Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7701) proci985 válasza PAtr0n (#7699) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

köszi, ahogy nézem agility4 se SF, de akkor marad a Vertex.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7702) Boxi88 válasza zsírsámán (#7700) üzenetére


Boxi88
őstag

Én ezt javasolnám, ha jár hozzá win 8, eladod pár ezer forintért és annyival is olcsóbban vetted az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#7703) ablack válasza zsírsámán (#7700) üzenetére


ablack
senior tag

25ezer Ft-ig
OCZ Vertex 3
Samsung 840 120GB + Windows 8 Pro Upgrade

28ezer Ft-ig
OCZ Agility 4
OCZ Vertex 4
Corsair Force 3 120GB
Kingston V+200 120GB + Assassin's Creed III

30ezer Ft-ig
Corsair GT 120GB

[ Szerkesztve ]

(#7704) zsírsámán válasza ablack (#7703) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Köszi a választ, és Boxi88-nak is! :R

(#7705) zsírsámán válasza zsírsámán (#7704) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Elolvastam a teszteket azokról, amiket írtatok, és arra jutottam, hogy mivel csak általános használatra kell, és kis játékra, elég lesz a samu, az upgrade sorsa meg majd eldől. Van valami tipishibája, amire figyelni kell a beüzemelésnél, vagy úgy általánosságban?

(#7706) vadkörte válasza zsírsámán (#7705) üzenetére


vadkörte
addikt

Gondolom, a 840 Basic-re gondosz. Ez annyira új, hogy legjobb tudomásom szerint még nem nagyon ismert típushibája.
Legfőbb külömbség, a többi forggalomban lévő SSD-hez képest, hogy ez nem MLC lapkás, hanem TLC-s. A szekvenciális írási sebessége lassabb, és a megadott gyártó által "garantált" írási ciklusa kevesebb. Ez egy átlagfelhasználó esetében, átlagos használati szokásokat feltételezve - net, office, némi filmnézés, zenehallgatás... - annyit jelent, hogy nem 30 évig bírná a SSD, hanem "csak" 10 évig. A számokat direkt sarkítottam. Valószínűleg előbb fossa el magát a vezérlője, mint a lapkák.

A beüzemelésénél ugyanazokra kell figyelni, amire egy SATA HDD-nél is figyelnél.
Nem tudom mekkora keret áll rendelkezésre, de a 20-25.000 Ft-os kategóriában van még néhány ajállott SSD. Ott van pl. az OCZ Vertex3 is. Azért az sem rossz cucc.

Üdv. V. Körte

(#7707) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! Laptopomba gondoltam egy Kingston HyperX 3K 120GB SSD-t venni, a méreteket megnéztem, belefér. Az érdekelne, hogy ehhez kell még vegyek valami keretet, milyen a csatlakozása? Képről úgy néz ki mintha egy mobil hdd interfészét használná.

Köszi,

(#7708) vadkörte válasza Cicero (#7707) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha a notesz HDD-je helyére megy, nem kell neked semmiféle beépítőkeret. Kiszereled a régit, leszereled róla a beépíttőt, rászereled az SSD-re visszaszereled a helyére. Kb. ennyi. Arra figyelj, hogy ha a HDD 9mm vastag, az SSD meg 7mm kicsit hehezebb lehet a visszaszerelés, mivel nehezebben lehet visszatotózni a helyére.

Üdv. V. Körte

(#7709) Cicero válasza vadkörte (#7708) üzenetére


Cicero
őstag

Okés értem, köszi. Tehát SSDknél nincs "asztali" meg "noti", egybe megy az egész. Az volt az első, hogy a méreteket megnéztem; mind a HDD-m mind az SSD 9,5mm vastag.

(#7710) proci985 válasza Cicero (#7709) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igen, egyedül a vastagság lehet problémás, pár laptopba csak 7mmes fér.

az EEEmbe nekem is egy sima "asztali" Corsair F40 van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7711) vadkörte válasza Cicero (#7709) üzenetére


vadkörte
addikt

Úgy tudom régebben volt 3,5"-es SSD is, bár lehet van ma is. A 2,5"-eknél ilyen megkülömböztetés már nincs. Abba építed amibe akarod. (tudod)

Üdv. V. Körte

(#7712) vadkörte


vadkörte
addikt

Nem tipikusan SSD, de talán érdekel valakit. Van két egyenként 1.500 Ft értékű házhoz szállítási kuponoom az Aqua-ba. Január 31-ig lehet felhasználni. Ha valakit érdekel dobjon egy privátot.

Üdv. V. Körte

(#7713) kapicsabi


kapicsabi
tag

Sziasztok!

Rászántam magam az ssd vásárlásra. Egy [ilyen] notiba tenném be.
120 gb-ra gondoltam. Ahogy olvasgattam a teszteket, leírásokat, az OCZ Vertex 3 nagyon szimpatikus.

Olyan 30e Ft-ot szánnék rá és a Dvd író helyére menne. Vagyis a dvd helyére a mostani Hdd, a Hdd helyére pedig az SSD.

Ebbe a notiba jó ez az ssd (olvastam különböző vezérlésekről) vagy inkább mást ajánlotok?
Ha mást, akkor milyet?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv: Csabi

[ Szerkesztve ]

(#7714) Bodor válasza kapicsabi (#7713) üzenetére


Bodor
veterán

Jó lesz az OCZ Vertex 3 .

Ha az ODD-t is szeretnéd használni, akkor ezt ajánlom.

(#7715) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Tudom, nem a legmegfelelőbb hely, de ez pörög.
Nem könyítok még nagyon az SSD-khez, barátnőmnek néztünk az aprón egy subnotit, ssd-vel. 100/99-es sentinel szerint [link] ez mit jelent, mi az az 1%? Csak mert 5k-val olcsóbban van HDD-s verzió, és ha nem érdemes így megvenni, akkor maradunk annál.
Köszi!:R

(#7716) Valdez válasza vadkörte (#7692) üzenetére


Valdez
őstag

Az én vertex 4-em 3 win8 install után (semmi más) 1TB írást jelzett, meglepő lenne :) Azóta 1.05 terán áll, pedig megvan már pár hete a cuccos.

(#7717) jeni válasza W1 (#7715) üzenetére


jeni
félisten

az a 1% már akkor csökken 100%-ról mikor az ember berakja és telepít rá,de ez elég sokáig úgy marad.
idővel majd csökkenni fog az érték.
az érték a cella elhasználódását mutatja %-ban megadva,ez akár 5-6 vagy 10 év is lehet míg lemegy kis értékre.

(#7718) W1 válasza jeni (#7717) üzenetére


W1
senior tag

Rendben, köszönöm!:R
Mitől függ ennek a csökkenése? Ha sokat van írva az SSD, az rövidíti az élettartamot, nem?

(#7719) jeni válasza W1 (#7718) üzenetére


jeni
félisten

igen nagyjából helyes amit írtál.

(#7720) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Üdv Urak!
Segítségre lenne szükségem.
Lehetőségem nyílt lecserélni a Samsung 470 64GB SATA II SSD-t a következőre: Samsung 830 64GB SATA III. Notiban lenne használva, gyakorlatilag 0ft ráfizetéssel 1:1-ben ki tudnám cserélni. Egyiknek sincs semmi baja, az enyémben 160nap üzeimdő, míg a 830-ban csak 40 nap van. Gyorsabb lenne egy hangyapénisznyivel annak ellenére, hogy a notim SATA II-t kezel?
Egyetlen érv a sajátom mellett, hogy járt utat járatlanért...

(#7721) szeva000 válasza .:Kristian:. (#7720) üzenetére


szeva000
addikt

nem,semmi értelme cserélni.Az üzemidő sem mérvadó,inkább a ráirt adatmennyiség.

[ Szerkesztve ]

(#7722) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Milyen msata ssd-t ajánlotok 120Gb környékén?
Samsung 840 létezik msata verzióban?

(#7723) .:Kristian:. válasza szeva000 (#7721) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Köszönöm a választ. Akkor marad, főleg, hogy az enyém még garis, a 830-nak meg nincsenek meg a papírjai. :)

(#7724) W1 válasza jeni (#7719) üzenetére


W1
senior tag

Akkor ha barátnőmnek subnotit veszünk, érdemesebb 500-as HDD-vel, mint 64gb-s SSD-vel venni?!
Mivel azért az SSD rendszerrel, adatokkal elég szűkös lenne, és lényegesen több lenne a törölgetés a hely miatt.

(#7725) kerekfej válasza SzalaiG (#7722) üzenetére


kerekfej
addikt

Crucial M4 (msata) 128GB

(#7726) zsola32


zsola32
őstag

sziasztok
rendszervinyónak szerintetek ez mennyire megfelelő?
Samsung Basic SSD 64GB SATA3 MZ-7PC064B/WW

a 64-es rendszerem felfér kb. 25 gigára.
ezen kívül lenne még1 DIRT3 játék és kb ennyi.

ha jól informálódtam a belinkelt SSD 59 gigát tud alapból.
levonom a 25 gigát és a játékot, marad nem egészen a fele.
mennyi az SSD vége? ha jól olvastam 20%-ot szabadon kell hagyni rajta.

(ha picinek találjátok, vagy nem ajánljátok akkor sajnos marad a 840-es 120 gigás széria)

ezen az SSD-n kívül lesz még a gépben HDD is, de nem mindíg lesz bekapcsolva.

még valami: a belinklet SSD-hez milyen kábelekre van még szükségem, hogy be tudjam üzemelni?
(FM2-es asus deszkához venném, A10-es procival sata3-mal)

bocsi a sok kérdésért, köszi a válaszokat előre is

(#7727) nyinya


nyinya
tag

Sziasztok,

Rászántam magam SSD vásárlásra. Mi a legjobb amit kapni lehet max 30-32 k körül? A rendszernek lenne, max 1-2 játék.

Win7 64 bit menne rá
Alaplap ASrcok Z77 pro 4

Öreg gamer

(#7729) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

crucial M4 64GBről tervezek váltani.
120-128GBs modellt szeretnék. (konfig az adatlapon)
melyikre érdemes leginkább lecserélni amelyiknél javulást is érezhetek sebesség terén?
830at terveztem de kifutott..meg azóta hátha van korszerűbb/gyorsabb.
Köszönöm

(#7730) ablack válasza nyinya (#7727) üzenetére


ablack
senior tag

25ezer Ft-ig
OCZ Vertex 3
Samsung 840 120GB + Windows 8 Pro Upgrade

28ezer Ft-ig
OCZ Agility 4
OCZ Vertex 4
Corsair Force 3 120GB
Kingston V+200 120GB + Assassin's Creed III

30ezer Ft-ig
Corsair GT 120GB

(#7731) Zin válasza ablack (#7730) üzenetére


Zin
senior tag

Kingston V+200 120GB < erről mi a véleményetek?:P
Énis nemsokára tervezek SSD-t rendszernek Win7 32&64Bit Pár játék melléjük!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#7732) Qru válasza Zin (#7731) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aj�nlott darab, ak�r csak a HyperX.

#nincsbennetarcsi

(#7733) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Azt honnan tudom meg, milyen a sata vezérlő az alaplapomon? Nem találom sehol, vagy vak vagyok. :W (Most vettem egy Samsung 840 120GB-os SSD-t, és olvasgatok win7 telepítés előtt, mit hogyan kellene. AHCI miatt érdekes számomra, előrevetítve, tudni fogja-e. Elvileg kellene.)

HDS-ből csak a 4.10.9 beta ad helyes értékeket erre a samsungra?

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#7734) kerekfej válasza Zin (#7731) üzenetére


kerekfej
addikt

Valaki azt írta, hogy aktiválhatatlan a hozzáadott AC3.

(#7735) Valdez válasza s3toraph (#7733) üzenetére


Valdez
őstag

AMD Sata vezérlő van rajta.

(#7736) jeni válasza kerekfej (#7728) üzenetére


jeni
félisten

jeje
ennyire rossz a Ft ;] ?
azért kicsit durva,hogy akár csak 1 darab van belőle (vagy több) neki,hírmondónak akkor is szép áron van !

(#7737) Aslan


Aslan
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Hozzáértők kérdezném:

Mi a véleményetek a KingFast SSD-kről?

[link]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#7738) Zin válasza kerekfej (#7734) üzenetére


Zin
senior tag

Akkor marad az OCZ Vertex 3 :)

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#7739) Krisztina87


Krisztina87
tag

Üdv!

Egy 64Gb-os SSD-t szeretnék venni, és érdeklődni szeretnék melyik a legjobb ebben a nagyságban árban 25k körül vagy inkább alatta mozognék.
Csak arendszer lesz rajta win 7, és 3D modellező programok. Ahogy halottam játékokat nem éri meg, én csak a wow-ot akartam feltenni rá, de óriási olvasási és írási igénye miatt sajnos erről le kellett mondanom.

(#7740) jeni válasza Aslan (#7737) üzenetére


jeni
félisten

hello
sosem vennék olyan Kingfast micsodát :N

(#7741) Zin


Zin
senior tag

Vertex 3 vagy Agility 3 ?:P 120-as lesz mindenképp:P

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#7742) kerekfej válasza Krisztina87 (#7739) üzenetére


kerekfej
addikt

120GB-os is van már annyiért.

(#7743) jeni válasza Zin (#7741) üzenetére


jeni
félisten

Vertex 3 Vertex 4 vagy az Agility 4-t vedd ha csak OCZ kell neked.

(#7744) Krisztina87


Krisztina87
tag

Erre gondoltam: [link]
Viszont ennek van egy Low Profil LP változata ami 7kval többe kerül, mi a külnbség? Viszont 25k-ért már van 120Gb-os is, Az a baj, hogy ilyenkor minden fillért sajnálok, inkább ez a pénz is a videókártyára maradna :(

(#7745) herhi


herhi
tag

Sziasztok!
Régi asztali géphez szeretném, ha ajánlanátok SSD t. kb 15 ezerért, XP alá, MSI 848 Neo V laphoz, tárhely gondolom max 40GB elég és persze beépítő kerettel :B :R
egyáltalán működne-e ezzel az alaplappal?
köszönöm :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7746) kerekfej válasza herhi (#7745) üzenetére


kerekfej
addikt

64GB-osnál kisebbet nem érdemes venni. Sandisk és Samsung van kicsit drágábban. Beépítő SSD fém keret.

(#7747) Rocky100


Rocky100
csendes tag

Sziasztok

Előre is bocs a bugyuta kérdésért de annyira nem vagyok még járatos az ssd-témában :B

Idén szeretnék majd összedobni egy új gépet az első fél évben valamikor ha meglesz a konfigra a keret.Ez egy felső kategóriás játékgép lesz lokál minimum egy gyárilag oc-zett gtx 670-essel(úgy már jóval jobban megéri mint a 680as), és alapesetben i7 3770k procival.A gép többi alkatrésze is minőségi lesz természetesen, különösen a táp és az alaplap.Szeretnék egy jó 2évig most mindenféle kompromisszum nélkül úgy gépezni hogy ne azon kelljen agyalnom mit veszek legközelebb a gépbe

Lényeg hogy egy ilyen konfigba alap dolognak tartom az ssd-t, de abból igazán csak a sebesség számítana, mivel csak az oprendszer lesz rajta(meg ugye a progik amik kellenek)
Háttértárnak pedig bőven elég lesz egy Terrás sata III-as Seagate

Na most jön amit nem értek :B Pedig böngészgettem a topicot, és az első kiemelt hozzászólást is a-tól Z-ett-ig :B

Első körben azt kérdezném hogy Win7(nem szimpatikus a 8 valamiért egyáltalán)-alá mekkora ssd-t ajánlotok minimum?Itt most a méretre gondoltam ugye mert egy idő után hízik a rendszer és a kellék, meg vezérlőprogramok is hizlalják ugye.

Aztán a lényeg....Azt nem értem, hogy ha nem arra telepítem majd a játékokat, hanem a HDD-ra akkor most nem lesz gyorsabb a töltési idő meg ilyenek?Ez nekem valahogy nem áll össze sehogy sem.De lehet csak a hülye logikám :(((
Szóval adott egy ssd ami az oprendszeré és programoké, és ott a HDD ami a tároló, és a játékoknak a telepítési hely.
Hogy a fenébe lesznek gyorsabbak a játékok is ha nem az ssd-re vannak telepítve? :((( Közben azért hozzáteszem hogy azért kérdem mert nyilván csúcskonfig esetén sincs az embernek adattárolásra annyi pénze mint amennyibe mondjuk egy 512Gb-os ssd kerül

Tehát nem értem.Abban az esetben ha az ssd-t az oprendszernek szánom csak úgy hiszem logikátlan hogy a játékokra bármilyen hatása legyen

Még egyszer elnézést a bugyuta felvetésért és kérdésért, de ezt egyszerűen nem értem :( :B

(#7748) szeva000 válasza Rocky100 (#7747) üzenetére


szeva000
addikt

Most mit kell ezen agyalni...ami az ssd-n van gyors lesz,ami a hdd-n ugyanúgy lassú:D...nagy fizika...
Inkább vennél a 3770k helyett egy occsóbb 3570-et amivel még 5év múlva is játszhatsz és a és abból a 30k megmaradót dobd egy nagyobb ssd-re.
Fel kellne fogni,hogy egy i5-ös legalja is feleannyiért megeszi kilóra a játékokat...a 3770 nem játékra,hanem munkára való :K

(#7749) nyinya válasza ablack (#7730) üzenetére


nyinya
tag

Köszi szépen ablack és kerekfej!
Corsair GT -t veszek majd :)

Öreg gamer

(#7750) zsírsámán


zsírsámán
senior tag

Ahogy egyre többet olvasok vissza a fórumban, kezdek egyre jobban elbizonytalanodni :DDD
Kiírtam a lehetőségeket, amik közül szemezgetek, de dönteni nem igen tudok. :W
corsair force 3
corsair force GT
ocz agility 3 és 4
ocz vertex 3 és 4
kingston hyperX 3K
kingston V+200
Samsung 840
Patriot Pyro

Mindegyik 128 gb (vagy120) Amikhez találtam, olvastam tesztet, de sajnos nem értek hozzá, így nemtudom melyik lenne jó. HDD-ről váltok, így jelenleg nincsenek nagy igényeim, mindössze annyit szeretnék, hogy viszonylag sokáig biztosan elboldoguljon. Ti melyiket választanátok a helyemben? :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.