Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) itouchfan válasza papa019 (#47700) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nem érdemes megvenni szerintem a kitobit. Úgyis eladod hamar. Nekem most a már korábban neked is ajánlott sigma 17-70 f2,8-4 van. Kellően nagy "all round", vagy travel obi átfogás, a 17 mm sokmindenre elég, a 40-50-70 mm végével pedig akár még portrézni is lehet mert az F4 egész jó fényerő.
Az F2,8 17mm-nél belső terek fotózásánál kegyetlen jó. Én is ezekre a témákra kerestem obit, 90%ban város, esti város, és tájfotókat csinálok, illetve utazásra használom (igaz, Nikonon), erre a lehető legjobb választás sztem. 70 mm-ből, 24 mp-nél még bőven tudsz vágni is.
Még egy fényerős fixet (50mm f1,8, esetleg 85 mm f1,8 kellhet portréhoz, vagy egy alap teleobjektív és minden igényt kielégít a felszerelés.
Ami fontos a naplementés, esti városképekhez és tájfotóhoz, az egy jó, gömbfejes állvány. Használtam vettem az enyém, egy viszonylag könnyű utazóállványt, így volt 20k körül, de újonnan legalább 30at rá kell szánni arra is.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47702) lugosi válasza PuMbA (#47687) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem néhány gépnél megszokásból, vagy mert a design része, került középre. A tükörreflexes korszakban ott alakult ki, a tükör és a prizma elhelyezése miatt, és a profi gépeknél szerintem maradtak ennél a kialakításnál, kivéve a design-ját távmérős gépekére alakító gépeknél.
Nekem van olyan gépem ahol oldalt van, és nagyon praktikusnak tartom, azon egyszerű oknál fogva, hogy undorítónak találom, ahogy az ember az orrán keletkező zsírossággal összemaszatolja a kijelzőt vagy a gép hátulját egy középen lévő kereső esetén. Így elkerülhető a felesleges törölgetése az lcd-nek.

Egy teljesen szubjektív vélemény a részemről, szerintem a Canon M50 az eddig felhozott kínálat legrondább darabja. Egy ideje úgy vagyok vele, hogy olyan tárgyakat használjak, amik külsőre is megfelelnek, olyan legyen, amit szívesen használ az ember, és az M50 nem olyan. Ez persze lehet, hogy a felhasználók nagy részének nem fontos, én nem használnék szívesen egy külsejét tekintve általam rondának tartott, de technológiailag nagyon rendben lévő dolgot. Akkor inkább megkeresném azt a modellt, ami külsőre is megfelel, és technikailag is rendben van, de ha nincs kedvem használni, mert elmegy tőle a kedvem ha ránézek, akkor feleslegesen vettem meg, mivel nekem nem munkaeszköz.

(#47703) Mirman válasza lugosi (#47702) üzenetére


Mirman
őstag

Ehhez a szemkagyló helyzet dologhoz annyit fűznék hozzá hogy én pl nem tudom külön becsukni a bal szememet , csak a jobbat ezért én tökön szúrnám magam ha minden gépet félre fordított fejjel kellene használnom hogy az arcom / orrom ne legyen útban. :DD

[ Szerkesztve ]

(#47704) PuMbA válasza lugosi (#47702) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, de nekem a kijelző nem maszatolódik össze, mert az orrom nem igazán ér hozzá, most néztem meg direkt :) A külső egyébként nálam nem számít, csak a kényelem és a kezelhetőség és ebben igen sok MILC elbukik nálam. Még a Canon M6 is például. Nem véletlenül DSLR formájú MILC lesz a Nikon új gépe, mert a profik mást nem hazsnálnának, csak a beváltat.

[ Szerkesztve ]

(#47705) #31733248 válasza hibavissza (#47697) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#47697) hibavissza

Azt a szintet, amit a Canon a saját, adapterezett obijaival hoz, a Sony A6000 is simán hozza adapterezett Canon-bajonettes obikkal. :K

(#47701) itouchfan

A Sigma 17-70 nekem is nagyon bevált!

(#47706) kovsol válasza hibavissza (#47697) üzenetére


kovsol
titán

Sigma Sony E -re és Micro 4/3 kiadott olyan objektívet amit nem adott ki EF -re. Ezek milcre tervezett objektívek nem a DSLR verziók adaptálva. És jó objektívek a kedvező árazásuk ellenére.
Sigma 16/f1.4 C
Sigma 19/f2.8 A
Sigma 30/f1.4 C
Sigma 30/f2.8 A
Sigma 60/f2.8 A

May the Force be with you!

(#47707) Neck válasza lugosi (#47702) üzenetére


Neck
veterán

Igen, én is pl a bal szememet csukom be, és jobb szemmel "célzok" - emiatt nagyon szeretem a bal felső sarokba tett keresőt, a tükrös design középső kereső meg zavar, nyomom az orrommal a gépet :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#47708) hibavissza válasza #31733248 (#47705) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez mondjuk igaz. Akkor legyen döntetlen :)

(#47706) kovsol: és tényleg. Mondjuk ebből a sorból csak a 16 f1,4 érdekes. A többit nem véletlenül nem adta ki Canonra.

[ Szerkesztve ]

(#47709) Hoffer


Hoffer
őstag

Végülis nyert a Canon M50, tegnap elmentem és megvettem.
Eddig nagyon tetszik, jó a fogása, kialakítása.
Holnaptól indul az igénybevétel meglátjuk, hogy viselkedik.

(#47710) hibavissza válasza Hoffer (#47709) üzenetére


hibavissza
veterán

Én ma fogdostam meg a MM-ban. Nagyon jó volt az összbenyomás. A szemkagyló eléggé távol van a kijelzőtől. Senki nem fog átfókuszálni átlagos orral. Anyaghasználat sokkal jobb mint a képeken. Egyben van a gép. Kereső és lcd is igen jó minőségű. Gombok jók. Annyira nem mélyedtem bele a menübe, de letisztultnak tűnt. Nem tudom az egy tárcsával hogy oldották meg. Biztos szokni kell.
Magic Lantern még nincs rá ahogy néztem, így az e shutter csak Auto módban elérhető. Biztos megoldják majd.

[ Szerkesztve ]

(#47711) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Ti amikor az első gépeteket vettétek, mi alapján választottátok ki hogy Canon vagy Nikon gépet vesztek? :D
Jól érzékelem hogy általában a Nikon vázak olcsóbbak mint a Canonok, viszont a Canon obik meg olcsóbbak mint a Nikonok? :D
Ti mi alapján döntenétek? (Igazából elég kevés, kb olyan 70-80 ezer Ft-om lenne egy váz + kitobi kombóra, aztán majd később vennék hozzá több obit is)

(#47712) kovsol válasza Alcsi69 (#47711) üzenetére


kovsol
titán

Azt ugye tudod, hogy nem csak ez a két gyártó van? Ha ennyire kicsi a keret gondolom akkor használtban gondolkozol.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#47713) Alcsi69 válasza kovsol (#47712) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Persze hogy tudom és igen.

(#47714) Rapid136 válasza Alcsi69 (#47711) üzenetére


Rapid136
őstag

Sokan döntöttek úgy hogy ezeket PONT kihagyják :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#47715) csacsi77 válasza Alcsi69 (#47711) üzenetére


csacsi77
senior tag

Inkább válaszolj ezekre a kérdésekre és akkor kapsz itt segítséget:

- Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max). Ha csak gép, azt az összeget. Ha objektívvel együtt, akkor úgy megadni.

- Felhasználás? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mi lenne kedvenc témád).

- Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság).

- Videóra szükség van ? (Igen: komoly minőséggel és tudással, vagy csak átlagos minőségben ? Nem: teljesen hiányozhat akár, bár ez egyre ritkább, lassan minden gép tud video-zni).

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?

- Egyéb kívánság, speciális igények?

Öreg fater megoldja!!!!

(#47716) Alcsi69 válasza csacsi77 (#47715) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Oké, bár szerintem előzőleg is leírtam, magyarul ezzel nem mész sokra. :U
1. 70-80 ezer Ft kitobival.
2. Mivel első DSLR gépem lenne, nem tudom pontosan. Mindent fényképezek most is (szifonnal manuálban) ami tetszik vagy úgy gondolom hogy jól nézne ki. Szóval ez a felhasználás.
3. Nem.
4. Nem.
5. Ennyiért értelemszerűen használt.
6. Nem tudok ilyet, mint mondtam első DSLR.
Én Canon 500D, 550D, 1100D illetve Nikon D3100 és D5100-at néztem eddig, persze ezek inkább 60 ezer Ft környékén vannak kitobival, de így marad keret esetleg táskára, memókarira stb.

[ Szerkesztve ]

(#47717) Throme válasza Alcsi69 (#47716) üzenetére


Throme
veterán

A nikon d5100 nagyjából a canon 550d-vel egyidős.
Felsoroltak közül e kettővel számolnék tovább.

Az 5100 szenzora jobban tűri a magasabb iso tartományokat.
Van kihajtható lcd-je is.
Mondjuk manual-ozni (szifon manual miatt írom) nem ezekkel a vázakkal a legkényelmesebb. A LV elég lassú, a kereső nem túl nagy képet ad, ha belenézel.

A canonhoz van olcsóbb nagylátó, a nikonhoz olcsó 35, 50 mm fix (canonhoz is van olcsó 50-es fix, de azt nem annyira dicsérik, ha jól tudom).

Ha később kell olcsóbb utazózoom, akkor mindkettőhöz tami 18-200 VC, vagy tele70-300 VC...

A "sötét" zoom obiknál annyira nem lesz gond a fókusszal, de fix-eket teszteld vásárlás előtt tág rekeszen, hogy pontosak legyenek...

szvsz

(#47718) haruspex válasza papa019 (#47700) üzenetére


haruspex
aktív tag

Bocs a késő válaszért, nem voltam gép előtt.
Nem igazán látom a 77d előnyét a 200d-hez képest, ami viszont kisebb. A 10-18 a visszatérítéssel együt nagyon jó áron van most, és jóval jobb a szűk belső terek, utcák, és tájak fotózására. A kitet ezzel a kerettel elengedném, max ha nagylátó felé kell valami olcsón. Ha csak egy obi lesz a 17-70 bármelyik verziója egy jó mindenes. Nyugodtan nézegesd a használtakat is belőle, esetleg ha olcsón el tudsz csípni egy Tokina 16-50 f2.8 at. A látószög különbségekhez flickrön tudsz keresni az obikra.

[ Szerkesztve ]

(#47719) csacsi77 válasza Alcsi69 (#47716) üzenetére


csacsi77
senior tag

A hardveraprón van Nikon D3200+kit 85 eFt-ért, azt is érdemes megnézned.
Az előttem szóló D5100-a is jó ajánlat. A 3200 mellett szól a jobb szenzor és az újabb kiadás, ellen a fix kijelző és a fókuszrendszer gyengébb mivolta. Persze kezdésként, középre fókuszálva nem okoz ez gondot. Én is nagy megelégedéssel használtam egy D3400-at kitobival a Plitvicei tavaknál.
Csak dslr-ban gondolkodsz?
Egész jó Panasonic és Olympusz ajánlatok is lehet találni ebben az ársávban.

Öreg fater megoldja!!!!

(#47720) PuMbA válasza haruspex (#47718) üzenetére


PuMbA
titán

77D 45 mind kereszt fókusz pont, 200D 9 csak a közép kerezt fókusz pont :) 77D nagyobb buffer, ami jól jön 6fps-nél. 77D két tárcsa egy helyett + felső LCD kijelző, szóval jóval problémamentesebb a kezelés, akár manuál módban ism Ja és a 200D például az én kezembe kicsi, a gombokon túlnyúlik a kezem, szóval amint megfogtam a 200D-t már tudtam, hogy nem ezt kell megvennem.

[ Szerkesztve ]

(#47721) PuMbA válasza Alcsi69 (#47711) üzenetére


PuMbA
titán

Én kezelés és kézbe fogási kényelem alapján :)

[ Szerkesztve ]

(#47722) Warton válasza Alcsi69 (#47711) üzenetére


Warton
őstag

Canon 550D-t vettem 2012 körül, nem is tudom már miért, valahogy a Nikon hasonló tudású gépének nem tetszett a fogása vagy valami ilyesmi lehetetett az ok. Néhány érv a Canon mellett a Nikonhoz képest:
-egyszerűbb M42-es üvegeket tenni rá, minden további nélkül van végtelen, úgy tudom Nikonnál kell vele valamit bindzsizni, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos
-nagyobb használtpiac
-olcsóbb belépő szintű üvegek 24 STM, 40 STM, 50 STM, 10-18 stb.

(#47723) Mirman válasza Alcsi69 (#47711) üzenetére


Mirman
őstag

Nagyjából egyenlő a két rendszer , én mindeképp tisztán ergonómia alapján döntenék. Menj el egy MM-be és fogdosd meg a hasonló kategóriás gépeket hogy melyiknek tetszi ka fogása.

Én is tegnap votlam tapogatni MM-ben és rá kellett eszmélnem hogy MILC-ek közül 300-k ig egyedül a Panasonic G80 tetszik fogásra , felette pedig a normálisan megfogható vázak E-M1 II , G9 stb.

(#47724) Tin_Shield válasza Warton (#47722) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Akkor hogy a másik oldal se maradjon ki :)
Én anno a Nikon mellett döntöttem (D80), mert az akkori háromszámjegyű Canon vázak anyag- és építési minőségétől sikitófrászt kaptam, a kétszámjegyűek pedig jóval drágábbak voltak. Nekem fogásra is jobban bejött a Nikon vaskosabb markolata, igaz cserébe kevésbé mély.
A 35 és az 50 fix Nikonra sem drága, a 18-105 pedig elég jó és olcsó univerzális objektív a 18-55-ökhöz képest.

[ Szerkesztve ]

(#47725) Alcsi69 válasza Throme (#47717) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Értem, szóval kb árban ugyan úgy jönnék ki, bármelyik rendszerrel is kezdem ugye? :D
Igazából én még ezeken kívül a Pentaxokat néztem, valamiért tetszik maga a cég, meg a vázak is.

(#47719) csacsi77
Igazából nem ragaszkodok a DSLR-hez, viszont használtam már MILC gépet is illetve DSLR-t is (kölcsön kértem ismerősöktől a gépüket) és nekem pl a 600D fogása sokkal jobban bejött mint az A6000 fogása. :D
Illetve a viewfinder is egy olyan dolog hogy nagyon tetszik.

A többieknek is köszi a választ, akkor igazából szimplán ár illetve ergonómia alapján fogok dönteni. :D

(#47726) Tin_Shield válasza Alcsi69 (#47725) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha tetszik az "üveg belenézőke" akkor a Pentax jó választás, ők még a belépő vázaikba is tisztességes pentaprizmás keresőt tettek, szemben a Canikon sötét kulcslyukaival. De azt tudnod kell a használt piac lényegen kisebb, ha elkap a gépszíj és bővítenél. Manuálozni legalább olyan egyszerű mint a Canon gépeken.

[ Szerkesztve ]

(#47727) csacsi77 válasza Alcsi69 (#47725) üzenetére


csacsi77
senior tag

Egy Panasonic G7-nek is jó a fogása, igaz már képernyőt kukucskálsz ott is.
Árban is kicsit kilógna, mert kb 60 a váz és az m4/3-os topikban ajánlott 12-32 obival már 90 eFt-nál tartanánk.
Úgy vagyok a Pentax-al, hogy egyszer nekem is kell egy és és sem tudom megmagyarázni miért. De csakis valamilyen kék-narancssárga modell! :D

Öreg fater megoldja!!!!

(#47728) Alcsi69 válasza Tin_Shield (#47726) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Igen azt tudom hogy kisebb az egész használt piaca a Pentaxnak. De gondolom azért ki lehet fogni egy-egy jó ajánlatot. :D
Pentax gépek közül melyik lenne kb egy szinten az 550D/D5100-val? :)

(#47727) csacsi77
Képernyőn nézegetést nem nagyon akarok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47729) muranyig válasza #31733248 (#47705) üzenetére


muranyig
tag

Szia a sigmát milyen adapterrel használod a6000-en?

(#47730) wms válasza muranyig (#47729) üzenetére


wms
senior tag

Sigma Mc-11 és már 6300-ast használ Econ. :K

[ Szerkesztve ]

(#47731) muranyig válasza wms (#47730) üzenetére


muranyig
tag

THX! :D

(#47732) kovsol válasza Alcsi69 (#47728) üzenetére


kovsol
titán

A képernyő nézés alatt szerintem arra gondolt, hogy EVF van már rajta.

May the Force be with you!

(#47733) Tin_Shield válasza Alcsi69 (#47728) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A 16MP-es Sony szenzoros vázak: K30/50/500

(#47734) Alcsi69 válasza Tin_Shield (#47733) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Köszi. :D

Más: Ha 1 hónapot várnék kb akkor ki tudnám bővíteni a keretet olyan 150-160 ezer Ft környékére. Ebben az árkategóriában (vagy kicsit alatta) mi lenne ajánlható? :)

(#47735) Tin_Shield válasza Alcsi69 (#47734) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Akkor már bejönnek a képbe a 24MP-es vázak is. Ettől feljebb jelenleg nincs APS-C szenzormérettel. Vagy ha elég a kisebb felbontás akkor választhatsz a belépő helyett haladó vázat (Canon kétszámjegyű, Pentax egyszámjegyű, Nikon D7x00 széria).

(#47736) Alcsi69 válasza Tin_Shield (#47735) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Rendben, köszi a választ.
Akkor mindenképpen várni fogok még :R

(#47737) Muerte68 válasza Alcsi69 (#47734) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha Nikon 7*** szériából tudsz venni megéri várni abban már van AF tuning.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47738) #31733248 válasza muranyig (#47731) üzenetére


#31733248
törölt tag

Arra figyelj, hogy Contemporary legyen, A6000-en csak a támogatott Sigma obik mennek jól.

(#47739) Tin_Shield válasza Muerte68 (#47737) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Pentax úgy rémlik a belépő vázakba is tett AF fine tuningot.

(#47740) Muerte68 válasza Tin_Shield (#47739) üzenetére


Muerte68
addikt

Azt nem tudom, konkrétan csak arra gondoltam hogy ha Nikon-t választ, akkor a 7***-szériával minden szempontból jobban jár.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47741) Tin_Shield válasza Muerte68 (#47740) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez egyértelmű, mindenképpen jobb egy haladó váz, a két nagy túl sok mindent hagy ki a belépő vázakból.

(#47742) PuMbA válasza Tin_Shield (#47741) üzenetére


PuMbA
titán

A D7100 (vagy nem tudom melyik, de volt róla szó nemrég) sötét részek felhúzásakor csíkozódós szenzorára gondolsz? Azt tényleg kihagyták :D

[ Szerkesztve ]

(#47743) Tin_Shield válasza PuMbA (#47742) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Banding több gyártó több típusánál is előfordult már, ha extrém mértékben húzzák utólag a képet. Amennyire követem a Nikon dolgait mióta otthagytam a márkát, úgy rémlik nem egy géptípusnál, hanem a Toshiba szenzoros gépeknél jelentkezik.

(#47744) lugosi válasza PuMbA (#47742) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kicsit kezd erős és feltűnő lenni a topikban a Canon érdekében kifejtett térítő dogmatikád.
Mondom ezt úgy hogy volt Canonom és nikonom is és már egyik sincs. Egy ideje olvasgatva a topikot viszont feltűnt hogy a te véleményedet nem vehetem elfogulatlannak.

(#47745) Muerte68 válasza lugosi (#47744) üzenetére


Muerte68
addikt

Igen ő a Canon Econ-ja ;] csak az a külömbség hogy ő azért a Canonos részben othon van :)
No offense de valóban van némi elfogultság ;)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47746) PuMbA válasza lugosi (#47744) üzenetére


PuMbA
titán

Most inkább a régebbi gépekről beszélek, hogy azért van hátrányuk is :) A Nikonnal egyébként semmi bajom, ha az jött volna le, már több hozzászólásban fényeztem a D850-et :) Olyan jó fogása van és az OVF-je....

[ Szerkesztve ]

(#47747) tvamos válasza Muerte68 (#47745) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen ő a Canon Econ-ja
Szerintem osszehasonlithatatlan...

(#47746) PuMbA válasza lugosi (#47744) üzenetére
Hat igen... a D850 (vagy akar a D750) OVF-je nekem is nagyon tetszik.
Igazabol a 8D ami valojaban 80D kukucskaja sem rossz...

Jut isz eszembe... kollegamnak van 400 ezer Ft koruli penze, es igazabol Canont szeetne...
Mit ajanljak neki? 80D? 200D? M50?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47748) #31733248 válasza Muerte68 (#47745) üzenetére


#31733248
törölt tag

Econ bácsi mindig érvel. Ezzel lehet egyetérteni, lehet vitatkozni vele, de ez tény. A rendszeres személyeskedés sem az én asztalom.

[ Szerkesztve ]

(#47749) PuMbA válasza tvamos (#47747) üzenetére


PuMbA
titán

80D, ha strapabíróság, akksi idő, EF objektívek adapter nélkül és tud venni később objekívet még plusz pénzből, egyébként 800D, ha a pénzkeretbe plusz objektíveknek is lennie kell :) M50, ha kis méret és súly, egyszerűség, EVF és legújabb technológiák kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#47750) lugosi válasza PuMbA (#47746) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kiváncsi leszek, hogy melyik vázat veszi majd alapul a spoilerezett Nikon FF milc váz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.