Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#7351) kirusz1


kirusz1
őstag

sata2 őn reális 210 olvasási sebesség?

(#7352) Stitch válasza kirusz1 (#7351) üzenetére


Stitch
őstag

Az elméleti maximum 300 MB/s, szerintem elfogadható a mért értéked.

(#7353) zazahoho válasza kirusz1 (#7350) üzenetére


zazahoho
őstag

A telepítés előtt állítottad át achi-ra?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#7354) kirusz1


kirusz1
őstag

Most felraktam win 7 et és ott átálitottam achira és most jó lett most 257 et mért olvasásra.
a winyokat még nem dugtam rá.kiváncsi leszek jó lesz e

[ Szerkesztve ]

(#7355) freestailo válasza kerekfej (#7338) üzenetére


freestailo
őstag

ebből azt szűrni le hogy egy 7970-et sem érdemes venni mer abból is 5% körüli a visszaküldési arány... no comment, nemtom honnét szerezték ezeket a feltehetően kamu adatokat...

(#7356) szeva000 válasza freestailo (#7355) üzenetére


szeva000
addikt

nem néztem meg,de ezek az arányok hogyan jöttek ki?Qrvára nem mindegy mennyi volt az eladott példány pl......Ha 3-4X annyi fogyott,akkor miről beszélünk?:)

(#7357) kerekfej válasza szeva000 (#7356) üzenetére


kerekfej
addikt

%-os arány. A videokártyák szerintem azért hullanak, mert mostanában már szinte mindenki tuningolja őket amennyire csak lehet.

[ Szerkesztve ]

(#7358) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Pontosan ez a százalékos arány a megtévesztő ezeknél a statisztikáknál. A cikk elején azt írják, hogy márkánként minimum 500 minta, eset alapján kerültek megállapításra.
Tehát 500 OCZ SSD-ből mondjuk 25 darabot visznek vissza.
Gondolom ennél jóval több esetet vizsgálnak, nem 500-at, de pont ezért rossz a százalékos arány, mert nem tudunk konkrét számokat. Egy ilyen felmérés "mérnök szemmel" kvázi semmit nem ér, mert konkrét, pontos adatot nem szolgáltat. Véleményem szerint nagyjából ez olyan értékű lehet, mint a tévénézők száma egy adott műsornál. Akkor is beleszámolják, ha közben alszik valaki, de a tévé megy...

(#7359) kerekfej válasza leikomessi (#7358) üzenetére


kerekfej
addikt

A statisztikák már csak sajnos ilyenek.

(#7360) freestailo válasza kerekfej (#7357) üzenetére


freestailo
őstag

Tuningra nem vonatkozik a garancia, úgyhogy megint mellélőttél... még szerencse hogy a samsung nem gyárt videókarit, mert tuti előtúrnál valami statot hogy azok milyen jók...

(#7361) kerekfej válasza freestailo (#7360) üzenetére


kerekfej
addikt

Szerinted, hogy állapítják meg, hogy volt -e tuningolva a kártya vagy sem?

(#7362) freestailo válasza kerekfej (#7361) üzenetére


freestailo
őstag

te mondtad hogy szerinted tuningolva voltak... szerintem meg nem. Te mondtad, hogy minden ocz ssd szar, hát szerintem meg nem. A statod meg nem ér semmit, hivatalos forrásmegjelölés nélkül, mindegy milyen noname weboldalakról linkeled.

(#7363) Fire/SOUL/CD válasza Stitch (#7348) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Klónozás (Legközelebb ne tedd OFF-ba a hsz-od, hisz ide tartozik ez is, az 1. hsz-ban is helyet kapott a klónozás és a tiszta telepítés is) ;)

Az érintetteket meg tisztelettel megkérném, hogy fejezzék be az OFF gyártást, Thx!

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7364) Fail3D!


Fail3D!
addikt

udv, abban kernem a segitseget hogy van egy samu 840 basic illetve egy kingstone v+200 ssd m de egyiktol megkene valnom, melyiket tarts meg, melyik a jobb?

(#7365) freestailo válasza Fail3D! (#7364) üzenetére


freestailo
őstag

én a kingstont tartanám meg, mert MLC-s.

(#7366) jeni válasza Fail3D! (#7364) üzenetére


jeni
félisten

Igen elsőre a Kingston +V200 a stabilabb,jobb paraméterekkel rendelkezik,de nem jelenti,hogy az nem romlik el!
Igazából itt az a kérdés,hogy melyikért kapnál több pénzt?
Mindkettőre ugyan annyi a garancia?

[ Szerkesztve ]

(#7367) szeva000 válasza Fail3D! (#7364) üzenetére


szeva000
addikt

igazából átlag felhasználásra tök mindegy....hosszabb távon már az MLC jobban bizonyított...talán az szól mellette.

(#7368) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! Most ajánlották nekem ezt az SSD-t. Teljesen újonnan, 3 év garival, 12K-ért. Nekem ez a 40 giga elég lenne a rendszernek és pár fontosabb proginak. Szerintetek megéri beruházni rá?

Corsair SATA 2,5 Force 40Gb CSSD-F40GB2

- Techn:High-r MLC NAND flash
- 2.5 beszerelési méret
- 40Gb össz kapacitás
- SATA-2 csatlakoztatás
- 280Mb/s szekvenciális írás
- 170Mb/s szekvenciális olvasás
- 50K IOPS műveletek
- 80g nettó súly
- 5 Voltos működési fesz
- Maximum 2Watt fogyasztás
- SMART Technológia

(#7369) Fail3D! válasza jeni (#7366) üzenetére


Fail3D!
addikt

samura tobb, 1500 hufnal nemlehet tobb a ketto kozott, atlag felhasznalas lenne.

(#7370) szeva000 válasza lemusz (#7368) üzenetére


szeva000
addikt

12-ért kapsz 60-ast is.Kevés lesz a 40GB,ugyebár nem árt szabadon hagyni vagy 10%-ot legalább....

(#7371) lemusz válasza szeva000 (#7370) üzenetére


lemusz
addikt

tudsz adni linket?

(#7372) szeva000 válasza szeva000 (#7370) üzenetére


szeva000
addikt

Én itt vettem az aprón 60-ast újonnan gariztatottat 10k-ért nem is olyan régen

(#7373) Balage76 válasza jeni (#7303) üzenetére


Balage76
senior tag

Nem a cikk miatt érdemes betenni, hanem az ebben és ebben a hozzászólásban leírtak miatt. Ezeket mint látható nem én írtam, tehát még Bodor sem vádolhat részrehajlással... :)

Szerencsére egyre többen mondják már azt amit én hónapok óta, végül csak kiderül hogy nekem van/volt igazam...( mint már annyiszor korábban is) :)

(#7374) Stitch válasza Fire/SOUL/CD (#7363) üzenetére


Stitch
őstag

Ezek szerint az első hsz.-t nem olvastam elég figyelmesen. :)

Kösz a linket!

(#7375) vadkörte


vadkörte
addikt

Öröm van és bódottág. Megjöttek a kicsikék. (szó szerint kicsik, a 2 SSD együtt sem olyan "nehéz", mint a notesz, Toshiba HDD-je) Még melegednek egy darabig, alig értem hozzájuk és merő pára lett minden. Jól átfagyott a cucc, mire megjött.

Üdv. V. Körte

(#7376) jeni válasza vadkörte (#7375) üzenetére


jeni
félisten

hujjjé :K
akkor várj vele kb 3-4-5 órát és csak utána szereld be a gépbe az se baj ha holnap rakod be. :C

(#7377) vadkörte válasza jeni (#7376) üzenetére


vadkörte
addikt

Majd holnap! Először át kell portolnom a motyót az asztalira, aztán valahogy frissíteni kellene a BIOS-át, mert nem tartalmaz AHCI módot, csak sima IDE-t.
Olyan régi, hogy ehhez még nincs bios flash eszköz, csak dos-alól, floppy-ról menne. Igenám, de nincs benne 3,5"-es :O Sikerült csinálni egy boot-olható pendrive-ot, majd azzal megpróbálom.
Vagy hagyjam a francba, jó lesz az így is? A gyártó oldalán semmiféle AHCI-vel kapcsolatos információt sem találtam.

Üdv. V. Körte

(#7378) JAGER 10


JAGER 10
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik SSD a leggyorsabb és legmegbízhatóbb manapság?

Üdv!

(#7379) Bodor válasza JAGER 10 (#7378) üzenetére


Bodor
veterán

Nincs olyan, hogy leggyorsabb SSD, el kell hogy keserítselek.
Viszont jó hír, hogy az egyesben ajánlottak mind ugyanolyan gyorsak, és megbízhatóak.

(#7380) JAGER 10 válasza Bodor (#7379) üzenetére


JAGER 10
tag

Nyugodtan választható az, amelyik szimpatikus márka?

(#7381) Bodor válasza JAGER 10 (#7380) üzenetére


Bodor
veterán

Így van! ;] Vagy döntsön az ár.

(#7382) JAGER 10 válasza Bodor (#7381) üzenetére


JAGER 10
tag

Rendben, köszönöm! :R

(#7383) kerekfej válasza JAGER 10 (#7382) üzenetére


kerekfej
addikt

Az én javaslatom, hogy annyira azért ne vedd spórolósra a dolgot és a megbízhatóbb/bizonyított márkák/típusok közül válassz a lehető legjobb feltételekkel!

[ Szerkesztve ]

(#7384) Cole86


Cole86
senior tag

Sziasztok!

Létezik ,h nálam Sata3 mas csatlakozó felületen csak 320-330 körül olvas (seq) és 160 körül ír a vertex 3 120as? :Y :Y :Y

Biosban átraktam AHCI-re a marvel storage modot is, legújabb illesztő és chip driverek.. ennyit tud vagy selejt vagy user error? :O :F :F :F :W :W

(crystal 3.0 teszt progival)

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#7385) Bodor válasza kerekfej (#7383) üzenetére


Bodor
veterán

Ezt teljesen felesleges hozzászólás volt, mert az egyes hozzászólásban természetesen csak ilyenek vannak ajánlva! :U

(#7384) Cole86: Ezt elolvastad?

"Sandforce vezérlős SSD-knél Fájl/Test Data/ All 0x00 (0Fill) módban kell indítani a mérést ahhoz, hogy a gyári, megadott értékeket lássuk viszont!"

Ha már megvan az SSD-d, akkor a problémákkal a továbbiakban ebbe a topikba várunk.

[ Szerkesztve ]

(#7386) Fire/SOUL/CD válasza Cole86 (#7384) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem Marvell-re kellene kötni, ha van másik sata3-as port is a deszkán, illetve All 0x00 Fill-ben kellene mérni, ez utóbbira keress rá a topikban, számtalanszor leírtuk.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7387) Cole86 válasza Fire/SOUL/CD (#7386) üzenetére


Cole86
senior tag

2db sata 3mas van a lapomon.. E szerint akkor mind a 2 az?

Ez hátrányt jelent? A mérést átnyomtam 0x00,ba!

köszi ,de nem sok javulást történt, max az írási sebesség gyorsult..

Bodor : igen, követtem abszolút a lépéseket.

Semmi ilyen nem gátolhatta a korrekt működését.. :(((

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#7388) Bodor válasza Cole86 (#7387) üzenetére


Bodor
veterán

vagy user error? :O

Majdnem. Ha Vásárlás előtt érdeklődtél volna itt, vagy csak elolvastad volna az egyes hozzászólást, akkor időben tudtad volna, hogy Marvell vezérlőjű SATA3-as port nem szereti a Sandforce vezérlős SSD-ket, ezért azokhoz más típusúakat szoktunk ajánlani.
De aggodalomra nincs ok, SATA2-es porton is ugyanolyan gyors lesz az rendszernek használva.Max a tesztekben látsz kisebb számokat.

Azért az a "legújabb illesztő és chip driverek.. " nem azt sejteti, hogy hagytad volna a WIN7 alap AHCI drivereit...

De tényleg ne offoljuk szét a topikot itt!

[ Szerkesztve ]

(#7389) Cole86 válasza Bodor (#7388) üzenetére


Cole86
senior tag

Igazság szerint ajándékba kaptam, tehát nem igazán tudtam utána nézni sem.... :W :W

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#7390) Bodor válasza Cole86 (#7389) üzenetére


Bodor
veterán

Így sincs probléma! Nyugi!
Gyors a géped? Jól telepítettél? Megy a TRIM? Ha igen, akkor használd és ne törődj ilyen optikai problémákkal! ;)

[ Szerkesztve ]

(#7391) Cole86 válasza Bodor (#7390) üzenetére


Cole86
senior tag

Na igen, igazad lehet csak én kicsit maximalista vagyok.. szeretem kihasználni a dolgok maximumát.. Esetlegesen marveles sata 3mas csatolóhoz melyik az ajánlott ssd? force gt vagy samsung 840, netán kingstone?? :U

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#7392) kerekfej válasza Cole86 (#7391) üzenetére


kerekfej
addikt

Tipp: Samsung 830, Samsung 840 Pro, Crucial M4

(#7393) Ch4os


Ch4os
aktív tag

Sziasztok!
Hozzájutottam egy ilyen notihoz, amiben a vinyó tönkrement, így csere lesz. (#1 hsz. megvolt)
Probléma, hogy csak 1.8"-as méret (zif) ami szóba jöhet.
Azon gondolkodtam, hogy mi lenne a legjobb.
Nem kell a nagy méret max. 64GB az op.rendszernek. Majd teszek mellé egy külső nagyobb méretű vinyót.

Cél:
- asszonykának fészbuk, meg képnézegetőnek, szóval semmi extra.
- napközben torr, meg FTP szerver lenne. (majdnem 7x24-ben)

Ezeket néztem:
- SDD megoldás: KINGFAST SSD PATA ZIF 64GB 1,8″
- Átalakítóval CF
- HDD

Szerintetek melyik lenne a legjobb megoldás a fentiekre?
HHD esetében lassúság amit fel tudok hozni ellene.

Ha nem ide való a téma, akkor kérem a megfelelő helyre (és ne a fenébe) irányítsatok. :))

(#7394) Cole86 válasza kerekfej (#7392) üzenetére


Cole86
senior tag

Ez itten jó áron lenne ,de az írási sebessége nagyon gyengus ránézésre... :((( :o

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#7395) Fire/SOUL/CD válasza Cole86 (#7391) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Marvell SATA vezérlővel semelyik SSD gyári sebességét sem lehet kihajtani, teljesen mindegy, hogy tömörítést használ az SSD vagy sem. Ez egy Samsung 830 120G-s Marvell SATA3-as vezérlőn: [link]

További kérdéseket pedig ide várjuk, mivel itt azok kérdeznek, akik még nem vették meg az SSD-jüket. Thx!

[ Módosította: radi8tor ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7396) Cole86 válasza Fire/SOUL/CD (#7395) üzenetére


Cole86
senior tag

Ohó.. ergo lapcsere? lehet az lesz belőle a végén : /

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#7397) Bodor válasza Cole86 (#7391) üzenetére


Bodor
veterán

Sose a szekvenciális adatokat nézd. Nem számítanak annyit. Szerintem felesleges lecserélned a Vertex 3-at.

[ Szerkesztve ]

(#7398) Cole86 válasza Bodor (#7397) üzenetére


Cole86
senior tag

Köszönöm szépen, ez a lap szuper nekem, nem szívesen válnék meg tőle, csak hát a kolléga állítása szerint nem éppen szuper a marvel vezérlője.. :O

Köszönöm mindenkinek az infókat és sorry az offért :R

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#7399) jeni válasza Ch4os (#7393) üzenetére


jeni
félisten

A Kingfast problémás,a garit nem tudod érvényesíteni.A hazai boltok sorra mondják vissza a márka forgalmazását.
Inkább gyorsan vegyél Samsung 830 64GB SSD-t,amíg kapsz még.
Itt talán van még a polcon náluk !

[ Szerkesztve ]

(#7400) Ch4os válasza jeni (#7399) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Nem is lenne gond, ha beférne, de sajnos csak 1,8"-as méretű jó.

Mod: Amit linkeltél a kingfast-ról az durva.
Szóval akkor valamilyen 64-es SDD 1,8"-as méretben?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.