Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Gondolkozom egy MILC vásárlásan,regebben volt egy Eos 300D-m, amit kompaktsag miatt cseréltem egy Panasonic FZ200ra, de hiányzik az "elmosodo" hatter stb.
Ha cserélnek mit javasolnatok? Nagyon nem mennek el árban, mi az a minimum amiben gondolkozni kellene?
Használtban inkabb..
Nagy zoom nem feltetel ilyen 20-80 körül mar eleg lenne.

Koszi elore is,
Udv

Janaboy

(#47452) Tin_Shield válasza Janaboy (#47451) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem MILC, de elég jó lehet neked: Panasonic LX100

(#47453) scream válasza Tin_Shield (#47452) üzenetére


scream
veterán

Ilyen point and shoot-ért nem sok kicsit a ~180ezres ár? Tudom, hogy van drágábban is (pl az új Sony), de általánosságban érdekelne, hogy ez reális ár-e érte? :F

(#47454) Zaji válasza Tin_Shield (#47452) üzenetére


Zaji
őstag

Ebbe belefér egy Sony Alpha A6000 most a MM-ban....

(#47455) Muerte68 válasza Janaboy (#47451) üzenetére


Muerte68
addikt

Fuji XT 10+XF 18-55/2'8.
Váz 90-100+obi 80-90.
Van egy apsc vázad meg egy fényerős zoom obid, ami jobb mint bármelyik kit obi.
Ha kevesebb akarsz költeni akkor a 16-50-ami szintén jobb az átlagnál csak nem olyan fényerős .

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47456) Janaboy válasza Muerte68 (#47455) üzenetére


Janaboy
veterán

Koszi mindenkinek, ez a Fuji használtan mennyiért szokott menni?

Nem tudtam árban hova számoljak, de lehet nem lesz most erre lehetőségem 100e környékén gondolkoztam.

Janaboy

(#47457) Muerte68 válasza Janaboy (#47456) üzenetére


Muerte68
addikt

Ott van-XT10 vagy XE 2- 90-100 a váz.
Ha olcsóbb kell XE 1 45-50-kicsit lassú AF,fix kijelző viszont van evf jó szenzor jó kezelhetőség.
Az XE 1+16-50 kijön 90-ből.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47458) Tin_Shield válasza scream (#47453) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Mft szenzor + f1.8-2.8-as zoom + 4k video. Rakj össze bármiből hasonló konfigot és nézd meg az árát. A Fuji 18-55 nem tud akkora DOF játékot, sem ekv 24-et, Sony vicces kitobiját meg inkább hagyjuk. Igaz nem cserélhető az objektív, de a kérdezőnek nem is volt ez feltétel, a 20-80-as ekv. gyutáv tartományhoz elég közel van.

[ Szerkesztve ]

(#47459) Janaboy válasza Tin_Shield (#47458) üzenetére


Janaboy
veterán

Valoban nem irtam de olyan gépet szeretnék ami évekig megmaradna es használható lenne, es ha ugy alakulna nem korlátoznam magam egy obihoz.

A Sony amugy tetszik, de az elvette kedvem, ahogy írtad a kit obi gyengeseget.

Mi a helyzet a Canon EOS M ekkel? Esetleg Olympus...?

Janaboy

(#47460) Tin_Shield válasza Janaboy (#47459) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Canon előnye, hogy adapterrel mennek vele az EF/EF-S obik, hátránya, hogy ezek azért nagyok, és nem olyan mint a natív, EF-M-ből pedig kevés van. A régebbi EOS-M gépek szenzorban nem jobbak mint az MFT.
Az Olympus/Panasonic akkor jó irány ha kicsi és relatíve olcsón bővíthető gépet, keresel, képminőségben pici hátrányban van a Sony/Fuji APS-C-hez képest.
A Sony kitobi gyengébb darab, de azért használható, és az E bajonettre - a Sigmanak hála - aránylag egyszerűen és elfogadható funkcionalitással lehet adapeterezni elég sok tükrös Canon obit (persze ezzel félig el is dobod a MILC egyik előnyét, a kis méretet)
Én meggondolnám azért az LX100-at, ha kapásból nem akarsz ultranagylátózni, telézni, makrózni. Semmivel sem elavultabb mint ami tudást annyiért MILC-ből kapsz, sőt, objektívben bármelyiket kétszer körberöhögi. És ugyanúgy el lehet adni mint egy kinőtt vázat vagy kitobit.

[ Szerkesztve ]

(#47461) Muerte68 válasza Janaboy (#47459) üzenetére


Muerte68
addikt

Most az a kérdés hogy 100-a váz,vagy összesen annyi,a keret mert ha összesen akkor jóval kevesebb a lehetőség.
Fuji XE1,XM1.
Sony A5000.
Olympus pl5-6-7.
A Sony gépnél vedd figyelembe hogy alig van apsc obi ami van az pro,vagy Batis aranyárban.
És akkor marad az adapterezés 60ezres adapterrel nagy és nehéz obikkal.
M4/3-nál van obi bőven de a kisebb szenzor miatt kompromiszumosabb.
A Fuji-nak van 3-féle kit obija+3 tele amilyen árban minőségben szeretnéd.
A kompakt is jó megoldás annak van a legnagyobb átfogás,meg fényerő.
Mondjuk ha 100-a keret akkor felejtős:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47462) Janaboy válasza Muerte68 (#47461) üzenetére


Janaboy
veterán

Összesen gondolkoztam kb annyiba es köszi a kimerito választ.
Szerettem a 300D-t de nagy lett, kényelmetlen és már jóval kevesebbet is fényképezem.
Azon nekem egy 20-80as körüli obi volt (mar nem emlékszem pontosan) es a legtöbb dologra bőven elég volt.

Aztan jott hogy legyen kompakt, hamar felkaphato egyszerűen használható.
De nem vagyok annyira elégedett a képpel.
Ezert köztes megoldásban gondolkozom, de nem lenne sokat használva.

Lehet ez az LX100as is bőven elég lenne nekem.

Janaboy

(#47463) Muerte68 válasza Janaboy (#47462) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha futja rá akkor igen.
Azért mondtam a keretet mert az 180:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47464) Zaji válasza Janaboy (#47462) üzenetére


Zaji
őstag

Csakhogy annak az árából van jobb vétel...

(#47465) Muerte68 válasza Zaji (#47464) üzenetére


Muerte68
addikt

Mondjuk én a 180-ból Fuji XT10-18-55 kombót venném,de a 100-as keretből az sem futná:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47466) Janaboy válasza Zaji (#47464) üzenetére


Janaboy
veterán

De nem is 180ert vennem :)
Használtban max 100-120.

@Muerte: észben tartom ezt a tipust is. Köszi

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#47467) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Sziasztok, milyen "budget" 4K 60FPS gépet ajánlanátok?

Szinte csak videózásra vennék komolyabb gépet a közeljövőben, Ronin S-el párosítva.

Sokszor felére lassítva vágom az anyagot, smooth és stabilabb ezért kellene a 60FPS legalább, viszont a 4K is jó lenne a jövőre nézve + crop és stabilizálás miatt, na meg supersampling. Viszont ezek rohadt drágák, tehát lehet egy felskálázott fHD is jó lenne egyenlőre, yt 4K rendert szebben skálázza úgyis.

Sony gépekkel szemezek Alpha 6-6500, ezek vagy fhd60 vagy 4K30-at tudnak mondjuk, de meghallgatok mindent.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#47468) 80hun válasza SkyS1gn (#47467) üzenetére


80hun
addikt

4k60 ha jól emlékszem 2db van GH5 és GH5s

(#47469) PuMbA


PuMbA
titán

Amikor a D3300 + kit objektívről azt hiszed, hogy egy D800 + fényerős fix egy 4K monitoron: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47470) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Nagyon belassult a topic.

Leírom az álom fényképezőgépem:

APS-C
4k 30fps
Legalább 180°-ban felhajtható kijelző, de inkább kihajtható
Mikrofon bemenet
200 ezer alatt.

Nem tudják ezek mi kell a népnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47471) PuMbA válasza ReSeTer (#47470) üzenetére


PuMbA
titán

Amit leírtál azt a Canon M50 mind teljesíti :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47472) ReSeTer válasza PuMbA (#47471) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Hát de a videjóóóója 4k-ban a crop miatt vicc, a fullhd-ja meg...legalább lenne olyan jó mint a gh3

[ Szerkesztve ]

(#47473) PuMbA válasza ReSeTer (#47472) üzenetére


PuMbA
titán

Drágábban biztos lesz majd a Canon következő gépe, ahol engedélyezni fogják a DPAF-et 4K-ban meg a jobb videós képességeket :) A 4K egyébként sem mindig jobb FullHD-nál, mert nagyobb a rolling shutter. Nagyon bénán néz ki sok YouTube videóban is.

[ Szerkesztve ]

(#47474) tvamos válasza PuMbA (#47473) üzenetére


tvamos
nagyúr

Bizsereg az újam a vesz gombon... ha normális lenne az eshutter, meg menne a DPAF 4K-ban, (amit kb 1x használnék, amikor megvettem,) akkor lehet, hogy már megvettem volna. Jó kis cucc az...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47475) PuMbA


PuMbA
titán

Voltam a junior műúszáson a Duna Arénában. Hát Nikon + Canon gépek kizárólagosan, bődületes objektívekkel, de volt kis 70-200 f/4 is másodgépen, hasonlóan, mint a Red Bull Air Race-en. Egyik profi mögöttem tanyázott le az üléssora és Canon-ja volt Nikon D5 pánttal :DDD Látszik, hogy sportfotóban nehezebb labdába rúgnia más gyártóknak és hogy esküvőfotóban pedig pont az ellenkezője. Érdekes eloszlás és ez valószínűleg azért lehet, mert az esküvő fotósok maguknak veszik a gépet, míg a sportfotósok kapják :F

[ Szerkesztve ]

(#47476) Piftuka válasza PuMbA (#47471) üzenetére


Piftuka
veterán

És a kettő közül melyik jobb vétel? :B

SONY ALPHA ILCE 6000 LH + 16-50 mm Kit + táska + memóriakártya + aksi (esetleg)

CANON EOS M50 fekete + 15-45 IS + SB130 táska + 16GB kártya Kit + aksi

Egyáltalán lehet ezekhez gyári táskát és tartalék aksit kapni? És milyen, valamint mekkora méretű SD kártya ajánlott hozzájuk?

Köszönöm a segítséget! :)

"Aquila non captat muscas."

(#47477) PuMbA válasza Piftuka (#47476) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom. Az objektívek miatt biztos nem vennék Sony-t, de ez én vagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#47478) 80hun válasza PuMbA (#47477) üzenetére


80hun
addikt

Komolyan?
Az EOS-M szériához 7db natív af-es objektív van :D

[ Szerkesztve ]

(#47479) #86322688 válasza 80hun (#47478) üzenetére


#86322688
törölt tag

..meg egymillió Ef és EF-s ;-)...ami kompromisszumok nélkül működik adapterrel.

(#47480) Tin_Shield válasza #86322688 (#47479) üzenetére


Tin_Shield
őstag

De a tükrös objektívek alá miért akarna bárki EOS-M-et venni?
Ha valakinek van egy jó Canon objektívparkja és keres egy kicsi másodvázat, még csak-csak érthető, de nulláról nem biztos, hogy annyira nagy ötlet az EOS-M-be belevágni, vannak sokkal kiforrottabb MILC rendszerek.

[ Szerkesztve ]

(#47481) 80hun válasza #86322688 (#47479) üzenetére


80hun
addikt

Persze ez saját vélemény ha úgy érzed hogy a natívhoz sorolható a teljes EF és EF-S paletta akkor szived joga. :)
Én nem sorolom oda mintahogy a sonyhoz sem az adapterezett obikat pedig igen jól dolgoznak az EF obik a megfelelő vázzal. :)

Az A7II-n lámpafénynél pl ilyen két EF obi. Régi AF redszer az új vázakhoz képest AF-C-ben.
Normális fénynél gyorsabbak az obik.

(#47482) #86322688 válasza Tin_Shield (#47480) üzenetére


#86322688
törölt tag

Pont annyira kiforrott, hogy akár fuji , akár sony vonalon találkozok emberkékkel, tuti nincs mindenhez obija, mert drága, ott idétlenkednek fényerőtlen kacatokkal, vagy tekergetik a manuált, és 90%-a életlen lesz mert nincs rá idő...canon milc-nél nincs ilyen gond.

(#47483) PuMbA válasza 80hun (#47478) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, de kezdő, általános fotósoknak teljesen elég az a 7db obi, hiszen ezt a szintet nem sokan lépik át :) Nagyon kevés embernek van 2-3 obinál többje. Ha meg át akarja lépni, mert nagyon megteszik, akkor ott a natív adapter. Fogalmam sincs, hogy a Sony-nál mennyi működik adapterrel, de ha jól tudom akkor az A6000 esetében azért nem mindegyik megy fullosan.

[ Szerkesztve ]

(#47484) 80hun válasza #86322688 (#47482) üzenetére


80hun
addikt

Itt nem az anyagiak a kérdés. Obi van bőven fujira is sonyra is és mftre is.
Minden hobbi drága :D

A manuál meg egyéni szoc problem ha vki nem tudja kezelni. De ezt már megbeszéltük hogy aki ért hozzá repülő sast vagy redbull air race-t lő manuál obival. :)
.
Ezt ajánlom elolvasni a manuálokról :)

Egyébként érdekes de nekem tök más a tapasztalatom az MFT-vel és a Sonyval is mint neked.
Fujival csak manuáloztam így ott a képi világot és az X-E1-et tudom megitálni. De a fuji a mai napig vonzó redszer számomra.
Ha nem FF-m gépem lenne lehet fujit vennék. Csakhát a nagy szenzor után nehézkes croposra visszamenni :D

Egyébként meg egy kezdő hobbifotósnak mi kell?
Kitobi és egy-két fényerős fix meg max egy kittele ezt tudja az A6000 és az M50 is :)

(#47485) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Sony A6300 vélemények? Alap obi jó lenne wide shotokra, mellé vennék egy 35-ös 1.8-ast közeli bokeh felvételekhez.

Ebből van L meg sima variáns vagy én nézek be valamit?

/csak videózásra lenne/

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#47486) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#47485) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Esetleg más alternatíva?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#47487) topikk válasza 80hun (#47484) üzenetére


topikk
senior tag

Erdekes cikk, koszi hogy megosztottad.

(#47488) Tin_Shield válasza #86322688 (#47482) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Canon EOS-M-mel pont ugyanakkora öröm (vagy szívás) a manuálozás mint bármelyik másik tükörnélküli rendszerrel.
Három tudatosan felépített/építkező MILC rendszer van szerintem, a Sony fullframe, a Fuji APS-C, és az MFT.
A Canon eddig semmi olyat nem tett le tükörnélküliben az asztalra amit a többiek legalább olyan jól (vagy jobban) meg nem csináltak volna már.

(#47489) #31733248 válasza SkyS1gn (#47485) üzenetére


#31733248
törölt tag

Jó lesz. :) A kitobi motoros, a 35-ös stabilizált, a váz videós extrái nagyon jók.

(#47490) Tin_Shield válasza SkyS1gn (#47486) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Sony a6300 az egyik legjobb videós tudású váz. Hasonlóan erős videós képességei a komolyabb Panasonic vázaknak vannak (kisebb szenzorral, de túlmelegedés nélkül és nagyobb objektív parkkal). A legutolsó vázaikkal a korábban hírhedten gyenge videós képességű Fuji és Olympus is elég jelentőset lépett előre. Felfelé a Sony A7 családban vannak komoly videós tudású vázak.
És persze a DSLR-ekkel is lehet élőképes üzemmódban videózni.

(#47491) #86322688 válasza Tin_Shield (#47488) üzenetére


#86322688
törölt tag

Ki beszelt itt manualozasrol?

(#47492) SkyS1gn válasza Tin_Shield (#47490) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igazából jelenleg Telefon + Osmo Mobile-al szórakozok egy ideje, meg Mavic is megvan. Volt egy Panasonic FZ82-es Bridge steadycammel de nem volt az igazi, jövő júniusban lenne egy komolyabb munka arra mindenképp kellene hogy szintet lépjek képminőség terén, kérdés hogy meddíg várjak majd esetleg lesz-e jobb, vagy inkább majd ruházzak be rá és tanuljam ki a fortélyait. :B

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#47493) Tin_Shield válasza SkyS1gn (#47492) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az utóbbi. Ne várj addig, pár hónappal előtte vedd meg, ismerd meg a gépet és az utómunkát is.

(#47494) tvamos válasza 80hun (#47478) üzenetére


tvamos
nagyúr

A minap talatam ezt a cikket, Canon EF-M bayonetes objektivekkel kapcsolatban:
[link]

Ez peldaul nagyon tetszetos: [link]
Persze, nem Canon, de nativ EF-M bayonetes.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47495) #31733248 válasza SkyS1gn (#47492) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én is azt mondom: inkább vedd meg a gépet és gyakorolj. Egy igényesebb fényképezőgéppel azért teljesen más videózni, mint mobillal.

(#47496) hibavissza válasza Tin_Shield (#47480) üzenetére


hibavissza
veterán

Nagyon jó fhd videó pdaf-fel. Patent timelaps app. Legjobb ár-érték arányú objektívpark. Vloggereknek is tökéletes.

(#47497) hibavissza válasza SkyS1gn (#47485) üzenetére


hibavissza
veterán

Gimbal nélkül nem fog menni a kézből videózás.

(#47498) Tin_Shield válasza hibavissza (#47496) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Nem tudom, engem annyira nem hoznak lázba a 6.3-as végű napfényzoomok. Két izgalmas darab van összesen, az egy szem natív fix a 22 f2 és a 11-22 zoom.

(#47499) PuMbA válasza Tin_Shield (#47498) üzenetére


PuMbA
titán

Napfényzoomról jut eszembe, hogy Duna Arénában fenomenális a világítás :) Mondom elviszem a kis APS-C szenzort és az f/4-5.6 55-250mm-t és 1/2000-be csak ISO 2000-ren voltam. Teljesen jó képeket lőttem, a vízben a tenyerükön a vonalak látszanak... Kár, hogy Photo jelzésű mellény nem volt rajtam, mert akkor még közelebb mehettem volna, illetve jobbról, balról, mindenhonnan akciózhattam volna.

[ Szerkesztve ]

(#47500) hibavissza válasza Tin_Shield (#47498) üzenetére


hibavissza
veterán

Az 5,6 és 4 mennyivel jobb mft-n?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.