Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48851) #07400704 válasza Tin_Shield (#48850) üzenetére


#07400704
törölt tag

Őszintén szólva annyira nem vagyok otthon ezen a területen, ezért is gondolkodom használt, régebbi de megbízható gépben, tulajdonképpen a manuálozás mit is jelent pontosan? feltételezem azt, hogy nem a gépre bízom a dolgokat, hanem kézzel állítom az értékeket.
A mostani Nikonok nem "F" bajonettel jönnek ki?

(#48852) Tin_Shield válasza #07400704 (#48851) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Manuális objektíveket. Kézi fókusz, kézi blende állítás. Szűkebb büdzsével rendelkezők és/vagy a különlegesebb képi világra vágyók előszeretettel használják. Nikonon ezt sajnos (minimális kivételtől eltekintve) nem lehet, a nagy bázistáv miatt nincs "végtelen" fókusz.
F bajonettes, de a régi AI/AI-S objektívekkel nem lesz fénymérésed, az olcsóbb vázakról lehagyta a Nikon az AI gyűrűt. De hogy mondjak valami jót is, a "csavarhúzós" AF jelzésű objektívekkel is lesz autófókuszod, a belépő vázakkal csak az AF-S/AF-I típusokkal lenne.
Szóval ha manuális objektíveket szeretnél használni adapterrel akkor irány a Pentax vagy a Canon, ha csak natív objektíveket használnál akkor mehet a Nikon is nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#48853) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

Lassan érik a canon 750d cseréje. Leírom az obi parkot, talán úgy könnyebb tanácsot adni.
10-18 ef-s, 20 2.8, 18-135 ef-s, 50 1.8, sigma 105 macro, canon 70-300 is usm. Vödör manuális, de az lényegtelen szerintem.
FF-et szeretne feleségem, a nagy kérdés, Canon vagy Sony?
Ugye az ef-s obik kiesnek, marad 4db.
A legtöbbet használt 18-135-öt mivel lehet kiváltani nagy szenzoron, esetleg hasonló átfogás és képminőségben?

[ Szerkesztve ]

(#48854) #07400704 válasza Tin_Shield (#48852) üzenetére


#07400704
törölt tag

Értem és köszönöm a tájékoztatást!
Nos ez a manuális rész azt hiszem ki fog maradni egyenlőre nálam :)
Akkor tulajdonképpen ha veszek egy D90-et, akkor keresek hozzá elfogadható áron egy hozzávaló fénymérős, autófókuszos obit, és kész, a zoom átfogás nyilván nem mindegy, de ez már pénz kérdés, mint minden.
Amúgy a D90 helyett alternatíva? mondjuk Canon 40D? bár azt nem tudom, hogy a 40D tükrös vagy prizmás?
Meg aztán D90 vagy D3100?

[ Szerkesztve ]

(#48855) PuMbA válasza t.imi (#48853) üzenetére


PuMbA
titán

24-105 van FF-en :) A tele végen veszítesz így, viszont nyersz a wide-on. 18-135-höz hasonló átfogás nincs, mert már sokat vesztenél a képminőségen.

[ Szerkesztve ]

(#48856) Tin_Shield válasza #07400704 (#48854) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A D3100 felejtős szerintem.
A 40D kortársa a D90-nek, de egy fél osztállyal magasabbra volt pozícionálva tudásban és felépítesben. A szenzor viszont a D90-ben jobb kicsit, tulajdonképpen itt lépte le először a hasonló kategóriás Canon vázakat a Nikon.

(#48857) #07400704 válasza Tin_Shield (#48856) üzenetére


#07400704
törölt tag

Értem.

(#48858) t.imi válasza PuMbA (#48855) üzenetére


t.imi
addikt

Éppen most néztem. Jókat írnak róla :)
Vázban ami beleférne, 6d, használt 6d ii talán, illetve Sony 7s ii.
Illetve Sony ugrik, az mc11 kb egyik lencsével sem kompatibilis oldaluk szerint

(#48859) kovsol válasza t.imi (#48858) üzenetére


kovsol
titán

A7S II egy videós váz. Szerintem te a sima A7 II -re gondoltál.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#48860) t.imi válasza kovsol (#48859) üzenetére


t.imi
addikt

Több mint valószínű! Köszönöm a pontosítást :)

(#48861) Rapid136 válasza t.imi (#48858) üzenetére


Rapid136
őstag

Manuálokhoz viszont a legjobb a Sony A7 sorozat :)
Amúgy van másféle Canon AF adapter is, nem csak a Sigma. De hosszú távon jobban jársz ha szép lassan lecseréled az obikat E bajonettesre.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48862) panoly


panoly
tag

Sziasztok!

Első sorban használt, cserélhető objektíves gépet keresek. Kb. 1 hét keresgélésen vagyok túl. Eddig egy Canon SX130IS gépet használtam, amit szinte mindig manuál módban használtam, többnyire állvánnyal, de érthető okokból tovább lépnék. Szeretném minél olcsóbban meglépni azt a nagy ugrást, amit egy frissebb cserélhető obis nyújtana, de nem szeretnék a nagy ugrás feletti apróbb javulásokért sok pénzt adni (röviden: megfelel a belépő kategória)

- Gépre szánt összeg? 1 objektívvel (kit) max 90, nagyon max 120, de csak ha nagyon indokolt a 90-hez képest. Később szeretnék 1-2 objektívvel bővülni, de azt már csak akkor, ha letisztulnak a preferenciáim.

- Felhasználás? Kiegyensúlyozott gépet keresek, mivel tényleg több funkcióját is használnám (tudom, hogy a belépőben ez kiegyensúlyozottan "rosszat" jelent, de mégis ez a preferencia.)
Fényképezés: elsősorban és leginkább tájképek, esetleg 1-1 makró (tudom, hogy jó eredményhez a kit kevés). Portréfotózás technikájával elkezdenék később barátkozni (későbbiekben jöhet fix), de itt sem igény hogy pro képek legyenek, csak hogy adott obival kihozzam a maxot.
Videó: nyilván fhd, amire ebben a kategóriában lőhetek. Nyaralás, kirándulás, túra, inkább nyílt terepen, várhatóan tűrhető mennyiségű fénnyel, rövidebb snittek. Egy Hawkeye Firefly 8SE akciókamerával kiegészülve készülnének vágott, magam számára emlékként funkcionáló videók.

- Méret számít? Nem igazán.

- Videóra szükség van ? Mindenképp, fullhd elég, úgy is csak az fér bele.

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Használtan keresek, vállalom a garanciakockázatot.

- Egyéb kívánság, speciális igények? Szomorúan néztem egy teszten, hogy a szóba jöhető gépek nem tudják feature-ként a bracketinget HDR-hez. Azt sokat használom kompakton scripttel, hiányozna. De ezt áldoznám be a legkönnyebben.

Jófogás, hardverapró, ezeket néztem végig a napokban. Nikon D3300 volt a legszimpatikusabb ajánlat kitobival. Teljesen irreleváns számomra a márka és az is, hogy MILC-e vagy DSLR.

A segítő ötleteket szívesen várom illetve tippet, hol lehet még használtan szétnézni. Köszönöm előre is!

(#48863) panoly válasza panoly (#48862) üzenetére


panoly
tag

Konkrétan amik most scope-ban vannak:
https://www.jofogas.hu/budapest/Makulatlan_Nikon_D3300_gyari_kit_elado_85645143.htm
https://www.jofogas.hu/budapest/Nikon_d7000___Nikon_18_105mm_VR_18_105_85589991.htm
https://www.jofogas.hu/budapest/Elado_nikon_d3200_85592767.htm
https://www.jofogas.hu/budapest/Sony_Nex_5NK_Alpha_Digitalis_Fenykepezo_85748360.htm
https://www.jofogas.hu/budapest/Elado_nikon_D3300_kit_obival_18_55_8gb_taska_70_300_tamron_85449957.htm

Hardverapróról most nem mazsoláztam. Ahogy nézem a CANON tudja a bracketinget.

(#48864) konyi79 válasza panoly (#48862) üzenetére


konyi79
addikt

Használtan kapsz annyiért sony a6000-et, tudja a hdr-t, de alapból hoz annyit a szenzora, mint a kompahtod hdr-rel.
De szerintem mft gépek is tudják.

(#48865) konyi79 válasza panoly (#48863) üzenetére


konyi79
addikt

Link gomb megvan?

(#48866) chef69 válasza panoly (#48862) üzenetére


chef69
tag

Szia. Pentax-ok között is érdemes lenne szétnézned 😉

(#48867) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Olympus M10-ből melyiket érdemes venni? Mark II vagy Mark III? Illetve melyik kitet? Kell a Pancake objektív? Érdemes azt venni? Vagy elég / jobb a sima?

Köszönöm

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#48868) Tin_Shield válasza freelanced (#48867) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha nem érdekes a videó akkor a MarkII-t szerintem. A 14-42R jobb rajzú mint az EZ. Ha pancake obit szeretnél, akkor csak vázat vegyél és keríts hozzá egy Pana 12-32-t.

(#48869) Muerte68 válasza panoly (#48863) üzenetére


Muerte68
addikt

[link]
[link]
[link]

90 fölött

[link]
[link]

Esetleg ezeket is érdemes megnézni.
A Nikon D7000-jó lehet ha nem sok expós.
Az A6000-is jó vétel használtan,érdemes a HA-n és az index-en keresni azt amit venni szeretnél (mármint felrakni hogy keresel)sokszor jelentkeznek olyanok is akik nem rakták fel.

máskor link-gombal rakd fel ez így kínszenvedés megnézni,főleg ha mobillal nézik

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#48870) freelanced válasza Tin_Shield (#48868) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm! És az a kit amiben van még egy obi?

A mark III anyagminôsége tenyleg rosszabb?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#48871) Muerte68 válasza freelanced (#48870) üzenetére


Muerte68
addikt

Igen akkor adnak hozzá egy vagy két obit,az is változhat hogy milyet.
Általában egy alap obi jár hozzá,van hogy tele is-de vannak palacsinta obis kittek is.
Ezeket általában használtan is olcsóbban lehet megvenni,mivel eggyütt véve olcsóbb és ha nem kell utána eladják sokszor újonnan.

[link]-itt többet tudnak mondani valószínűleg róla :)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#48872) Tin_Shield válasza freelanced (#48870) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az a duplakit. Van benne egy könnyű 40-150R teleobjektív is, korrekt darab kitobihoz mérten, ha érdekel a telézés ettől olcsóbban nem nagyon tudsz belekóstolni. Ha találsz olyan duplakitet amiben mind a két objektív R-es az legjobb. Persze lehet élni az EZ kitobival is, de szerintem nem éri meg a felárat.

Az anyagminőségben nagy különbség szerintem nincs, fém és műanyag kombó, az Oly amúgy tisztességes minőségérzetű gépeket ad már belépő szinten is.

[ Szerkesztve ]

(#48873) freelanced


freelanced
addikt

Köszönöm! Sokan azt mondták a külföldi fórumokon hogy gyengebb a minősége. 209 körul megkapni a Mark III-at két obival. A Mark II 170 körül van egy obival. A pencake kicsit tobb de akkkor azt hanyagolom.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#48874) Tin_Shield válasza freelanced (#48873) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Akik párhuzamosan használják biztos jobban érzik, MkII-höz volt szerencsém huzamosabb ideig, MkIII-at csak tapiztam, de nem akartam sikítva eldobni mint némelyik Canon vázat. Amennyi a kettő különbsége kb annyiért megy a használt picon a kitből bontott garis 40-150R.

(#48875) Mirman válasza freelanced (#48873) üzenetére


Mirman
őstag

Annyi meg hogy Mark 2höz lehet kapni egy baromi jó markolatot amitől nagyon jó lesz a fogása . A Mark 3hoz ilyet nem lehet , annak viszont alapból kicsivel nagyobb a markolata.

(#48876) freelanced válasza Mirman (#48875) üzenetére


freelanced
addikt

Világos. Nem is tudom. Ti melyiket választanátok?

Illetve ebben a 200.000 ezres kategoriaban van jobb valasztas szerintetek ennel a gepnel?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#48877) Tin_Shield válasza freelanced (#48876) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Én az E-M10II-t, de nekem a videó sokadlagos szempont. Ha a videó egyenrangú fontosságú mint a fénykép akkor Panasonic GX80. Ha fontos a jó követő AF (pl sport fotózás), illetve a raw fájlokkal komolyabban bűvészkednél, akkor Sony a6000. Igazából mind jó gép, a hangsúlyok vannak kicsit máshol.
Az E-M10-et (vagy bármelyik Oly cuccot) ki is tudod próbálni kötelezettség nélkül itt. A Panasonicnak is van hasonló programja, igaz szűkebb kínálattal. A Sonynál tudtommal nincs hasonló lehetőség, de akár itt a topicban is biztosan találsz lelkes júzert akivel össze lehet hozni egy komolyabb próbát.

(#48878) freelanced válasza Tin_Shield (#48877) üzenetére


freelanced
addikt

Az Olympus miert nem idealis rawra? Szenzormeret miatt?

És akkor MII kitobival? Nekem eddig az a legazimpatikusabb. De arban majdnem annyi a III is. Nincs nagy kulonbseg igy akciosan +35e visszateritessel...

Akkor nincs htranya a IIInak?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#48879) panoly válasza Muerte68 (#48869) üzenetére


panoly
tag

Elnézést a linkekért, megvan a gomb azóta :). A válaszoknak külön örülök, már nagyon rászűkültem a D3300-ra, és jó alternatívának tűnik az oly is és a pana is, A6000 is elgondolkodtató.

(#48880) Tin_Shield válasza freelanced (#48878) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Alkalmas, de a Sony APS-C szenzorában több a tartalék, amikor több FÉ-t cibálod a képeket akkor a kisebb szenzor valamivel hamarabb "szétesik". Engem ez pl. nem nagyon izgat, nem porcosodik arra, hogy extrém mértékben cibáljam a rawokat, amúgy is 90%-ban jpg-zek, de van akinek ez fontos szempont.

MarkII magában, vagy 14-42R kitobival, vagy dupla kitben, attól függ milyen objektív(ek)et szeretnél. A MarkIII videóban lépett előre látványosan, de néhány ponton sajnos butították is.

[ Szerkesztve ]

(#48881) freelanced válasza Tin_Shield (#48880) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm! Megpróbálom megtapizni őket a hétvégén és akkor kiderül.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#48882) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

Jelenleg nagyon vacillálok a Canon M50-en, mert egész jó árban van, a kérdésem az lenne, hogy YT videók és vélemények alapján sokan szeretik, használnám fényképezésre és videózásra is, ti nagyjából ebben az árkategóriában tudnátok jobbat javasolni?

Előre is köszi.

(#48883) PuMbA válasza HdRew (#48882) üzenetére


PuMbA
titán

Ha ezt veszed, akkor a 16GB-os kártya egyből mehet tartaléknak, mert a legolcsóbb és leglassabb darab lesz, ami a gépet megakasztja sorozat fotónál, mert nem fogja tudni lementeni a képeket elég gyorsan. Minimum 90Mb/s-ot tudó 32GB-os SanDisk Extreme Pro :)

[ Szerkesztve ]

(#48884) HdRew válasza PuMbA (#48883) üzenetére


HdRew
őstag

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ.

Egyéb vélemény van esetleg a kiszemelt darabbal kapcsolatban? Neked mi a véleményed róla?

(#48885) itouchfan válasza HdRew (#48884) üzenetére


itouchfan
senior tag

[link] - ezt nézd meg esetleg. ez is alig több mint 200.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#48886) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok,

Szeretnénk fentebb lépni a digitális fotózás területén, jelenleg egy kompakt Canon gép van ami eddig jó szolgálatot tett de a minősége a képeknek valahogy elkezdett romlani.

Rengeteg cikket, tesztet végig néztem de nagyon jutok döntésre :)

Tehát cserélhető objektíves gép lenne a cél, de nem tudom hogy DSLR vagy MILC.

NEM profi cucc kell.
Ár: 100-130e Ft maximum
Használt is lehet ha hibátlan állapot és tényleg megéri annyira, de új a preferált mint mindenkinek... :D
Videózás mint képesség lényegtelen
Amire kéne: mindenre lenne kicsit, de ami hangsúlyos hogy egészen jó macro képet csináljon, tájak, emberek fotózása, olyan családi mindenes gép lenne, hobbi szint.

Milyen irányban induljak el?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#48887) HdRew válasza itouchfan (#48885) üzenetére


HdRew
őstag

Köszi szépen az ajánlást, de azért most perpill 250-re nem néznék be, egyelőre csak kezdőként lépnék be a világba. :)

(#48888) Tin_Shield válasza szabonagyur (#48886) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ennyiből használtan elég jó MILC-et lehet venni. Ha nem zavar a nagyobb méret és súly akkor DSLR is szóba jöhet. Makrózásra a legolcsóbb megoldás a közgyűrűzés vagy egy jobb minőségű makró előtétlencse. Konkrét géptípus említése nélkül: bármelyik 16 MP vagy újabb cserélhető objektíves gép megfelelő képminőséget tud.
De én nem hagynám ki a képletből a mai nagyszenzoros prémium kompaktokat sem, egy 1" gép aránylag fényerős objektívvel párosítva már elég sok mindenre elég. A makrózás egyszerűbb velük, viszont le kell mondanod az objektívcsere lehetőségéről.

[ Szerkesztve ]

(#48889) PuMbA válasza HdRew (#48884) üzenetére


PuMbA
titán

Kezdőként jó, ha jól áll a kezedben és kényelmes fogni :)

(#48890) HdRew válasza PuMbA (#48889) üzenetére


HdRew
őstag

Haha, köszi. :)

Ár-érték arányra mit mondanál rá? (Valamennyire ez is fontos szempont nálam, szeretnék minél racionálisabb döntést hozni.)

(#48891) modulus válasza szabonagyur (#48886) üzenetére


modulus
aktív tag

Árukereső oldalon a fényképezőgépek között próbálj minél nagyobb szenzoros gépet nézni.
A jó minőségű fotónak az az alapja.

Például: Canon eos m100 objektívvel - 140 eFt a médiában.

Vagy kompaktok közül vannak ettől olcsóbban (100 ezer körül), de legalább 1 inch szenzorméretű legyen, arra figyelj. (Canon g9x, sony rx100). Ezek jó képet készítenek. Ha ettől jobb kell, akkor vagy használtat kell venni, vagy növelni kell a pénzkeretet.

(#48892) itouchfan válasza HdRew (#48887) üzenetére


itouchfan
senior tag

Joy kuponnal 225, amiből lejön még 16 a visszatérítés miatt, tehát 209.

És kapsz egy fix portréobit ami tök jó, és úgyis hamar lesz rá igényed. szvsz

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#48893) HdRew válasza itouchfan (#48892) üzenetére


HdRew
őstag

Uhh tényleg, azt benéztem, na szép. :)

Így meg totál megéri. :Y Köszi szépen.

(#48894) itouchfan válasza HdRew (#48893) üzenetére


itouchfan
senior tag

Persze te tudod, hogy mit szeretnél, természetesen semmi érdekeltségem a dologban, csak én is böngészgettem és láttam, hogy M50, amiről itt is szó van, gondoltam hátha. :B

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#48895) HdRew válasza itouchfan (#48894) üzenetére


HdRew
őstag

Nehogy rosszul érezd magad emiatt, ahogy elnézem az adapter és az 50mm f/1.8 STM is 40 ezer Ft egyenként, amit akárhogy nézek, sokkal jobb ajánlat, mint egy táska meg egy értékelhetetlen memóriakártya. (Az MM oldalán a Canon pénzvisszatérítésről nincs is infó például.)

Egyedül maximum a táska lehet a plusz, de azt sem hiszem, hogy olyan drága lenne.

Szóval nagyon szépen köszönöm. :)

(#48896) PuMbA válasza HdRew (#48890) üzenetére


PuMbA
titán

Ár / érték arányban is jó, főleg az 50-essel és az adapterrel :)

(#48897) HdRew válasza PuMbA (#48896) üzenetére


HdRew
őstag

Köszönöm szépen, el is mentem és meg is rendelték számomra, szerencsére így is élt az akció, hogy nem volt éppen készleten. :)

(#48898) itouchfan válasza HdRew (#48897) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nincsmit, és gratulálok hozzá!

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#48899) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Akkor még egy olyan kérdésem lenne, hogy jobban járok, hogy ha csak váz M10-et veszek és mellé valami objektívet?

Az ajánlott gépek közül melyikhez fogok olcsóbban kapni objektívet? Melyikhez elérhető több?

Illetve esetleg az M10-hez tudtok ajánlani fix és makró objektívet? Milyet lenne érdemes venni hozzá?

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#48900) szabonagyur válasza Tin_Shield (#48888) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi a tippeket.

Használttól alap esetben nem zárkózok el, csak félek, hogy átvernek vele nagyon mivel nem értek hozzá.

(#48891) modulus: köszi a tippeket neked is, ezt a Canont el is mentem :) A kompaktokat is megnézzük de a Canon eléggé szimpatikus.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.