Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#6451) csiky válasza jeni (#6448) üzenetére


csiky
tag

Köszönöm.
Rendeltem egy 830-ast :)
Hétfőn át is vehetem

Két út vezetett az őszi erdőn, de nem mehettem végig mind a kettőn.

(#6452) vendingo válasza Bodor (#4703) üzenetére


vendingo
veterán

Még 1x-r köszi az ajánlást!

Ma megrendeltem egy 128 gb-os 830-ast.
A Crucial és a samu között vacilláltam.
A jelenlegi v200-al kell majd valamit kezdenem. Lehet tűzre dobom ;]

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6453) Balage76 válasza masholnap (#6450) üzenetére


Balage76
senior tag

Itt megtalalod, az 5372-es hozzaszolas.

(#6454) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Tegnap este megérkezett a 256gb-os 830as samsung ssd. Windows8at feltettem, meg beállítottam azokat a dolgokat, amiket az első hozzászólásba leírtak.
Köszönöm a segítséget, további szép napot. :)

(#6455) masholnap válasza Balage76 (#6453) üzenetére


masholnap
senior tag

kösziszépen

(#6456) Sanya


Sanya
nagyúr

egy verbatin 128gb-os ssd (sata2 talán) megéri az árát, ami 24999?
info: [link]

[link]

számlásan ennyi most a mediamarktban

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6457) Sanya válasza Sanya (#6456) üzenetére


Sanya
nagyúr

most látom, hogy egyáltalán nem :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6458) jeni válasza Sanya (#6457) üzenetére


jeni
félisten

sata II a verba
akkor inkább OCZ Vertex 3 és az sata III-as

(#6459) kerekfej válasza Sanya (#6456) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem nem rossz SSD semmiképp se, megbízható a márka, de olyan 18k lenne a reális ára.

Erre nézz rá még!

[ Szerkesztve ]

(#6460) Bodor válasza zsoltyyy (#6454) üzenetére


Bodor
veterán

Csak túlzásba ne vidd a beállítgatást, mert elveszted az SSD gyorsaságát...
Win 8 alatt ennyi amit meg kell tenni...

(#6456) Sanya: Milyen gépbe kellene?

Egyes hozzászólást olvastad ? Sok információ, és konkrét ajánlás is van benne, nem csak a Samsungok jók...

(#6461) Hunreal


Hunreal
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy 250 gigás SSD-t. 40 ezrem van rá. Mit tudnátok ajánlani? Windows lenne rajta+progik, játékok és mellette pedig 1 TB vinyó háttérnek.

Üdv, Hunreal

Ui: Soha nem volt dolgom SSD-hez, tök h*lye vagyok hozzájuk, ezért pls ha valamit nem jól csinálok, jelezzetek. Köszönöm.

(#6462) Bodor válasza Hunreal (#6461) üzenetére


Bodor
veterán

tök h*lye vagyok hozzájuk,

Akkor egy kis olvasnivaó, a cikk végefelé konkrét ajánlással.

(#6463) Redplee


Redplee
senior tag

nagy a gáz..

minden ok, de a magician softwaret nem tudom feltelepíteni windows 8 ra.. azt írja nem jó windows verzió.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#6464) Bodor válasza Redplee (#6463) üzenetére


Bodor
veterán

Annyira nem gáz, mert felesleges feltenni, semmi különöset nem csinál. Ha Te is tapasztalatot szeretnél szerezni róla, akkor tedd fel WIN7 kompatibilis módban, mert úgy menni fog.

Win 8 alatt ennyi amit meg kell tenni...

[ Szerkesztve ]

(#6465) Redplee válasza Bodor (#6464) üzenetére


Redplee
senior tag

köszönöm :)

ezt kaptam, ez rendben van?

illetve, ez a HDD sentinel ahogy látom fizetős, esetleg free alternatíva?

nagyon hálás vagyok! :R

[ Szerkesztve ]

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#6466) Bodor válasza Redplee (#6465) üzenetére


Bodor
veterán

Ellenőrzésre elég a HDS 30 napos próba változata is szerintem.
Általában CrytalDisMark programmal szoktunk tesztelni, azon jobban lehet látni, összehasonlítani a tesztadatokat, ha olyat linkelsz az jobb lesz. De ne ide, mert nem ebbe a topikba tartozik, ha már van SSD-d, hanem a Flash SSD topikba.

Üdv

(#6467) jeni válasza Hunreal (#6461) üzenetére


jeni
félisten

üdv
40 000 Ft alatt boltban nem kapsz semmilyen 256GB SSD-t.
Ami van az a akciós Samsung 840 + Win 8 Pro upgrade az akvában és az edigitál boltban.

OCZ Agility 3 240GB 42000 Ft
OCZ Agility 4 256GB 47000 Ft

esetleg az aprón találni egyéb forrásból beszerzett új és használt SSD-k amelyek 40000 Ft alatt megvehetőek.

pl. ez

[ Szerkesztve ]

(#6468) kerekfej válasza Hunreal (#6461) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 840 250GB SSD SLC + Windows 8 Upgrade 47k
Olvasási 540 MB/s - írási sebesség 250 MB/s

Samsung 830 256GB SSD MLC 46k
Olvasási 520 MB/s - írási sebesség 400 MB/s

Windows 8 Pro Upgrade 18k (Az eredeti Windows XP, Vista, 7-et tudod frissíteni)

[ Szerkesztve ]

(#6469) Riddle


Riddle
tag

Üdv Mindenkinek !

Segítségeteket kérném, SSD meghajtó választásában, mivel elbizonytalanodtam itt a fórumot olvasva, hogy Samsung 830 vs. 840 :F :U

Mivel nem találtam 830 asból, 128 GB -at, ott ahol a gépbővítést tervezem (tehát nem az adatlapon látható konfighoz rendszer disk nek, PS, LR -hez), örültem a hírnek, hogy semmi gond itt a 840 es, amibe ráadásul dupla annyi cache van, de mivel olvastam hozzászólásaitokat, így nem tudom merjek e a 840 es mellett dönteni, vagy a 840 Pro az jó :U :F

Win 8 nem izgat, tehát nem emiatt :B

Mivel első SSD -m lesz, beépítő kerettel, vagy nélküle ésszerű beszerezni, vagy az csak a laptopnál lenne lényeges :F :U

előre is köszi a segítséget,

Riddle ;) :B :K

[ Szerkesztve ]

''A legkiválóbb is tartson nyitva egy ajtót a barátságnak, a segítség fog belépni rajta'' Grotius Hugo

(#6470) Bodor válasza Riddle (#6469) üzenetére


Bodor
veterán

Mivel nem találtam 830 asból, 128 GB -at

Lehet azt azért még kapni. [link]
[link]

[link]

Kiszállítás is van.
Persze kifizetheted a 840pro-ért a 38K -t ha sok felesleges pénzed vande teljesen felesleges, mert tulajdonképpen nem kapsz többet, mert csak egy átcimkézett 830-as tulajdonképpen.

Beépítőkeret pont laptophoz nem kell, asztali gépbe illik, és pár száz forintért beszerezhető külön.

(#6471) gOldie


gOldie
tag

sziasztok, a segitsegeteket kernem, ti melyik márkát/tipust ajanljatok nekem?
1-ár min 15 max 30
2-60 vagy 120GB körüli méretekre gondoltam, amelyiket jobban megéri
3-win7 de inkább win8 alá
4-5-asztali gép, sata-2 (asus p5b), majd egyszer a jövőben fejlettebb architektúra alá is vinném (nem probléma most a régi alaplap?)
6-keretre sztem nincs szükségem, feldobom a jelenlegi hdd tetejére, nem mozgatom a gépem
+kérdés, hogy kingston v200 v+200 és v200+ plusz között van különbség, vagy csak a hirdetésekben szerepel több féle képpen irva ugyanaz a termék? (olvastam, hogy a v+200 ajánlott)

előre is köszönöm a segítséget.

Boldi

(#6472) Bodor válasza gOldie (#6471) üzenetére


Bodor
veterán

A nagyobb mindenképpen jobban megéri hosszú távon, a kérdés, hogy mennyit szánsz rá.
25 körül már kaphatóak 120 Gb-os SSD-k, lásd az egyes hozzászólásban ajánlottakat!!

Kingston V+200 is ilyen , a sima V200-at nem érdemes megvenni, mert problémás.

(#6473) jeni válasza Bodor (#6470) üzenetére


jeni
félisten

Mivel nem találtam 830 asból, 128 GB -at

Lehet azt azért még kapni.[link]
[link]
[link]

Kiszállítás is van.
Persze kifizetheted a 840pro-ért a 38K -t ha sok felesleges pénzed vande teljesen felesleges, mert tulajdonképpen nem kapsz többet, mert csak egy átcimkézett 830-as tulajdonképpen.

A 840 Pro-ra a gyártó 5év garanciát ad.

Ha 840-t Prot vennéd akkor már csomagban érdemes megvenni és kapnál hozzá egy Win 8 Pro upgrade-t az akvában. amit esetleg eltudsz adni később,így lehet,hogy aárban ott lennél mint a 830-s cuccal. Edigital bolt

Beépítőkeret pont laptophoz nem kell, asztali gépbe illik, és pár száz forintért beszerezhető külön.

Kétségtelen tény,hogy minél gyorsabban rendeld meg a 830-s mert kiszórják minél előbb azokat.

Boccsi ,hogy belinkeltem ide :R

(#6474) Bodor válasza jeni (#6473) üzenetére


Bodor
veterán

Hát igazad van, így teljesebb a kép.

(#6475) Chaser


Chaser
titán

Samu 840-ről lehet tudni valamit? a pro verzióról olvastam, a másikról csak annyit tudok, hogy valami új tech-re alapul, TLC. Ez jobb/rosszabb mint az előd 830 MLC elve? Mert olyat vettem volna, de azt már sikeresen nem lehet kapni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6476) jeni válasza Chaser (#6475) üzenetére


jeni
félisten

Szia
A válasz a sima 840-re Fire/SOUL/CD által letesztelve

amúgy még kapható 830-s 128GB olvassál vissza korábbi írásokat pár sorral lejjebb és ott vannak megadva elérési helyek ahonnan még rendelhetőek.

(#6477) Chaser válasza jeni (#6476) üzenetére


Chaser
titán

Amit így elsőre látok, hogy írásban lassabb, ami nem feltétlen nagy érvágás. Az érdekelne a TLC-ről mit lehet tudni?
Egy boltban vásárolok, ott nincs 830 és nem tudnak már hozni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6478) jeni válasza Chaser (#6477) üzenetére


jeni
félisten

amit lehet tudni a simáról az a rövidebb élettartam és lassabb írás
a megbízhatóságról mivel friss cucc,egyelőre nincs hír
lehet futárral rendelni,sőt van olyan boltok amelyek akcióban a futár díját elengedik.

[ Szerkesztve ]

(#6479) Chaser válasza jeni (#6478) üzenetére


Chaser
titán

Nem jól hangzik:) Samu 830 mennyire megbízható? Találtam egy újat apróban aminek elfogadható az ára az 1 hó gar mellett.
Nem futározok, ha vissza kell küldeni nem ér annyit az egész, garfutár meg csak iponnál van. Ahol meg vásárolni szoktam beviszek valamit hogy rossz meg se nézik, adnak másikat vagy levásárolom másra.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6480) jeni válasza Chaser (#6479) üzenetére


jeni
félisten

830 a legmegbízhatóbb,persze az is elromolhat

(#6481) miroon


miroon
aktív tag

Sziasztok.

Épp most tervezem,hogy karácsonykor meglepem magam egy SSD-vel az asztali gépembe. :D

Amit már tudok,hogy mindenképpen SATA III-ast fogok venni. De nem tudom milyen ssd-t kellene vennem,ami gyors is,és nem túl drága. Csak a rendszer lenne rajta meg pár program szóval én úgy gondolom erre a 128gb-os változat elég lenne.

Ti "okosok" mit ajánlotok asztaligépbe? :)

iPhone 13 Midnight Black

(#6482) jeni válasza miroon (#6481) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Mennyi zsetonod van rá,kell-e Win 8 Pro op.rendszer hozzá?Mivel akciós most egybe csomagként a Samsung 840 SSD (tartósságban és írási képességben gyengébb a 830-nál) + WIn 8 pro,természetesen a 830-s SSD az jobb cucc,de azt csak simán veheted,és az most 27000 Ft körül megvehető.
Milyen asztaliba tennéd? Alaplapod típusa?

Esetleg az OCZ Vertex 3 ami 3000 Ft-al olcsóbb,és adnak hozzá keretet a pc gépbe való rögzítésre.
Ha 830-s Samsung elég lenne neked és az kell,akkor gyorsan rendelj az Ipontól,vagy a A4Teamtól,mert kifogyóban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#6483) fesii válasza jeni (#6482) üzenetére


fesii
aktív tag

Sziasztok
SSD vásárláson filózok régóta
Lapom gigabyte p61-usb3-b3
Csak sata 2-es port van rajta sajnos!
Kettővel szemezek jelenleg: Az egyiket csak az aquanál látom [link] Itt kapok, hozzá win8-at aminek örülnék is de nem tom, hogy maga az ssd mennyire megbizható, mert nem akarom, hogy juppii van win8-am csak épp az ssd egy kalap szar..
A másik választott lehet ez Ha jól emlékszem ehez nem jár beépítőkeret és ugye win8 se..

UI: iponon csak én nem találtam ezt az ssd+win8 kombót?

[ Szerkesztve ]

(#6484) jeni válasza fesii (#6483) üzenetére


jeni
félisten

a Samsung 840-s lassabb és TLC-s,így az élettartalma rövidebb mint a MLC-s változatnak.

Ha nem szükséges a Win 8 Pro Upgrade,akkor az OCZ Vertex 3-ehhez van alapból beépítő keret,a Samsung 830 128GB(ha van még a boltokban-Iponnál megvehető még)
Kingston +V200,Corsair GT,Crusail M4,stb...
nézd meg az legelső beírást amely ott szerepelnek javallott SSD-k Windows7/8 alá.

(#6485) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Üdv!
120-128 GB SSD-t szeretnék venni max 35e Ft-ig. Az alábbiakat céloztam meg, de nem tudom eldönteni mégis melyik lenne a legjobb ár/érték arányban?
Corsair 120GB Force 3 CSSD-F120GB3A-NB
Corsair 120GB CSSD-F120GBGT-BK Force GT
Intel 120GB s330 SSDSC2CT120A3K5
Intel 120GB SSDSC2CW120A310
Samsung 128GB MZ-7PC128B
Samsung 128GB MZ-7PC128N/EU
Win 7-hez lenne, asztali gépbe SATA II-es laphoz (Gigabyte EP35-DS3P). A rendszert + adobe-s cuccokat futtatnám róla, meg esetleg játékot.
PCX-es árakat néztem, a samsungok a legolcsóbbak, épp ezért jobban is "félek" tőlük. A Force 3 jónak tűnik árban is, de az intelben talán jobban bíznék.

Plusz egy kérdés, formázás után a 20%-nyi szabad helyet még levonva kb mennyi szabad hely marad 120 gigából (úgy hogy nincs rajta a rendszer sem)?

Kösz!

(#6486) Hunreal


Hunreal
tag

Mi a különbség a SAMSUNG 256GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC256B/WW és a Samsung 840 250GB SSD SLC + Windows 8 Upgrade között (leszámítva a windows 8-at)? Techniailag melyik a jobb? Melyiket érdemes megvenni?

Illetve harmadik versenyzőként milyen a OCZ Agility 4 256GB? Összesítve a három ssd közül melyik a legjobb választás?

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

Üdv, Hunreal

(#6487) Sanya


Sanya
nagyúr

sata2-es laptoppal menne egy sata3-as samsung 830-as ssd? 128gb

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6488) jeni válasza Sanya (#6487) üzenetére


jeni
félisten

Sanya
jaja csak sata 2-s eredményt kapnál egy sata II lapra kötött sata III SSD-vel

Hunreal
A Samsung 830 MLC-s az gyorsabb,hosszabb élettartalmú mint a sima 840 TLC-s SSD mivel abban más chip van vagyis egy gyengített SSD,kisebb írási képességgel,rövidített élettartalmú azonos írások mellett értve.
Ugyanis túl jól sikerültek a 830-s SDD-k MLC vonalon.ami azzal egyenértékű az a 840 Pro SSD-k.

Ha vissza lapozol pár sort akkor találsz róla infókat az írási sebességről.

AZ OCZ Agility 4 az is új chipes és az még MLC nand az is jó minőség,de van olyan hír,hogy ha félig tele van lelassulhat,bár mintha ezt már firmware-vel orvosolták volna.

CarrGomm

A Corsair GT és a OCZ Vertex 3 azok javasolt cuccok és vannak a csomagban felfogató keretek,elvileg a Force 3-n is mellékeltek a csomagban.
A Samsung 830-s is nagyon jó ha az kell akkor még gyorsan rendelnék olyat mert kifuttatják, és már csak a 840 Pro-t tudod megvenni ami a 830-s átcímkézett változata.

Intel SSD-k is nagyon jó minőségi darabok de azok általában a legdrágábbak melyeket felsoroltál.

[ Szerkesztve ]

(#6489) Hunreal válasza jeni (#6488) üzenetére


Hunreal
tag

Köszönöm a segítséget! :) Akkor már kis is választottam. Marad a Samsung előző széria.

(#6490) KaiotEch válasza jeni (#6488) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Kifutó szériaként lehetne egy 128-as akció 17-ért :C

(#6491) CarrGomm válasza jeni (#6488) üzenetére


CarrGomm
aktív tag

Kösz!
Kicsit még jobban utánaolvasva azt hiszem mégis a Samsung lesz a nyerő. 26e Ft. Csak azt nem tudom még, hogy hogyan fogom a gépbe tenni, mert elvileg nincs hozzá semmi keret. Bár a gép nincs mozgatva, úh szerintem csak bedobom valahova.

(#6492) jeni válasza KaiotEch (#6490) üzenetére


jeni
félisten

OCZ Plus vagy OCZ Petrol azok voltak és vannak még akcióban :K

Akkor az OCZ Agility 4 a Vertex 3,a Vertex 4 és a Samsungok jöhetnek szóba nálad

CarrGomm

Így és így meg így

[ Szerkesztve ]

(#6493) KaiotEch válasza jeni (#6492) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De azok SandForce-osak, nem szimpik :N

Petrol elég gyengusznak tűnik a 320/130-as és IOPS-ben sem bajnok :)

[ Szerkesztve ]

(#6494) Bodor válasza KaiotEch (#6493) üzenetére


Bodor
veterán

Viccnek szánta, mert azt gondolta szerintem, hogy tudod, hogy ezek a legtrágyább SSD-k... :B

Egyébként Agility 4 és Vertex 4 állítólagos lassulásának utánajártam, és nem probléma, hagy ne menjek most bele a részletekbe. Szóval lehet ajánlani őket.

[ Szerkesztve ]

(#6495) KaiotEch válasza Bodor (#6494) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Csak utánajárással tudom, nem lehet az ember minden területen profi :P

Mind1 figyelemmel kísérem a topicot, és ha lesz ilyen áron 830-as(márpedig akár mérget vennék rá[tudom sokan szeretnék is ;] ], hogy mivel kifutó termék lesz még akciózva).

[ Szerkesztve ]

(#6496) jeni válasza Bodor (#6494) üzenetére


jeni
félisten

Viccnek szánta, mert azt gondolta szerintem, hogy tudod, hogy ezek a legtrágyább SSD-k...
ragaszkodott a 17000 Ft.hoz :U ;]

KaiotEch

kéz alatt,szürke importos árú esetén,na jó esetleg használtan bontottan lehetséges annyiért. :C :K

[ Szerkesztve ]

(#6497) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Kérdeznék valaki, hogy a KINGSPEC, vagy a KINGFAST SSD-k nem számítanak gagyi, noname-eknek?
Köszi!

(#6498) jeni válasza Vegitaa (#6497) üzenetére


jeni
félisten

hello
ha megveszed akkor megtudjuk jók-e azok? :U
NAAAAA ezek után is megakarod venni?!?!?!?!?!?!
miért nem a kitaposott ösvényt járod?

[ Szerkesztve ]

(#6499) Vegitaa válasza jeni (#6498) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Például?

(#6500) Vegitaa válasza jeni (#6498) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Oppá. Értem...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.