Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51151) Mr.Csizmás válasza konyi79 (#51150) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

egy L-plate/cage megoldaná a gondokat.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51152) j.bravo


j.bravo
addikt

Üdv Hölgyek, üdv Urak!
Volt osztálytársam vlog-olni tervez. Nem antitalentum, de nem is fotózott/videózott nagyon korábban telefonon/zöldkamera módon kívül.

A vlog az egyik felhasználás, emellett családi all-round fényképezőgép is lenne.

A Canon EOS M50-et nézte ki, az alábbiak miatt:

- kihajtható, visszafordítható kijelző: állványra téve a gépet láthatja élőben magát, ill. hogy mit is rögzít
- csatlakozás külső mikrofonnak

Van-e esetleg jobb alternatíva, ue. ársávban (200-220k bruttó, kitobival), vagy csak kicsivel többért? Új, számlás kell.
Valamelyik Pana modell esetleg?

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#51153) konyi79 válasza j.bravo (#51152) üzenetére


konyi79
addikt

Egyesek szeretik vlogra, de a stabi hiánya miatt tényleg csak állványon működhet.
4k viszont a nagy crop miatt felejtős.

A Panák sok tekintetben az egyik legjobb videós gépek, amit jól hazavágnak a feladatra igen korlátozottan alkalmas fókuszrendserrel.

Szóval abból a keretből az M50 még egy jó választás lehet.

Többiek felé kérdés: M50-en fHD-ban még megy a dual-pixel af ugye?

(#51154) j.bravo válasza konyi79 (#51153) üzenetére


j.bravo
addikt

:R
A kitobi stabis, ha jól látom. Emellett a lelkére kötöttem, hogy állványon eszébe ne jusson spórolni :)

Ööö, mi van a croppal 4k-hoz? :F

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#51155) konyi79 válasza j.bravo (#51154) üzenetére


konyi79
addikt

A kit stabis, de a 22/2 nem, amit a vloggereknek jó lenne.
A vázban nincs, arra gondoltam.

(#51156) j.bravo válasza konyi79 (#51155) üzenetére


j.bravo
addikt

Azt értettem, hogy a vázstabira gondolsz :) a havernak - bár ez feltételezés a részemről - egyelőre elég lesz a kitobi; előbb merül majd fel hogy (fotóhoz) rövid a kit, mint hogy fényerős fix obi kelljen.

Whatever.

(#51157) kovsol válasza konyi79 (#51155) üzenetére


kovsol
titán

Mondjuk kézből tartva APS-C szenzor mellett az a 22mm is már eléggé arcba mászós képet csinálna szerintem.

May the Force be with you!

(#51158) konyi79 válasza kovsol (#51157) üzenetére


konyi79
addikt

Ha magad felé fordítod igen.

(#51159) laskr99 válasza Mr.Csizmás (#51144) üzenetére


laskr99
addikt

Milc ez. Én DSLR-t szeretnék, az jobban mozgatja a fantáziám :))

(#51160) MittuDomain_ válasza laskr99 (#51159) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Inkább vegyél MILC-et és a teremben gyúrj, nem kellenek a rejtett súlyzós edzések. :P

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#51161) Mr.Csizmás válasza laskr99 (#51159) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

dehogy akarsz. átjössz, és megnézed a T10-est, aztán csengetsz a T100-ért :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51162) zolem válasza Mr.Csizmás (#51161) üzenetére


zolem
aktív tag

Arra gondoltam veszek egy gx80-t. Viszont mindig nyomatod :)) az x-t100-t. Miért járnak azzal jobban?

にんじん

(#51163) laskr99 válasza Mr.Csizmás (#51161) üzenetére


laskr99
addikt

Canon EOS 800D ugyan abban az árban?

(#51164) dabgergo


dabgergo
őstag

Sziasztok!

Kevésbé ismerem a MILC vázakat ezért kéne egy kis segítség.
Nikon D750 mellé szeretnék egy kisebb vázat főleg utazásokra, túrákra.
APSC szenzor elég lenne és a cél az h minél kisebb legyen, de mégis azért minél jobb képminőség és lehetőleg nem túl drága :D Fujifilmeket nézegettem főleg eddig. Mit tudnátok ajánlani?

(#51165) Azúr77


Azúr77
tag

Üdv!
Vásároltam innen az apróról egy ilyen gépet.
Igazából remek kis gép, csak elég kicsi az én "nagy" kezemnek :O .
Milyen ajánlott nagyobb Milc van ami megfelelne?Tájkép,kastélyok,várak,természet,kirándulós gép lenne. Keretem az úgy 200 ezer max.

"videokártya 1789 megabite haipejtréninges,+512 piszaieres ddr 3-as ,abszolut mindent visz"

(#51166) Mr.Csizmás válasza Azúr77 (#51165) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

e szerint egy EPL5 grip megoldás lenne neked, csak a hézagba tegyél vmi szivacsot.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51167) MittuDomain_ válasza dabgergo (#51164) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én erre lehet kompaktot mondanék: Sony RX100.
Nagyon kicsi, problémamentes, nem motoszkál a kisördög, milyen üveget tegyél rá, a képminőség mindenkinek pozitív meglepetés szokott lenni.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#51168) dabgergo válasza MittuDomain_ (#51167) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, ez is érdekes lehet valóban, jó kicsi!
De azért MILC-ből mi lenne a már használható szint? Az tetszene ha benne lenne a potenciál h rárakok idővel komolyabb lencsét is (pl. 56/1.2).
Sőt nem titkolt vágyam h ha nagyon bevállna akkor teljesen otthagynám a DSLR-t.
Nikon D750 után az XT-3 jó lenne de nagyon drága, így próbának valami olcsóbbal kezdenék.

(#51169) zolem válasza zolem (#51162) üzenetére


zolem
aktív tag

Nem kötekszem, tényleg érdekel. Vagy nem járnak jobban?

にんじん

(#51170) Mr.Csizmás válasza dabgergo (#51168) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ha XT, nem nézted a kisebbeket? 100, 20? 30?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51171) #31733248 válasza robi1979 (#51147) üzenetére


#31733248
törölt tag

A Sonynál nagy előny az APS-C-n nagyon jó gyútávokat nyújtó, fényerős (f1.4) Sigma-hármas: a 16-30-56. Ezekkel kb. olyan erős háttérmosásod lesz, mintha full-frame gépen 24-45-85 mm-es, f2-es (f2.1) obikat használnál és a méretük is kellemes.

Szintén nagy előny a konkurenciát verő, gyors fókusz (PDAF). Gyors az arcfelismerés, jól működik az arcregisztráció, a követő fókusz, ez nagyon kellemessé teszi a gyakorlati használatot. Ilyen tekintetben az MFT szóba jöhető gépei jelentik a másik végletet: fókuszváltásnál 4K van, élesség azonban másodpercekig nincs. Sőt, van olyan, hogy nem is hajlandó élesre állni...

Ugyanígy érdekesek az A6300-tól elérhető S-Log2 és 3, a sok jellemzőjükben állítható képmódok és az árkategórián belül legjobb videóminőség is. Ezek már a professzionális felhasználást is hatékonyan támogatják.

Javaslom végignézni a vázra letölthető alkalmazásokat is. Vannak köztük kifejezetten a portrézást támogatók is: Portrait Lighting és My Best Portrait.

Szintén érdemes számba venni az MC-11 adapterrel jól használható Sigma 18-35mm f1.8-at is, ez a zoom rugalmasságát biztosítja jó fényerő és képminőség mellett, ami nagyon jól jöhet a gyakorlatban. Nagyon penge darab. A Sony 18-105mm f4 is jól jöhet, nagyon jól támogatja a videós használatot. Erre is a Sigma 18-35-re is igaz, hogy gyakorlatilag nincs konkurenciájuk.

[ Szerkesztve ]

(#51172) Mr.Csizmás válasza zolem (#51169) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

bocsánat, elfelejtettem válaszolni, pedig megfogalmaztam fejben tegnap :B

- 15-45 egy kellemes PZ obi, széles végén 3 mm előny a gyt-ben (ekv. 22 mm 28 helyett)
- velvia, provia, astia, CC filmmódok, ha ráérzel, 90%-ban mellőzheted az utómunkát az alap dolgokon kívül (vágás, egyenesítés)
- stílusos megjelenés ( :)) ), de nem hivalkodó, streetelni tökéletes, akár egy mft
- a többi a szokásos milc érv, focus peaking, RF obik használata, ... :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51173) Mr.Csizmás válasza #31733248 (#51171) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a gyors af működik sigmával is?

btw. biztos nincs konkurenciájuk súlyban, 16/1.4 = 400g, 18-35 + MC11 = 850 gramm váz nélkül, 18-105 is majd' fél kiló. ez minden csak nem kompakt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51174) dabgergo válasza Mr.Csizmás (#51170) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, pont most nézem ezeket, szerintem ilyesmi lesz a nyerő, köszi!
(Még kicsit ismerkednem kell h itt mik a különbségek a vázak között, meg nevek pontosan mire utalnak :) )

(#51175) zolem válasza Mr.Csizmás (#51172) üzenetére


zolem
aktív tag

Köszi. Hát igen, utómunkát nem szeretnék. Az RF gondolom adapteres, amúgy először (vagy tovább) maradnék kitobinál(+tele). A milc érvet nem értem hisz a gx80 is az, csakis milc amit szeretnék. (esetleg valami ütős kompakt de az nem bővíthető )

にんじん

(#51176) Muerte68 válasza dabgergo (#51174) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha Fuji-t veszel akkor érdemes a 18-55/2'8-4-el venni akkor van egy fényerős zoom od, vagy ha nagyon a méretre mész akkor ott a pancake is az kicsi és elég jó a képminőség.
Használt kittből kivásárolt akár garis obit érdemes venni sokkal olcsóbb.
A vázakból is inkább a használt majdnem féláron meg lehet venni egészen új vázakat is.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#51177) Mr.Csizmás válasza zolem (#51175) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

RF = rangefinder, rövidebb bázistávú obik, amiket nem tudsz dslr-re feltenni, pl konica AR, M39, Leica...

milc érv = ugyanazok az érvek géptípustól függetlenül (azaz a rendszer előnyei)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51178) dabgergo válasza Muerte68 (#51176) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Mindenképp használtan szeretném venni a vázat és az obikat is.
Zoomokkal nem vagyok nagyon kibékülve, D750-en is csak a 70-200/2.8 VRII az ami zoom.
Arra gondoltam h egy wide-al és egy közepes fix-el kezdnék.
Pl.
FUJIFILM XF 35mm f/1.4 R
és valami 14mm vagy 16mm-essel.

Az a baj h megszoktam a nagyon jó lencséket (Sigma ART-okat), így hiába h ez csak próba lenne és főleg kirándulásokra, szívesen veszek jó minőségű fixeket. Két könnyű fix sztem király lenne és lényeget nekem lefedné. D750-en túrákon legtöbbször a 24mm 1.4-et használom.

(#51179) rednifegnar válasza Mr.Csizmás (#51177) üzenetére


rednifegnar
senior tag

a konica ar az slr rendszer, letezett rf gepuk (a hexar rf) ami leica m bajonettet hasznalt, de sztem eleg keveseknek van elfekvo m hexanon obi a fiokban ;)

A camera does not make art, the artist makes art.

(#51180) Mr.Csizmás válasza rednifegnar (#51179) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nekem volt hexanon 40, kettő is. máig bánom hogy eladtam, a mir-1-el együtt :( :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51181) vihartigris válasza Mr.Csizmás (#51180) üzenetére


vihartigris
őstag

"máig bánom hogy eladtam, a mir-1-el együtt"
Tiéd volt a régi űrállomás? :D

bármi reciproka a semmi

(#51182) Matska válasza dabgergo (#51178) üzenetére


Matska
senior tag

Az nem baj, ha megszoktad a nagyon jó fixeket, a Fujinál a 16 1.4 meg a 35 1.4 pont két klasszis, a rendszer legjobbjai közé tartoznak (egyetemben a 56/1.2 és 90/2-vel)

Én is 16 1.4-et és 35 1.4-et használok, nem olcsók, a 16-ost úgy fizettem ki mintha a fogamat húznák, de sosem adom el.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#51183) Azúr77 válasza Mr.Csizmás (#51166) üzenetére


Azúr77
tag

Igen ez nagyban könnyítene,de más is a bajom(igaz ezt nem részleteztem kérdésemben :W ).A menükezelés, nincs funkciótárcsa,nincs EVF.

"videokártya 1789 megabite haipejtréninges,+512 piszaieres ddr 3-as ,abszolut mindent visz"

(#51184) dabgergo válasza Matska (#51182) üzenetére


dabgergo
őstag

:D
Ja, nem olcsók, de a lencsék legalább jól tartják az értéküket.
Köszi a sok segítséget, kezd összeállni a kép: sztem 16/1.4 és 35/1.4 lesz kezdésnek, aztán majd meglátjuk a folytatást. Vázakat még nézegetem, kell még idő h kiismerjem magamat köztük, egyelőre nem tudom h mennyire lenne elég egy X-E3 vagy XT-20/30...
Fókuszrendszerben hol vannak nagy minőségbeli ugrások Fuji termékpalettán belül?

(#51185) konyi79 válasza dabgergo (#51184) üzenetére


konyi79
addikt

Érdemes lenne ezekről mielőtt beleugrasz a Fuji saját topikjában beszélni. A T1-T2-T3 mind nagy ugrás af-ben, ami pl a 35/1,4 traktor fókuszán sokat tud lendíteni.

(#51186) Matska válasza dabgergo (#51184) üzenetére


Matska
senior tag

A H1, T2, Pro2, T20, E3, mind kb egyenrangú fókuszban (ugyan az, az X-trans 3-as szenzor van benne). Ezt a generációt váltotta tavaly a T3 majd idén jött mellé a T30 ugyan azzal az érzékelōvel.
... és igen, ahogy Konyi írja, minden generáció között óriási ugrás van.
Még valami, a Fuji fórum összefoglalóját érdemes átbogarászni.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#51187) dabgergo válasza Matska (#51186) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!
Valóban igaz, ezekről tájékozódom máshonnan :)

(#51188) Mr.Csizmás válasza Matska (#51186) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+a legutolsó fw alkalmazása is sokat dob mindegyiknél.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51189) haruspex válasza robi1979 (#51147) üzenetére


haruspex
aktív tag

Bocs, nem mindig követem napi szinten a fórumot.

Ha van elég fényed, és nem kell a nagyon kis mélységélesség akkor nem biztos, hogy indokolt a fullframe. Először kicsit ismerkednék az alapfogalmakkal, meg próbálgatnám a dolgokat, mielőtt ennyi pénzt teszek bele, csak egy ötlet, nem bántásból, de kezd el felépíteni a rendszert, nem kell mindent egyszerre, és akkor majd látod a dolgokat, hogy mi az amire szükséged van. (Ha megnézel egy Malick filmet ott például azért vannak nagylátószügű potrébeállítások, de tényleg nem azzal szoktak)

Nekem a g9 egy szimpatikus mindenes gép, jó felépítéssel, és kezelhetőséggel, de amiket kiválasztottál, szerintem megfelel arra amit szeretnél, a szaktopikban többet tudnak a részletekben segíteni. Nem feltétlen érdemes a végtelenségig várni, mert mindig jön egy kicsit jobb váz, és addig sem fotózik az ember.

Vakura:
Abszolút nem vagyok guru benne, de én úgy használom, hogy a rádiós Távkioldóval elsütöm a manuál vakut, ami a fényével slave-ben elsüti a stúdió vakut. Fordítva is lehetne, de a softboxok miatt lett így, és mert valamiért nem szereti a az olcsó kioldónkat. Azért lett ez a felállás, mert csak ritkán használjuk, és az olcsó manuál miatt nem mindig kell áram, ha kettőt használunk belőle, a Godox helyett, meg azt tudom mellette pl. makróra is használni.

A wirelles a vázakban a legtöbbször, ha jól tudom nem rádiós kioldást takar.

A Godoxnak 42 a kulcsszáma azt hiszem , nem egy atomvillanás, beltérbe bőven elég. Mindent manuálban állítasz rajta, van munkafénye. Az egyiket elvillantod távkioldóval, a többi meg elsül vele, sztem így a legegyszerűbb, ha erre gondoltál. Tanulni jó szerintem amúgy jó. De stúdió ügyekben könnyen találsz mást aki nálam jóval jobban ért hozzá

[ Szerkesztve ]

(#51190) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Sziasztok, mit gondoltok a következő ajánlatról? [link]
A 800D-t szemeltem ki szintén 225-ért kit obival, de lehet végül csak az M50 felé hajlanék.
Ha komolyabban érdekel a fotózás melyiket ajánlanátok? A MILC leginkább azért foglalkoztat mert méretéből adódóan többször magammal vinnem ezáltal gyakorlásra több időt fordítanék akkor is mikor nem ez az elsődleges cél.
A 2 eszközzel nagyjából azonos lehetőségeim lennének manuális beállításokkal való fotózás elsajátítására vagy a tükrös azért jobb döntés?
Az adapterrel igazából csak EF objektiveket vásárolnak, felkészülve egy esetleges FF Canon vásárlásra a jövőben.

[ Szerkesztve ]

(#51191) #31733248 válasza Mr.Csizmás (#51173) üzenetére


#31733248
törölt tag

"a gyors af működik sigmával is?"

Bizony. :K Megy a PDAF és az arcfelismerés is szépen.

A 18-105 még mindig jóval könnyebb mondjuk a Fuji 18-135-nél, így nézd. A Sony 18-135-öséről már ne is beszéljünk, mert ahhoz képest a Fuji már ólomsúlyú. :)

A Sigma 18-35 pedig gyakorlatilag egyedülálló és jó minőségben, a zoom adta rugalmassággal kiválthatsz vele három fényerős fixet is (ekv. 28-35-50mm). Na, ahhoz képest nem nehéz az sem.

(#51190) tomboy0013

Szerintem ez egy elég jó ajánlat ezért a gépért.

[ Szerkesztve ]

(#51192) PuMbA válasza tomboy0013 (#51190) üzenetére


PuMbA
titán

800D-t nem igazán érdemes venni, mert 10k-val több a 77D (legalábbis eddig így volt), amin két vezérlő tekerentyű van és manuál módhoz jól jön :) M50 viszont a MILC-sége miatt hordozza a MILC-ek előnyét, szóval azt kell eldönteni, hogy EVF vs OVF, akksi idő, fogás, kicsiség. Érdemes megfogdosni őket boltban.

[ Szerkesztve ]

(#51193) zolem


zolem
aktív tag

Többen linkeltetek alza.hu terméket. Addig oké, hogy küldik a terméket (néha nem minden flott , de ez bármelyik boltnál előfordulhat) de mi van ha jön a garanciális ügyintézés. Volt valakinek tapasztalata?

にんじん

(#51194) Mirman válasza zolem (#51193) üzenetére


Mirman
őstag

Én hivatalos garancia papírokkal kaptam a cuccot onnan emlékeim szerint . Innentől kezdve semmi közük a garihoz.

(#51195) Mr.Csizmás válasza zolem (#51193) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

[link] igaz csak egy 13k-s raspberry, de pozitív abszolút az élményem velük. az üfsz emberke még elnézést is kért, hogy nincs raktáron cseredarab vasárnap délután 4-kor - nem mintha elvárás lett volna :N

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51196) zolem


zolem
aktív tag

Köszi Mirman, Mr.Csizmás!

にんじん

(#51197) tomboy0013 válasza PuMbA (#51192) üzenetére


tomboy0013
veterán

Most nézem, hogy a 800D is akciós az Alza-nál. 187.000 kit objektívvel.
A 77D meg 230 a legolcsóbb helyen is. Szóval jelenleg ugyanott vagyok ha veszek egy M50-et átalakítóval, kitobival plusz az 50-es 1.8-as obival mintha megveszem kitobival a 800D-t és veszek hozzá külön egy 50-es obit.
Valamiért húz a szivem a MILC-ek felé. Egyiket sem használtam még, de a tükörcsapkodós DSLR-től valamiért szimpibb a MILC. Az üzemidőtől tartok, de igazából veszek hozzá 2 utanágyortott akkut fillérekért és problem solved.
Funkcióiban mennyire tér el egy MILC egy DSLR-től? Nagyjából minden tesztnél csak a specifikációkat hasonlítják össze. Munkára jó lehet egy MILC is(portéfotózás, kismamafotózás, stb.) ? Az oké, hogy kicsi és komolytalanabb mint egy böhöm nagy DSLR, de a gyakorlatban számít ez bármit is?

(#51198) Mirman válasza tomboy0013 (#51197) üzenetére


Mirman
őstag

Semmivel se komolytalanabb mint egy 800D szerintem . Vegyél minden objektívre napellenzőt és máris komolynak fogsz tűnni . :D

(#51199) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Srácok!

Nem akarok nyerészkedni a dolgon. A GB-n most komoly akciók vannak (most reggel már elköltöttem egy 10est), egyet fizet, kettőt kap.
Nem akarna összeállni velem valaki egy mini LED stúdióra? Tárgy fotózás, makró, etc...
Darabja 5,5USD lenne, de visznek mindent mint a cukrot. Ha van érdeklődés, írjatok rám pm-ben!

Szerk:
Megrendeltem kettőt, de még nem fizettem ki, így lefoglaltam a készletről 24 órára. Kettővel nem tudok mit kezdeni, de egyre fájna a fogam, segítsetek ki. :B

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#51200) PuMbA válasza tomboy0013 (#51197) üzenetére


PuMbA
titán

Jó az M50, akkor nem ajánlanánk. Utángyártott akku nem jó semmire. Nem jelzi ki a töltöttségi szintet és van, hogy lemerül váratlanul :) Így elég nehéz fotózni, ha a legfontosabb pillanatban lesz vége a gépednek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.