Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47951) erdomester2


erdomester2
tag

Köszi mindenkinek, kezdenek összeállni a dolgok. Köv kérdés :)

Ajánlottátok az 50mm-es obit, aminek utánolvasva tényleg megörültem, na meg az árának is. Viszont mivel egy full frame gépre nem áldoznék (canon 6D 450ezer), ezért ez ott 80mm-es fog tűnni, ami nekem már elég szűk. Jól értem, hogy 35mm-est kéne vennem? És itt veszek el, mert ez már egész más árkategória.. vagy csak egyszerűen vegyem meg, aztán úgyis beleszeretek?

(#47952) NandorHUN válasza kovsol (#47932) üzenetére


NandorHUN
addikt

Utazó zoom? Hát nem tudom, ez a lencse nagyon nagy sima kithez képest.

Sony Milc kamerákat állandóan mérettel reklámozzák, ennek ellenére egy ekkora böhöm lencsével nem látom méretbeli előnyét egy dslr-hez képest. :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47953) PuMbA válasza erdomester2 (#47951) üzenetére


PuMbA
titán

Az 50-es obit azért ajánlottuk, mert tudjuk, hogy 82mm lesz belőle, ami tökéletes portréra, ahogy írtuk :)

[ Szerkesztve ]

(#47954) Mirman válasza NandorHUN (#47952) üzenetére


Mirman
őstag

Méretben és súlyban is elég jelentős a különbség szerintem.

(#47955) Warton válasza erdomester2 (#47951) üzenetére


Warton
őstag

Ha mindenképpen fix és alacsony árkategória, általános célokra akkor 24 STM.

(#47956) Snooker147 válasza hibavissza (#47950) üzenetére


Snooker147
tag

Igen, ezt meg tudom erősíteni. Nekem amúgy A5100 van kit obival. Egy ismerősömnek érdeklődöm,de mindenképp 4k-sat szeretne. Azért nézte az A6300-at, és a GX9-et.
Szerintem sincs nagy különbség a GX80, és G9 közt csak árban!
Viszont az röhej hogy a Sony az A5000, A5100-hoz is ugyanazt az obit adja kitben mint az A6300-hoz, nem?

(#47957) Rapid136 válasza erdomester2 (#47951) üzenetére


Rapid136
őstag

Sony A7-et kapsz 200.000 körül, az is fullframe és filléres lencsékkel csuda dolgokat lehet művelni. Igaz nem lesz velük AF, de elég hamar meg lehet szokni a kézi élességállítást, portrénál amúgy se ugrál az alany.
De van hozzá 28-70 kitobi is elérhető áron meg 1,8/50-es alapobi.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#47958) NandorHUN válasza Mirman (#47954) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én sima kitlenhez képest mondtam.
Ezeket a Sony-kat azzal reklámozták, hogy simán beférnek a zsebedbe is, ami igaz is: gyári kittel, de még primelen-ekkel is beférnek kis túlzással. De ez a 18-105 nagyon nagy, még zoomhoz képest is.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47959) lugosi válasza NandorHUN (#47958) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem len hanem lens

(#47960) kovsol válasza NandorHUN (#47958) üzenetére


kovsol
titán

18-105 belső zoomos, míg a legtöbb Zoom megnő ahogy tekered.
Kemény 11cm, felénk ez még nem nagy ;)
Egyébként fogtál kezedben már ilyen gépet és objektivet?[kép] ha veszel egy értelmes szíjat és oldalra lógatod akkor nem lesz nehéz cipelni egy háromszor ekkora felszerelést se.
1 2
Ha kicsi objektivet akarsz akkor a 20/f2.8 palacsinta a te választásod XD kisebb mint az mc11 adapter. [kép]
Vad fotózást ugye nem tervezel? [kép]
1 [kép]

May the Force be with you!

(#47961) konyi79 válasza NandorHUN (#47958) üzenetére


konyi79
addikt

Nem igazán ismered a rendszer történelmét.
Valóban, a prémium kompaktok ellenfelének született az első széria (NEX3 / NEX5), igen kicsi vázba szorított APS-C érzékelővel. A vevői igények, a piaci visszajelzések hatására nőtte ki magát a rendszer oda, ahol most tart. Jelenleg már sokkal inkább a pro felhasználókat szolgálja ki a Sony, sajnos a kicsi, prémium vázakat a rendszer teljesen elhagyja, mint pl a full fém NEX5N volt. Az elmúlt 3-4 év bejelentése egyértelműen a pro felhasználókat célozza.

Emellett nem lehet egy ilyen átfogású zoomot megépíteni kisebb méretben, fix fényerővel. Máshol sincs. Cserébe többet ad. Pont ez az egyik legjobb dolog a Sony E bajonettes rendszerében, lényegében bárhová pozícionálhatod az igényeidet, a pénzed függvényében ki tud szolgálni. Közel bármerre akarod fejleszteni a rendszered, nem kell bajonetet váltanod. Ha neked nagy az az üveg, nem kell megvedd, de azt, feleslegesen nagy, csak akkor mondd, ha találsz valahol hasonlót azonos műszaki tartalommal.

[ Szerkesztve ]

(#47962) hibavissza válasza Snooker147 (#47956) üzenetére


hibavissza
veterán

A célközönség megveszi ezzel is. Kicsit drága vázsapkának, de cserébe beengedi a fényt.

(#47963) konyi79 válasza hibavissza (#47962) üzenetére


konyi79
addikt

Egyébként a 6300 létezik 18-135 kitben is, a 6500 ezen felül 16-70 és 18-108 verzióban.

Sőt, sima, szürke fényátnemeresztő vázsapkával is :DDD

(#47964) Terapeuta válasza NandorHUN (#47958) üzenetére


Terapeuta
őstag

Ez bizony így van. Én is küzdöttem a dologgal, aztán vettem egy m4/3-as gépet (Olympus/Panasonic vonal). Azok jól láthatóan kisebbek.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#47965) kovsol válasza Terapeuta (#47964) üzenetére


kovsol
titán

Sony apsc vázak se nagyok. És mutass egy 18-105/f4 nek megfelelő objektívet ami jelentősen kisebb ezekre a gépekre? Egyáltalán nem ismerem ezeket a rendszereket, és most találomra rákerestem zoom objektívre. [link] Ez összecsukva 1 centivel kisebb. Csak ez meg is tud nőni azért [link]

May the Force be with you!

(#47966) Muerte68 válasza kovsol (#47965) üzenetére


Muerte68
addikt

És előkerestél egy 4/3-os objektívet- nem M4/3-ot ami még a tükrös gépekhez készült;)

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47967) kovsol válasza Muerte68 (#47966) üzenetére


kovsol
titán

Mondtam nem ismerem :)

May the Force be with you!

(#47968) Terapeuta válasza kovsol (#47965) üzenetére


Terapeuta
őstag

A vázakban is van különbség, de alapvetően az obik nagyobbak. Amúgy szerintem pana 12-60 a válasz (jó, a vége kicsit rövidebb), de tény hogy már ezzel az obival sem zsebbetevős a fényképezőgép.

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#47969) topikk


topikk
senior tag

Sokszor elojon / elojott ez a tema, es talaltam egy nagyon jo es reszletes irast, gondolotam megosztom.

equivalence

(#47970) ElRamos


ElRamos
tag

Nikon D3100 18-55 kit-tel 85.000 expo-val szép állapotban megér 40k-t?

(#47971) csacsi77 válasza ElRamos (#47970) üzenetére


csacsi77
senior tag

Szerintem a 85.000 expó ebben a kategóriában elég sok. De ezt tükrözi a 40 eFt is. Ár/érték arányban nem rossz, de kockázatos.
Egyébként a D3200 sokkal jobb gép, én biztos olyat keresnék a használt piacon.

Öreg fater megoldja!!!!

(#47972) PuMbA válasza topikk (#47969) üzenetére


PuMbA
titán

(#47973) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok ki milyen milc gépet ajánlana a következő dolgokhoz ?
Bringás túrák közben fotózás ,sziklás helyeken fotózás. Erdei fotózás. Valamint városi kattintgatás.
Sok esetben ezekre a helyekre nem tudom vinni a D5300as gépet 18-140es obival.
Az sem lenne gond ,ha videózni is lehetne a géppel.
Persze 4k nem kellene,nekem elegendő lenne a fullhd
Kukucska sem lenne rossz, mert hozzá szoktam a Nikonnál. Olyan 150ezret szánnék max rá. Használt gép is játszik természetesen. M4/3 elmarad gyorsaságban minőségben az Apsc s milcektől ?
Köszi a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#47974) tacto válasza Sleek (#47973) üzenetére


tacto
aktív tag

Valahol - több helyen is - felmerült anno, hogy túrázáshoz, kerékpáron rázkódáshoz ne feltétlen stabilizátotros vázat, merthogy, ki tudja, mennyire finom, sérülékeny a szerkezet. Hogy ez vaklárma - e, nem tudom, én mindenesetre megfogadtam.
Ha nem sietsz, van idő, én leginkább valami (használt) keresős Fuji vagy Pana vázat vinnék egy (két) adaptált manuális objektívvel. Mindez, szubjektív persze. :K
Minőségben nem marad el, ha persze alkonyatkor, vagy sötétben fotózol, akkor átgondolandó a koncepció.

(#47975) Sleek válasza tacto (#47974) üzenetére


Sleek
senior tag

Mondjuk nem menet közben fotóznék , igaz tény ,hogy mtb n azért kap rázkódást a táskában.
Nem sietek van idő .

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#47976) hibavissza válasza Sleek (#47973) üzenetére


hibavissza
veterán

Bàrmelyik 1 colos kompakt amelyik zoom àtfogàsa, àra megfelel. Az mft 14-140, 12-60 obikkal messze lesz màr a zsebre vàgható mérettől. Apsc gépeknél pedig méginkàbb igaz. Ha 3-szoros zoom is megfelel, akkor Gx80 + 12-32 adja a legjobb csomagot erre a célra.

Ràzkódàs: Gx80 nem mindegy milyen pozícióban van. Lapjàval a talaj felé nagyon kopog benne a szenzor. Meggondolandó egy GM5.

[ Szerkesztve ]

(#47977) Sleek válasza hibavissza (#47976) üzenetére


Sleek
senior tag

Erdőben nikonnal is 18-50mm között fotó. Persze nem átszámolt értéken.
Nem kell full zsebbe vágós gép . De ne legyen akkora mint a Nikon 18-140 es obival :)

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#47978) hibavissza válasza Sleek (#47977) üzenetére


hibavissza
veterán

Pana Lx100 mk I. Ha nem kell kihajtható kijelző.

(#47979) hibavissza válasza Sleek (#47977) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerintem, ha nem pancake obi+MILC vagy csúcskompakt akkor a csúcs DSLR-ek kivételével tök mindegy mi van nálam. Így is úgy is táskába teszem, így nem számít pár deka/centi ide vagy oda. Nyakban hordani egy fényképezőgépet sem nem túl higiénikus (hacsak nem mosod a pántot a ruháiddal együtt), sem nem túl kényelmes.

Ennek a méretesdinek azoknál van jelentősége akik 3-4-5-száz objektívet hordanak állandóan maguknál vagy esetleg egy filigrán hölgynél. Egy napos túrára minimum viszek magammal 4,5-6 liter vizet.
Inkább egy normál városi sétán látom a kis méretek hasznát. A rövidnadrágban a telefon mellett megfér a Gx80 míg elnyalom a fagyit.....

[ Szerkesztve ]

(#47980) Sleek válasza hibavissza (#47979) üzenetére


Sleek
senior tag

Igazából nem a súly számít , Csak a bringás táskámba nem fér bele a 18-140es obi. Nem súllyal van gond.
Ezért gondoltam vmi milcet.De ha a milc obik is akkorák hosszúságra akkor, hagyom a témát :)

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#47981) hibavissza válasza Sleek (#47980) üzenetére


hibavissza
veterán

Vegyél egy jobb táskát, ha a géppel elégedett vagy egyébként.

(#47982) Throme válasza Sleek (#47980) üzenetére


Throme
veterán

Pana gf7 12-32 behúzható obival zsebedben elfér. Vagy drágábban gm széria...

(#47983) Sleek válasza Throme (#47982) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm. Ahogy nézegetem ezeket a milceket ,teljes lesz a képzavar mire milyen objektívet lehet rátekerni. :DD

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#47984) 80hun válasza Sleek (#47983) üzenetére


80hun
addikt

Akkor már inkább GX800 ha ilyen alap gép kell. Legalább az már tud 4k videót. :)

Az alap 12-32-es obi kicsike.
Van még a 20/1.7-es obi ami megintcsak picike.
Ha kell az alap 35-100-as tele is picike.

Ha esetleg van rá keret a GX80 kit megfontolandó. Esetleg ki kell várni akcióban 160e körül :)

[ Szerkesztve ]

(#47985) hibavissza válasza 80hun (#47984) üzenetére


hibavissza
veterán

A Gx800-nak nincs keresője. Ez feltétel volt.

(#47986) Janaboy


Janaboy
veterán

Ugye jól sejtem (visszaolvasva is), hogy az eglobal megbízható? Objektívet akarok venni :)

Még egy kérdés..XF18-55-höz milyen UV szűrőt ajánlotok, lehető legolcsóbban?

Köszi,
üdv

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#47987) hibavissza válasza Janaboy (#47986) üzenetére


hibavissza
veterán

Én 2 Ipadet rendeltem onnan. Biztosítsd a csomagot mindenképp. Ne tegyél semmilyen objektív elé uv szűrőt. Napellenzőt tegyél fel rá és lenspennel takarítsd, ha kell.

(#47988) voriae válasza 80hun (#47984) üzenetére


voriae
tag

Én összevadásznék az apróról egy Olympus EM10 mkII-t, hozzá pedig Pana kitobit, és valamelyik gyártó tele kitobiját.
Az erdőben tud sötét lenni, ott a szenzorstabi nagyon jól jön. A 12-32-es obi éles és nagyon kicsi. A telére lehet spórolni kell majd egy kicsit, a 150-es keretből elsőre lehet, csak a vázra és egy obira futja.
Én évek óta tekerek stabis vázakkal, nem volt velük gondom. DSLR-t viszont nyírt ki a rázkódás anno - legalább megszabadultam tőle :)

[ Szerkesztve ]

(#47989) Janaboy válasza hibavissza (#47987) üzenetére


Janaboy
veterán

Az mennyi plusz szokott lenni?

Janaboy

(#47990) 80hun válasza hibavissza (#47985) üzenetére


80hun
addikt

Ez kimaradt :)

Akkor mindenképp GX80.

(#47991) bigsee válasza Janaboy (#47989) üzenetére


bigsee
addikt

Nekem ennyit írt ki, bőven bevállalható, sztem:

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#47992) Janaboy válasza bigsee (#47991) üzenetére


Janaboy
veterán

Koszi, h megnezted, telorol nem sikerült nekem.

Van amugy jobb forrás xf18-55hoz vajon?

Janaboy

(#47993) bigsee válasza Janaboy (#47992) üzenetére


bigsee
addikt

Jobb, nem jobb, ez van még:

https://www.e-infin.com/eu/item/1594/fuji_fujifilm_fujinon_xf_18-55mm_f/2.8-4_r_lm_ois_lens

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#47994) Janaboy


Janaboy
veterán

Hosszas tanakodas után félig meddig beálltam a milces "csapatba" :)

Fuji X-T10 mellett döntöttem és a váz ma meg is jött.
Vegulis ugy döntöttem h xf18-55ot veszek hozzá, legyen hosszabb távú a dolog nálam. Bár itt érdekesen alakulnak az arak, kb 93e ujonnan, erre a használtat adják 90ert, de hat ilyen ez a vilag :)

Udv

Janaboy

(#47995) Muerte68 válasza Janaboy (#47994) üzenetére


Muerte68
addikt

Lehet venni 80-ért is kis szerencsével,de megéri az árát, amióta megvan alig veszem le a vázról nagyon jó obi nem fogod megbánni.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47996) iegyetlen


iegyetlen
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék megtanulni hobbi szinten videózni / fotózni. Kisebb kutakodás után nagyon bejön a Sony A6300. Igaz jelenleg csak a gondolattal kacérkodom, de mégis kíváncsi lennék a véleményetekre.

2-300.000 Ft a lélektani határ, ebből szeretném kihozni a maximumot, ezért első sorban használt készülékekben gondolkozom. Az idő nem sürget, nem tudom várhatók-e új készülékek a közeljövőben, amik kicsit lejjebb mozgatnák a kiszemelt, vagy esetleg egy alternatív készülék árát?

Kíváncsi lennék rá, hogy mit gondoltok erről a készülékről, esetleg tudtok-e olyan alternatívát javasolni, ami jobb ezért a pénzért / kedvezőbb áron is közel hasonló képességei vannak?
Illetve, hogy mire kell odafigyeljek ha használtan szeretném beszerezni?

Köszönöm előre is a válaszokat! :R

(#47997) Tin_Shield válasza iegyetlen (#47996) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az a6300 nagyon jó gép, bátran megvehető. Használtan beleférnek a keretedbe a második generációs Fuji XT vázak is.
De a gépváz önmagában kevés, nézd meg az elérhető objektíveket is, elég nagy az ár és a minőségi szórás.

(#47998) iegyetlen válasza Tin_Shield (#47997) üzenetére


iegyetlen
csendes tag

Köszi a választ! Igazából ebbe az összegbe már jó lenne ha beleférne egy objektív is. Találtam olyan hirdetést, ahol 220 környékén benne van a 16-50mm sony objektív is. Valószínű az lesz a befutó.

(#47999) Tin_Shield válasza iegyetlen (#47998) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A Sony 16-50 nem egy kimagasló optika - és most nagyon finom voltam - de tanulni megteszi. Azért arra számíts, hogy azzal a vázzal könnyű kinőni azt az objektívet.

(#48000) iegyetlen válasza Tin_Shield (#47999) üzenetére


iegyetlen
csendes tag

Igen ezt sok helyen olvastam. Igazából fránya anyagi okokból valószínűleg e mellett döntök. Így ebben a konstrukcióban gyakorlatilag +30.000Ft ért kapok egy optikát, amennyiért nem hiszem, hogy találnék jobbat. Tévedek? :)
Aztán majd idővel, lehet gyűjteni spécibb kiegészítőkre is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.