Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48551) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok

10 napja jöttem ide kb., hogy milyen gépet ajánlotok vásárlásra. Azóta persze sokat kutattam a neten, hogy milyen lehetőségeim vannak, és azt vettem észre, hogy a Canon M50-ről rengeteg review és teszt van. Mitől ilyen felkapott ez a gép? Nem tudok dönteni igazából a Lumix GX80 és az M50 között.

(#48552) wms válasza Zedz (#48551) üzenetére


wms
senior tag

Azért, mert új modell, idén jött ki vele a Canon és ilyenkor teszteli szinte mindenki. ;) Ráadásul elég jól sikerült. :K

(#48553) grigo válasza itouchfan (#48550) üzenetére


grigo
őstag

Igazából mindegy, hogy az aggodalmad jogos vagy nem jogos, ha te annak érzed :)
Ezt én is mindig megkérdezem magamtól, aztán végül is ott vagyok, hogy miben nyilvánul meg a régisége. Aztán csak marad a tatyóban az A7 is mert annál többet ér nekem mint amennyiért el lehetne adni. De ez én vagyok.

Plusz még negatívumként felhoznám, hogy ha időközben válik mégis drágává számodra a rendszer kiépítése akkor is bukó a történet. És ugye a sonyval melósabbak a színek. Nem canon színvilág vagy fuji orgia, meg kell dolgozni.
Másfelől meg akármikor kell vázat cserélni az drága lesz. De a rendszernek a váz csak a kisebb része.
És megint visszalépve egyet tudom idézni amit mindig megkaptam 80hun-tól: akármi is van, a full frame az full frame :DDD

Szerintem ne beszélgess velem mert csak rosszabb lesz :DDD :B

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#48554) Zedz válasza wms (#48552) üzenetére


Zedz
addikt

Akkor egy teljesen kezdő gépnek tökéletes? :)

(#48555) m3ss válasza itouchfan (#48550) üzenetére


m3ss
veterán

"Mert aztán ha 3 év múlva mondjuk a vázat kell lecserélni az nem lesz olcsó mulatság, nem?"
miert? ha jo aron veszed, anyagi szempontokat figyelembe veve pont most van ertelme a7-et venni. multkor kitobival 17x volt media marktban. sokat nem fogsz bukni rajta par ev alatt. ha fotos szempontbol nezed, akkor is boven eleg mindenre. jo valszeg olimpiat meg madarakat repules kozben nem fogsz fotozni vele.
ff obik azert nagyobbak is, ha turazol erdemes megfontolni hogy nagyobb, nehezebb lesz mint egy m43 szett.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#48556) Tin_Shield válasza Zedz (#48554) üzenetére


Tin_Shield
őstag

GX80 és a M50 is jó gép, bőven megfelelnek kezdésnek, sőt, attól többet is tudnak, viszont máshol vannak a prioritások. Javaslok egy kézbevételes gépbirizgálós próbát, sokat segíthet a döntésben.

(#48557) Rapid136 válasza itouchfan (#48550) üzenetére


Rapid136
őstag

Én négy év után sem éreztem komoly késztetést a cserére és baromi jól elvoltam, elvagyok a manuális obijaimmal a legtöbb helyzetben :)
(oké, aztán szembejött egy akciós III-as)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48558) Rapid136 válasza itouchfan (#48550) üzenetére


Rapid136
őstag

Index fórumon A7II van használt, kevés expos váz 5 évre kiterjesztett garival 300k Ft-ért...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48559) Ironizer válasza haruspex (#48549) üzenetére


Ironizer
tag

"Túrához sok jobbat nem találsz mint a Pana gx széria+12-32 kombónál a méret és a kitobbi minősége miatt"

Ez a kombó számomra is csábító, az általad is említett dolgok miatt. Ha lenne MFT-re UWA pancake prime obi (mondjuk úgy ekviv. 14-24mm között valahol), akkor aztán főleg bejönne. De ahogy nézem kb semmilyen rendszerben nincs, bár tételesen nem néztem végig mindent, de google-ban arra keresve, hogy "uwa pancake prime" semmi ilyesmi találat nincs. Ennek vajon fizikai okai vannak, hogy nem tudnak ilyen gyújtótávolságot kis méretben megoldani? Panának pl. ott a 14mm f2.5 pancake, viszont a 12mm f1.2 hozzá képest egy batár nagy obi. Oké, több mint egy FÉ előnye van. f2.5-el vajon lehetne ugyanolyan kicsi, mint a 14mm-es?

Szerk. Ja igen, ott a pana 15mm f1.7, az is már kétszer olyan nagy és nehéz, mint a 14mm f2.5. A fényerősség eléggé megdobja a méretet, meg gondolom a lencsék száma is, ami viszont a jobb képminőséghez kell, igaz?

[ Szerkesztve ]

(#48560) Balinov válasza Ironizer (#48559) üzenetére


Balinov
félisten

Laowa 7. 5mm?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#48561) Ironizer válasza Balinov (#48560) üzenetére


Ironizer
tag

Hát azért ez távol van a pancake-től, 55mm magas. :)

Szerk.: de egyébként a példa jó, ez csak 0.5 FÉ-vel erősebb mint a 14mm-es pana, viszont jóval több lencséből áll, és így jóval nagyobb is. Szóval ja, a fényerő és tagok száma a méret ellenségei.

[ Szerkesztve ]

(#48562) wms válasza Zedz (#48554) üzenetére


wms
senior tag

Szerintem igen, ugyanúgy, ahogy a GX80 is az. :K Mindkettőnek vannak előnyei-hátrányai, ahogy Tin Shield is írta. ;)

(#48563) m3ss válasza Rapid136 (#48558) üzenetére


m3ss
veterán

akarmennyi gari is van ra, annyit tuti nem er :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#48564) Balinov válasza Ironizer (#48561) üzenetére


Balinov
félisten

Tudom, de ekv 15mm... Esetleg Sammy 7.5 fisheye, az pici is, jó is és figyelmes komponalassal egész jól lehet defishelni..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#48565) itouchfan válasza Rapid136 (#48558) üzenetére


itouchfan
senior tag

Az már sok, főleg hogy csak váz... max az első generációs férne bele a keretbe.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#48566) Rapid136 válasza itouchfan (#48565) üzenetére


Rapid136
őstag

Az tény hogy II-re cserélni a sima 7-est eszembe se jutott, semmi számomra életbevágó pluszt nem tudott a hátrányokkal szemben.
Az első generációs vázzal értéke lett a képnek, megdolgozott vele az ember :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48567) itouchfan válasza Rapid136 (#48566) üzenetére


itouchfan
senior tag

Mik a hátrányok, miért kellett vele megdolgozni?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#48568) 80hun válasza m3ss (#48563) üzenetére


80hun
addikt

300-at nem ér egy magyar garis A7m2?
Ne már :)

(#48569) Rapid136 válasza itouchfan (#48567) üzenetére


Rapid136
őstag

Az A7II nehezebb, vastagabb a képstabi miatt, igy elvesztette a filmes gépekhez közelítő formáját. Nekem ez és a méret jóval többet nyomott a latban mint az hogy legyen stabi. A tükörnélküliség miatt amúgy is kisebb a berázkódás veszélye és szerencsére még viszonylag jól ki tudom tartani a gépet.
Miután manuális obikkal, pláne leginkább fixekkel dolgozom azért oda kellett figyelni az élességre, a képkivágásra, az expora. Eleve kevesebbet és végiggondoltan exponálok és jobban megbecsülöm a képeimet, mintha csak nyomnám a gombot sorozatlövésben és huzgálnék egy zoomot egy helyben állva. Úgy érzem több közöm van egy kép elkészültéhez mint a gépnek.
Jó egy esküvőn nem fognak rád várni :)
A szinházban se lőttem sorozatot sose, nyilván aki a fizetéséért dolgozik annak azért szükséges.
Egyszer bejött egy ifjú titán, nem tudom milyen gépe volt, de hátulról megeresztett egy igen hosszú sorozatot, nemhogy a fotósok, de még a szinészek is meglepődtek rajta, azóta se értem mire volt jó :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48570) haruspex válasza Ironizer (#48559) üzenetére


haruspex
aktív tag

Hát most így semmit nem tudok én sem mondani. Megmondom őszintén, erre a távolságra képstabit használok, vagy csak leteszem valahova a gépet, de az előbbi is elég jól működik, 1/10 alatt is bőven ki lehet tartani, a hegy, meg az épület nem megy el, embert meg ritkán fotózok UWA-távon.

De igen amúgy a fizika itt erősen közbeszólhat gondolom, a 14, f2.5 képminőségben is elmarad a 15mm f 1.7-től. Ami feljebb is van poziconálva, valószűleg jobb minőségű anyagokból is készül, az pedig plusz súly megint.

Amúgy az Olympusnak, és a Panasonicnak is van kipróbálós, gépbérlős akciója.

(#48571) Ironizer válasza haruspex (#48570) üzenetére


Ironizer
tag

Wait what, a képstabit mire írtad?

(#48572) m3ss válasza 80hun (#48568) üzenetére


m3ss
veterán

319e bruttoban 220 voltban, akkor sztem nem er 300-at :U

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#48573) Nippon válasza m3ss (#48572) üzenetére


Nippon
őstag

379 az sajnos, ha 319 lenne, akkor megint bajban lennék. :)

(#48574) simauser


simauser
tag

Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

A dslr gépektől (a kiinduló ponttól) azért fordultam el, mert ahogy utánaolvastam, nyilvánvalóvá vált, hogy nem feltétlen kell ez nekem, vannak alternatívák. Pl. a MILC-ek terén, kezdőknek jobban ajánlották azt a fórumokban. A cserélhető objektív sem szükséglet, ami azt illeti, nem hiszem, hogy cserélgetni fogom, a próbagép 18-105-ös objektíve jó volt. Ezért indultam el más irányba, milc, utána bridge vonalon. A cipeléssel kapcsolatban vannak korlátozott tapasztalataim, és azok nem jók: egy-egy helyre kitelepülve nincs gond, de spontánabb dolgokhoz, városi fotózáshoz, sétához a dslr, ami nálam volt, nagyon kényelmetlen. Viszont képminőségben meg azok a gépek, amelyeket alternatívaként nézegettem, amelyek ideálisabbnak tűntek a méret, hordozhatóság miatt, nem érik el a kezdeti nikont, bár vannak olyanok, amelyek jó alternatívának tűnnek, kifejezetten csúnya próbaképekkel is találkoztam. Pl. az egyik jelölt Canon PowerShot G9X Mark II.

[ Szerkesztve ]

Are you threatening me, Master Jedi?

(#48575) m3ss válasza Nippon (#48573) üzenetére


m3ss
veterán

valoban, beneztem..ezek a sony tipusjelzesek :N
kicsit sokallom akkor is, en vagy 2 eve vettem 300-ert az enyemet. igaz se magyar se garis nem volt :DDD foleg ez a multkori 17x bruttos a7 kit utan..az ajandek volt annyiert.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#48576) Zedz válasza Tin_Shield (#48556) üzenetére


Zedz
addikt

Érdekes, hogy a GX80-ról áradoznak a userek, rengetegen a legjobb gépüknek tartják, míg az M50 a user reviewk tekintetében már-már nem ajánlott. Hol van ilyenkor az igazság? Mert a profibb tesztek alapján így 2018-ban az M50 ajánlottabb a GX80-tól.

Nehéz a döntés. Prioritások alatt mit értesz. Hogy másban jobb a két gép, vagy az enyéimre gondoltál? Nekem pl. fontosabb az, hogy a képminőség jobb legyen, a 4k videózás nem annyira érdekel. Mennyire fontos az, hogy a Canon 24MP és APS-C szenzorral van ellátva, míg a Pana "csak" 16MP és négyharmados?

(#48577) PuMbA válasza simauser (#48574) üzenetére


PuMbA
titán

Mark I-et linkeltél be :)

(#48578) haruspex válasza Ironizer (#48571) üzenetére


haruspex
aktív tag

Azt inkább csak saját felhasználás vonatkozásában.

(#48579) Muerte68 válasza Zedz (#48576) üzenetére


Muerte68
addikt

A szenzorméret+mp-annyiban más hogy a kisebb szenzor hamarabb zajosodik,meg kevesebb a részlet.
A nagyobb szenzort jobban lehet húzni,meg az ISO-t jobban el lehet engedni.
A M4/3-nál 1600 Iso fölött már kompromiszumos max 3200-ami még elmegy,Apsc-n főleg az újabb szenzorokkal 3200,nyugodtan mehet de még a 6400-is használható.
Nekem a csak 16mpx-es fujin 3200-at bármikor tudom használni és -3 expó-t simán visszahúzok és még használható,addig a szintén 16-os m4/3-on 1600 volt amit még eltudtam fogadni és a sötét képeket max 1fé-vel tudtam viszahúzni elfogadható zaj melett.

Ezt egy sötét ligetben fénygyenge telével lőttem,és 3fé-húztam rajta vissza,van zaj rajta de méghasználható-ezt m4/3-al nem tudtam volna megcsinálni.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#48580) Zedz válasza Muerte68 (#48579) üzenetére


Zedz
addikt

Akkor ez bizonyos fajta fotózásnál hátrány, de ha mondjuk engem nem érdekel pl. a természetfotózás, de annál inkább épületek és a városok? Ott ez milyen helyzetben tudna kiütközni? Lehet nagyon béna kérdés, de totál kezdő vagyok. :)

(#48581) wms válasza Zedz (#48580) üzenetére


wms
senior tag

Városi fotózásnál semmiféle hátrányát nem éreznéd az M50-nek. :N Nagyon jó kis gép, a párom teljes megelégedéssel használja. :K

(#48582) Zedz válasza wms (#48581) üzenetére


Zedz
addikt

Reggel még M50 volt, de így egy egész napos GX80 teszt özön után, lehet mégis csak az lesz. :DDD
Sajnos szimpatikus mindkét gép. :)

(#48583) wms válasza Zedz (#48582) üzenetére


wms
senior tag

Ez sajnos egy ilyen sport! :K Baromi nehéz a döntés, pláne elsőre. ;)
Aztán amikor belejössz a fotózásba már tudni fogod mire van szükséged és úgy fogsz választani. :)

[ Szerkesztve ]

(#48584) Tin_Shield válasza Zedz (#48576) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A zaj viszonyt Muerte68 nagyjából leírta, annyit tennék kiegészítésül hozzá, hogy a Fuji ebből szempontból érezhetően jobb mint a többi APS-C (részletvisszadásban viszont némileg rosszabb, nincs ingyen ebéd), a Canon nem viseli ilyen szépen az ekkora visszhúzást. De ez is felhasználás függő, az én fotózási szokásaim nem igénylik a több FÉ-s visszahúzásokat, így számomra nem volt észrevehető hátránya, hogy Nikon APS-C-ről váltottam M4/3-ra, de elfogadom, hogy van akinek ez fontos szempont.

A GX80 két éve nagyon ütős gép volt, Dual IS, 4k videó, szoftveres okosságok (DFD, Post Focus, 4K photo) stb, és bár megjelent az utódja GX9 néven, még ma sem kell szégyenkeznie. Az EOS M50 a Canon első valóban jó ár/érték arányú MILC gépe, sok újdonságot sem hozott, sőt, inkább csak letudta a kötelezőt, de ez is értékelendő, mert eddig leginkább csak alibiztek a DSLR vonal mellett.
Az M4/3 sokkal kiforrottabb rendszer, bőven több mint félszáz natív objektívvel ultrnagylátószögtől a szuperteléig, az EOS M rendszerre kb féltucat natív objektív van. Igaz adapterrel felmegy rá EF/EF-S is, de ezek nem MILC-re optimalizált objektívek. A Canon 24-es szenzora valamivel jobb zajban, és Dual Pixeles AF is megbízhatóbb videó alatt követőfókuszban. A GX80 IBIS mindig működik bármit csavarsz a gépre, a Canon-nál nincs vázstabi, vagy az objekítvben van stabilizátor, vagy sehol. Ha már van EF/EF-S objektíved amit használnál akkor egyértelmű a döntés, ha nincs akkor az objetív felől is érdemes megvizsgálni a kérdést, hogy mit szeretnél fotózni. A kitobjektív mindkét gépnél korrekt minőségű, de nem azokkal fogja megmutatni az igazi tudását egyik váz sem.

(#48580) Zedz
Az EOS-M50 nagy előnye városi képeknél hogy elérhető áron van hozzá ultranagylátó zoom (11-22) vagy adapaterrel a EF-S 10-18 is használható. Van M4/3-ra is uwa bőven (Oly 9-18, 7-14, Pana 7-14, 8-18, Laowa 7.5) de ezek drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#48585) wms válasza Tin_Shield (#48584) üzenetére


wms
senior tag

Ennél jobban nem igazán lehetett volna összefoglalni. :R

(#48586) Muerte68 válasza Zedz (#48580) üzenetére


Muerte68
addikt

Ez fényszegény helyzetekben előny vagy hátrány,utcai fotó-nál pld a kis méret a forgatható kijelző fontosabb,de pld épület fotózásnál meg a minél nagyobb látószög ami nagyobb szenzorral könyebben elérhető a crop factor miatt.
Én jobban szeretem a nagyobb szenzort mert több a tartalék benne,de pld amikor az EM-10 volt akkor egy 2,8-as fényerejű obival(60/2,8 sigma)+1600-ig elengedett iso-val nagyon sok mindent meg tudtam oldani.
Utcára viszont nagyobb látó kell,a canon obipark ami nem adapterezett még értelemszerűen nem olyan nagy a mikrós azért elég jól lefedett.
Nekem most a Fuji-n egy 18-55 /2,8-4-es obi van,azzal nagyon meg vagyok elégedve van fényerő meg zoom is,de a kit obik általában 3,5-ről indulnak ami inkább csak nappal jók.

(#48584) Tin_Shield+1 érdemes obi oldalról megközelíteni az mindig fontosabb mint a váz.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#48587) konyi79 válasza Zedz (#48582) üzenetére


konyi79
addikt

Panát tudsz próbálni, van rá megoldása a gyártónak. Segítene dönteni.

(#48588) Zedz


Zedz
addikt

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, tanulságos és rengeteg hasznos infót tartalmaznak. :R
Nézelődök még egy picit, alszok rá párat, aztán csak sikerül dönteni. :DDD

(#48589) Tin_Shield válasza konyi79 (#48587) üzenetére


Tin_Shield
őstag

+1 Panasonic Try&Buy, érdemes használni ha már van ilyen lehetőség

(#48590) Zedz válasza Tin_Shield (#48589) üzenetére


Zedz
addikt

Megnéztem az oldalukon, és csak GX9-et lehet kipróbálni. Arról nem sok jót olvastam eddig. :(

(#48591) Tin_Shield válasza Zedz (#48590) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Mi a baj a GX9-cel? Gyakorlailag a GX80 utódja csak az újabb 20 MP-es szenzorral.

(#48592) Zedz válasza Tin_Shield (#48591) üzenetére


Zedz
addikt

Az elégedetlenség fő oka főleg az elnevezésből adódik. Mármint sokan a GX8-hoz mérik a gépet, nem a 80/85-höz, és ezért inkább a negatív kritika a hangsúlyosabb. Utóbbihoz képest nem tudom mivel jobb vagy rosszabb, tán kevésbé ellenálló az időjárással szemben, illetve a kevésbé acélos EVF-t említik még sokan. :F

A 80 és 9 között 100 ezer forint a differencia, nem tudom, hogy a 20MP-es szenzor ér-e annyi pénzt? Erős a gyanúm, hogy nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#48593) Tin_Shield válasza Zedz (#48592) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ja, a Panasonic féle legendásan hülye elnevezés :D

20MP-es szenzor ugyanakkora zaj/képminőség mellett tud nagyobb felbontást, ha erre nincs szükséged akkor nem igazán éri meg, a GX80 ár/érték aránya nyilván jobb.

De a Try&Buy akkor sem hülyeség szerintem, ha nincs GX80 csak GX9. Nem is a képminőség az igazán érdekes (extrém igényeket leszámítva minden mai gép bőven elég jó, sokszor a statikus teszteken műszerrel is alig kimutatható különbségeken megy a netes szájkarate). Viszont egy ilyen pár napos próbán kiderülhet mennyire áll kézre, mennyire idegesítő a kezelése, milyen látószögek lehetnek érdekesek, hogy viselkedik a nyers kép a feldolgozás során, és még egy csomó minden. Ez legalább annyit számít mint pl a DXO pontszám.

[ Szerkesztve ]

(#48594) haruspex válasza Zedz (#48592) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szia!

Volt gx7-m, és van gx8-am, az elsőnek kb ugyanaz a keresője, mint a gx80-nek. EL lehetett lenni vele, bár tényleg nem a legjobb, 5k körül vettem hozzá plusz szemkagylót, az sokat segített. Ha nem olyan témád van, ahol folyamatosan bele kell nézni a gépbe, akkor megfelelő, manuálfóksznál a belenagyítás sokat segít, olyankor használja a teljes területet. A gx8 kukucskája sokkal-sokkal jobb, (mondjuk sok minden mástól is) valszeg innen a csalódás, hogy nem ez került bele a gx9-be. A dönthetőség is eléggé bejött. Így, hogy a gx80-at néha 150 körül el lehet akcióban hozni szerintem nagyon jó vétel.

De alapvetően objektív oldalról érdemes döntetni. Városhoz, épületekhez szerintem minnél nagyobb látószög, és állvány (meg egy jó stabi néha) kell.

Illetve igérték valahol, hogy előbb utóbb lesz Gx9 megnézhető, és akkor gondolom bérelhető is.

[ Szerkesztve ]

(#48595) Zedz válasza haruspex (#48594) üzenetére


Zedz
addikt

A csalódás maximum a nevezéktan miatt lehet, mert ahogy nézem a Pana ezt a GX80/85 utódjának szánta. Lehetett volna a neve GX95, nem tudom mi felel ezért.. :D

De alapvetően objektív oldalról érdemes döntetni.

A kutakodásom szerint a Pana jobban áll ezen a téren, de lehet valamit félre néztem.
Mondjuk ha már Pana akkor maradna a 80-as, kezdésnek kicsit erősnek érzem a GX9 árát ahhoz képest, hogy tudásban nem sokkal több, és pl. az M50 is olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#48596) Muerte68 válasza Zedz (#48595) üzenetére


Muerte68
addikt

Olympus-on nem gondolkodtál?Fotózni az jobb,és arra is felmegy minden oly pana obi.
És azt is lehet próbálni.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#48597) haruspex válasza Zedz (#48595) üzenetére


haruspex
aktív tag

Igen, sokkal-sokkal jobban áll, de ha éppen az kell ami Canonhoz van olcsóbban mondjuk, akkor lehet az is a jobb választás.

A gx9-nek számomra a legnagyobb előnye az újabb szenzor mellett az usb-tölthetőség, kérdés, hogy ez kinek mennyit ér.

[ Szerkesztve ]

(#48598) Zedz válasza Muerte68 (#48596) üzenetére


Zedz
addikt

Néztem az Olympust, nagyon csinos gép. Külsőre lehet még ez tetszik a legjobban. De az összehasonlítások alapján a Panasonic jobbnak tűnik. Nagyon hajlok a GX80 felé, csak kicsit félek, hogy már két és fél éves az a gép, és nem tudom ez mennyit számít. Miért gondolod, hogy fotózni jobb az Olympus?

Lassan kezd golyózni a szemem a döntésképtelenségtől, elnézést, hogy ezt kell mindenkinek olvasnia itt. :DDD

(#48599) Tin_Shield válasza Zedz (#48598) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Leginkább az "eye-candy" színvilág és a jpg motor kifinomultsága miatt szeretik a legtöbben az Olympust. De ez persze szubjektív, és kevésbé számít ha utómunkázol, színprofilokat használsz. A Pana sokat és folyamatosan javul, a legújabb vázak jpg motorját kifejezetten dicsérik a tesztek.

Én nem félnék a GX80-tól, az új szenzort nem számítva nincs hatalmas fejlődés a GX80 óta, ott léptek nagyot (IBIS + dual stabi, DFD stb). A Sony ettől öregebb modelleket is piacon tart, sikerrel.

[ Szerkesztve ]

(#48600) Zedz válasza Tin_Shield (#48599) üzenetére


Zedz
addikt

Dpreview-s sample képek mennyire adják vissza a valóságot? Ott szemmel láthatóan eltérnek az eredmények. A GX80 képei kifejezetten nem tetszenek azok alapján. :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.