Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#6151) ViZion válasza zsoltyyy (#6150) üzenetére


ViZion
félisten

Állítólag hamarosan ott is utánad dobják a W8 upgrade-t. Onnan viszi a nép, a sok megtévesztős-szófosós leírás miatt... ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6152) Bodor válasza ViZion (#6151) üzenetére


Bodor
veterán

Onnan viszi a nép, a sok megtévesztős-szófosós leírás miatt... ;]

Hogy is van ez? Kifejtenéd így off, bővebben? Érdekel..

Más:Olvastad ehhez a hozzászólásokat?

[ Szerkesztve ]

(#6153) ViZion válasza Bodor (#6152) üzenetére


ViZion
félisten

Egy részét olvastam hsz-eknek csak.
Sok terméknél -bár novella van- nem írnak le pár fontos dolgot, pl. SSD olyan szép meg jó, stb... TLC-t meg nem említi...
Másik epic a 18000 Ft-os Win8... Mindent leírnak, csak az marad ki, h az csak upgrade-ra való. EZ a laírás is megérne egy copywriter állást. Néha keresgélek ott is, de inkább kerülöm. Persze a népnek ez kell, szájbarágós, marketing-bullshittel megszórt (még megbízhatóbb, tökéletes végeredmény, továbbfejlesztett, minél gyorsabb és hatékonyabb... etc)
Nekem a stílus nem tetszik, ez az alap szitu... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6154) seagate84


seagate84
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tőletek gyors segítséget kérni.
Két típus között gondolkodok: 120gb OCZ Vertex3 vagy 128gb Agility 4 között. Nekem nem kell beépítő keret és a méretbeli különbség sem érdekel. Melyik a gyorsabb jobb? Persze hosszútávon gondolkodom.
Rendszer lenne rajta illetve kiegészítő progik. Nem játék és nem filmek!
Köszi a segítséget:)

(#6155) kerekfej válasza seagate84 (#6154) üzenetére


kerekfej
addikt

Akkor jó lesz neked a Samsung 830 128GB-os modell is.

(#6157) szeva000 válasza ViZion (#6148) üzenetére


szeva000
addikt

így van,de sajna az a legnagyobb gond,hogy itt nem sok emberkének kell a win8 upgrade,mert nem lesz mit upgradelni hivatalosan:D...sztem megszámolhatjuk magunk között könnyen azokat az emberkéket akiknél hivatalos windows van,mert nem sajnáltuk rá a pénzt vagy éppen nem egy idióta játékot vettünk meg,mert az a lényeg.....
SSD-m van bőven,így nem is igazán tudtam hirtelen vele mit kezdeni....egy win8 upgrade-t meg nem szabad kihagyni ennyiért....SSD lefele fog menni...a win????gyanúsan nem:)

[ Szerkesztve ]

(#6158) ViZion válasza seagate84 (#6154) üzenetére


ViZion
félisten

Méretben sincs különbség igazán, sebességben is csak tesztekkel lenne jobb -ott viszont Vertex 3 lenne a nyerő. Nálam Vertex 3 csücsül a céges gépben (hasonló dilemma, mint most a tiéd), nincs rá panasz. Szintén rendszer és programok vannak rajta, villámgyors. A tegnapi Samu SSD teszt is bizonyította, hogy a jóféle SSD-k kb. egy szinten vannak, illetve ember azt nem veszi észre hogy melyik a jobb, hacsak nem 50 GB-os iso-kat másolgat, vagy féloldalas PS actiont futtat...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6159) seagate84 válasza ViZion (#6158) üzenetére


seagate84
csendes tag

Úgy látom akkor a nyerő a Vertex3 az Agility4-el szembe. Az az érdekes hogy az Agility4 drágább mint a Vertex3 azt nem értem miért? Samsung ssd-t nem tudok venni csak Ocz-t.

(#6160) kenand


kenand
veterán

Sziasztok!

Ha más is vett Aquától Samsung 840+Windows 8 pro upgardet.....
Ti sem kaptatok Samsung garancia levelet? (Pick pack ponton jött nekem, szeméylesen nem tudtam megnézni kibontás előtt)
Máshol adnak...azért lenne jó, mert én nem BP-n lakom és garancia levéllel bármely Samsung szervízbe be lehet vinni..
Aqua szürke importból árul?

E-digital és a helyi kisbolt is mindig ad samsung garancia levelet.....ők tuti a hazai samsungtól szerzik be..

[ Szerkesztve ]

(#6161) zazahoho válasza seagate84 (#6159) üzenetére


zazahoho
őstag

Jól döntesz,ha a vertex 3 -at veszed,én sokáig tanakodtam samsung 830 ill vertex 3 között.A héten megvettem a vertex3-at. Úgy érzem 2-3 évig nem fogok ssd-t cserélni.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6162) Balage76 válasza kenand (#6160) üzenetére


Balage76
senior tag

Valoszinuleg veletlenul kimaradt a csomagodbol. Szerintem szolj nekik es potolni fogjak neked.

(#6163) jeni válasza seagate84 (#6159) üzenetére


jeni
félisten

Nálam is Vertex 3 van 120Gb változatból a laptopomban. Szinte perfektül megy.
SSD felfogató benne van a csomagban,szinkronos vezérlés.
Semmi hiba,még ha valaki nagyon is szereti rontani a hiba %-t a fórumon,rontva ezzel a gyártó hitelét.

(#6164) ViZion válasza jeni (#6163) üzenetére


ViZion
félisten

OCZ-nek voltak retek szériái, ez tény. Octane, meg a Petrol pl. Kellett nekik is egy ócó valami, amit elvisznek OCZ név miatt. Vertex és Agility jók voltak, persze hibás példányok lehetnek ettől...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6165) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok! SSD-t szeretnék a gépbe, amire szánnék kb. 30 ezret. Ilyen árban úgy láttam, hogy maximum 120 gigásat kapok (vagy kevesebbet de feltételezem minőségibbet/gyorsabbat). A kiszemeltem egyelőre ő: Kingston SATA 2,5" V200+ 120GB 7mm SVP200S3. Tudnátok ajánlani ezt, vagy helyette másikat amivel jobban járok ilyen áron és ekkora tárkapacitással? OS megy rá és minden program, média és játékok nem.

(#6166) Bodor válasza ViZion (#6153) üzenetére


Bodor
veterán

TLC-t meg nem említi...

Miért is kéne említeni. Abban a tesztben az MLC-s Pro változatot tesztelték. Ha majd a ZLC-s sima 840-es lesz a porondon, akkor biztosan megemlítik.

Nekem a stílus nem tetszik, ez az alap szitu... :D

Hát nekem sem. Etetik az embereket rendesen.
Főleg az nem tetszik, ha ezt a marketinges stílust itt a topikban gyakorolják, ennek hangot is szoktam adni...

(#6167) jeni válasza Halfer (#6165) üzenetére


jeni
félisten

Samsung 830 128GB ha kapsz még olyat,elvileg a oáziscomputer árul még olyat.
nagyon jó a Kingston +V200,amit még javallott az a OCZ Vertex3 és az OCZ Vertex 4.

[ Szerkesztve ]

(#6168) Halfer válasza jeni (#6167) üzenetére


Halfer
tag

Köszi a tippeket. Samsungnál MZ-7PC128N és MZ-7PC128B közt mi a különbség?

(#6169) ViZion válasza Bodor (#6166) üzenetére


ViZion
félisten

Ja, az a rész az edigitalosra kérdésedre vonatkozik, ott a termékleírásokra. :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6170) jeni válasza Halfer (#6168) üzenetére


jeni
félisten

B Basic az a sima csak SSD van benne.
N az ami Notebookhoz van ami mellé adnak szoftvereket és egy SATA-USB adat kábelt egy külső egységhez.

(#6171) Halfer válasza jeni (#6170) üzenetére


Halfer
tag

Köszi ismét! Tehát akkor PC-be belső SSD-nek a B kell.

(#6172) jeni válasza Halfer (#6171) üzenetére


jeni
félisten

lehet venni hozzá kb.800 Ft egy rögzíthető 2,5 méretű keretet.

ha gyári keret kell akkor a Vertex 3 vagy a Vertex 4-t vedd

(#6173) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Intel® SSD 330 Series 120 GB SSD-hez erdemes hasznalni az Intel Rapid Storage Technology-t?
Van meg mellette egy 1TB WD BLUE.
Koszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#6174) Bodor válasza Csaby25 (#6173) üzenetére


Bodor
veterán

Felesleges

(#6175) Halfer válasza jeni (#6172) üzenetére


Halfer
tag

A hivatalos oldalon nem találtam választ arra, hogy akkor a Basic és Desktop közt mi a különbség? Köszi.

(#6176) Fire/SOUL/CD válasza Halfer (#6175) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"A hivatalos oldalon nem találtam választ arra, hogy akkor a Basic és Desktop közt mi a különbség? Köszi."
Nincs mit. ;]

UI: Ha esetleg vizuális alkat lennél: [link] ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6177) Fire/SOUL/CD válasza Halfer (#6175) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja, az lemaradt, hogy ezek azok, amik a Basic-hez nincsenek. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6178) attiati


attiati
veterán

Mennyire "értékálló" befektetés manapság egy átlagosnak mondható 64 vagy 128 gigás ssd?

Igazából az érdekelne, hogy az elmúlt egy évben mennyit veszítettek az értékükből, szigorúan $-ban vagy €-ban nézve.

És a jövőben mi kell a további csökkenéshez ($,€-ban)? Még a mostaninál is olcsóbbá kell válni a memóriáknak? Vagy valamilyen más tényező hatására a memóriaárak változatlansága mellett is lefeleződhetnek az ssd árak?

(#6179) LackoMester válasza attiati (#6178) üzenetére


LackoMester
addikt

hmmm, mi van .... :F
Sajna nincs nálam statisztika, de egy 60/ 120- as SSD- be nyugodtan befektethetsz. ;)
Egyébként annyi biztos drágábbak nemlesznek az SSD- k. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#6180) attiati válasza LackoMester (#6179) üzenetére


attiati
veterán

Annyi lett volna a kérdés, hogy mi kell ahhoz, hogy lefeleződjön 1 év múlva egy 60-as ssd ára? (usd-ben, vagy eur-ban, hogy a ft hatás ne játszon szerepet) A benne levő flash memória árának kell olcsóbbá válni?

[ Szerkesztve ]

(#6181) jeni válasza attiati (#6180) üzenetére


jeni
félisten

a jó erős Forintnak :U és a túlkínálatnak :K

nehezebb kérdést nem tudnál feltenni? inkább kérdezd meg a Soros Györgyöt

[ Szerkesztve ]

(#6182) kerekfej válasza Halfer (#6171) üzenetére


kerekfej
addikt

A Samsung 830 Notebook változat ugyanaz csak jár mellé egy csomó minden és sokkal jobban megéri asztali gépbe is. Csak keretet kell hozzá venni külön ami 0.5k csak.

(#6183) Balage76 válasza attiati (#6178) üzenetére


Balage76
senior tag

A nagyobb kapacitásúak ára jobban csökken majd mint a kisebbeké, és a 64-es is inkább megszűnik, minthogy lemenjen az ára 5000-re. Most annyiért kapsz 120-ast mint tavaly ilyenkor 64-est.

(#6184) kenand


kenand
veterán

Sajnos az Aqua nem ad Samsung garancia levelet a 840-es SSD-hez.
Ha Bp-n laksz nem olyan nagy probléma, vidékieknek viszont gond lehet. Mivel Samsung szerviz sok helyen van és garancia levéllel oda is be lehetne vinni, ha meghibásodik.
Extreme digital ad Samsung garanciát (tény nem ad Windows 8 upgrade lemezt)

Ezt a választ kaptam amikor hiányoltam a garancia levelet:
"
Nincs hozzá külön garancialevél, mi adjuk hozzá a garanciát, így ha a termék meghibásodna, mi gondoskodunk a termék szervizbe juttatásáról.

Üdvözlettel:
Aqua Electromax"

(#6185) masholnap válasza kenand (#6184) üzenetére


masholnap
senior tag

hmmm.
és olyan papírt kaptál, amely garanciapapírként értelmezhető?

vannak olyan boltok, ahol saját maguk adnak ki garanciapapírt, vettem már én is így terméket, de mivel bpesti vagyok, nyilván egyszerűbb az ügyintézésem

(#6186) Balage76 válasza kenand (#6184) üzenetére


Balage76
senior tag

Beszéltem velük, pótolni fogják mindenképpen. Ha nekem elküldöd privátban az adataidat, akkor még jobban tudok segíteni ebben.

A szervízpontokkal kapcsolatban el kell oszlatnom egy tévhitet. Ők semmit sem csinálnak az SSD-vel. Megjavítani ugye nem tudják, cserélni pedig szintén nem, mert nincs náluk egy darab sem. Konkrétan azt kell hogy mondják neked, hogy fordulj az eladódhoz és nála érvényesítsd a garanciális igényedet. Ez a pontos válasz a múltkori hardveraprós kérdéssel kapcsolatban is.

Az EDigitalban már elindult az akció: [link] Itt is megkapod mellé a Win8-at

(#6187) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Igaz az, hogy olyan márkájú SSD-t érdemes vásárolni, mint amilyen az adott chipset?
Köszi!

(#6188) Fire/SOUL/CD válasza Vegitaa (#6187) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

SIS/Nvidia SSD-t vettél már? :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6189) kerekfej válasza Vegitaa (#6187) üzenetére


kerekfej
addikt

Csak bizonyos ritka esetekben jelent előny! Tehát a válaszom az, hogy nem. Viszont fontos tudni a Sata vezérlő típusát, mert nem minden SSD kompatibilis minden vezérlővel teljesen.

(#6190) Vegitaa válasza Fire/SOUL/CD (#6188) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Nem, még semmilyet. Intel chipsetem van, ezért javasolták, hogy Intel SSD-t vegyek...

(#6191) Fire/SOUL/CD válasza Vegitaa (#6190) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A topik első hozzászólásában van egy cikk, az ajánlott SSD-kről.
Az, amit most írtál az butaság(ne vedd személyeskedésnek, mert csak segíteni szeretnék).
Annyi lenne a kérésem(meg szvsz másoké is), hogy az alaplapod pontos típusát feltünteted(vagy töltsd ki az adatlapod)
Ettől függetlenül(amúgy ez a bejegyzésem is szerepel az 1. hsz-ban) ezt olvasd át, szerintem segíteni fog: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6192) kirusz1


kirusz1
őstag

Sziasztok gondolkodok ssd vásárlásán segitségét kérném hozzáértőtől.Alaplapom ebbe raknám(ugylátom sata 2 es a portom elvileg müködne minden gond nékül) itt a prohardveren venném 64 gb os ssd ket néztem 10k körül vannak.De egyik kolegám azt mondta hogy egy idő után lassulnak az ssd k valami miatt igaz e?mire kell figyelni mit ajánlanátok .vennék e észre különbséget ha ssd ről menne a rendszer?előre is köszi a segitséget

[ Szerkesztve ]

(#6193) Vegitaa válasza Fire/SOUL/CD (#6191) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Köszi, olvasom. Egyébként Gigabyte P43-ES3G lapom van.

(#6194) Fire/SOUL/CD válasza Vegitaa (#6193) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Intel SATA vezérlők vannak a deszkán, ergo tényleg "szinte mindegy" milyen ajánlott SSD mellett döntesz.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6195) scott_free válasza Fire/SOUL/CD (#6194) üzenetére


scott_free
senior tag

upsz, ez el is kerülte a figyelmemet: nem mindegy, hogy milyen laphoz milyen ssd-t veszek? :F

én egy régebbi AM2+ laphoz - Asus M3A78-EM - rendeltem az akciós win8 upgrades 120gb-os Samsung 840-est.
remélem, hogy azért szeretik majd egymást ;)

(#6196) kerekfej válasza scott_free (#6195) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem szeretni fogják. :)

(#6197) kenand válasza Balage76 (#6186) üzenetére


kenand
veterán

Ilyen a szerencsém, 2 hete vettem a másik fiamnak az Extreme Digitalban a másik 840-es SSD-takkor még nem adtak Windows 8 upgardet...

SSzerviz pont azért hasznos, mert eljuttatja a szervizbe ésnem nekem kell.
Ha BP-n laknék bevinném személyesen, de nem szívesen utaznék csak a szerviz miatt BP-re.

[ Szerkesztve ]

(#6198) ViZion válasza kenand (#6197) üzenetére


ViZion
félisten

Ha berottyol az SSD, akkor az fog legkevésbé fájni, h vmi ismerős vigye el Pestre...
Ipon is ilyen garit ad, egy papír csak a szla mellé.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6199) kirusz1 válasza kirusz1 (#6192) üzenetére


kirusz1
őstag

Erre valaki esetleg? :R

(#6200) attiati válasza Balage76 (#6183) üzenetére


attiati
veterán

Köszi, végre valaki megértette a kérdés lényegét kötekedés nélkül :)
Ha később el akarnám adni mondjuk a 32 vagy 64 GB-osat, akkor is feleződik az ára, ha a 120-asnak is feleződik (attól függetlenül, hogy már nem kapható újan a 32/64-es). Nem tűnik túl értékállónak és jó befektetésnek, hacsak ki nem használja valaki maximálisan. :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.