Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51551) aquark válasza Geller72 (#51550) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Szia!

Én is a közeljövőben vennék gépet, igaz én DSLR-re szavaztam, de mást is nézegettem.
Ha 200e alatt ki akarsz jönni a kittel, akkor APS-C-ben Sony Alpha 6000, Canon M50, m4/3-ban Olympus PL8 és 9.
Ennyi a választék, az ár alapján, ha jól láttam (árukeresőn). Nem sok, de ez egy iszonyat drága műfaj lett. Szerintem ezekhez drágábbak az obik mint a Nikon/Canon DSLR-ekhez...

(#51552) konyi79 válasza aquark (#51549) üzenetére


konyi79
addikt

Nem tudom a 800D-re is igaz-e, de a Canon vázak eléggé coppolnak videó alatt. Majd ezt nézd meg ha tervezel vele videózni.

(#51553) Tin_Shield válasza Geller72 (#51550) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Panasonic GX80 kit. Később hozzá egy jóáras 25 f1.7 kreatívkodni, kevés fényben játszani. A Kit tele gombokért van, kicsi, könnyű és meglepően korrekt. Adapterezni szinte mindent lehet, de elég sok kedvező árú natív objektív van. Az MFT-n belül az Olympus állóképben jobb, de a video gyengébb.

De megfontolandó valamelyik jobb prémium kompakt is. Az objektívcsere ugyan kilőve (cserébe fényerősebb a beépített), telézni, ultranagylátózni nem fogsz, ellenben ha nem extrém makró kell az minden különösebb hókusz-pókusz nélkül megy.

(#51554) aquark válasza konyi79 (#51552) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

ok, utánanézek. crop-ra gondoltál? (képeldobás?)

(#51555) jaanoo89 válasza Geller72 (#51550) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Erre született a Micro 4/3! Jelentősen kisebb lesz a felszerelésed. Mivel írtad, alapvetően jpg-ben fotózol, tehát nem hátrány, ha tetszetős színek esnek ki a gépből, így én első körben Olympust ajánlanék. E-M10 II vagy III a te géped. Ha nem fontos a jó jpg motor, akkor nyugodtan mehet a Pana gx80/gx9, okos kis gépek azok is, videóban jobbak az Olympusnál. Objektívek terén ez a Milc rendszer nagyon el van látva, használt piaca is jó nagy.

APS-C Milcek is kisebbek a jelenlegi felszerelésednél, de ha zoom objektívek is kellenek, azok jellemzően csak az MFT rendszerben lesznek kis méretűek.

(#51556) konyi79 válasza Geller72 (#51550) üzenetére


konyi79
addikt

Alig érezhetően a szenzorból ha lentebb tudsz adni, az mft vonalat neked találták ki. pl egy Olympus E-M10 valamelyik generációja akár néhány fix mellett egy övtáskában elfér, és a méretéhez képest jó eredményt ad. Akár automata módban is.Az Olympusnak egész jó áron van natív makrója, nem kell félmegoldásokkal szórakoznod se. Ezt használtan lényegesen kevesebbért meg lehet csípni.

Sajnos a meglévő objektíveidet semmilyen formában nem tudod továbbvinni, a Nikonnak nincs olcsó azokkal kompatibilis MILC alternatívája.

(#51555) jaanoo89
Beelőztél :)

[ Szerkesztve ]

(#51557) Tin_Shield válasza aquark (#51549) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Nikon szenzora jobban tűri a számítógépes utómunkát, főleg az extrém mértékű beavatkozásokat.

Ha nem sürgős megvárhatod az utódokat, de a Canikon patikamérlegen adagolja a belépő vázak tudását, az újdonság legtöbbször csak kozmetikázást kap, de mostanában már a visszalépés sem példátlan. És szépen emelgetik az árakat is, a klasszikus kijött az utód, szórjuk ki gombokért a régit sem úgy megy már mint néhány éve.

(#51558) csacsi77 válasza aquark (#51549) üzenetére


csacsi77
senior tag

A Nikon szenzort kicsit jobbnak mondják dinamikában és kevésbé zajosodik is. De nem hinném, hogy ez perdöntő lenne.
Mindkét rendszerben van 50mm f/1,8-as obi, ami aps-c-n jó portréobjektívnek. De ugyanúgy van 85 mm f/1,8-as is, az már klasszikus portrétáv. Itt a Nikoné kicsit jobb, mint a Canon.
Nagy átfogású is van mindkét rendszerben. 70-300 mm-es, azok kb. egálban vannak.
Ha ennyire fontos az élőkép, akkor nem biztos, hogy dslr-ben kéne gondolkodnod.

Öreg fater megoldja!!!!

(#51559) jaanoo89 válasza konyi79 (#51556) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Annyival egészítenélek ki, hogy az Olympus most kuponnal újonnan 3 év garival 49.990 Ft-ért adja a nyáron a 30-as macroját, ami nem rossz üveg, ennyiért meg pláne. Félősebb rovarokhoz jobb a 60-as, az is ár/érték arány bajnok.

(#51560) jaanoo89 válasza Geller72 (#51550) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Utána kerestem nekem: Erre gondoltam. Ez egy ügyes okos váz, kapsz mellé egy 100.000 Ft-os portré obit is, ez alá én használtan beszereznék egy Panasonic 12-32-t, sok van belőle, sokszor teljesen újak is 35-ért.

Már ezzel a két objektívvel is meg vagy, ha pedig kell a macro, ahogy fentebb írtam, újonnan az is 50.000 Ft-ért beszerezhető. Nézz körbe, Budapesten azt hiszem júni 18-án lesz kuponos nap.

(#51561) Geller72 válasza jaanoo89 (#51560) üzenetére


Geller72
veterán

Ez nem tűnik rossznak, de ahogy olvastam a Mark III elég sok visszalépést mutat a kettőhöz képest, amiben meg nem, az meg annyira nekem nem is számít (4k az FHD helyett pl.)
Tesztelt, de szinte új M II-t itt aprón KIT obival 110k-ért árulnak. Az pont egy százassal több, mint a M III lenne csak váz - bár az általad említett akcó esetén is ott marad a 100k difi a KIT-ben. Kérdés, hogy melyik érné meg jobban? :U

(#51562) Geller72 válasza konyi79 (#51556) üzenetére


Geller72
veterán

Köszönöm, ez hasznos infó volt, érdekelt, hogy mit kezdhetek a mostani géppel és obikkal.
Fix 50/70-200/18-55. Tehát semmit. :D.

(#51563) Keem1 válasza aquark (#51554) üzenetére


Keem1
addikt

Crop, és annyit jelent, hogy egy leheletnyit belevág a képbe. Az M50 szinte észrevétlenül kicsit mintha belezoomolna videózáskor a fotóhoz képest.

(#51564) jaanoo89 válasza Geller72 (#51561) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Ha nem kell a 45-ös akkor a használt kit éri meg jobban, egyébként pedig az E-M10 III mert 3 év garit kapsz rá és mindened új és ha esetleg 3 év múlva újítanál, még mindig tudsz garis terméket meghirdetni, amit jobban visznek.

Nézz körbe Pana vonalon is, mert a Pana kitobik sokkal jobbak az Olympusénál, igaz ott nem kapsz 3 év garit és ha a videó tényleg ennyire nem számít, akkor az Olympus összességében jobb lenne neked.

Azt a macro-t meg géptől függetlenül is nézd meg, olyan objektívet sehol sem fogsz ennyiért kapni, jó eséllyel még használtan sem. (azt nem árt tudni, hogy Olympus és Panasonic objektíveket gond nélkül használhatsz itt is ott is, közös a rendszer.)

Egyedül azt nem tudom, hogy ha a kupon nélkül 49.990 Ft és a kuponra adnak 10%-ot akkor az nem vonható-e össze, mert ha igen, az amúgy is jó árból még 10% lejönne. A kubtagsági 5% egyébként is lejön, amit akkor kapsz, ha veszel tőlük új gépet.

[ Szerkesztve ]

(#51565) Sefter


Sefter
veterán

Sziasztok!

Az alábbi FF milcek közül alkalmas valamelyik sport fotózásra hobbi szinten?
Sony A7 II
Canon Eos RP
Nikon Z6

Esetleg ugyan erre apsc váz?
0-ról indulok...

Köszi!

Psn ID: sefter_hun

(#51566) PuMbA válasza Sefter (#51565) üzenetére


PuMbA
titán

Fókuszrendszer + fps számok a fontosak sporthoz :) Z6 a nyerő ezek közül, mert 6 fps körül tud a valóságban, de APS-C-vel találsz 10fps-t is ilyen áron. Nikon 3D Tracking fókuszrendszerű DSLR-ek az összes MILC-et odaverik fókuszban a Sony a9-et kivétel pl. D500. Ha sötét helyeken fotózol, akkor viszont kell az FF, szóval nincs választás.

[ Szerkesztve ]

(#51567) PuMbA válasza PuMbA (#51566) üzenetére


PuMbA
titán

Fuji XT-3 is elég jó APS-C-ben sportra, ezt kihagytam.

[ Szerkesztve ]

(#51568) Sefter válasza PuMbA (#51566) üzenetére


Sefter
veterán

Az ok, de nem ismerem a fenti vázakat.. (típushibák, gyengeségek...stb)
FF-et csak azért vennék, mert hajt a kíváncsiság :B

Psn ID: sefter_hun

(#51569) PuMbA válasza Sefter (#51568) üzenetére


PuMbA
titán

DPReview.com-on olvasd el a róluk készült tesztet :) Nagyjából megkapod a gyengeségeket, mert leírják. A Nikon D500, XT-3 a felsorolt FF MILC-eket megveri sportban, egyedül a nagyon sötét helyeken van probléma vele, de az szerintem nem mindennapi.

[ Szerkesztve ]

(#51570) Sleek válasza PuMbA (#51566) üzenetére


Sleek
senior tag

Sakkhoz nem kell olyan gyors gép :DD Bocsi nem tudtam kihagyni

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#51571) Rapid136 válasza Sefter (#51565) üzenetére


Rapid136
őstag

Miért nem az A7III?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#51572) #31733248 válasza haruspex (#51518) üzenetére


#31733248
törölt tag

Látom, a szövegértelmezés nem megy. Olvasd el még egyszer az első mondatom:

"Vegyél egy A7 II + Tamron 28-75mm f2.8 párost, ár-érték arányban nagyon jó."

Az adapterezett obikkal nagyon elégedett vagyok, az A6300-on lényegesen jobb az autofókusz ezekkel, mint az Olympusomé a gyári kitobijával(!), vagy akár a Canon 550D-mé az említett Sigmával. :K

(#51521) jaanoo89

Az én fényerős alapzoomom feleannyiba kerül, mint a tiéd (egy kisebb szenzoros rendszeren). Ez sem mindegy. :) Vagy hogy így használhatok egy 125 ezer forintos, ekv. 12mm-ről induló zoomot.

(#51525) Tin_Shield

A fényerő annyi, a mélységélesség, a zaj tekintetében viszont ez valóban olyan, mintha egy PRO-kategóriás 13-58 f2.1-3-as objektíved lenne. Ne tegyünk már úgy, mintha mindegy lenne, hogy mekkora a szenzor az obi mögött. Ha vastagabb DOF kell, a nagyobb szenzorú vázon még mindig rekeszelhet az ember, nem kerül hátrányba. Ugyanez fordítva már nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#51573) Sefter válasza Rapid136 (#51571) üzenetére


Sefter
veterán

Mert azt nem tudok jó áron, nem fér a keretbe...

Psn ID: sefter_hun

(#51574) Mr.Csizmás válasza PuMbA (#51569) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

dpreview akkora bunda mint a nemzethy schport nyúzpépör :N (dxomark mellett) inkább több tesztet olvasgasson párhuzamosan, és szűrje le a konzekvenciát.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51575) Geller72 válasza jaanoo89 (#51564) üzenetére


Geller72
veterán

Hiába van 3 év garom, a végén csak a gar miatt nem tudom annyival többért eladni, mint most hogy az egyik 100 a másik meg 220. :). Ekkora előnye nincs a 3 év garnak szerintem. Az igen, ha betérdel valamiért. Mennyire jellemző rájuk a meghibásodás egyébként? Nekem igazából tök 8 hogy Pana vagy Oli, csak jó legyen a képe. Vidire van másik, kifejezetten natívan 4K képes gépem istehát az melített 1080/60fps nekem ok lenne. Az MIII tudja a 4K-t is, de az összehasonlításban elég sok visszalépésnek tűnő "újítást" láttam, ami arra enged következtetni, hogy fotóra az előd lényegesen jobbnak tűnik. :U

(#51576) stargazer válasza tvamos (#51548) üzenetére


stargazer
senior tag

Megnézem! Köszi!

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#51577) p_adam válasza Sefter (#51573) üzenetére


p_adam
addikt

Az RP-ben elég jó az AF rendszer (a másik kettőhöz képest) itt vannak példák
Alapvetően az objektív a lényeg, pl. egy EF 85/1.8 viszonylag olcsó, fényerős és gyorsan fókuszál.

(#51578) PuMbA válasza p_adam (#51577) üzenetére


PuMbA
titán

RP-ben a 4fps a nem jó dolog, majdnem ennyit tudnak a belépő, olcsó gépek is.

[ Szerkesztve ]

(#51579) p_adam válasza PuMbA (#51578) üzenetére


p_adam
addikt

Ahogy írtam, a felsoroltak közül egy viszonylag fejlett AF rendszer, amit lehet konfigurálni sokkal többet ér, mint a több fps (meg az objektív ugyanúgy fontos).

(#51580) Tin_Shield válasza #31733248 (#51572) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A mélységélesség pont ugyanannyi - mondjuk - 60 mm f4-en minden objektívvel, minden rendszeren. Ez az objektív tulajdonsága, szimpla fizika. Pont mint a fényerő. Ne vezessük félre az érdeklődőket, ebből erednek az olyan közkeletű baromságok mint az "ekvivalens fényerő". Nincs olyan. Én tudom, hogy te ilyenkor mire gondolsz, értem is, de aki még azt sem tudja biztosan mit jelent a fényerő, azt biztos meg kell vezetni már a legelején valójában nem létező dolgokkal?
A különböző szenzorokon ugyanakkora gyújtótávolsággal képkivágás lesz más, de a DOF ugyanakkora. Vagy - és ez a gyakoribb - azonos képkivágához más tárgytávolság (és ezáltal más perspektíva, más gyújtótávolság) tartozik. Ebből adódik a DOF különbség és nem másból.
Zajos objektívem volt már, pont egy Sigma zoom nyekergett keservesen fókuszálás közben :)

[ Szerkesztve ]

(#51581) Tin_Shield válasza Geller72 (#51575) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Mark3 nem csak a 4k-ban több, az egész videoalgoritmus jóval fejlettebb. Persze a Sony vagy a Pana ettől még nyugodtan alszik, de végre hoz egy tisztes átlagot. A MarkII még inkább a nagyinak megmutatni a tévén jó lesz videót tud.

(#51582) Geller72 válasza Tin_Shield (#51581) üzenetére


Geller72
veterán

? Mert annyira tré az 1080p/60fps, amit készít? :U

(#51583) konyi79 válasza Tin_Shield (#51580) üzenetére


konyi79
addikt

Ezt engedjétek el, ne itt akarjátok megbeszélni.

Econ:
Te főleg, kérlek ne generáld a meddő vitát, sosincs jó vége. Köszi

(#51584) asdf_ válasza Geller72 (#51582) üzenetére


asdf_
veterán

A Mark II-nek egy kb. 720p-bol upscale-elt katasztrofa az 1080-as videoja (es a 720 is hulladek), azt a gepet kezeld batran ugy, hogy nem tud videot kesziteni (vagy tenyleg nagyinak teven, de ugy, hogy nem veszi fel a szemuveget hozza).

(#51585) Tin_Shield válasza konyi79 (#51583) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Rendben, részemről lezárva a téma, az elmúlt napokban úgyis át lett beszélve a fényerő és a DOF kérdése

(#51586) jaanoo89 válasza Geller72 (#51575) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Én igazából teljesen megtudom érteni, ha a 100-ba kerülő kitet választanád, az egy korrekt ajánlat.

Viszont ne feltétlen úgy hasonlítsd őket össze, hogy az egyik 100 a másik 220, mert az egyik úgy 220 hogy kaptál hozzá egy 100 ezer értékű új objektívet, illetve 3 év múlva könnyebben fogsz eladni egy 3 éves még garis gépet, mint egy olyan típust ami akkorra már kb. 5-6 éves lesz. Illetve új termék esetén klubtaggá is válsz, ami további 5% kedvezménnyel jár.

Az E-M10 III nem fog korlátozni fotózás során, de nézd meg mindkettőt a Mintaboltban. A legnagyobb kérdés az ár mellett szerintem az, hogy szükséged van-e a hozzá kapott objektívre és hogy milyen kitobit szánsz mellé. (én abból az olympusét nem ajánlom jó szívvel, a 100-esres használt cucchoz pedig az a sejtésem, hogy azt adják)

(#51587) Geller72 válasza jaanoo89 (#51586) üzenetére


Geller72
veterán

Ok, szerintem meggyőztetek, Mark 3, ha Oli. 220-ért az az obi ha benne van az árban, az nagyjából mire lesz elég nekem obi tekintetében? :U
-Panában ebben az árban, ilyen obival KIT-ben tudásban van párja?
-Ha jól értem, ebben az ár/tudás kategóriában nagyjából ez a két név van, ami szóba jöhet és ennyi?
Canon, Sony, Nikon akkor kilőve, vagy ilyen tudással azok lényegesen drágábbak lennének, vagy nincsenek is?

(#51588) Tin_Shield válasza jaanoo89 (#51586) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az Oly 14-42R-rel szerintem nincs különösebb baj, én anno összenéztem egy Nikon 16-85-tel és ez a kis műanyag gyösz simán pariban volt azonos gyutávon. Mondjuk a Pana 14-42II még jobb, ez is tény, plusz az nem lock-os. Az Oly EZ viszont nem szimpi, a Pana 12-32 az igazi palacsinta zoom.

[ Szerkesztve ]

(#51589) StLui


StLui
veterán

Már kértem tanácsot itt, azóta sem vettem semmit, de a végére túl bonyolult, számomra érthetetlen válaszok lettek, meg vita egymást közt, hogy nem jutottam semmire. Sajna ennyire nem értek, hozzá, hogy ezeket a válaszokat feldolgozzam.
Most kicsit egyszerűsítek a kérdésen, évek óta csak egyszerű telefonnal készítünk képeket. Egyszer volt nálam fél évig kb egy Canon 450D azt hiszem. Nagyon élveztem, hogy a gokartozó fiamról is tudtam jó képeket csinálni vele. Azóta meg megint maradt a telefon. Na most ha vennék egy ilyen D5600-at ezzel a 18-140 VR kit-tel, ez jó lenne, vagy hasonló árban, lehetőleg MM-ból ilyen utazó zoom-os (remélem ezt hívják annak) van jobb ötlet?
Alapvetően azt kattintgatok, amit telefonnal szoktak, családi események, kirándulás, nyaralás stb, csak a "komponálásra próbálok talán az átlagtól egy fokkal jobban odafigyelni.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#51590) Geller72 válasza jaanoo89 (#51586) üzenetére


Geller72
veterán

Itt találtam olyan szettben, hogy a váz+1442+4015 all in 232k-ért.
Ez?

(#51591) Tin_Shield válasza Geller72 (#51587) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Pana GX80 + 12-32 az Oly E-M10II ellenében. Sokkal jobb a video de gyengébb a jpg motor.
Pana GX9 + 12-32 az E-M10III ellenében. Az újabb a szenzorral és a jobb jpg motorral szinte minden korábbi hátrányát ledolgozta állóképben az Olyval szemben.
A te kritériumaidnak a legjobban az MFT felel meg, de ha itt nem találsz szimpatikus megoldást akkor azért egy kört megér a többi gyártó is, ott máshol kell megkötni a kompromisszumokat.

[ Szerkesztve ]

(#51592) Geller72 válasza Tin_Shield (#51591) üzenetére


Geller72
veterán

:R Nagyon minimal kritériumaim vannak. Gyakorlatilag a 40-150 elég lenne egyik oldalról, a másik oldalról viszont kellene valami, aminek a minimál fókusza nem fél méter.:/. Tehát ha megvenném a 220k-s szettet, az az obi is majdnem hogy öszvér megoldás lenne, azaz tulajdonképpen egyik problémámra sem adna átfogó megoldást. Igaz, hogy a 14-42-es kit obi sem. a 40-150 mellé. :D.

[ Szerkesztve ]

(#51593) Geller72


Geller72
veterán

..végül is a makro konverter megoldaná a gondom.. :U
Az azért gáz, hogy ygártói honlapon a konverternél a tények és adtok helyett a hablaty megy semmi érdemi infó nincs. :(

"Jellemzők

-Lenyűgöző közeli felvételek
-A kitben kapható objektívet profi makró objektívvé változtatja
-Kompatibilis a karos makrófénnyel, így tökéletes makró fotók készíthetők"
:/

(#51594) Tin_Shield válasza Geller72 (#51592) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A telére lehet egy Raynox DCR előtétlencsét biggyszteni, úgy már komoly nagyítást el lehet érni, ezek elég jó minőségűek. Ha nincs szükséged most a telére akkor nyugodtan kihagyhatod, 30-35e körül rendszeresen van garanciális használt/kitből bontott a piacon. Inkább menj rá a már ajánlott Oly makróobjektívre. Vagy van még egy lehetőség, ha nem akarod a légy összetett szemét pixelszinten vizsgálni. Az Oly 45-öt eladva felhajtasz egy Pana 42.5 f1.7-et. Ez persze nem makró, de jó a közelpontja, talán elég lehet egyfajta 2in1 megoldásként.

[ Szerkesztve ]

(#51595) Geller72 válasza Tin_Shield (#51594) üzenetére


Geller72
veterán

MCON‑P02 Makró konverter:

M.Zuiko Digital 14-42mm 1:3.5-5.6 II (R)
*Élességállítás legrövidebb távolsága: 0.22 m
(Maximális tele állású gyújtótávolság beállítás
ajánlott)
- - - - - - - - - - - -
M.Zuiko Digital 45mm 1:1.8
*Élességállítás legrövidebb
távolsága: 0.24 m

Jónak hangzik. Ez a 20-25cm nekem elég lenne. Ha nem muszáj, nem adnék ki 50k-t (sem) egy plusz obira, csak hogy azt eleve makrónak hívjam. De őszinte leszek. Soha nem használtam ilyen konvertert. :(. Ez mennyire torzítja, vagy teszi gagyivá a képet? Vagy ez majdnem egyenértékű egy eleve makró obival? (Az én szintemen. :D.)

[ Szerkesztve ]

(#51596) Tin_Shield válasza Geller72 (#51595) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ezt nem ismerem. De általában tisztességes minőségűek a gyári konverterek.
A 45 f1.8-hoz van még egy lehetőséged, jelátvivős közgyűrű sor, ez sem jelentős tétel és a különböző közgyűrűkkel lehet játszani. Persze a 45 f1.8 nem közelre optimalizált objekív, sosem fogja azt tudni közgyűrűvel sem mint egy dedikált makró cucc, de lehet ez is elég neked. Nézz be az MFT topikba, szerintem ott is lesz segítő.

(#51597) Geller72 válasza Tin_Shield (#51596) üzenetére


Geller72
veterán

:R Mindenkinek köszönöm a segítséget.
Geller

(#51598) Geller72 válasza jaanoo89 (#51559) üzenetére


Geller72
veterán

Még egy kérdés. Ez hol 49k, mert én a gyártónál 100-ért látom most is.. :U

[ Szerkesztve ]

(#51599) Mr.Csizmás válasza Geller72 (#51598) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

a listaár sosincs köszönő viszonyban a reális árakkal, adok-veszek fórumok, hardveraprón nézzél ilyeneket, vagy ebayen is az említett kisebb ár felé dől az árcédula.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51600) jaanoo89 válasza Geller72 (#51598) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Nem, ez újonnan most 49.990 Ft! Íme
(Ha új gépet veszel és ott helyben megcsináltatod a törzsvásárlóit akkor még ebből is lejön 5%, de ezt kérdezd meg, én vettem már így objektívet tavaly, akkor ezt lehetett)

Én macro közgyűrűkkel nem szórakoznék, mert ez az objektív azoktól úgyis jobb képet fog adni. (Annyit megjegyeznék, hogy félős roharokhoz azért a 60-as objektív az ajánlott)

Ha nem kell az a 45-ös portré objektív, akkor ki kell számolnod, neked hogy éri meg. Vagy megveszed azzal és azt elpasszolod bontatlanként 50.000-ért szinte biztos, hogy el fog menni és kicseréled erre a macrora, vagy eleve nem is foglalkozol azzal az akcióval, megveszed a 100.000-es használt kitet és mellé rakod ezt a macro-t, ha kell.

Más rendszert is nézhetsz, de azok ennél nagyobbak lesznek, gyakorlatilag most 100-150 grammos objektívekről beszélgetünk, amit egy kb. 400 grammos vázra fogsz tenni, de menj be az Olympus Mintaboltba ha teheted és nézd meg őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.