Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64351) mjani1172 válasza Tikakukac (#64337) üzenetére


mjani1172
addikt

Lehet, hogy ez volt a válaszod valahol, de mikor majdnem ugyanezt a problémát egy hónapja megírtam, ennek tökéletesen az ellenkezőjét írtad.

[ Szerkesztve ]

(#64352) Real_Necro válasza novi68 (#64350) üzenetére


Real_Necro
veterán

Meddig jutottál vele és melyik módszerrel szeretnéd csatlakoztatni? Nekem is nyögvenyelős volt, meg nagyon lomhán reagált, aztán jött egy firmware frissítés és felélénkült.

Meleg levegős témához:
Majdnem egy hete lett felrakva az AP42, körülbelül 17 méteres távolsággal, egyelőre rátöltés nélkül, de persze lesz rátöltve. 22°C mért levegőnél 30°C-ra állítva 48-49°C-ot mértünk felfűtésnél, lehet melegedett volna jobban is, de nem akartunk megsülni. 22-22,5°C-on használjuk, azt szépen tartja, langyos levegőt fújva.
A kültéri és a beltéri is fantasztikusan csendes. Rezonálást sem tapasztaltunk.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#64353) xmad válasza Pepe78 (#64349) üzenetére


xmad
őstag

Szerintem sima falon kivul belul.

(#64354) mjani1172 válasza TDAT (#64338) üzenetére


mjani1172
addikt

Nekem mitsuk vannak az irodában.
Niem mindig ugyanúgy működik. Eleve meg lehet különböztetni ha távirányítóval kapcsolom vagy ha appal. Persze mindkettőn fix kettes fokozat, 22 fok van beállítva.
Ha távval kapcsolom, akkor inkább logikusabb a működés, az app zavarosabb, de sosem úgy fűt, mint a távval indított fűtés.
De a működése sosem teljesen ugyanaz. Szerintem, (de ez tényleg csak kósza gondolat,) szerepet játszik a külső hőmérséklet. Amíg nem volt ilyen "hideg", addig szépen megállt, lecsöndesedett. Most meg ugyanakkora sebességgel dolgozik, szinte hideget fújva.

(#64355) mjani1172


mjani1172
addikt

Érdekes a mostani hozzászólások fényében visszaolvasgatni azokat a véleményeket akik 90 m2-t fűtenek, 23 fokra a legkisebb fokozaton. Egy darab 3.5 kw os japán klímával. Persze minusz 15 ben, nem csak ilyenkor,ami két szobával odébb is simán tudja ezt.

(#64356) baloghgabor válasza mjani1172 (#64355) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Szerintem ilyet csakis a kínai klímák tudhatnak! :DD

bégé

(#64357) mjani1172 válasza elfelejtette (#64308) üzenetére


mjani1172
addikt

Ahogy többen írták, 99% hogy a födém nincs szigetelve, ott megy el a meleg.
A klímát pedig 24 fok fix 2 es sebességre kell állítani, nálam ez vált be legjobban.
Beállítotram a 21 fok automatát, semmit nem ért,,. közelébe sem volt. Azóta kísérletezgetek.
Nem tökéletes, én sem ilyen megoldásban gondkodtam, de ez van.

(#64358) feco70 válasza mjani1172 (#64357) üzenetére


feco70
senior tag

A födém a legfontosabb szigetelni, nem is értem, mintha nem ott menne el a meleg, tettem fel 40 cm gyapotot, marhára észre venni. Nálam aut megy a három gép, terelő lapátok fent, így a legkomfortosabb szerintem, 23 fok mindenhol, 100 m2 bruttó

(#64359) poli27 válasza TDAT (#64338) üzenetére


poli27
veterán

Nálam le szokott állni ugyan ez a klíma, 2db fűti jelenleg a 80nm es házat... az egyik elite, a másik egy légtisztítós pure 1.0. Mindkettő le szokott állni, én csendes módba használom, úgy semmi hangja nincs szinte... Van egy 2,5kw elite a hálóba is de az csak nyáron megy... A két klíma 5-6kw körül eszik naponta 0 fok környékén :D Most is áll a Pure, az Elite meg megy 150w on(általában itt szokott menni) A comfort az elitnél 2 vel rosszabb, mert van köztük az avant még )

[ Szerkesztve ]

(#64360) Tikakukac válasza mjani1172 (#64351) üzenetére


Tikakukac
titán

Pontosan tudom a földrajzi koordinátákat is, mikor legutóbb kültérit cserélt a szerelő, akkor mondtam ezt neki :B

Nyilván gáz a szitu, nyilván érthetetlen miért ott tartunk ezen a téren is, egyfelől értem, hogy a user semmilyen szinten ne bírjon ilyesmiket elállítani, mert többnyire sík egyszerű népekről van szó, másfelől én azért saját felelősségre és akár ezen a téren garivonós beavatkozásként engedném.

Így remélem kerek :B Bár ahogy nézem megint az van, hogy fele ennyiért kellett volna csak rakatnom Greet, azzal nem szívnék, az bármit tud :P

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64361) TDAT válasza mjani1172 (#64354) üzenetére


TDAT
csendes tag

Nekem is feltünt ez az app/távirányítós dolog. Most tegnap este turbóra kapcsoltam, szépen felfűtötte a helységet 22 fokra(21 re van állítva) és kikapcsolt, majd később megint bekapcsolt és fűtött. Mondom király megjavult a dolog, erre most reggelre nézem, folyamatosan fúj, de ilyen nem hideg, hanem éppen langyos levegőt. Megnéztem a fogyasztást, és reggel 7 ig már megevett 1,4 kWh-t. Kíváncsi leszek mi változik, ha felrakom az ajtókat, és "egy" helységet fog fűteni. De nekem továbbra sem tűnik normálisnak ez a működés.

(#64362) TDAT válasza poli27 (#64359) üzenetére


TDAT
csendes tag

Bocsi rosszul mondtam, Avant van a hálóban :D tegnap a tesztelgetés alatt(egész nap itthon voltam) minden féle módot lehetőséget kipróbáltam, és így lett nap végére 6,2kWh a fogyasztás, kint 4-7 fok körül volt. Tesztelek egy pár napig, aztán meglátom. Alapvetően én is quiet modeba szeretem használni.

(#64363) Tony21 válasza Tikakukac (#64360) üzenetére


Tony21
tag

Mindenben a kínaiak a legjobbak, ez tény, a Daikin is csak egy átcímkézett kevésbé minőségi alkatrészekből összerakott Gree, nem tudtad? :P

(#64364) feco70 válasza Tony21 (#64363) üzenetére


feco70
senior tag

Valamelyik üzlet azt mondta, a Daikin is Gree :DD

[ Szerkesztve ]

(#64365) #72755712 válasza feco70 (#64364) üzenetére


#72755712
törölt tag

Ez köztudott, a Dizi-Therm Kápolnásnyék is mondta. :)
De azt is mondták, hogy a Gree találta fel a klímát. Ők meg azt találták ki, hogy 80+áfa a Gree felszerelése (csak az van nekik), és erre még rájön az anyagköltség, a konzoltól az utolsó csavarig, tételesen.
Ilyent látott valaki Magyarországon? Mitsubishi elektromos inverter MSZ-FT25VGK + MUZ-FT25VGHZ 9000 BTU

[ Szerkesztve ]

(#64366) embe válasza embe (#64348) üzenetére


embe
nagyúr

GREE klíma állításhoz. A FB.-on van fent ez a leírás. Nincs FB fiókom, így nem tudok ott kérdezni. Mintha vita alakult volna ki arról, hogy ez most mit is állít.
Van aki azt mondja, hogy a tűréshatárt. Vagyis ha pl. 22 fokra van állítva, akkor mennyivel alatta kapcsoljon be, vagy mennyivel fölötte.
Másik vélemény, hogy ha pontatlan a hőmérő, akkor ezzel lehet korrigálni.

Esetleg van itt valaki aki pontosan tudja hogy akkor mit is állítunk vele? :U

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#64367) Tony21 válasza #72755712 (#64365) üzenetére


Tony21
tag

Ez valami román Gree másolat, eredeti kínait vegyél! :)

(#64368) #73959936 válasza embe (#64366) üzenetére


#73959936
törölt tag

talán azt, hogy ugye a gree klímák nagy része nem pontosan annyira fűti fel a helyiséget, mint amennyit beállítottál, hanem magasabbra. Mivel van mozgástér, így a klíma kevesebbet kapcsol ki és be. ha belenyúlnak, akkor lehet ugye közelíteni a hőmérőn és a klímán lévő hőmérsékletet, de ez azt is jelenti, hogy ha a kettő közel egyezik, akkor amikor a beállított értéket a klíma hőmérője eléri ki is kapcsol, majd ha hűl a helyiség visszakapcsol. Sokkal többször, mint ha van eltérés beállítva (pld. 3fok) És a ki-be kapcsolgatás nem tesz jót a klímának, ha jól tudom

ha hülyeséget írtam elnézést kérek.

(#64369) Khaosz55 válasza mjani1172 (#64355) üzenetére


Khaosz55
addikt

A szigetelés határozza meg, hogy mekkora klíma kell hány négyzetméterre. Nekem 90mˇ2 van 3.5-ös Comfort X. Födém 45 cm szigetelés, Lábazat 10cm könnyűszerkezetes ház falakban 15cm szigetelés, padlóban csak 5cm. Januártól tervezem, hogy a padlót is megfűtöm kondenzációs kazánnal. A klíma+padló fűtés kiválóan működik, nincsenek hőmérséklet túlfutások.
Ha majd kipusztul a Comfort x, akkor azért egy 5.5-6Kw-os kerül a helyére. Mitsubishit néztem ki, feketét akarok következőnek az passzol a nappalimhoz. Daikinból méreg drága a fekete.

(#64370) BlackJack21 válasza Khaosz55 (#64369) üzenetére


BlackJack21
tag

Nekem ComfortX-variáns van, a DarkX, az is fekete...
:)

(#64371) embe válasza #73959936 (#64368) üzenetére


embe
nagyúr

Igen, de a + - 3 fok az akár 6 fok hőmérséklet ingadozást is jelenthet. Az meg már sok.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#64372) #73959936 válasza embe (#64371) üzenetére


#73959936
törölt tag

akkor marad az, hogy 18 fokon 3x +/- pontosan úgy, ahogy le van írva...

(#64373) embe válasza #73959936 (#64372) üzenetére


embe
nagyúr

Ezt csináltam.
Igazán a kérdésem arra irányult, hogy ezzel a módszerrel ezt a ki/bekapcsolási tűréshatárt módosítom, vagy a mérés pontosságát. Mert mindkettőt említették.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#64374) elfelejtette válasza mjani1172 (#64357) üzenetére


elfelejtette
veterán

Köszi a tippet. Közben fejlemény van.
Sikerült szerezni egy analóg higanyos hőmérőt, így kiderült, hogy
-a digitális hőmérő félremér
-25 fokos a beszívott levegő, ezért szabályoz le még 26 fokra állítva is
-30 fokra állítva felmegy a kifúlt levegő hőmérséklete 55 fokig (lassan)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#64375) pjen válasza elfelejtette (#64374) üzenetére


pjen
félisten

Hól laksz, hogy -25 fokos levegőt tud beszívni a klímád? :DD

(#64376) Khaosz55 válasza BlackJack21 (#64370) üzenetére


Khaosz55
addikt

Tudom van fekete változata, de majd ha kidöglik akkor lehet kipróbálok egy japánt, nem mintha bármi gondom is lenne a Gree-vel. Majd kiderül mi tetszik.

(#64377) Alpenjunge válasza #72755712 (#64365) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

Magát a típust nem ismerem csak annyit akartam hozzászólni hogy ettől a cégtől vettem én is a két Ln35-öt.
csak ajánlani tudom őket,nagyon korrektek,beszélnek angolul 😁
viszont nem szállítanak külföldre.
Ha jól emlékszem a legközelebbi üzletük a Kolozsvári.

(#64378) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok,
Fűtésrre kell keressek klímát, 20 +10 m2 helyiségekbe. (H tarifa lényeges)
Miben érdemes gondolkodni, nyilván nem a legolcsóbb kell (ez nem azt jelenti, higy 600/db kell elkölteni rá), esetpeg valami javasolt?
- csendes legyen (nagyon)
- mínusz 20 esetén is tudjon fűteni
- A++++++.....

Javaslatok?

(#64379) ANDROID??? válasza TDAT (#64338) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ennek a szitunak a megoldására kíváncsi vagyok, mert egy ismerősnek ugyanez a szitu van ráadásul mindkettő ugyanaz a típus (daikinből).

(#64380) Tikakukac válasza Khaosz55 (#64376) üzenetére


Tikakukac
titán

Vegyél rendes klímát és fóliáztasd le. 30k-ból megcsinálják és akkor tied a világ. Ne ess abba a gödörbe amibe az egyik ügyfelem, hogy szín alapján lőtt klímát :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64381) embe


embe
nagyúr

GREE klímánál van úgynevezett factory reset? Gyári visszaállítás full alapra.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#64382) elfelejtette válasza Tikakukac (#64337) üzenetére


elfelejtette
veterán

És arnyekxxx-nek is válasz:
Állítólag van erre opció, hogy korrigálja a szenzor által mért hőmérsékletet. Ezt találtam egy használati útmutatóban, sajnos nem az én modellemhez, és nem az én távirányítómmal...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#64383) TDAT válasza ANDROID??? (#64379) üzenetére


TDAT
csendes tag

Ő már beszélt valakivel, esetleg kapott infókat, tanácsokat ezzel kapcsolatba?

(#64384) Khaosz55 válasza Tikakukac (#64380) üzenetére


Khaosz55
addikt

Fóliázás is megoldás, viszont a következők nem ajánlottak ?
Mitsubishi Zen MSZ/MUZ-EF50VGKB
Mitsubishi Luxury MSZ/MUZ-LN60VG2B vagy a LN50VG2B de itt már kicsi az árkülönbség.
Nem olcsók főleg a LN széria. Igaz nem világos az sem mivel nyújt többet az LN az EF-hez képest. Annyi látok hogy hatékonyabb a LN és van hőmérséklet szenzor illetve plazma légtisztító ami nem lényeg számomra mert van Daikin légtisztítóm.

Gyakorlatilag nálam többet megy télen mint nyáron.

(#64385) Tikakukac válasza Khaosz55 (#64384) üzenetére


Tikakukac
titán

Passz, keress egy szakit vagy irány az Mklima. Én csak azt tudom amit eddig kivertem a netből vagy én kivarázsoltam a szerelőkből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#64386) #72755712 válasza Alpenjunge (#64377) üzenetére


#72755712
törölt tag

Temesvárra kellene csak vinniük, cégnek.... ha aktuális lesz :)

(#64387) novi68 válasza Real_Necro (#64352) üzenetére


novi68
tag

Szia,köszönöm hogy válaszoltál! Nem tudom,mit csinálok rosszul,de nem tudom összekapcsolni továbbra sem a klíma egységét a WiFi modemmel,ami egy UPC- s modem és van rajta WPS gomb is. A leírtaknak megfelelően nyomom 2 mp-ig a mode gombot,aztán megyek,megnyomom a routeten a WPS gombot,semmi nem történik,csak a routeten kialszik a WiFi kapcsolatot mutató ikon,aztán megnyomom mégegyszer, visszajön az ikon,de továbbra sem történik semmi.... A 7 mp-es verziónál,ahol a letöltött Melcloud alkalmazásban vagyok beírom a kért számsorokat,aztán kiderül, nincs regisztrálva a készülék..de pont ezt szeretném!!!!! Biztos béna vagyok, segítséget elfogadok,kritikát,savazást nem szeretnék....Köszönöm, ha segítesz,vagy bárki ,akinek fuckin' Mitsubishi AP klíma van a birtokában. :W

[ Szerkesztve ]

My name is White. Lumia White....

(#64388) Alpenjunge válasza novi68 (#64387) üzenetére


Alpenjunge
kezdő

[link] én ez alapján csináltam az advanced módszerrel

(#64389) Real_Necro válasza novi68 (#64387) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nyomkodtam én is a modult, emlékeim szerint hosszabb ideig kellett nyomva tartani, de én nem wps-el raktam fel.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#64390) mrmft válasza #72755712 (#64365) üzenetére


mrmft
senior tag

Nincs itthon forgalomban, a BT szeria sem, pedig EU-ban van az is.

(#64391) Long1 válasza novi68 (#64387) üzenetére


Long1
csendes tag

Csak 2.4ghz-en fog működni. A upc modemben szedd szét a csatornákat 5ghz-re és 2.4ghz-re. Amennyiben ezen túl vagy akkor sok ötletem nincs :))

(#64392) novi68 válasza Long1 (#64391) üzenetére


novi68
tag

Szia, megnéztem,valóban 5 GHz a routerem,viszont nem tudom hogyan kell szétszedni úgy,ahogy írtad....

My name is White. Lumia White....

(#64393) pjen válasza ANDROID??? (#64378) üzenetére


pjen
félisten

Panasonic nordic ethera, ha lehet még a PKE sorozatb keress.

(#64394) #72755712 válasza novi68 (#64392) üzenetére


#72755712
törölt tag

Belépsz a router admin felületére és létrehozol egy 2.4-es wifi hálózatot.

(#64395) #72755712 válasza mrmft (#64390) üzenetére


#72755712
törölt tag

Milyen jó a románoknak, hogy ők az EU-hoz tartoznak. :)
[link]

(#64396) undercover válasza undercover (#64313) üzenetére


undercover
senior tag

Valami ötlet?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#64397) Pepe78 válasza undercover (#64313) üzenetére


Pepe78
senior tag

Nem mai darabok. Én nem szereltem már ilyenekt. mennek ezek nulla fok alatt is. -5 -10 lehet a határ szerintem.

(#64398) ANDROID??? válasza TDAT (#64383) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ez a baj, hogy a két klíma garis, teljesen új készülékek, nincsenek 1 hónapja üzemben. Jelezte a szerviz felé is, de a szerviz azt mondta, ha nincs hibajel a gépen, akkor az megfelelően működiuk. Nem l jelöltem meg a márkát, hisens a márka :B .

(#64399) ANDROID??? válasza pjen (#64393) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az előbbi inkább a 600 környéke / db, az utóbbi pedig elég régio széria. :U

(#64400) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Egy kis tájékoztatást szeretnék kérni. Adott kertes családi ház, az udvar felőli szomszéd a háza végében lévő garázs tetejére rakott fel egy nagy kültérit ( Mégpedig úgy hogy mifelénk fúj, ertelem szerűen zug ejjel nappal megy) neki ez lényegében a saját telkén van nem nyúlik át a mi részünkre annyi hogy olyan 1m - 1.5m re van a tető szélétől (ami egyben a telekhatár ugye ugymond)
Nekem pont a kültérivel egyvonalba esik az udvar vége és kezdődik a kert, így mivel hatul jövünk megyenk a házból allandóan oda zug az udvarra. Nem volt itthon senki, akkor csinálták mire hazaérkeztem már fent volt. Azt szeretném kérdezni hogy jogilag az rendben van hogy a szomszéd oda felrakta a klímát esetemben ami hozzájárulásunk nélkül felénk fordítva azt? A problémám az hogy fordíthatta volna 90 fokkal az ő hátsó udvara felé is és akkor nem lett volna ilyen hangja, úgy neki a hátsó udvaron ahol rendszeresen portyáznak zugott volna. Megy a "neki senki ne mondja meg mit hogyan tesz a telkére)...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.