával.

Köszi még 1* Dani :R

(#6657) bmwe30 válasza CarrGomm (#6620) üzenetére


bmwe30
tag

Köszi szépen a segítséget !! :R

(#6658) mexel válasza jeni (#6655) üzenetére


mexel
veterán

Ráadásul személyes átvétellel hoztam el, (neten rendeltem) arra nem biztos hogy vonatkozik a 8 napos visszavásárlás. Felhívom ma őket, de nem nagyon örülök ennek. Jobban bízok a samsung szervizben mint az aqua garis intézésében. Vagy meg kellene próbálnom eladni, külön külön hátha kell valakinek.

(#6659) bmwe30 válasza Bodor (#6623) üzenetére


bmwe30
tag

Na hát keresgéltem a szegedi boltokban.
Amit ajánlottál aközül egyik se kaphato szegeden :D

(#6660) Bodor válasza bmwe30 (#6659) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor marad a Corsair Force 3 ? Az sem rossz ám.

(#6661) hibavissza válasza Bodor (#6649) üzenetére


hibavissza
veterán

ok. köszi.

(#6662) bmwe30 válasza Bodor (#6660) üzenetére


bmwe30
tag

aha.
De amiket te ajánlottál azok jobbak?
Vagy személy szerint Te miért írtad azokat?Azokat próbáltad már talán ?

Dani

(#6663) Valdez


Valdez
őstag

Plextor Releases M5 Pro SSD Firmware Delivering 100K IOPS

Zsír, csak ne lenne ilyen drága :( Eddig is az egyik leggyorsabb volt, de így meg... :)

(#6664) Bodor válasza bmwe30 (#6662) üzenetére


Bodor
veterán

Az a tapasztalat, hogy az egyes hozzászólásban ajánlott SSD-k között nincsen ténylegesen érezhető teljesítménykülönbség.

(#6665) Qru válasza Bodor (#6664) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez így van. MLC-s Kingston snv-rőll váltottam SLC-s Samsungra ami papíron kb 1,5-2x gyorsabb. Valós körülmények között semmi különbséget nem vettem észre. Még az órám sem nagyon mert, 2 sec-el rövidült a w7 boot...

#nincsbennetarcsi

(#6666) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! Ajánlott ssd-ék közül nem tudok választani. Adata,corsair,samsung. 120-128gb. Segítsetek választani! :) asus maximus v gene alaplapba melyik ssd-ét ajánljátok?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#6667) Bodor válasza Qru (#6665) üzenetére


Bodor
veterán

Milyen SLC-s Samsungra? :Y

(#6668) bmwe30 válasza Bodor (#6664) üzenetére


bmwe30
tag

:R

(#6669) Qru válasza Bodor (#6667) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#6670) Bodor válasza Qru (#6669) üzenetére


Bodor
veterán

Ez mitől Samsung?

[ Szerkesztve ]

(#6671) Qru válasza Bodor (#6670) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet nem az, minden esetre az enyémen Samsung logo van...
Pont így néz ki:

#nincsbennetarcsi

(#6672) Casanova*


Casanova*
veterán

senki nem segít választani?! Azt hiszem a samsung 830 128 gb ssd-ét választom. :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#6673) Bolv válasza Bodor (#6617) üzenetére


Bolv
csendes tag

Szia!
Köszönöm a válaszod, találtam még egy ssd-t ami szóba jöhet névszerint A-Data Premier Pro SP900 128GB ASP900S3-128GM-C Mi lenne erről a véleményed? Mert ez vagy a corsair force gt lenne 120 gigásba.
Amit linkeltél raid sonic -os megoldást, azt nézegettem én is. Sajnos nem találtam sehol adatot arra h jó lenne-e a gépemhez, meg hogy beleférne e a vinyó. Mert ha jól tudom akkor van vastagabb meg vékonyabb változat is, mármint a vinyóknak.

(#6674) Qru válasza Casanova* (#6672) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól teszed, az ajánlott ssd.

#nincsbennetarcsi

(#6675) Casanova* válasza Qru (#6674) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#6676) jeni


jeni
félisten

Sziasztok!
Mesterek!

CSODA történt. Ma telefonáltak,hogy a szupi OCZ Petrol-t nem tudták kicserélni,vagy megjavítani.
Cserébe a Kingston V300-t tudják felkinálni. Az most milyen? Nem a V200 utódja?
+5000 Ft lenne a ráfizetés arra. Persze elállhatok tőle,akkor a vételérat kapom vissza.

SOS reagálást kérnék erre,köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#6677) Fire/SOUL/CD válasza jeni (#6676) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tapasztalat nincs nagyon vele, csak reménykedni lehet, hogy jobb, mint a V200-as elődje, mert az igen rossz meghajtóra sikeredett. Átlagfelhasználóknak fejlesztett meghajtó a V300, LSI SF vezérlővel és 19nm-es nandokkal(V200-ban 24nm-es nandok vannak), ami vonja maga után a csökkentett élettartamot.

Mivel tényleg nincs vele gyakorlati tapasztalat, az elődje rossz széria volt, és csökkentett élettartamú, ezek összeségét figyelembe véve én inkább a pénzt kérném vissza és inkább magam tennék hozzá +5K-t, de akkor olyan meghajtót vennék, ami nem ilyen "orosz rulett" kategória jelenleg.

Persze várd meg mások véleményét is.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6678) masholnap válasza jeni (#6676) üzenetére


masholnap
senior tag

egyértelműen vételár

(#6679) mackosajt válasza Bodor (#6652) üzenetére


mackosajt
addikt

de most agility 3 van az ismerosnek, nem vertex 3

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#6680) Qru válasza jeni (#6676) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vételár. 30k-ért már sokat bizonyított ssd-t is vehetsz, nem egy ilyen kétes darabot.

#nincsbennetarcsi

(#6681) Bodor válasza Casanova* (#6666) üzenetére


Bodor
veterán

Vedd a legolcsóbbat a 3 közül, ha nem tudsz választani. Samsung 830 is kiváló választás.

(#6671) Qru: Tényleg rá van címkézve. Tartós egy darabnak ígérkezik, el ne add ! ;]

(#6673) Bolv: 9 mm szabvány 2.5 -ös vinyó tutira belefér, használtam már ilyet.
A-Data Premier Pro SP900 128GB ASP900S3-128GM-C is jó, épp annyira, mint a Corsair. Vedd az olcsóbbat!

(#6676) jeni: Én tuti nem fizetnék rá. Ha nem tudják cserélni ugyanarra a típusra, akkor vagy adjanak cserébe ingyen , hasonló paraméterű/képességű SSD-t, vagy fizessék vissza az árát. Szerintem.

#6679) mackosajt : na most már végképp belezavarodtam. Mit is szeretnél mire cserélni és miért?
Sima vertex az nálad mit jelent? Vertex Plus-t? :F
Agility 3 és Vertex 3 között nincs teljesítménybeli különbség, ha működik az Agility 3 és van rá garancia ,akkor nem kell bántani.

(#6682) Qru válasza Bodor (#6681) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eladni nem is nagyon tudnám, kinek kell ma már 32GB-os ssd?! Nekem csak a w7 van rajta meg 1-2 pici segéd progi de így is neccesen van meg a 10% üres hely...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6683) Fire/SOUL/CD válasza Qru (#6682) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez az SLC Samu még nem támogatja a TRIM-et gondolom vagy igen? :U (pusztán csak kíváncsiságból kérdem)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6684) Qru válasza Fire/SOUL/CD (#6683) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha jól tudom nem. De soha nem ellenőriztem...

#nincsbennetarcsi

(#6685) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#6683) üzenetére


Bodor
veterán

Utánanéztem kicsit.Jól emlékszem én, hogy a "hőskorban" , 2009 elején ez a típus az egyike volt azoknak, amiket először használtak a Flash SSD topikban ( kigyüjtve). TRIM-ről itt még szó sem volt, sőt, ha nem 4K felett formáztad, akkor elég rendes laggolások is voltak vele :DDD

Én is gyakorolgattam eleget a G.SKILL-ekkel, hogy ne laggoljanak...

(#6686) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Tudnék most még új 830-as samsungot venni, de csak 64Gb-osat 15-ért. Sosem volt még SSD-m, most egy 120-as SATA2-es 2007. évi samsung vinyón van a Win7-x64.

Kérdésem, hogy elég az a 64GB a rendszernek meg pár kisebb programnak, vagy vegyek később inkább egy nagyobbat, most eléggé kiköltekeztem magam? Alaplapom Asrock Z77 Extreme4.

köszi.

ati

(#6687) mackosajt válasza Bodor (#6681) üzenetére


mackosajt
addikt

első generációs vertex van a gepemben.
most tudnék ismerostol venni egy agility 3-at

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#6688) Bolv válasza Bodor (#6681) üzenetére


Bolv
csendes tag

Köszönöm a segítséged. Majd beszámolok h milyen lett. :D

(#6689) Balage76 válasza mexel (#6654) üzenetére


Balage76
senior tag

Magát a terméket teljesen fölösleges visszavinned, hiszen pont ugyanazt kapnád meg másik boltban is. A gyártó által biztosított garanciális időtartam 3 év, ezt adják ők is. Vedd fel velük a kapcsolatot és kérd a samsungos garlevél pótlását. Ha elakadsz, írj nekem nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#6690) mexel válasza Balage76 (#6689) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, közben azt tettem reggel, és azt mondták ha bemegyek kapok Samus garipapírt, csak tegnap nem volt még. Köszönöm a segítséget!

(#6691) masholnap válasza Balage76 (#6689) üzenetére


masholnap
senior tag

egyébként mi az indoka, hogy alapból nem adnak? mert spec én sem kaptam...

(#6692) Balage76 válasza masholnap (#6691) üzenetére


Balage76
senior tag

Igazabol egy figyelmetlensegen es az ezen alapulo felreertesen mulik/mulott az egesz. Ennel reszletesebben nem mennek bele, mert nem a nyilvanossagra tartozo informaciok is kiderulhetnenek.
Mindenkinek azt tudom javasolni/mondani, hogy ha az ssd melle nem kapott samsungos garjegyet, akkor nyugodtan reklamaljon, meg kell hogy kapja.

(#6693) kerekfej válasza zazahoho (#6650) üzenetére


kerekfej
addikt

Az agility 3-at is azok ajánlották, mégis voltak akik nem jártak jól vele.
Egyébként meg ha jó és megbízható a Samsung és nincsenek vele problémák akkor mond meg miért ne legyen ajánlva?

[ Szerkesztve ]

(#6694) masholnap válasza Balage76 (#6692) üzenetére


masholnap
senior tag

:D hát igen, ezen rosszabb napokon mérgelődnék, de most nem olyan napom van, ezért csak - csöppet kínomban - röhögök. ez a "figyelmetlenség" faktor olyan, mintha gyári default lenne a magyar kereskedőknél és szolgáltatóknál.

ez is egy elég furcsa eset (az alapértelmezett garit figyeljétek!):
http://www.a4team.hu/product/view/84187

(#6695) Watto1991 válasza ati888 (#6686) üzenetére


Watto1991
senior tag

Ha csak rendszernek lesz, elég a 64 GB :)

(#6696) mexel válasza masholnap (#6694) üzenetére


mexel
veterán

Na ilyen helyen nem vennék semmit alapból. Egyébként az a kis figyelmetlenség hogy mehetek vissza a papírért kb 2 órámba és pénzbe fog kerülni, mert autózhatok ki a pólus felé ahol alapból nem járnék. Persze én vagyok a h@lye hogy ott nem kapcsoltam.

(#6697) CarrGomm válasza ati888 (#6686) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Előbb utóbb biztos kelleni fog a nagyobb.
Én is sokat gondolkoztam ezen, de én arra jutottam, hogy inkább nagyobb legyen, minthogy azt figyelgessem állandóan, hogy megmaradjon az a kb 20%-nyi szabad hely.
Persze majdnem dupla ár, de szerintem később jobb döntésnek fog bizonyulni.

(#6698) ati888 válasza CarrGomm (#6697) üzenetére


ati888
senior tag

Már megvettem, fel is telepítettem a wint, csak rendszernek kell, ha meg nagyobb kel megy a notiba később.

ati

(#6699) kerekfej válasza mexel (#6696) üzenetére


kerekfej
addikt

Miért nem kéred, hogy küldjék el neked ők!?

Qru Itt mindenki elégedett ezzel a típussal. Gondolom ezt nagy (HP, Dell) cégeknek szállította a Samsung beépítésre.

[ Szerkesztve ]

(#6700) mackosajt válasza mackosajt (#6687) üzenetére


mackosajt
addikt

akkor erről senki semmit?

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.