Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64901) ANDROID??? válasza #72755712 (#64900) üzenetére


ANDROID???
addikt

Mindegyiket felszerelve számolom. A HR-nél kb. 20%, az AP-nél kb. 55%. (jó bocs nem 60)

[ Szerkesztve ]

(#64902) Atomgeszi válasza elfelejtette (#64897) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi!

(#64903) margithid


margithid
veterán

Szerintetek melyik éri meg jobban?
Egy aux delta vagy egy ilyen [gree]?
Lehet még idén télen jó lenne beszerezni valamelyiket, de 2 kellene belőle, mert 2 hálószobát kéne kiszolgálni.
Szerelés most mennyi körül van?

(#64904) Pepe78 válasza margithid (#64903) üzenetére


Pepe78
senior tag

A régi Comfort X jobb lett volna mint az AUX , a mostani modell és a Delta 2 ugyan abban a kategóriában van.
Szereléssel a Delta 2 olyan 325-330K , a Comfort X 360-370K.
A szerelés alatt a 3 méter csőhosszig kell gondolkodni ebben az árban.

szerk.: hálóba az AUX inkább. A "silence" mód elég csendes. 5kw-os Delta 2 esetében ez már nem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#64905) margithid válasza Pepe78 (#64904) üzenetére


margithid
veterán

A delta annyiból jobb hogy - 25 fokig fűt, míg a gree "csak" - 20ig.

(#64906) Pepe78 válasza margithid (#64905) üzenetére


Pepe78
senior tag

Ez a ki mit mer írni a katalógusba kategória.
Szerelem mindkettőt , van fogalmam mindkét gépről.

(#64907) margithid válasza Pepe78 (#64906) üzenetére


margithid
veterán

Aha
Aux deltával meg vagyok elégedve, fél éve használom.

(#64908) #72755712 válasza margithid (#64907) üzenetére


#72755712
törölt tag

Jól fűt -25 fokban?

(#64909) margithid válasza #72755712 (#64908) üzenetére


margithid
veterán

Nem tudom, majd ha annyi lesz kiderül 😄
Szerelés szerintem több lesz mint 50-60 ezer. Főleg hogy emeletre kell és ahogy látom az sokaknál plusz pénz

(#64910) windy válasza #72755712 (#64908) üzenetére


windy
tag

Ez érdekes kérdés, mi most tesztelünk egy új Polar Fresh készüléket fagyasztókamrában, és eddig egészen jók a tapasztalatok. Nem csináltunk még ilyet, de most módunk nyílt rá, úgyhogy nem hagytuk ki. Főleg a leadott teljesítményt próbáljuk ellenőrizni, valamint a leolvasztási dolgokat. Ennél a berendezésnél van frisslevegő befújási mód is, ami kiemeli a többi gép közül. Persze nem egy UruruSarara, de kb. harmad annyiba kerül.

(#64911) Pepe78 válasza windy (#64910) üzenetére


Pepe78
senior tag

Élőben még nem láttam.
TCL gyártmány kell legyen , mert ha jól tudom akkor a Gree-s kapcsolat véget ért.
A matt borítás és a terelő levél mintázata a Polar Optimumra "hajaz".
Nekem az Optimum is nagyon tetszik.

(#64912) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Van egy Gree Amber Royal, az EWPE SMART appal csak helyi hálóról működik. Ez miért lehet?

(#64913) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok.
Haier klimákról lehet valamit tudni?
Nebula pl?
Vannak más jobb típusai is de azok külföldi oldalon találhatók pl a jade supermatch..

WoT:jimmbo

(#64914) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Mitsubishi HR, jóval lejjebb kategória az AP-hez képet? (nyilván légyszi aki látott már közelről...)
Egyébként a Mitcubishi AP a Daikin Sensira és a Comfora közé, vagy a Comfora-val szintre tehető?
Valakinek tapasztalata a Mitsubishiről?

Mellesleg, a klímás azt mondja, hogy 20m2 helyiségbe Ő az AP35 típust ajánlja és 10m2 helyiségbe pedig az AP 25-öt, amennyiben az ajtókat nem csukjuk, úgy még egyszer akkora helyiséget kell/lehet vele fűteni/hűteni, így érdemesebb a nagyobb helyiségekbe a nagyobb teljesítményt betenni.

(#64915) dbius válasza ANDROID??? (#64914) üzenetére


dbius
veterán

(#64916) embe


embe
nagyúr

A Gree YAG1FB3 infrán a jelölt süllyesztett gombnak mi a funkciója? Nyomtam rövid ideig...hosszú ideig - de nem történt semmi.
Másik kérdésem, hogy lehet-e vajon kalibrálni az infra hőmérőjét, mivel ha bekapcsolom az iFeel funkciót, akkor 4°C többet mér, mint a klíma beltérije.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#64917) ANDROID??? válasza dbius (#64915) üzenetére


ANDROID???
addikt

Tehát jól behatároltam az elhelyezkedését, így vehetőnek titulálom az AP-t.

Azonban a kérdés még mindig adott, hogy ha azonos folyosóra nyílik a 3 helyiség, és még ezen kívül 2 helyiséget ki szolgálna nyitott ajtók esetén, 2 helyiség 20+20m2 és egy helyiség 10m2, kell a 3,5+3,5 + 2,5, vagy elég 3 darab 2,5kW? Esetleg 2x2,5kW + 2 kW kell csak?

(#64918) #72755712 válasza windy (#64910) üzenetére


#72755712
törölt tag

Az jó, ha le tudjátok tesztelni, mert a végfelhasználóknak erre nem nagyon van lehetősége, és a specifikációban megadott értékek nem sok hasonlóságot mutatnak a valósággal.

(#64919) dbius válasza ANDROID??? (#64917) üzenetére


dbius
veterán

Ezt majd hozzáértők megválaszolják Neked.

Én csak saját tapasztalatomról tudok beszámolni: Amerikai konyhás nappaliba, amihez csatlakozik előszoba, valamint emeletre vezető lépcsősor (kb 40-45m2 alapterület összesen) kezdetben 5kW-os Mitsu AP-t nézegettem, mert az erre járó klímás 5kW-os - más márkájú - klíma telepítését javasolta, én viszont Mitsu AP-t szemeltem ki.

Hozzáértők sokallották ezt a teljesítményt, így lejjebb mentem és 4.2kW-os AP-t szerettem volna venni, de sehol sem volt elérhető (augusztus-október között, legalábbis azokon a helyeken, amiket neten végig tudtam túrni és felkeresni). Így - szintén hozzáértő kolléga javaslatára - még lejjebb mentem és végül 3.5kW-os Mitsubishi AP került beszerelésre október elején, mivel épp volt raktáron.

Azóta kikapcsolás nélkül megy és rásegít - heti programozással - a fenti helyiségek padlófűtésére (19-22 fok közötti a programozott célhőmérséklet napszaktól és itthon tartózkodástól függően) és eddig nagyon meg vagyok vele elégedve, a teljesítménye bőven elegendő volt, és szinte folyamatosan 250-350w közötti leszabályzott állapotban működik, mai napi fogyasztása eddig 4.91kW.

Ha visszakeresel a hozzászólásaimra végigolvashatod.

De van itt a topikban olyan kolléga is, aki 50m2 körüli térre 4.2kW-os AP-t rakott és tudomásom szerint szintén meg van vele elégedve, ill. van olyan kolléga is, aki még nagyobb alapterületre, kb. 70m2 körüli térben használ szintén 3.5kW-os AP-t!

(#64920) rígel válasza ANDROID??? (#64917) üzenetére


rígel
őstag

Az AP nagyon ajánlott kategória, legalább Comfora szint, inkább fölötte. Ár/érték arányban jobb.
20nm-re elég lehet 2,5KW-os, de szigeteléstől, ablakoktól is függ. Ha szarul szigetelt, 3,5-öst raknék, ha jól, akkor kisebbet.
10nm-re max 2,5KW.

(#64921) ANDROID??? válasza rígel (#64920) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ablak már rendben de, szigetlelés még nincs meg.
A klímás inkább a 3,5Kw felé irányít a két 20m2 helyiségekben (de úgy uugye hogy nem csukom be az ajtót, amit egyébként sem szoktunk).

Mi van akkor, ha sok a 3,5kW, hogy viselkedik, vagy milyen negatív hatása van?

[ Szerkesztve ]

(#64922) rígel válasza ANDROID??? (#64921) üzenetére


rígel
őstag

akkor szerintem elfér a 3,5KW-os is.
Igazából ez is le tud modulálni, de nagyobb energiaszükséglet esetén nem kell neki max teljesítmény közelében járni, tehát hatékonyabban működik, és halkabb is.Ha túl kicsi az energiaszükséglet, akkora nagyobb kompresszora hamarabb le fog kapcsolgatni , akkor se hatékony a működés. A kicsi meg kis energiaszükséglet esetén halkabb. De nálad a szigeteletlenség miatt szerintem ez nem áll fenn. Miből van a fal? Milyen vastag? Födémszigetelés milyen? Belmagasság?

(#64923) Tikakukac válasza ANDROID??? (#64914) üzenetére


Tikakukac
titán

25-35 szinte változtatás mentesen ugyanaz. 2 AP35 meg 1 HR35 van amiről tudok mesélni.

Az AP a HR-hez képest ha nem a klímás által felárazott árat nézzük megéri. Finomabb az egész, halkabb is. Motoros oldalra legyezgetés és alapból bedobott wifi adapter. 85k volt a bruttó diffi a kettő között, mínusz 35-40k a wifi, szóval 50k a tiszta eltérés, beker áron. Annyit vastagon ér.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64924) ANDROID??? válasza rígel (#64922) üzenetére


ANDROID???
addikt

A fal "blokk", 30-as, perlites a födém, 2,7m.
Elvileg a 3,5kW így kevésbé lesz igénybevéve és elvileg hosszabb lehet az élettartama?

(#64925) ANDROID??? válasza Tikakukac (#64923) üzenetére


ANDROID???
addikt

"25-35 szinte változtatás mentesen ugyanaz", ezt hogy kell/lehet érteni?
HR-t nem erőltetném, a belépőszint miatt. :U

(#64926) Tikakukac válasza ANDROID??? (#64925) üzenetére


Tikakukac
titán

Fizikailag. Nem lesz a 35 50%-al nagyobb réztömeggel meg Isten tudja mivel szerelve. Itt majdnem csak annyi a diffi, mint egy 100 lovas és egy 150 lovas motor között. 1-2 apróság meg egy kis szoftver és csuma. Árat megnézed ott is a diffi gyakorlatilag lófing.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64927) rígel válasza ANDROID??? (#64924) üzenetére


rígel
őstag

födém is szigeteletlen?
Igen, a 3,5 KW-os alacsonyabb terheléssel fog dolgozni, de szerintem a te esetedben nem nagy a különbség, mert határeset, pláne ha lesz szigetelés, ezért szignifikánsan nem hat ki az élettartamra.
Ettől függetlenül a nagyobbat rakatnám.

(#64928) ANDROID??? válasza rígel (#64927) üzenetére


ANDROID???
addikt

Perlites beton vagy mia bánat van a padláson. :B

Egyébként gáz központi mellé/helyett gondolom a klímát fűtésre/is. :U

(#64929) brodorics


brodorics
csendes tag

Sziasztok!
Van kettő Daikin FTXP35M / RXP35M Comfora klímánk. Az egyik a tetőtéri részben, a másik a földszinten. Azt vettem észre, hogy a fenti jóval többet fogyaszt. Igaz annak a csőhossza is nagyobb, kb 12m. A kültéri egymás mellé lett téve a földre egy-egy állványra. Mi lehet az az oka a fogyasztás különbségnek? A programozásuk is nagyjából azonos, talán a lenti még többet is megy mint a fenti.
Köszi!

(#64930) #72755712 válasza brodorics (#64929) üzenetére


#72755712
törölt tag

Én azt gondoltam, a fenti fogyasztana kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

(#64931) mjani1172 válasza ANDROID??? (#64925) üzenetére


mjani1172
addikt

HR-t nem erőltetném, a belépőszint miatt. :U

Ha az a cél, hogy működjön akkor nincs vele semmi gond. Ahogy egyébként a legtöbb (kínai) klímával sincs.
Nekem legalábbis nem volt.
Ha különleges funkciókat vársz el (én már megtanultam hogy ezek számomra jobbára értéktelenek, (bár a wifi, a hőmérséklet kijelzés, meg a jobb hatásfok itt pont valódi extra, valódi tartalommal bír) akkor vedd a drágábbat. Én az olcsóbbat vettem.
Halkabb nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#64932) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Valaki tudna nekem abban segíteni hogy a Daikin Sensira FTXF35D + RXF35D klímának hány A a max. áramfelvétele?
:R

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#64933) rígel válasza brodorics (#64929) üzenetére


rígel
őstag

fenti gondolom jóval nagyobb teret fűt. Biztos hogy megvan az energetikai oka a fogyasztáskülönbségnek. Nálam is többet fogyaszt a nagyobb térben lévő, egyszerűen a jobb légeloszlás miatt később szabályoz vissza. Ha nem tud hatékonyan távozni a meleg levegő a beltéri közeléből, akkor értelemszerűen vissza fog venni, mivel azt érzékeli hogy elég meleg a levegő a beállítotthoz, holott 3 méterrel arrébb jóval hidegebb. Ezért visszaveszi a teljesítményt, ebből következik hogy kevesebbet fog fogyasztani.

(#64934) rígel válasza ANDROID??? (#64928) üzenetére


rígel
őstag

Ebből a szempontból elég szar az elosztás. Ha csak klímával akarnál fűteni, mindenhova kellene. Így az adott 3 szoba fűtése gyakorlatilag teljesen megoldott gáz nélkül, Nyitott ajtónál 1-2 fok temperálás még a középső részbe is juthat. Persze csak ha folyamatosan fűtesz.

(#64935) Miklósbácsi válasza sz.zs. (#64932) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Szia!

Átküldöm a táblázatot :

https://daikin.delklima.hu/wp-content/uploads/2022/06/Daikin-Sensira-katalogus.pdf

(#64936) Miklósbácsi válasza sz.zs. (#64932) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Kiszámolva nagyjából 6.5 A. Nekem az FTXF35A áramkörét a szoba 10 A - es kisautomatája nevetve elviszi négy éve, pedig ott más szokványos fogyasztók is működnek állandóan.

(#64937) ANDROID??? válasza rígel (#64934) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az elosztás alapján is 3.5kW 2db és 2.5kW 1 db?

(#64938) rígel válasza ANDROID??? (#64937) üzenetére


rígel
őstag

Igen, azt rakatnék, bár szigetelés után elég lenne a kisebb is, de nem hiszem hogy nagy az árkülönbség. És így ha kinyitod az ajtókat, akkor se fog erőlködni.

(#64939) ANDROID??? válasza rígel (#64938) üzenetére


ANDROID???
addikt

Oksi köszi :)

(#64940) sz.zs. válasza Miklósbácsi (#64936) üzenetére


sz.zs.
senior tag

:R

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#64941) mrmft válasza ANDROID??? (#64917) üzenetére


mrmft
senior tag

Ez igy csak talagatas, kell egy energetikus a kiszamaloja a haz hoigenyet.
Ha normalisan le lesz szigetleve a haz, akkor 20m2-re boven eleg a 2,5kW is. A 3,5kW nem szabalyoz le annyira mint a 2,5-os.
En a mai fejemmel mar csak HR-t vennek, felelegesek az AP extrai, nekem.

[ Szerkesztve ]

(#64942) Tikakukac válasza mrmft (#64941) üzenetére


Tikakukac
titán

Az AP és a HR között van leszabályzás diffi, a 25 és 35 között elvben nem.
A fura, hogy a HR javára.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64943) Al Brandy válasza ANDROID??? (#64928) üzenetére


Al Brandy
tag

Mielőtt átkozni fogod a napot is,hogy beléptél ide a fórumra, kérdezz meg egy olyan embert is, aki ilyen kicsi helyiségekben ekkora klímákat használ. :DDD
Hogy maradjak az autós hasonlatnál, tényleg 100 vagy 150 lóerős autókat szeretnél venni,amikor csak sima úton folyamatosan 60-al akarsz menni? Csak azért, mert azok tudnak 200-as és 240-es végsebességet is, de te még 100-al is ritkán hajtasz? :F

Viccet félretéve ha nem akarod,hogy on-off üzemben menjenek a klímáid,és a középső helyiséged is jól legyen fűtve,akkor olyan típusú készüléket vegyél (max teljesítménytől függetlenül) amelyek fűtés üzemben 100-150 Wh tényleges áramfogyasztás közelébe le tudnak szabályozni,és ezt halkan is teszik.
A 10nm-es helységbe még így is kb. az összes kapható klíma túlméretezett lesz,hacsak nem az ajtóval szemben teszed fel, és ezzel fűtöd (az ajtót telibe fújva) a középső helyiséget is.

Csak hogy tudj mihez viszonyítani,nekem tegnap 24óra alatt, a 3 fok körüli külső átlaghőmérséklet mellett 260Wh átlagos áramfogyasztás kellett közel 50m2 kb.22,5 fokon tartásához( Mitsu HR50VF),pedig van sok nagy ablak, és átlagos szigetelés a falakon/padláson,illetve a belépő is ide nyílik.

Vannak 16 és 20 nm-es szobáim, amikben 2,5kW-os Hitachik üzemelnek, de mivel ezek kb. 300Wh valós fogyasztásig tudnak csak leszabályozni (ami ugye kb 50m2-hez kellene)így on-off üzemmódban mennek,ami hátrányos az átlagfogyasztásra,és éjszaka a ki-be kapcsolgatás hangja is zavaróbb,mintha folyamatosan menne.

Mivel úgy látom, neked az AP széria szimpatikus,ezért javaslom,hogy kérdezd meg az AP tulajokat (is).

Remélem valamennyit tudtam segíteni,és szurkolok neked, hogy sikerüljön jó készüléket találnod.

A Mitsu HR egyébként egy nagyon jó minőségű és kulturált működésű készülék ha jól van méretezve és használva,függetlenül attól,hogy belépő szintű. Kár,hogy nem ilyeneket vettem a szobákba is. Hitachik bivaly erősek,de ilyen kicsi helyiségbe nem ajánlom őket.

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi HR50VF, Hitachi RAK-25RPE/WPE, Trotec TTK 72 E

(#64944) ANDROID??? válasza Al Brandy (#64943) üzenetére


ANDROID???
addikt

Na most, hogy azt hittem el is döntöttem a dolgot, elolvasom amit írtál.... :W
Nincs szigetelve, és holnap nem is lesz.
A klímás szerint nem lesz sok a 3.5, de lehet elég lenne a 2.5...
A HR felépítményét tudását tekintve nincs lemaradva azAP-től?
Wifi nem ártana, ha esetleg rá akarok tolni a melegre, vagy épp eszembe jut nap közben egy kis szárítás. :U Gondolom a wifi a HR-re nem pakolható fel utólag.

(#64945) #72755712 válasza ANDROID??? (#64944) üzenetére


#72755712
törölt tag

Van egy 2,5-ös Mitsubishim, fűtésben nem látok különbséget a másik, 3,5 kW-os alap Daikinemhez képest sem. Wifivel pedig egy 5 ezer forintos Broadlink RM4 mini irányítja mindkettőt, és mellette még az összes IR cuccomat is, amit lát. Igaz, olyan ficsöröket nem tud az RM4, mint 3D Isee, Isave, timer, meg a két lamella oldalirányú állítása, de ki-be kapcsolás, hőfok, venti sebesség, mód, ezeket tudja.

(#64946) Tony21 válasza ANDROID??? (#64944) üzenetére


Tony21
tag

AP 35 kb. 60+ nm-t fűt (23 fok), szigetelés szerintem rendben.
Wifi nincs, ősszel bekapcsolom, tavasszal kikapcsolom.

(#64947) Al Brandy válasza ANDROID??? (#64944) üzenetére


Al Brandy
tag

Lehet tenni wifit bele, bár nem tudom,mennyire éri meg.
HR mellé ajánlok valami más fűtést is, ha véletlenül mégis lenne -15, -20 fok. :)
Ilyen hidegben még nem volt alkalmam megtapasztalni a klímás fűtést.

Azért ne lepődj meg, hogy ha tolsz neki 3-4 fokkal melegebbet,mint a szoba hőmérséklete, akkor hirtelen beleharap a villanyórába. :D
Javaslom,hogy találj ki egy neked komfortos hőfokot,és azon tartsd folyamatosan.
Szárításra pedig párátlanítót javasolok. (pl.Trotec)

Mitsubishi HR50VF, Hitachi RAK-25RPE/WPE, Trotec TTK 72 E

(#64948) Tikakukac válasza Al Brandy (#64947) üzenetére


Tikakukac
titán

HR első baja, hogy "bele" nem tudod tenni, mert nincs kiképezve a hely belül.

Ezért írtam fentebb, hogy ha mindent összeadsz az AP felára nem sok, sőt.

Az viszont tuti, hogy az AP-k valamiért nem akarnak annyira mélyre menni fogyiban, mint a HR.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64949) #72755712 válasza Tikakukac (#64948) üzenetére


#72755712
törölt tag

Ugyanezt tapasztalom Mitsubishi FH vs Daikin alap (FTX35KM) között is +7 fokon COP 6,6 vs 3,71, és a Mitsu ugyanannyit/ kicsit többet fogyaszt (mindkettő 22 fokra állítva), bár a hőérzet valahogy jobb a Mitsubishinél.....

(#64950) ANDROID??? válasza Al Brandy (#64947) üzenetére


ANDROID???
addikt

Folyamatos hőmérséklet beállítását tervezem, ha feltolom a hőfokot nyilván megtekeri a fogyasztásmérőt.
Aldi-s van 2 -is (egyenlőre), nem egy halk ketyere, de nem rossz azért az árért..
Viszont ugye azt nem tudom bekapcsolni csak manuálisan, na de ha nem vagyok itthon és a klímát be tudom nyomni párátlanításra, akkor nem kell kiszaladni a hideg miatt..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.