Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64951) ANDROID??? válasza #72755712 (#64949) üzenetére


ANDROID???
addikt

Mennyivel fogyaszt többet?
Hőérzet jobb, akkor fogyasszon többet :D Gondolom nem +15kW..

Azért kíváncsi lennék, mennyit spórolhat az ember ugyanolyan HR esetén fogyiban az AP-hez képest.. LN lenne az igazi, de az már a lelki keretet nagyon átlépi..

[ Szerkesztve ]

(#64952) Denyiro válasza PROTRON (#64837) üzenetére


Denyiro
tag

Még ki kell tapasztalnom a Sensirát mivel főképpen csak nyáron volt eddig járatva de alkalmanként rásegítenék vele a konvektoros fűtésre. Mivel láttam benne ezt a szárító funkciót gondoltam tesztelem, mert a nyílászárók cseréjével eléggé párásodós lett a lakás, ami már sajnos a falakon is mutatkozik.
Köszönöm a választ.

Denyiro

(#64953) #72755712 válasza ANDROID??? (#64951) üzenetére


#72755712
törölt tag

Még elég új a Mitsubishi, szóval 2 hét múlva tudok kb. pontosabb adatokat, de eddig olyan 15-20%-nak tűnik. Az LN nekem is tetszett, de azért az FH25 megvolt 460-ból, az LN25 pedig lett volna ~750. Persze amikor kijött az FH, 2570 euróért vesztegették, és a Daikin Ururuval emlegették egy lapon.

(#64954) Denyiro válasza Gyöször (#64871) üzenetére


Denyiro
tag

Eddig még csak nyáron volt használva hűtésre de gondoltam rásegítek vele a konvektoros fűtésre olykor-olykor és próbálom csökkenteni a levegő páratartalmát ily módon is.

Denyiro

(#64955) Alpenjunge válasza ANDROID??? (#64950) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

A távolról bekapcsolást egy okoskonnektorral megoldod a páramentesítőnek és nem hűtöd le a lakást.
nekem is úgy van.

(#64956) ANDROID??? válasza Alpenjunge (#64955) üzenetére


ANDROID???
addikt

Na az még nincsen, de ha apáramentesítő (legalábbis ez) nem kap áramot utána újra áram alá helyezem, toszik magától elindulni..

[ Szerkesztve ]

(#64957) mrmft válasza Tikakukac (#64942) üzenetére


mrmft
senior tag

25 es 35 kozott elvben is van. Nezd meg az adatlapokat!

A WiFi modult, pedig bele lehet tenni a HR belteribe....

[ Szerkesztve ]

(#64958) Tikakukac válasza mrmft (#64957) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen tudom mi van az adatapon, nekem meg hidd el, hogy láttam egymás mellett szétbontva őket és kott egyformák :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64959) mrmft válasza Tikakukac (#64958) üzenetére


mrmft
senior tag

A HR25 es HR35 nem egyforma. Az AP lehet szemre az, de a vezerles ott is kulonbozik.

(#64960) Tikakukac válasza mrmft (#64959) üzenetére


Tikakukac
titán

Fuh, jó, igen, nem egyforma. Apám meg az ikertesója sem egyforma, de mondjuk agyalnál rajta melyik melyik. Így már okés?

Wifi modul HR beltérire jöhet a kép hova teszed be, mert AP-nál dedikált helye van felnyitás után, HR-nél meg, well, lófsz. :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64961) mrmft válasza Tikakukac (#64960) üzenetére


mrmft
senior tag

A HR25 kulterije csak hatul nyitott (egyenes hocserelo), a HR35 hatul es baloldalt (elforditott hocserelo), a hocserelok felulete kulonbozo. A WiFi modul manualjat ha elolvasod akkor pedig latod, hova kell tenni benne. Rad hagyom, hogy megtalad a helyet.

(#64962) Tikakukac válasza mrmft (#64961) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát a manual szerint leginkább kívülre :))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64963) Alpenjunge válasza ANDROID??? (#64956) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Ohh,az enyém alapból wifis-is szóval lehet ezért.

(#64964) polonic


polonic
félisten

HR35 és HR25 van itt.

A beltérik kívülről egyformák. Burkolat alatt nem tudom, mi van.
A kültérik viszont nem egyformák. Nagyobb a kondenzátor a 35-ben, elkanyarított, vagy hogy mondjam.

A wifi modulnak meg egyáltalán nincs dedikált helye. Fel van baszva mindkettőnek a tetejére.

[ Szerkesztve ]

(#64965) embe válasza viny (#64763) üzenetére


embe
nagyúr

Kipróbáltam - és tippelek.
Állítgattam, de annyira összevissza kapcsol ki/be.
Ráadásul a beltéri és ifeel módban a távkapcsoló hőmérője között vagy 4 fok különbség van.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#64966) Árpi001 válasza Al Brandy (#64943) üzenetére


Árpi001
senior tag

Na szuper.

Én a gyerek szobába (8nm)terveztem egy Daikin FTX, 2.5 kW sensirát. De akkor oda sok lesz, és on off ban fogja tolni...
Gondoltam hogy veszek valami 1.5 kW ost oda,de akkor a 2. 5 kw kerülne a nappali-konyha előszba, háló részhez. Ami még kevés volna a kb 36 nm méterre ha jól sejtem..

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#64967) Z_A_P válasza Al Brandy (#64943) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nálam egy kb 7m2, ferde lecsapott tetejű emeleti szobába (olyan 210 magasság) van egy 3.5 Sensira, nem ajtóval szemben :D
Ablak már új, szigetelés jövőre.

OK

(#64968) TeeJay válasza Árpi001 (#64966) üzenetére


TeeJay
félisten

Le tud az szabályozni azért szerintem.
Inkább legyen on/off működésű minthogy kevés legyen a teljesítménye és erőlködjön ha netán mégis lesz igazi tél és fűteni kell neki

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#64969) TeeJay


TeeJay
félisten

A héten egyik klímás ismerős és csapatával feldobtunk egy társasházra 3 darab Daikin FTXF35D Sensira-t 22méter rézcsővel és semmi csobogás, teszi szépen a dolgát.
Lényeg hogy megkapta a plusz töltetet R32-ből
Unokatesóm meg vett 1misiért egy Daikin RXM50 kültérit meg egy légcsatornázható beltérit aztán majd csinálom a csövezést tavaszzal és tesztelem mit tud a kicsike :D
Perfera 5kW elég bitang lesz :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#64970) Al Brandy válasza Árpi001 (#64966) üzenetére


Al Brandy
tag

Valamivel csak kell azt a pici szobát is fűtened.
Ha on-off üzemmódban lehet csak,akkor úgy kell.
Z_A_P kolléga tudna neked erről többet mondani. Én nem ismerem a Daikin klímákat.
Ha visszaolvasol,itt vannak néhányan,akik 55-60 m2-t fűtenek 3,5-ös klímával. Sokat számít a klíma típusa,és használati módja is, nem csak a max teljesítménye a lényeges .

Mitsubishi HR50VF, Hitachi RAK-25RPE/WPE, Trotec TTK 72 E

(#64971) Al Brandy válasza ANDROID??? (#64950) üzenetére


Al Brandy
tag

Fűtés üzemmódban nem fog a klíma párátlanítani.
Páramentesítőt miért kellene távolról bekapcsolni?
Gondolom főzéskor,fürdéskor és teregetéskor is van otthon valaki,aki bekapcsolja manuálisan . Nálunk legalábbis mindegyik folyamat elvégzéséhez kell legalább 1 ember . :D

Mitsubishi HR50VF, Hitachi RAK-25RPE/WPE, Trotec TTK 72 E

(#64972) ANDROID??? válasza Al Brandy (#64971) üzenetére


ANDROID???
addikt

:B igaz.

(#64973) Diák66


Diák66
őstag

Sziasztok. A frissen beszerelt klíma kültérije közvetlen mellete állva nem zajos, nem hangos, sőt a mellette lévő szobában sem. Erkélyen van az emeleten, gumilábakon. Viszont az alatta lévő szoba szó szerint zúg, ha megy a klíma. Lehet vele valamit tenni, hogy a kompresszor hangja/rezgéseit ne vegye fel a fal ennyire? Köszönöm az értékes válaszokat.

(#64974) Alpenjunge


Alpenjunge
kezdő

Sziasztok!
Hétfőn utazunk haza Magyarországra,kedden éjszaka -10-11 fokot ír az időjárás app.
Ilyenkor van valami teendő? Vagy csak simán kikapcsolom aztán mikor fél úton vagyunk visszafelé akkor meg be?

(#64975) PROTRON válasza Diák66 (#64973) üzenetére


PROTRON
addikt

Laikusként az első gondolatom hogy sima alap váltózatú lábakra lett rakva, ha felraksz fotót a többiek megtudják mondani.
Ebben az esetben az első amit lehet, hogy itt a topicban pl Windy felhasználó szokott másfajta lábakat eladni, amiket külön szoktak rendelni, ezek belül másképp adják át a terhet, csökkentik a rezgés átadást.
De a fotó alapján megtudják mondani a szakik hogy milyen a tényleges láb amit nálad használtak.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#64976) poli27 válasza Alpenjunge (#64974) üzenetére


poli27
veterán

MIért jó ha kikapcsolgatod?

(#64977) Diák66 válasza PROTRON (#64975) üzenetére


Diák66
őstag

Nagyjából így néz ki, tuti alap. [link] Csak megtoldották 4 anyával pluszban.

(#64978) poli27 válasza Diák66 (#64977) üzenetére


poli27
veterán

(#64979) Diák66 válasza poli27 (#64978) üzenetére


Diák66
őstag

Hát lehet ennyit nem akarok már rá szánni, mert nem egy Daikin lett felszerelve. :o Gondolom azzal nem teszek rosszat, ha a linkelt talp anyacsavarjai alá valami gumi alátét teszek, illetve a talp alá is teszek valami vastagabb gumidarabot. Hátha megszünteti a rezgéseket, amit a fal átvesz.

(#64980) poli27 válasza Diák66 (#64979) üzenetére


poli27
veterán

gumiszőnyeget alátehetsz pl valami vastagabb gumiból, pl mosógéphez kapni :)

(#64981) Z_A_P válasza Al Brandy (#64970) üzenetére


Z_A_P
addikt

Z_A_P kolléga tudna neked erről többet mondani.

Felporog, fuj egy picit, epphogy, idokent leall. De jo ido van szobaban, az a lenyeg :)

[ Szerkesztve ]

OK

(#64982) PROTRON válasza Diák66 (#64979) üzenetére


PROTRON
addikt

Már megbocsáss de a klíma típusának mi köze van ahhoz, hogy a te épületed olyan hogy az egyszerű telepítés nem elegendő a rezonanciák miatt? Semmi köze a klíma árának ahhoz, hogy a telepítéshez felhasznált anyagokat az adott helyszínhez KELL megválasztani. Persze az alapgép tulajdonságait is figyelembe kell venni, de ha egyszer nálad a nyugodt alváshoz drágább megoldás kell, akkor drágább kell, ez nem márka függő.
Nem akarásnak nyögés a vége, a nem kellemes fajtából...feltételezem nem csak a gépen spóroltál hanem a telepítő csapat költségén is, így gondolom esélytelen hogy rájuk tudnád tolni a talp csere költségét munkaidővel. : O

Vagy szétmennek a család hallójáratai...végül is akkor már legalább nem lesz gond a zajjal ha semmit se halasz. :D

BTW nem ismerem a talp típusokat, csak maga az attitűd akasztott ki.
Ahogyan a berakott típusodat sem ismerem belülről, nem látom hogy a gumi részen belül hány elemből áll össze.
De ahogy nézem lehet ennél a cégnél is kapni valami full alátét lemezt, 17k hufért, az lehet többet ér egy gumiszőnyegnél...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#64983) mjani1172 válasza Diák66 (#64973) üzenetére


mjani1172
addikt

Igazából nem tudsz mit tenni az ilyen olyan gumi rezgéscsillapításon túl. Legegyszerűbb legolcsóbb. Ha ez nem segít és zavar, át kell rakni máshová, pl falra.
Én belefutottam már hasonló problémába. Az oka, hogy a teraszt tartó konzolok befutnak a lakásba, és még az is lehet hogy ott találkoznak pl a gerendával.
Ezért rezeg az egész födém.

PROTRON
így gondolom esélytelen hogy rájuk tudnád tolni a talp csere költségét munkaidővel. : O
Szerintem ilyen nem nagyon létezik.Sehol.És ha belegondolsz nem is jogos.

[ Szerkesztve ]

(#64984) Alpenjunge válasza poli27 (#64976) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Az elektromos készülékek egyik érdekessége hogy kikapcsolt állapotban nem fogyasztanak elektromos áramot😁
Aminek az ára a mi esetünkben 200ft/kwh.
Eddig napi 10 ment el átlagosan,kívéve mikor délelőtt nem voltunk otthon és nem ment kb. 7 órát mert akkor maximum 8.
Valószínű -11 fokban ez az érték nőne is de ha megszorzom 15-el az 150kwh ami ugye 30000 forint.
Ez egy nagybevásárlás vagy két tank benzin amivel 2 hétig munkába járok.
Ennyi az oka semmi több.

(#64985) #72755712 válasza Alpenjunge (#64984) üzenetére


#72755712
törölt tag

A modern kombi hűtőkben a fagyasztó például kiolvad +10 fok alatt, arra is gondolj, és esetleg más cuccoknak sem tesz jót a hideg. Én max. isave 10 fokra állítanám amíg nem vagyok otthon.
Ma tankoltam, nekem az 1 tanknyi nem jött ki 30 ezerből, pedig nem is volt teljesen üres. )

[ Szerkesztve ]

(#64986) Alpenjunge válasza #72755712 (#64985) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

40 literes a tankom nem teljesen lesz tele kétszer de a lényeg hogy 30000 forint 30000 forint :)
A lényeg akkor hogy a lakással kell foglalkoznom csak a klímának nincs speciális igénye.

(#64987) #72755712 válasza Alpenjunge (#64986) üzenetére


#72755712
törölt tag

Arra is készülj, ha a falak teljesen áthűlnek, több nap, amíg a klíma át tudja melegíteni újra, és padlógázon megy sokáig.

(#64988) Alpenjunge válasza #72755712 (#64987) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Rendben,köszi

(#64989) Z_A_P


Z_A_P
addikt

A sok lyukú [link] csepptálcás Daikin Sensira kültérin ma reggel megjelent 2 jégcsap (2 kifolyó lyukon).
Nem jó jel. -10ben tálca fűtés nélkül (és az nincs) már nem fog menni szerintem. De -5ben sem :(
Marmint fog menni amíg szét nem törik a venti lapát.

[ Szerkesztve ]

OK

(#64990) Diák66 válasza PROTRON (#64982) üzenetére


Diák66
őstag

Régi jó ismerős szerelte, megbízható, de egy Daikin elment volna majdnem 500 ezresig, ami nekem nem fért bele, így maradtak a kínaiak, amiből a Mideát azért nem ajánlotta, mert általában véve hangos és egyébként is vannak szériahibás kültérik (chiphiba), a gree-t nem szívesen szerelte volna fel, mert saját tapasztalat szerint sokat megy javítani garanciaidőben mostanában, így Aux és TCL volt talán amiből végülis az Aux Delta 2 maradt, mint jó ár-érték arányú eszköz. Nem is kell (reményeim szerint) hosszú időre (5-6 év) tehát az ár volt fontosabb. Nézegettem LG-t is, de az is drágább lett volna.

A saját szobámba nem szűrődik be a zaj, sőt mellette állva se tűnik hangosnak. Plusz ugye a beltéri elnyomja a kültéri búgását. Mivel hajnalban kelek és akkor már a vegyestüzelésű kazánban rég nincs lángoló anyag, így, hogy ne 16-18 fokba öltözködjek ébredésnél időzítve bekapcsol 15 percre a klíma. Hajnali 5 előtt különösen jó, ha a földszinten a klímával együtt ébrednek. Valamiért az alsó szoba felé terjed a rezgés, ami egyértelműen a kompresszor bekapcsolásával keletkezik.

Betettem a lábai alá vastagabb gumit, meglátjuk mit segített.

(#64991) kisbalazs83 válasza Z_A_P (#64989) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

(#64992) Z_A_P válasza kisbalazs83 (#64991) üzenetére


Z_A_P
addikt

Úgy legyen :R :C
Megszerettem, rádiator + klíma együtt nekem szimpi.

OK

(#64993) feco70


feco70
senior tag

Múlt hó 8 tól a mai napig, vagyis egy hónap alatt elment 468 kw az H tarifával nem rossz. Három klíma, bruttó 100 m2 23 fok mindenhol

(#64994) rígel válasza feco70 (#64993) üzenetére


rígel
őstag

Na, erre én is megnéztem, 125KWh november 1-től mostanáig, gázt még csak pár napra használtam, 30m3 ment el, de ebben a hmv is benne van. 120 nm, 2 klíma és 23-24 fok van mindenütt, napközben, ha nem vagyunk itthon 22-21,5 között. Mindez az 1,5MWh túltermelésemből, tehát kvázi "ingyen". Na ez tényleg nem rossz.

(#64995) mjani1172 válasza feco70 (#64993) üzenetére


mjani1172
addikt

Kb ugyanezt írtam nemrég. :)

(#64996) Árpi001 válasza Z_A_P (#64989) üzenetére


Árpi001
senior tag

És utólagosan berakatni tálca fűtést nem tervezel?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#64997) embe válasza feco70 (#64993) üzenetére


embe
nagyúr

Nekem múlt hó 9-től a mai napig 3 db. Gree Amber ( 2 db. 2,7 + 1db. 5,3 ) kb. nettó 95m2, 923 KWh óra áramfogyasztás a háznak. Normál tarifával. De nekem klíma nélkül is 300-400 körül volt havonta az áramfogyasztás..

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#64998) rígel válasza rígel (#64994) üzenetére


rígel
őstag

Én meg most nézem hogy elírtam. 225 KWh, elütöttem a százas helyiértéket.

(#64999) Z_A_P válasza Árpi001 (#64996) üzenetére


Z_A_P
addikt

Kéne majd...
De idén ezen a télen biztos nem.

[ Szerkesztve ]

OK

(#65000) Árpi001 válasza Z_A_P (#64999) üzenetére


Árpi001
senior tag

Olyan drága?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.