Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64801) mjani1172


mjani1172
addikt

Egy adat. Nem pontos, de azért hátha valakinek segítség.
A cégemben eddig egy régi de jól működő kazán fűtött. Bár az épület nagy, de a radiátorok el voltak zárva, és csak egy kis részét, kb 120m2-t fűtöttük. Az átlagos villany használat 400 kw volt,ez mellé az átlagos fűtésszámla gázzal (havi diktálásos) 100 ezer ft volt egy hónapban, ősztől tavaszig.Nekem kiderül csak későn fix szerződésem van így 3 évig még jó áron kaptam volna.
Most a fogyasztásunk 850 kw, a számlánk 115.600 ft lett, ebben benne van minden. 4 darab Mitsubishi van itt , de csak 3 van bekapcsolva. Fix 21 fokon megy mind a 3, ami hol 19, hol 23 fokot jelent.Délután 16h-tól másnap reggel 7-ig nincs fűtés, ahogy hétvégén sem. Ezt még meg kell oldanom valahogy.
Én úgy számoltam, hogy kb 20-25% megtakarítás a gázhoz képest, bár jóval kényelmetlenebb, és nincs fűtve a fürdő meg a konyha. Ezek nagyon kicsi helységek, és nem volt idő velük foglalkozni.Ha működne a napelem akkor nem lenne rossz, de az ki lett végezve mielőtt elindult volna.

[ Szerkesztve ]

(#64802) elfelejtette válasza mjani1172 (#64801) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ez a 850 kW(h)? gondolom egy havi (november) mért fogyasztás. Akkor mondjuk a klímák fogyasztottak 450 kWh-t?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#64803) marcusa válasza mjani1172 (#64801) üzenetére


marcusa
addikt

850kwh hogy lesz 115600Ft? még a 71Ft-os árral is csak a fele körül kéne lennie.

:-)

(#64804) elfelejtette válasza marcusa (#64803) üzenetére


elfelejtette
veterán

Céges fogyasztó?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#64805) arnyekxxx válasza ANDROID??? (#64796) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ez megint olyan, hogy az egyik juzer szerint a gree amber royal egy kalap szar, sokan mások meg elégedetten használják.

(#64806) mjani1172 válasza elfelejtette (#64802) üzenetére


mjani1172
addikt

Igen, én így számoltam.

(#64807) mjani1172 válasza marcusa (#64803) üzenetére


mjani1172
addikt

Nekem 106 ft+áfára jön ki egy kw. Most ebben a számlában. De minden hónapban változik az áram és a rendszerhasználati díj ára. :( Állandóan variálnak.

(#64808) elfelejtette válasza mjani1172 (#64806) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nálam a januári fogyasztás szokott a legmagasabb lenni, ami a novemberinek átlag másfél szerese. Illetve a novemberi fogyasztás a teljes fűtésszezon fogyasztásának a hetede.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#64809) pjen válasza elfelejtette (#64795) üzenetére


pjen
félisten

Ez a PFC hiba a klímáé vagy a hálózaté?

(#64810) elfelejtette válasza pjen (#64809) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ezzel a hibakóddal állt le a klíma (F90). Néha szoktak fél másodperces áram ingadozási/hálózat kiesési hibák (külterület). Nem biztos, hogy az okozta-e a klíma meghibásodását, de lehet, hogy igen. Akár az első napokban egy ilyen feszültség ingadozás kinyírhatott benne valamit, és utána már teljesen random módon állt le stabil hálózati feszültségnél is. Az biztos, hogy utolsó héten konkrétan úgy állt le ezzel a hibával a klíma, hogy nem volt hálózati hiba, vígan szólt a TV, ment a mosógép, és a lámpák fénye sem vibrált, pedig ezek elég háklisak a stabil feszültségre.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#64811) Tikakukac válasza arnyekxxx (#64805) üzenetére


Tikakukac
titán

Kellően szűkre húzod a világot magad körül és úgy mindennel elégedett leszel. Én ezt kiskerben 8 évig face2face tapasztaltam és nyilván azóta is látom és érzékelem.
Barátomhoz is most tették fel méregdrágán a Gree tök tudja belépő szintű okosságot, lényeg, hogy majdnem Micu AP árban. Itt már kerekedett a szemem. Aztán meghallgattam, hogy ez mennyire jó és csodás termék, mert hát az, villog meg csilingel meg fúj meleget.
Ha vak-süket és fizikai érzék szempontjából erősen deficites valaki vagy soha nem hallott-látott más klímát, alá is írom, hogy ez igaz.
De, hogy szinte éreztem a szervomotorok mozgásakor, hogy na, itt aztán valaki gatyalaza tűrésekkel dolgozott vagy, hogy a burkolat olyan, hogy tutira az a tejfölöspohár volt vastagságra is amiből kanalaztam a 3 hónappal ezelőtti tejfölömet a káposztához az fix.

Mindegy, bólogattam hevesen, hogy igen, remek vásár volt. Pedig ő az, akit amúgy már laptoppal is szivattak meg, mert ahhoz se volt alkatrész 4 hónapon át egy időben (tudjuk-tudjuk, ilyen nincs és nem lesz /pedig de, lesz/) és visszaadták neki ugye a pénzt. Csak addigra már ebből nem tudtad megvenni azt az azonos típust, mert 30%-al elszállt az ára. Javítani meg a sumák rev. váltás miatt nem lehetett az újabb fődarabbal.

Tanulság: a tudatlanság áldás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64812) arnyekxxx válasza Tikakukac (#64811) üzenetére


arnyekxxx
veterán

és tessék meg is jött a prezentáció arra amiről beszéltem

(#64813) Alpenjunge válasza elfelejtette (#64808) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Amit novemberben fogyasztanak a klímák azt szorzod meg héttel és kb. az az egész szezon?
Azzal ki tudnék békülni :)
itt Ausztriában 2900kwh-ig van ársapka.
a klímákat a lenti lakás órájára kötöttem mert azt még nem használjuk egyáltalán.
Ezzel a módszerrel 2170kwh jön ki két klímára.
amivel a tavalyi szezonhoz képest több mint 4000kwh spórolnék.

(#64814) Tikakukac válasza arnyekxxx (#64812) üzenetére


Tikakukac
titán

Vagy a saját írásodat se érted vagy azt, amit én írtam. Legalább az egyik fixen igaz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64815) elfelejtette válasza Alpenjunge (#64813) üzenetére


elfelejtette
veterán

Kis ház egy klímával, 5 évre visszamenőleg. A novemberi fogyasztás átlag 7x-ese a teljes fűtésszezon fogyasztása, de volt 6x-os, és 8x-os is, enyhébb novemberrel, vagy keményebb téllel.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#64816) arnyekxxx válasza Tikakukac (#64814) üzenetére


arnyekxxx
veterán

elmagyaráztad szép hosszasan, hogy a gree egy kalap szar .

(#64817) feco70 válasza ANDROID??? (#64797) üzenetére


feco70
senior tag

Ha most rakatnák gépet, megint 12ltca választanám, nagyon tolja a meleget ha kell, persze halkan, csak ha jól tudom már nincs sehol

(#64818) Tikakukac válasza arnyekxxx (#64816) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, de neked ez ment csak át. Ezzel én nem tudok mit kezdeni, IT-s vagyok nem magyar tanár.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64819) arnyekxxx válasza Tikakukac (#64818) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Persze

(#64820) ANDROID??? válasza feco70 (#64817) üzenetére


ANDROID???
addikt

Sok helyen nincs az tuti. Mutatós. :K

(#64821) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Segítsetek, kérlek. Egy régi ON/Off klíma (is) van a falon, kb. soha nincs használatban, mellette van egy új inverteres (külön elektromos vezetéken).
A napellenző motorjához a kültéri vezetékéről akarták levenni az áramot, mert ott van mellette és esztétikus megoldás lett volna. A gond, hogy úgy tűnik, a kültérikben nincs áram, ha nincs bekapcsolva (nem áram alá, hanem működés) a beltéri. Jól gondolom, hogy ez normális és valóban nem kap áramot a kültéri, ha a beltéri egység nem üzemel?
(tudom, nem ideális semmit sem a klímára kötni)
Köszönöm

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#64822) Alpenjunge válasza ANDROID??? (#64781) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Ez nagyon nehéz mert mindenkinek más az igénye, és mindenki a sajátját fogja dícsérni 2 okból.
1,nincs összehasonlítási alap másikkal ami jobb és ő megvan vele elégedve.(Anyósomék el voltak ájulva a 90Le 1.6 diesel Xara picassotól mert nem ültek még erősebben és szerintük úgy megy hogy tapadsz az ülésbe :D )
2,tudja hogy lehet nem a legjobb döntés volt de erre volt keret és/vagy nem akarja beismerni.
De ha érdekel akkor leírom hogy én hogy jutottam el oda ahol most vagyok.
Ott kezdtem hogy Midea-t szeretnék,sok helyen reklámozzák,rádióban is azt adták nyereményként stb. Stb.
Aztán elkezdtem olvasgatni,bújni az adatlapokat.
Amire szükségem volt,minél hidegebb időben,megbízhatóan működjön mert itt vagyunk az alpokban 600 m magasan vagyunk a tengerszinttől.
Emelett legyen csendes mert a gyerek 5 méterre alszik az egyiktől.
Nem volt utolsó szempont a megbízhatóság sem,mert bár nem dobtuk ki a régi fűtést,azok sima villanyradiátorok és hát nem a legtakarékosabbak amit eddig azért kigazdálkodtunk de december 1-től átszámítva 200ft/kwh-t kell fizetnünk.
Így úgy voltam vele hogy inkább legyen drágább de tudja amit nekem kell mert ilyen villanyár mellett 1-2 év alatt visszajön az ára.
Mindenhol de tényleg mindenhol azt olvastam hogy ha megengedhetem akkor csak a japán,ez nem csak itt megy.
A pana -40 fokig működő gépe már nekem is sok volt és azért annyira hideg nincs is,így az kiesett.
Daikin perfera meg Mitsubishi Ln maradt (amit egy ismerős ajánlott).
ment az adatlap összehasonlítgatás,eurovent összehasonlítgatás,bújtam a netet hogy hol olcsóbb,melyik.
Multi legyen vagy nem stb.
A mitsubishi nyert.
Csendes,wifis (ez nálam szempont volt mert pl.ha most hazamegyünk 1 hétre vagy akár egy hétvégére is,lekapcsolom és mikor átlépjük a határt pedig bekapcsolom és meleg lesz mire hazaérünk) figyeli ki merre így a nyáron nem fújja a gyerekre a hideget (meg ránk se de az másodlagos :) )
a kültérit se hallani még nyitott ablaknál se.
Nagyon jól le tud szabályozni,éjszaka mikor hidegebb van,akkor kb 250watton megy de nappal szinte egész nap 180w közeli értékkel.
Szóval nézd meg milyen gépek férnek a keretbe,nézd meg az euroventet (ha ott nincs fent szerintem felejtsd is el) nézd meg az adatlapokat és dönts okosan :)

(#64823) Alpenjunge válasza gurabli (#64821) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Mivel az egy betáp így kéne neki lenni áramnak függetlenül attól hogy a klíma üzemel-e vagy nem.

(#64824) gurabli válasza Alpenjunge (#64823) üzenetére


gurabli
senior tag

Fáziskereső csavarhúzóval néztem, nincs a kültéri bekötésnél áram, csak amikor bekapcsolom a beltérit :( Nem értem...

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#64825) rmihaly válasza gurabli (#64824) üzenetére


rmihaly
tag

Most melyikre kötötted?
Az on/off vagy az inverteresre?
Pl a gree inverteresnél folyamatosan ott a 230V, a beltéri a kommunikációs vezetéken adja a parancsot a bekapcsolásra, amit a kültéri végez.
Az on/off klímádat meg lehet direktben a beltéri kapcsolja, így nem lesz ott a 230V, amíg be nem kapcsolod a klímát.

Sokkal könnyebben lehetne segíteni, ha pl leírnád pontosan, hogy milyen berendezéseid vannak. Az nem jelent semmit hogy inverteres a klíma, mint az se hogy on/off-os.
Mindkét típusnak van többféle bekötése, ami típusonként is eltérhet egymástól.
Pl amit leírtam igaz lehet egyes gree típusokra, de pl egy daikin vagy mitshubitsi -re már nem biztos.

Off:
Amúgy villanyszerelő nem is volt aki bekötötte volna a napellenzőt?
Földelés rendben? Hálózaton van Fi relé? A klíma áramkörét biztosító kismegszakító a legkisebb vezetékhez illesztett?

[ Szerkesztve ]

(#64826) gurabli válasza rmihaly (#64825) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm szépen részletes válaszod.
A régi ON/Off klímáról sajna semmit sem tudok, nem írja sehol a gyártmányt :)
Az inverteres az egy Nord NWH12QB.
Egyikre sem kötöttem (a régire akartam), csak fáziskeresővel néztem mindkettőt és bizony nincs egyik vezetéken sem fázis, csak ha bekapcsolom a beltérit.

Földelés rendben, van fi relé, minden ok.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#64827) rmihaly válasza gurabli (#64826) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!

A Nord =Gree
Így van a bekötése:
*Forrás: service manual

(#64828) gurabli válasza rmihaly (#64827) üzenetére


gurabli
senior tag

Hm, ez nekem magas :) De ez alapján kellene, hogy legyen 230V a kültériben, kikapcsolt beltérinél is?
Amúgy gondolom szakszerű bekötésnél nem árthat semminek, ha a kültériről kapná a kis redőnymotor a 230-at?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#64829) rmihaly válasza gurabli (#64828) üzenetére


rmihaly
tag

Igen, kikapcsolt beltéri esetén is van 230 a kültérinél (N és L jelű terminálon).

Ez szinte semmiben nem különbözik egyéb villamos berendezés csatlakoztatásától.
Ha szakszerűen kötik be nem lehet gond - ebből.
A redőnymotornak megfelelő olvadóbiztosíték/ill kismegszakító nem árt ha bekötésre kerül.
Vélhetően sokkal kisebb a terhelése, így pl egy motor megszorulás esetén a 16A-s kismegszakító nem biztos, hogy leold. Célszerű a motor adatlapja szerinti értéknek megfelelő biztosíték alkalmazása (ha beépített akkor persze elhagyható).

[ Szerkesztve ]

(#64830) arnyekxxx válasza gurabli (#64826) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nekem azt mondta a klímás még a felméréskor, hogy a villanyásszal a kültérihez vitessem az áramot mert már nem úgy van mint régen, hogy a beltériből megy a delej kintre hanem a kültériből kapja a beltéri, ez alapján simán lehet, hogy a régi kültéridben tényleg csak akkor van áram ha a beltéri elindult.

(#64831) pjen válasza arnyekxxx (#64830) üzenetére


pjen
félisten

Tök mindegy, a delej nem tudja, hogy kintről befelé vagy fordítva megy. A panelokon sehol nem látok konnektort kint a falon.

(#64832) gya/352 válasza gurabli (#64828) üzenetére


gya/352
tag

Mar eleve az nem szakszeru/szabalyos hogy a klimabol kiviszed a villanyt egy masik fogyasztonak.

(#64833) BlackJack21 válasza rmihaly (#64829) üzenetére


BlackJack21
tag

Épp ma néztem, a 10Nm-es redőnymotor 127W/135W -t vesz fel menet közben, így a 2A-es kismegszakító sem biztos, hogy leold, ha megszorulna.

(#64834) Tikakukac válasza arnyekxxx (#64830) üzenetére


Tikakukac
titán

És azóta megfelelő irányba áramlik a váltóáram? :))

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64835) rmihaly válasza BlackJack21 (#64833) üzenetére


rmihaly
tag

Köszi!
Nem ismerem ezeket a motorokat, de sejtettem hogy nem több 100watt :)
Nem tudom hogy milyen védelemmel vannak ellátva, így sok megoldás jó lehet, de ha gyártónak van erre előírása javasolt azt megcélozni.
A motort nem én használom, hanem gurabli igy neki kell mérlegelni.

(#64836) Denyiro


Denyiro
tag

Valaki szakavatott meg tudná mondani, hogy a Daikinnál a száraz program mennyire megoldás a páratartalom csökkentésére?

[ Szerkesztve ]

Denyiro

(#64837) PROTRON válasza BlackJack21 (#64833) üzenetére


PROTRON
addikt

De induláskori paramétereket is tudod, amivel megrántja a hálózatot?
Csak mert épp egy LED(!) fényvető van előttem, 200 (nem 2 ezer!) W villamos állandó teljesítményt ír az adatlap.

Egyszeri user elgondolása:
-200W / 230V = <1 A ...hát nem lehet semmi baj ugye? Hát csak egy LED lámpa...ilyenek vannak otthon is....etc.

Adatlap szerint:
Inrush current: 80A

A villamos szakma tud meglepetéseket okozni.
Persze az adott fényvető esetben csak 1000 mikro sekundum az inrush time Th50, de nem véletlen lettek kigondolva a szeparációk.

#64821 gurabli
Ha jól értelmezem a helyzetet:
van egy ON-OFF klímád, ami sosincs használatban, ennek a kültérijénél néztétek meg hogy a kültéri betáplálási pontján csak akkor világított a fázis ceruza HA ENNEK beltérije be volt kapcsolva.
Simán elképzelhető hogy BIZTONSÁGI okból ez még olyan típus, hogy a beltéri leválasztja a saját betáplálási pontjáról a kültérihez tartó vezeték 230V-ot(valami relével a beltéri saját panelján), nehogy egy figyelmetlen villanyász benézzen valamit, vagy takarítás alkalmával ha vízzel spricceled, nehogy zárlat keletkezzen szintén figyelmetlenségből. Ezt a beltéri betáplálási pontjánál tudod ellenőrizni hogy a sorkapocs amibe beérkezik a 230V L-N, ott rögtön ki is megy a kültérihez, vagy esetleg olyan sorkapcson keresztül indul el ami nincs ezekkel fémes összeköttetésben. Az hogy egymás mellett vannak még nem jelenti azt hogy belül fémesen össze vannak kötve.
Attól függetlenül hogy a fázis ceruza nem világított lehet ott feszültség, mert az is lehet hogy sorba vannak kötve és csak a nulla vezetéket szakítja a beltéri, tehát feszültség tesztetterl kell ellenőrizni, a fázis ceruzát SOSE használjuk felméréshez!!!

Majd megnéztétek a külön áramkörön lévő frissebb, Nord, inverteres klímát, hogy amikor annak a beltérijét kapcsolgatjátok mi a helyzet a kültériknél?
Mármint a Nord kültérinek a betápkábelén a "L" jelölésen nem világított a ceruza ha nem volt bekapcsolva a beltéri?
Itt már kezd kicsit zavaros lenni, elvégre az újabb készülékeknél a fix betáp a kültéribe érkezik, sehol sem szakítja meg, innen megszakítás nélkül megy át a beltéribe.

Lényeg: ahol kimegy az on-off kültérihez a betáp, ott a faláttörésen kéne vagy behúzni még 1 új tápot, vagy kicserélni a meglévő 3 eres tápkábelt (gondolom a kommunikációs kábel külön fut) 5 eresre.
Aztán vagy a lakáselosztótól húzni új kábelt, vagy legalább a klíma előtt kialakítani új elágazó pontot a redőnymotor számára. De legjobb lenne akkor is az ha külön kismegszakítókról élnek.

Ha tényleg másik áramkörön van az inverteres klíma, akkor semmiképp nem babrálnám annak az áramkörét.

#64836 Denyiro
Nekem Fujitsu van, de itt a távirányítón a "DRY" program, alatt nem fűt amíg nem kapcsolom át fűtés üzemre manuálisan, ellenben rövid ideig nincs értelme járatni a szárítást, hisz idő kell ennek a folyamatnak...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#64838) arnyekxxx válasza pjen (#64831) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Attól még a kültéribe megy a bekötés és onnan kapja a beltéri. Ehhez nem kell konnektornak kint lenni.

https://legkonditisztitas.hu/split-klima-elektromos-bekotese-es-aramigenye.html

Néhány egyszerűbb márkától eltekintve, mostanra szinte az összes légkondi a kültéri egységbe kéri a betápot. A kültéri betápos gépeket is lehet villásdugóval szerelni, de ha van rá mód, akkor egy külön kismegszakító alá kötve sokkal elegánsabb, ráadásul a gyártók is ezt ajánlják

(#64839) BlackJack21 válasza PROTRON (#64837) üzenetére


BlackJack21
tag

Ez a reggeli redőnypozíció kalibrálás energiafelhasználása.

Ha arra gondolsz, hogy ezen nem jelenik meg, a shelly EM - en sem látszik semmi ebben időtartományban.

(#64840) pjen válasza arnyekxxx (#64838) üzenetére


pjen
félisten

A beltérinek mindíg áram alatt kell lenni, máskülönben nem menne a táv. A kül és beltéri egy 5 eres kábellel van összekötve, annak mindegy melyik végére van kötve a delej. :)

(#64841) pjen válasza gya/352 (#64832) üzenetére


pjen
félisten

Az mennyivel lenne szabályosabb ha egy dobozt tenne a klíma elé és abból két felé menne az áram. Akkor az se lenne szabályos, ha láncba kötik a konnektorokat. A redőny motor elé megfelelő védelmet kell tenni.

(#64842) mjani1172 válasza arnyekxxx (#64830) üzenetére


mjani1172
addikt

Nekem is mindegyik klímás ezt mondta, így kérte.

[ Szerkesztve ]

(#64843) arnyekxxx válasza pjen (#64840) üzenetére


arnyekxxx
veterán

És? A kérdés régi készülékről szólt aminél valószínűleg a beltéribe ment a betáp és onnan kapta a kültéri tehát ha a beltéri nem megy akkoresélyes, hogy a kültériben nincs áram.

A mai készülékeknél a betáp a előírás szerint kültéribe megy, onnan kapja a beltéri. Hogy a daikint idézzem: "Nem szabad a tápvezetékeket a beltéri egységhez csatlakoztatni! Ez áramütést vagy tüzet okozhatna."

(#64844) Tikakukac válasza arnyekxxx (#64843) üzenetére


Tikakukac
titán

Rajzold már meg ezt a kötést amiről beszélni próbálsz pls, mert már csapágyas az agyam ettől a vezérelt fázisos kültéritől.

A mai készülékeknél a betáp a előírás szerint kültéribe megy, onnan kapja a beltéri.

Akkor király, most mehetek haza is mind a két klímát átkötni, meg idefent is. Franc. Nem szóltak erről se a micu telepítőben, se a fizika könyveknek, hogy na, mostantól ám innen és oda mennek az elektronok, nem ám onnan-ide ;]

Ellenben király, hogy a Daikin beltérik wireless veszik az áramot. Akinél be van kötve a betáp az kösse ki, mert áramütés meg tűz a vége! Parádés szerelők, parádés topik. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64845) arnyekxxx válasza Tikakukac (#64844) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nem kell rajzolgatnom, megtette a daikin grafikusa

(#64846) elfelejtette válasza Tikakukac (#64844) üzenetére


elfelejtette
veterán

A Pana TZ is beltéri betápos volt, mondjuk a Fujitsu KPCA viszont kültéri.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#64847) gurabli


gurabli
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Végül megoldódott a napellenző motor bekötése.
A régi ON/Off klíma kültéri egyáltalán nincs áram alatt, ha a beltéri be van kapcsolva.
A Nord (Gree) viszont igen. Onnan lett levéve az áram. Szépen működik minden.
Lehet, hogy nem "illik" a klíma kültériről megoldani, de a másik lehetőség több méter ronda kábelcsatorna vagy brutál vésés. Majd ha a terasz festése aktuális lesz, akkor lehet be lesz vésve a vezeték.

Külön megszakító nincs, de hát ezen kívül van még 9 elektromos redőny, mind kötődobozból van bekötve, külön megszakító nélkül. A legtöbb dugalj bekötéshez csatlakozik. Szerintem nincs az a ház, ahol pl. minden redőnyhöz külön vezeték van húzva + egy-egy megszakító.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#64848) Tikakukac válasza arnyekxxx (#64845) üzenetére


Tikakukac
titán

Kapcsolási rajznak elég ergya ;)
[link] A Micu grafikusa viszont már nem ért veled egyet ;]

A rajz amúgy jó, az a kültéri kis panel mögötti rész esetleg megvan fényképen? Csak nehogy véletlen kvázi sorkapocsról legyen szó a gyakorlatban. Ezért kérdeztem azt, amit.

elfelejtette: Mert van olyan, hogy egy kültéri vagy beltéri tartalmaz még AC/DC tápot? Vagy trafót pluszban? A kérdésre tényleg érdekel a válasz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64849) arnyekxxx válasza Tikakukac (#64848) üzenetére


arnyekxxx
veterán

[ohbaz+]

egyébként nem tudom, a klímás így kéri, a klimagyártó így kéri, te biztos vitatkoznál velük mert neked mindent mindenkinél is jobban kell tudnod, ezt elég régóta jelzed a világ felé.

Úgy kell bekötni ahogy a szerelési útmutatóban van.

[ Szerkesztve ]

(#64850) Tikakukac válasza arnyekxxx (#64849) üzenetére


Tikakukac
titán

Ugye? Írjuk le akkor, hogy megmaradjon:

A mai készülékeknél a betáp a előírás szerint kültéribe megy, onnan kapja a beltéri.

Ez az állításod nem igaz.

Valóban oh bazeg :B Nem gond, ha nem tudod mi az a váltóáram és hogyan működik, ne rajtam vezesd le a frusztráltságodat. Vedd elő a megfelelő könyvet, azt hiszem 8. évfolyamos és hajrá. És igen, ha sületlenséget írsz le azt jelezni fogom. Ha nem tetszik, ne írj le ilyesmit és nem javítom ki. Deal?

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.