Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51501) stargazer válasza Neck (#51500) üzenetére


stargazer
senior tag

köszi, meg a linket is, bár elég sok ilyen anyagot néztem már, az a helyzet hogy ez nekem "tú máccs", minél több ilyet nézek, annál kevésbbé értem (valószínű mert nem is akarom annyira érteni). Az a helyzet hogy én ilyen instant fotós vagyok, ha sikerül sikerül, ahogy képzelem, ha nem nem, de én nem csinálok semmi utómunkát vagy ilyesmit. Akkor ezek szerint a dxomark még nem tesztelte azért nem találom ott...?

Apertúra gyűrű tetszene, de az csak fixeken szokott lenni, vagy zoomokon is van?

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#51502) grigo válasza stargazer (#51499) üzenetére


grigo
őstag

Legyártották már azt a vázat/objektívet ami neked megfelel? Mert akármit ajánlanak úgy látszik nem jó neked, mert jobbat akarsz olcsóbbam, de azt nem fogadod el, hogy ez elsősorban eurós sport és nevetsz az A73 árán. Pedig ez ennyi, nincs ingyen ebéd, a szenzort felfelé, a fényerőt lefelé, az átfogást meg kell fizetni nagyon durván sajnos. Olyan gépet nem fogsz találni ami kicsi, de nagy szenzor, fényerős obi nagy átfogással kis méretben és mindezt gombokért hozzád vágják.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#51503) 80hun válasza stargazer (#51499) üzenetére


80hun
addikt

(#51504) stargazer válasza grigo (#51502) üzenetére


stargazer
senior tag

Nem mondtam hogy legyen kicsi, sőt pont az van hogy a G6 kicsi a kezemnek. És épp azt ecseteltem hogy számomra fontosabb a jó képminőség, a méret és súly másodlagos. (= lehet nehezebb) Nem tudom hogy legyártották-e azért vagyok itt hátha segít valaki kideríteni. Sokan segítenek annak ellenére hogy bevallottan nehéz eset vagyok. Sajnálom hogy belőled ezt váltom ki. Bárcsak okosabbnak születtem volna!

80hun: tényleg jók a képek! Mondjuk oké, egy profi valszeg azért az, mert. Megvan benne az ami másokban nincs és piszok jól tudja kompenzálni a hardver hiányosságait. Én nem vagyok profi, ergo nekem sajnos a vassal kell ellensúlyoznom a fantázia hiányát :D

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#51505) stargazer válasza grigo (#51502) üzenetére


stargazer
senior tag

Szóval éppen azt próbálom eldönteni hogy milyen kompromisszumot kössek magammal. Meg az asszonnyal :D

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#51506) jaanoo89 válasza stargazer (#51504) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

"Én nem vagyok profi, ergo nekem sajnos a vassal kell ellensúlyoznom a fantázia hiányát :D"

Ez óriási tévedés! Aki jó, az egy zsibvásáron 5000 Ft-ért megvásárolt Zenit + Helios ruszki analóg géppel is jót tud alkotni, aki pedig nem jó fotós, azon 5 millió FT-os középformátumú szett sem fog segíteni. Ez egy ilyen szakma.

(#51507) stargazer válasza jaanoo89 (#51506) üzenetére


stargazer
senior tag

Jó de nekem elég ha már csak magammal el tudom hitetni hogy jók a képek! :D És ha tényleg jók azt nem magamnak fogom tulajdonítani hanem a gépnek :)

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#51508) Tin_Shield válasza stargazer (#51504) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de ha azt gondolod, hogy a vastól lesznek jók a képeid akkor bizony tévúton jársz. Persze van olyan amikor a hardver tudása a kevés, de tapasztalatom szerint túlnyomórészt az emberi tényezővel szokott a probléma lenni. Alapvető fotós és kompozíciós összefüggések ismerete nélkül, csak "vasból" nem fog menni.
Ettől függetlenül ha úgy érzed egy rendszerváltás segítene rajtad akkor lépd meg, az A7II jó áron megy, jó gép, rosszabb képeid biztos nem lesznek.

(#51509) grigo válasza stargazer (#51504) üzenetére


grigo
őstag

No offense, csak épp nálad minden lehetőség csődöt mondott valamiért, már délelőtt óta agyaltam azon, hogy mi a franc lenne jó gép neked, de mindben volt valami hiba.
Nem lehet, hogy fejben van a gond? Egész egyszerűen el kell fogadni, hogy van amikor a legjobb vas sem lesz olyan, amilyennek megálmodod, mert túl sokat vársz és nem veszed figyelembe a korlátokat.
Pl a téli sötétben az osztályterem, ahol gondolom az ablak kiég a többi zajos. Vannak helyzetek ahol egyszerűen a világ technikája sem lenne elég, mert be kell világítani, deríteni, utómunkázni.
Amúgy vicces de pont ezek a fingatós szituációk, és simán lehet hogy az A7III-al is bukó lett volna a helyzet.
Rengeteg ismerősöm hiszi azt, hogy ballagást és gyereket fotózni az semmi, csak gép kell. Aztán meglepődnek, hogy a sötét folyosón a hófehér ingek, fekete nadrágok, színes virágok között forgolódó ballagóknál bizony lefő a kávé.
Szóval szerintem csak túl sokat vársz, vagy van más aki azok között a körülmények között más technikával megcsinálta amit te szeretnél? Ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy lehetetlen.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#51510) jaanoo89 válasza grigo (#51509) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Nem akar fixeket használni, de legyen nagy fényererejű, nagy zoomátfogású objektíve, lehetőleg jó olcsón, na ilyen nem létezik. Van viszont (nem nagy zoomátfogású és nem olcsó :D) egy objektív a Canon-tól: RF 28-70 f/2 a becses neve, ez 1.1 millió FT és mellé még 800.000 a váz, amire rá lehet tenni. Csak aztán azzal majd az lesz a baj, hogy nincsen benne stabilizátor. :))

(#51511) vond válasza stargazer (#51504) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tegyél egy speedbooster-es Sigma 18-35 f/1.8-at a Pana G6-odra. Azzal meglesz kb. az alap, ekv. 25-50mm közötti tartomány, f/1.4-es fényerővel.

Mondjuk akkor már a vázat is cserélhetnéd egy újabbra, amiben van stabilizátor is, meg jobb is a fogása, meg úgy általában mindenben modernebb. GH5, G9, vagy minimum egy G80.

Ehhez még nem kell milliókat elkölteni.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51512) MrChris válasza vond (#51511) üzenetére


MrChris
nagyúr

Jut eszembe, az AF-es speedbooster módosítja a gyujtórávolság adatokat? Mert a szenzorstabi e nélkül helytelenül fog működni.

(#51513) vond válasza MrChris (#51512) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Passz. Szerintem elég sokan használják IBIS-es vázakkal ezt a Sigmát is, meg még egy csomó hasonló objektívet.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51514) dabgergo


dabgergo
őstag

Melyik a legolcsóbb olyan mirrorless váz ami tudja vállalható szinten az eye af-et?

(#51515) lugosi válasza jaanoo89 (#51496) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az a 60-as Macro az olympus?

(#51516) Tin_Shield válasza dabgergo (#51514) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Sima S-AF üzemmódban egy E-M10II-n is használom elfogadható eredménnyel, igaz nem - nagyon - mozgó embereken.
De amúgy a Sony a6400, az kb mindent tud.

(#51517) #31733248 válasza stargazer (#51493) üzenetére


#31733248
törölt tag

Vegyél egy A7 II + Tamron 28-75mm f2.8 párost, ár-érték arányban nagyon jó.

Hasonló célra Sony A6300-on nekem Sigma 17-70mm f2.8-4 + MC-11 adapter van, nagyon elégedett vagyok vele és még az ára is jó, főleg, ha az adapterhez más obijaid is vannak. Ez tudásban olyan, mintha MFT-n egy PRO-kategóriás 13-58 f2.1-3-as objektíved lenne, csak kb. nyolcadannyiba kerül, mint amennyibe az fájna - ha lenne. :) Épületfotóra ugyanezzel az adapterrel egy Sigma 8-16-ot használok, ez már extrém széles látószöget is nyújt nagyon jó képminőséggel. Ugyanígy meggondolandó egy Sigma 18-35mm f1.8 is, ezzel három, klasszikus gyútávot adó jó minőségű fixet is kiválthatsz, miközben a zoom rugalmasságát élvezed. Gyakorlatilag olyan, mintha egy ekv. 28mm-es, egy ekv. 35mm-es és egy ekv. 50mm-es jó minőségű fixed lenne egyben. A6300-on mindegyik PDAF-fel megy.

(#51518) haruspex válasza #31733248 (#51517) üzenetére


haruspex
aktív tag

Tényleg? Mesélj még.

Meg mindenképpen Sonyt vegyen, hogy Canon objektíveket használjon....

Amúgy tényleg vegyen egy A7 II a kérdező, ha azt szeretne, nem drága, és ha használtan veszi viszonylag olcsón ki is tud szállni belőle, ha mégsem tetszik. Vagy egy 6d mk II-t ahhoz könnyebben talál obbjektívet olcsóbban.
Másfelől a g6-nál jobb szenzorú gépet rendszeren belül is talál. Illetve egy Pana 25 f 1.7 is elég lehet beltérbe, némi kötöttséggel.
A következő lépcső árban egy tükrös gép, vagy Canon m50 egy használt egy használt f 2.8-as zoommal.

[ Szerkesztve ]

(#51519) rekid válasza stargazer (#51501) üzenetére


rekid
addikt

Akkor felejtsd el ezt a fotozas temat. Instant jo fotozas nincs. (Az osszes instantnak tuno kep sem instant) Tok mindegy mit akarsz fotozni ha nem gondolod at keszulsz fel megfeleloen csak rossz keped lesz tok mindegy mennyit fizettel a gepert.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#51520) jaanoo89 válasza lugosi (#51515) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Igen, sokszor hozzá lehet jutni kuponnal 125.000 Ft-ért 3 év garival, de láttam már használtat (garival) 90-ért is. Az az objektív nagyon jó, picike, csepp és porálló, a színek nagyon rendben vannak és nyugodtan oda lehet tenni drágább macro-k mellé is.

(#51521) jaanoo89 válasza haruspex (#51518) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

"Tényleg? Mesélj még.

Meg mindenképpen Sonyt vegyen, hogy Canon objektíveket használjon...."

Ezt az itt lévők régóta tudják már, hogy számára a Sony vázakon kívül nincs élet, nem tudom, hogy kap-e pénzt ezért, de a Sony örülhet, hogy ilyen lelkes tábora van. :D

A baj ezzel az, hogy sok esetben amikor a Sony APS-C kompromisszumos megoldást jelent, akkor is azt ajánlja adapterezéssel, ahelyett hogy pl. jönne egy ajánlás Fujira. El nem tudom képzelni, hogy bemegy egy ember a boltba és az első cserélhető objektíves fényképezőjét úgy válassza meg, hogy nem baj, ha nincsenek rá jó zoomok, majd adapterezek egy jó nagy Sigmát, ahelyett, hogy venne egy másik gépet, amire ott vannak a példás natív üvegek. :U

[ Szerkesztve ]

(#51522) asdf_ válasza jaanoo89 (#51521) üzenetére


asdf_
veterán

Na de pdaf nélkül nincs élet...

(#51523) konyi79


konyi79
addikt

Kérnék mindenkit a topikot tereljük vissza az eredeti tematikához! Mindenki saját ismerete alapján segítse a kérdezőt, ne a másikat marja. Ha van véleményben különbség, le lehet azt írni kevéssé provokatívan is.
Köszi!

(#51524) konyi79 válasza dabgergo (#51514) üzenetére


konyi79
addikt

Mft gépekben régóta működik egész jól, de csak s-af módban. Viszont ha jól emlékszem a szemet nem is jelöli, arcon belül fókuszál oda.
Eye-af-nél ha fényerős fixet használsz sokat segít ha ezt tudja c-af-ben is, hisz elég könnyen kimozdulhat az élességi síkból.
Ha ez fontos, akkor az a6300 a Sonytól ami elég jó már ebben, ár-értékben pedig igen jó most az a gép. Viszont az Eye-af-et fel kell programozni ennél egy gombra, az expo gombot nyomva automatikusan nem indul a szemfelismerés. Ami kicsit kényelmetlen, de a valóságban nem olyan tragédia.
A Sony croppos rendszerével ami a probléma, az alap kitobi a méretéért cserébe elmarad néhol a konkurencia hasonló megoldásaitól, és igazi profi alapzoom nincs is az E bajonett kisebb szenzorához.

(#51525) Tin_Shield válasza #31733248 (#51517) üzenetére


Tin_Shield
őstag

"Ez tudásban olyan, mintha MFT-n egy PRO-kategóriás 13-58 f2.1-3-as objektíved lenne"
Ne kezdjük már megint ezt a hülyeséget, most magyaráztuk el a kérdezőnek tucatnyi hozzászólásban, hogy a fényerő az bizony annyi amennyi rá van írva az objektívre.
A Sigma C zoomok tisztességesek, de nem PRO cuccok, szóval, nem, tudásban egyáltalán nem olyan.

(#51526) konyi79 válasza stargazer (#51507) üzenetére


konyi79
addikt

Ha ennyire körülményesen és nehezen döntesz, mindenképp indulj el az Olympus Teddpróbára és a Panasonic Try&buy szolgáltatása felé. De a Sony is rendszeresen hirdet kiválóan szervezett termékbemutatóval egybekötött workshopokat, ahol van idő a teljes termékpalettát kipróbálni. Sőt, a Fuji is szokott hasonlót rendezni, bár ritkábban.
Ha fogdosva bármelyik gépet bármi kérdés felmerül szívesen válaszol itt bárki.
Egymásnak ellentmondó a piacot figyelmen kívül hagyó igényekre nem fog tudni itt senki jó ajánlatot adni, arra pedig végképp nincs szükség utána itt keress felelőst miért azt vetted.

(#51527) MrChris válasza konyi79 (#51524) üzenetére


MrChris
nagyúr

A "tápláléklánc alját jelentő" m4/3-os GX80-ban az arckövetésen belül van közelebbi szemre fókusz, gondolom az összes utána következőben is.

(#51528) stargazer válasza grigo (#51509) üzenetére


stargazer
senior tag

Nem hiszem hogy ha veszek egy Sony A7III-at akkor ne lenne drámai az előrelépés (valszeg még egy A7II-vel is). Kipróbáltam a G6-on egy sima 25mm/1,7-et egy dómban, és brutál király volt, pedig ott aztán fény nem sok van. A fényereje majdnem tökéletes volt, tehát azt mondom az esetek 90 százalékában nekem oké lenne, tehát oké lenne. Csak az meg nekem szűk kicsit. És kegyetlenül vaciláltam/vacilálok hogy ne vegyek-e inkább mégis csupán egy 12mm/1,4-et vagy talán egy 15mm/1,7 is jó lenne (nem), de aztán meg félek hogy hiányozna a hosszú vége. Már megszoktam hogy a 14-42 ad egyfajta rugalmasságot és ezt nem szivesen áldoznám fel. És mint mondtam, nem akarok egy halom objektívet, meg állandóan cserélgetéssel vacakolni.
Dehát nem azért van ennyi fajta objektív meg gép hogy mindenki megtalálja a neki legmegfelelőbb párosítást?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#51529) 80hun válasza MrChris (#51527) üzenetére


80hun
addikt

A gf7 is tudja :)

(#51530) stargazer válasza jaanoo89 (#51510) üzenetére


stargazer
senior tag

Rendszeresen sarkításokba ütközök és nem értem mire jó. Nem mondtam hogy legyen olcsó, de igen a 4.000 eurót sokallom. 2.000 - 3.000 euró az olcsó? Nem hiszem, de azt még talán bevállalnám. Tehát legyen olcsó? Nézőpont kérdése. Igen természetesen szeretném az igényeimhez legmegfelelőbb és ahhoz képest legköltséghatékonyabb megoldást, de ez valaki más számára nem feltétlen olcsó, valaki más számára meg aprópénz, vagy ablakon kidobott pénz, mert ha már lúd, legyen kövér...

Legyen nagy fényerejű? Igen, de nem mondtam hogy legyen akkora fényereje mint egy fixnek, miközben nem akarok fixet. Ezt még én is értem hogy nem igazán lehetséges, eltekintve talán az új pana 10-25/1,7-től. Tehát igen, a zoomokhoz képest legyen lehetőleg nagy(obb) fényereje, legalábbis mint ami nekem most van. Pl. a 24-105/f4 nekem már valszeg okés lenne.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#51531) stargazer válasza vond (#51511) üzenetére


stargazer
senior tag

Kösz a tippet! Hát árban éppen nem sok különbség van az A7III és a GH5 között... lehet hogy tudásban sem, de a kettő közül így még inkább a sony felé hajlanék.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#51532) Tin_Shield válasza stargazer (#51530) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Vedd meg az A7II/III-at ha megteheted és örülj neki. De ne a kitobival, azzal nem fogod átélni "wow" faktort. Egy Tamron 28-75 f2.8-ban már benne van a bugi. A 24-105 pedig elég jó túristazoom.
De akármilyen gépet is veszel, a vastól még nem leszek jó képeid.

[ Szerkesztve ]

(#51533) MrChris válasza stargazer (#51531) üzenetére


MrChris
nagyúr

A GH5 erőssége ha csak a keletkező anyagot nézzük az a fejlett, jó minőségű, utómunkázható videó, szerintem ez téged egyáltalán nem érint. Fotóban a GX9 is ugyan azt tudja.

(#51534) konyi79 válasza 80hun (#51529) üzenetére


konyi79
addikt

Azért vagyunk itt többen, mert más rendszert más ismer jobban, és tud javítani. Rendben van ez így.
Ettől függetlenül a Pana c-af-et nem tudom jó szívvel ajánlani. Egy S1 járt kittel a kezemben nemrég, és nagyon nem tetszett, amit művelt. Pontos meg gyors volt, nagyon kézreálló váz fantasztikus keresővel, egy igazi romboló az a váz DE!
C-af-ben keskeny dofnál a DPF irgalmatlan gyorsan rángatta a képet előre-hátra. Olyan tempóval, amihez a kereső képfrissítése már kevés volt, így hullámzott az egész, na ott volt igazi zselésedés. Mft Pana vázak mostanság egy körbenézegetésnyi időnél többet nem voltak nálam, de gyanítom az se sokkal jobb. Ha jó, meg frankó ez így mondjátok nyugodtan, de számomra ez a c-af nem ajánlott.

(#51535) stargazer válasza konyi79 (#51526) üzenetére


stargazer
senior tag

Köszi a tippet! Nem tudom hol definiáltam egymásnak ellentmondó igényeket, de legyen igazad (max nem sikerült halál pontosan kifejezni magamat). Mindenképp elmegyek megfogdosni! Anélkül nem fogok venni semmit erre mérget vehetsz! Húha, így görbüljek meg ha valakire rá akarnám kenni a felelősséget. Azért az oviból már kinőttem és tudom hogy végül én döntök akárhogy is.

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#51536) konyi79 válasza stargazer (#51530) üzenetére


konyi79
addikt

Ma már szerencsére a belépő gépek is elég jók tudnak lenni, nagyon mellényúlni nehéz. Objektívekben már nagyobb a szórás, de minden rendszernek meg vannak itt is az erősségei. Csak ugye ahogy jobbat akarsz, úgy drágulnak.
És itt kezdődik a probléma. Egy belépő kit nem drága, de hamar akar az ember jobbat. És ahogy piciket lépnél minőségben, exponenciálisan drágulnak a dolgok. Már egy alap vázat veszel 1000€ környékén ami tök jó, amit nem nagyon fog agyonverni a 3000€-os. Amire utána ha ki is akarsz használni, egyenként veheted az n*1000€+ üvegeket.
Sokan esnek ebbe a hibába itt sajnos, azt hiszik, ha már lehet venni 150k HUF-ért ajánlott gépet, 500k-ért már csodát kapnak. Sajnos nem, ezt tudomásul kell venni. Ezért kell próbálgatnod ha így nem vagy képen, neked mire is van szükséged. Felesleges olyanra sokat költened, amit nemhogy használni se tudsz majd, de nincs is rá szükséged.

(#51537) stargazer válasza Tin_Shield (#51532) üzenetére


stargazer
senior tag

MrChris: igen ezt láttam én is mindenhol hogy az videora van inkább jól kihegyezve.

Tin_Shield: mint említettem, nem publikumnak és nem elismerésért fotózok, hanem magunknak, nem célom hogy másoknak tetszenek a fotóim. Alapvetően meg vagyok elégedve a magam paraszt egyszerű instant dokumentarista jellegű és totál művészietlen fotóival (még a totál elrontott fotókat is meg szoktam tartani), így egyszerűen ha csak ugyanezt nagyobb dinamikatartománnyal, jobb fényerővel (nem extrém alacsony fényű ill. éjszakai fotózásról beszélek) és kellemesebb bokéval/DOF-fal sikerül akkor már totál hepi leszek. :D

Azon motfondírozok, hogy lehet hogy most meglódulok az A7III felé a 28-70-nel (az obi felár elenyésző), mert árban ez közelebb van a számomra most belátható szinthez, és később ráizgulok a 24-105-re.

Azta, az A7III váz maga nem nehezebb mint a G9!

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#51538) stargazer


stargazer
senior tag

Azta a G9 elég fickós dolgokat tud, és jócskán nagyobb a váz (markolat) mint az A7III tehát fogásra könnyen lehet hogy jobb.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#51539) konyi79 válasza stargazer (#51535) üzenetére


konyi79
addikt

Talán leginkább az elvárásaid mondanak ellent a hozzáállásodnak. Ezt minden bántó szándék nélkül próbálom leírni.
Kényelmesebben állítani apertúrát, mint egy tekerő :F
Úgy ne akarj FF vázra váltani, hogy nem tudod az A mód mire való, meg a rekesszel hogyan és miért tudsz játszani. Ez a fényképezés egyik legfontosabb eleme technikai oldalról.
Ha automatán akarsz point-and-hot módban fényképezni, nagy luxus a több ezer eurós felszerelés. Sőt, soha nem is fog olyan eredményt adni, mint szeretnéd.
Több eredményt érsz el, ha nem pénzt tolsz bele, inkább csak kis energiát. Utána meg egy 7m3 + 24-105F4 tényleg kiváló társ tud lenni utazgatni, ha a méret és tömeg belefér.

(#51540) Tin_Shield válasza stargazer (#51537) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha így érzed tedd ezt. De nekem nagyjából az jött idáig le, hogy eldöntötted neked egy kitobis A7 kell, és ettől valamiféle csodát remélsz.

A G9 kifejezetten nagyméretű és masszív váz. Nyilván nem a szenzor méretétől, az elenyésző töredéke a gép össztömegének. A méret és a felépítés miatt ennyi. Bele lehet zsúfolni a szenzort egy GM5 méretű pöttömbe is, ha ez a cél.
A 12-60 f2.8-4 pontosan fele súlyú mint a 24-105 f4.

(#51541) stargazer válasza konyi79 (#51539) üzenetére


stargazer
senior tag

Igen, mert habár rovátkolt, mégis csúszós a felülete, elég nehézkes tekerni, és ez miatt könnyen előfordul, hogy megnyomom tekerés helyett és akkor már nem az apertúrát állítom. :F

A - nem aperture priority mód?

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#51542) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Tömören: Nikon D5600-t, vagy Canon 800D-t ajánlotok? (alapobival, kezdőnek, mindenféle fotózásához, mást ajánlani is ér, lehetőleg indoklással!)

Minden segítséget előre is köszönök!

(#51543) Tin_Shield válasza aquark (#51542) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Mindenképp DSLR?

(#51544) aquark válasza Tin_Shield (#51543) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

igen

(#51545) Tin_Shield válasza aquark (#51544) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Objektív irányból is érdemes megnézni. Van megcélzott továbblépési irány? Pl. nagylátó, tele, makró, manuál stb.?

(#51546) csacsi77 válasza aquark (#51542) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ha csak ebből a kettőből kéne választani, akkor bajban lennék.
- a Nikont mindenképpen AF-P obival vedd, az gyors, pontos és hangtalan (18-55).
- ha Canon, akkor az STM obi legyen, ami f/4-5,6-os fényerejű (18-55).
- Canonban több a fókuszpont és mind kereszt típusú, így jobb a fókuszálás, de a Nikonnal sem lősz mellé.
- ha fontos az élőkép és a videó, akkor mindenképpen a Canon. A Dual Pixel AF nagyon jó, gyors és pontos, STM vagy nanoUSM obival tényleg jó.
- talán a Nikonnak kicsit jobb a szenzora, de a Canon is felzárkózott a 800D-vel
- fogásra a Nikon egy álom, öröm kézbe venni, kicsi, kompakt, de mégis meg lehet markolni, a Canon olyan átlagos, de nem rossz. Egy esküvőt simán végigfotóztam vele
- milyen igények vannak? Mert azt sem ártana tudni. Az objektívek is sokat befolyásolják a döntést.

Öreg fater megoldja!!!!

(#51547) tomboy0013 válasza aquark (#51542) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én pont ugyanezen hezitáltam múltkor. Végül az D5600-at választottam tanulógépnek.
Nekem fogásra sokkal jobban bejött mint a 800D és a cél az volt, hogy mindenfélét tudjak fotózni, tehát legyen egy alap 18-55 kit obi, mellé egy tele és portréhoz egy 50mm-es 1.8-as obi.
Média Markt-ban találtam 229-ért dupla kit obisat (18-55+70-300, AF-P-s obival), plusz Alza-tól rendeltem hozzá egy 50-es obit 65-ért, emellé egy 128-as kártyát és egy táskát. Így kijöttem összesen ~310 ezerből.
Mit kaptam ezért ami fontos?
3 obit amin tanulni tökéletes, jó fókusz rendszert ami ugyan nem jobb a Canon-étól de fotózásra nem gondolnám hogy érezhetően gyengébb, videózás meg hidegen hagy, tehát a DualPixel lényegtelen számomra. Mint irtam jobb kézbe fogni is a D5600-at, nekem a Canon nagy volt és a minősége is olcsóbbnak hatott. Plusz sötétebb környezetben kevésbé zajosodnak a Nikon-nal a fotók.
Ezért az árért ilyen felszerelést nem is hoztam volna ki a Canon esetében.

(#51548) tvamos válasza stargazer (#51538) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Z6-ot miert ejtetted ki? Az sem rosz gep, es az uj firmware-rel van szem fokusz is. Most eleg jo arban van.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#51549) aquark válasza csacsi77 (#51546) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Köszönöm a válaszokat!

A fókuszpontok miatt léptem följebb, az eredeti terv egy 11 pontos Nikon D3500 lett volna. Az élőkép nálam létkérdés, nekem nem megy a keresőzés, és a Canonnak a fókuszálása is jobb, viszont amivel jobb, annyival drágább is. A videó nem annyira fontos, csak néha, de a Sony A 6000 egyebek mellett ezért esett ki, áll. túlmelegszik.

csacs77: Ez a "kicsit jobb szenzor" konkrétan mit jelent a gyakorlatban? Csak a méretére gondolsz, vagy valami baj van vele?

Igények: hát..., azok lennének, csak ugye a buksza...

Obik: az alap mellé még (idővel, ha lesz pénz) egy fix, nagy fényerejű portrét gondoltam, hozzá 1-2 makróelőtéttel, meg egy zoomot, minél nagyobb gyújtótávval, főleg madarakra. Erre és az alapra lenne polárszűrő is, sokat fotózom horgászokat szemben felkelő, alacsonyan álló nappal szemben, a víz is csillog, stb. Egyenlőre ezekre gondoltam, ahogy nézegettem, obik is mintha kicsit olcsóbbak lennének a Cannonra, vagy csak többféle van, és ezek között van olcsóbb is? (portrékat nézegettem, a "nagyzóómok" árait még nem mertem megnézni...)

Állítólag szeptemberben mindkét gépnek jön az utódja, azt még megvárom biztos a vásárlással, talán ezek ára is esni fog tőle...?

(#51550) Geller72


Geller72
veterán

Üdv.

Kicsit tanácstalan vagyok, ezért kérném a segítségeteket. :)

Egyre inkább macera a méret, azaz a DSLR méreteiből adódó problémák. Sokszor megyek bicajjal, motorral valahova, ahova el szeretném vinni a cuccokat, hátha lesz egy téma, amit megörökíthetnék. Totál laikus vagyok, amolyan casual fotós, és nekem ez jó is így. Egy D3200-am van, aminek a minősége nem zavar/elég. Most már lennének apróbb plusz igényeim, amik esetleg jól jönnének, ha tudná, de nem vészes. Tehát 3 obim van a géphez, plusz a kieg cuccok. (CPL, ...egyéb).
Ez jelen pillanatban egy olyan fotós táskában van, ami bicajon, de éppen motoron is inkább nyűg. Súlyra, terjedelemre egyaránt. Ha tudná az ember előre, hogy mit fog fotózni, akkor egy obival ellenne, a méret is redukálódhatna, de sajna ez lehetetlen.

Tehát arra gondoltam, hogy MILC vonalra mennék át.
Abszolút nem ismerem ezt a vonalat, sem a technológiát, sem a tudását, sem a típusait. A technológia nem gond, azt megoldom, de a típusokban elvesztem. Annyira sok fajta van, még gyártón belül is, hogy nem igazán tudnék biztos kézzel meríteni.

Ebben kérnék tanácsot.

Ami számít:

-Ne legyen drága, láthatóan a D3200 árfekvés nekem elég lenne, tehát az alapkategóriában nézelődnék.
Ha ebben a kategóriában nincs olyan, ami azt tudná, amit a D3200, akkor ez felejtős lesz. Itt most nem a D3200 használtpiaci árára gondolok, hanem egy Mostani D3xxx új árában gondolkodva. Azaz belépő kateg, vagy mondjuk említés szintjén árban a D5xxx vonal alsó szegmense is ajánlható. :)

-Alapvetően auto-n fényképezek, de vannak olyan esetek, amikor át kell váltanom manuálba, néha vannak éjszakai felvételek is egy jól sikerült égi eseményről. :).

-A téma 60%-ban vegyes, azaz vannak tájképek, és kicsit közelebbi - hétköznapi dolgok, a maradék ~40%-ban makróznék. Nem mikrométerekre gondolok, de ha egy pici alkatrészt egy nyákon úgy szeretnék lefényképezni, hogy látszódjon a rajta lévő felirat, az nem lenne baj.

-Ne legyen drága hozzá az átlagos obi, vagy pl. a makró része megoldható legyen valami DSLR-hez hasonló trükkel, olcsóbban. Tehát a 100.000 kategóriájú obik kizárva. :)

-Videóban ha már 1080p/60fps-t tud, az nekem elég.
-Előny a magyar menü, de nem is hátrány ha nincs.
-Az akkuja lehetőleg ne 40 kép után merüljön le. A D3200-al maximálisan meg vagyok elégedve. Ha ezt tudj, az nekem már ok.
-Nem vagyok megapixel-mániás és ugye mint említettem, fényképész sem, nem ebből élek, azaz ez a része nem fontos, szerintem a 16mp maximálisan nekem bőven több mint elég lenne. :)
-Ha esetleg az obi kompatibilitás miatt más gépek olcsóbb obijai is jók lennének hozzá, azt sem bánnám.
Alapvetően KIT ajánlás is jöhet, de szívesen elfogadok hozzá eleve ajánlott obikat.

A mostanában látható szmena-bakelit-style annyira nem jön be, de ha nincs más és minden ilyen sajnos innentől, akkor ez van, elfogadom, bár nem tetszik.
Használt tipp ugyanúgy jöhet, mint új gép ajánlás.
:R
Köszönöm:
Geller

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.