Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63801) BlackJack21 válasza TeeJay (#63792) üzenetére


BlackJack21
tag

Ezt te sem gondolod komolyan, hogy nem fapados. A 21. században a hétszegmenses kijelzőnek alapnak kellene lenni, 100Ft-os tétel, modul szinten is, ahogy a wifi modul se sokkal drágább. Azt, hogy ezt aranyáron, extraként árulják vag ycsak szimplán kihagyják belőle, a nem egyszerű, meg letisztult, hanem igénytelen.
Ahogy az az összes kijelzős modellben, kikapcsolható, ha valakit zavar.

Az autóban is minek annyi műszer, mikor azok sem kellenek ahhoz, hogy üzembiztosan elvigyenek A-ból B-be.

(#63802) mjani1172 válasza TeeJay (#63797) üzenetére


mjani1172
addikt

Tehát akkor tudod:
-A gyerekek mit nyomtak meg rajta este, hol hagyták.
-A feleséged mit állított telefonról tegnap délután.
Én sajnos ezeket nem tudom.
És innen már teljesen mindegy mit nyomkodsz.

És azt se felejtsük el, hogy akkor a fejletebb japán modellek lényegesen szarabbak, hiszen már tudják ezeket.......

(#63803) Pepe78 válasza RudY (#63747) üzenetére


Pepe78
senior tag

Én is ezen a területen vállalkozok az ország "jobb felső sarkában".
A fórumot olvasva az üzenet az az , hogy csak a japán gép és kész esetleg a fél misi feletti kínai.
Tapasztalataim szerint azért ennyire nem kontrasztos a helyzet.

Mit vegyen az aki nem tudja kifizetni az 5-700 K-s fűtős japán gépet?
Vannak azért normális gépek a már sokat savazott Polar kínálítában is.
HA van itt olyan , aki pl Polar Optimumot használ szerintem igen csak elégedett lehet vele. TCL gép, semmi csicsa, jól szabályoz , elegáns matt borítás.

Szóval én nem látom itt azokat a tanácsokat , akik azoknak segítenének akik nem tudnak egy felszerelt gépért mondjuk 300-350 -nél többet adni. Vagy esetleg 250-300 között "lenne rá" .

A nagy számok törvénye alapján a jóval több kínaiból több lesz a meghibásodott, rakoncátlankodó gép is. Vannak problémás forgalmazók is . DE általánosságban lehet azért találni megfelelő ár/érték arányú gépet a nem japó oladlon is.

Nem vitázni akarok senki se értse félre. DE az nem igaz , hogy csak a japán vagy semmi.

(#63804) -ZeeZee- válasza mjani1172 (#63802) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Buta kérdés, de ha a feleséged elállította telefonról, akkor neked meddig tart a telefonon ellenőrizni, esetleg átállítani? :B És még villanyt sem kell kapcsolni. ;)

(#63805) adam3 válasza -ZeeZee- (#63804) üzenetére


adam3
aktív tag

Bár kell hozzá a Wifi modul, de utána mobil alkalmazásból lehet szépen időprogramot is konfigurálni, ott megadható a hőfok, venti sebesség is és minden reggel ugyanolyan melegre ébredsz függetlenül a háztartás többi tagjának előző napi cselekedeteitől.

A következő szint amikor valamilyen otthon automatizációs rendszerrel ellenőrzöd milyen idő van vagy várható aznapra és annak függvényében vezérled a kazános / klímás fűtésed és azok köreit.

Azért a Daikin távirányító tényleg elég retro.

(#63806) feco70


feco70
senior tag

A távirányító tényleg pazar :DDD retro előtti, mondjuk sokat nem érdekel, ki be kapcs gomb, és az éjszakai használom. Be jön a hidegebb idő, nálam tavaszig mennek, nagyon nem nyúlok hozzá

(#63807) Z_A_P válasza mpo (#63798) üzenetére


Z_A_P
addikt

En bekapcsoltam 21 fok / legkisebb fokozat szeptemberben. Aztan majd tavasszal kikapcsolom (vagy telen ha jonnek a durva minuszok - nincs talcafutes). Miert kell ezt kapcsolgatni, allitgatni tudja ezt magatol is, visszavesz ha kell. :F

[ Szerkesztve ]

OK

(#63808) kardkovacsi


kardkovacsi
senior tag

Nem tudjátok a Daikin Stylishnál van Wifi modul alapból vagy ahhoz is meg kell külön rendelni?

(#63809) rígel válasza feco70 (#63806) üzenetére


rígel
őstag

Én ki se bontottam a rc-t, ott van a fiókban eredeti csomagolásban. Telefonokról csinálok mindent. Igazából ha egyszer be van lőve, hozzá se kell nagyon nyúlni, max be/ki kapcs.

(#63810) rígel válasza kardkovacsi (#63808) üzenetére


rígel
őstag

Már a Perferában is van alapból, úgyhogy biztos.

(#63811) kardkovacsi válasza rígel (#63810) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Szuper, köszi :)
Ha egyszer felszerelik majd nyilatkozom, hogy milyen (4 Stylish + egy 5MXM90A kültéri).

(#63812) PROTRON válasza Z_A_P (#63807) üzenetére


PROTRON
addikt

Hát én a fujimnál megőrülnék, mivel fő fűtéshez használom. :D
Sajna a szar szigetelés és a szoba egyéb paraméterei miatt legalacsonyabb beltéri venti fokozaton nem tudja visszemelni a szoba hőmérsékletét egy szellőztetés után a nekem kényelmes szintre.
Ha 24 fok fölött bármennyit beállíthatok, a szobában nem lesz melegebb legkisebb venti fokozaton, mert egyszerűen ilyen a szoba műszaki adottságai. 3,6m belmagasságnál akárhova raktam volna a szobán belül, egyszerűen legalacsonyabb venti esetén annyi kevés a légáram hogy nem megy messzire a meleg levegő, hanem egy jó része az egység körül reked és felfűti a belső szenzort, ami miatt ugye csökkenti a beküldendő hőmennyiséget.

Tehát a nappali munkavégzéshez rendszeres szellőztetéssel homeoffice oxigén utánpótláshoz sajna minden alkalom után fel kell nyomnom a venti fokozatot 3-asra, amivel olyan hangerő jár amit éjszaka nem viselnék el. Persze ehhez a hőmérsékletet is feljebb állítom hogy hamar feltolja és ne fagyoskodjak a PC előtt.
Tehát mind a hőmérsékletet, mind a venti fokozatot nappal többször kapcsolgatnom kell.

Ehhez jön még hozzá hogy a 40nm-re úgy kalkuláltam hogy 1 db 3,5kW névleges teljesítményű egység elegendő hogy a szoba befűtése mellett a többi helyiségben is elérjen egy elégséges szintet a hőmérséklet.
A kalkulációm bejött, de ahhoz hogy tényleg a fürdőwcbe is megfelelő hőmérséklet legyen, a lapát szöget is állítanom kell, mert a homeoffice alatti komfortos fix lapát esetén maga alá csinálja a meleg egy részét, amivel felfűti a belső hőszenzorát és csökkenti a bejuttatott hőmennyiséget. Ezáltal kevesbb jut el a fürdőwcig és befagy a seggem...

És ehhez hozzájön hogy a beltérit 3-ason járatva alacsonyabb az energiafogyasztás ugyanazon hőmérsékleti komfort szintjén. Szar szigetelésnél a 20% különbség is egy szezon alatt már jó pár rekesz sör ára.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#63813) #72755712 válasza rígel (#63809) üzenetére


#72755712
törölt tag

Én is egyszer használtam a távirányítót az utóbbi 2 hónapban, amikor kivettem a szűrőket kimosni. Be van állítva 19 fokra, van a házban 5 hőmérőm, azok adatait megnézem néha, és a Smartlife-ban a működési paramétereket (hőmérséklet és fogyasztás adatok, stb)

(#63814) feco70


feco70
senior tag

Most néztem a H tarifás órát, pont egy hónap alatt a két gép 107 kw fogyasztott, a harmadik még nem kell.
Igaz éjjelre ki vannak kapcsolva, nem tudunk melegbe aludni, amúgy 23 fokra vannak állítva nappal, igaz hol mennek hol nem.

(#63815) arnyekxxx válasza Pepe78 (#63803) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Haverral együtt rakattunk klímákat fűtésre 2 éve, nekem gree amber royalok lettek felrakva, neki valami Daikint adott a haver szerelője és tökre örült, hogy neki fasza Daikinjai lettek ami a legjobb (tipust nem tudom) annyiért mint nekem a greek.

Azóta is panaszkodik, hogy csak akkor van meleg a szobákban ha megpakolja a cserépkályhát. Állt tegnap a próbateremben a helyi samsung előtt (ami szintén nem egy tigris a royalokhoz képest) és tényleg tök szomorú arccal kérdezte "Az én klímám miért nem fűt így?" Aztán lehet, hogy valamit rosszul csinál a beállításokkal és lehetne jobb is, de hogy nem egy elégedett daikin juzer az biztos.

(#63816) Tikakukac válasza arnyekxxx (#63815) üzenetére


Tikakukac
titán

Muter is eltolta ugyanezt. Gyorsan csináltam 30 fokot a szobában, aztán kezdtük a user manualt tanulni. Voltak hiányosságok :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#63817) feco70 válasza arnyekxxx (#63815) üzenetére


feco70
senior tag

Én nem voltam megelégedve a Royal volt nekem is. Leszabályozni nem tud, idegesítően ki be kapcsolgatott, 500 watt alá nem tudott le menni, 31 db ha jól emlékszem a hangnyomásszintje, 2,7 kw 18 m2 ajánlja a Gree, ezt a marhaságot, marha nagy egy gép. Nem egy komfortos gép, lett helyette egy Fujitsu kmcc, ég és föld

(#63818) gabor9991 válasza arnyekxxx (#63815) üzenetére


gabor9991
őstag

A probléma ugyanaz lehet mint nálam szerintem.
Van egy syen és egy daikin gép itthon,23fokra állítva mindkerttő nappal.
A syen áll fél órát, utána bekapcsol, fújja a meleg levegőt 10percig ahogy ő érzi, hiába van quiet módban, ha alatta állsz érzésre jó meleget fúj majd kikapcsol:)
Van a daikin, 23fokra állítva folyamatosan fújja az érzésre csak langyos levegőt, minimum fokozaton amit alig érezni, ha a kezem a légáramba rakom akkor azt érzem hogy langyos a kifújt levegő nem olyan jó meleg mint a syen esetében.
Mindkettő tartja a beállított hőmérsékletet csak különböző módon és van akinek az jobban tetszik mikor 10 percenként meleg levegővel lefújja a haját a gép.
Nekem viszont a csendes folyamatos működés a szimpatikusabb.
Ha muszáj lenne a daikin is tudna meleget csinálni az egész házban nem a teljesítményével van a probléma szerintem.

(#63819) luciferk válasza zhit86 (#63791) üzenetére


luciferk
senior tag

" Nyáron túl sokat nem használtuk, nem is volt annyira meleg nálunk és 24-25 fok alá nem is szoktunk hűteni soha."
Hol laktok? Nálunk Pesten pokol volt ez a nyár, 2 hónapig non-stop ment a klíma.

(#63820) mjani1172 válasza -ZeeZee- (#63804) üzenetére


mjani1172
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#63821) arnyekxxx válasza gabor9991 (#63818) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nála viszont tényleg nincs meleg de ez simán lehet hozzánemértés a részéről, én még nem piszkáltam a gépeit csak hallgatom a panaszkodást :)

(#63822) k-dani


k-dani
csendes tag

Időnként beleolvasva a topikba kezdek elbizonytalanodni, hogy kell-e nekem klíma? Igazából nagy szükségét nem éreztem soha, de ahogy fentebb írtam, ha ki lehet hozni kb. féláron felújítási támogatással, akkor talán érdemes lehet.

Én 24-28 fok között érzem magam jól (a saját hőmérőm szerint, ami lehet, hogy nem pontos).

Távfűtés van, most például 23,5-25 fok között szokott alakulni a hőmérséklet, a radiátor alig langyos. Talán rászokhatnék a zoknira és hosszúnadrágra, és akkor a 23 fok is kellemes lenne. Fűtésre tehát nemigen használnám a klímát, ha kicsit változtatok a szokásaimon.

Nyáron ritkán megy fel a benti hőmérséklet 29 fok fölé, de azért pár napig előfordul. Azt is kibírom amúgy, de akkor azért már jólesne a hűvös. 26-27 fok már kellemes nekem nyáron, az alá felesleges lenne hűteni.
Jól értem, hogy a klímáknak nehézséget okoz, ha csak pár fokot kell hűteni? Erre felesleges lenne klíma?

[ Szerkesztve ]

(#63823) zsolosz


zsolosz
tag

Egyre mélyebbre (magasabbra) süllyedek a klíma kérdésben... :W
Eredetileg Daikin Comfora 5 kW-ot akartam, de azt mondtátok, hogy sok lenne 40m2-be, és éni így érzem...
Most a 3,5-ös Comfora és a Perfera között vacilálok.
Megérheti a drágábbik modell a cca.250e árkülönbözetet?
Mivel tud többet?
Esetleg tartósabb?
Fűtésben sokat tervezem használni, a napelem termelését használnám el (napi 24-ben menne, persze nem padlógázon).
Nyáron viszonylag lazább üzem lenne (talán).
Köszönöm!

(#63824) kardkovacsi válasza k-dani (#63822) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Nem a hőfok a probléma nyáron, vagy nem csak az. A fő gáz a pára, amivel nem tudsz mit kezdeni, mert nyáron itthon jellemző a nagyon magas páratartalom. Egy 70-80% közötti páratartalom esetén már 28 fokban is sok lehet. Ezt csak klímával tudod jól kiszedni, vagy esetleg párátlanítóval csak ugye az meg fűt közben.

(#63825) kardkovacsi válasza zsolosz (#63823) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Ilyen komfort dolgok vannak a perferában. Biztos halkabb mint az olcsóbb verzió. Már talán a perferában is van olyan, hogy nézi merre mész előtte és nem fúj rád hideget illetve a szűrők amivel kiszedi a szagok egy részét is a levegőből, ahogy írta itt valaki van benne wifi is.
Ez olyan, hogy a Dacia is elvisz A-ból B-be meg a Merci is, csak az egyik kényelmesebb meg sokszor gyorsabb. Ha fontos neked a kényelem és áldozni is tudsz rá akkor vegyed a drágábbat.

(#63826) hunaqua válasza kardkovacsi (#63825) üzenetére


hunaqua
addikt

..igen,már mind a kettőben van renault motor. :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#63827) baloghgabor


baloghgabor
aktív tag

Napok óta próbálom a Polár klímát megszokni, beállításokat variálni, hátha én vagyok akkora láma, hogy bennem van a hiba?! Egyre jobban az a tökéletes megoldás lesz hogy reggel, ha fázok, bekapcsolom 24© állítva, lapátok lefelé (alig 1.2 perc és meg is találja ezt a helyzetet) és vígan fűt ebben a külső, nulla körüli időben egészen 1300W-al. (reggelre hideg van már bent mert nem akarok megbolondulni az össze-vissza működéstől éjszaka. Így viszonylag normálisan megy kb. 2 órahosszát, majd kezdődik az újabb műsor. Leszabályoz 800W körülre, majd 500 és lekapcsolja magát, az óriás lapátot forgatja jó sokáig, majd mire készen van, elindul ismét! Viszont ha ekkor a lapátját felfelé állítom, akkor képes 200W alá is szabályozni és szépen langyosat fújni, a plafon felé, ja. Közben lent azért hidegebb van, ami nem annyira komfortos már. Amikor megint, lejjebb veszem a hőmérsékletet és lefelé állítom a lapátot, ekkor még szépen lekapcsol végre és nyugalomban van. Persze már fázok, de kellett nekem ez a vacak?! Na, jó, ilyenkorra van bent fa és gyújtok be a kandallóba. Nesze nekem klímás fűtés . . . :DDD

bégé

(#63828) TeeJay válasza k-dani (#63822) üzenetére


TeeJay
félisten

Szintén panelban lakom ráadásul kívülről 10cm EPS szigetelés. 28-29 fok lenne klíma nélkül, nálunk megy egész nyáron megállás nélkül most már két Daikin 24 igen 24 fokon még éjszaka is csak akkor éjszakai módban. 25 fokon hagyva már melegem lenne illetve olyankor már a háromfeles gép nem tud jobban leszabályozni és a kompresszort leállítaná. Tehát ha te 26-27 fokot szeretnél ami beteg meleg alváshoz oda tényleg kettőfeles gép is overkill lesz. Fűteni távhő mellett sosem fogsz, nálunk minden radiátor zárva van és így van 25 fok a lakásban úgy hogy egész nap nyitva van lehúzott redőny mellett az ablak.

Ezek alapján mérlegelj bár ha lenne klimád gyorsan hozzá szoknál a kellemes 23-24 fokban alváshoz :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63829) Pepe78 válasza baloghgabor (#63827) üzenetére


Pepe78
senior tag

Az SDU nálam egy kb 20m2-es szobát fűt. Régi műanyag ablak, elégséges 8cm szigetelés a falon. napi átlag 5-5.5 Kwh-t eszik. 23C -ra van állítva.
A lamella össze-vissza forgatása inkább akrobatikus mutatvány mint hasznos , én sem szeretem. A Polar SDO vagyis az Optimum egy sokkal kompaktabb ilyen szempontból, jobban is szeretem. Abból 5KW-os van nekem idehaza. Most jön még hozzá egy 3,5-ös. Nem A+++/A++ mint az SDU , csak a szokásos A++/A+ de nagyon szépen szabályoz.

(#63830) baloghgabor válasza Pepe78 (#63829) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Köszi, lehet nekem is az Optimum jobb lett volna. Vagyis inkább nem Polár, talán, meg semmi kínai. Engem is borzalmasan zavar ez az értelmetlen akrobata mutatvány, aminek semmi haszna sincsen, csak valami kínai bemutató, napi sok alkalommal. Nyilván a Fujitsu lamellának is van valami alapzaja, de ha naponta párszor alkalmazza, amikor már kell, akkor nem zavaró. De mire ez átfordul, feljebb rakja a lamellát, már kezdi is elölről, valami értelmetlen módon. Hasonlóan értelmes, mint az a csicsás ezüst csík az oldalán! (amikor megláttam, majdnem visszatetettem a dobozba, azt hiszem akkor jártam volna legjobban!). No meg tényleg ez a durva, nemszabályozás nagyon idegesítő. Mintha nekem kellene kitalálni, hogy éppen a klíma mire vágyik és én állítgassam az ő kedve szerint. Pedig nem egy bonyolult dolog, ha én 22© szeretnék, akkor augusztus végén beállítom, és ha már hidegebb van nálam, akkor lesz kb. annyi, tavasszal meg kikapcsolom a klímát és ennyi. De hol 20, 21-22, majd 24-26©, mert a klíma ennyit tol, majd lekapcsol és nemsokára vissza?! Ekkor lapát állítás általam, akkor mintha valami változás lenne, akkor észhez térne, és megint valami hasonló, mint elvárható lenne. Majd megint elmegy az esze és ő akarja tudni, mit is kellene és csinálja is, random módon. Pedig azért vettem ebből a legújabb, szinte idei modellt, ami a legdrágább ebből, hogy mégiscsak jó legyen. De úgy látszik a kínai fejlesztők itt sem múlták felül a várakozást, a csicsa és a komolytalan dolgok vannak előtérben, amire ugrik a felhasználó, főként aki klímát még életben nem látott/használt. Nála meg kiválóan működik, mert azt hiszi ez ilyen?! Hiszen a Trabant is elvitt mindenkit annakidején a tengerre, mint másokat egy Mercedes. Csak nagyon kevesen tudtunk különbséget tenni, hiszen nem nagyon volt összehasonlítási alapunk.

bégé

(#63831) Pepe78 válasza baloghgabor (#63830) üzenetére


Pepe78
senior tag

Nálam a Polar jobb mint az azonos árban / sávban lévő Gree pl.
Szeretem az elérhető ára miatt az AUX Delta 2 / Rcool Solo2 gépeket is. A Silent funkció és a Delta 2 beltéri borítás mintázata miatt. Nem tudom, hogy meddig mennek majd, de most nekem reálisan nézve elég jók.
A Midea Xtreme Save olcsó közepes gép a gyártó kínálatából. Egy darabig nem is rendeltem belőle, de volt olyan pár hete, hogy 5db ment fel egy szintes házikóra belőle. A beltéri fényes anyaga nekem nem jön be, de a gépészet amit a kültériben adnak az annyiért nem rossz! Szokásos Midea dolog, hogy 1% ra is lehet venni a beltérit. Ez nagyon tetszik nekem.
Greeből Ucrown-t szereltem egy barátomnál Nagytarcsán. 1x3,5 , 1x 2,7kw. Drága nagyon drága de nagyon komoly.
A Gree Comfort X nekem már nem éri a mostani 330K-s br kisker árat, nem is ajánlom ki őket.
Gyémántos AP35-öt szereltem pár hete. Az tényleg jó masina! Olyan 500k volt a gép.

Szóval nekem ami itt Nyíregyháza körzetében megy / eladható:
-Rcool Solo2
-Aux Delta 2
-Polar Optimum
-Midea Xtreme Save / Pro
-Midea All Easy Pro

Gree-t nem igazán hírdetek már. Van most egy szót nem fogadó pár hetes Comfort X amihez kapok egy panelt a kültéribe. És meglátjuk.

A Polar-t nehéz volt elérni ha kérdés volt , de már meg is van a "mérnök" elérhetősége. Nyaggatni kell őket és segítenek.

(#63832) Pepe78 válasza moddingR (#63785) üzenetére


Pepe78
senior tag

Szia.

Sajnos ez így van sok Midea modellnél gyárilag.
A kompresszor már nem megy , de a beltéri forgatja lassan a levegőt és a beszívott levegő hőfokát nézi a jobb felül található érzékelő.
Persze csak kicsi fordulaton.

(#63833) moddingR válasza Pepe78 (#63832) üzenetére


moddingR
aktív tag

Köszönöm!

Létezik rá bármi megoldás, beállítás?

(#63834) Pepe78 válasza moddingR (#63833) üzenetére


Pepe78
senior tag

Ennek annyira kis fordulatnak kell lennie , hogy ha a kezedet oda teszed elé csak akkor érezheted. Ha nem veszi le a fordulatot akkor a beltéri panel cseréje segíthet.
Járunk már így. Garancia van rá?

(#63835) rígel válasza zsolosz (#63823) üzenetére


rígel
őstag

Már a múltkor is leírtam, hogy a Perferával biztosan nem lősz mellé. Nagyon jó cucc. Ha anyagilag nem gond, azt vedd, ha igen a Comforát. Az se rossz, de a Perfera minden téren jobb gép. Energiatakarékosság, szolgáltatások (aminek a nagyrészét lehet nem is használod), robosztusabb is, jók az értékei, nálunk nyugodtan lehet vele fűteni a tél 99%-ában, takarékosan. Olyan nagy különbség talán nincs köztük, mit amennyit az ár indokol, de ha a keret engedi, a jobbat venném. Mint írtam kérdés hogy megéri-e az árkülönbözetet, ezt neked kell eldönteni.

(#63836) Pepe78


Pepe78
senior tag

Ne feledjétek a beltériben található szűrőket 10-14 naponta megnézni, portalanítani!
HA nem volt ! normálisan ! takarítva az utóbbi időben a gép sokkal többet fog fogyasztani, mert a hőcsere nem tud megfelelően megtörténni. VAnnak modellek, amik ki is állnak hibára a koszos szűrők miatt.

(#63837) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Tapasztalat-megosztás, ha már nekem segített mások írásait olvasgatni, akkor most visszaadom.

Hatodik éve használunk Mitsubishi klímákat, hűtésre és fűtésre. Eddig éves tisztítások voltak... és ennyi.

Anno azért választottam őket, mert ezek voltak a kategóriájukban a (teljesítmény-osztályukban) a legcsendesebbek, és ez részben vissza is igazolódott. Néhány napja egy kutyasétáltató hölgy mondta, hogy már másfél éve nézegeti a klímánkat, mert ilyen csendeset (külső egység) még nem hallott, és ő is Mitsut szeretett volna, de fél éven belülre nem ígértek neki... ezért Daikin lett nála, amit hangosabbnak tart. A belső egységeknél a 2,5 kW teljesítményűek lényegesen halkabbak, mint a 3,5 kW-os; a 2,5 kW-os mellett simán tudok aludni, a 3,5 kW-os azért ugyanolyan fokozaton érezhetően hangosabb (mondjuk többet is használtuk, mint a kicsiket).

-15-ben is fűtött, rendületlenül.

Aki most szerel bármilyen klímát, annak azt javaslom, hogy ne falra szereltesse a külső egységet, hanem földre tett konzolra, és lehetőleg legalább két méterre a háztól. Bármennyire is nem hangos, nyáron, nyitott ablaknál hallatszik bent a hangja (egyik szobát hűtjük, a másikat nem).

(#63838) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Hőszivattyú kapcsán kérdezem (igen, tudom, klímás topik...), hogy milyen pozitív-negatív tapasztalatok vannak a különböző gyártók termékeivel?

Korábbi jó klímás tapasztalatok miatt a Mitsubishi mellett tettem volna le a garast, de egy épületgépész-tervező szerint a Zubadanoknál arányaiban több a meghibásodás, mint a Daikin esetében; és a Daikinnak állítólag jobb az alkatrész-ellátottsága, a Zubadannak meg nagyon rossz. Mondjuk a fazon Daikinokkal kereskedik, nem Mitsuval... szóval lehet, csak hazabeszél... de azért érdekelne, mi a tényleges, érdekmentes tapasztalat. (Ő azt mondta, klímában jó a Mitsu, de hűszivattyúban nem, ellenben a Daikin a csúcs - mondta a Daikin-kereskedő...).

(#63839) moddingR válasza Pepe78 (#63834) üzenetére


moddingR
aktív tag

2 napja lettek felszerelve, valamivel halkabb mikor nem dolgozik, de akkorse hangtalan mint a G-tech, ott semmit nemhallani, csakha odateszem a kezem érzem picit, de a midea-nal "sokkal" nagyobb fordulaton megy..
Így számomra csalódás, de szerencsére nem az én szobámban van.

(#63840) Pepe78 válasza moddingR (#63839) üzenetére


Pepe78
senior tag

Hívd fel a telepítőt és kérdezd meg!
Én foglalkozok minden kis nyüggel ha keresnek. Így tudok jó kapcsolatban maradni az ügyfelekkel.

(#63841) rígel válasza Ed_007 (#63837) üzenetére


rígel
őstag

Nincs számottevő különbség AZONOS kategóriájú, és AZONOS teljesítményű Daikin és Mitsubishi kültérik zajterhelése között.
Az sem mindegy, hogy amikor hallgatod, épp milyen teljesítménnyel megy. Kutyasétáltaó hölgy véleménye tökéletes visszaigazolás :) Maradnék a saját mindennapos tapasztalatomnál.
Maradjunk abban hogy nagy terhelésen minden klíma tud hangos lenni (úgy látom van ezért erről saját tapasztalatod is) alacsony terhelésen meg még a jobb kínaíak is halkak.

(#63842) moddingR válasza Pepe78 (#63840) üzenetére


moddingR
aktív tag

Holnap jön vissza, az 5kw kültérije induláskor nagyon berezonál, kicseréli a kis műanyagot bakot valami komolyabbra. Rákérdezek mindenképp, aztán meglátjuk mit mond.

(#63843) Pepe78 válasza moddingR (#63842) üzenetére


Pepe78
senior tag

Az átmenő csavaros gumibak kb a nullával egyenlő.
Csak ilyet használunk:

Ebben úgy van vulkanizálva a két csavar egymással szemben, hogy nem érnek össze. -> működik!

(#63844) TeeJay válasza rígel (#63841) üzenetére


TeeJay
félisten

Na igen almát körtével hasonlítani :D
Fogalma sincs a kutyás hölgynek hogy bent mennyi hőfok volt, mekkora hőfok volt beállítva a gépnek, mekkora ventilátor sebesség mellett még még úgy 20 dolgot nem ismerünk az egyenletből. Ja az sem mindegy hány fok volt kültéren amikor éppen látta a gépet
Tény és való a Mitsu is halk és a Daikin is, én nem igen tudnék dönteni mert bármelyiket elfogadnám gond nélkül :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63845) moddingR válasza Pepe78 (#63843) üzenetére


moddingR
aktív tag

Igen, ilyet fog hozni :B :R

(#63846) Pepe78 válasza moddingR (#63845) üzenetére


Pepe78
senior tag

5,3Kw-os az All Easy aminek erősnek érzed a kiáramló áramlatát? Mert ha igen akkor egy 5.3-as géptől az éppen forgás is szelet csinál.

(#63847) moddingR válasza Pepe78 (#63846) üzenetére


moddingR
aktív tag

Az 5,3-asnál annyira nem is gond, de hogy a 3.5kW-os is hallható az meglepett..

(#63848) rmihaly válasza moddingR (#63833) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!
Szervíz leírásában szépen le van írva hogyan vezérli a beltéri ventilátor fokozatokat, auto üzemmódban.
Auto ventilátor fokozatban, fűtés esetén minimum venti fokozat 20%,
DE! Prioritásban van az anti-cold air funkció.
Itt azt látom a diagramból, hogy ha a T1 (helyiség hőmérséklet) és T2 (elpárologtató közepes hőmérséklete) közötti különbséget veszi alapul.

A TEH0..5/TEL0..5 értékre nem találtam utalást, így a pontos hozzá tartozó hőmérsékletet nem ismerem (ha valaki tudja, ide beírhatná), de szerintem valami fokozat lehet.

TEH0/TEL0=1% v Off
TEH1/TEL1=20%
TEH2/TEL2=40%
TEH3/TEL3=60%
TEH4/TEL4=80%
TEH5/TEL5=100%

Ez volt az anti-cold funkció. Ennek elsőbbsége van.
Ezt követi az auto fan funkció, ami a T1 (helyiség hőmérséklet) es Tsc (beállított célhőmérséklet) viszonya alapján állítja a ventilátor sebességet.
Ez 20%-100% közötti értékre van beállítva (fűtésnél), és 1%-100% (hűtésnél).

Előzőek szerint a klíma fűtésben csak akkor fogja leállítani a ventilátort, ha TEH0/TEL0 üzemmódba kerül.
Ez az üzemmód hideg beltéri hőcserélőt feltételez.
Ez akkor lehetséges ha a kompresszor leállt, és a hőcserélő visszahűlt a helyiség hőmérsékletre, és a helyiség hőmérséklet alapján nincs hőigény (azaz a beállított érték felett van a mért hőmérséklet)
Tehát fűtésben szinte soha.

Egy másik midea szervíz leírása alapján a távirányítóval lehet állítani, hogy a venti forogjon e tovább vagy kapcsoljon le, nem tudom hogy a te típusoddal jó lehet e. (Ez a leírás RG58D/BGEFU1 típusú távirányítóhoz van).

(#63849) PROTRON


PROTRON
addikt

Nu ezúttal szerelői technikai kérdésem merült fel.
Ismerősnél eddig működött a klíma, 10 éve lett felszerelve, télen fűtéshez is használták, annak ellenére hogy nem olyan típus, 1. emeletről maga alá pisilt.
2 lakásos ház, tehát az ELMŰ betáplálás az épület falán el van ágaztatva, olvadó betéttel.
Nincs "H" tarifa.

A hétvége óta a klíma leveri a saját Fi reléjét. Ismerős fogta és kikerülte a Fi relét, direktbe bekötötte, kismegszakító nélkül. Ekkor az épület betáplálásánál lévő egyik méretlen olvadó betét durrant el.

Kérdésem hogy ez panel beázás lehet, ahol a panelen a fázis zárlatos?
Tehát panel csere nélkül nem javítható, jól gondolom?

(Ismerős szerint csak a kötési pont ázott be, de magasan van szal még nem tudtuk ellenőrizni.)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#63850) Strezi válasza zsolosz (#63823) üzenetére


Strezi
őstag

Ha fő a fűtés, akkor padlónálló beltéri! Fűtésre ez az optimális, nem lesz túlfűtés, lengés és optimális helyen adja le a hőt. Effektíve nem a meleg levegőt igyekszik a pafontól le-"lehelni", hanem a hideg levegőt szívja el és melegíti fel. Így több helyiségből / be is hatékony!

VIDEÓ

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.