Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47551) konyi79 válasza PuMbA (#47550) üzenetére


konyi79
addikt

Akkor úgy mondom, legyen elég!
A kitobi jelentése, amíg az értelmező szótárba nem kerül bele, szubjektív maradhat bárkinek, felesleges mások számára axiómákat felállítani.
Amíg közhiteles forrásból a kitobi definícióját senki nem tudja hozni, addig ezt lezártuk.

(#47552) Throme válasza konyi79 (#47551) üzenetére


Throme
veterán

Erről miért nem lehet „beszélni“? Egyébként jó hogy kategórikusan lezárod, de miért nem annak címezed, aki ezen fennakadt először? Mindegy...

(#47553) konyi79 válasza Throme (#47552) üzenetére


konyi79
addikt

Mert néha jobb a béke, mint szemantikai kérdéseken veszekedni.
Ha megnézed ezt a vázat, 4 féle csomagban árulja a gyártó. Kopaszon, Z jelöléssel a 1670Z-vel, G jelöléssel a 18105G-vel, M jelöléssel a 18-135 obival. Egyik sem a PZ1650, ami a klasszikus legolcsóbb sötét zoom most Sony APS-C-n, ami pl az a6300L-es csomagban van. Most akkor a 4 objektív közül melyik számít kitnek? Vagy a prémium kit nem kit? Ezt mindenki úgy értelmezi, ahogy jónak látja, nem kell ezen vitázni.

[ Szerkesztve ]

(#47554) PuMbA válasza konyi79 (#47553) üzenetére


PuMbA
titán

Canon 80D-t is 3 féle kitben árulják, szóval nem csak 1 fajta kitobi létezik, mert van wide, van tele és van általános (18-200 típusú) kitobi is :) A 77D-hez viszont már csak 2db kitobis csomag van, ezt a gyártó dönti el, hogy egy gépet hány fajta kittel árul.

[ Szerkesztve ]

(#47555) voriae válasza PuMbA (#47543) üzenetére


voriae
tag

Tegyük hozzá, hogy egy objektívnek csak egy paramétere a fényereje, a fix 4-es zoom obik többnyire (minimum) eggyel jobb kategóriát képviselnek (építési minőség, képminőség, stb.), mint a klasszikus, változó fényerejű kitobik.

(#47556) Richard


Richard
őstag

Sziasztok!

Első gépnek szeretnék venni egy D200-at. Kül és beltérben lenne használva a gyerek fotózására.

Két féle pakkot lehet venni amit láttam:

[link]
[link]

A kettő között mi a különbség? Melyiket kellene vennem?

Köszönöm

(#47557) PuMbA válasza Richard (#47556) üzenetére


PuMbA
titán

Az, hogy az IS STM egy sokkal jobb obi :) Mi értelme van árulni a gépet egy rossz obival, nem is értem. 10k ennyi pénznél a majdnem mindegy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#47558) konyi79 válasza PuMbA (#47557) üzenetére


konyi79
addikt

+1

(#47559) Richard válasza PuMbA (#47557) üzenetére


Richard
őstag

Köszönöm! Akkor egyértelmű az IS STM :)

(#47560) PuMbA


PuMbA
titán

Belépő APS-C MILC-ek összehasonlítása :) Jó videó azoknak, akik most akarnak vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#47561) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Akkor A6300-nak nincs igazán ellenfele a kategóriában? Videózásra, megtámogatva a kitlenst egy 35mm 1.8-al amivel szép bokeh és éjszakaikat is tudnék ami APS-C szenzorral kb 50mm-nek felelne meg nem? A kitlens meg jólenne nagylátószögű és általános zoomos anyaghoz.

Még vaciálok hogy 50 vagy 35mm 1.8 legyen majd.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#47562) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#47561) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Illetve milyen gimbalt ajánlanátok hozzá? Ronin S szép ára van, de ahogy nézem a Zyhun hasonló kategória, esetleg ezektől egyel kisebb kategória ami meg is bírja?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#47563) Tin_Shield válasza SkyS1gn (#47561) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Panasonic G80/GX80/GX8/GX9. Gyengébb követő AF, cserébe jobb IBIS, és nincs túlmelegedési probléma.

[ Szerkesztve ]

(#47564) lugosi válasza Tin_Shield (#47563) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezekről a panákról írjatok már valami ajánlást légyszi. Szoktam őket látni a webshopokban de egyszerűen annyi féle van belőlük hogy elveszek közöttük.

A közeljövőben szeretnék venni valamilyen gépet, vagy egy prémium(abb) kompaktot vagy egy milcet.

(#47565) Tin_Shield válasza lugosi (#47564) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem egyszerű a Pana szisztémája, amikor úgy tűnik kezd kialakulni valami rendszer akkor mindig jön egy modell ami felborítja ezt :)
Nagyvonalakban
GH széria: videos csúcsvázak.
G széria: univerzális felhasználásra szánt vázak, elég komoly, de nem csúcs videós tudással.
GX (egy és két számjegy): kb. mint a G vázak, csak távmérős jellegű formában.
GX (három számjegy, korábban GF): egyszerű belépő gépek.
GM: kifejezetten kisméretű gépek.

Kompakt
LX: csúcskompaktok, nagy szenzorral fényerős objektívvel
FZ: nagyzoomos gépek, két számjegy - kis szenzorral, három számjegy - fényerős objektívvel, négy számjegy - 1" szenzorral.
TZ: Kis méret, nagy zoom, a három számjegyesek 1" szenzorral.

[ Szerkesztve ]

(#47566) lugosi válasza Tin_Shield (#47565) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi ez nagyon hasznos volt nekem.

(#47567) modulus


modulus
aktív tag

Sziasztok.

Egy kis segítséget, tanácsot szeretnék kérni.

Kezdőként, de nem teljesen laikusként milyen fényképezőgépet ajánlanátok használtan?
Gép márka, típus, illetve 1-2 jó általános felhasználású objektív típus?

(Nem volt még fényképezőgépem soha)

Azért is gondolkozom használatban, mert úgy nyilván jobb minőséget tudok megvenni, mint újonnan.

Összeghatárt 100-150 ezerig.

Előre is köszönöm, ha valaki időt szán erre. :)

(#47568) PuMbA válasza modulus (#47567) üzenetére


PuMbA
titán

"Azért is gondolkozom használatban, mert úgy nyilván jobb minőséget tudok megvenni, mint újonnan."

Ez nem feltétlenül igaz, folyamatosan fejlődnek a dolgok :)

(#47569) Muerte68 válasza modulus (#47567) üzenetére


Muerte68
addikt

Használtan;
Fuji XE2-XT10+kit obi.
Sony A6000+kit obi.
Olympus EM10-EM5+kit obi.
Panák árát nem ismerem mostanában.
Ezek Evf-es vázak, olcsóbb vázzal EVF nélkül dupla kit is futhatja,pld Olympus pl5-6-7.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47570) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Szeretnék egy belépő szintű dslr-t vagy milcet venni.
Évek óta mobilfotózással foglalkozom de szintet szeretnék lépni.
Sajnos csak használt gép jöhet szóba mivel a keretem max 80-90 k.
Tudnátok nekem ajánlani típusokat?
Elkezdtem böngészni az árakat ahogy látom a belépő szintek új ára 110-120 k minimum.
Ahhoz képest a használtak ára nagyon keveset esik.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47571) #31733248 válasza mirci18 (#47570) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ezt válaszold meg és akkor könnyebb lesz.

(#47572) mirci18 válasza #31733248 (#47571) üzenetére


mirci18
addikt

Bocsánat azt hittem leírtam mindent de akkor itt kifejtem pontokban.
Köszönöm az eddigi segítséget.

- Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max). Ha csak gép, azt az összeget. Ha objektívvel együtt, akkor úgy megadni.

80-90 k objektívval együtt.

- Felhasználás? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mi lenne kedvenc témád).

-Portré és természetfotózás.

- Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság).

Nem számít táskában szeretném belföldön használni.

- Videóra szükség van ? (Igen: komoly minőséggel és tudással, vagy csak átlagos minőségben ? Nem: teljesen hiányozhat akár, bár ez egyre ritkább, lassan minden gép tud video-zni).
-Nem lényeges mivel arra ott a telefonom.

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
-Ebben az árkategóriában szerintem csak használt.

- Egyéb kívánság, speciális igények?
-Nincsenek

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47573) #31733248 válasza mirci18 (#47572) üzenetére


#31733248
törölt tag

Két javaslat:

Sony NEX-6 88 ezres irányáron

Olympus E-M10 váz 65 ezres irányáron, ehhez még egy kitobi kell 20 ezerért.

A portréobi kb. 60 ezer forint használtan mindkettőhöz. Sony SEL50F18 (50mm f1.8) és Olympus 45mm f1.8. Vannak régi manuális optikák (olcsón a Helios 44-2), ezeket átlagosan 5 ezer forintért tudod megvenni, adapter 3 ezerért van hozzájuk.

ui: Vagy Sony A6000 90 ezerért (ez a legjobb)

[ Szerkesztve ]

(#47574) Muerte68 válasza mirci18 (#47572) üzenetére


Muerte68
addikt

Fuji XE1-kit obi
Sony A5000-kit obi
Olympus pl5-6-kit obi
Panasonic árakat most nem ismerem.
A Fuji Evf-es a többi nem.
Fuji evf nélkül-XM1-XA1.szintén kit obival.
Meg Olympus EM10, szintén Evf-es.
Olympus-hoz, Sony-hoz, van olcsón 60-as sigma.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47575) mirci18 válasza #31733248 (#47573) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.
Megleptél azzal hogy nem egy használt DSLR-t választottál hanem Milc-et.
Ha jól gondolom ezek a gépek jobbak a kezdő szintű DSLR-eknél.
Valamennyi tudásanyagom van a Milc gépek terén de én úgy látom javíts ki ha tévedek kevesebb beállítási lehetőséget adnak ezek a masinák mint a DSLR-ek.

Egyébként ez a kompakt méret nagyon bejön nem az a tipikus DSLR kinézet.
Lásd kevésbé feltűnő.
Sokan azt hiszik rá elsőre hogy nem egy komoly gép a mérete miatt így kevesebb az esély rá hogy el akarják lopni.

Obiban egyenlőre elképzelés nincs ezért egy alapot keresek csak.
Szeretnék tanulni megérteni és használni más fajta obikat is a későbbiekben.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47576) mirci18 válasza Muerte68 (#47574) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ megnézem ezeket is.
Egyébként a Sony Olympus ennyire jó Milc kategóriában hogy azok ajánlottabbak mint egy Nikon vagy Canon?

[ Szerkesztve ]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47577) lugosi válasza mirci18 (#47576) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, részben legalábbis. A canon és a nikon milc kategóriában szerintem eddig nem mert elég jó géppel kijönni, mert félt hogy elveszi a piacot a saját dslr cuccai elöl.
A sony és a fuji nagyon erősek milc téren, az olympus se rossz, sőt.

(#47578) mirci18 válasza lugosi (#47577) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.
Rálátásom még nagyon a piacra nincs.
Külső szemlélőként amit észreveszek az az hogy ha ránéz az ember egy dslr gépre azt komolyabbnak gondolja ezt inkább vagy olcsóbb kategóriának vagy amolyan retro utánérzésű gépnek.
Nyilván azzal tisztában vagyok hogy miért ekkora a gép mérete (tükör hiánya).
S ahogy olvasgattam alsóbb szinteken ez a jövő.
De még sokat kell tanulnom és olvasnom róluk.
Egyébként abban még tudtok egy listával vagy cikkel segíteni hogy egy általatok felsorolt milc gép és egy belépő dslr között milyen különbségek vannak beálíltások featureok terén.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47579) mirci18


mirci18
addikt

Egy kérdés.
Ezt a gépet tudnám megvenni 33 e ft kedvezménynel a telekomtól 100 k környékén.
Megéri az árát szerintetek vagy jobb az általatok linkelt használt tipusok?
[link]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47580) mirci18 válasza #31733248 (#47573) üzenetére


mirci18
addikt

Sziasztok.
Nézegettem egy pár képet a Flickr-en.
Próbáltam összehasonlítani egyes tipusokat.
De nekem az jött le a képekből hogy a felsoroltak közül a legjobb képminősége az a6000-nek volt.
Ami még attól is jobban tetszett az a Nikon d3200 de az meg már tükrös.
Az lehetséges hogy a felsorolt gépeknél tud jobb minőséget elérni a Nikon D3200?

Sony NEX-6:
[link]
[link]

Olympus E-M10:
[link]
[link]

Sony A6000:
[link]
[link]

Nikon D3200:
[link]
[link]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47581) bongeszo válasza mirci18 (#47580) üzenetére


bongeszo
aktív tag

szerintem, ha annak a képei tetszenek a legjobban akkor vedd azt. Ahogy nézem az is belefér a keretedbe... a nikon topikban biztosan segítenek, hogy melyik objektívet válaszd hozzá, hogy a legjobban kijöhess a keretedből!

(#47582) asdf_ válasza mirci18 (#47580) üzenetére


asdf_
veterán

A Flickr-es kepeket szerintem azert nem feltetlenul jo kiindulasi alapnak venni, mert ott -neha eleg eros- utomunka utani kepeket latsz, tehat ha nem vagy lightroomhuszar, nem olyan kepeid lesznek, amit ott latsz.

(#47583) mirci18


mirci18
addikt

Értem köszönöm mindkettőtök válaszát.
Igazából még nyitott kérdés melyik a jobb.
Nézegettem az Ilce 5000-et a Telekomnál mint írtam.
Csak kiváncsi lennék a véleményetekre hogy egy A6000-hez képest mennyivel rosszabb.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47584) lugosi válasza mirci18 (#47583) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem a 6000 jelentős előrelépés az 5000-hez képest, ha belefér azt vedd.

(#47585) mirci18 válasza lugosi (#47584) üzenetére


mirci18
addikt

Alapvetően használt piacon nézelődök.
Max 90 k-ig.
Ez a tipus is csak azért érdekelt mert a Telekomnál két év részletre úgy tűnt megéri de mivel abszolút belépő modell akkor ezek szerint nem ajánlott.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47586) Neck válasza mirci18 (#47575) üzenetére


Neck
veterán

Szia,

Ha a különböző manuális felvételi módokra gondolsz a beállítások terén, ne aggódj, a MILC nem point and shoot kategória, kb ugyanannyi beállítási lehetőség van, mint a tükrös gépek esetében.

Hozzátenném, hogy saját tapasztalatom alapján a Sony teljesen automata módja fantasztikusan jól működik a 35mm-es és 50mm-es lencsékkel. Ami azért jó hír, mert a menyasszonyom is tud vele felvételeket készíteni. Nem kell mindig kivennem a kezéből beállítani, nagy többségben kiválóan eltalálja, milyen felvétel készül (ár felismerés - portré, vagy pedig pl tájkép.)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#47587) mirci18 válasza Neck (#47586) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi a választ.
Megnyugtattál.
Jó tudni hogy az automata mód sem rossz.
Akkor egyenlőre még figyelgetem a Sony Milces hirdetéseket főleg az A6000-es kiadást.
Hátha belefutok egy jó vételbe.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47588) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Panasonic Bridge gépet cserélnék le, cserélhető objektíves gépből max 200k-ig melyik a legjobb ár érték arányú modell a piacon?

(#47589) itouchfan válasza Hoffer (#47588) üzenetére


itouchfan
senior tag

Olvasd el az első hsz-t, annak függvényében könnyebb lesz válaszolni nekünk erre a kérdésre.
Tükrös-milc? Mit fotózol, stb...

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47590) Hoffer válasza itouchfan (#47589) üzenetére


Hoffer
őstag

Gépre szánt összeg?

200k max +-20%

- Felhasználás? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mi lenne kedvenc témád).

Nyaralás, természetfotó, családi képek

- Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság).

Jobb lenne egy kisebb kompaktabb gép, de ha ez az ár és a teljesítmény rovására megy akkor a méret nem számít.

- Videóra szükség van ?

Nem igazán videózom. De ha van az előny.

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?

Új

- Egyéb kívánság, speciális igények?

Wifi, bluetooth képátvitel.

Ezt a két modellt ajánlották eddig:
Panasonic GX800
Nikon D3400

[ Szerkesztve ]

(#47591) Tin_Shield válasza Hoffer (#47588) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Tárgytalan

[ Szerkesztve ]

(#47592) PuMbA válasza Hoffer (#47590) üzenetére


PuMbA
titán

D3400 kiesett, ha nem a kukucskálót használod :) Sony A6000, Canon 200D, Canon M50. Boltban mindenképp menj el őket megfogdosni, mert az lesz a döntő. M50 egyébként a legfejlettebb, legújabb, legtöbbet tudó ezek közül, ezért magasabb az ára.

[ Szerkesztve ]

(#47593) Tin_Shield válasza Hoffer (#47590) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ebben az ársávban minden jelentős gyártónak van gépe.
Ha méret fontos szempont akkor MILC irányba nézelődj.
Van későbbi elképzelésed objektív irányban (makró, tele, ultranagylátó)? Mennyit használnád a gépet fényszegény környezetben?
A keret csak a gépre és a hozzá adott kitobjektívre vontkozik? Vagy férjenek bele a minimálisan szükséges dolgok is (táska, kártya, pótakksi ilyesmi)?

(#47594) Throme válasza Hoffer (#47590) üzenetére


Throme
veterán

Írtad, hogy bridge gépet használtál, de a kis méret előny, ennek ellenére nem ajánlom a GX800 panát.
Nagyon pici, kereső sincs rajta/benne, és még csatlakoztatni se lehet ha később mégis kéne (mint pl az oly ep-l 5-6-7 gépeknél ez adott lehetőség).

Nekem az elődje van, de csak másodgépnek használom, ha családi kiruccanás van, és a sok cumó mellett nincs kedvem a tükröst vinni.
Kitobival, de még fix-el is zsebrevágható, cserébe nem ad olyan kényelmet se, mint egy bridge gép.
A kereső mellett stabilizátor sincs benne, ami nekem annyira nem hátrány, stabis obival.
Egyébként szerethető kis gép, csak nem elsődlegesnek, pláne, ha kicsit komolyabban is akarsz fotózni a point&click-nél.

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#47595) Hoffer válasza Throme (#47594) üzenetére


Hoffer
őstag

Most is vennék Bridge gépet, ki is néztem a Pana Fz82-es modellt, sok jót írnak róla és sok rosszat is.
Itt a fórumon nem is ajánlják.
Ezért keresek valami olyan megoldást ami jó lehet, és jobb lenne inkább egy kompaktabb kisebb gép.
Jövőben nem akarok plussz objektíveket, nem is használnám napi szinten, az előző gépem is kb 2-3 hónapja használtam utoljára.

(#47596) hibavissza válasza Hoffer (#47590) üzenetére


hibavissza
veterán

Ha elengeded a bluetooth funkciót akkor elég nagy a választék.

Jó minőségű kit objektíves gépek:

Olympus EM10 III 14-42r kit
Panasonic GX80 12-32 kit
Canon M50 15-45 kit

Gyengébb, de azért használható alap objektívvel:

Sony a6000 16-50 kit

A Fujit nem részletezném, mert ennyiért csak elég fapados dolgaik vannak. Ha külföldről is rendelnél akkor viszont az is játszik. [link] 660 euróból már tudsz venni valamit.

(#47595) Hoffer: ebben az esetben viszont teljesen értelmetlen a cserélhető objektíves gép.
Sony rx100 iv, Panasonic lx 100 bőven megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#47597) Tin_Shield válasza Hoffer (#47595) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha nem akarsz plusz objektívet később sem akkor meggondolandó egy jobb premium kompakt is: pl Panasonic LX100, Sony RX100 (mk3 vagy újabb)

(#47598) Hoffer válasza hibavissza (#47596) üzenetére


Hoffer
őstag

Az alábbi ajánlott gépeknek a 100-150k ársávban nincs is ellenfelük?

(#47599) PuMbA válasza Hoffer (#47598) üzenetére


PuMbA
titán

Nincs, ez a négy :)

[ Szerkesztve ]

(#47600) Hoffer válasza PuMbA (#47599) üzenetére


Hoffer
őstag

Ha a Canon 200D-t hasonlítjuk a Nikon 3400-hez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.