Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51801) vihartigris válasza PuMbA (#51794) üzenetére


vihartigris
őstag

Végül is van rajta villám

bármi reciproka a semmi

(#51802) PuMbA válasza vihartigris (#51801) üzenetére


PuMbA
titán

Hosszú záridővel több lenne, de ez van :) Majd a következőre felkészülök állvánnyal meg mindennel, mert ez csak úgy az ablakon kinézve jött, hogy párat kattintok.

[ Szerkesztve ]

(#51803) Matska


Matska
senior tag

Még mielőtt a modi zárja a beszélgetést :)

Életem első villáma teljesen véletlenül 1/500-as záridővel:
[link]

Ebben pedig már volt tudatosság:
[link]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#51804) tvamos válasza Matska (#51803) üzenetére


tvamos
nagyúr

A második k..rva jó!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#51805) Matska válasza tvamos (#51804) üzenetére


Matska
senior tag

Köszi :)

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#51806) Tibson


Tibson
tag

Megjött a Canon eos M50 gépem :) Előtte a Media Marktban voltam megnyomkodni. Ott azt mondta az eladó, hogy, ha adapterrel használom az EF-S objektíveket, annak van valamilyen hátránya, de nem tudta megmondani, hogy mi az. Tényleg van valami hátránya a DSLR-ekhez képest?

Napellenzőből mekkora kockázat noname-t venni? Vett már valaki ilyet? Ezeknél gyakran előfordul, hogy a belső felületük csillanós? Ebay-e-n 255 Ft-ért is árulnak, de ez már a gyanúsan olcsó kategória :)

(#51807) kacsyx válasza Tibson (#51806) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Nehezebb mint adapter nélkül.

(#51808) Mr.Csizmás válasza Matska (#51803) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

mivel konzekvensen itt is megy a szakmaizás, inkább leforgatom offba azt ami nem címkérdés. (vagy arra adott válasz)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51809) PuMbA válasza Tibson (#51806) üzenetére


PuMbA
titán

220Volt-tól tudsz venni Meike napellenzőket, azok ajánlottak és nem törnek el 1 év után.

(#51810) Tibson válasza PuMbA (#51809) üzenetére


Tibson
tag

Kösz a tippet! Igazad van, annyira nem drágák, hogy pont ebből ne vegyek normálisat. Megnézem a 22Voltnál milyen választék van.

kacsyx: Szóval gyakorlatilag semmi különbség nincs :)

(#51811) bobby_30


bobby_30
tag

Sziasztok!
Már látszik a fény az alagút végén a segítségeteknek köszönhetően. Alapvetően két gép maradt versenyben, Panasonic Gx 80, valamint Sony a6000.Használtan kb egy árban vannak a kérdésem az lenne hogy a kettő közűl melyiket válasszam. Fontos a video, a beltérben való fotózási képesség, illetve ha ráéreznék a fotózás ízére akkor a későbbiekben a bővíthetési lehetőségek. Egyébként valószínű hogy igényeimnek a Panasonic Gx 800 is maximálisan megfelelne, úgyhogy az sincs teljesen kizárva. Köszönöm előre is a segítséget.

(#51812) PuMbA válasza bobby_30 (#51811) üzenetére


PuMbA
titán

Irány egy bolt megfogdosni őket (vagy akár belenézni az EVF-be), valamint szétnézni az objektív kínálatban :) Mi fog kelleni nagyjából a jövőben, van-e olyan megfelelő áron.

[ Szerkesztve ]

(#51813) lugosi válasza bobby_30 (#51811) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én a GX80-at választottam a jobb kitobi, a jobb videó és pár nekem szimpatikusabb objektív miatt.
Viszont a Sony 24 megapixel, ha ez nálad számít akkor ezt is gondold meg. Nekem elég a 16, ezért maradtam a Panasonicnál. Egy időben gondolkoztam hogy eladom és mást veszek helyette, de aztán átgondoltam az objektívek miatt és megtartottam.

(#51814) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Sziasztok!

Ismerősöm szeretne venni fényképezőgépet. Amiket kinézett Nikon D3500 és CANON EOS 200D.
Elvárása kezdő fotósként jó makró képeket lőjjön meg egy rendes objektív ami cserélhetős is legyen.
Esetleg tudtok mást ajánlani ebben az ársávban?

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#51815) Rapid136 válasza FoLey-v (#51814) üzenetére


Rapid136
őstag

Ha kezdő fotósként ott tart hogy jó makro képeket lőjön... akkor egy alaptanfolyam inkább :))
szeretnék egy raliautót venni amivel jogsi nélkül célba érek a Salgó Rally-n...
kéne egy faszobrász készlet amivel a került templomába kezdőként szép Mária szobrot faragnék...

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#51816) FoLey-v válasza Rapid136 (#51815) üzenetére


FoLey-v
addikt

Értem amit írsz csak mi nem vágjuk ezt a témát,ezért tettem fel ide a kérdést,hogy ennyi összegért mit tudtok javasolni. :))

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#51817) Mr.Csizmás válasza FoLey-v (#51814) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ezt mi alapján választotta? jól áll a kezében? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51818) FoLey-v válasza Mr.Csizmás (#51817) üzenetére


FoLey-v
addikt

Kinézet alapján a méret mindegy neki. :)

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#51819) Rapid136 válasza FoLey-v (#51816) üzenetére


Rapid136
őstag

Ha nem érti az összefüggéseket a fotózásban akkor a világ legdrágább szettjével sem fog boldogulni...
Jobban járna egy bridge géppel amin van makro ikon a módválasztó tárcsán.
Amúgy meg téged fog okolni ha aztán mégsem tud jó makro képeket csinálni, szóval inkább találjon magának gépet.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#51820) FoLey-v válasza Rapid136 (#51819) üzenetére


FoLey-v
addikt

Csak annyi a kérdés hogy a kettő közül melyik lenne a jobb? Nikon D3500 vagy CANON EOS 200D?
Csak érveket akar,hogy melyik miért jobb és ennyi. :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#51821) 80hun válasza Rapid136 (#51819) üzenetére


80hun
addikt

Mindkettőn van makrómód.
Meg vhol el kell kezdeni.
Én sem iratkoztam be semmilyen tanfolyamra kb sokszor felesleges is , ha vkit érdekel a használatiban is sokminden le van irva :)

(#51822) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Sziasztok!

Nagy mérlegelgetést követően végül beruháztam használtan egy A6000-re.
Abban tudnátok segíteni, hogy az ebayen lévő 5-8 ezerért árult 2 akksi + töltős csomagoktól mennyire tartsak? Kell ragaszkodni az eredeti Sony akksihoz, vagy ezek is jók lehetnek?

Köszönöm, Zoli!

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#51823) Salex1


Salex1
senior tag

Sajnos a Nikon topikban nem igazán pörög az élet és senki nem válaszolt, hátha itt valaki tud tanácsot adni:
Nikor gyári obiban fókuszálásnál olyan, mintha az egyik lencse megmozdulna (mozdul az is amin a fókuszpont jelölések vannak). Lehet ezt javítani, javíttatni vagy cserélni kell?

(#51824) vihartigris válasza Bullitz (#51822) üzenetére


vihartigris
őstag

Utángyártott aksiból a Patonák ajánlottak.

bármi reciproka a semmi

(#51825) Alex18


Alex18
tag

Sziasztok
DSLR gép vásárlásán gondolkozok alap kit el.
természetfotozásra használnám a márkák közül a Canon választanám de nem tudom melyik gép lenne a best buy nekem. Ami elérhető a keretből az a következő használt gépek lennének: Canon 600D,1200D,550D vagy újonnan van egész korrekt áron 4000D.
Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

[ Szerkesztve ]

(#51826) Mr.Csizmás válasza Alex18 (#51825) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

ezekből egyedül a 600d ami még pénzt is ér jelen pillanatban.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51827) FoLey-v válasza FoLey-v (#51820) üzenetére


FoLey-v
addikt

Valaki erre vagy ilyen árban levő cserélhető objektíves gép van? :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#51828) Mr.Csizmás válasza FoLey-v (#51820) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

200d

van wifi, tekergethető taccskijelző, adapterezni is tud - ezek mind plusz egy kezdőnél.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51829) Rapid136 válasza FoLey-v (#51827) üzenetére


Rapid136
őstag

A 200D azért drágább árfekvés mint a Nikon... amúgy a Nikonban jó eséllyel Sony érzékelő van ahogy a Pentaxban is, az elkészült kép javarészt azon múlik.
Igazából alapszintű tudás nélkül tökéletesen mindegy mit vesz, a piacon kapható gépek simán megoldanak mindent átlagos körülmények közt. Minden máshoz némi tudás és objektivek kellenek.
Viszont most zajlik egy technológia forradalom, a tükörnélküli rendszerek egyre jobban veszik át a vezető szerepet a cserélhető objektives gépek piacán. A vázak kisebbek, kényelmesebb elindulni vele.
De ha van rá lehetőség el kell menni egy komolyabb MM-ba és megfogdosni a gépeket. A gombok elhelyezkedése és egyéb kényelmi szempontok szubjektivek mindenkinek más a fontos. Van aki a Nikonra esküszik hogy milyen jó a menüje, más a Canonra. Tökjó lehet egy érintőképernyő, de van aki arra panaszkodik hogy orral elnyomja...
A Canonon, Nikonon kivül ott a Sony, az Olympus, a Pentax a Panasonic is, mindenek van előnye a másikkal szemben.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#51830) FoLey-v válasza Rapid136 (#51829) üzenetére


FoLey-v
addikt

Szlovák az ismerősöm,de átadom neki,hogy próbáljon meg egy üzletben nézelődni. Ő egy weboldalról hozta fel ezt a két terméket. De meglátjuk hogy mit választ egyelőre Canonra esküszik.

Mr.Csizmás Köszi! :R

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#51831) Rapid136 válasza FoLey-v (#51830) üzenetére


Rapid136
őstag

Ja és a Fujit kihagytam...
A Canon sajnos a hirnevéből él, tucatnyi modellt dob ki minimális, akárcsak szoftveres előnyökkel... a többiek emiatt innovatívabbak :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#51833) MittuDomain_ válasza Rapid136 (#51831) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Mint bitang elégedett M5 használó, ezt meglepve olvastam, szerintem a canon milc vonal kifejezetten jól sikerült, átlátható menü, jó adapterezhetőség.
A hw az M50ben eléggé ott van, az M5öt pedig élmény használni, egy csomó dedikált gomb és tekerő, tudok komponálni úgy, hogy mindent elérek azonnal, a szememtől sem kell elvenni a gépet.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#51835) konyi79 válasza FoLey-v (#51820) üzenetére


konyi79
addikt

Szia,
Mindkettőnek van előnye és hátránya is a másikkal szemben. A 200d talán szolgáltatásban, a d3500 szenzorban lehet jobb.
De ezeket a belépő tükrösöket soha nem szoktuk ajánlani. Amint valaki elkezd kicsit a fotózáshoz érteni, nagyon hamar csalódik bennük. Silány építési minőség és végletekig lebutított szolgáltatáskínálat a közös jellemzőjük.
Nem véletlen van a használtpiac csordultig velük.

(#51836) Rapid136 válasza MittuDomain_ (#51833) üzenetére


Rapid136
őstag

Nézd meg a tükrös vonalat, meg olvass utána hogy milyenek voltak az első Canon MILC-ek amikor a Sony/Oly/Pana/Fuji már vigan keresős, hajtogatható LCD-s vázakat gyártott :))
(az M vonal objektivparkjáról nem beszélve)
Arról nem beszélve hogy a Sony megoldotta egy bajonettel az APS-C és a FF vonalat, a Canonnál ez nem sikerült, talán anyagi érdeke is fűződött hozzá. De igy a saját vevőkörét szivatta meg.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#51837) konyi79 válasza Salex1 (#51823) üzenetére


konyi79
addikt

Szia,
ha a szaktopik nem, talán itt tudnak segíteni. De ide semmiképp nem való.

(#51838) grigo válasza Alex18 (#51825) üzenetére


grigo
őstag

Természetfotóra kezdtem 600D-vel. Mindig sovárogtam egy nikon-sony szenzoros gép után. Mondjuk azokon pedig az ég kékjét nem találtam annyira szépnek. De természetfotóra én nikont vennék hacsak nincs más indokod a canon mellé.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#51839) PuMbA válasza Rapid136 (#51836) üzenetére


PuMbA
titán

"Arról nem beszélve hogy a Sony megoldotta egy bajonettel az APS-C és a FF vonalat, a Canonnál ez nem sikerült, talán anyagi érdeke is fűződött hozzá. De igy a saját vevőkörét szivatta meg."

Kérdés mindig a cég döntése. Ők látják az adatokból, hogy hány APS-C kamera tulajdonos vált FF-re és ebből valamit kihoznak. A Sonynak emiatt kicsit nehezebb objektíveket csinálnia és drágábbak is (pl 70-200), mert 1 centivel kisebb a bajonett átmérője, mint a többi gyártóé: [link].

[ Szerkesztve ]

(#51840) konyi79 válasza PuMbA (#51839) üzenetére


konyi79
addikt

Ők látják az adatokból, hogy hány APS-C kamera tulajdonos vált FF-re és ebből valamit kihoznak.
A Sony topikban ottragadók jelentős hányada él ezzel a lehetőséggel. Azaz a gyakorlati haszna a felhasználók szemszögéből nem kérdés.

Ez a bajonettmizéria amivel jól lehet kampányolni, de egyetlen Sony tulajdonos se szenvedett még tőle. Hogy a mérnökök mennyire szenvednek tőle az meg városai legenda, ebben a topikban meg aztán pláne irreleváns. Ha probléma, maradjon meg azoknak a mérnököknek, akiknek annyi eszük volt, a Sonyhoz mentek objektívet fejleszteni.

Inkább a Canon vázakra kellene koncentrálnod, mint a Sonykat piszkáni örökké. Abban jobban otthon vagy, mégsem írtál egy félmondatot sem annak, aki arról kérdezett.

Meg mindenki, maradjunk a topik eredeti témájánál.
Megint.

[ Szerkesztve ]

(#51843) Kaci84


Kaci84
őstag

Sziasztok, tudtok segíteni?

Elsősorban a videós képességeket kellen feljavítani, de ajánlották, hogy lehet jobban járok egy fényképezővel aminek jók a videós képességei, esetleg jobb ár/érték arányt kapok. Na meg fotózni is szeretek/szeretnék csak most nem ez lett volna a prioritás, de ha találok használtan jó árban nyitott vagyok.

Státuszom: lelkes amatör, átalagosnál jobb érzékkel a videózáshoz, fotózáshoz, aki gyorsan és szívesen tanul.
Jelenlegi gépem: Samsung Galaxy S9 :B
Videózási igény: Átlagosnál jobb felvételek saját használatra és youtubra. Moddelek videózása közelről, pl. autó és vonat modellek mozgás közben makett környezetben. Továbbá utazás, város videózás szürkületkor és sötétben.
Képességek amire szükségem lenne:
Jó és gyors zoom
"nagyobb" látószög
jó képstabilizátor
FHD 240 fps vagy több, viszonylag gyors tárgyak mozgását felvenni és lassított felvételhez
Jó és nagy optikai zoom 20x-40x

Árat azért nem írok, mert fogalmam sincs melyik árkategória lenne amely megfelelne nekem.
Tudom amatöröknek nem ilyen gépet szoktak ajánlani, de ha van kiváló ár/érték arányú használt vétel akár külföldi is, akkor akár 200-300e be tudok fektetni. Azért már csak kapni valamit.

(#51844) asdf_ válasza Kaci84 (#51843) üzenetére


asdf_
veterán

FHD 240 FPS, nagylato de 20-40x zoom, mindezt este/sotetben, szerintem egy nulla kell meg a megcelzott osszeg moge ;) Elso korben nezd meg mondjuk az a6000-es Sony adatlapjat, hogy mit tud, es mennyire fekudne (annak fejbentartasaval, hogy kulso mikrofont nem lehet csatlakoztatni hozza, a sajatjat az egyedi csatlakozoval meg ertelmetlen megvenni). Aztan az arat, meg az adapterezest es az obikat, azok arat, meg a meretet es sulyat es hogy tenyleg akarsz- e azzal utazni. Es akkor max onnan majd lehet nyomni egy ujratervezest, hogy akkor ebbol a sokbol mirol vagy hajlando lemondani, hogy a keretedbe is beferjen.

(#51845) Kaci84 válasza asdf_ (#51844) üzenetére


Kaci84
őstag

Köszönöm és értelek, DE azt nem írtam ezeket milyen minőségben tudja, mert az mindenkinek más. Ezért írtam, hogy S9-ről váltanék.
A legnagyobb gondom elsőkörben az volt, hogy modell filmezésnél ha közel megyek hogy jól kiadja a részleteket, akkor már nem láttszik sokminden és néha nagyon messze kell tegyem a telót, hogy több minden beleférjen az asztalon.
Második körben a zoomal amivel nem vagyok megelégedve, hogy amikor bejön a jármű a képbe talán kicsit lassan zoomol és talán kis területet. Szóval a viszonylag közeli és gyors mozgásokat kellen jobb minőségben felvenni, esetenként lassítva.
Harmadik körben a legutobbi éjszakai városi felvétel volt botrányos. Míg a képeket elfogadhatónak tartottam a videót már nem.
Ha véletlen másban is többet tud vagy majd lehet bővíteni az nem gond. Illetve hasonló árban láttam youtubon 400e géppel egész jó felvételeket, videókat.
Nem DSLR gépet szeretnék, ügye jóval kissebbek a MILC gépek. Sajnos Brigthos topikot nem találtam lehet még az is jó lett volna.
Pl. szimpatikus a Sony Alpha 6300 + alap objektível már van 230 körül. Talán ki lehet fogni 200 körül alatt használtan ha épp van vagy hasonlót. Csak többet tud mint a telefon, árban is jó és tudom majd bővíteni.

[ Szerkesztve ]

(#51846) MrChris válasza Kaci84 (#51843) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ilyen fényképezőgép és hozzá ilyen objektív nincs.

(#51847) Kaci84 válasza MrChris (#51846) üzenetére


Kaci84
őstag

Értem, akkor egy 300e Ft-os gép roszabbul fényképez és videóz mint a telefonom?

(#51848) Falovas válasza Kaci84 (#51847) üzenetére


Falovas
aktív tag

A 300ezer forint sok mindenre elég. Nézegess youtube videókat, nézegesd a gyártók honlapjait, a fényképező gépektől kezdve a kamerákig. Nézz tesztfotókat a juzaphotón, vagy a flickr-en.
Tanulmányozd a szenzor méreteket. Azokhoz gyártott objektíveket. A zoom határokat szenzorméretektől függően. Az objektívek fényerejét befolyásoló tényezőket... A gyártók honlapján megtalálod a lassítással kapcsolatos lehetőségeket az egyes modellekhez. Elárulom sok jóra ne számíts. Lassítás terén bajnok a Sony RX100 M-IV (40-szeres szuperlassítás). De találni Pana bridgéket, milceket is ebben a vonatkozásban. Első sorban tájékozódj.

" Tudtam, tudtam... csak nem sejtettem!" "Értem én, csak fel nem foghatom! " https://www.juzaphoto.com/me.php?p=109773&pg=allphotos&srt=data&l=en

(#51849) MrChris válasza Kaci84 (#51847) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha a nagysebességű felvétel a cél abból jelenleg a Pana GH5 képes maximum 180fps-ra. Tehát ebben el fognak maradni egyes mobiloktól. 'Sötétben' videózásra a Sony A7S alkalmas. Jó szenzormozgatásos képstabilizátor amivel érdemben mozogni is lehet a Panákban és Olympusokban van. Videózásra az A6000 ma már nagyon gyengének számít, helyette A63/4/500, G80, GH5, XT2/3... de ezek is különböző dolgokban erősek egymáshoz képest.
Objektívekből a 3-szoros átfogás az általános és jellemzően 75°-os látószögtől, ekvivalens 28mm-es gyutávtól indulnak, 3.5 fényerővel, esetleg a kicsivel nagylátóbb 24mm-ről (84°). A 4-5szörös zoom már némileg feláras. Általánosságban a nagyobb zoom gyengébb képminőséggel jár, vagy más erős kompromisszummal. Gyenge fényviszonyokhoz pedig nem árt, ha nagyobb fényerővel bír az obi, ezek meg jobbára fix gyutávúak.

[ Szerkesztve ]

(#51850) Mr.Csizmás válasza Kaci84 (#51847) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nem

ez kb. olyan hasonlat, mint veszel egy GSX mocit, az is 200 lóerő mondjuk mint egy bmw kombi, ellenben a GSX-el nem fogod soha hazavinni a lapraszerelt szekrényt az ikeából.

nem igazán áll össze, hogy mi lenne a koncepció, de lehet a "cinema rig" kiegészítők felé is kellene vetned egy google keresést/pillantást.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.