Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#6401) Mezoo válasza Bodor (#6400) üzenetére


Mezoo
csendes tag

:D

Ha SSD-t akarok venni akkor miért is ne a "Milyen SSD-t vegyek?" topicba írjak?:)

ahogy láttam mások is megtették,csak éppen más márkáról érdeklődtek.

sorry!

(#6402) Bodor válasza Mezoo (#6401) üzenetére


Bodor
veterán

Hát ezen lehetne vitatkozni, de felesleges. ( tapasztalatok után érdeklődtél pontosan, és nem a vételi szándékodat jelezted, tapasztalatokat meg olyanok nem szoktak itt megosztani, akiknek még nincs is SSD-jük, mert ugye többnyire olyanok járnak ide)

Szóval ha az a kérdés, hogy érdemes-e venni ilyen SSD-t , akkor az a válasz, hogy nem, mert már a specifikációja alapján annyira gyenge, hogy nem is vett ilyet senki sem tudtommal, ezért nincs is vele kapcsolatos tapasztalat.

Egyes hozzászólás elolvasása javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#6403) Mezoo válasza Bodor (#6402) üzenetére


Mezoo
csendes tag

Talán azért érdeklődöm a tapasztalatok után,mert venni szeretnék?:)
és mertem feltételezni,hogy olyanok válaszolnak a kérdésekre,akik értenek hozzá!(vagy van már róla tapasztalatuk!!!,hiszen ha nem lenne, mégis honnan tudna válaszolni a kérdésekre? vonatkozik ez bármilyen topicra!)

amúgy tényleg felesleges a vita! mert csak kérdeztem valamit,amire aztán meg is kaptam a választ,némi felesleges körítéssel.

(#6404) Bodor válasza Mezoo (#6403) üzenetére


Bodor
veterán

:R

(#6405) dewfah válasza Bodor (#6389) üzenetére


dewfah
tag

köszönöm szépen a tippeket, akkor az eredeti HDD helyén lesz az SSD, az ICY tray-be meg megy a vinyó! ;-)

(#6406) Bodor válasza dewfah (#6405) üzenetére


Bodor
veterán

Tetszeni fog... :C

(#6407) Bodor válasza Mezoo (#6403) üzenetére


Bodor
veterán

Módosítom a hozzászólásomat, illetve bocsánatot kell kérnem , mert összekevertem a Kingmax márkával. Szóval maradjunk annyiban, hogy nem szóltam semmit. Kingspec SSD-t nem ismerem.

(#6408) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Hali mindenkinek!

Elnézést, ha hülyeséget kérdezek, de sok helyen olvastam, hogy az SSD-n érdemes valamennyi területet szabadon hagyni, hogy értelmesen tudja végezi a háttérben a dolgát és ne csökkenjen az élettartama olyan gyorsan.

Ez csak akkor igaz, ha támogatja a TRIM vagy akkor is ha nem támogatja? (Intel X25-M G1)

Illetve még annyi, hogy amennyiben particionálom az SSD-t az is csökkenti a hatékonyságát? Tehát egy 80GB-os SSD-t 2x40 -re osztanék szét és az egyik 40-en a win7 lenne a másik 40-en meg 1-2 programocska, amit használok épp.

Előre is köszi a választ!

Üdv! L.D.

(#6409) Qru válasza Lord Dragon (#6408) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha trim-es akkor is érdemes 10%-ot üresen hagyni. Nem baj, ha nagyobb területen tud dolgozni a trim, az csak növeli az élettartamot.

Nem csökkenti a partícionálás de szvsz felesleges.

#nincsbennetarcsi

(#6410) Lord Dragon válasza Qru (#6409) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

De épp azt mondom, hogy az én SSD-m nem támogatja a Trim-et. :R Illetve van egy olyanom is ami igen (OCZ Vertex 2) és egy olyan is lesz hamarosan ami nem (Intel X 25 M)

Partícionálni mindenképpen akarok, ha nem származik hátrány belőle, mert az nagyon zavar, ha a windows-al együtt rumlisan minden 1 partíción van és ha esetleg később formázni akarok, ami bármikor megeshet, mert a windows már csak ilyen, akkor ne kelljen már mindent átmásolni előtte egy másik gépre és aztán visszamásolni.... a D meghajtón elfér minden amit használok, a C meg csak a windows-é. Oda soha semmi nem rakok csak a winfost és a progikat oda telepítem. :R Szerintem így átláthatóbb sokkal és rendezettebb is (legalábbis nekem).

Tehát akkor TRIM-et nem támogató SSD-nél is érdemes szabadon hagyni?

(#6411) Qru válasza Lord Dragon (#6410) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor is. Attól még a wear leveling működik pl...

"A piacon kaphatóak TRIM-et nem támogató SSD-k is. Ezek vagy az első generációs, 2008-ban és azelőtt megjelent típusok, vagy a nemrég bemutatott Toshiba-vezérlő köré épülnek (a vezérlőkről később), amelyek a TRIM helyett/mellett (egyelőre nem tudjuk biztosan) egy belső optimalizációt tartalmazó algoritmust használnak, és a TRIM-től függetlenül képesek a maximumon tartani az SSD írási sebességét."

[link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6412) Lord Dragon válasza Qru (#6411) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

:R

(#6413) Jok3r1985 válasza Qru (#6409) üzenetére


Jok3r1985
tag

Ehhez kapcsolódó kérdés, 60 gb-s ssd egyszerűen nem tudok se 10 se 20% szabad helyet hagyni mert kell a tényleges 55gb. ez mennyire csökkenti az életét? gondolom a 3 év gari végéig így is ki kell húznia,nem? 3-4 év múlva meg már úgysem érdekel, addigra 512 gb-set kapot ennyiért...
ocz vertex 2 60gb

(#6414) Qru válasza Jok3r1985 (#6413) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor mit szóljak én a 32GB-os ssd-mel?! :D Azon pláne nem egyszerű a 10%-ot üresen hagyni.

Bőven kibír így is 3 évet, de még 5-öt is simán. Esetleg némi lassulás előfordulhat a végefelé de az nem lesz érezhető (max mérhető).

#nincsbennetarcsi

(#6415) Bodor válasza Jok3r1985 (#6413) üzenetére


Bodor
veterán

Hibernálás, lapozófájl rendszervisszaállítás , igény szerint le van tiltva ?

Ezekkel elég sok tárhelyet fel lehet szabadítani, ha nem feltétlenül szükségesek.

Ha nem megy a TRIM, mert nincs hely ahol dolgozzon, akkor nem az élettartam rövidül, hanem maximum lassabb lesz egy kicsit az SSD. ( élettartam csak az írási ciklusok mennyiségétől függ, persze az is igaz, hogy ha nem megy a TRIM, akkor egy kicsivel több lesz a írás :R , de tényleg nem számottevően )

De ez a téma itt elég off. Flash SSD topikba való.

[ Szerkesztve ]

(#6416) Redplee


Redplee
senior tag

(#6397) -re valaki tudna egy megnyugtató választ adni?
Időközben már megrendeltem, így remélem nem fogok nagy akadályba ütközni holnap, amikor beszerelem és tenném rá win8at..

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#6417) szeva000 válasza Redplee (#6416) üzenetére


szeva000
addikt

Jó lesz az SSD...
Sokat nem kell tenned,biosban az ahci módot bekapcsolni,restart és mehet a win8 rá.(ha tudja a lap)...

(#6419) kerekfej válasza Mezoo (#6399) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerintem eléggé felejtős SSD az.

(#6420) Redplee válasza Bodor (#6418) üzenetére


Redplee
senior tag

:R

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#6421) Redplee


Redplee
senior tag

hu ettől a marvell dologtól félek, mert ezen az van az tuti :|

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#6422) Bodor válasza Redplee (#6421) üzenetére


Bodor
veterán

Ne félj tőle, jó lesz!

(#6423) futo001 válasza Mezoo (#6399) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Én pár napja vettem egy Kingspec C3000-120-at. (SATA3, 120GB, normál méret, MLC NAND Flash, Sandforce SF-2281, TRIM, NCQ)
Egy Lenovo T400-ba került be, ketté lett partícionálva, a ghost a leválasztott partícióra került. Eddigi tapasztalatok pusztán felhasználási tapasztalatok, semmi mérést nem végeztettem progival, nem is hiszem, hogy fogok, nekem az érzet számít.
Ghost készítése a rendszer partícióról (24GB): HDD 17 perc 42 másodperc, SSD 5 perc 53 másodperc
Windows boot, minden telepített driverrel és utility-vel: HDD 2 perc, SSD 28 másodperc (ez a teljes idő a bekapcs gombtól amiből kb 20mp fix a BIOS miatt)
Half Life 2 EP2 betöltése: HDD 43mp, SSD 13mp.
Comodo Dragon, Explorer, Nero, Word 2010 indítás után rögtön megjelenik, nem érzékelhető a töltés.

Nekem eddig teljesen OK, 17e-t megért 3 év garral, igaz, a végleges helye egy külső ház, hogy cipelhető cucc legyen. :)

A Samsung 830 128GB érzetre nem produkál többet SATA2-őn a betöltési időkben, mérve biztosan mutatna különbséget (ez került véglegesen a laposba, köszönet az ajánlásért).

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#6424) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Vennék 120 Gb méretű megbízható , normális vezérlőjű ssd-t sata3-ast.
Mit érdemes venni? Maximum 25K-t szánok rá.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#6425) Qru válasza Ace Ventura (#6424) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

[link]

#nincsbennetarcsi

(#6426) Ace Ventura válasza Qru (#6425) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Éppen az OCZ Vertex 4-et néztem, mert ezt a samut nem ismerem.
A win 8 upgrade mit takar?

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#6427) kerekfej válasza Ace Ventura (#6424) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 840 120GB SSD SLC + Windows 8 Upgrade 24k
Olvasási 530 MB/s - írási sebesség 130 MB/s

Samsung 830 128GB SSD MLC 27k
Olvasási 520 MB/s - írási sebesség 320 MB/s

Windows 8 Upgrade 18k (Az eredeti Windows XP, Vista, 7-et tudod frissíteni)

[ Szerkesztve ]

(#6428) seagate84


seagate84
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget Agility4 és Vertex3 közül a Vertex3-at vettem meg:)

(#6429) Qru válasza Ace Ventura (#6426) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

XP/W7-ről ingyen upgrade-elhetsz W8-ra. Kvázi ingyen kapod mellé a legújabb MS OS-t.

mod:

A Vertex 4 is jó, ha nem kell W8 akkor azt is veheted.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6430) Bodor válasza Ace Ventura (#6426) üzenetére


Bodor
veterán

Vertex 3 vagy 4 szerintem is jó választás.( ahogy az egyesben ajánlott többi is)
A Samsung 840-es széria még nagyon új, és nem is annyira tartós( mármint a sima és nem a Pro változat), még kellene idő, hogy kiforrja egy kicsit magát, és bátran lehessen venni. Persze ha fontos a WIN8 upgrade, akkor be lehet próbálni, ha baj van, akkor ott a garancia.

(#6431) altoalto


altoalto
tag

Sziasztok!

Legyszi mondjatok velemenyt errol a masik topikban ajanlott SSD-rol! Gamer gepbe kene bepattintani. Laikus vagyok 100%-ban :)
Olyan SSD, illetve vinyot kepzelnek el amelyik jatekokra lenne kihegyzve es nem tekergeti/lassitja allando keresgelessel, toltogetessel a rendszert, hanem ha "csettintek egyet" minden adat egy "1-2" masodperc alatt rendelkezesre all.

Elore is koszi!

ASROCK B75 Pro3 alaplap v Asus P8H77-V vagy a ASRock H77 Pro4/MVP
I7-3770 Proci,
SAMSUNG 120GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7TD120BW,
HDD: WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX
Be Quiet! Straight Power E9 CM modular - 480 Watt tap,
Fractal Design Arc Midi Tower haz,
ARCTIC COOLING Freezer 13 PRO
Zotac GTX 680 VGA
8192MB - 8GB / 1600MHz Corsair Vengeance LP KIT CML8GX3M2A1600C9

(#6432) KaiotEch válasza altoalto (#6431) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Én 830-ast vennék, de Bodor kolléga majd ajánl, bár ha picit visszaolvasol, ott a válasz :K

(#6433) szeva000 válasza altoalto (#6431) üzenetére


szeva000
addikt

Én meg egy force GT-t...

(#6434) Bodor válasza szeva000 (#6433) üzenetére


Bodor
veterán

Én meg azt mondom, hogy az egyesben található konkrét ajánlásban szereplők közül bármelyik jó , lehet az akár a Samsung 830-as, vagy a Corsair GT is....

(#6435) kerekfej válasza altoalto (#6431) üzenetére


kerekfej
addikt

Egy tipp a legmegbízhatóbb Samsung 830-asra!

(#6436) altoalto


altoalto
tag

KaiotEch!
szeva000!
Bodor!

Thx a hozzaszolasokert! :)

Pl. a Samu 830-as ajanlas igaz a 240Gb-os verziora is? Azon tunodtem, h nem lesz e kicsi egy 120-as? Hamar felszalad 7-8 jatek, es gyorsan megtelik az a 120 Gb. Pontosan melyik tipusra gondoltatok? Eleg sokfele betujelut arulnak.

Az argepen "istenitett" OCZ Agility 3 SATA III 2.5" SSD 120GB (AGT3-25SAT3-120G)
Ocz szeria felejtos?

(#6437) kerekfej válasza altoalto (#6436) üzenetére


kerekfej
addikt

240Gb-os verzió nem létezik!

Ezek léteznek:
Samsung 470 256GB
Samsung 830 256GB
Samsung 840 250GB
Samsung 840 Pro 256GB

[ Szerkesztve ]

(#6438) altoalto válasza kerekfej (#6437) üzenetére


altoalto
tag

Thx! Bocs elirtam!

(#6439) Bodor válasza altoalto (#6436) üzenetére


Bodor
veterán

Samsungból ezt a típusszámot keresd, ez a legolcsóbb.
SAMSUNG 256GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC256B/WW
Agility 3-ra is nyugodtan benevezhetsz.
vagy Vertex 3-ra, vagy Agiliy 4-re. Mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#6440) altoalto válasza Bodor (#6439) üzenetére


altoalto
tag

Halas koszonetem! A Samut valasztom, mert ezt a markat ismerem es a nagy LCD tv-m is ilyen. Amen! :)

(#6441) Redplee


Redplee
senior tag

tudom hogy off, de a hdd-s problémánál nem válaszoltak, és a hiba végül is ssd miatt indult el :D

eddig használtam a gépem úgy ahogy, van benne egy 1 terrás wd hdd.
van egy 500gb-s ugyan ilyen wd-m is. az egy másik gépben volt. de arra már nicns szükségem, így az adatokat át akartam másolni erre.. betettem a gépbe, bedugtam a power kábelt és a satát, és úgy nem indul el a windows...
az 1 terrásról bootol, a windows betöltése képernyő közben pedig megáll az élet. várok 5 percig, akkor sem jön be a windows, a jelszókérős rész. mi leheet a baj?
amint kihúztam a 2. hdd-t, egyből jó lett a windows... help, mert át szeretném pakolni a cuccokat, és az 500GB-s at pedig eladnám, mert nincs rá szükség, és 100% kondíció

ez pedig amiatt van, mert ma jön meg a samsung, és végig olvastam itt a tippeket. az 1terrásat akarom meghagyni,az ssd pedig lesz awindowsé.

meg pl csináltam azokat a dolgokat már most, amiket írtatok (ahci mód), mert eddig ide módban volt összekötve a hdd a géppel, és azt írtátok, win7 nél már érdemes ahci. Na ja, csak úgy 1 vinyóról is alig bootolt a windows, utána meg 20 percig driver keresőzött, és olyan lassú volt a gép, hogy csak na.

most visszatettem ide-re, 1 vinyóval tökéletesen fut. Ha bedugom mellé a másikat is, a windows sosem akar bootolni.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#6442) Bodor válasza Redplee (#6441) üzenetére


Bodor
veterán

Ez nagyon nem ebbe a topikba való téma. Ha már van SSD-d akkor sem itt , hanem ebbe a topikban próbálkozz.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6443) csiky


csiky
tag

Hello,

Segítséget kérnék, mert nem tudok dönteni.

- Intel 330
- OCZ Vertex 3 vagy 4
- OCZ Agility 3 vagy 4
- Samsung 830
- Crucial M4
- vagy egyéb?

120/128GB-os kellene. Windows7/8 rendszer, Photoshop, dreamweaver és World of Warcraft futna rajta semmi más.

P7P55D-m van egyelőre, de cserélem P8P67-re

Melyiket ajánljátok? Tudom, hogy nincs különbség észrevehetően, de most inkább a személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi. Vertex4-ről pl olvastam, hogy 50% felett felére esik a sebessége...

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Két út vezetett az őszi erdőn, de nem mehettem végig mind a kettőn.

(#6444) Qru válasza csiky (#6443) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Crucial M4, gyors, jó és kellőképpen régóta van a piacon ahhoz, hogy bízonyítson.

#nincsbennetarcsi

(#6445) Bodor válasza Qru (#6444) üzenetére


Bodor
veterán

+1 a Crucialra !

Vertex4-ről pl olvastam, hogy 50% felett felére esik a sebessége...

Hülyeség... Gondolod, hogy benne lenne az ajánlottakban, ha tényleg így lenne... :N

(#6446) jeni válasza csiky (#6443) üzenetére


jeni
félisten

Szia

-OCZ Vertex 3 -nekem ez van a laptopomban-és kutya baja- még felfogató keretett is kaptam hozzá
-OCZ Agility 3-népszerű, olcsóbb
-Samsung 830-.ezt már nehezen kapni.
-Crucial M4
-Corsair GT- ez is nagyon ajánlott- PC gépben és ehhez is van keret alapból-.picit drágább.
-Kingston+V200

ha írnál árat,hogy mi a határ akkor tutibb az ajánlás feléd,hogy melyiket is kéne?

(#6447) csiky válasza jeni (#6446) üzenetére


csiky
tag

olyan 30k plafonra gondoltam (ha 31 akk nem fogok kétségbe esni)

Két út vezetett az őszi erdőn, de nem mehettem végig mind a kettőn.

(#6448) jeni válasza csiky (#6447) üzenetére


jeni
félisten

Vertex 3 a hardverker boltban azonnal
Samsung 830 az A4Team boltban 1 napon belül megkapod
Samsung 840 TLC-s új még
Agility 3
Corsair GT
Crucial M4
Kingston +V200

[ Szerkesztve ]

(#6449) Balage76


Balage76
senior tag

Az xtremesystems.org rendszeresen vegez tartosteszteket szinte mindegyik megjelent ssd termekkel.
Eppen most tesztelik a samsung 840-esbol a 120 GB-os valtozatat. Jelenleg 120 TB irasnal jarnak es az MWI most 1%-on van, tehat a gyarto ennyire tervezte az elettartamot. A teszt termeszetesen megy tovabb, igy idovel megtudhatjuk hogy valojaban mennyit bir a TLC technologia.

Ennek fenyeben, mindenki gondolja vegig, hogy mondjuk 5 ev hasznalati idod feltetelezve, napi 65GB iras neki keves vagy sok... Ez a 120 GB-os valtozat ugyanis ennyit tud, a nagyobbak ertelemszeruen ennel tobbet.

(#6450) masholnap válasza Balage76 (#6449) üzenetére


masholnap
senior tag

ezekért az eredményekért fel kell túrni a fórumot vagy el lehet érni egyszerűen?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.