Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47351) itouchfan válasza Throme (#47350) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ezen gondolkodtam a múltkor, hogy szerintem az, hogy egy rendszer minden aprósággal, kiegészítővel, és természeten mondjuk egy váz+alap/utazó zoom+fényerős fix(ek) kombóval együtt mennyibe kerül, azt csak azután lehet megmondani hogy valaki felépíti az adott rendszert. Mert vannak akciók, vannak nagyon jóárasított használt dolgok, stb...
Szvsz minden rendszert ki lehet hozni kb hasonló áron, ha az ember okos és rááll a piac figyelésére.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47352) hibavissza válasza Throme (#47350) üzenetére


hibavissza
veterán

A bajonett miatt nem tudsz minden lomot ràakasztani.

(#47353) Throme válasza hibavissza (#47352) üzenetére


Throme
veterán

Sejtettem, hogy erre gondolsz.
Belépőt általában kezdő dslr-ezők vesznek.
Akik még nem tudják, hogy merre tovább, és egyáltalán lesz-e merre tovább...
Azok a "lom" obik, amikre szerintem gondolsz, azok többnyire manual obik.
Előnyük, hogy viszonylag olcsón beszerezhetők, de egy belépő vázas kezdőnek ezek jó eséllyel nem megfelelő obik.
Nincs AF, lehet némelyikben fénymérés sem, és a belépők keresője nem a legjobb választás manual-ozáshoz.

Viszont 10mm - 300mm- ig budget obikkal szépen le tudja magát fedni.
Ha az ár számít, akkor sigma 10-20, 18-55, 55-300, vagy sigma 10-20 és egy tami 18-200 VC. Ezekkel nem a divatlapokba fog képet készíteni, hanem családi események, kirándulások, nyaralások...stb szépen meg lesznek örökítve. Aztán viszonylag olcsón tud kreatívkodni egy 35/50 mm f1.8 obikkal.
Vaku, állvány, táska már minden rendszerhez kb ugyanott van.

A szervizt leszámítva szerintem a nikon nem rossz választás.
A kérdező új termékben gondolkodik, így a régi "lom" obik nem jönnek képbe.
Lényeg, hogy online kell rendelni, és 14 nap alatt kattintgatni, mint állat ;)

(#47354) hibavissza válasza Throme (#47353) üzenetére


hibavissza
veterán

Canon-nál ugyan ezt a kombót a 200d kit mellé megkapja több mint 100 ezerrel olcsóbban. Klasszisokkal jobb autófókusszal. Valódi hazai supporttal. Szerintem a Nikon egy zsákutca ebből a szempontból. Nincs miről beszélni.

Lehet persze érzelmi alapon Nikont venni. Miért ne. A többség autót is érzelmi alapon választ. Csak ne tegyünk mellé ideológiát. Ha vannak kontra számaid, szívesen veszek egy kiokosítást. No offense. :)

[ Szerkesztve ]

(#47355) Ravenus válasza Muerte68 (#47343) üzenetére


Ravenus
csendes újonc

Nem apsc, a nyaralásos dolog miatt gondoltam hogy megfelelő lehet valami kicsi, könnyű.(igaz sajna nem apsc)

(#47356) Throme válasza hibavissza (#47354) üzenetére


Throme
veterán

Nikon d3400 kit kicsit olcsóbb a 200d-nél, milyen 100k többletről beszél te?
D5300 valamivel drágább, de közel sem 100k-val.

A sigma 10-20 és tami 18-200 vc kombó mitől drágább nikonra :) ?

Egyiknél AF, másiknál szenzor... majd eldöntik kinek mi a fontosabb.

A kérdező egyelőre nikon és sony rendszereket nevezett meg.

Camera kft-ről se hallani túl jó dolgokat, egy kutya.

Asszem az összes ideologizált előnyödet kilőttem ;)

(#47357) hibavissza válasza Throme (#47356) üzenetére


hibavissza
veterán

De miért vegyen ták fókusszal stigmàt, mikor vannak jó Canon stm-ek? A 10-18 és 55-250 100 ezer forinttal olcsóbb.

(#47358) lugosi válasza Throme (#47353) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezzel teljesen egyetértek.

Felmerült kérdés:
Tavaly, vagy tavalyelőtt (nem emlékszem már pontosan) láttam a media marktban egy Sony A5000 kitet 99k-ért. Elég sokáig volt annyi. Jó lett volna mert elajándékoztam a régi dslr cuccom nagy részét, és jó lett volna valami kis méretű, használható gép aps-c körüli szenzorral, és ez akkor kitben egy stabis alapobival pont jónak tűnt. Végül elnyűglődtem a dolgot és nem vettem meg, viszont azt látom, hogy még ma is 130k az a kit.

Ez akkor volt valami jó áron, vagy mi van? Nagyjából mindenhol annyi volt, annyi lehetett akkoriban az ára. Ez a 100k-újonnan kit kategóriában azóta se látok hasonlót.

(#47359) Muerte68 válasza lugosi (#47358) üzenetére


Muerte68
addikt

Egy jó darabig annyi volt, sőt a tkom-nál 90-de utána felnyomták az árát és úgy is maradt.
Viszont használtan garisan szokott lenni 70-80 körül kis szerencsével.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47360) lugosi válasza Muerte68 (#47359) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Erre a 90-re nem is emlékszek. Akkor kár volt kihagyni sajnos. Annyit megért volna.
Használtat nem szoktam venni, az nem érdekel.

(#47361) Muerte68 válasza lugosi (#47360) üzenetére


Muerte68
addikt

Én még annyiért vettem, csak miután kezdett romlani a szemem evf-es gépre kellett váltanom.
Garanciával nincs nagy rizikó, én is úgy adtam el viszont jó nagy bukta van rajta mivel az új árat nem lehet kérni érte.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47362) Throme válasza hibavissza (#47357) üzenetére


Throme
veterán

Nem tudom miket nézel 100k huf különbséggel?? :N
Még a nikkor nagylátó és tele esetében sincs ekkora különbség, a közelében sincs.

Ha a kérdező jót akar, akkor utána néz maga.

Lehet sony-t vesz, ami a másik kedvenced ;) .

[ Szerkesztve ]

(#47363) tvamos válasza hibavissza (#47354) üzenetére


tvamos
nagyúr

100 ezer Forint sok pénz. Nem tennéd meg, hogy leírod, így mi minél drágább ennyivel? Meg azt is, hogy mire gondolsz, amikor ezt állítod a Nikonról! Mert ez így csak provokáció.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47364) hibavissza válasza tvamos (#47363) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem gondoltam volna, hogy problémát jelent rákeresni :U

Ilyeneket dobál az árgép:
sigma 10-20 150 ezer
canon 10-18 80 ezer
nikon 55-200 100 ezer
canon 55-250 80 ezer

Persze ez csak egy hevenyészett keresés. Pár hete a 200d dupla kit volt akciós. Szóval azt is be lehet szerezni olcsóbban. A lényegen nem változtat. Akinek 20 ezer forint árkülönbség dealbreak a váz esetében az ne vegyen Nikont. Ráadásul kap a nyakába egy ratyi hazai szervizt amire a kőkorszaki af hangolása miatt szüksége lesz. De gondolom ez már nem is provokáció, ez már egyenesen FELHÁBORÍTÓ :))

(#47362) Throme: érdemben valami? :D

[ Szerkesztve ]

(#47365) Throme válasza hibavissza (#47364) üzenetére


Throme
veterán

Most azt várod, hogy ki használja jobban az árgépet??

Kis segítség, hogy a n55-200 VR is 80k.
Az 55-300 vr van olyan 100k körül.

Most jössz egy 200D akcióval? :D
Gondolom a nikon vázakat is akciózzák/akciózták/akciózni fogják, ahogy a sony-t, a panát, az olyt, a pentaxot...

Szervizt megbeszéltük, a camera kft se jobb.

Szóval érdemben tudsz nyilatkozni a +100k-ról végre? :)
... de ne úgy, hogy egyiknél a legolcsóbb, másiknál a legdrágább árat írod le, légyszi...

Továbbra is azt mondom, hogy a kérdező jobban teszi, ha maga néz utána :K

(#47366) hibavissza válasza Throme (#47365) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem mindenki tudja használni a keresőt. Vegyélnikon szia :DD

[ Szerkesztve ]

(#47367) Warton válasza Throme (#47365) üzenetére


Warton
őstag

A +100kát túlzónak tartom. De míg a Canon a vékonyabb pénztárcájú vásárlóknak bőségesen nyújt objektíveket, addig ezt a Nikonnál nem igen találjuk meg. Mire gondolok pontosan:

Az előbb citált 10-18-ra, a Canon újabb pancake objektívjeire (24mm, 40mm).

(#47368) Def26


Def26
félisten

Sziasztok

Jelenleg a telefonunkkal készítünk fényképeket és arra gondoltunk, hogy vásárolnánk egy normális fényképezőgépet ami kiszolgál 9-10 évig is.

Összeg: 120-150k
Felhasználás: Otthoni családi fényképek illetve természetben is.
Méret: nem igazán számít, hordozót szeretnénk hozzá venni, illetve állványt is.
Videó: azért 1080p@60fpd jó lenne, de ha ez nagyon megdrágítja akkor elég 1080p 30fps is.
Új gép, garanciával.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#47369) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Mi a helyzet a canon m50 1080p és a Sony A6000 videó minőségével? A canon 50k-val drágább, de vajon van olyan minőségű a fullhd-s videója mint a Sonynak? Szerintetek?

(#47370) PuMbA válasza ReSeTer (#47369) üzenetére


PuMbA
titán

M50 1080p kit obival :) Sony-ét keresd ki.

[ Szerkesztve ]

(#47371) Def26 válasza Def26 (#47368) üzenetére


Def26
félisten

Tárgytalan, megvettem. Elég pangás van a topikban. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#47372) total90 válasza Def26 (#47371) üzenetére


total90
veterán

Nem is az A6000 a vetélytársa a Sonynál, hanem az A6500. Minden esetre az A6000-től jobb.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#47373) wms válasza Def26 (#47371) üzenetére


wms
senior tag

Mit vettél végül?

(#47374) Tin_Shield válasza total90 (#47372) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Inkább az a6300 a versenytársa, illetve a Panasonic G80, Fuji XT20 stb., Az a6500 szerintem magasabbra van pozícionálva

(#47375) Throme válasza Warton (#47367) üzenetére


Throme
veterán

Erős túlzás az az állítás....

A canon 10-18 valóban jó áron van és irigyeltem is, hogy nikonra miért nincs?!
Olyan 114k huf-ért a nikon verzió (ami végül csak megszületett) se rossz.

Igen, ezek a kis canon 24 és 40mm obik egész jó áron vannak, és kicsik, könnyűek. Nikonban is van hasonló áron 35, 50mm, ezek nagyobbak valamivel, cserében f1.8 mindkettő.

Kinek melyik gyutáv áll közelebb, annak megfelelő vázat válasszon. Árban nem lesz nagy különbség.

----

(#47366) hibavissza: még mindig nem én keresek gépet, és még mindig nem válaszoltál érdemben :N

(#47376) hibavissza válasza ReSeTer (#47369) üzenetére


hibavissza
veterán

[link] Jobb egy hajszállal a Canon 50m. Kikapcsolt szoftveres stabilval nézd. Az a6000-ben nincs szoftveres stabi.

[ Szerkesztve ]

(#47377) Alu


Alu
senior tag

Sziasztok!

Cserélhető objektíves gépet szeretnék vásárolni, ki is néztem magamnak 2 modellt, de nem tudom melyiket lenne érdemesebb megvennem és ebben szeretném a tanácsotokat kérni.
A két kinézett gép a Canon 60D, illetve 70D. Előbbihez már volt szerencsém, kb. egy évig használtam, de sajnos csak a gyári 18-55 -ös obival, amivel nem tudtam kihozni belőle a maximumot.

TimeLapse, tájfotózás, éjszakai fotózás és portré, amikre használni szeretném. A legfontosabb a képminőség és az ár. A 70D használtan kb 60 ezerrel lenne drágább, mint a 60D, de nem tudom képminőség szempontjából megérné-e a 70D vagy jobban járnék, ha inkább a 60D -t és annyival drágább objektívet vennék. Ha a 70D -re esik a választásom objektívre kb. 100-130e marad (használtban gondolkodok), de nagyon max 150. Konkrétan a Sigma 17-70mm f/2.8-4 DC OS HSM Macro C -t vagy a Canon EF 17-40 f/4L -t néztem ki első obinak, itt is a képminőség lenne a fő szempont. Szerintetek melyik váz melyik obival lenne jobb választás? Előre is köszönöm a segítséget!

λŁƯ™

(#47378) bunz


bunz
csendes tag

Sziasztok,
Használt Milc-ek közül milyen alternatívákat ajánlanátok egy Panasonic G6 leváltására? Olyan 200-250ezer forintig.
Főleg kutyákat szoktam fotózni, tehát mozgó témákhoz kellene, illetve az utazgatásokhoz kellene épületeket, hangulatokat megörökíteni.

(#47379) topikk válasza bunz (#47378) üzenetére


topikk
senior tag

E-M1 ha mar amugy is vannak m4/3 obik? 150 korul elcsipheto hasznaltan.

(#47380) Tin_Shield válasza bunz (#47378) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha maradnál az mft vonalon az újabb DFD-s Panasonic gépek is normálisan használhatók fotóban mozgó témák követésére.
Ha rendszert akarsz váltani akkor a Sony a legjobb az AF-ben, a Fuji pedig az objektívekben.

[ Szerkesztve ]

(#47381) wms válasza Alu (#47377) üzenetére


wms
senior tag

Szerintem jobban jársz, ha a Canon Eos DSLR topikban teszed fel a kérdést. :K

(#47382) Alu válasza wms (#47381) üzenetére


Alu
senior tag

Feltettem, köszönöm! :)

λŁƯ™

(#47383) Balinov válasza Alu (#47382) üzenetére


Balinov
félisten

Írtad a time-lapset, az eléggé igénybe veszi a rekeszt, ha ez szempont, érdemes lenne körülnézni a MILCek között (eshutter, tolható a time-lapse különös kockázat nélkül)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#47384) Alu válasza Balinov (#47383) üzenetére


Alu
senior tag

Nézegettem azokat is, de a lapát kezeimben nagyon fura az a vékony kis gép és nem igazán találtam rajta kényelmes fogást. A 60D méretei voltak megfelelőek számomra, bár az is inkább portrémarkolattal volt kényelmes.

λŁƯ™

(#47385) Balinov válasza Alu (#47384) üzenetére


Balinov
félisten

Nem akarlak meggyőzni, de a milcek többségehez is van portrémarkolat, ha a fogás számít.

Többször leirt jotanaács, ha teheted, fogdoss meg pár vázat, pl mmben

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#47386) SidCorky válasza Balinov (#47385) üzenetére


SidCorky
senior tag

MM-ben sajnos inkább DSLR-ek és kompaktok vannak, nagyon ritka a MILC

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#47387) Balinov válasza SidCorky (#47386) üzenetére


Balinov
félisten

*random példa volt*

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#47388) hibavissza válasza Balinov (#47383) üzenetére


hibavissza
veterán

Viszont csak Canikon vázakhoz van teljes kontrollt adó távvezérlő alkalmazás. A Canon APSC-n 35-40 ezer a zárcsere. Számlával, garanciával. A legtöbb esetben 100 ezer expo felett mennek a zárak. Kicsit túl van lihegve ez a probléma. TimeLapse-ra én biztos Canont vennék. Ráadásul nekik a legjobb ár-érték arányú az objektívparkjuk. TimeLapse-nél nem annyira lényeg, hogy a sarkokban nem karcol.

Pl. ott a Gx80. Hiába van benne TL funkció, ha semmilyen módon nem tudom állítani közben sem az expozíciót, sem az ISO-t. Intervalométert sem lehet hozzá csatlakoztatni. Amint elindítod a TL-t lecsapja a wifi-t. Tehát a masina igen korlátozottan alkalmas TL-re.

[ Szerkesztve ]

(#47389) Gython


Gython
csendes tag

Sziasztok!

Már egy ideje érik bennem a gondolat, hogy jó lenne normális minőségű képeket készíteni, viszont telefoncsere is aktuális, szóval nagy dilemmában vagyok.

1. opció: felsőközépkategóriás teló jobb kamerával
-pro: mindig nálam lenne, nappali képek minőségével elégedett vagyok
-kontra: mesterkélt portrémód, nagyrészük éjszaka gyengécske

2. opció: használt DSLR ~Nikon D3xxx + Nikkor 50mm f1.8
-pro: baromi jó képminőség, bokeh
-kontra: nehéz és nagy

3. opció: használt M4/3 MILC ~Olympus ??? + Panasonic 25mm f1.7
-pro: kisebb mint a DSLR, 2x crop factor miatt az 50-es Nikkorhoz hasonló nézet, olcsó játszós CCTV obik
-kontra: bokeh gyengébbnek tűnik mint a Nikkoré

4. opció: használt APS-C MILC ~Sony A5000 + Meike 35mm f/1.7
-pro: kisebb mint a DSLR, 1.5x crop miatt hasonló nézet, mint a Nikkor, WIFI, microUSB töltés
-kontra: manuális fokusz, egyéb objektívek aranyáron

Dedikált kamera esetén mindenképpen nagy fényerejű obit vennék (portré, éjszaka), és 100k-t minimálisan szeretném csak átlépni.

Ti melyiket választanátok? Esetleg tudtok valami jobb kombót hasonló ár-érték arányban?

(#47390) Alu válasza SidCorky (#47386) üzenetére


Alu
senior tag

Ezaz, hogy már próbáltam őket és a fogásuk nem volt az igazi.

Objektívből 70D -hez milyet ajánlanátok nagylátószögre használtan 100-130e (max 150) között?
Canon EF-S 17-55 f/2.8 és EF 17-40 f/4L -t nézegettem, de ajánlották az EF-S 15-85 f/3.5-5.6-ot is, bár annak a fényerejével nem vagyok kibékülve és nem tudom mennyire lenne jó portréra.

λŁƯ™

(#47391) Muerte68 válasza Gython (#47389) üzenetére


Muerte68
addikt

Fuji apsc- kit obi 40-vagy 18-55/2'8-80ezer.
XE 1 váz 50-vagy XT 10,XE 2-kb 90-100 használtan.
Manuálozni meg ezzel is lehet+ van egy csomó objektív hozzá.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47392) jjeahh válasza Gython (#47389) üzenetére


jjeahh
nagyúr

1. opció: sajnos a telókban hiába van egyre több kamera, normális bokehed meg dinamikád nem lesz vele. Éjszaka meg elvérzik...

2. opció: Ha nikon D3xxx, akkor szerintem minimum D3100-D3200-at érdemes venni és az 50-esből a G verziót, mert az olcsóbb D-vel nem lesz autofókuszod.

3. opció: Mivel éjszaka is fotóznál, szerintem olyan M4/3 gépeket nézegess, amiben 3-5 tengelyes szenzorstabi is van. Bokehbuzulni meg a 25-ös helyett én inkább a 45-öst venném, ha manuálok is játszanak, akkor valami 50/55mm F1.4-et, + veszel hozzá egy focal reducert, oszt ilyen bokehed lesz és gyenge fényben is hatalmas előnyben leszel, főleg ha szenzorstabid is van. Ha meg minél olcsóbban meg akarod úszni a vázat, akkor minimum Panasonic G3, filléres váz és ahhoz képest nagyon sokat tud.

4. opció: a5000 helyett apsc vonalon én minimum a fuji x-e1-et venném manuálozni

Amúgy éjszaka mit szeretnél fotózni? Portré? Vagy tájat? Mert utóbbira inkább állvány kellene... Portréhoz kézből meg kevés lesz az F1.7-F1.8 szerintem, oda is fog kelleni minimum egy F1.4-es manuál, focal reducer és legalább egy monopod. Mondjuk ha felétek az utcai világítás olyan mint Tokióban, akkor nem szóltam, sajnos nálunk inkább olyan, mintha gyertyaláng mellett fotóznék :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47393) FlashLed


FlashLed
senior tag

Sziasztok.
Teljesen kezdokent milyen gepet ajanlanatok?

[ Szerkesztve ]

The Mechanic

(#47394) grigo válasza FlashLed (#47393) üzenetére


grigo
őstag

Jót.

Bővebben kellene meghatározni, hogy mit szeretnél vele fotózni, mi a téma. Mik a tervek, mit tervezel fejleszteni, mennyi a keret vásárlásra, mennyiből tervezel fejleszteni.

Ezek nélkül érdemi segítséget nem fogsz kapni.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#47395) Throme válasza FlashLed (#47393) üzenetére


Throme
veterán

Először döntsd el melyik irányba akarsz elindulni, mert a kompakt fórumban is feltetted ugyanezt a kérdést.

Ugye nem trollkodásnak szántad?! :N ;]

(#47396) Muerte68 válasza Throme (#47395) üzenetére


Muerte68
addikt

Meg a két milc géppel jön a Nikon topicban is.
Igazából mindenhol ahol bírta.
Hsz gyűjtögetés szaga van:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47397) Rapid136 válasza FlashLed (#47393) üzenetére


Rapid136
őstag

Esetleg olvasgatni?
:))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#47398) scream


scream
veterán

Végül úgy néz ki, hogy nem csak timelapse-hez kéne gép, hanem úgy általánosságban is.

Általánosságban melyik márkának van a legnagyobb objektív palettája MILC vonalon? Alapvetően jó volna valami aranyközéputat találni: egy jól ellátott márka (objektívekkel), amik nem kerülnek fél vagyonba (relatíve, tudom, hogy nem véletlenül vannak 50ezres és 2-3 milliós lencsék) a nem manual lencsék.

(#47399) Tin_Shield válasza scream (#47398) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A legnagyobb natív - MILC-re tervezett - objektív választéka az MFT-nek (Olympus, Panasonic) van. A Fuji erősen jön fel, nagyon jók az objektívek, de még itt-ott foghíjjas a választék. A Sony nem töri magát az APS-C-vel, de viszonylag egyszerű és olcsó adapterezni a tükrös rendszerek objektívjeit - ezek többé-kevésbé működnek is -, a natív fullframe vonaluk ellenben szépen fejlődik. A két nagy eddig nem sok energiát fektetett a MILC-ekbe...

[ Szerkesztve ]

(#47400) scream válasza Tin_Shield (#47399) üzenetére


scream
veterán

Köszi.

Csak szeretném azt elkerülni, mint ami a régi Oly E520-ammal volt, konkrétan az, hogy nem volt hozzá emberi áron m4/3 obi, mert kb amikor eladtam utána kezdett el terjedni a MILC.

Speciális igényeim nincsenek, szeretnék egy alap (14-30/50 "általános" obit, egy 50 körüli nagy fényerejű portré obit és valami 70-150/200-as zoomot).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.