Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) Tin_Shield válasza hibavissza (#47500) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Semennyivel. Annyira nagyon nem is izgatnak ezek a zoomok mft-n sem, van egy 12-32-m, az legalább pici ha már sötét...
De az EOS-M-re nincs is más, azért mft-re vagy Fujira van egy rakás elég jó natív fix mindenféle gyutávval, 2.8-as zoomok ultranagylátótól a középteléig. Persze mehetnek az EF/EF-S objektívek, de azok alá én inkább tükrös vázat tennék.

[ Szerkesztve ]

(#47502) SkyS1gn válasza hibavissza (#47497) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Az is terv igen, Zyhun Crane vagy Ronin S, esetleg steadycam.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#47503) Terapeuta válasza #86322688 (#47479) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én M5-öt próbáltam ki tavaly valamelyik rendezvényen: M5 + adapter + 70-200. Nagyon siralmas volt az EFM-hez képest, tettem vissza azonnal (sötét volt, ISO6400). Én nem tudom megerősíteni. hogy a két megoldás"kompromisszumok nélkül". Én semmiképp nem ajánlanék ilyet első gépnek, csakis "natív" dolgokat.
Arról nem beszélve, hogy egy tükör nélküli váz EF objektívvel nem túl ergonómikus (szigorúan szvsz).

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#47504) #86322688 válasza Terapeuta (#47503) üzenetére


#86322688
törölt tag

Adapter függő is, kínai volt vagy eredeti...nekem az 50 stm nem volt rossz, usm lesz rajt a hétvégén, kipróbálom.Természetesen egy ef-m, mivel arra tervezték, lehet jobb, bár L-es obi nem volt rajt.70-200 mi? canon? tamron? usm?..........de még mindig jobb mint Sony-n a Canon obik, adapterrel.

(#47505) 80hun válasza #86322688 (#47504) üzenetére


80hun
addikt

Mi a különbség a kínai vagy gyári között ? :)
Azt ugye tudod hogy a canon EF-M-EF adapterben nincs elektronika. Csak egy szipla közgyűrű az egész :)

De itt van egy videó , sajnos afc-ben videó közben kevesen tesztelik az eos-m-et adapterrel. De fotónál is kevés videót találok af-c-ben nem natív obival.

Maradjunk annál hogy van kompromisszum bizonyos obiknál mivel nem DPAF-re lettek tervezve. :)

(#47506) jeni


jeni
félisten

Szia!

Tudom ez nem a vállpánt topikja,de mégis felteszem ide hátha valaki találkozott vele.

Találkozott valaki olyannal,hogy a Pentax K7 vállpántja ereszti a színét?
A piros pólóm tiszta fekete lett a pánt nyomainál tegnap este. Vizet nem ért mégis,legfeljebb az izzadság van mögötte.
Ernyire nem volna szabad eresztenie,még akkor is ha tíz éves a cucc.

(#47507) Warton válasza jeni (#47506) üzenetére


Warton
őstag

Szia!

És akkor most tulajdonképpen mit vársz tőlünk? A kérdés helyesen úgy hangzik találkozott-e már valaki Pentax K7-tel egyáltalán?! :DDD

Fényképezéshez fekete pólót ajánlok, :DD vagy vegyél egy másik nyakpántot kb. 1500-2000 forint. [Tessék, itt egy Pentaxos]

(#47508) jeni válasza Warton (#47507) üzenetére


jeni
félisten

köszi
kérdés nem a fényképezőgépre vonatkozott,ez oda lett írva,de azért valahogy sikerült megértened a szövegtartalmát.
utána nézek a pántnak melyet ajánlottál.

(#47509) bigsee válasza jeni (#47506) üzenetére


bigsee
addikt

Tudtommal csak a váz "weather selaed"... :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#47510) jeni válasza bigsee (#47509) üzenetére


jeni
félisten

evidens :R
de nem számítottam erre-arra,hogy eresz a vállpánt,akár csak az izzadságra is. :W
2x mostam ki,elsőre tök fekete volt a mosdó!
és ez nem a piszok volt. ;]

(#47511) Mirman válasza jeni (#47510) üzenetére


Mirman
őstag

Szerintem vegyél egy minőségi bőr pántot , azt egyszer kell megvenni és életed végéig kiszolgál kis túlzással . :K

(#47512) Ricsxx


Ricsxx
tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.Szeretnék egy cserélhető objektíves gépet(nyílván,ha ide írok :D ), ami relatív kompakt,hogy utazáskor velem jöhessen a repülő fedélzetére. Amit kinéztem és tetszik az a Panasonic GX800K.Ezért valami hasonlót szeretnék,lehetőség szerint hasznàltat,olyan 60-90k környékén.Abszolút kezdőként.
Köszönöm a segítségeteket előre is!

[ Szerkesztve ]

(#47513) jeni válasza Ricsxx (#47512) üzenetére


jeni
félisten

Most akciós a Panasonic

Ha nincs szükséged a vakupapucsra akkor jó választás új gépként. Igaz 110000Ft
Az Oly és a Panasonic azonos objektív rendszert használ vagyis 4/3 MILC.

használtan az Olyk vannak olykor olcsón,most üres a piactér.

A DSLR piacon pedig a méret miatt nem szeretnéd,pedig ott több a lehetőség.

Nagyon olcsón a Nikon-t tudnám javasolni,keveset buksz rajta később. Ez nem az én hirdetésem csak segítek. HÁTRÁNYA,hogy a gyártó bejelentette pár napja,hogy leáll a gyártásával. Attól függetlenül kapsz hozzá objektíveket. Tanulásnak jó lehet neked és kicsi méret. picit drágábban a Sony is megfelelhet neked. Ebben az a jó,hogy DSLR rendes méretű CMOS van benne.
Esetleg az Index oldalon nézelődjél használtakat.

[ Szerkesztve ]

(#47514) jeni válasza Ricsxx (#47512) üzenetére


jeni
félisten

még annyit ebből lejön visszatérítésként a fekete akciós!!! vázasból még 10000Ft

+ 10 000 Ft pénzvisszatérítés

A tájékoztatás nem teljes körű. Részletekért és a regisztrációs űrlap kitöltéséért látogass el a Panasonic oldalára, 2018. július 31-ig!

(#47515) Ricsxx válasza jeni (#47513) üzenetére


Ricsxx
tag

Köszönöm a segítséget!

Akkor viszont lehet várok még pár hónapot(Black Friday/Karácsony stb.) és beruházok a Panasonicra, nem sürgős a dolog. Valami kiemelkedő hátránya van a vakupapucs hiányán kívül vagy olyasmi ami miatt nem érdemes a Pana-t választani?

[ Szerkesztve ]

(#47516) jeni válasza Ricsxx (#47515) üzenetére


jeni
félisten

Őszintén mi a garancia a fekete péntekre?
most az Edigitalnál akkor sem lesz olcsóbb semmi se ennyivel,sőt még egy tízessel is jobban jársz vele!

A Panasonic és az Olymops előnye az azonos objektív rendszer.
A Fuji drága,csak a saját obijaik jók,hiába minőségi összerakás. Ritkán beszerezhető ehhez használt obi vagy csak drágán.
A Sony jó váz és van használtan jó objektív hozzá.
A Canon ilyen téren nem elterjedt. Ritka ehhez a saját rendszerükhöz az obi,ami a sajátját elvileg adapterrel meg lehet oldani de akkor nagyon bösszme lesz a géped.

Nikon leállt vele. Használtan most van nagyon olcsón ,és tanulni jó rajta később kisebb rizikóval eladhatód.

Más lehetőség nem nagyon van!

[ Szerkesztve ]

(#47517) Ricsxx válasza jeni (#47516) üzenetére


Ricsxx
tag

Szuper,köszönöm a segítséget!
Akkor lehet tényleg a Panasonic lesz.

(#47518) Throme válasza Ricsxx (#47515) üzenetére


Throme
veterán

Sajnos a BF-ek egyre inkább úgy működnek, hogy előtte szép lassan felmegy mindenek az ára, és BF-en visszaveszik a kiindulóra.
Első ilyen BF-en sikerült egy obit jó áron kifogni. Aztán többé már felesleges volt BF-re készülni. Szerintem is engedd el ezt a tervedet....
(ráadásul manapság többen tartanak év közben BF-t, az "akció" szó már elcsépelt, kell valami más marketing értékű figyelem felkeltés.... ;] ).
Másfelől, ami véletlen még jól le lett akciózva, abból meg kb 1-2 darab van, és reggel 06:00:01-kor már el is kelt....

Ha látsz valami jónak nevezhető akciót, annál nem lesz jobb a BF, kár reménykedni.

(#47519) Muerte68 válasza jeni (#47516) üzenetére


Muerte68
addikt

A Fuji miért is drága?
16-50-40ezer,50-230-60ezer,18-55/2"8-80ezer, vagy ha jobb kell van még 2 fajta kit.És ezeket nem nehéz kapni használtan.
A Sony-nál mi az a nagy választék?
Éppen ott hiányos az apsc obi készlet azért adaptereznek.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47520) jeni válasza Muerte68 (#47519) üzenetére


jeni
félisten

Én csak drágán láttam,a vázat ne is mondjam,de a használt topik is elárulja melyik is megy inkább?

(#47521) Muerte68 válasza jeni (#47520) üzenetére


Muerte68
addikt

XE1-50ezer,XE2+XT10-90-100ezer,XT1-150ezer.
Nem csak a HA-kell megnézni.
Ezek mind evf-es gépek.
Mivel drágább mint a többi?

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47522) jeni válasza Muerte68 (#47521) üzenetére


jeni
félisten

akkor írj a srácnak ne Panasonic gépet vegyen hanem Fuji-t

(#47523) Muerte68 válasza jeni (#47522) üzenetére


Muerte68
addikt

Tőlem vehet Panasonic-ot is, csak nem kellene mindig ezzel a drága a Fuji dologgal ijesztgetni,a gépvásárlókat-a híresztelések alapján.
Újnak lehet drága de használtan elég jó szettet össze lehet rakni ráadásul a kit obi messze a legjobb a piacon.
Persze csak akkor ha nem videózni akar.:)
Szóval vegye nyugodtan a panát- csak ne degradáljuk le a Fujit hallomások alapján:)
Ja és a pana jpg nem éppen felhasználó barát, akkor inkább Olympus.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47524) Tin_Shield válasza Muerte68 (#47523) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Azért az Olynál választható 12-40-es is bármelyik OM-D géphez, vagy a Panánál van több gép a 12-35-tel. Kétség kívül tisztességes darab a Fuji 18-55, de van jobb "kitobi" ;)

(#47525) 80hun válasza Tin_Shield (#47524) üzenetére


80hun
addikt

A fix f2.8-as obikat ne nevezzük már kitobiknak mert nem az.
Vannak FF gépek is f2.8-as alapzoomal kitben és így tovább de ezek nem kitobik :)
De lehet fényerős fixekel is kitben gépeket venni.
Csak kedvezőbb árösszeállításban lehet gépeket venni így újonan. ennyi :)

(#47526) bigsee válasza 80hun (#47525) üzenetére


bigsee
addikt

Kitobi=nincs saját számlája :P :D

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#47527) Tin_Shield válasza 80hun (#47525) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az E-M1 kitobija tudtommal a 12-40, talán nincs is mással, de a kistesók (az E-M5 biztosan) is léteznek gyárilag így csomagolva.
Persze a Fuji 18-55 jobb egy átlagos f3.5-5.6 kitobitól, de nem is annyiért adja Fuji kitben sem mint a műanyag 16-50-et. Az Oly 12-40 meg ettől is jobb és drágább.

[ Szerkesztve ]

(#47528) Muerte68 válasza Tin_Shield (#47524) üzenetére


Muerte68
addikt

Én az alap 3'5-től induló olcsó kit obija gondoltam nem az egyéb különféle szettekre.
Konkrétan az alap kit obik közül.
És nem akartam rábeszélni a Fuji-ra csak eléggé hiteltelen volt az hogy a Fuji az drága a Sony meg olcsó és van hozzá minden:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47529) Throme válasza Muerte68 (#47523) üzenetére


Throme
veterán

Nincs kicsit túlhúzva ez az oly vs pana jpg dolog?

A kérdező első cserélhető obis gépét készül megvenni. Gondolom a hordozhatóság miatt kiválasztotta az egyik legkisebb ilyen gépet. Felételezem nincs otthon kalibrált monitora, és akiknek megmutatja, vagy feltöltve megnézi, annak se.

Hirtelen találtam egy oldalt, ahol jpg képeket lehet látni több kamerából. Babafejeknél nekem mondjuk a nikon jön be a legjobban :P , de most mennyivel lesz hátrányban a panával? A jpg-n is lehet azért állítgatni. A váz menüjében is lehet állítgatni előre... (tudom, erre az a válasz, hogy az oly-n meg nem kell)

Természetesen engem se zavar egyik választás sem (pana, oly, sony, fuji), csak érdekel, hogy mennyire releváns ilyen szituban ez a jpg motor különbség?

(#47530) jeni válasza Muerte68 (#47523) üzenetére


jeni
félisten

Nekem semmi gondom a Fuji géppel. De tény 1000-ből mennyi felhasználó használ Fuji-t?

Én is azt venném ha lenne keretem a teljes új gépre.

Pedig nálam továbbra is a Canon a favorit.

Nem is írtam rosszat róla,én azt tudtam a Fuji kezdő obik a 18-55mm az egyik legjobban sikerült darab a többi közül a többiről nem is szólva,csak kezdőként újat venni elég vastag pénztárca kell hozzá legalábbis a Panasonic és a Olympus modellhez képest.
Pentax MILC direkt nem írtam,pedig van itthon olyan cuccom,mégse javasoltam mert az is halott cucc ilyen téren.
Nikon MILC meg azért lenne értelme most mert 50-55000Ft áron kap egy kezdő gépet használtan amelyen gyakorolhat és ha nagyobbra vált kisebb vesztességgel túlléphet rajta.

Panában a videó része jobb az Olyhoz képest.

A Panasonic GX800 az most 110000Ft akciósan vadiújként és ha arról tovább lép feltehetőleg többet bukik rajta a magasabb ár miatt is.

Az Olyt a magasabb új kezdő ára miatt nem javasoltam.

kiegészítésként még:

Kezdő fotósnak egy cserélhetős kicsi méretű gép esetén a Panasonic ,az Olympus, a Nikon akár a Canon MILC .a Fuji (ha olcsón betud szerezni vázat amit kétlek a kedvező használt objektív mellé) is tökéletes választék olcsón használtan.
Lévén a Panasonic és a Olympus egy bajonettet használ. Ebben előny a többi márkához képest.

[ Szerkesztve ]

(#47531) Tin_Shield válasza Muerte68 (#47528) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Fuji 16-50 nagyon tisztességes kitobi, ahogy a Pana 12-32 is az. Vagy a 12-60.

(#47532) Muerte68 válasza Throme (#47529) üzenetére


Muerte68
addikt

Csa a magam nevében tudok nyilatkozni,nekem volt oly-pana-sony-fuji-canon-gépem-Az oly jpg nkem alapból jó volt,fuji detto-sony sok embernek nem természetes nekem megfelelt-de a pana jpg-vel nem tudtam megbékélni :N
Azért vettem G3-at mert volt evf hajtogatós kijelző-jó fogású gép-de a képek egyszerűen nem tetszettek.
Olyan szinei voltak amivel nem tudtam mit kezdeni pedig a gép amúgy nagyon tetszett.
Biztos kicsi a Pana de akkor inkább egy Oly-5-6-7-gépet vennék az se nagy olcsó és nem kell szórakozni a képekkel.
De mint mondtam ez magán vélemény :)

(#47530) jeni használt gépet kérdezett és abból van az oly-ból is annyiért.
Nem az ajánlással volt a bajom csak hogy sokan beállítják a Fujit mint drága gépet ,arra amire neki kell én is a m4/3-os rendszert ajánlanám főleg a méret miatt.
Neki valószínű erre a Fuji nem ideális csak arra reagáltam hogy a fuji drága és nincs használtan.
Nem drága és van de neki a m4/3-jobb lesz :)
Sony a5000-et is vehet az se nagy ha nem kell több obi,az obi kicsit kompromiszumosabb de utazáshoz átlag felhasználónak teljesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47533) #86322688


#86322688
törölt tag

Visszatérve az eos m-hez...m100 on kipróbálva az 1.4 usm....semmi negatívum, gyors a fókusz , pedig ez kínai adapter, ráadásul a Kenko 1.4x vel is ugyan olyan gyors ;-) tehát átviszi a jelet, ezt nem hittem volna.

(#47534) tvamos válasza #86322688 (#47533) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Kenko 1.4x pontosan milyen bayonetre van? EF-S, vagy EF-M?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47535) #86322688 válasza tvamos (#47534) üzenetére


#86322688
törölt tag

EF...az ef-m-ef atalakitora tettem ra.

(#47536) Dr.NX válasza jeni (#47514) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nincs rá -10000 cashback: Vásárlási időszak: 2018. 5. 22.―2018. 7. 03.
Igényérvényesítési határidő: 2018. 7. 31.

Elfogadom a sütiket.

(#47537) tvamos válasza #86322688 (#47535) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szuper! Köszi a tesztet!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47538) Piftuka válasza 80hun (#47525) üzenetére


Piftuka
veterán

"A fix f2.8-as obikat ne nevezzük már kitobiknak mert nem az.
Vannak FF gépek is f2.8-as alapzoomal kitben és így tovább de ezek nem kitobik "

No offense, de a "kitobi" kifejezés nem azt az objektívet jelenti, amelyet a fényképezőgéphez adnak kit-ben? (Függetlenül attól, hogy milyen típusú objektívről van szó...)

"Aquila non captat muscas."

(#47539) 80hun válasza Piftuka (#47538) üzenetére


80hun
addikt

NEM

A kitobi azt az alapobjektívet jelenti amit a legtöbb géphez adnak. Sötét f3.5-5.6-os obik és tömegesen adják a legolcsóbb géptől a felső középkategóriáig.
A PRO vázakhoz már nem égetik magukat ezzel a gyártók :)

Tehát kitobinál erre utal mindenki.
Ha belevennénk a Pro vázakhoz adott obikat és egyébb kedvezményes szetteket akkor nagyonsok obit hívnánk kitobinak és van köztük 500-800e-es obi is :)

Tehát elég félrevezető kitobinak hívni egy Pro objektívet.

(#47540) PuMbA válasza 80hun (#47539) üzenetére


PuMbA
titán

Nikon D850-hez is f/4-es kitobit adnak :) A leírásod alapján ez is sötét obi, ha az f/3.5 az.

[ Szerkesztve ]

(#47541) Throme válasza 80hun (#47539) üzenetére


Throme
veterán

Ha gyárilag összecsomagolnak vázat obival, és megy sorozat gyártásba, akkor az az obi kitben van. Miért ne lehetne annak nevezni. Ha már a gyártó „ledegradálta“ annak.... ;] .
Szerintem a kitobi nem kéne hogy mérce legyen a minőségre. Így egy pro lencsncse is lehet kit.... Vagy ha mérce, akkor a sigma, tami csak pro lencséket gyárt, hiszen nem kit :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47542) 80hun válasza PuMbA (#47540) üzenetére


80hun
addikt

Írtam hogy a Pro gépeknél nem égetik magukat a gyártók sötét obikkal. Ami F3.5-5.6 ez hol fix f4?

(#47541) Throme
A kitobi egy szleng és aki nem a szavakon lovagol az tudja mire értse.
A sarokcsiszolót is sokan hívják felx-nek mert ez a márkanév ragadt meg és szleng lett belöle.

De hívhattok felölem egy 24-70/2.8-at is kitobinak sőt némelyik fényerős fix-et és UWA obit is.
Merthát szettben kedvezményesen egy egész sort tudok venni összeállítva bizonyos gyártóknál :)

Hihetetlen hogy már ebbe is beleköttök. A kitobi az kitobi aki fotózik egy ideje tudja mit jelent ez és nem egy fix f4-es vagy f2.8-as zoomot vár érte stb.

Tessék egy egész KIT sor fixekből , sok-sok kitobi :D

(#47543) PuMbA válasza 80hun (#47542) üzenetére


PuMbA
titán

"Írtam hogy a Pro gépeknél nem égetik magukat a gyártók sötét obikkal. Ami F3.5-5.6 ez hol fix f4?"

Sehol, de az elején még jobb is, mint egy fix f/4 :) Szóval egyik sem bődületesen jobb a másiknál, mert maximum 1 Fé a különbség.

"Tessék egy egész KIT sor fixekből , sok-sok kitobi"

Ez egyáltalán nem egy kit. Menj föl a Nikon hivatalos honlapjára. A D850-et csak a váz vagy váz + 24-105 f/4 obi konstrukcióval árulják. Azt, hogy a boltok mit pakolnak össze nem számít, hiszen nem a hivatalos D850 dobozban, együtt kapod a többi cuccot, hanem egyszerűen mellé rakják, mintha bemennél a boltba és egyenként megvennéd.

[ Szerkesztve ]

(#47544) 80hun válasza PuMbA (#47543) üzenetére


80hun
addikt

A nikon honlapján nem látod a kiemelt partnereknek nyútott kedvezményeket , mintahogy a többi gyártónál sem.. A boltok nem azért pakolják össze mert úgy jó, minek adna kedvezményt mikor megvetetheti veled külön-külön is. A gyártótól kap kedvezményt a szettek árulására., másképp meg se érné neki. :)

De komolyan arról akarsz vitázni hogy a fotós társadalom mit hív kitobinak.? :)

Én kiszáltam hívjatok kitobinak amit akartok :D

(#47545) lugosi válasza 80hun (#47542) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A Sony a7-eket 3.5-5.6-os kittel árulják.

(#47546) 80hun válasza lugosi (#47545) üzenetére


80hun
addikt

Tipusfüggő. Van f4-és és f2.8-as szett is.

(#47547) lugosi válasza 80hun (#47546) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na az jó. Én még csak azzal láttam a7-et amit írtam, de egy 2.8-assal kitben nem lehet rossz.

(#47548) Rapid136 válasza 80hun (#47546) üzenetére


Rapid136
őstag

Egy dobozban a váz + obi? Úgy hogy nincs külön doboza az obinak?
Mi a tipusjelzése ennek a szettnek?

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#47549) konyi79


konyi79
addikt

Srácok, ne küzdjünk már annyit ezen, ki mit hív kitnek bundle-nak vagy bárminek.
Nem mindegy? Van bolt, ami összepárosít kitben egy a5100-at a sigma 60-nal, szóval ilyen szarságokon ne rugózzatok.

[ Szerkesztve ]

(#47550) PuMbA válasza 80hun (#47544) üzenetére


PuMbA
titán

Én nem akarok vitázni, de valószínűleg te érted félre, mert a kit obi hivatalos definíciója az az amit a vázzal együtt egy dobozban adnak és külön együttes gyári számmal is rendelkeznek. Ha annyira nem hiszed el, írj a Nikonnak és a Canonnak és ugyanezt fogják mondani. Más obit a gyártó nem is lát el a kitobi megnevezéssel, csak ezeket.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.