Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) itouchfan


itouchfan
senior tag

220V-nal egesz jo arakat is lehet most talalni. (nem reklam, csak most bongesztem en is)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#48302) xXxian


xXxian
senior tag

Hátha nem volt még.: )

Lesz újra Zenit

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#48303) Muerte68 válasza xXxian (#48302) üzenetére


Muerte68
addikt

Az árát is nézted?;)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#48304) Roxx


Roxx
tag

Hello,Canon 40D-ről érdemes volna egy 60D-re váltani?Képminőségben nagyon nagy különbség van a két gép között?

(#48305) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Hosszas utanajarast kovetoen lelkesen vetettem bele magam a DSLR vilagaba, majd megszuletett a lanyom, es semmi idom tanulni meg gyakorolni a geppel, meg lassuk be, 1 tonna gyerekcucc cipelese mellett nem hurcolom mar a gepet is...
Es szepen visszakullognek kompaktra.

De nem tudom, nem ertem, hogy manapsag semmi keletje nincs ezeknek a cuccoknak? Tehat nem birok eladni egy karcmentes, 5800 expos garis Nikont meg egy 35/f1.8-at ajandek kiegeszitokkel?
Vagy en vagyok eltajolva, vagy manapsag mar a DSLR is olyan a hobbistak koreben, mint a dizel, hogy annyira nem jo, hogy azt vegyem?

Reg jartam fotos topikokban, es nem vagyom, mi a trend...

(#48306) Teasüti válasza zolikaDB (#48305) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Passz, én első gépet tervezek venni, de vmi kicsi, könnyű MILC-et amit akár zsebre is tudok vágni. :)
Ahogy tájékozódok nekem úgy tűnik a MILC-ek mennek most nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#48307) Rapid136 válasza zolikaDB (#48305) üzenetére


Rapid136
őstag

Lehet tavasszal több sikered lesz, vagy karácsony előtt. Igy ősszel már kevésbé akarnak gépet venni a népek :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48308) B-Clone


B-Clone
aktív tag

Sziasztok

Nikon D5600 és Canon EOS 77D között vacilálok lassan egy hónapja. Tudnátok esetleg pár tapasztalaton alapuló érvet és ellenérvet mondani egyik és másik mellett ?

(#48309) Throme válasza zolikaDB (#48305) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem nézz be a beárazós topikba.
Lehet az ár a probléma....

De meg is tarthatod, mert a gyerek nő, és nem kell mindig az a sok cucc. Addig meg pl egy pana GF7-tel, vagy ennek utódjával el lehetsz. Még egy sigma 19mm fix-el is zsebrevágható, de palacsinta obikkal méginkább... vagy akár a 12-32-vel ....

(#48310) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok!

Teljesen laikusként érkeztem hozzátok, segítségért jöttem. :)
Fényképezőgépet szeretnék vásárolni, mert eljött az a pont, ahol az iPhone már sajnos nem elég. A topik összefoglalóban talált kérdésekre szeretnék először válaszolni:

Gépre szánt összeg?
Igazából nem annyira számít. Mint írtam totál laikus vagyok a témában, teljesen kezdő, ezért gondolom az ilyen igényeknek megfelelő gépek nem fél millió forintnál fognak kezdődni. Amiket néztem eddig kb. 200 körül vannak, de erre még visszatérek. Ha mondjuk kapok 2-3 ajánlást, és azt mondjátok, hogy xy model jobb de 20 ezerrel drágább, akkor kifizetem azt a többletet.

Felhasználás?
Szívesen leírnám, hogy "mindenre", de kicsit pontosabban: a mindennapokat szeretném megörökíteni a géppel. A macskánkat, a barátnőmet, a baráti vacsorákat vagy épp a sörkóstolást a belvárosban. A kirándulásokat, nyaralásokat, ismerősöket és élményeket. Szóval nincs egy specifikus terület amire használva lenne.

Méret számít?
Nem.

Videóra szükség van?
Nincs. Az sem zavarna, ha nem tudná a gép.

Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Igen, csak új. Szeretném kérni, hogy a használt vásárlást ne vegyük számításba. Tudom, hogy jót akartok és sokszor lehet régebbi de kíváló dolgokat kevesebbért venni használtan, de nem szoktam használt dolgokat vásárolni, sajnos bizalmatlan vagyok. :(

Egyéb kívánság, speciális igények?
Igazából nincs.

A történethez hozzá tartozik, hogy a baráti társaságban van egy Nikon D3400-as és egy Canon EOS 750D-s gép. Ebből kifolyólag én is ezen az irányon kezdtem el kutakodni és találtam rá erre a cikkre. A kérdésem az lenne, hogy ez a cikk mennyire fedi a valóságot? Ha mondjuk innen szimpatikus az egyik versenyző, mennyire foghatok vele mellé? Olvastam, hogy a jövőt állóság érdekében érdemes utána nézni az objektív kínálatnak. Ebben a Nikon vagy a Canon a jobb?

A segítséget előre is köszönöm! :R :R

(#48311) Tin_Shield válasza Zedz (#48310) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Amit írtál felhasználási területnek arra szerintem jobb egy prémium kompakt (pl Panasonic LX100), mint egy bármilyen belépő kategóriás tükrös gép kitobival. Persze ha szeretnél a késöbbiekben kipróbálni extrémebb látószögeket (pl madarászás, asztrotájkép stb) akkor jobb a cserélhető objektíves irány, de akkor sem feltétlen csak tükrösben érdemes gondolkodni.

(#48312) Zedz válasza Tin_Shield (#48311) üzenetére


Zedz
addikt

Azért is gondolkozok ilyen irányon, mert egy jó géppel lehet komolyabb hobbivá fejlődhet a dolog. Ha lehet úgy fogalmazni; a vásárlással szeretnék egy minimális tartalékot képezni annak a lehetőségére, hogyha a jövőben komolyabbra fordul az érdeklődés, ne kelljen azonnal gépet cserélni.

(#48313) Throme válasza Zedz (#48312) üzenetére


Throme
veterán

A fórumtárs - szerintem - arra gondolt, hogy ha mindenképpen cserélhető obis gép kell, akkor a tükrös (d3400, 750d) mellett a MILC gépek közt is nézz szét.

(#48314) Zedz válasza Throme (#48313) üzenetére


Zedz
addikt

:R

Mindenképpen cserélhető objektíves gépet szeretnék.

Jobban utána olvastam a MILC gépeknek. Segítsetek ki kérlek, ha tévedek, de az összehasonlító írásokból nagyjából az derült ki számomra, hogy belépő szinten a képminőség kb. ugyan olyan, de a MILC méreteit tekintve kompaktabb, a DSLR-hez pedig több fajta objektív van? Esetleg van még egyéb fajta marginális eltérés a két fajta között?

Belépőszintre milyen gépeket ajánlotok MILC-ből és DSLR-ből?

(#48315) Throme válasza Zedz (#48314) üzenetére


Throme
veterán

Én most csak szörszálat fogok hasogatni ;) :

"hogyha a jövőben komolyabbra fordul az érdeklődés, ne kelljen azonnal gépet cserélni."

valamint:

"Belépőszintre milyen gépeket ajánlotok MILC-ből és DSLR-ből"

A kettő egymást üti. Ha komolyabbra fordul, akkor érezni fogod a belépők kezeléséből, funkcióiból adódó hátrányokat/kényelmetlenségeket és gépet is cserélsz.
Erős a gyanúm, hogy az itt fórumozók zöme nem az első cserélhető obis gépét gyűri... :N

(#48316) Masooo


Masooo
aktív tag

Sziasztok.

Nálam is eljott az ido, hogy gepet csereljek.
Parameterek:
-Osszeghatar nincs.
-Uj gepet szeretnek.
-milc erdekelne de nem belepo szinten.
-legyen azert obi valasztek hozza pl magas zoomos obi is
-jo lenne ha sotetben v rossz fenyviszonyok kozott is kiemelkedoen vagy a jonal kicsit jobban teljesitene.
-tajkep / ember / allat / esemenyfotok / esti kepek / meg ki tudja....

Ami meg fontos, nem vagyok iranyzat koveto, nem veszek meg vmit azert h elmondjam nekem az van, azt sem hiszem h tobb vagyok egy divatkacattol. Jo es minosegi dolgokat szeretek venni amik nagyon jok a sajat kategorian belul.
Ezert johet barmilyen marka ami megfelel a fenti elvarasoknak.
Ha vmi csak jovore jon ki de tudtok rola es erdemes varni ra, varok is. A jelenlegi geppel is elvagyok addig.

Koszonom szepen

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#48317) taxi válasza tvamos (#48299) üzenetére


taxi
aktív tag

Szia!
Mit adsz érte? ;)

[ Szerkesztve ]

Hakuna matata

(#48318) Zedz válasza Throme (#48315) üzenetére


Zedz
addikt

Sajnálom, csak próbálom valahogy megfogalmazni az igényem, de kezdek rájönni, hogy tulajdonképpen még én sem igazán vagyok tisztában vele. :DDD

Lehet inkább úgy kellett volna kezdenem, hogy a segítségetek kérem egy belépő szintű dslr vagy milc gép ajánlásában, amivel mint totál kezdő elkezdhetek evickélni ebben a hobbiban. :))

(#48319) Throme válasza Zedz (#48318) üzenetére


Throme
veterán

Ezzel nem vagy egyedül, minél jobban kezded beleásni magad a témába (mert csak így kapsz igazán használható ajánlást), mondjuk 0-ról indulva , annál inkább érzed, hogy nem is olyan egyszerű ez a dolog.

Szerintem érdemes utánanézni a fényképezők egyes funkcióinak/paramétereinek, majd összeállítani egy listát mi fontos ebből, aztán a szükséges kompromisszumokat meghozva le tudod szűkíteni a kört.
Pontosabb, személyre szabottabb ajánlást kaphatsz

Per pillanat annyira kevés az infó (" belépő szintű dslr vagy milc gép ajánlásában, amivel mint totál kezdő elkezdhetek evickélni ebben a hobbiban"), illetve annyira tág intervallumot adtál meg, hogy bármelyiket ajánlja valaki, azzal el tudsz kezdeni fotózni.
Aki a nikont szereti nikont, aki a canont az a canont, aki a milcet, az a milcet fogja ajánlani egy ilyen kérdésre/kérésre.

szvsz.

(#48320) 80hun válasza Masooo (#48316) üzenetére


80hun
addikt

Most erre mit írjunk ? )

X-T3, X-H1 , A7m3 , A7Rm3, Z6, Z7 , Eos R :D

[ Szerkesztve ]

(#48321) kovsol válasza 80hun (#48320) üzenetére


kovsol
titán

Az A9 nem ajánlott kategória?

:DD

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#48322) dqdb válasza 80hun (#48320) üzenetére


dqdb
nagyúr

A GFX 50S kimaradt :DDD

Zedz: ha szerencséd van, akkor a belemélyedés során szembejön egy olyan dolog, ami miatt rákattansz egyetlen gyártóra/feature-re/képi világra, és akkor egyszerűsödik a dolgod (az esetemben például a harmadik Classic Chrome-os kép megtekintése után egyértelművé vált a gyártó). Ha nem találsz ilyet, akkor lesz ott még fejvakarás bőven :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#48323) Masooo válasza 80hun (#48320) üzenetére


Masooo
aktív tag

Koszi, elkezdek a neten utanna nezni ezeknek.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#48324) Zedz válasza Throme (#48319) üzenetére


Zedz
addikt

"Szerintem érdemes utánanézni a fényképezők egyes funkcióinak/paramétereinek"

Ez a két cikk jelenleg a sarokkövem (milc, dslr).
Ha pl. azt mondjátok, hogy ezekkel nem igazán lehet mellé fogni, akkor a cikkek alapján el tudnám dönteni, hogy melyik érné meg. Ezek a gépek amúgy szimpatikusak tudásban és árban is.

De például nem számít a gép mérete, illetve nem akarok hirtelen sportfotósnak állni. :D
A könnyen kezelhető menürendszer viszont előny, főleg kezdőként. :)

Ha még mindig túl tágan fogalmazom meg a dolgot, akkor kérlek kérdezz rá, hogy pontosan mire lehettek kíváncsiak. :DDD

(#48325) Rapid136 válasza Masooo (#48323) üzenetére


Rapid136
őstag

Én négy év után cseréltem a sima A7-et A7III-ra.
Szerintem ujabb 4 évig nem cserélek megint :) egyszerűen azért mert amit tudott az tökéletesen elég volt mostanáig és amit tud a III-as az elég lesz jó darabig...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48326) vihartigris válasza Rapid136 (#48325) üzenetére


vihartigris
őstag

Grat a géphez!
Módosítsd az aláírásod :D
Közben látom, hogy ott van az új gép is.

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#48327) Mirman válasza Masooo (#48323) üzenetére


Mirman
őstag

Főként ne csak neten nézz utána hanem menj el Fotoplusba / Tripontba előre megbeszélve hogy ki tudd őket próbálni , kézbe venni . Simán előfordulhat hogy tesztek alapján egy gép baromi jó de neked az ergonomiaja nem jön be .

(#48328) taxi


taxi
aktív tag

Kár hogy nincs egy fórum abszolút kezdőknek.

Hakuna matata

(#48329) kovsol válasza taxi (#48328) üzenetére


kovsol
titán

Milyen témakörben? Ebben a topicban bármilyen szintre ajánlanak gépet pénzkeretnek megfelelően.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#48330) hibavissza válasza Zedz (#48324) üzenetére


hibavissza
veterán

Fuji xt20+18-55 kit. Vállalható jpg-t köpköd ki magából, így második lépcsőként nem a RAW buzerálással mennek el az éveid, hanem mondjuk veszel rá egy másik obit és elmész fotózni.

Mellesleg elég tűrhető videót is tud. Ami most még nem érdekel, de fog.

(#48328) taxi: van azonnali fotós kérdés topik. Ott vagy válaszolnak vagy belinkelik a cikket. Ha tudsz angolul és van interneted jóformán nincs olyan dolog amit ne tudnál megtanulni magadtól.

[ Szerkesztve ]

(#48331) Zedz válasza hibavissza (#48330) üzenetére


Zedz
addikt

És ez egy belépő szintű gép? :Y

(#48332) hibavissza válasza Zedz (#48331) üzenetére


hibavissza
veterán

Igen. Ez egy jó induló szett. Persze van olcsóbban is. Valójában bármelyik friss MILC model nyugodtan megvehető a pénztárcádnak megfelelően. Kezdőként nem fogod érteni-érezni a különbséget. A tükrös gépek tartogathatnak csapdát egy kezdő számára.

(#48333) Zedz válasza hibavissza (#48332) üzenetére


Zedz
addikt

Köszönöm, akkor elindulok a MILC vonalon. Kíváncsiság képp ha már itt vagyok, hogy kb. mikortól éri meg tükrös gépre váltani? Nem mintha ez a közeljövőben fenyegetne, de a "majd érezni fogod" válaszon túl a tükrös miben nyújt többet? Főleg entry level cikkeket olvastam mostanában, ott azt írták a képminőségben nincs különösebb eltérés.

Illetve ha veszek egy objektívet, ezeknek a csatlakozása valamilyen szabvány szerint történik, vagy amit MILC-re veszek, az nem lesz jó későbbi DSLR gépekre?

(#48334) Rapid136 válasza Zedz (#48333) üzenetére


Rapid136
őstag

Ha MILC-ed lesz akkor eszedbe se jut tükrösre váltani...
:))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48335) Zedz válasza Rapid136 (#48334) üzenetére


Zedz
addikt

Hmm.. miért? :DDD

(#48336) Shingen válasza hibavissza (#48332) üzenetére


Shingen
addikt

A tükrös gépek tartogathatnak csapdát egy kezdő számára.

Mire gondolsz?

風林火山

(#48337) Rapid136 válasza Zedz (#48335) üzenetére


Rapid136
őstag

Egyfelől a MILC vázat simán a hónod alá csapod ha sétálni mész, egy tükrös géppel ezt háromszor meggondolod.
Ha keresős MILC-et veszel (anélkül nem érdemes) akkor rohadtul fogod utálni hogy a tükröst állandóan el kell venned a szemedtől ha vissza akarod nézni a képet, a belépő szintű tükrösök egérmozijáról nem is beszélve.
A Sonyt akár mobilról is vezérelheted és pár másodperc alatt feltölthetsz egy képet a netre akárhol is vagy, powerbankról vagy kocsiban mobiltöltőről töltheted az akkuját...
(tudom a tükrösét nem kell, de ha nem ellenőrzöd a akkut indulás előtt, akkor...)
Esti sétánál a EVF-ben gond nélkül komponálhatsz, a tükrös keresőjében meg keresheted mit akarsz fotózni.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48338) Zedz válasza Shingen (#48336) üzenetére


Zedz
addikt

Erre én is kíváncsi vagyok! :K

Rapid136
Ha keresős MILC-et veszel (anélkül nem érdemes) akkor rohadtul fogod utálni hogy a tükröst állandóan el kell venned a szemedtől ha vissza akarod nézni a képet ...

Ezt nem teljesen értettem. :F

(#48339) Rapid136 válasza Zedz (#48338) üzenetére


Rapid136
őstag

A keresős MILC-ben elektronikus a kukucskanyilás, a tükrösben egy tükör és prizmarendszer vetiti a képet, ez egy optikai rendszer. Értelemszerűen az elektronikus keresőben rögtön vissza is nézheted a képet, a tükrös gépnél ezt csak a hátsó LCD-n tudod megtenni.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48340) taxi válasza kovsol (#48329) üzenetére


taxi
aktív tag

Én most vettem gépet (Nikon D3200) De nem merek feltenni olyan kérdést, pl. automata egyszerű módban a vakus képek miért fehérek? :B :DDD

Hakuna matata

(#48341) PuMbA válasza taxi (#48340) üzenetére


PuMbA
titán

Vaku expozíció kompenzációt kell használnod. Töltsd le a gép kézikönyvét, minden benne van :) Egyébként a beépített vaku a használhatatlanság határát súrolja minden fényképező esetén.

Rapid136: "Esti sétánál a EVF-ben gond nélkül komponálhatsz, a tükrös keresőjében meg keresheted mit akarsz fotózni."

Ha nincs annyi fény, hogy az OVF-ben láss valamit, akkor az a kép használhatatlan lesz bármilyen fényképezővel :)

[ Szerkesztve ]

(#48342) hibavissza válasza Shingen (#48336) üzenetére


hibavissza
veterán

1. Tükrös gépek fókuszrendszere elég primitív, elbaltázott, kényszer szülte konstrukció a régmúltból, mikor még nem volt megoldható a nagy sebességű, folyamatos szenzor kiolvasás.
2. Nem látja épp mit fotóz és ha teker egyet valamelyik tárcsán akkor az milyen hatással lesz az elkészült képre.

Nem flémelni akarok. Nyilván egy profi fotós nem véletlenül vesz milliós értékben tükrös vázat. Vannak még mindig előnyei egy professzionális tükrös váznak az EVF-fel szemben, de ez egy kezdő fotóst nem érint.

[ Szerkesztve ]

(#48343) Rapid136 válasza PuMbA (#48341) üzenetére


Rapid136
őstag

Nemtom én évekkel ezelőtt a D5100 keresőjében nappal se láttam semmit :)
Igaz akkor viszonyításnak egy Sony A850-em volt amiben nem kicsi a tükör és pentaprizma van benne, nem úgy mint a belépő gépeknél amikben pentatükör.
Rég volt az amikor (én még kissrác voltam) napsütésben lehetett csak fotózni, a sima 7-es is jó páros volt sötétben a 1,5/50-es Jupiterrel, a III-as meg brutális.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48344) Masooo


Masooo
aktív tag

Koszi az ajanlasokat, a ket fuji gep kedvemre van, tekintve hogy korabban is volt ketto fujim mar. A leirasok biztatoak, de a sony es a canon sem tunik rossznak. Video reszre kivancsi leszek ezekbol a gepekbol, az esetleg donto lehet. Viszont el fogok menni akkor boltba kerdezni probalni tapogatni. :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#48345) PuMbA válasza Rapid136 (#48343) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom. Én év elején fotóztam télen full sötétben a Gellért hegyről 50mm-en (tehát a kép elég nagy része nagyon sötét) a Lánchídat a 77D-m pentatükrös OVF-éből, mert akksit kíméltem. A fókuszpont felvillan pirosan, ha talál fókuszt, szóval csak odaraktam a hídtestre, ahol a lámpák miatt talált fókuszt. A kép széleket meg simán láttam, hiszen kisebb fényforrásokat és az épület világításokat ugyanúgy láttam OVF-ben is, csak egy kicsit sötétebben, mint a saját szememmel. Annyira sötéttel még nem találkoztam OVF-ben, hogy ne tudjak fotózni. Kicsi az OVF, igen, de én még eddig mindent láttam benne.

[ Szerkesztve ]

(#48346) 80hun válasza PuMbA (#48341) üzenetére


80hun
addikt

"Ha nincs annyi fény, hogy az OVF-ben láss valamit, akkor az a kép használhatatlan lesz bármilyen fényképezővel :)"

Sima szobai lámpánál is kész öröm az OVF , még a Pentax K1000 OVF-jét is utálom pedig az 0.88x-os nagyítású tehát még egy D5 v. 1DxII-é is kisebb :D
Ehez képest a pentatükrös keresős DSLR gépek tényleg kicsi sötét lukak csak :)

Nekem lámpafénynél az iso max 6400-ig megy fel f2.8-on 1/125-el ha lusta vagyok vakut rakni a gépre .
Közel sem lesz használhatatlan és ugye a záridőből látszik hogy a téma mozog valamennyire

Tehát sima szobai világításnál is már zavaró lehet a belépő DSLR gépek keresője. sztem.
De mivel nem vagyunk egyformák ez vkit nem zavar :)

(#48347) hibavissza válasza PuMbA (#48345) üzenetére


hibavissza
veterán

Senki nem mondta, hogy nem lehet képet készíteni OVF-en keresztül. Az a gond, hogy OVF-ben nem láthatod milyen lesz a fotó. Nincs zebra, nincs kiégés figyelmeztető. Ha sötét van, nincs lehetőséged erősíteni. Sötétben nem látsz semmit OVF-ben.

Ez egy kezdőnek hátrány. Az, hogy te hogy fényképeztél le egy kivilágított hidat hogy jön ide? Sehogy. Az OVF egyetlen előnye egy kezdőnél, hogy nem eszi az aksit. A 3 ezer forintos utánagyártott aksik világában ez amúgy kit érdekel?

(#48348) tvamos válasza Masooo (#48344) üzenetére


tvamos
nagyúr

A Nikon Z6 / Z7 is jó választás lehet, ha van rá keret. + jó nagy az új bajonet. Jöhetnek az igazán fényerôs új obik.
Szerintem nézz rá azokra is.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48349) Rapid136 válasza PuMbA (#48345) üzenetére


Rapid136
őstag

No ez tökéletes válasz a MILC-cel kapcsolatosan felhozott problémákra is.
Mindkét géppel mindent meg lehet oldani előbb-utóbb :))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48350) p_adam válasza Rapid136 (#48349) üzenetére


p_adam
addikt

Ha arról van szó, hogy hirtelen egy képet kell meglőni, ami az ember előtt ott terem, akkor a DSLR ezt egyelőre sokkal jobban tudja, akár bekapcsolás után, akár nyugvó állapotból (igen, még egy Sony A9 esetén is). Tudom, specifikus eset, de egy elszalasztott pillanaton nincs mit megoldani. A Live View pedig ugyanúgy elérhető, alkalmasint kihajtható kijelzővel, ami tükör nélküli gépen jó részén nem is található meg.
Persze a MILC modernebb, meg több embernek megfelel, több követő AF pontja van stb. ezek nyilvánvalóak, de valahogy a DSLR bizonyos előnyeit hajlamos mindenki elfelejteni (Lehet hogy elavult, de legalább nem azt nézi az ember, hogy eltelik 1-2 év és már mennyivel jobb és kifinomultabb, és persze drágább a következő tükör nélküli váz)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.