Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51051) PuMbA válasza i-sti (#51050) üzenetére


PuMbA
titán

Videót akar? Mert videóban ugye a MILC sokkal jobb ebben a kategóriában, szóval akkor egyértelmű, hogy melyiket kell vennie.

[ Szerkesztve ]

(#51052) lugosi válasza i-sti (#51047) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Tetszik neki a 4k (bár nem hiszem hogy tudja mit jelent), a WIFI, touch screen."

Egy telefon, jó kamerával, szerintem mindenre válasz lenne neki. Bármi ettől bonyolultabb felesleges ide.

""Portre emeberek ijenek nagyon tajat nm de nehanyatfoleg emlekeknek erted""

:U Nincs több kérdésem, nem irigyellek emiatt a tanácsadás miatt. Szerintem szállj ki belőle, mondd neki azt hogy úgyis az lesz a legjobb, neki kellene utánakeresni.

(#51053) grigo válasza lugosi (#51052) üzenetére


grigo
őstag

Legalább színre nincs megkötés 😋

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#51054) vihartigris válasza grigo (#51053) üzenetére


vihartigris
őstag

Pedig egy szivárvány színű jól állna a kezében :DD

bármi reciproka a semmi

(#51055) i-sti válasza lugosi (#51052) üzenetére


i-sti
senior tag

Délután át jött hogy akkor rendeljem már meg neki a G7-et 14-42vel, mert YT-on dicsérik.
Finoman vissza utasítottam a megtiszteltetést és útjára engedem 2 fotós könyvel.
Egyik a Géczi Zoltán és Hegedűs Sándor Digitális ​fotózás,
másik a Tájfotózás és épületfényképezés, ezt azonnal vissza utasította, hogy "háá ő hogy olvasson, olyan könyvet ami nem is érdekli és a másikba is a képeket majd megnézi".

Mondtam oké, menj be az első MM-ba próbáld ki ami van és vedd meg.
#eci vagyok sajnos :N

Novum Forum Siculorum

(#51056) Mr.Csizmás válasza i-sti (#51055) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

inkább racionális ;)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51057) konyi79 válasza i-sti (#51055) üzenetére


konyi79
addikt

:) A mai egyik legjobb döntéd volt.

(#51058) Rapid136 válasza konyi79 (#51057) üzenetére


Rapid136
őstag

az évé...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#51059) lugosi válasza i-sti (#51055) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"és a másikba is a képeket majd megnézi"

Már nem bírom ki, hogy ne kezdjem el az ismerősöd intellektusát megszólni. A legjobban tetted, hogy ráhagytad a dolgot.

(#51060) konyi79 válasza konyi79 (#51057) üzenetére


konyi79
addikt

*döntésed

(#51061) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Jöttem "panaszkodni":

Nem bírtam ellenállni a pénztárcám csábításának, és minden lebeszélés ellenére vettem egy Yonguo YN50 F1.8 II-t az M5-höz, most az Ali szülinapon kuponozva 51USD (14.670,- Ft) lett a vége.
Szándékosan a kettes verziót, mert többször megkaptam a magamét,

MIután a gyári Canon újan két és félszer ennyi, Úgy voltam vele, bevállalom az upgrade-elt verziót, még áfázva is áránál van, és szerencsés voltam, megjött minden nélkül (az eladó 19,62USD-t írt rá, pedig nem is kértem; rutinos).
És a vásárlás piszok jó döntés volt. Az üveg építési minősége veri a gyári Canon kitobit (nem vicc..., mondjuk egy fixet könnyebb masszívra megcsinálni), nem hangos, engem legalábbis nem zavar az AF motor hangja mikor hallani (nem videózom vele).

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#51062) Mr.Csizmás válasza MittuDomain_ (#51061) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

kb. ennyi a használt/bontott ötvenegynyóc plasztikfantasztik használt megkímélten. ez nem jó vétel, hanem simán reális ára :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#51063) PuMbA válasza MittuDomain_ (#51061) üzenetére


PuMbA
titán

"És a vásárlás piszok jó döntés volt"

Jó vásárlás volt az biztos, de a teljes végeredményt csak akkor tudnád eldönteni, ha összehasonlítanád egy Canon 50mm f/1.8-cal, mert a kitobihoz képest bármi jobb :) Egyébként van most a Harveraprón egy Canon 20k-ért.... Kíváncsi vagyok, hogy mennyi mellé fókuszálást fog csinálni, mert a Canon is csinál valamennyit. Használat közben dől majd el, de legalább lesz tapasztalat róla itt a topikban :)

[ Szerkesztve ]

(#51064) MittuDomain_ válasza Mr.Csizmás (#51062) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Oké, de a kettes verzió nem plasztik-fantasztik, rendes bajonett, felületképzés, a fókuszgyűrű tök oké, stb.
A Tamron 90mm f2.8 ami még e mellett és a kitobi mellett van, elsőre annál is jobban egyben van.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#51065) #75424128


#75424128
törölt tag

Üdv. Mindenkinek!
Adott egy Sony a 6000 gép kit objektívvel+ M42-es menetű objektívekkel.Egy éve használom, sok szép képet készítettem velük, de jócskán akadt hibás is, főleg a manuális objektívekkel, így gondoltam veszek egy Sony 18-135 ös utazó zoomot, vagy beruházok egy Sigma MC 11 adapterre és Canon objektívekre, amivel talán anyagilag jobban járok. Itt jött a gondolat, hogy ha már a Canon objektívek felé indulok nem lenne e jobb a rendszerre áttérni egy Canon 77d-vel és ahhoz objektíveket venni, bármennyire is szeretem a Sonyt.
Tehát a kérdésem, szerintetek melyiket lépjem meg?

(#51066) PuMbA válasza #75424128 (#51065) üzenetére


PuMbA
titán

"vagy beruházok egy Sigma MC 11 adapterre és Canon objektívekre, amivel talán anyagilag jobban járok."

Már amikor nem olvastam tovább arra gondoltam, hogy ha főként Canon objektíveket akarsz, akkor felesleges volt Sony-t venni, de utána pont így folytattad :) Canon M50 jó választás, hiszen ha az A6000 tetszik, mint MILC, akkor gondolom MILC-re akarsz váltani és nem DSLR-re. De ha kell a nagyobb fogás, jobb objektív + váz balansz, több akksidő és nem baj, hogy EVF helyett OVF-ed van, akkor az is jó, de én az M50 felé terelnélek alapból.

[ Szerkesztve ]

(#51067) #75424128 válasza PuMbA (#51066) üzenetére


#75424128
törölt tag

A Sony MILC et használók nagy része használ Canon vagy más rendszerű objektívet adapterrel, mivel a Sony objektívek nagyon drágák.
Az adapterezéssel tisztában voltam mikor megvettem a gépet, viszont menet közben kellemetlen letta sok objektív csere főleg adapterezve.
Nem feltétlen MILCre váltanék. Elsősorban gazdaságosan üzemeltethető jó rendszer a cél. A Sony jó rendszer, csak nagyon drága.

(#51068) PuMbA válasza #75424128 (#51067) üzenetére


PuMbA
titán

M50-re felteheted ugyanazokat az obikat adapterrel (ami más, mint a Sony adapterezése, mert a Canon-nál gyakorlatilag nincs hátránya, hiszen ugyanaz a gyártó), mint a 77D-re és még többet is, azt a 8db EF-M-et, ami olcsó és még kisebbek, mint a 77D-re való EF-S obik. Persze a legegyszerűbb a 77D, mert temérdek olcsó és árához képest kiváló minőségű objektív van hozzá és nem kell adapter.

[ Szerkesztve ]

(#51069) Mirman válasza #75424128 (#51065) üzenetére


Mirman
őstag

Mire használod a gépet főként ? Szerintem ha a felhasználási területed le tudnád fedni a Sony 18-135mm + manuál fixekkel ha kell a fényerő, akkor nem gondolkoznék a váltáson.

(#51070) #75424128 válasza Mirman (#51069) üzenetére


#75424128
törölt tag

Tájkép, makró, épület, ritkán portré fotózás.

(#51071) #75424128


#75424128
törölt tag

Köszönöm a válaszokat!

(#51072) jaanoo89 válasza #75424128 (#51070) üzenetére


jaanoo89
aktív tag

Én nem váltanék a helyedben rendszert, ezekre bármelyik megfelelő, így a jelenlegid is.

Macro: tipikusan az az eset, amikor (majdnem mindig) érdemes állványra tenni a gépet és inkább manuális fókuszt használni. Szóval oda még csak natív üveg sem kell feltétlen, a régi filmes manuálok közt is akadnak szépen karcoló macro objektívek.

A többire pedig megfelelő a Sony 18-135. Natív, az AF-el tuti nem lesz gondod. Igaz tájképekre jobb lenne egy szélesebb fix (mondjuk legalább Sigma 16/1.4) portréra pedig valami fényerősebb fix (mondjuk Sigma 56/1.4), de ha nincsen még kedvenc látószöged és nem szeretnél sokat cserélgetni, a 18-135 megfelelő lehet.

Ezekkel a nagy átfogású zoomokkal nem igazán tudsz mellé fogni, a maiak nem rajzolnak rosszul és egy idő után úgyis 1-2 tartomány lesz, amit sokszor használsz, oda pedig lehet majd egy fixxel erősíteni, tudatosan.

Tudom, hogy az ár nagy úr, de meggondolnám a helyedben az adapterezett megoldásokat. Számomra ez mindig arról szólt, hogy ha valaki bevásárolt valamiből és rendszert vált, jó lehetőség, hogy használhatja a régi dolgaid az új vázakon, de új felhasználóként inkább natív üvegekben gondolkodnék. Mindig azokon lesz a legjobb az AF és a súlyeloszlás is, egyszerűen az adott rendszerhez tervezték, nem máshoz. Persze ez csak szigorúan off, saját vélemény, nem állítom azt, hogy ne lehetne jó képeket lőni adapterezett megoldásokkal, nekem is volt anno.

(#51073) i-sti válasza jaanoo89 (#51072) üzenetére


i-sti
senior tag

Jogos amit mondasz de pl ott a Sigma 85/1.4 üvege, ami nagyon karcol.
Viszont a Nikonos változat kb 30%-al drágább.

Másik példa Tami 24-70 G2, ami szintén egy jól sikerült darab, Nikon 24-70 f2.8 40%-al drágább.

Novum Forum Siculorum

(#51074) kovsol válasza i-sti (#51073) üzenetére


kovsol
titán

Az nem adapterezés ha a Nikon gépre raksz sigma vagy tamron Nikon bajonettes objektivet.

May the Force be with you!

(#51075) nikos


nikos
csendes tag

Sziasztok.

Szeretném a véleményetek kérni,hogy Panasonic G80-nak van olyan jó képminösége mint pld: Nikon d5600,Canon 77d,Nikon d7200?
A 4/3 szenzor nem hátrány?

Köszönöm elöre is.

[ Szerkesztve ]

(#51076) konyi79 válasza nikos (#51075) üzenetére


konyi79
addikt

Mindenképp rosszabb, mind ISO-ban mind dinamikában hoz hátrányt a valamivel kisebb szenzor. Kérdés az, ezt a többi előnyért cserébe el tudod-e engedni, meg egyáltalán azt a különbséget észrevennéd-e?
Jellemzően pont ez a téma elég sok vitát generál itt a PH-n, mert a megítélése eléggé szubjektív, arányaiban többet jelentenek az egyéni igények, az mft szenzor hátrányát a saját igények képesek jelentősen csökkenteni vagy épp nagítani.
Érdemes saját szemeddel nézegetni a felsorolt modellekkel képeket az ismert képmegosztókon, az alapján magad eldönteni.

(#51077) pető bá'


pető bá'
őstag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni - olvasgatok-nézelődök régóta, de sosem volt komolyabb gépem, most viszont már majdnem elhatároztam magam, hogy kell egy.

- Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max).
-> Mivel semmi nincs, így objektívvel/objektívekkel, mindennel max. 140-150 (nagyonmax.180) körül szeretnék maradni. Első gép, biztosan jobb lesz, mint amennyire én értek hozzá, és amennyit ki tudok hozni belőle. Ennek fényében szóba jöhet használt is. Eleve hardveraprón indítottam a nézelődést, komplett szett lenne jó - 1-2 objektív, táska, sd.

- Felhasználás? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mi lenne kedvenc témád).
-> A konkrét vásárlási szándék külföldi nyaralás-kirándulás, tájképek, épületek. Emellett ha időm engedné, szívesen fényképeznék a természetben. + videózás is szóba jön, de ez az utolsó szempont.

- Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság).
-> Kisebb méretet preferálnám, MILC vonal lenne sejtésem szerint a megfelelő amúgy is, de első körben a nagyobb gépek sincsenek kizárva.

- Videóra szükség van ? (Igen: komoly minőséggel és tudással, vagy csak átlagos minőségben ? Nem: teljesen hiányozhat akár, bár ez egyre ritkább, lassan minden gép tud video-zni).
-> Igen - néha jó lenne (kisebb) komolyzenei eseményeket megörökíteni, így a hangminőség is számít. Ha erre alkalmatlan, vagy emiatt nem fér bele valami, akkor ezt a feltételt kivehetjük.

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
-> Használt (is).

- Egyéb kívánság, speciális igények?
-> Csak a kíváncsiság miatt - mi lenne a legolcsóbb megoldás? Mondjuk egy régebbi váz, amivel szinte kompromisszumok nélkül ugyanez kihozható mondjuk fele ennyiből? Nem tudom mennyit fogom használni, ha csak a polcon áll (évi 360 napot), akkor lehet, hogy sajnálnék a szükségesnél több pénzt beletenni.

Előre is köszönöm a segítséget :R

"... and I hope you have a great day!"

(#51078) lugosi válasza nikos (#51075) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én ilyen gépet vettem az itt olvasottak alapján és nekem nagyon bevált. Régebben volt DSLR-em, de ahhoz nem szeretném hasonlítani mert az annyira régi hogy nincs értelme.
Nekem nagyon fontos volt a kis súly és méret, mivel ez a kitobival a dzsekim zsebébe is belefér, vagy szinte akármilyen táskába. Ha nagyobb és nehezebb gépem lenne akkor az 10 esetből 9x otthon maradna, igaz lehet hogy abban a maradék 1 esetben valamivel jobb képet csinálna. Ez így nekem megfelelt, ma is ezt venném.

[ Szerkesztve ]

(#51079) asdf_ válasza pető bá' (#51077) üzenetére


asdf_
veterán

Elso blikkre nekem ez elegge Pana GX80 12-32 obival kombonak tunik es meg egy Oly 40-150 is belefer. Csak az EVF-jebe kell nezni megvasarlas elott, mert az velemenyes.

(#51080) SpeedyG


SpeedyG
tag

GX80-hoz van gyári szoftver a képek letöltéshez, szerkesztéséhez? Az Oly XZ-2 szoftverét használom most - Olympus Viewer 3 -, de valamiért a képeket 2020-as dátumon menti el. Mi lehet az oka? A fényképezőt, gépet is ellenőriztem, minden OK.

(#51081) pető bá' válasza asdf_ (#51079) üzenetére


pető bá'
őstag

Véleményes?

"... and I hope you have a great day!"

(#51082) Tin_Shield válasza pető bá' (#51081) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Un. field sequential EVF van benne, nem a legjobb minőségű. Komponálásra természetesen megfelel, de zavaró lehet a "szivárvány effekt". Ez amúgy egyéni, engem nem nagyon zavart, inkább a 16:9 volt szokatlan.

(#51083) MrChris válasza pető bá' (#51081) üzenetére


MrChris
nagyúr

Engem a szivárvány effekt nem zavar, észre se vettem. :DDD Hanem a kereső optikája kissé gyenge. Olyan mintha egy lupéval néznél, középen ok, szélek felé körbe kell nézni, talán a szemnek máshová kell fókuszálni. De azért használható, célnak megfelel, csak nem egy 3D élmény.

(#51084) pető bá' válasza MrChris (#51083) üzenetére


pető bá'
őstag

Nagyjából értem, köszönöm, megnézem MediaMarkt-ban, ha ki van állítva. Szemüveget hordok, nem tudom mennyit fogom használni.
Akkor 100 körül kit obival használtan jó választás?

"... and I hope you have a great day!"

(#51085) MrChris válasza pető bá' (#51084) üzenetére


MrChris
nagyúr

Mindenképp próbáld ki vásárlás előtt. Meglepő a súlya, az obi nyitogatós... Amúgy 100e-ért valódi 4k-s, stabis váz+obi nem nagyon van másik.

(#51086) MARVEL


MARVEL
tag

Üdv Mindenkinek! Olympus PM1-ről mi a véleményetek? :-)

(#51087) MrChris válasza MARVEL (#51086) üzenetére


MrChris
nagyúr

Az már egy elég régi darab, kissé fapados, kompaktos feeling. Lassú fókusz, gyenge felbontású kijelző. Szerény igénnyel, nagyon kevés pénzért. Meg mit tekernél rá?

(#51088) MARVEL válasza MrChris (#51087) üzenetére


MARVEL
tag

Sima M42-es 50mm-es Takumart

(#51089) MrChris válasza MARVEL (#51088) üzenetére


MrChris
nagyúr

Szerintem küzdelmes lesz a fókusz, de nem lehetetlen.

(#51090) #31733248 válasza pető bá' (#51077) üzenetére


#31733248
törölt tag

Kereső nélküli, kijelzős gépekből a Sony A5000, NEX-5N, NEX-5R ajánlható, APS-C méretű, tisztességes szenzor van bennük, de kitobjektívestül elférnek egy apró övtáskában is. :)

Keresős (elektronikus kukucskálós) gépek közül elég gyakori az olcsó NEX-6, de én inkább a nagyon sikeres A6000 felé terelnélek. Annak már 24 megapixeles, combos a szenzora, villámgyors az autófókusza, nagyon jók a vázra letölthető alkalmazásai is.

DSLR-ből pedig Canon 550D. Kevés pénzbe kerül, jó a kezelése és az általános tudása is. Olcsó hozzá a 10-18mm-es nagylátó obi, ez tájképekhez, épületfotókhoz jön jól.

(#51091) #31733248 válasza #75424128 (#51065) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én A6000-rel és MC-11-gyel a Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC Macro OS HSM Contemporaryt használtam nagyon elégedetten (most már A6300-on). Az adapterezett obival van PDAF fókuszod, stabid, rekeszvezérlésed, arcfelismerésed is és optikailag is nagyon jó.

(#51092) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Üdv.: Canon 200D vagy 750D szerintetek jobb választás? 170-ért tudnék mindkettőt újonnan kit objektívvel. Indokot is írjatok miért az jobb amelyik. Köszi.

(#51093) PuMbA válasza tomboy0013 (#51092) üzenetére


PuMbA
titán

Főként videóra 200D, minden másra 750D. Az indok nagyon egyszerű: a specifikációból ez látszik.

[ Szerkesztve ]

(#51094) tomboy0013 válasza PuMbA (#51093) üzenetére


tomboy0013
veterán

A Dual Pixel AF a touch fókusz esetében nem jobb mint a 750 fókusz rendszere?

(#51095) konyi79 válasza tomboy0013 (#51094) üzenetére


konyi79
addikt

Azt csak lv módban tudod használni, akkor meg nincs kereső, csak élőkép a hátsó LCD-n. KB mint egy EOS-M100.
Ha élőképes af kell, akkor meg inkább egy M50.

(#51096) PuMbA válasza tomboy0013 (#51094) üzenetére


PuMbA
titán

Ahogy konyi79 mondja :) Keresőben nincs dual pixel AF, csak a hátsó nagy LCD kijelzőn és ott az esetek maximum 5%-ában fogsz fotózni.

[ Szerkesztve ]

(#51097) tomboy0013 válasza konyi79 (#51095) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szerintem az élő képet gyakrabban használnám mint a keresőt.
Ezen kívül amúgy sok különbséget nem látok a 2 gép között.

(#51098) PuMbA válasza tomboy0013 (#51097) üzenetére


PuMbA
titán

Erős napsütésben semmit sem látsz az élő képből és fele annyi ideig bírja az akksi, mint a keresőben :) Keresőben sokkal jobb fényképezni, de ha még nem használtad, akkor ezt nem tudod.

[ Szerkesztve ]

(#51099) konyi79 válasza PuMbA (#51098) üzenetére


konyi79
addikt

Meg az a CIPA szerinti 650/260 kép már az akku miatt sokat szidott MILCeket is bőven elulmúlja. A 750d 19 keresztszenzoráról a 200d 9 sima af pontjához képest is karcsú.

tomboy0013
A véleményünk kérdezted, azt elmondtuk. Dönteni Te fogsz, minket meggyőznöd pedig nem kell.

(#51100) PuMbA válasza konyi79 (#51099) üzenetére


PuMbA
titán

"A 750d 19 keresztszenzoráról a 200d 9 sima af pontjához képest is karcsú."

Igaz, de akkor is kétszer több, nagy ugrás még így is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.