Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) konyi79


konyi79
addikt

Kedves Fórumtársak!

szeretnék üdvözölni mindenkit, mint a topik új topikgazdája!
Úgy látjuk, a topik jobb működéséhez néha egy kis segítség jó lenne a túltolt viták elkerülése érdekében.
Bízom benne, mindenki érzi mire nincs itt szükség, beleolvasva egy másik hasonló ajánló topikba, nem lehet nem észrevenni színvonalban és hangulatban a különbséget.

Mindenkit arra kérnék, a vélt és valós sérelmeit másokkal szemben, más rendszerekkel szemben felejtse el, tiszta lappal indulva alakuljon ki egy jobb közösség, ahova bárki leírhatja véleményét, bárki nyugodt szívvel betérhet tanácsot kérni, egyszóval a különböző rendszerek szakértői megférnek egymás mellett békében.
A szabad véleményalkotást, konstruktív vitákat, egyszóval a topik életét nem cél korlátozni, de mindezt kérek mindenkit saját magát moderálva tegye, elfogadva mások véleményét, hisz mindig lehet több igazság.
A háttérben többen dolgozunk, ehhez segítséget adva pl az összefoglalót hogyan alakítsuk át a többség megtalálja benne a maga igazát, az ajánlók tartalmával mindenki tudjon azonosulni. Ezek elkészüléséig türelmetek kérjük!
Addig is pece&love
konyi79

(#47252) Muerte68 válasza konyi79 (#47251) üzenetére


Muerte68
addikt

Ennek örülök, és sok sikert.szerintem jó kezekben lesz a topic

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47253) Tin_Shield válasza konyi79 (#47251) üzenetére


Tin_Shield
őstag

:R

(#47254) konyi79 válasza Muerte68 (#47252) üzenetére


konyi79
addikt

:R
A digicam egyik legfontosabb topikja szerintem ez, mégsem úgy működik. A hozzáértők megvannak itt hozzá, rengeteg tudás van a topik tagjainál, mégsem állt össze a dolog. Szerintem csak kicsit több türelem kell egymás felé. Ez értem néha nehéz, de meg kell oldani.

(#47255) Sleek válasza konyi79 (#47251) üzenetére


Sleek
senior tag

:R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#47256) zolko74 válasza konyi79 (#47251) üzenetére


zolko74
tag

Végre...

(#47257) KDavid17


KDavid17
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek, illetve a véleményeteket szeretném. 200 ezerért milyen fényképezőt vegyek? Eddig sony a6000-t, illetve canon 750D-t néztem ( tudom előbbi milc, utóbbi dslr), szerintetek mit érdemes vennem?
Köszönöm előre is!

(#47258) grigo válasza KDavid17 (#47257) üzenetére


grigo
őstag

Ennyit infóval azt lehet mondani, hogy valami jót 😜

De ha elmondod hogy hol, mire szeretnéd használni, mit fotózol, tervezel-e utómunkát esetleg mennyi objektívet tervezel vásárolni stb. akkor sokkal több segítséget lehet adni a választásodhoz.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#47259) PuMbA válasza KDavid17 (#47257) üzenetére


PuMbA
titán

Ez a kettő nincs egy súlycsoportban, 750D például kevés fókuszpont stb. szóval az A6000-nek a 800D a párja :)

[ Szerkesztve ]

(#47260) KDavid17 válasza grigo (#47258) üzenetére


KDavid17
aktív tag

jogos.. :D
Igazából egyelőre hobbi szinten fotóznék, de szeretnék jobban belemerülni a témába. Túrákon, nyaralásokon, családi, illetve tájképek készítéséhez is használnám. Objektívet még nem tudom, ez attól is függene, hogy mit választok :D

[ Szerkesztve ]

(#47261) PuMbA válasza KDavid17 (#47260) üzenetére


PuMbA
titán

Nézz körül, hogy milyen obikat vennél a jövőben és az mennyibe kerül stb. :)

[ Szerkesztve ]

(#47262) grigo válasza KDavid17 (#47260) üzenetére


grigo
őstag

"Objektívet még nem tudom, ez attól is függene, hogy mit választok "

Pedig ez fontosabb mint gondolnád és inkább fordítva van, az alapján válassz rendszert, hogy mit szerenél vele. Az, hogy hobbi szinten fotóznál az nem jelenti azt, hogy ilyen vagy olyan márkájú gépet veszel. Családira is el tudod költeni egy jobb autó árát.

Szóval először ezt tisztázd le, mert ha megveszed a kit objektívvel és soha többet nem veszel hozzá semmit akkor is mást fognak ajánlani meg akkor is ha a tájból fotózol majd panorámát, makrót, madarakat, vadakat. Megint más a helyzet ha évente utaztok párszor de nem tudsz magaddal vinni külön fotós táskát, esetleg repülős poggyászba kell beférjen a cuccot. Tehát akarsz-e később bővíteni (nagylátó, macro, tele, fényerős fixek) van-e lehetőséged cipelni nagyobb felszerelést, utazol-e vele.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#47263) tvamos


tvamos
nagyúr

Milyen oldal ez az e-infinity? Vajon igenybe lehet venni a Canon penzvisszateritest?
[link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47264) 80hun válasza tvamos (#47263) üzenetére


80hun
addikt

Szürkeimportos :)

(#47265) g_g_g válasza tvamos (#47263) üzenetére


g_g_g
őstag

Nem lehet.

A Canon szabályzatában le van írva, hogy milyen boltokból, webshopokból lehet vásárolni.

Most nem tudom linkelni, de google segítségével gyorsan megtalálhatod.

(#47266) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Olympus E-M10 gépet használok, kit objektív szettel, előtte Nikon D5000 volt, talán 18-150-es kit objektívvel.

Amit imádok az Olympusban, azok a színek és a képstabilizátor. Amióta megvan, csak kirívó esetben korrigálom a képeket, 99%-ban elégedett vagyok a JPEG képekkel. Csak kirándulásra, családi alkalmakra használom.

Amit nagyon hiányolok, az a játék a mélységélességgel, ez ugye a szenzor méretből adódik. Fix pro objektívben gondolkodtam egy ideig, de nekem igazából a gyári fedi le az igények 90%-át.

Létezik most olyan APS-C szenzoros gép, amelyik hozza az Olympus előnyeit? Kezdésnek elég lenne egy kit objektív, árban 250e-nél húznám meg a határt.

[ Szerkesztve ]

(#47267) Muerte68 válasza Bazsee71 (#47266) üzenetére


Muerte68
addikt

Fuji- szintén jó színek, van sok fix objektív de a kit obi is jó,a 18-55/2,8 al a fényerő is meg van.
Hogy újonnan melyik fér a keretbe nem tudom, használt XE 2 vagy XT10 a 18-55-el 190- ből meglenne a sima kit obival 140.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47268) tvamos válasza Bazsee71 (#47266) üzenetére


tvamos
nagyúr

---

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47269) Matska válasza Muerte68 (#47267) üzenetére


Matska
senior tag

Esetleg T10 + 16-50 + 35 1.4 is beleférhet a 250-be. Ha kis mélységélességre van szükség, akkor a fixeknek nincs párja.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#47270) Tin_Shield válasza Bazsee71 (#47266) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az átlagsötét APS-C f3.5-5-6 nem fogja megváltani a világot, azonos fényerő mellett kb. 2/3FÉ előnye van DOF-ban, ez még messze nem a bokalefosós kategória, ekkora különbség a valóságban sokszor alig szembetötlő.
A Fujinak van egy 18-55-ös kitobjektívje, ez valamivel fényerősebb, itt a fényerőkülönbség és az APS-C méret már látható eredményt hoz, de fényerős fixhez képest még így is karcsú. A Fuji jpg amúgy nagyon jó, de a 18-55-ös kitobis gép csak használtan, esetleg szürkén lenne meg a keretedből.
A legkézenfekvőbb megoldás egy-két fényerős fix lenne az E-M10-re (akár olcsó is, nem kell a pro), azzal már lenne DOF játékra tered. De ha nem akarsz fixeket és elégedett vagy a gépeddel akkor a rendszerváltás helyett inkább vegyél egy f2.8-as Oly12-40-et vagy Pana 12-35-öt (használtan, szürkén), jobban jársz szerintem, ezekkel a kitobihoz képest bőven érezhető játékod lenne lenne a mélységélességgel.

[ Szerkesztve ]

(#47271) Terapeuta válasza Bazsee71 (#47266) üzenetére


Terapeuta
őstag

Oly 45/1.8 (pana 42/1.7), esetleg egy pana 25/1.4-ben gondolkodtál (megtartva a zoomokat)?
Vagy egy 5D + 50/1.4 :K

+1 az előttem szólónak a 12-40-re.

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#47272) atis78 válasza Bazsee71 (#47266) üzenetére


atis78
tag

Oly szintu stabit nehezen fogsz APSC gepeken kapni. Ha csak a DOF-fal valo jatek a vagyad lehet erdemesebb lenne hasznaltan egy Oly 45/1.8 at es egy Pana 20/1.7 et keresned. Olcson beszerezhetok, megmarad a stabi es a megszokott JPEG motor is, es tudsz a DOFal is jatszani....

(#47273) Balinov válasza Terapeuta (#47271) üzenetére


Balinov
félisten

+1 az o12-40re, amióta megvan csak akkor kerül le az em1mk1rol, ha a 40-150ret használom, vagy ha a Sammy esetleg a 30mm/3.5 makrot

Szerk, tegnapelőtt este füredi molonal sikerült 1/2st kézben kitartani

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#47274) Muerte68 válasza atis78 (#47272) üzenetére


Muerte68
addikt

Teljesen igazad van az oly fejlesztésén optikákkal teljesen jó megoldás,de a stabi kérdésben az objektív stabilizálás legalább olyan jó mint az EM 10-ben(persze amiben van :) )
Amúgy valóban meg lehet oldani a dof-ot az EM 10-el is amiben az apsc-vel nyerhetne az a részletesség.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47275) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Köszönöm a válaszokat, magamnak összegezve két utat látok a fejlesztésre:
1. Keresek használtan egy Olympus 12-40-es Pro objektívet, és minden kipipálva, megmaradt a stabi és az Oly színek. (Az új ára viszont több, mint a teljes szettem újkori összértéke...)
2. Fuji felé mozdulok (versenytárs volt egyébként, mikor az E-M10-est vettem), ott pedig az X-E2+18-55 kit lenne opció, ahogy látom most szettben kb. az objektív árában lehetne megvenni.

Erre még alszom párat, mert ha a 2-es mellett döntenék, akkor az Olympusnak mennie kéne...

(#47276) Tin_Shield válasza Bazsee71 (#47275) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szürkén kintről újonnan, vagy használtan itthon, akár még garanciával is, az itthoni hivatalos listaár fele kétharmada körül kifogható a 12-40.

(#47277) Terapeuta válasza Bazsee71 (#47275) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nekem a szürke 12-40 140k-ba fájt karácsonyi akcióban. De talán most sem sokkal drágább (HUF miatt inkább). És tényleg karcol.
Egy dolgot azért gondolj át (látom a fixeket ejtetted): nem tudom, mennyire szűk DOF-fal lennél elégedett. A családi fotózáshoz a 12.40 2.8-as rekesszel ideális (szerintem nem kell több, ha többen vannak a képen inkább rekeszerlni kell) és megjegyzem nagyon közelről is lehet vele fényképezni (cseresznye virág projekt stb.), de ha szeretnél kreatívkodni (esetleg portré) ahhoz határeset.

(#47273) Balinov: nálam pont most kezd ez kialakulni, amit írsz. Ráadásul gyönyörű.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#47278) hibavissza válasza Bazsee71 (#47275) üzenetére


hibavissza
veterán

A 12-40 fő előnye az ekv. 24 mm. A Fuji kit fő előnye a jobb ISO tűrés. Nálam dealbreak a Fuji E2 kihajtható kijelző hiánya. XT10-zel is látom még itt-ott kit-ben ezt az obit. Az a váz talán jobb választás, ha egyébként szereted az EM-10 vázat.

(#47279) Muerte68 válasza hibavissza (#47278) üzenetére


Muerte68
addikt

Igen az biztos hogy az XT 10 váz közelebb van szolgáltatásokban kialakításban.
Egy előnye még lehet az EM10 zel szemben hogy ezekben már van pdaf mégha nem is a teljes szenzoron.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47280) grigo válasza Bazsee71 (#47266) üzenetére


grigo
őstag

Szia. Fotós maratonon elcsentem - kb 3 percre - egy oly 45 1.8-at tesztelni. Nem volt nagyon időm így kattintottam párat egy előttem lévő virágra aztán indultam fotózni tovább.
Szintén a kis e-m10-el voltam. Megmondom őszintén, hogy valószínű user error és a kapkodás miatt lett ilyen, de én annyira nem estem hanyatt tőle. Akárhogy is, azért azt lehet látni, hogy nem reménytelen a dof ezzel a géppel sem. De ha súghatok még, érdemes topikk képeit meglesned amiket felrak kezdő fotósban. Igaz, hogy ő nem e-m10-ekkel szórakozik :D

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#47281) Grga_Pitic válasza grigo (#47280) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Pedig nyitva is karcol, az enyém mindenképpen. Erre a témára inkább azért nem jó, mert 50cm a legkisebb fókusztávolság, nem egy makró objektív, az biztos.

Bazsee71: A DoF szerintem az MFT-n is elég, hacsak nincs kifejezetten ilyen fétised. Ezért szerintem ne cserélj rendszert, ha amúgy minden klappol.

(#47282) grigo válasza konyi79 (#47251) üzenetére


grigo
őstag

Kedves Topictársak!

Mai nappal jóváhagytak, így Konyi kérésére becsatlakozom mellé. Az ő felkérésére vállaltam el, nem akarok, nem is tudok annál többet és kifejezőbbet írni mint ő a beköszönőjében. Vannak tervek, de nem egyik napról a másikra tudjuk ezeket megvalósítani ugyanakkor a háttérben tényleg fut már pár ötlet ami reméljük segít majd és javul tőle a topic színvonala, hangulata.

További szép estét és jó fórumozást kívánok!

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#47283) #86322688 válasza Bazsee71 (#47266) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ha csak a mélységélesség a gond, akkor egy obi megoldja....nikon 1 +135 sonnar obival olyan képeket lehet lőni mint ff-el, már ami a mélységélességet illeti, én csak az iso miatt adtam el a m4/3 rendszert.

(#47284) Tin_Shield válasza grigo (#47280) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem feltétlen júzererror, közelpont körül ilyen az enyém is. Amúgy tisztességesen karcol az nyitva, bár lehet gyártási szórás is, mégis csak egy budget optikáról van szó.
A Pana 42.5 f1.7 jobb wannabe "makróobinak" :)

A többihez :R

[ Szerkesztve ]

(#47285) KDavid17 válasza grigo (#47262) üzenetére


KDavid17
aktív tag

Valami nagyobb átfogásúra gondoltam, mert tudom cipelni meg minden, de általában lusta szoktam lenni :D speciel ezt néztem : [link]
Érdekelne esetleg makrózás is később, de ahogy látom szép árak vannak itt az objektíveknél :D

(#47286) Tin_Shield válasza KDavid17 (#47285) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nagy átfogású túristazoom van minden rendszerre, sok esetben kitben is elérhető, kedvezőbb áron mint önállóan, böngészd az árlistákat.
A makrózásba belekóstolni egy közgyűrűsor is megteszi egy olcsó fix objektívvel, vagy egy jobb minőségű makró előtét lencse. Aztán ha megfog a dolog lehet feltörni a malacperselyt :)

[ Szerkesztve ]

(#47287) grigo válasza Tin_Shield (#47286) üzenetére


grigo
őstag

Tényleg így van. Szerintem megtalálta az egyetlen típusú obit amivel megint nem tudunk előrelépni. Mivel ilyen nagy átfogású tényleg mindenhol van. És általában mindenhol jó áron. Ezek többnyire nem kiemelkedő obik ez hátrányuk, előnyük a nagy átfogás azaz széles körű felhasználás. Ugyanakkor ha ezt szeretné akkor szerencse is mert akármelyik szimpatikus váz rendszere jó lehet. Mert makró is mindenre van.

Valószínű taperolás segít majd és valamelyik gép megszólítja amit a kezébe vesz.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#47288) Piftuka válasza #86322688 (#47283) üzenetére


Piftuka
veterán

A Neked címzett kérdéseimre is válaszolnál, kérlek? :R

"Aquila non captat muscas."

(#47289) Ubulhun


Ubulhun
tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata, hogy videók terén - és azért a képminőség is számítana, nyilván - hogy viszonyul egymáshoz a Sony a6000 (esetleg a5100) és a Pana DMC GX80?
Köszi!
Bocs, előbb vissza kellett volna olvasnom, látom, elég sokat foglalkoztatok éppen ennek a kettőnek az összehasonlításával.

[ Szerkesztve ]

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#47290) konyi79 válasza Ubulhun (#47289) üzenetére


konyi79
addikt

GX80 videós képességei sokkal alapból sokkal jobbak. Tud 4k-t, van benne szenzor stabi is már. Az a6000 követőfókuszban és zajtűrésben lehet jobb nála csupán.

(#47291) Tin_Shield válasza Ubulhun (#47289) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A GX80 4k-t tud, a két Sony fHD, ha erre irányult a kérdésed. Ezen kívül általánosságban: magas érzékenységen és követő AF-ben jobb a Sony, a Pana kitobjektívje jobb minőségű és van 5 tengelyes szenzorstabilizátora.

Szerk: megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#47292) Ubulhun válasza konyi79 (#47290) üzenetére


Ubulhun
tag

Köszi! És az a mikro laggolás, amiről írt valaki, az mennyire zavaró például az esetében? Illetve a beépített mikrofonja mennyire használható? (Ha jól tudom, a6000-hez lehet Sony mikrofont csatlakoztatni.)

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#47293) konyi79 válasza Ubulhun (#47292) üzenetére


konyi79
addikt

Na ezt nem tudom, de majd aki használja válaszol. Nem tudom az a mikrolag most a rosszul választott záridő miatt volt (24/30p-nél nem árt rá ügyelni), vagy dobhat-e el képkockát a pana.

Igen, Sonynál saruba van jó mikrofon.

A panáról van van teszt az oldalon, érdemes átfutni.

[ Szerkesztve ]

(#47294) Tin_Shield válasza Ubulhun (#47292) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Sonyhoz lehet, de csak a sajátot, én úgy tudom. Az pedig nem túl olcsó, annyiért már lehet talán érdemesebb egy komolyabb tudású külső hangrögzítőt nézni.

[ Szerkesztve ]

(#47295) hibavissza válasza Ubulhun (#47292) üzenetére


hibavissza
veterán

Nincs mikrolagg. Rosszul megválasztott záridő, utófeldolgozás, gyenge lejátszó hardver okozhat ilyet. UHD 100 mbps-t nem minden eszköz képes akadás mentesen kezelni. Arra készülj fel, hogy ha a vágáson kívül is szeretnél belenyúlni a videóba akkor az UHD anyaghoz kell egy erős gép.
Menekülés, hogy a Gx80 fHD-ja is sokkal jobb az a6000 fHD kimeneténél. Mondjuk a Gx80 UHD-je elég addiktív.

Az UHD videózás hátránya még, hogy minden hibát kíméletlenül az arcodba tol. Kis remegés, fókuszhiba valósággal kiüti a szemed. Ugyan ezek a hibák az a6000 nem túl acélos fHD minőségén kevésbé zavaróak.

[ Szerkesztve ]

(#47296) Ubulhun válasza hibavissza (#47295) üzenetére


Ubulhun
tag

Tehát szerinted mindenképpen jobb ilyen szempontból a GX 80.És vajon képminőségben melyik a jobb?

Tin_Shield: Igen, ezt én is így tudom. De találtam például egy ilyet teljesen elérhető áron, bár nem tudom, vajon ez kompatibilis-e?

konyi79: Olvastam is a tesztet, köszi, csak gondoltam minél több véleményt meghallgatok.

Esetleg még másik típus ebben az árfekvésben szóba jöhet szerintetek? Arra gondolok, hogy - nyilván megfelelő kompromisszumok mellett - elfogadható képminőség mellett egy jó videóminőség.

[ Szerkesztve ]

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#47297) Tin_Shield válasza Ubulhun (#47296) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha a Sony féle Multi Interface csatlakozós akkor igen, de ez szerintem nem olyan.

Ebben az árkategóriában a GX80 az egyik bestbuy, az a6000 a másik, amenyiben fotós és videós célú gépet keresel. Egyik sem tökéletes, de mindkettő élhető. A főbb különbségeket már leírtuk, a tesztek is kivesézik. Ha van ezek között számodra dealbreaker akkor egyértelmű a döntés, ha nincs akkor egy t
"tapipróba" segíthet.

[ Szerkesztve ]

(#47298) hibavissza válasza Ubulhun (#47296) üzenetére


hibavissza
veterán

Ha a képminőségen az állókép minőségét érted, akkor az a kérdés, hogy mit csavarsz a szenzor elé. A Sony szenzor jobb egy picit. De ezt az előnyt nem nehéz eltüntetni egy pocsék objektívvel. Rendszerben érdemes gondolkozni, nem gépvázban. A gépvázzal nem csinálsz sem álló sem mozgó képet.

(#47299) Ubulhun


Ubulhun
tag

Köszi mindegyikőtöknek!
Az az igazság, hogy használt gépeket nézek, augusztusban lesz esedékes a vásárlás, és tulajdonképpen azért érdeklődtem, hogy ha valamelyik előbb kerül elém, várjak-e inkább mindenképpen a másikra, vagy "lecsaphatok rá", mert nem fogok befürdeni vele. Így megnyugodtam, hogy nem fogok nagyon mellényúlni.
Köszi még egyszer!

"Ahogy bármit csinálsz, úgy csinálsz mindent."

(#47300) Snooker147


Snooker147
tag

MILC fényképezőgépekhez gyárilag adott alap kit objektív mire elegendő?
Értem ez alatt, hogy ezek kis fényerejű obik f3.5-től.

Félhomályban,este is lehet velük jó fotókat készíteni, vagy mindenképp szükségem lesz további objektív vásárláshoz? Alap obi, plusz egy fényerős, plusz egy zoomobi már egy vagyon.

Vagy akkor inkább egy csúcskompakt nagyobb fényerővel, kisebb szenzormérettel? Pl. RX100?
Van aki azt írja hogy a Milc gépével sötétben is nagyon éles szép képet fotóz kit obival.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.