Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47301) xXxian válasza Snooker147 (#47300) üzenetére


xXxian
senior tag

Azért ez nem ilyen egyszerű.

Van MILC stabi nélkül, esetleg öttengelyes stabival (pl. G80), ez is rengeteget számít.

Lapkamérettől (m4/3, APS-C) függ az ISO tűrés - mindkettő lehet MILC.

És vannak kiemelkedő MILC kitobjektívek is (pl. Fuji 18-55mm f/2.8-4 R).

Neked kell döntened.

X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#47302) grigo válasza Snooker147 (#47300) üzenetére


grigo
őstag

Ez mind soktényezős dolog.

Kit objektívvel is tudsz éjszaka szitakötőt makrózni. Csak az eredmény lesz kevésbé tetszetős. Illetve ott van a lehetőség, hogy a "sötét" kit objektívet olyan vázra rakod, ahol az egekbe emelve az iso-t, simán elbírja a váz a sötét kit objektívet. De mondjuk az ritkán életszerű, hogy mondjuk a 20 ezres kitobit rárakod egy 500ezres vázra.
A jó fotó sincs definiálva. Mi a jó? Mert lehet jó a hangulata miatt, vagy az emlék miatt amit megörökít, esetleg az utómunka, vagy a nyers fotó 100%-on pixelkukkolt részletei.

A csúcskompakt is lehet jó éjszaka, sőt igazából bármi, de ilyenkor sok esetben állvány és hosszú expóval van megoldva a jó kép.
Kézből, este, főleg mozgó dolgokat azért nem olcsó dolog fotózni.

"Van aki azt írja hogy a Milc gépével sötétben is nagyon éles szép képet fotóz kit obival."
Biztos van ilyen. De azért nem árt ilyenkor megkérni, hogy mutassa már meg a képet, hogy ugyanazt értitek-e rajta. Nekem soha nem volt még csúcskompaktom, de sokszor örülnék neki, ugyanakkor a FF milc rendszeremet nem cserélném le rá véglegesen. Ha fő gépnek ilye csúcskompaktot tervezel akkor nézd meg a milc hiányosságokat és a kompakt hiányosságait és azt válaszd, amelyikkel jobban együtt tudsz majd élni a saját elképzeléseid alapján.

Az alapján, hogy azt mondtad, hogy plusz fényerős már nem fér be a keretbe úgy gondolom, hogy nagy éjszakai fotózásra (már ami nem statikus állványos téma) ne számíts és inkább a nappali igényeid alapján szerencsésebb lenne választani.

De aztán lehet a többiek rámcáfolnak, hogy rosszul gondolkodok.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#47303) Snooker147 válasza xXxian (#47301) üzenetére


Snooker147
tag

Sony A5000-re gondoltam, a kit obival 18-55mm.
Éjszaka nem nagyon fotóznék, jobban családi eseményekhez, kiránduláshoz kéne egy mobilnál jobb képeket produkáló gép. Legközelebb egy templomban keresztelőn kéne használni. Na már most kompaktot nem nagyon érdemes, mert hozza a szintet egy jobb mobil, a csúcskompakt pedig drága ahhoz.
70-80k körül lehet venni a fenti gépet használtan. Megfelelő ez nekem? Régi gép, de az a6000 sem új már, és jókat írtak a tesztekben az A5000-ről.

(#47304) Snooker147 válasza grigo (#47302) üzenetére


Snooker147
tag

Igazából a Sony RX100-at néztem ki először, rossz véleménnyel nem is találkoztam vele kapcdolatban, belépőszintű dslr minőség, meg csudaszép éjszakai fotók stb. De utána meg olvasom, hogy egy Milc az Apsc szenzorával sokkal jobb, és igazából abból egy belépő kategória akár használtan (A5000) jobb választás. Jobb a fényereje az RX-nak, kérdés hogy a milc szenzor ezt küszöböli-e, vagy egy f3.5-től induló fényerejű lencsével csak jó fényviszonyok mellett lehet szép fotókat készíteni?
Meg nem értek a különböző manuális beállításokhoz sem, az iso-t tudom a fényerőt jelenti de kb. ennyi is. Szóval auto módon dolgozna többségëben a gép az tuti.
Arról is jót olvastam úgy általában mikcek esetében, jól eltalálják hogy mit szeretnék fotózni.

(#47305) PuMbA válasza Snooker147 (#47304) üzenetére


PuMbA
titán

"belépőszintű dslr minőség"

Nem teljesen: [link] :)

"Arról is jót olvastam úgy általában mikcek esetében, jól eltalálják hogy mit szeretnék fotózni."

Mi a nehézség abban, hogy te mondd meg, hogy mit szeretnél fotózni? 3mp alatt megvan :) Annyira egyszerű megtanulni az alapokat, hogy szerintem sokan gondolják, hogy valami hűde nehéz dolog. 4 mondatot kell megjegyezni és már tudsz minden beállítást, hogy melyik mit csinál.

[ Szerkesztve ]

(#47306) asdf_ válasza Snooker147 (#47304) üzenetére


asdf_
veterán

Az Rx100-ból 6 verzió van. Érdemes tisztázni, melyikről beszélsz és mellyel készült képeket nézed vásárlás előtt, mert ha az mkIV képei alapján veszel egy mkI-et vagy mkII-t, annak könnyen lehet én nem ilyen lovat akartam a vége.

(#47307) hibavissza válasza Snooker147 (#47303) üzenetére


hibavissza
veterán

RX100. Akkor érdemes cserélhető objektíves rendszert venned, ha objektívet akarsz cserélni vagy valami extra jó zoom (200 ezer körül már vannak) belefér indulásnak.

Vagy veszel bármilyen vázat használtan és hozzá egy db fényerős alap fixet ekv. 35-50 mm körül. Ezzel már nem a fényviszonyokon fog múlni. Ezt 70-80 ezer körül jobbára csak tükrössel vagy mft-vel kapod meg használtan.

Még olcsóbb, ha veszel "bármilyen" MILC-et és rá egy manuális, fényrős, régi fix-et. Ez már 50-ből ki tudod hozni és a végeredmény szintén remek lesz, ha megtanulod használni.

(#47308) Snooker147


Snooker147
tag

Természetesen mivel nem írtam, az első szériára gondoltam. Sony RX100 (M I) M2 nem, az M3 az már egész jó, csak hát 150k-tól indul.
Inkább a Milc éri meg, a kit obival is nagyon jó fotók lőhetők, amire nekem szükségem van biztosan. Nem kiállításra megyek velük. Később majd veszek egy fényerősebb obit, de az plusz legalább most 70-80 lenne, szóval később.
Canon eos m100 kit, most a MM-ben 135k de abból is még visszafizet a Canon 12k-t Szóval az 123-ért, vagy a Sony a5100, de az 150k most.
Melyiket vegyem? Automata módban amit tud azt használnám, meg a videot.

(#47309) Snooker147


Snooker147
tag

Budai Petur csatornáját szoktam nézni a youtube-on, igazából jó szívvel semmilyen kompakt gépet nem ajánl, inkább a milcet, vagy egy jobb telefont.
Az RX100 M1 egyedül ami még vállalható lenne, a többinek vagy az ára, vagy az ott tartok mint telefonnal verzió érvényesül.

(#47310) Piftuka válasza grigo (#47302) üzenetére


Piftuka
veterán

"A csúcskompakt is lehet jó éjszaka, sőt igazából bármi, de ilyenkor sok esetben állvány és hosszú expóval van megoldva a jó kép."

A kupoláját neki! :Y

Ilyen remek minőségű képeket készít a SONY Rx100 kompakt?

Ez akár akkor megfelelő is lehet számomra is.

A SONY A6000 a tudása alapján nagyon szimpatikus, de nem szeretnék ~300.000-400.000 forintot költeni egy jó gépre és egy jó objektívre. Hiszen írtátok itt többen, hogy a hozzá adott gyári objektív szinte használhatatlanul rossz.

Ezért még mindig nem tudtam dönteni... :(

"Aquila non captat muscas."

(#47311) Snooker147


Snooker147
tag

Igazából arra szeretnék választ kapni, hogy milyen a MILCekhez adott gyári alap kit obi. pl. A5100, vagy Eos M100 esetében. Tesztekben nem azzal fotóznak általában. Kevésbé jó fényerejűek, de ezt valamelyest a nagyobb szenzorméret kompenzálja úgy hallottam. Vak sötétben tök mindegy mivel fotózok szerint amúgy is.
Teszem azt egy templomban, vaku nélkül fotózva is szép fotók készülnek a kit obival?
Marhára nem vagyok fotós, majdnem semmit nem is értek hozzá, szóval nem fogok különböző manuális módok között turkálni, ahhoz kell már egy kis alap azért úgy gondolom. Szóval auto, iauto, ilysmire lenne tekerve a gép.
Nem kérdés persze, egy fényerősebb obival jobb felvétel készíthető gyengébb megvilágítású helyen. Beltérben, átlagos fényviszonyok mellett mire jó a kit obi?

(#47312) Ironizer válasza Snooker147 (#47311) üzenetére


Ironizer
tag

Flickr-en vannak mindenféle group-ok, fényképezőtípusokra, képek alatt látod, hogy milyen obival készült, meg milyen beállításokkal, pl. itt van M100-as group: [link]

Előfordulnak objektív specifikus group-ok is, pl. itt van az EOS M100-hoz adott 15-45 obis group: [link] De itt vedd figyelembe, hogy nem csak M100-al, hanem komolyabb M-es gépekkel készültek is vannak.

[ Szerkesztve ]

(#47313) Tin_Shield válasza Piftuka (#47310) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Hiszen írtátok itt többen, hogy a hozzá adott gyári objektív szinte használhatatlanul rossz.

Ez így természetesen nem igaz. Szerintem is méltatlan a 16-50 ahhoz a géphez, de azért ismerve a gyengéit (kellő rekeszeléssel és a megfelelő gyújtótávolságra állítva) technikailag nagyon jó fotók készíthetők vele.
Ha csak nem fűz érzelem a Sony-hoz érdemes a többi gyártó kínálatát is átnézni, mindegyiknek vannak erősségei

(#47311) Snooker147

Gyártótól és típustól függ. Van jobb és gyengébb darab is. Ha pro zoomoktól eltekintünk (ezeket is meg lehet venni kitben, sokkal olcsóbban mint külön) akkor a Fuji 18-55 pl felfelé kilóg a fényerőt és építési minőséget tekintve is. A Pana 12-32 a kis méretet és a jó rajzot nézve. És vannak lefelé kilógó darabok is, pl az Oly 14-42EZ vagy a topikban oly sokszor emlegetett Sony 16-50.
Ha fényerő "ekvivalenciát" számolunk akkor a jobb csúcskomapktok (RX100mk3-tól, Pana LX100 és LX15, Canon G7Xmk2) kb a kitobjektíves APS-C gépnek felelnek meg. De azért a valóságban nem ennyire egyszerű és lineáris a dolog, hogy akkor egy átlagsötétkitobis MILC-cel ugyanolyan jó/rossz leszek kevés fényben mint egy fényerős objektíves csúcskompkattal.
Az átlagos fényviszony is elégé megfoghatalan dolog. A szélesebb végén a kitobjektívek általában f3,5-ről indulnak, ez némi ISO emeléssel még használható záridőt adhat, valamint statikus témáknál a képstabilizátor is sokat segíthet. A tele végén kapott f5,6 már leginkább felejtős.

(#47314) tvamos válasza Tin_Shield (#47313) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az EF-M 15-45/3.5-6.3 IS STM-et hova sorolnatok? Fel, vagy le?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47315) hibavissza válasza Snooker147 (#47311) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezt a belteres dolgot könnyen kipróbàlhatod bàrmelyik fotós boltban. Viszel egy sd kàrtyàt és kattintasz pàrat auto àllàsban, otthon pedig megnèzed.

[ Szerkesztve ]

(#47316) Snooker147


Snooker147
tag

Valaki ismeri, hallott már erről az oldalról?
www.cameraonlinesale.club
Gyanúsan jó áron kínálnak Canon fényképezőgépeket.

(#47317) Snooker147


Snooker147
tag

Mondhatni hogy szinte ingyen.
Gondolom fizetek előre bankkártyâval, aztán elvárhatom hogy megérkezik-e a csomag.

(#47318) konyi79 válasza Snooker147 (#47317) üzenetére


konyi79
addikt

5Ds R 90 Euro?
Ezt ugye nem gondolod komolyan?

(#47319) Snooker147


Snooker147
tag

Facebook hozta fel ezt a hirdetést.
Biztosan kamu, de biztosan sokan bedőlnek ennek.
Canon Eos M100 + 2db objektív 55Eur🙂
Még a gyári költség is jóval több ennél.

(#47320) wms válasza Snooker147 (#47319) üzenetére


wms
senior tag

Tuti, hogy átverés, be ne dőlj neki! :N

(#47321) asdf_


asdf_
veterán

Kinaban 4 napja bejegyzett domain es titkositas nelkuli weboldal, fizetesnel detto titkositatlan az oldal, valamint regisztracio utan plain textben kikuldi a regisztraciokor megadott jelszot. Egeszen biztosan en is innen vasarolnek. Ja, nem... ;)

[ Szerkesztve ]

(#47322) scream


scream
veterán

Hali!

Timelapse-hez keresnék alapvetően valamilyen MILC-et.

A szempont, hogy akkuval jobban bírja (~30 perc, ~400 kép), mint a mostani Xiaomi Yi (alap), illetve szeretnék legalább 4K-s felbontásban fotózni, illetve ND szűrőket is szeretnék rápakolni. Azt tudom, hogy dSLR esetében vannak beépített "TimeLapse" móddal ellátott modellek, MILC esetén is sejtem, hogy van, ez sokat segítene, ha nem kéne külső időzítővel triggerelni a kamerát.

Nincsen objektívem se hozzá, de kezdetnek bőven elég lenne egy nagy látószögű, fényerős objektív.

Mivel idáig kizárólag a Yi-vel lőttem a képeket, szerintem túl nagy elvárásokat nem támaszt. A wide angle lens és a kis méret talán az egyetlen előnyei. Alapvetően az volt a terv, hogy másik akciókamerát veszek, de érdemi előrelépést nem hiszem, hogy várhatnék tőle (GoPro Hero4+ Black vagy Xiaomi Yi 4K)

Tudtok nekem mondani típusokat, amik számításba jöhetnek? Természetesen használt (de normális állapotú) is érdekel.

(#47323) Rapid136 válasza scream (#47322) üzenetére


Rapid136
őstag

A Sony MILC-ekhez letölthető app van, igaz pénzért és kicsit bonyolult a vásárlása is.
Lehet hozzá dummy akkut venni akkor külső tápról mehet vagy az ujabb verziók támogatják a bekapcsolt állapotban történő micro USB töltést is (de azért az nem az igazi).

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#47324) mokus1 válasza Rapid136 (#47323) üzenetére


mokus1
addikt

Mondjuk ez igazi Sony megoldás! Nem beépítik, hogy tudja, hanem vedd meg...

(#47325) jjeahh válasza scream (#47322) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kb. bármilyen Panasonic a G6-tól kezdve, ezekben van e-shutter és timelapse is gyárilag, no meg nézz szét, hogy melyikhez lehet dummy akksit kapni, a G6-hoz biztosan igen, azt tudom, mert volt ilyen gépem. Ebből tudtommal 2 féle verzió van, az egyik usb-s és mehet power bankról a gép, a másikot meg hálózatra tudod dugni.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47326) 80hun válasza scream (#47322) üzenetére


80hun
addikt

Én a Panasonic GX80-at ajánlanám kitben a 12-32-vel elsőre.

Hosszabb üzemidőhöz meg dummy battery. Ha jól tudom létezik olyan ami USB-s és powerbankra is kötheted.

(#47327) Rapid136 válasza mokus1 (#47324) üzenetére


Rapid136
őstag

Lehet vitatkozni az elven, de nem túl drága és vagy 10x telepíthető, igy a család összes Sonyján fent lehet...
Amúgy megvan egy halom ingyenes app is.
Maga a rendszer logikus, utólag is fejleszthetnek olyat amit más vázba már nem tudnak befrissíteni.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#47328) hibavissza válasza scream (#47322) üzenetére


hibavissza
veterán

Canon, Nikon wifi-s vázai. Ehhez a két márkához van olyan alkalmazás amivel Time Laps közben tudsz ISO-t is állítani és LV képet küldeni külső eszközre. Természetesen intervalométerként is működik az alkalmazás. Valamint ezekhez van emészthető áron natív UWA. Többi márkánál van a Samyang. Vagy fizetsz negyed milliót egy natív UWA-ért.

Meg talán a Pentax is most hozott ki valami ingyenes Timelaps alkalmazást.

Persze bármilyen márkával tudsz timelaps-ot készíteni. Olympus pl. livecompo szolgáltatással jár a kedvedben.

[ Szerkesztve ]

(#47329) hibavissza válasza hibavissza (#47328) üzenetére


hibavissza
veterán

Nézem, hogy Eos M-ben sincs e-shutter. Sony gépeken sem mindegyik tudja. Utána kell nézni. Nem öröm a zárcsere, persze kérdés, hogy mennyit fogsz beletenni.

Oly, Pana elég régóta tudja a full e shuttert. Ez nem szaporítja a zár exposzámát, viszont a dinamikát megnyirbálja. Ebben az esetben viszont nincs "olcsó" UWA csak Samyang és nincs full wifi control.

[ Szerkesztve ]

(#47330) mokus1 válasza Rapid136 (#47327) üzenetére


mokus1
addikt

Persze, biztos van olyan, és nem is azon az ezer forinton múlik, de egy 200-300k-s géphez én elvárom, hogy ne kelljen pl timelapse-t telepíteni... Hanem tudja alapból. Egyébként a legtöbb app valamilyen effektet húz a képekre, ami jó pofa, de PS is megoldja és otthon valószínűleg több időm van az egészre.

(#47331) 80hun válasza mokus1 (#47330) üzenetére


80hun
addikt

Ez egyéni kérdés. Nekem pl csak a menüben foglalta a helyet a TL a GX80 és az E-10m2-ben is. :)
Ezek is csak ficsörök van akinek kell van akinek nem.
Én pl még mindig nem igénylem a tapikijelzőt mert nem szeretem és ez is csak egy ficsör :)

(#47332) Ravenus


Ravenus
csendes újonc

Döntésképtelen vagyok a Fuji X-T1, X-T10, Lumix G7, Sony A6000 négyes fogat esetében. A T1 mondjuk az én felhasználási szokásaimat nézve nem adna sokkal többet az T10-hez képest az életemhez, viszont ott van a másik kettő ami meg a videó miatt brutális...nem is beszélve a G7 előnyös árazásáról. Mi lehet a megoldás? Koncert, portré lenne a fő felhasználási terület de néha eljátszadozom a videó gondolatával is.

(#47333) jjeahh válasza hibavissza (#47329) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az Olympusokkal csak egy gond van: 999 képig lehet timelapse felvételt lőni, ami nagyon hamar el tud fogyni :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#47334) Muerte68 válasza Ravenus (#47332) üzenetére


Muerte68
addikt

El kellene dönteni hogy akarsz e komolyan videózni,ha igen akkor a Fuji felejtős.
Ha a fotó a lényeg akkor viszont a Fuji t választanám,a szenzor nagyobb és jobb mint a paná-é,az objektív park meg a Sony- nál.
A T1 nagy előnye a T10-el szemben a 2x nagyobb evf,ha az lényeges.
Egyébként egyikkel sem tudsz nagyon mellé nyúlni:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47335) hibavissza válasza Ravenus (#47332) üzenetére


hibavissza
veterán

Az a6000 videója nem klasszisokkal jobb mint a két Fuji vázé 24 fps-en. Ebből a négyesből egyedül a G7-nek van "brutális" videója. Viszont a G7 UHD-je azzal az af-fel és szenzorstabi nélkül igen munkás lesz. Állvány, gimbal alap. MFT objektívek közül egyedül a 12-35 f2,8-nak van videó alatt is számottevően jó stabija.

Közelítsd meg más szemszögből. Pl.: a piacon lévő két legjobb ár-érték arányú kit objektív a Fuji 18-55 (esetleg 16-50 II) és Pana 12-32 (esetleg Pana 14-42 II).

SD kártya a zsebbe és ki kell próbálni őket.

(#47333) jjeahh: :Y :W

[ Szerkesztve ]

(#47336) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok. Szeretnék vásárolni egy MILC gépet. Euronicsba venném mindenféleképpen árú hitellel. Mert oda nem kell munkáltatói csak a bankszámla kivonat.
Jelenleg egy Canon ISX 410-es gépet nyüstölök,de zavar a zajos fotó.
Melyiket ajánljátok azok közül?
Többnyire túrázáshoz használok fényképezőgépet,vagy naplementékhez,napfelkeltékhez.
Túrázásnál pedig többnyire mindent megörökítek,amit csak lehetséges :) Szeretek zoomolni,s minimum a 10x zoomnak tudok örülni.

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#47337) tvamos válasza tvamos (#47182) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagy "hianypotlo" video... ha erdekel valakit meg, mennyi ido a tukor felcsapas. A video 1200 fps. Nem tart tul soka. Gondolom, egy modern gep sem lasabb, mint ez a regi Praktica. [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47338) hibavissza válasza Potyka03 (#47336) üzenetére


hibavissza
veterán

Én nem láttam a webshopjukban 10 szeres (utazó zoom) objektívvel gépet. Csak alap kit obikkal. Persze a leghitványabbakkal.
Árat nem írtál. Ha kell a zoom, akkor egy Sony a6500/6300+18-200 sok-sok évig elég lehet mindenre.
Esetleg Fuji t20+18-135. Bár ez nincs 10 szeres.

[ Szerkesztve ]

(#47339) Throme válasza Potyka03 (#47336) üzenetére


Throme
veterán

Milcben nem tudom mi a legnagyobb átfogás, tükrösnél asszem a 16-300, de még ez sem éri el a kompakt rendszerek 20-30-40-akárhány szoros zoomját.
Cserélhető obisban ezek a számok nem elérhetők.
Viszont a másik vágyad teljesül, hogy nem lesz olyan zajos, mint a kompaktod.
Kompromisszumra kényszerülsz.

(#47340) Tin_Shield válasza Potyka03 (#47336) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Bármelyik nagyzoomos MILC jó lehet, kettőt már említettek, ezeken kívül a Panasonic G80/GX80+14-140, vagy Olympus E-M10mkII/mkIII+14-150 is kifejezetten kellemes kombináció. Kicsit kisebb a szenzor mint az APS-C gépekben, cserébe az egész szett is kisebb és könyebb.
Vagy alternatívaként megfontolandó egy nagyszenzoros-nagyzoomos prémium kompkat, az SX410-hez képest ezekkel is nagyságrenddel előrébb leszel képminőségben, és megmarad a nagy zoom plusz relatíve kellemes fényerőd is lesz. Ilyen gép a Panasonic FZ1000/2000 és a Sony RX10 család

(#47341) orgik


orgik
csendes tag

Sziasztok

Érdeklődnék, hogy 150.000 Ft-ért (max.170e) milyen cserélhető objektíves ÚJ gépet lehet venni?

A lényeg nekem a fényképezés, az állíthatóság.
A videó része nem lényeg.

APS-C ami szóba jöhet, DSLR vagy MILC-ek közül.

Nézegettem a Nikon 3400-5300-at, de ugye kittel együtt az 5300 már drága.
Illetve a Sony 5100-6000-t is néztem, utóbbinál is kittel együtt már meghaladja a max. keretet.

Elsősorban nyaralás alkalmával használnám, illetve szabadidőmben. A súly egyáltalán nem lényeg.

köszi

(#47342) Ravenus válasza orgik (#47341) üzenetére


Ravenus
csendes újonc

Lumixok fele nézelődnék a helyedben, ezen az áron gx80 at jobb esetben megtalálod kitobival.

(#47343) Muerte68 válasza Ravenus (#47342) üzenetére


Muerte68
addikt

Az rögtön nem apsc.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47344) Tin_Shield válasza orgik (#47341) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az a6000 jó ajánlat, bár most picivel túllépi a kereted
Ha mindenképpen belül akarsz maradni akkor Nikon D3400, az egy tisztességes belépő kategóriás gép.

(#47345) Throme válasza orgik (#47341) üzenetére


Throme
veterán

Mivel jól belőtted a gépeket, én még gyűjtenék hozzá, hogy akár a nikon, akár a sony összejöjjön. Addig tesztek olvasgatásával, és üzletben kipróbálással ütném el a várakozás napjait, heteit...

szvsz

(#47346) lugosi válasza Throme (#47345) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem mivel a nyaraláskor szeretné használni (holnaptól július van...) így nem nagyon sok ideje van gyűjtögetni.

(#47347) Throme válasza lugosi (#47346) üzenetére


Throme
veterán

ok, igaz...
Akkor családban kölcsön kell kérni :K
Ilyen gépet nem 1 nyárra vesz az ember, és ha már ennyire leszűkítette a kört, akkor egy olcsóbb géppel nem lesz boldog.
Ha mégis vesz egy olcsóbbat, akkor azt hamarosan cserélni fogja, ami bukó, pláne, hogy újat vesz...

szvsz

(#47348) hibavissza válasza orgik (#47341) üzenetére


hibavissza
veterán

Nikon DSLR a lehető legrosszabb választás a szerény büdzsével rendelkező fotósoknak. A pocsék hazai szerviz csak tetézi a dolgot.
Mondjuk bármelyik cserélhető obis rendszer igen hamar benyeli egy jobb autó árát, ha csak ÚJ hardverek jöhetnek szóba.
Azon kéne elgondolkozni, hogy minek neked cserélhető tükörreflexes gép vagy miért nem jó egy használt bármi indulásnak, ha ennyire alacsony a költségvetésed? Abban is segítenek a userek itt, hogy mit és mennyiért érdemes használtan venni. Olyat amin nem buksz hatalmas pénzeket, ha mégsem a fotózás lesz a hobbid....

[ Szerkesztve ]

(#47349) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok.Barátomnak van egy Nikon D3300-as gépe. Éni s szeretnék vásárolni egy gépet,mit gondoltok a Samsung Galaxy NX EK-GN120-ról?
Vagy egy Nikon D3200-as megéri?

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#47350) Throme válasza hibavissza (#47348) üzenetére


Throme
veterán

A szerviz egy dolog.
A nikon rendszer drága (mármint ami ajánlható kezdésnek )?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.