Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#6901) kerekfej válasza Sanyabá (#6899) üzenetére


kerekfej
addikt

(#6902) KaiotEch válasza kerekfej (#6788) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Naés a V+200-ból?

10 fogorvosból 9 fogorvos az 1 fogorvos.

(#6903) kerekfej válasza KaiotEch (#6902) üzenetére


kerekfej
addikt

Kingston-ok megbízhatóak itt a fórum szerint. Bár nem sláger márka most. Korábban volt pár meghökkentően extra lassú szériája amit a felhasználók nem díjaztak.

Kingston SSDNow V+200 240GB 10-ből 7 vásárló elégedett
Kingston SSDNow V+200 120GB 10-ből 9 vásárló elégedett
Kingston SSDNow V+200 60GB eddig rendben van

Intel-eket érdemes most még venni, mert viszonylag közepesen jó áron kaphatóak, de jövőre drágulnak egy hír szerint. A legmegbízhatóbbak egyike.

Az viszont felettébb érdekes, hogy a Samsung 840 Pro csak azért nincs ajánlva, mert olcsó (pedig kiváló termék 5 év jótállással), az OCZ-k meg pont azért van ajánlva, mert olcsók (viszont hullanak, mint a legyek) :((( .

[ Szerkesztve ]

(#6904) Bodor


Bodor
veterán

nem tudom, hogy miért kéne azt gondolnom, hogy a newegg fórumvisszajelzései reprezentatív mintavételezésnek felelnek meg...
lehet , nem is gondolom. ...még nem tudom :)

Kicsit bizonytalan vagyok....vagy mégse? ... :DD

(#6905) KaiotEch válasza kerekfej (#6903) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Cons: Has frozen a few times :Y :W

(#6906) kerekfej válasza Bodor (#6904) üzenetére


kerekfej
addikt

Az szerinted tényleg nem jelent semmit mikor már a századik felhasználó írja, hogy megkotlott az újonnan általuk vásárolt OCZ SSD. Kérlek áruld el, hogy mi annak az oka, hogy ennyire véded ezt a vacak márkát, pedig hegyekbe szólnak ellene bőven az ellenérvek!

[ Szerkesztve ]

(#6907) Bodor válasza kerekfej (#6903) üzenetére


Bodor
veterán

Samsung 840 pro mindennek mondható, csak nem olcsónak. :F
Senki nem mondta, hogy nem ajánlhatod !
Csak ne mindig , mindenkinek, minden esetben , minden kérdésre, és már kérdés nélkül is csak Samsungot.
...ha egy mód van rá...

Szerintem csak a Te fejedben vacak az, amit annak hívsz...
De inkább hagyjuk, ne kezdjük újra!

[ Szerkesztve ]

(#6908) dnelb válasza Bodor (#6904) üzenetére


dnelb
veterán

Jah az az átlag ~35-100db értékelés :D Hatalmas ez az ember :C

[ Szerkesztve ]

(#6909) kerekfej válasza Bodor (#6907) üzenetére


kerekfej
addikt

Aqua:
OCZ Vertex 4 128GB 30890Ft (3év)
Samsung 840 Pro 128GB + Windows 8 Pro Upgrade 40190Ft (5év)

Nekem egész más a véleményem: 9k felárért kap az ember +2év garit meg egy operációs rendszert, ezért fel vagyok háborodva, hogy nincs benne az ajánlásban. Az OCZ Vertex 4-el meg vannak kisebb sebesség problémák is.

(#6910) jeni válasza kerekfej (#6909) üzenetére


jeni
félisten

drágulnak a cuccok hejha

(#6911) szeva000 válasza kerekfej (#6909) üzenetére


szeva000
addikt

+9k-ért hivatalosan online lefrissítek win8-ra...akkor mi is a nagy akció ebben...a +2év gart meg letojom,nekem elég lenne gari nélkül is féláron:D
Ezek az elektronikai hulladékok 5év múlva 500ft-ot nem fognak érni,így gariztatni sem érdemes már.Nem beszélve arról,hogy 3évnél több időt még semmi nem állt meg nálam...

(#6912) kerekfej válasza szeva000 (#6911) üzenetére


kerekfej
addikt

Windows 8 Pro Upgrade (dobozos 32+64-bit). Jövőre az MS is lehet emeli az árakat. Az csak bevezetőár volt.

[ Szerkesztve ]

(#6913) Bodor válasza kerekfej (#6909) üzenetére


Bodor
veterán

Egyik SSD mostanában megjelent SSD sem egyből került be az ajánlottak közé, pl. a Vertex 4 is csak akkor, amikor már olvashattunk itt a topikban is róla tapasztalatokat bővebben.
Vertex 4 állítólagos lassulását meg már kibeszéltük itt a topikban párszor, hogy nem érez belőle semmit a felhasználó. Nem kell ám mindenkinek az az új oprendszer sem...
Szerintem felesleges felháborodnod, mert ilyen alapon a többi - alább felsorolt típusok után - rajongó fórumtárs is felháborodhatna, még sem teszik.

Idézet a cikkemből, illetve az egyesből.

"Az alábbi SSD-k azért nem kerültek a konkrét ajánlásba, mert nagyon kevés, vagy semmilyen gyakorlati tapasztalat nincsen velük kapcsolatban, mert kevesen vettek belőlük. A másik ok pedig az, hogy indokolatlanul magas az áruk a konkrét ajánlásban szereplő, de ugyanolyan felhasználói élményt adó típusokhoz képest.
Ennek ellenére az előzetes tesztek és a specifikációk alapján nyugodt szívvel mondhatjuk azt, hogy vásárolhatnak ezekből a típusokból is.

Adata Premier Pro SP300 ( mSata ! )
Kingston SSDNow MS100 ( mSata ! )
Crucial V4
Intel 520 és 330
OCZ Vertex 3 MaxIOPS
Samsung 840
Sandisk Extreme
Transcend SSD720"

Szóval ne aggódj, ott lesz nemsokára az is, ahogy a 830-as is kiérdemelte a helyét annak idején.

[ Szerkesztve ]

(#6914) szeva000 válasza kerekfej (#6912) üzenetére


szeva000
addikt

tudom jól,az egyik gépen ilyen van,mert a 840-et azonnal eladtam mellőle...
Jövő héten csak veszek egy másikat,abból a win upgrade fog eladódni...és nagynehezen rávettem magam,hogy egy 840 basic-et berakok a notebookba.Majd kiderül milyen lesz.
Ha abban szétmegy attól a minimális használattól,akkor tényleg nem lesz ajánlott a 840....

(#6915) dik válasza szeva000 (#6911) üzenetére


dik
őstag

Igen ebben van valami nagyon nagy igazság! Valahogy egyetértek ezzel. De persze van akinél az egészség a lényeg pénz nem számít! Én sem foglalkoznék vele annyit nekem sem érne meg az tuti.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#6916) kerekfej válasza Bodor (#6913) üzenetére


kerekfej
addikt

Mire ajánlott a Samsung 830 nálad addigra már gyakorlatilag alig kapható. A sima 840-esről több visszajelzés is volt mégse került bele az ajánlásba. Mire bekerül addigra már Windows-t se fognak adni hozzá.

(#6917) szeva000 válasza dik (#6915) üzenetére


szeva000
addikt

Én már évek óta nyomtatókat így vásárolok....gari nulla,jóval bolti ár alatt,közel féláron....Klasszisokkal jobban megéri....Ezen fölösleges is agyalni.

(#6918) dik válasza szeva000 (#6917) üzenetére


dik
őstag

Ja ja.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#6919) Bodor válasza kerekfej (#6916) üzenetére


Bodor
veterán

Samsung 830-at én személy szerint akkor kezdtem el ajánlani, amikor az ára lement annyira, hogy megérje megvenni, mert a többi hasonló ajánlott SSD-vel egy árszintbe került. Ez 2012.06 hó elején történt, akkor meg még bőven lehetett kapni mindenféle 830-ast, akkor élte igazán a fénykorát .

Sima 840-ról az SSD topikban max. 2-3 visszajelzésről tudok, és más is azt mondja, hogy még nem eléggé kiforrott típus a biztos ajánláshoz. ( és akkor még nem is érintettük a TLC-s témát, amivel kapcsolatban ugye nemrég olvasható volt az álláspontom)

Egyébként meg nem értem, hogy miért olyan fontos neked, hogy annyira fogyjon a Samsung SSD, és csak az.

(#6920) kerekfej válasza Bodor (#6919) üzenetére


kerekfej
addikt

Egyébként meg nem értem, hogy miért olyan fontos neked, hogy annyira fogyjon a vacak OCZ SSD, és csak az.

(#6921) Bodor válasza kerekfej (#6920) üzenetére


Bodor
veterán

Mindenki olvashatja, hogy nem csak az OCZ az ajánlott, részemről sem, úgyhogy innentől abba is hagyhatjuk a párbeszédet megint egy kis időre, mert úgy látom nem sok értelme lesz a továbbiaknak.

[ Szerkesztve ]

(#6922) dik


dik
őstag

Már nem, hogy nagyon bele vau vau. De mintha egy moderator nemrég azt mondta volna, hogy egy szakértőnek lehet hinni bátran! Én nem próbálnák meg egy olyan embert kérdőre vonni és kiforgatni a szavait aki már villantott itt valamit! Az elején lehet olvasni a villantást és ott az ajánlottak sora amiből nekem nem az egyoldalúság esik le. Köszönöm sokak nevében is azt a jó irományt! Bár lehet én értek félre valamit ha igen elnézést érte...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#6923) Jester01 válasza kerekfej (#6909) üzenetére


Jester01
veterán

A vertex4 is 5 év garis. Hogy az aqua (és más bolt) mit ír az mindegy. Mint ahogy az is, hogy most véletlen windows upgrade akció van a samsunghoz. Ettől jelenleg lehet jó vétel, de nem "saját jogon".

Egyébként ma jött meg a samsungom :K
Ezzel már van kingston v+100 64GB, samsung 830 64GB, vertex4 256GB, agility 3 60GB (ez ráadásul xp alatt)

[ Szerkesztve ]

Jester

(#6924) kerekfej válasza Jester01 (#6923) üzenetére


kerekfej
addikt

Hol jár rá 5 év gari és mennyi az ára? :U

(#6925) Jester01 válasza kerekfej (#6924) üzenetére


Jester01
veterán

Mindenütt, mivel a jogszabály szerint kötelező a gyártói garanciát továbbadni.

Jester

(#6926) kerekfej válasza Jester01 (#6925) üzenetére


kerekfej
addikt

Akkor linkelj egyet is ahol annyit vállalnak rá!

(#6927) Jester01 válasza kerekfej (#6926) üzenetére


Jester01
veterán

Tök mindegy mennyit írnak, a többször idézett jogszabály miatt.
De már jeleztem az iponosoknak remélem mihamarabb javítják és akkor linkelem neked :U

Jester

(#6928) kerekfej válasza Jester01 (#6927) üzenetére


kerekfej
addikt

akkor jelezheted a többi webshopnak is. :D

(#6929) jeni válasza kerekfej (#6928) üzenetére


jeni
félisten

egyet nem szabad elfogadni, a legtöbb magyar bolt,webshopok ha rajtuk múlva akkor csak 1 év garit adnának. nem szeretnek garanciálisa dolgokkal foglalkozni,nyűg nekik ez a dolog,mert az nem hoz konyhára semmit,szinte bukták anyagilag a dolgot,mert onnantól minden költség rájuk hárul. pl.:posta,telefon,benzin,+ ember alkalmazás,stb...

ez a mentalitás a magyar boltokra jellemző.
nem számít ha kevesebb ügyfelük lesz.
gyorsan bevételt termelni lehetőleg nagyot kaszálni.

U.I.:
a magyar törvény 1 évet kötelez rá,kivétel akkor van ha azt külön kiemelik a gyártó részéről arra a termékre,hogy több,mint 1-2-3 év garancia van rá.

[ Szerkesztve ]

(#6930) Anfänger válasza kerekfej (#6924) üzenetére


Anfänger
őstag

Pl.: itt,vagy itt,de itt is és még sorolhatnám. Itt mindenhol 5 évet adnak rá! :K

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#6931) Anfänger válasza Anfänger (#6930) üzenetére


Anfänger
őstag

Ja és most találtam ezt,itt a Samsung 120GB 840 Series Basic-ra csak 3 évet adnak. :DD
Na most akkor WTF? Tovább is van,mondjam még? :DDD

[link]

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#6932) Balage76 válasza jeni (#6929) üzenetére


Balage76
senior tag

Jártál már Albániában, ahol a gyárilag 3-5 év garis termékre, 1-3 hónapot ad a hivatalos nagyker és a hivatalos bolt is. És amikor esetleg megkérdezed hogy ezt hogy, akkor megvonja a vállát és azt mondja, hogy még ez is sok ide... :)

(#6933) jeni válasza Anfänger (#6930) üzenetére


jeni
félisten

igen azok külföldiek,de itthon csak a PCGear ad rá öt év garit. ;]

Balage76

;] ;] ;]
és utána meg mehet az ürge postára feladni a cuccait saját pénzből és jó ha vissza kapja,és ha az jön vissza,hogy nem javítható akkor ki állja a csekket?

[ Szerkesztve ]

(#6934) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Hali!

Az létezhet, h Samsung 840-es 120Gb-os ssd-nek ilyen alacsony 130 MB/s az írási sebessége?
Mert egy intel 330-nak sokkal nagyobb 450 MB/s. :U

(#6935) Bodor válasza SzalaiG (#6934) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, ezek helyes adatok.
De igazából nem ez alapján érdemes SSD-t választani. LINK

[ Szerkesztve ]

(#6936) SzalaiG válasza Bodor (#6935) üzenetére


SzalaiG
addikt

T61-be milyet ajánlasz? Én Samu 840 120Gb-ra gondoltam.

(#6937) Bodor válasza SzalaiG (#6936) üzenetére


Bodor
veterán

Jelenleg a Windows 7 és 8 átlagfelhasználói számára ajánlott SSD-k (ABC sorrendben) a következőek:
• ADATA S511
• Corsair Force 3
• Corsair Force GT
• Crucial M4
• Kingston HyperX és V+200-as sorozata
• OCZ Agility 4
• OCZ Vertex 3 és Vertex 4
• Samsung 470 és 830 sorozat

Ezek közül a legolcsóbbat.

(#6938) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdvözlöm a tisztelt topiklakókat!

Elérkezettnek látom az időt, (sikerült megtakarítanom egy kis pénzmagot) hogy fejlesszem számítástechnikai eszközeim.

Az egyik egy 2008. decemberi vásárlású MSI PR-210X 12"-e subnotebook, a másik pedig egy fiatalabb szintén AMD platformos asztali konfiguráció.

Először a noteszt szeretném fejleszteni. Jelenleg az eredeti TOSHIBA MK1646GSX 160 GB 5400 rpm HDD dolgozik a gépben. Ezt tervezem cserélni egy viszonylag kicsi 128 GB-os SSD-re. A noteszt munkára használom, ezért nem kell ennél nagyobb.
A notesz chipset-je a HWINFO szerint, ATI M690G (RS690M) + SB600, a SATA vezérlő elvileg Serial ATA 1.5Gb/s.
Az SSD, a HDD-hez hasonlóan 2 partícióval rendelkezne. A jelenlegi rendszerpartícióm ~50GB, ebből ~21,8 GB a foglalt terület. Ez tartalmaz egy W7-et, a programokat és 2 GB lapozófájlt. A meghajtó maradéka adatpartíció. A SSD beépítését friss telepítés követi majd.

Az asztali konfiguráció alapja egy GA-MA790GP-UD4H alaplap, 6 db SATA II csatlakozóval, AMD 790GX + SB750 chipset-tel. (mind a 6 SATA II portot az SB750 vezérli)
Ebbe szintén egy 128 GB-os SSD-t tennék, bár van szabad 2,5"-os helyem a floppy alatt, de szeretném, ha a HDD előtti ventillátor az SSD-t is hűtené, így ehhez beépítőkeret is kell. Az SSD-n csak egy partíció lenne, a rendszerrel - W7 64bit - és a programokkal. Jelenleg a rendszerpartício 90GB, ebből majdnem 60GB a szabad. A gépben lévő 320GB-os HDD ettél kezdve adattárolásra szolgálna. A SSD beépítését itt is friss telepítés követi majd.

A fenti iromány célja, hogy a tanácsotokat szeretném kérni 2 db SSD vásárlásával kapcsolatban a fenti eszközökhöz. Remélem nem haragsztok meg, hogy az öszes hsz-t nem olvasom át.

A segítségteket előre is köszönöm.

Üdv. V. Körte

(#6939) cotag


cotag
senior tag

Üdv urak.
Nagy eszemmel nem rendeltem az új géphez ssd beépítő keretet....
Ennélkül hogy rögzíthető?(vidéki vagyok, és sürgős lenne a beszerelése.
Ebbe a házba kellene berakni [link], az alaplap egy asrock H77M

(#6940) Qru válasza cotag (#6939) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem muszáj rögzítened, vagy max 2 csavarral odafogod a 5,25 vagy 3,25-ös helyre.

#nincsbennetarcsi

(#6941) cotag válasza Qru (#6940) üzenetére


cotag
senior tag

Köszi szépen!

(#6942) KaiotEch válasza cotag (#6939) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Elég ha pattexxel egy 5-10x körberagasztod :C

(#6943) Valdez válasza vadkörte (#6938) üzenetére


Valdez
őstag

Sata1- es lehet neccessebb lesz, egyedül eddig a corsair neutron-nál láttam (corsair honlapján) hogy írják, hogy kompatibilis a sata1-el is, de elvileg mindegyik ssd-nek mennie kellene. Megvásárlás előtt lehet belepróbálnám a kiszemeltet, hogy biztos megy-e :)

A másikkal biztos nem lesz gond, én most vertex 4-et használok sb710-el (sb750 kistesója), amd sata driverrel és semmi gondom egyelőre :)

(#6944) SzalaiG válasza Bodor (#6937) üzenetére


SzalaiG
addikt

Köszi! Samu lesz. :)

(#6945) AtHoS válasza vadkörte (#6938) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerintem benézted a lapost Sata téren. SB600 már Sata2-t tudja [link] 2. oldal kék színű ábrarészlet

read-only mode on the forum

(#6946) Bodor válasza vadkörte (#6938) üzenetére


Bodor
veterán

Bizony, ahogy AtHoS mondja, SATA2-es az a lapos.

Én a következőt tenném. Az ajánlottak közül igen jó árban van az OCZ Vertex 3 120 GB-os SSD-je, vennék belőle egyet, és megpróbálnám a laposba. Természetesen WIN7-et tennék rá)

Ha jól megy benne, és pár nap alatt sem jön elő semmilyen probléma , ami ugye a laptop miatt lehetséges, akkor benne hagynám, és vennék még egy ugyanilyet az asztali gépbe.

Ha problémás a laptoppal a Vertex 3, akkor kiszedném belőle, és áttenném az asztaliba, ahol is tutira nem lehet probléma az SSD-vel, és a laptopba meg néznék mást, úgy hogy alaposan utána járnék, hogy mi volt az inkompatibilitás oka, és ebből tanulva a megfelelőt választanám .

De szerintem jó lesz ez a típus mindkettőbe. Egyszerre azért csak egyet vennék.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#6947) atom18


atom18
aktív tag

üdv mindenkinek!

Egy kis segítséget szeretnék kérni SSD kérdéssel kapcsolatban.
Nekem most jelenleg egy Samsung 470 SSD 64GB (MZ-5PA064/EU) van és ezt szeretném cserélni egy
Intel SSD 520 60GB (SSDSC2CW060A3K5)-ra vagy egy Samsung 830 64GB-re melyikre érdemes inkább vagy egyáltalán érdemes-e úgy hogy az alaplapom nem tudja a sata3at.

üdv
atom18

(#6948) Bodor válasza atom18 (#6947) üzenetére


Bodor
veterán

Ha tudná a SATA3-at, akkor sem lenne érdemes cserélni, mert nem lenne gyorsabb, csak a tesztekben.
Samu 470-ről csak akkor érdemes cserélni, ha kinőtted, és nagyobb SSD kell.

(#6949) zazahoho válasza atom18 (#6947) üzenetére


zazahoho
őstag

Én a helyedben nem cserélnék, annak tükrében, hogy a méretét sem akarod növelni.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6950) atom18


atom18
aktív tag

Köszönöm a segítségeteket, meggyőztetek, hogy ne cseréljek! :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.