Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Ha nagylátószögű fényképezés érdekel (nem halszem), akkor jól látom, hogy olcsó fényerős objektív szempontjából micro four thirds helyett Sony APS-C-t nézegessek?

(#48502) grigo válasza Shingen (#48500) üzenetére


grigo
őstag

A jobb képminőséged bármelyikkel meglesz.
Ha kiránduláshoz tervezed akkor vagy városi kirándulásra gondolsz és oda azért kell egy nagylátót érintő tartományú obi, ha erdei kirándulásra gondolsz akkor oda szintén jól jön egy nagylátó is.
Illetve mindkét esetben jóbarátod lehet egy ún. utazózoom ami nagyon jól lefed minden tartományt de semmiben sem lesz kiemelkedően jó, viszont nem kell cserélgetni.
Váz tekintetében én elfogult vagyok bár a canon színekkel, de emellett lehet neked nagyobb barátod lenne egy nagyobb dinamikát biztosító szenzor azaz nikon.

Ha tükrösben gondolkodsz, én lehet nikont választanék a szenzor miatt ebben a kategóriában.
Ha kisebb vázat szeretnél a kiránduláshoz akkor jön a milc kategória és nagyon sok opció de ebbe most nem megyek bele, mert lehet eleve nem is érdekel ez a kategória.

Alapjában véve ha tükröst szeretnél és kiránduláshoz kell egy gép amin szeretnél tanulni és feljebb lépni mobilról akkor jó felé kutakodsz a D3300-al. Tökéletes döntés úgysem lesz, mindig nyersz valamit amiért fel kell áldoznod valamit. Ha tükrösön kívül milc is érdekelni fog akkor infóáradatra készülj mert ott összetettebb lesz a helyzet :DDD

Többiek?

ReSeTer: nagylátót, olcsót és fényerőt egy mondatban ritkán fogsz látni. ;]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#48503) ReSeTer válasza grigo (#48502) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Miért, sonynál 20mm f2.8 fényerősebb mint a panasonic 16 vagy mennyi f2.5-el. Én ebből indultam ki.

(#48504) Shingen válasza grigo (#48502) üzenetére


Shingen
addikt

úgy néz ki lehet d3300 lesz.... kezdésnek aztán meglátjuk...

風林火山

(#48505) grigo válasza Shingen (#48504) üzenetére


grigo
őstag

Azért várj még egy pár véleményt, vannak itt olyan szakik akik nálam mélyebb bugyrokig is eljutottak ebben a csodaszép pénztemetőben. De ha még annyit megengedsz, én megnézném azt is, hogy az új és használt piacon mit szeretnél rá venni és úgy nézd egyben a képet, vagy ha tovább akarsz fejleszteni (a hozzászólásod alapján így lesz) akkor milyen irányban és azt milyen oldalon találod meg.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#48506) Tin_Shield válasza ReSeTer (#48503) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Sony 20 f2.8 (vagy a Sigma 19 f2.8) nem fényerősebb, sőt a Pana 14 f2.5 jobb picivel, a PanaLeica 15 f1.7 meg sokkal. De ezek egyike sem igazán látványosan nagylátószögű még. Klasszikus nagylátószög (ekv 24mm) Sonyra a pocsék 16 f2.8-on kívül a Sigma 16 f1.4, mft-re a PanaLeica 12 f1.4 vagy az Oly 12 f2. Fényerős natív nagylátó zoom mft-re van (Oly 7-14 f2.8) Sony APS-C-re nincs. Vannak még manuális ultranagylátók, Laowa 9mm f2.8 APS-C-re, és Laowa 7.5 f2 mft-re. És van kevésbé ultranagylátó, a Samyang 12 APS-C-re, ennek sajnos nincs mft megfelelője.

(#48507) Saját


Saját
csendes tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni fényképező választással kapcsolatban. Tehát 200 000 Ft-ból a Canon EOS M50 jó vételnek számít, vagy ezért az összegért van másik hasonlóan jó MILC gép?

Nagyon köszönöm, aki megtisztel a tanácsával.

(#48508) PuMbA válasza Saját (#48507) üzenetére


PuMbA
titán

Jó vételnek számít, van még Sony A6000 ebben az árban, de érdemes elmenni a boltban kipróbálni, illetve megnézni, hogy a jövőben milyen objektívek lesznek hozzá véve, ha lesznek egyáltalán :) Az M50 azért jobb, mert érinthető és teljesen forgatható az LCD kijelzője, van mikrofon portja, jobb az EVF-je (kukucska), viszont a Sony tovább bírja akksival, kicsit kisebb, talán jobban működik a szem fókusz és kicsivel jobb a képminősége szélsőségesebb esetekben.

[ Szerkesztve ]

(#48509) wms válasza Saját (#48507) üzenetére


wms
senior tag

Páromnak az van, nagyon szereti és a képek is igen jó minőségűek. Teljesen meg van vele elégedve. :K Adapterrel használható hozzá az összes EF és EF-S-es obi. De PuMbA-nak igaza van, érdemes megnézegetni, fogáspróbát venni több gépen is pl. a MM-ban. :K

(#48510) Tin_Shield válasza Saját (#48507) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van. A Sony már lett említve, ezen kívül a Panasonic GX80 vagy az Olympus E-M10 is megér egy pillantást.

(#48511) wms válasza Tin_Shield (#48510) üzenetére


wms
senior tag

A Fuji-ról se feledkezzünk meg :K

(#48512) Tin_Shield válasza wms (#48511) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Jogos. De van 200e körül Fuji?

(#48513) ReSeTer válasza Tin_Shield (#48506) üzenetére


ReSeTer
senior tag

A fényértékeket nem kell átváltani szenzorhoz? Ezért írtam, hogy a MFT 2.5 és az APS-C 2.8 közül az APS-C fényesebb.
De ha ez még nem is igaz, amiket írtál mft-hez, 2x annyiba kerülnek mint a sonyhoz. Ezért is írtam, hogy ha nagylátószög, akkor pénzügyileg érdemesebb nagyobb szenzor fele néznem?

(#48514) wms válasza Tin_Shield (#48512) üzenetére


wms
senior tag

Az A széria :K

(#48515) Tin_Shield válasza ReSeTer (#48513) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A fényértéket miért kéne? Ha a fényérték/gyutáv pároshoz tartozó mélységélességre vagy kíváncsi (nagylátószögnél??), akkor esetleg.
A választott objektívtől függ, hogy melyik az olcsóbb megoldás, de tény hogy a Sigmák sokat segítenek a Sony kínálatát befoltozni.

[ Szerkesztve ]

(#48516) Tin_Shield válasza wms (#48514) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Azért az A széria elég messze van az M50/a6000/GX80/E-M10 vonaltól. Az XT100 lehet majd érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#48517) wms válasza Tin_Shield (#48516) üzenetére


wms
senior tag

Ez kétségtelen :K

(#48518) Saját válasza PuMbA (#48508) üzenetére


Saját
csendes tag

PuMbA, wms és Tin_Shield - Nagyon köszönöm.

Utána olvasok az ajánlott gépeknek. Alapvetően (de legalábbis egyelőre) csak a KIT obival szertnék "dolgozni".
Az M50 kihajtható, forgatható kijelzője nagyon kényelmes lehet.
Az A6000 nem rossz, viszont nem tudom, hogy érdemes-e egy kvázi 4 éves technológiát választani...

Mivel ez lenne az első gépem, és a belépőm is fényképező gépek világába, így minden tanácsot nagyon köszönök.

Közben utána olvasok a Sony objektív kínálatának :-)

(#48519) Tin_Shield válasza Saját (#48518) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha kitobjektív akkor a Pana 12-32 talán a legjobb, de a Canon 15-45 sem rossz. A Sony 16-50 érezhetően gyengébb ezektől. Az Olympus 14-42R korrekt, az EZ kisebb ugyan, de gyengébb is.
Az a6000 tudása a mai napig jónak számít.

[ Szerkesztve ]

(#48520) hibavissza válasza Shingen (#48499) üzenetére


hibavissza
veterán

Ehhez a kithez jutsz hozzá legolcsóbban ami a fejedben lévő "minőségi fényképezőgép" képhez közel áll. Gondoltad, rákérdezel a biztonság kedvéért itt is. Kiderült, hogy a már megszületett döntésed nem feltétlen jó és most haragszol.

Legközelebb, ha épp beszerzel valamit és megerősítésre vágysz a döntésedhez, akkor az adott dolog topikjában kérdezd meg. Mindenki jobban jár. :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#48521) Throme válasza Shingen (#48504) üzenetére


Throme
veterán

Ha a d3300 mellett maradsz (mint dslr), akkor a fókusztémát érdemes szemelőtt tartani. Ez tényleg megemlítendő probléma.

Az úgynevezett "sötét" obiknál kisebb az esély, hogy egy esetleges kis mértékű fókuszhiba előjön/észrevehető. A fixekkel, fényerős zoom-okkal kell jobban vigyázni. Ha tudod próbáld ki, vagy vásárolj online (14 nap miatt).
Létezik olyan megoldás, amit a sigma kínál egyes modelljeinél. Pl egy 17-70 f2.8 - f4 "C" esetében dokkolóval be lehet lőni az obit
Természetesen a szerviz is segít, de ki szeret oda járni?!

Kezdésként AF-S obikat (ill más obi gyártóknál a motor meglétére figyelj) keress, mert ezekkel lesz AF-ed.
Azt nem tudom az AF-P obikat mennyire kezeli a d3300....
Amúgy a 10mm-300mm tartomány szépen le van fedve AF-S obikkal (vagy akár tamron/sigma obikkal).

Érdemes elmenni vásárlás előtt olyan üzletbe, ahol több gépet is meg tudsz fogni, meg tudsz nézni.

szvsz

[ Szerkesztve ]

(#48522) simauser


simauser
tag

Üdv!

Sokat olvastam a témába, és tudom, hogy ezredik lehetek, de mégis írok, mert sok-sok infó ide vagy oda, mégsem tudom, mit kellene vásárolnom, merre kellene elindulnom, még annyira sem, mint az elején, amikor elkezdtem utánanézni a témának. Pár hete a kezembe került a Nikon egy 7xxx-es sorozatú gépe egy 18-105-ös objektívval. Hanyattestem a minőségétől, a fellángolás megvolt. Szeretnék venni valami hasonlót magamnak, amivel újraélesztem magamban hobbifotóst, aki pár éve kicsi kompakttal fényképezgetett. Főleg külső tereket, természetet, várost, épületeket, járműveket, buszokat, vonatokat szeretnék fotózni. Az utóbbi hetekben végigtúrtam a szakfórumokat (nikon, canon dslr, milc, ultrazoom, prémium kompakt vonalon). De elfogyott a lendület, sok az infó, de nem tudom, tulajdonképpen mi is kéne nekem. Most már minél többet olvasok, annál tanácstalanabb vagyok. A kályha a dslr, az volt a kezemben, az tetszett, az olvasgatások alapján a milc-eknél is érdemes nézelődnöm. Mit kellene vegyek, hogy legalább közelítőleg elérjem a "húha hatás" minőséget? Az árak miatt (hanyattesés 2 megvolt) főleg használtban gondolkodom. DSLR-ből sokat találok, de az objektívek között (is) elvesztem. Ha nem feltétlen kell, nem cserélném, a 18-105-ös "utazó" témában gondolkodom. Bridge-en is gondolkodtam, de bármilyen tesztet nézek, az az árkategória, amit megcéloztam (nagyon max 100 ezer forint), nem nagyon tartalmaz olyan gépeket, ahol a tesztek fotói akár csak közelítenék a Nikonos nagygépet, amit láttam. Az ultrazoomokat az általános vélekedés miatt hanyagolnám, de egy ismerős hobbifotósnak volt ilyen, és nem készített vele csúnya képeket . . .

Ezeket néztem, egy-egy példaként: [Olympus PEN Lite E-PL5 ], DSLR-nek [Canon EOS 500D] 18-55 és 75-300-as objektívvel, illetve a 220volton láttam használt cuccokat: váz és obi 1 vagy obi 2 . . . és az újak között [link] D3400 + 18-55 objektív.

Jó irányba evezek?

Are you threatening me, Master Jedi?

(#48523) Rapid136 válasza simauser (#48522) üzenetére


Rapid136
őstag

Csak halkan mondom hogy nincs 18 féle érzékelő, generációk vannak és azonos lapka kerül be a különböző kategóriájú vázakba. Sőt a Sony gyártja a Nikonnak, a Pentaxnak és saját magának az érzékelőt, sőt már az Olympussal is stratégiai partnerek.
A hűha hatás a tudáson, az objektiven és az utómunkán múlik, a gépen igen kevéssé. Ja és sok gyakorlás kell hozzá :)
(ha a városban sétálnál rendszeresen akkor egy tükrös hosszú távon elég nyűgös lesz...)
(és univerzális csodaobjektiv sem nagyon létezik)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48524) #86322688 válasza simauser (#48522) üzenetére


#86322688
törölt tag

Én is csak halkan mondom, hogy a dslr csak bizonyos embereknek nyűgös, a milc-es is ugyanabba a táskába hordja a cumóját, meg ugye tudni kell obit választani.

Tudom mert négy táskám van, abból kettő kicsi, vállra akasztós, gép+obi, abban van a dslr és abban volt az epl is 75-300-al, könnyebb volt, ennyi.
Az epl-nél kisebbet nem találsz, ha kereső kell, az omd is nagy, szóval erről ennyit.
Tény, hogy kis palacsina obival az epl kényelmesebb, ha nem viszel táskát, de úgyis viszel ;-)

Amúgy ha vennék, gx80-at választanék, már ha kell a kicsi gép, az 1/16000, és a kereső miatt.

(#48525) Neck válasza simauser (#48522) üzenetére


Neck
veterán

Láttam valamelyik aprós fórumon 85-ért A6000-et. Abban jó a szenzor, és a fókusz is. A kitobi olyan amilyen, de legalább kicsi. Arra jó, hogy rájöjj, melyik fókusztáv jön be, majd egy jó fix lencsével meglesz a wow effekt is.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#48526) Rapid136 válasza #86322688 (#48524) üzenetére


Rapid136
őstag

csak halkan mondom hogy a legtöbb táskában lötyögnek az objektivjeim, egyenlőre ritka a MILC obikhoz normálisan használható táska :)
és amibe korábban egy tükrös kitobi + kit tele fért bele, abba most durva esetben 4 obi + váz az ötödikkel belefér, oké a tükrös obik AF-esek volt, a MILC-hez meg javarészt az 55 Zeiss az egyetlen AF obi és egy adapterezett 135 a legnagyobb :)
és igen, esténként sokat sétáltam az A7-tel meg egy távmérős obival a vállamon táska nélkül... sőt láttam mást is már milccel sétálni, egy jó kis retro bőrszíj kell hozzá :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48527) tvamos válasza simauser (#48522) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha a hétezres Nikon tetszik, akkor miért más gépeket nézegetsz. Egy D7k nem olyan drága már, és nem olyan szörnyen elavult, hogy ne lehetne jó képeket készíteni vele, és biztosan kellemes idôt tölthetnél vele.
(Kicsit sajnálom, hogy elpasszoltam az enyém.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48528) grigo válasza simauser (#48522) üzenetére


grigo
őstag

Ha a 7ezres nikon széria tetszik akkor vedd azt.
Egy dolgot ne tegyél, ne egy utazózoomra alapozd a rendszered, mert egy ismerős csinált vele szép képeket. Ha nem fotózol akkor a szép kép valószínűleg elhúzott színeket takar.

De ha szeretnéd megvenni a nikon 7ezres szériáját egy objektívvel és mást már nem tervezel, utazózoommal automatán jpeg-ben tervezel fotózni utómunka nélkül, akkor szerintem vágj bele. Tükrössel tele a használtpiac, ha beírod hogy keresel valamit tucatnyian akarják eladni neked a cuccaikat.

Ha szeretnél majd nagylátót, portrét, esetleg telét, makrót vagy régi manuálokkal kreatívkodni akkor én ezt átgondolnám még egyszer.
Ha ez utóbbi valószínű akkor azt gondold át mennyit vagy hajlandó adni egy objektívnél egy fejlesztés során.
Ha egyáltalán nem tervezel semmit akkor maradj a megtetszett gépeknél.
Ha minimális forrásod marad fejleszteni akkor én megnézném az olympust és panát, talán a legfenntarthatóbb rendszer, filléres obikkal.
Ha tolsz forrást a fejlesztésbe akkor érdemes esetleg fuji és sony milceket megnézni.

És még valami amire lehet nem gondolnál. A pénz, súly, cipelés, hely témakörében kalkuláld be, hogy kelleni fog még állvány, memóriakártya, tartalék aksik. Ezek még kitehetnek tízezreket és pl még ezekhez táskát, hátizsákot is venned kell. A kiegészítők így simán 100ezerre ugorhatnak úgy, hogy semmi kiemelkedőt nem vettél, de mondjuk nem aliexpresses cuccokat vásároltál.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#48529) Saját válasza Tin_Shield (#48519) üzenetére


Saját
csendes tag

Ha jól értem, akkor KIT obi tekintetében az M50 vs A6000 közül az előbbi (M50) a nyerő?
Illetve PuMbA is írta, én is "láttam", hogy 3 200-as ISO felett az M50 nagyon zajos képet produkál. - Ez orvosolható, egy fényerős obival valamelyest? Vagy ez egy olyan dolog ami a váz adottsága és over?

Most az A6000, kitobival kb. 160 000 Ft, ezzel szemben a Canon 200 000 Ft, ugyancsak KIT obival, viszont jár hozzá tatyó plusz SD kártya. :)

Nekem az M50 tetszetősebb, de nem tudom, + 50 dodó.
A Canon obijai + olcsóbbak, legalábbis én úgy láttam.

(#48530) Tin_Shield válasza Saját (#48529) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Canon kitobija a jobb, igen.
A zajosodás mértéke kb. hasonló a két szenzornál, APS-C méretben nagyjából 3200 fölött kezd durvulni a helyzet. A Fuji X-Trans szenzora kicsit jobb zaj szempontból, de annak is megvan az ára máshol. A fényerős objektív abban segít, hogy kevesebbszer kell eddig feltekerni az érzékenységet.
Az a6000 régóta a piacon van, szép karriert befutott jó gép, az M50 frissebb, ez a Canon első valóban sikerült MILC gépe. Ha még nem tetted meg és van lehetőséged próbáld ki valahol mindkettőt, sokat számít ha a kezedbe is veszed.
A Canon natív objektív választéka sokkal kisebb (ami van az elég jó, és nem is túl drága), de adapterrel az összes EF/EF-S objektív használható. Persze ezek tükrös objektívek, a legtöbb nagyméretű, vicces is a kis vázon, de fontos, hogy az AF is tükrös gépekre van optimalizálva, működik, de nem egészen olyan mint a natív.
A Sony kínálata jóval nagyobb, a Sigma objektívekkel együtt lassan lefednek mindent. Adapterezni itt is lehet, akár az autófókuszos tükrös objektíveket (leginkább a Canon bajonetteseket szoktak, a Sigma jóvoltából) de itt reverse engineering megy a különböző gyártók nem nyílt szabványa miatt, szóval ez bizonytalanabb megoldás mint a Canon-é.

[ Szerkesztve ]

(#48531) PuMbA válasza Saját (#48529) üzenetére


PuMbA
titán

A Canon azért drágább, mert pár dologban jobb - főleg EVF -, de ezt leírtam anno, hogy miben jobb még :)

"Ez orvosolható, egy fényerős obival valamelyest? Vagy ez egy olyan dolog ami a váz adottsága és over?"

Miért akarsz egyből ISO 3200 felett fényképezni? :DDD Ez a szenzor adottsága. Egy fényerős obival kisebb ISO szükséges, hiszen több fényt enged a szenzorhoz, de ezzel együtt csökken a képen az élességi tartomány.

[ Szerkesztve ]

(#48532) Rapid136 válasza Saját (#48529) üzenetére


Rapid136
őstag

A zaj nem orvosolható fényerős obival, viszont fényerős obival nem kell annyira felmenned isoban :)
De...
Ha kell mélységélesség akkor rekeszelned kell, a fényerős obik nyitva elég vékony élességi tartományt produkálnak. És persze drágábbak és nagyobbak is a fényerős cuccok.
Utómunkával RAW-ból talán tudstz kisebb zajt kihozni de az elsőre nem biztos hogy könnyen megy.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48533) Doki16


Doki16
addikt

Van olyan speciális apróhirdetéses oldal ahol lehet DSLR gépeket találni? Hardveraprót meg a jófogást ismerem, csak gondoltam hátha van egy olyan hely ahol csak ilyenekkel foglalkoznak.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#48534) #86322688 válasza Doki16 (#48533) üzenetére


#86322688
törölt tag

Facebook...fotos csoportok...van egy rakassal.

(#48535) Rapid136 válasza Doki16 (#48533) üzenetére


Rapid136
őstag

Soós antikvitás, bocsi nem hagyhatom ki a poént :))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48536) Mirman válasza Doki16 (#48533) üzenetére


Mirman
őstag

Index adok veszek a legjobb .

(#48537) Doki16 válasza Rapid136 (#48535) üzenetére


Doki16
addikt

Nem nagyon ismerem a helyet, de gyanítom régi gépekkel foglalkozik ha a nevéből indulok ki :)

Köszönöm a tippeket, rá fogok nézni mind a kettő ajánlott oldalra. :R

Alapvetően valami jó kis 700d vázat keresek :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#48538) kovsol válasza Rapid136 (#48526) üzenetére


kovsol
titán

Fotós táskákban elég gyakori a tépőzáras megoldás, és tetszőlegesen méretre szabható a rekeszek mérete.

May the Force be with you!

(#48539) Nyx89


Nyx89
aktív tag

Sziasztok!

Alapvetoen egy kicsi, konnyu, utazos gepet szeretnek magamnak vasarolni, egesz konkretan 1200D+Tamron 17-50 + 50 1.8STM-et szeretnek levaltani. Legfobb celom hogy kisebb legyen a pakk amit magammal viszek, olyankor amikor nem a fotozas a fo szempont de ertekelheto kepeket szeretnek csinalni.

Feltetelek osszegezve:
- MILC
- Kis meret (akar zsebrevaghato meretu is johet)
- Objektiv lehetoleg pancake
- Kihajthato kijelzo
~Ha megoldhato: EVF (de ezt el tudom engedni)

Elso korben M4/3 vonalon nezelodtem, ami szimpatikus volt:
PEN-F + 14-42 Pancake valamint egy fix melle: 17 1.8 vagy 25 1.8 (A fix valoszinuleg kesobb, de picit zavar hogy nincs built-in flash)
Uj es hasznalt egyarant erdekelne, a fent emlitett osszeallitast arkategoriaja miatt inkabb hasznaltan vennem meg. (Esetleg ujban EM10 MII/MIII)

A keret a vaz es a kitobi kombora: Kb 200-250. Tudnatok valamit javasolni?

Elore is koszonom
Udv

[ Szerkesztve ]

(#48540) Tin_Shield válasza Nyx89 (#48539) üzenetére


Tin_Shield
őstag

M4/3 vonalnál maradva: Panasonic GX80 (esetleg GX9). A 12-32 elég jó kitobjektív. Fix Panasonic 20 f1.7, 25 f1.7, Oly 45 f1.8.
Ha a Sony E vonal is szimpatikus, akkor a6000+16-50, fix Sigma 30 f1.4, Sony 35 f1.8, 50 f1.8

[ Szerkesztve ]

(#48541) itouchfan


itouchfan
senior tag

Urak!

Nem akarok vitát generálni, de...tovább szeretnék lépni a Nikon D3200+Sigma 17-70 f2,8-4 (nem C-s) kombóról. Amit fotózok, az 80%-ban utazáskor/túrázáskor város, táj, street, a maradék 20 % meg portrézgatás, portré tanulása. Ehhez jó lenne ez a 17-70 + egy fényerősebb fix, de sajnos a fókusznak nem az találati aránya már ezzel az obival sem, amit szeretnék (F-B fókusz), kevés fókuszpont. A másik problémám, hogy túrák és street esetén sem lenne probléma egy kisebb váz.

Ami feltétlen kell: kereső, viszonylag masszív, jó fogás, jó alapzoom, 1 fényerős fix, 1-1 manuál obi (Helios, Jupiter) játszani, portrézgatni.

1. megoldás: Marad a d3200, megpróbálom bekalibráltatni a sigmával + egy 50 f1,8-cal mondjuk. Bár kérdés, hogy ez mennyire állítódik el egy 1500+ méteres szintkülönségű túra esetén zötykölődés, több 10000 lépés stb. (ez a legolcsóbb, de nem tudom hogy megoldást jelent-e).

2. megoldás: váltás D7100/7200ra, marad a sigma (kalibrálással), lenne AF mondjuk egy jóval olcsóbb 50 1,8D-vel is, és egy Nikon végű Heliost keresnék a mostani Nikonos Jupiterem mellé. (így a méretbeli előrelépésről abszolút le kell mondani)

3. megoldás (ez vonz leginkább, csak sok a lehetőség) - váltás tükörnélküli rendszerre. Nézegettem, tapogattam mindent, de tanácstalan vagyok.
Fuji X-T1/10/20 - ezek jönnek be leginkább, de a rendszer drága nekem. 18-55 f2,8-4 helyettesíthetné a Sigmát, de a fényerős fixek drágák hozzá sajnos (legalábbis nekem).
Sony A6000 - kitobi minősége?, sony menü nem jön be. adapterezni lehet canon obikat de az messze nem olyan elvileg, meg az adapter is plusz költség. Itt az 50/55 1,8 nem vészes de kéne egy jó travel obi amit én egyelőre nem találtam (natív).
Canon M50 - ez tetszik a legjobban, de ehhez is kevés a natív obi, a kitobi talán jó lenne alapnak, sőt az olcsó és jó 10-18 adapterezése is jónak tűnik, és rengeteg a viszonylag olcsó portréobi még a canonnal, kérdés hogy az adapterezés mennyit ront az AF működésén.

És ami most jött be a képbe az az MFT, a nagy objektív választék miatt, de itt a fogás vet fel kérdőjeleket. De egy jó Oly vagy Pana még talán megoldást jelenthetne.
És ugye a MILC-eknél bármilyen manual obit tudnék adapterezni szemben a Nikonnal.

Lehet hogy ez így kicsit katyvasznak tűnik, csak első fotós évemben megtapasztaltam, hogy tényleg rendszerben kell gondolkozni, ezért van most ennyi kérdőjel bennem, hogy merre induljak el.
A konkrét összeg sok mindentől függ, de alapvetően használtban gondolkozom, és hát láttátok hogy milyen kategóriájú cuccokat soroltam fel, ilyenben gondolkodnék 200-250k -ig. :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#48542) Nyx89 válasza Tin_Shield (#48540) üzenetére


Nyx89
aktív tag

Az M4/3 opciok jol hangzanak, koszonom! :R

Alap esetben ha videozastol eltekintunk(sosem vidozom) PanaGX80 hogyan viszonyul a GX9-hez kepminosegben? amiben mar latom ujabb szenzor van. Ujonnan nezve kb 170 vs 250, megeri rafizetni tudva hogy csak masodlagos gep lesz? (FF DSLR)

Kicsit utanaolvasva, panasonic zoom pancakebol nem talaltam jobb objektivet, csak fixet. Van esetleg valamilyen fix f2.8 esetleg f4 zoom pancake alternativa?

Nagyon Koszi!

(#48543) grigo válasza itouchfan (#48541) üzenetére


grigo
őstag

Szerintem Nikon szenzorról mft-re váltani csalódás lenne, ha utómunkázol (nekem nehezebb húzni az olys képeimet a sony után). Ha nem akkor jó lehet. Kíváncsi vagyok mit döntesz, majd remélem megírod.

Lehet szentségtörés amit mondok, de A7-ben nem gondolkodtál? Tudom, hogy már nem fancy meg régiszar, de egy sima A7 kitobival úgy gondolom elég tisztességes eredményt ad, van rá 50 1.8 plusz annyi manuál amennyit elbírsz. Nekem mai napig megvan az A7 és mégis csak ff, face detection miegymás, megmarad a dinamika, jön a mosoda, peaking. Nagy hülyeség?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#48544) itouchfan válasza grigo (#48543) üzenetére


itouchfan
senior tag

Annyira nem, hogy folyamat nézem őket az aprón. Nagy a kísértés. De milyen obit ajánlasz rá? Ekv 24-től de ha lehet alatta, és ez a travel zoom átfogás jó lenne.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#48545) grigo válasza itouchfan (#48544) üzenetére


grigo
őstag

Hát jó kérdés.
A kitobit használtam majdnem egy évig. Elvoltam vele, szerintem tisztességes és vállalható volt. De kellett volna valami nagyobb látószög, így 80hun ajánlásával beszereztem egy Cosina/soligor 19-35-öt. Azt is szerettem de aztán jött a sony fe 16-35 aztán jött az 55 1.8 és szegény kit több mint egy évig a szekrény aljában porosodott ezért megváltam tőle. Nem volt olcsó válás :D

A 24-240 soha nem volt nekem. Nem egy zeiss vagy egy gm de azért sokan jó vélemnyel vannak róla, persze tisztában kell lenni, hogy nem top üveg. Én is mindig tervezem beszerezni, mert sokszor jó lenne nem cserélgetni egész napos városi kiránduláson pl. Nem akarok itt elfogult lenni de én szerettem, sonyéknál a srácok szerintem kielemeznek neked mindegy egyes szempontot.

Amúgy 2 éve ugyanebben a cipőben voltam mint te, váltani belépő tükrösről és álltam a nagy infóözön előtt és leesett az állam, hogy most mi a franc lesz. Aztán végül a legtöbb pozitív hozadék alapján döntöttem némileg az érzelem rovására.

udpade: bocs, a kérdésre, hogy mit ajánlok rá, nem válaszoltam: GM zoomokat és Batis fix sort. :DDD
Ha nem vállalható akkor megnézném, hogy mi az ami mindenféleképp kell, aztán azt hogy ki tudom-e gazdálkodni, vagy milyen szintig tudom kigazdálkodni a rendszert, és azon a szinten elég-e nekem ami van.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#48547) Tin_Shield válasza Nyx89 (#48542) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha fényerős "pancake' zoom objektívet szeretnél akkor nézd meg a Panasonic LX100-at. Csak sajnos fix az LCD és az objektív sem cserélhető. A LX100 szenzora a 16 MP-es Pana szenzor multiaspectesítve, az LX100II-é az újabb 20 MP-es szintéb multiaspectes verzióban.

(#48548) Muerte68 válasza itouchfan (#48541) üzenetére


Muerte68
addikt

A Fuji 18-55 tel elég jó dolog, majdnem minden megoldható vele.
Fixből a 28-2'8--szokott olcsón lenni 150-170-euró.
Most is van szürke boltban.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#48549) haruspex válasza itouchfan (#48541) üzenetére


haruspex
aktív tag

SZia!

Túrához sok jobbat nem találsz mint a Pana gx széria+12-32 kombónál a méret és a kitobbi minősége miatt (Én ezeket használom évek óta, és többet nem szeretnék tükröst cipelni napokig). Viszont, ha kis mélységélességű portrékat szeretnél, ott hátrányban van a rendszer. Bár az Oly 45 viszonylag olcsón megkapható, ha az elég. Manuálozni nem biztos, hogy a legjobb választás a rendszer, bár van aki használja.

Ami mindenképpen sokat fog dobni bármelyik milcnél a méret mellett az a szélesebb látószög Ebben a Canon a legolcsóbb. A milceikhez van 11-22, ami kicsit drágább mint a tükröshöz való, de ehhez is szokott néha pénzvisszatérítés lenni.És anélkül is olcsóbb, mint a hasonlóak a többi rendszeren. Nálam túrán, és városnézéskor is 95%-ban 18-66mm-nek megfelelő obi van a gépen. (Mondjuk a 12-32 annyira kicsi, és könnyű, hogy mindig a táskában van.)

A fuji-t nem ismerem igazán, de az X-T100 igéretesnek tűnik az új obival.

(#48550) itouchfan válasza haruspex (#48549) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi! Rendben, ránézek a Panákra is!

X-T100-at fogtam, próbáltam, az a bajom vele hogy kisebb az EVF mint a X-T10,20,1,2 esetén.
Mert a másik dolog, ami zavar a Nikonban az a kicsi sötét kereső.

Grigo: jó gép az A7, gondolkodtam is rajta, de kérdés hogy mivel ugye rendszert szeretnék felépíteni egy jó pár évre, jó ötlet-e egy "régebbi vázra" alapozni? Mert aztán ha 3 év múlva mondjuk a vázat kell lecserélni az nem lesz olcsó mulatság, nem?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.