Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51951) Tin_Shield válasza Soma01 (#51950) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A GX80 kit bestbuy, modern és sokat tud, de pár ezressel jelenleg éppen túllóg a kereteden.
Használt gépből nagyobb a választék, ügyes választással még egy olcsóbb portréobjektív is beleférhet.
Szóba jöhető gépek pl. a Pana GX80 használtan vagy az elődje a GX7. Olympus E-M5 vagy E-M10. Ezek azonos bajonettet használnak, kiforrott rendszer rengeteg tartozékkal és objektívvel a budget kategóriától a Pro cuccokig bezárólag.
Kicsivel nagyobb (APS-C) szenzorral ott a Sony. A NEX5 széria (az N modelltől fölfelé) a mai napig bőven vállalható képminőséget tud, a NEX6 kicsivel okosabb is. Kis szerencsével az újabb a6000 típusból is találhatsz.
A kisebb (NEX3 család, a5000 vagy a belépő MFT) gépeket nem igazán javaslom, point&shoot gépnek jók, de hamar bele lehet futni a korlátaiba.
A tükrös vonal szerintem felejtős, ha kicsi és könnyű szettet szeretne a hölgy.
Szerk.: Milyen objektív? Első körben kitobjektív, azzal el lehet kezdeni tanulni, és majd adja magát merre tovább
MFT vonalon Pana 12-32, vagy 14-42II esetleg az Olympus 14-42R - ebben a sorrendben. Sonyhoz a 18-55 (ez jobb, de ritkább) vagy a 16-50 (ez gyengébb minőségű, viszont kisebb)

[ Szerkesztve ]

(#51952) Soma01 válasza Tin_Shield (#51951) üzenetére


Soma01
veterán

Úgy néz ki, hogy a Pana lesz. Milyen memóriakártyát kell bele venni?

(#51953) PuMbA válasza Soma01 (#51950) üzenetére


PuMbA
titán

Leírtam. 10-18-as objektív :) Panával meg valami 8-x, abban nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

(#51954) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#51953) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

7-14-ből f2.8 vagy f4, 8-18 2.8-4, 9-18 f4-5.6, vagy ha sok pénzed van, 10-25 1.7 (de olcsóbb venni egy samyang fixet)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51955) Tin_Shield válasza Soma01 (#51952) üzenetére


Tin_Shield
őstag

32 vagy 64 GB SD kártya. UHS-I elvileg elég a GX80 4k videójához is.
Objektívből kezdésnek elég egy ekv 24-ről induló. Ez az MFT esetén 12mm az APS-C-nél 15-16mm fizikai kezdő érték.
Az ultranagylátószögű objektív ráér, azzal nagyon meg kell "tanulni" látni, nem könnyű műfaj úgy, hogy a képek érdekesek is legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#51956) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#51954) üzenetére


PuMbA
titán

Jól látom, hogy mindegyik majdnem kétszer többe kerül, mint maga a gép? Ez egy fontos infó neki. Majd eldönti, hogy belefér-e a keretébe.

(#51955) Tin_Shield: Mióta megvan a nagylátószögűm, alig veszem le a gépemről. Baromi jó szerintem, mert mindig szűknek találtam a kitobit.

[ Szerkesztve ]

(#51957) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#51956) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

9 mm f8 pinhole-t nem übereli semmi a a 20k-s árával.

jól látod igen, de használtan biztos új áfás számlát kérne. indexen fentvan egy 12f2 samyang 78-ért, több mint elég uwa-ra.

(tegyük hozzá, hogy a 10-18-al egyedül a f4.5 kezdő és erős saroksötétedés a baj, ezenkívül jó vétel)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51958) Tin_Shield válasza PuMbA (#51956) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ízlés dolga. Én rengeteg érdektelen, rosszul komponált, lényegi témát nem mutató uwa képet látok. Attól még nem jó egy kép, hogy Szombathelytől Mátészalkáig minden benne van. De az igaz, ha valaki tud vele bánni, akkor nagyon ütős képeket tud lőni. De egy fotóstanfolyamra éppen beiratkozónak biztos nem uwa objektívet javasolnék először.
Az Oly 9-18 bár listaáron nem olcsó, azért a rendszeres akciókban vagy használtan nem a világ összes pénze. A pro cuccok pedig mindenhol drágák.

(#51959) PuMbA válasza Mr.Csizmás (#51957) üzenetére


PuMbA
titán

Az már elég jó ár :K

(#51960) Mr.Csizmás válasza Tin_Shield (#51958) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

uwa képeket 3féleképp lehet elbszni, bennevan a nap, az árnyékod, vagy nincs témája.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51961) MrChris válasza PuMbA (#51953) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az az obi egy jó lépés volt Canon részéről, pláne, hogy a milces 11-22 változatban is megcsinálták. Az áruk is nagyon kedvező.

(#51962) Tin_Shield válasza Mr.Csizmás (#51960) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az egyik leggyakoribb hiba szerintem, hogy nincs - érdekes -előtere képeknek. Anélkül az egész semmit sem ér, nincs térérzet. Ezt a látásmódot tanulni, de főleg érezni kell, annyira eltér a megszokott perspektívától.

(#51963) Mr.Csizmás válasza Tin_Shield (#51962) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

naja, mennyire érdekfeszítő, amikor a divatfotósok fossák fel az összes sablon térkőburkolat bemutató képet, ahol a kép 60%-a random helyszín aszfalt/kockakő/fű, és valamelyik sarokban esszenciálisan nem arányosan elhelyezve a helyi látványosság (templom, vár, szobor) :U bónuszpont, ha a kép nagyrészébe beletakar a flare.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51964) dinka.86


dinka.86
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy szinte kizárólag ingatlan beltér fotózására szánt fényképezőt. Tudom főleg az objektíven múlhat a dolog. Meglehetősen amatőr vagyok a témában, így minden javaslat, tipp jól jön. Tervezek egy tanfolyam keretein belül megtanulni használni is jól a gépet, de most kezdeném tulajdonképpen. Eddig külső fotós oldotta meg a lakások fotózását, ezt szeretném saját magam megtenni.
Rászánt össze rugalmas, tudom a határ a csillagos ég, de mondjuk hosszú távú a befektetés.
Köszi a válaszokat
D

(#51965) Tin_Shield válasza dinka.86 (#51964) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ultranagylátószög és állvány a két legfontosabb dolog. Legolcsóbban a Canon tükrös rendszerével úszod meg szerintem.

(#51966) Matska válasza dinka.86 (#51964) üzenetére


Matska
senior tag

Pl bármelyik Fujifilm X váz és egy Samyang 12mm F2-es objektív + akár egy 15-45mm-es opcionálisan.
De nagyjából bármelyik gyártó gépére lehet találni nagylátó objektívet baráti áron, kis utánajárással.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#51967) Mr.Csizmás válasza Matska (#51966) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

10-24-el ingatlanozik pár fuji expert magyar fotós.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51968) Rapid136 válasza dinka.86 (#51964) üzenetére


Rapid136
őstag

Sigma 10-20mm a legtöbb tükrös bajonettre létezik, használtan is előfordul.
Vagy egy Sony A6xxx Sony 4/10-18mm ultranagylátó zoommal.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#51969) hibavissza válasza dinka.86 (#51964) üzenetére


hibavissza
veterán

Enteriőr fotózásnál a megvilágítás/vakuzás a kulcs. Kell legalább két-három vaku, már ha minőséget akarsz. A másik út a kattintás valami korszerű vázzal és mega-turbó utómunka. Először ezt kéne eldönteni. Teljesen más eszközpark kell hozzá.

Minden másra ott a mobiltelefon.

(#51970) MittuDomain_ válasza dinka.86 (#51964) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Jó kérdés, hogy ez főállású munka lenne, kvázi hobbi - kíváncsiságból vennéd át a fotóstól - , és hogy milyen összegben gondolkozol.
Mi lenne a képek további sorsa? Kiadványok? Netre feltöltés? Esetleg lakóknak/bérlőknek mutogatás?

Spúr javaslatok:
m4/3 rendszer + samyang fisheye; esetleg valami jó 360as kamera.

Nekem a Telekom által 15e-ért kiszórt Gear 360 a legjobb nyaralós kamerám evör, nincs olyan szűk tér, ahol bármi lemaradna. A képminőség közel sem kiemelkedő (sőt...), a fókusz fix végtelen, de sokat segíthet benne, hogy így a kuncsaft tényleg belehelyezkedhet a témába.

Egy-két-minta-kép.
Ezeknél sokkal jobb a képminőség lakásban állványról, mint kézből tartva, erős napsütésben. Egyszerűen hirtelen most a friss nyaralós képeket találtam csak meg.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#51971) Matska válasza Mr.Csizmás (#51967) üzenetére


Matska
senior tag

Vágom, de nem tudjuk a keretet :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#51972) dinka.86 válasza Tin_Shield (#51965) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Köszi a válaszokat srácok!
Csak netre kerülnének fel a képek, szóval nem újság, vagy egyéb kiadványba. Inkább igényes fotókat akarok, nem feltétlen kiállítást rendezni.
Szóval a keret meghatározás azért necces, mert főállásom az ingatlan, és ezzel szeretnék kitűnni a sok szar hirdetés közül.
Kérdés, hogy mondjuk ez megvalósítható-e 4-500 ezer forintból, vagy milliós tétel, esetleg 300 ezer.
Azért is kérdezem, hogy mik a lehetőségek. És megtanulni kezelni is nyilván meg kell.

(#51973) Mr.Csizmás válasza dinka.86 (#51972) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nem tudom mennyire sürgős, de egy jó fényképezős telefont (raw képes előnyben) kérj kölcsön 1-2-5 hirdetés erejéig, snapseed/lightroommal simogasd meg a képeket, aztán figyeld hogy mennyire ugrik meg az érdeklődés. ofc persze csak ha belefér idő/energiában.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51974) hibavissza válasza Mr.Csizmás (#51973) üzenetére


hibavissza
veterán

+1. Egy jobb okostelefonnal és némi önképzéssel bőven ki fogsz tűnni. Főleg azon a piacon, ahol a 60 milliós lakás hírdetéshez befotóz a marha a gardróbszekrénybe.

(#51975) dinka.86 válasza Mr.Csizmás (#51973) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Iphone 8+ a teló, de az nem igazi beltérben, kültéren egynek elmegy.
Akkor nem javasoltok beruházni egy fényképezőbe egyelőre? Pénz most rendelkezésre áll, és valamit szeretnék, elég béna egy megbízásnál telóval fotózni a tulaj előtt...

(#51976) #31733248 válasza dinka.86 (#51972) üzenetére


#31733248
törölt tag

Egy Canon 550D + egy 10-18-as obi használtan kb. 100 ezerből, ez egy tisztességes és jó árú szett erre a célra. A zoom jól fog jönni, mert nem vagy egyetlen látószöghöz kötve, a fényerő meg kb. mindegy. Én mond egy Sony A6300-at használok, amire egy Sigma 8-16 van adapterezve, jóval drágább, de ez már egy minőségi katalógusfotózáshoz is eleget tud.

(#51977) Mirman válasza dinka.86 (#51972) üzenetére


Mirman
őstag

Ha nem szeretnél használtat venni , akkor egy jó gép lehet még a célra egy Canon M50 és mellé egy Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM obi. Ehhez veszel még állványt , táskát , memóriakártyát és a végén az egésszel megállsz 350 ezer Ft körül. Ezzel az összeállítással nagyon jó minőségű képeket fogsz tudni készíteni, ha megtanulod az alapvető beállításokat és nagyon minimális utómunkát.

(#51978) tvamos válasza dinka.86 (#51975) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha kulteren elmegy, akkor talan erdemes megfontolni, hogy valami vilagitasba fektess penzt. Vaku, amit elvillant az iPhone, vagy videos lampa, ilyesmi.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#51979) dinka.86 válasza #31733248 (#51976) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Köszi megnézem a javaslataidat:) Az általad használt lehet egy későbbi opció, ha már belejöttem...

(#51980) konyi79


konyi79
addikt

Szerintem az ajánlásoknál maradjunk a topik nevénél, az alternatív megoldásokat bízzuk a többi topikra.

(#51964) dinka.86
Ha hosszútávon gondolkodsz és időt is szánsz némi tanulásra érdemes a cserélhető obis gépek felé nézelődni.
Ingatlan belteréhez (aka enteriör fotózás) egy jó nagylátó kell, minél kisebb torzítással, ha magas szinten akarod űzni, akkor perspektíva korrekcióval rendelkező ( un: Tilt-shift) objektív.
Első körben a sima nagylátónál is hatalmas szórás van árban mit tudunk ajánlani, ezért jó lenne valami keretet ismerni.
Jó lehet amit írtak a többiek a Fuji egy 12mm-es Samyanggal (Ez vigyázz, van Fuji, Sony és mft bajonettre is) , de talán még jobb az EOS-M50 a 11-22-vel, eseleg azt lehet jóárasítani ha nem a natív M bajonettes nagylátót választod, hanem adapterrel az EF-S10-18-at, vagy akkor már ha nagyon le akarod a költségeket nyomni, ehhez egy olcsóbb tükrös, ami már tud WL vakuvezérlést.
De akár egy Sony is képbe jöhet, ott van egy elég használható 10-18, de ott drágábban jössz ki.
Enteriör fotónál a fény lesz az egyik legnagyobb gondod. Ha komolyabban bele akarsz vágni, nem fogod tudni a mesterséges megvilágítást megkerülni. Bár a fotós/vlogger tartalma néha elég megosztó itt a fórumon, de ebben a videójában a téma elég jól ki van vesézve.

[ Szerkesztve ]

(#51981) dinka.86 válasza Mirman (#51977) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Köszi utánanézek ennek a lehetőségnek is!:)

(#51982) dinka.86 válasza konyi79 (#51980) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Mindenképp hosszútávra tervezek, és most erre szánt pénzem is. Ha úgymond megéri egy kezdőnek kifizetni akár 500 e forintot, akkor a munkám javulása érdekében szívesen megteszem, de ha egyelőre ez sok kezdésnek, akkor persze kevesebbet. De főállású ingatlanos vagyok, szóval megtérül, akár egész hamar is.
De megvenni egy gépet, és jól használni az nyilván két külön dolog. És kezdő leszek ezen a téren, szóval majd nyilván kell külső segítség is. De remélhetőleg hamar el tudok indulni az úton:)

(#51983) Tin_Shield válasza dinka.86 (#51982) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ne költsd el most az összes pénzed erre, fogadd meg Econ tanácsát és Canon 10-18 plusz egy tükrös váz hozzá, mindkettő használtan, olcsón. Ha nem jön be a dolog kb. árában ki tudsz szállni belőle. Ha pedig bejön és komolyabb cuccra lesz igényed akkor is bele tudod forgatni majd az árát. Úgyis -sokat - kell eleinte gyakorolnod, kisérletezned mire eljutsz egy vállalható szintre.

(#51984) Mr.Csizmás válasza Tin_Shield (#51983) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

+utósimogatás a képeknek mindenképp.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51985) dinka.86 válasza Mr.Csizmás (#51984) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Milyen programot érdemes használni?

(#51986) Mr.Csizmás válasza dinka.86 (#51985) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

#51973 írtam, snapseed, lightroom. utóbbi fogadja a rawokat is. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51987) hibavissza válasza dinka.86 (#51985) üzenetére


hibavissza
veterán

A világítás és utómunka témában legalább egy-egy szakirodalmat érdemes lenne beszerezned az első próbálkozások előtt. Hozzáértés nélkül még olyan képeid sem lesznek elsőre mint mondjuk egy Iphone XS vagy P20 pro+állvány kombóval. Nagy csalódás lehet a vége.

(#51988) dinka.86 válasza hibavissza (#51987) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Persze igaz, önmagában egy fényképező gép nem sokat jelent, ezért is akarnék egy tanfolyam/oktatás keretein belül megtanulni legalább az alapokat.
Erre van esetleg tanács, hogy kinél érdemes, ki foglalkozik oktatással?

(#51989) konyi79 válasza dinka.86 (#51982) üzenetére


konyi79
addikt

Kezdésnek annyit tényleg ne költs. Valami olcsóbb induló, aztán ha tetszik a dolog majd borítod bele a milliókat. :D

(#51990) dinka.86 válasza konyi79 (#51989) üzenetére


dinka.86
aktív tag

Igen ez lesz, illetve ha jól tudom ezekkel a kamerákkal egy adapter segítségével akár streamelni is lehet mint egy webcameraként használva?

(#51991) konyi79 válasza dinka.86 (#51990) üzenetére


konyi79
addikt

Nem, ez nem igazán működik még.
Néhány kompaktnál talán, de cserélhető obisról én nem tudok.

(#51992) vond válasza dinka.86 (#51990) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ahhoz szerintem kell valami külső eszköz. De ezt meg tudod oldani egy jobb mobillal is.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51993) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a segítséget, az ajánlásotok alapján tegnap Pana gx80 boldog tulajdonosa lettem. :R

(#51994) wms válasza bobby_30 (#51993) üzenetére


wms
senior tag

Gratula a géphez! :K

(#51995) Tibson


Tibson
tag

Sziasztok!
Vettem az M50-hez másik aksit. Ezek gondolom olyan akkumulátorok, mint a telefonoké, szóval nem kell őket az első használat előtt formázni. Viszont az nem probléma, hogy ha minden alkalommal addig használom, amíg ki nem írja, hogy cseréljek akkumulátort? Szóval teljesen lemerítem, ami tudom, hogy a mobiloknál nem egészséges. Célszerű merülés előtt már cserélni vagy amikor kéri a cserét valójában nem merül le teljesen?

(#51996) lugosi válasza bobby_30 (#51993) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó választás! Használd egészséggel!
Nézz majd be a micro 4/3 topikba.

(#51997) asdf_ válasza Tibson (#51995) üzenetére


asdf_
veterán

Lemeritheted, csak ne hagyd ugy hetekig honapokig lemerulve (de maxira toltve sem!), legalabb felig toltsd fel, ha sokaig nem hasznalod majd.

(#51998) dqdb válasza Tibson (#51995) üzenetére


dqdb
nagyúr

Utángyártott akkunál a töltöttség visszajelzése valószínűleg nem lesz jó (három pálcika, még mindig három pálcika, még mindig három pálcika, hoppá, egy pálcika se, mindjárt lemerül), mert ezek jellemzően más merülési feszültségprofillal bírnak, mint az eredetiek. Az utángyártottak általában az utolsó pillanatig tartják a feszültséget, majd az hirtelen beesik a lemerülés környékén (ezért a fényképezőgép nem tudja jól megbecsülni a töltöttségi szintet), míg a gyáriaknál a feszültség fokozatosan csökken (így van miből becsülnie a váznak).

A meglepetés ellen egy pótakku a zsebben természetesen tökéletes megoldás (vagy USB-ről tölthető gépeknél egy powerbank).

Itt az ábrán valamennyire látszik, mire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.