Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#6101) Fire/SOUL/CD válasza ΞΔGLΞ (#6100) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hozz létre rajta 1 darab elsődleges partíciót. Amúgy minek frissítetted a FW-t, nem a legutolsó volt rajta?
(És ami fontosabb, mivel frissítettél és honnan szedtél le FW-t hozzá)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6102) Bodor válasza ΞΔGLΞ (#6100) üzenetére


Bodor
veterán

Ha már megvan az SSD-d, akkor itt a helyed!

[ Szerkesztve ]

(#6103) madamka3


madamka3
csendes tag

Sziasztok nem közvetlenül a témába vágó dolog de szerintem ti tudni fogjátok a választ a kérdésemre. Tehát van egy Lenovo G580GH 336132-es laptopom amit a nyáron vettem a ti javaslatotokra, az lenne a kérdésem hogy ebben SATA2 vagy SATA3 csatlakozó van? (fontos lenne a dolog mert szeretnék rakni a gépbe egy SATA3-as ssd-t és ebből derülne ki hogy van-e értelme a dolognak)

(#6104) ΞΔGLΞ válasza Fire/SOUL/CD (#6101) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Le kellett húzni a többiről a kábelt HDD-ről, ennyi volt baja.

(#6105) Bodor válasza madamka3 (#6103) üzenetére


Bodor
veterán

Nem hiszem, hogy ebben a topikban javasoltunk volna laptopot, de egyébként meg teljesen mindegy milyen SSD-t teszel bele. SATA2-essel sem lesz lassabb, és 3-assal sem lesz gyorsabb. SATA2-eseket meg már alig lehet venni. Válogass az egyesben ajánlottak közül.

(#6106) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Melyik SSD jön már 5 év garral?

Illetve van-e esetleg valamelyik gyártónak olyan gyári garanciája, amelyiknél hiba esetén mondjuk közvetlenül futárt küldenek házhoz a termékért? :-)

(#6107) #72042496 válasza mclaren777 (#6106) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem biztos, hogy kaphatóak itthon, ill. hogy minden üzlet megadja, de ezek azok, amelyekre a keresővel hirtelen rátaláltam:
- Crucial M225
- Intel 320, 520
- Plextor M3, M5
- Samsung 840 Pro

A futárszolgálatot passzolom, de ilyen szolgálatatása inkább a viszonteladóknak lehet, vagy plusz pénzért, vagy bizonyos értékhatár fölött. Az iPon-nál pl. létezik garanciafutár, a honlapjukon fenn vannak a feltételek, én nem tudom fejből.

[ Szerkesztve ]

(#6108) jeni válasza mclaren777 (#6106) üzenetére


jeni
félisten

ide tehető még a OCZ Vertex 4 sorozat 5év garival

(#6109) zazahoho válasza jeni (#6108) üzenetére


zazahoho
őstag

De arra vigyázzon melyik boltban veszi meg, mert a boltok többségében 3 évet adnak 5 évet csak az ocz Magyarország ad ill nagyon kevés bolt. Az árából már lehet sejteni melyik melyik.A nemzetközi 5 évet nem tudom hogyan lehet megoldani.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6110) student


student
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#6111) Anarkhon


Anarkhon
csendes tag

Sziasztok!
Asus P5K + Samsung 830 párossal nincs véletlenül valakinek tapasztalata?
Intel 82801IB ICH9 Sata2 -es vezérlő van a deszkán,1201 Bios-al.
Amit összeszedtem róla az az hogy Asus letiltotta valami licenc okok miatt az AHCI-t,nem is lehet vissza varázsolni csak cross flasheléssel ami után nem működik a hálókártya meg egyéb dolgok,vagyis nem ajánlott.
AHCI nélkül TRIM kilőve.
Igy akkor hogy nincs AHCI meg persze TRIM nyugodtan maradhatok XP-n? :DDD (miután particionáltam Win7 alatt az alignálás miatt)

[ Szerkesztve ]

(#6112) Bodor válasza Anarkhon (#6111) üzenetére


Bodor
veterán

Ez nem a topik témája, Ide látogass el , ha már megvan az SSD-d.

Egyébként meg maradj csak WIN7-nél, mert IDE módban is van TRIM. [link]

(#6113) Fire/SOUL/CD válasza Anarkhon (#6111) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"AHCI nélkül TRIM kilőve."
Ez nem igaz. W7 alap IDE driver-t kell használni és akkor lesz TRIM.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#6114) kenand válasza mclaren777 (#6106) üzenetére


kenand
veterán

Ahogy fejlődnek az SSD-k 5 év múlva úgy sem használ az ember ekkora SSD-t......felesleges a sok garancia

(#6115) #72042496 válasza kenand (#6114) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem mindenkinek kell ám valós vagy mondvacsinált okból a nagy tárhely, főleg nem rendszer alá, úgyhogy talán jobb lenne, ha ilyet csak a saját nevedben mondanál, köszi!

(#6116) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Sandisk SSD Extreme® SATA 3 (510 MB/s írás; 550 MB/s olvasás) 120 GB cuccról van valami infó? 29k-ért milyen vétel ez?
Vezérlőről vmi infót tudtok?
Köszi! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6117) jeni válasza kenand (#6114) üzenetére


jeni
félisten

SSD esetén szerintem nem is baj a nagyobb tárhely,sőt ha jól tudom,akkor a nagyobb tárhelyű SSD-k gyorsabbak,mint a kisebbek és a garanciából miért baj ha van rá 5év gari?
Nem megnyugtatóbb a dolog,még akkor is ha az a SDD akkor már nem ér annyit?

(#6118) dokken


dokken
tag

Samsung ssd 840 sata2 win8

Samsung HD 103SJ sata2 win8

akit érdekel win 8 pro upgrade írjon privátot

(#6119) jeni válasza dokken (#6118) üzenetére


jeni
félisten

ez sata II-ben tesztelve kaptad,kíváncsi lennék mit tudna sata III-ban?

igazán majd elválik az a 840 SSD mennyire stabil és mit tud majd gyakorlatban idővel később.

(#6120) Valdez válasza kenand (#6114) üzenetére


Valdez
őstag

Több hülyeséget ma már nem mondj, köszi....
Méghogy a garancia felesleges... :C

(#6121) Valdez válasza #72042496 (#6107) üzenetére


Valdez
őstag

Corsair Neutron GTX....

(#6122) szeva000 válasza dokken (#6118) üzenetére


szeva000
addikt

Én is vettem egyet,de fel sem bontom...eladóvá tettem már is:D
De sztem teljesen jó eredmények,nem vártam ennyit tőle...még lehet megtartom:)

(#6123) zazahoho válasza Valdez (#6120) üzenetére


zazahoho
őstag

Csatlakozom, corsair f120 3 hónapot agility3 1 évet bírt,szóval nem olyan rossz dolog a gari :N

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6124) LackoMester


LackoMester
addikt

cs Uraim, lehet kicsit OFF leszek ,
olyan problémám van, h. adott egy Force GT 120 SSD, nemrég pakoltam rá újra a Wint, megy is Ok is minden, de valami végett 30 GB eltűnt ( azt irja, h. foglalt ) de nem találom, h. mi foglalja.??
Mert szerintem semmi. :N Valakinek valami ötlete?

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#6125) Bodor válasza LackoMester (#6124) üzenetére


Bodor
veterán

Hát ez a téma itt tényleg nagyon off, de még a Flash SSD topikban is az lenne, mert szerintem nem SSD-vel összefüggő a dolog. Mihez képest "tünt" el a 30 GB?
Rejtett és rendszer fájlokat is megnézted? ( hibernálás, lapozófájl is foglalhat el helyet) Partíciók hogy néznek ki a lemezkezelőben?

(#6126) LackoMester válasza Bodor (#6125) üzenetére


LackoMester
addikt

Ok,
a rendszer visszaállitás be volt kapcsolva, ez foglat majd 20 Gb, valami végett a lapozófáj is a C- n SSD- n volt, áttpakoltam egy másik meghajtóra, most mát úgy nézem, OK minden. köszi a segitséget. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#6127) Bodor válasza LackoMester (#6126) üzenetére


Bodor
veterán

Rendszerbeállítás nem érdemes kikapcsolni, csak korlátozni a méretét. Lapozófálj-t nem érdemes HDD-re tenni,mert csak lassítja a rendszert, maradjon az SSD-n ha nagyon szükség van rá, de akkor is fix kis méretre állítva. 16 GB-nál ( már 8-nál is) meg egyébként is letiltanám.

(#6128) LackoMester válasza Bodor (#6127) üzenetére


LackoMester
addikt

ok, köszi úgy lesz :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#6129) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Még mindig vevő lennék egy aqua computerben vásárolt 840-es ssd mellé járó win 8 upd-re. csak bontatlan változat érdekel a win-ból.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#6130) masholnap válasza #72042496 (#6115) üzenetére


masholnap
senior tag

nagy kérdés, hogy az emberek inkább maradnak e helyi tárolásnál, vagy átköltöznek a felhőbe. biztonsági és kényelmi okok folytán a sokkal nagyobb ssd tárhelyek használata prognosztizálható

(#6131) Bodor


Bodor
veterán

Egy kis tájékoztatás, hátha valaki olvas is, mielőtt azt kérdezné, hogy melyik a leggyorsabb SSD.

Miben is jó az SSD? Mire is használjuk leginkább? Programok indítására...

Amíg az alábbi grafikonban nem lesz egy olyan elérhető árú SSD, ami számottevően ( mondjuk 6 mp helyett 3 mp-et látunk) gyorsabb a többinél, addig nem is értem, hogy miért kérdés a gyorsaság !!

[ Szerkesztve ]

(#6132) bladegery


bladegery
senior tag

Üdv!
Tervezek iponéktól vásárolni egy SAMSUNG 128GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC128B/WW ssdt.
Biztos hülye kérdés, de melyik a legolcsóbb kábel ami átviszi a sebességét?(iponon)

gergely-szabo.com

(#6133) csongi


csongi
veterán

Menteném a HDD-ről SSD-re a wint, de hibával leáll folyamatosan hibával, mi lehet a gond? Ellenőrzési hibára panaszkodik. Rendszer ellőnőrző.

[ Szerkesztve ]

(#6134) Bodor válasza bladegery (#6132) üzenetére


Bodor
veterán

Bármelyik SATA 2-es, mert nincs olyan, hogy SATA3-as. Attól függ, milyen hosszú kell. 30 CM vagy 60 cm.

De ez ugye nem a topik témája..

Ahogy (#6133) csongi kérdése sem.

Milyen programot használsz?

(#6135) #72042496 válasza masholnap (#6130) üzenetére


#72042496
törölt tag

A kényelmi okokban nem vagyok biztos (sok múlik majd az új oprendszereken és a felhős szolgáltatásokon), de abban sem, hogy az emberek odafigyelnének az adatbiztonságra. Csak felületesen követem a dolgokat, de az a benyomásom, hogy fokozatosan a felhő felé terelik a népet.

Persze, ahogy olcsóbbá válnak, nyilván terjedni is fognak az egyre nagyobb SSD-k. De ettől még a #6114 így, ex cathedra kijelentve, nekem igencsak abszurd marad. :)

[ Szerkesztve ]

(#6136) MPeter87


MPeter87
őstag

Üdv mindenkinek!

Vettem egy 128GB-s 830-as Samsung SSD-t és a Magician progi azt mondja, hogy nincs támogatott Samsung SSD a gépben. A listában ott van, de egy szép piros x van előtte.
Ez mitől lehet?
A progit néhány perce töltöttem le a samu oldaláról, szóval gondolom a legfrissebb.

Hátha itt előbb kapok választ. :B

(#6137) imotep03


imotep03
tag

Hali a WD Velociraptor megbízhatósága milyen?

(#6138) MPeter87 válasza imotep03 (#6137) üzenetére


MPeter87
őstag

Az HDD, nem SSD. :))

(#6139) imotep03 válasza MPeter87 (#6138) üzenetére


imotep03
tag

ez igaz, nem figyeltem melyik topik-ban vagyok. :)

(#6140) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Sziasztok!

SSD vásárlásán töröm a fejem. Eddig két kiszemeltem van. Az egyik a samsung 830 (256gb), a másik a 840 (250gb). Melyik ajánljátok, és miért?

(#6141) ViZion válasza zsoltyyy (#6140) üzenetére


ViZion
félisten

Az elsőt. 840 seriesből csak a pro-t szabadna venni. :R
Várom a PH! tesztet, de 840 az TLC, ami lassabb, kevesebbet bír elvileg.
Itt is van, TLC
Részletesebben. TLC-t egyelőre nem vennék, majd esetleg a következő szériából, vagy játékok alá, ahol írás nem nagyon számít.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6142) bladegery válasza Bodor (#6134) üzenetére


bladegery
senior tag

Én is meg voltam bizonyosodva erről, de ez elbizonyított.
Igazából nem sok különbség van árban, csak érdekel:)

@zsoltyyy, Vizion, Ma írtak róla.

[ Szerkesztve ]

gergely-szabo.com

(#6143) zsoltyyy válasza ViZion (#6141) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Köszönöm szépen a választ!
Én is pont ebben a pillanatban néztem utána, és a tlc-n nekem is megakadt a szemem...

(#6144) zsoltyyy válasza bladegery (#6142) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Tudom, de az a pro változat, arra meg nincs pénzem :N

(#6145) Bodor válasza zsoltyyy (#6144) üzenetére


Bodor
veterán

Szükség van 256 GB-os SSD-re? Miért csak a Samsungok között keresgélsz? Itt sok mindent megtudhatsz, és az ajánlásban sok SSD közül választhatsz.

(#6146) szeva000 válasza Bodor (#6145) üzenetére


szeva000
addikt

hejjj..csak megvettem a 840-est,de el is adtam még bontatlanul ma 20k-ért:D...így lett egy win8upgrade 4,5k-ért ami a lényeg volt...pedig ki szerettem volna próbálni....De lehet lesz még egy...igaz abból is a win8 upgrade kell:D

(#6147) hadogabi1 válasza szeva000 (#6146) üzenetére


hadogabi1
senior tag

A múltkor meg itt hisztiztél hogy biztos hogy nem kell samsung meg hogy 10 ért akarod eladni a win upd-t szavahihető ember vagy úgylátszik :D

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#6148) ViZion válasza bladegery (#6142) üzenetére


ViZion
félisten

NEM a Pro volt a kérdés, ha olvastad:)
A TLC még új dolog, pár hónapot biztosan várnék az első tapasztalatokra.

szeva000: Igyekezz, mert napokon belül tele lesz vele az apró (jön az edigitalos akció), ráadásul emberek rájönnek, h 840 /= 840 Pro, és utána nehezebb lesz eladni. Ez korrekt ár egy W8-ért. ;] Dobozos újat kellene 15 k alatt adniuk, vagy családi csomagban ócón, mint amcsiknál.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6150) zsoltyyy válasza ViZion (#6148) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Edigitalos akció?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.