Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47851) Rapid136 válasza NandorHUN (#47850) üzenetére


Rapid136
őstag

A Nikon becsapós lesz, mert kispórolták a vázból az AF motort, kizárólag belső motoros obikkal lesz AF.
És simán bele lehet futni csavarós Nikon obikba, ha nem figyel az ember.
Aztán majd nézz bele egy MM-ban a keresőjébe aztán egy Pentaxéba esetleg,

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#47852) NandorHUN válasza Rapid136 (#47851) üzenetére


NandorHUN
addikt

Bocs, de ebből nem sokat értettem. AF tudom mi (mobilból), de nem tudom mi a különbség belsőmotoros AF meg sima között.
Ez a probléma D3300-at is érinti? Pontosan mit befolyásol? Vagy mit érdemes venni akkor helyette, ha ez ekkora baj?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47853) #31733248 válasza zümzümm (#47849) üzenetére


#31733248
törölt tag

PDAF, stabi, rekeszvezérlés is van és nálam az arcfelismerés is működik a Canon obikkal. Lehet, hogy frissíteni kell, azért nem ment.

(#47854) kovsol válasza #31733248 (#47853) üzenetére


kovsol
titán

Arc és a szem nem ugyan az. Nekem a legfrissebb FW van rajta, és amikor benyomom az eye af gombot feldob egy üzenetet, hogy nem támogatott objektiv.

May the Force be with you!

(#47855) SkyS1gn válasza konyi79 (#47848) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Köszi, filter videózásra, nd-re gondoltam. Van egy ilyen karim a Mavic-ben egyébként UHS3, V30, 100Mbit/s egy ugyanilyen jó lesz, bármi hátránya van ha adaptertel használja az ember a gépben a kártyát?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#47856) konyi79 válasza SkyS1gn (#47855) üzenetére


konyi79
addikt

UHS3=/=U3 de jó. Elég hülye a kártyák besorolási rendszere. Adapternek hátránya van egy plusz kontakt, ami hibaforrás. Van aki komolyan veszi, nekem nem munka, szóval annyira nem érdekel. Egyszer jártam úgy az elmúlt 10 évben, kiírta a váz nem látja a kártyát mikor beraktam. Adapterben meg kellett mozgatni a kártyát, és jó lett.

Ne színezzen érdemes egy márkásabb ND, Hoya, B&W stb. Nekem ilyenek vannak, ezek nagyon jók. Használnak többen videóra vND-t, majd ha erre jár valaki megmondja melyik jó.

[ Szerkesztve ]

(#47857) SkyS1gn válasza konyi79 (#47856) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ja igen arra gondoltam csak mást írtam :D

Tényleg bugyuta, volt a class rendszer, aztán az U, most meg V :DDD
Köszi, jelentkezem amint megvan a gép.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#47858) Throme válasza NandorHUN (#47852) üzenetére


Throme
veterán

Kiindulva a felhasználási igényedből nem igazán lesz olyan gyutávod, amit AF-S, azaz AF motoros obikkal ne tudnál lefedni. Ez alaphangon 10-300mm. A valóban olcsóbb régi, motormentes obikról le kell mondanod, ha nem akarsz manuálisan fókuszt állítani, de belépő dslr szerintem nem is erre van kitalálva. Fix, fényerős obikat ajánlott kipróbálás után venni, mert kis mélységélességnél,ha mellé megy a fókusz, csak szervizben tudnak segíteni.

(#47859) csacsi77 válasza NandorHUN (#47852) üzenetére


csacsi77
senior tag

A kinézett Nikon D3300-hoz AF-S jelölésű objektíveket nézz csak. Ez azt jelenti, hogy az AF motor az objektívbe van építve és a váz csak az áramot adja neki, illetve a jeleket, hogy merre forgassa a lencserendszert. A régebbi objektíveknél nem volt motor. A vázakba volt építve és egy csavarhúzó-szerű fém rúddal mozgatta az objektív üvegeit.
Könnyen meg tudod állapítani, ha megnézed az objketív váz felőli részén a csatlakozókat. Az AF-S obiknál egymás mellett vannak a tüskék, míg a régebbieknél hézag van a csatlakozósorban.

Régi

Új

Öreg fater megoldja!!!!

(#47860) NandorHUN válasza csacsi77 (#47859) üzenetére


NandorHUN
addikt

Akkor pl egy Yongnuo EF 50mm f/1.8 nem is működne a D3300-on?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47861) csacsi77 válasza NandorHUN (#47860) üzenetére


csacsi77
senior tag

kép

A kép alapján teljes a csatlakozósor. Akkor mennie kell az AF-nek.

Öreg fater megoldja!!!!

(#47862) NandorHUN válasza csacsi77 (#47861) üzenetére


NandorHUN
addikt

:R
Igen, azóta már találtam is róla videot.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47863) Roxx


Roxx
tag

Van egy Canon 40D és egy Sony A58-as fényképezőgépem...szeretnék vmelyikre egy 300-as végű objektívet venni szerintetek melyikre vegyem?mindkettőt szeretem de nemtudom melyikre lenne érdemesebb?Az objektívok a Sonyra egy Tamron 300vc a 40D re meg egy Canon 250 IS stm obi lenne..

(#47864) 80hun válasza Roxx (#47863) üzenetére


80hun
addikt

A sonyra felesleges stabis obit venni mert van a vázban stabilizátor :)
Már ajánlottam obit sonyra neked Tokina Af 75-300mm.
Ha ebayezel nézd át mit ír róla és ha rendben van akkor rendelheted is. Németországban van így se vám se áfa nincs.

Az objektív meg elég jó darab nekem is volt és A58-on is használtam.
Ja és fém-üveg így van egy kis súlya , meg tolózoom.

[ Szerkesztve ]

(#47865) Roxx válasza 80hun (#47864) üzenetére


Roxx
tag

Értem köszönöm... akkor a Sonyt lenne érdemesebb fejlesztenem.

(#47866) PuMbA válasza Roxx (#47865) üzenetére


PuMbA
titán

"Értem köszönöm... akkor a Sonyt lenne érdemesebb fejlesztenem"

Amelyiket többet használod és amennyi pénzmag a rendelkezésedre áll. A Sony bajonettjének a halott állapota miatt természetesen minden jóval olcsóbb hozzá, hiszen nem fog kijönni már új gép, amire ráteheted az obit, míg a Canon majd egy 3 év múlva megjelenő APS-C-s gépre is rámegy.

[ Szerkesztve ]

(#47867) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Nikon D3400-nak mi a Canon oldalról nézett "megfelelője"?

Nézegettem a 1300D-t és 700D-t , de árakkal ellentétben (ami kb ugyanott van) azt látom , hogy specifikciókban elmaradnak a Nikontól.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47868) PuMbA válasza NandorHUN (#47867) üzenetére


PuMbA
titán

1300D vagy 2000D, igen elmaradnak :) Az eggyel nagyobb árszinten viszont már több mindenben jobbak, mint a Nikonok: 200D, 800D, M50.

[ Szerkesztve ]

(#47869) hibavissza válasza NandorHUN (#47867) üzenetére


hibavissza
veterán

Megkérdezhetem, hogy mitől vonzóbb egy d3400 mint egy Sony a6000 vagy Canon EosM50? Egy Olympus em10 volt már a kezedben? Ezek a belépő tükrösök számomra a büntetés kategóriája egy milc-hez képest. Pedig nekem botrányosan nagy kezem van szafaládé ujjakkal.

Egy indok mondjuk eszembe jutott. Van a családban másik Nikon és tele vagytok Nikon obikkal :B

[ Szerkesztve ]

(#47870) bigsee válasza hibavissza (#47869) üzenetére


bigsee
addikt

Városban sétálva kétféle gépet látok nyakban: háromezres Nikonokat és kinyújtott kézzel, messzire tartott kompaktokat. MILC egy szál se, nagy-nagyritkán (tízből egy) LCD-s/portrémarkolatos "nagygépeket". Oszt ennyi...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#47871) Rapid136 válasza bigsee (#47870) üzenetére


Rapid136
őstag

Furcsa helyeken jársz... azért egy A6000 simán keverhető egy kompakttal, az 5000-esnek meg jónéhány Olympusnak nincs keresője sem.
Ahol Budapesten turisták vannak ott már jónéhány A7-et is láttam, mondjuk miután az van könnyebben veszem észre :)
Autót is Suzukit veszel mert azt látsz tobbet az utakon?
:))
De komolyan, nézz utána az eladásoknak a MILC egyre többet harap ki a tortából a tükrös meg esik vissza. Minek kellene egy szettáskát cipelni mikor azonos méretű érzékelővel akár zsebre is tehetnéd a gépedet, a telezoomot meg egy másikba?
És igaz ugyan hogy az akku kevesebbet eszik, de egy powerbankról utántölthető a Sony (a többit nem tudom).

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#47872) bigsee válasza Rapid136 (#47871) üzenetére


bigsee
addikt

Objektív-LCD (van/nincs) - nyakpánt: azért ennyiből már megállapítom, hogy miről van szó. És nincs sok MILC az utakon, se Sony, se más.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#47873) kovsol válasza bigsee (#47870) üzenetére


kovsol
titán

Én sokat utazom, és rengeteg MILC gépet látok. Köztük nagyon sok Sony A6000 -t.

May the Force be with you!

(#47874) pajibá


pajibá
tag

(OFF)Hmmm?(/OFF) :D Akkor minek a csúcsgép? :DD Pár napja Bled. Én is sokat utazom, és egyre több MILC-et látok én is.

[ Szerkesztve ]

(#47875) bigsee


bigsee
addikt

Csak arra akartam reagálni, hogy sokan inkább megveszik 95-100.000 körül az akciós háromezreseket, 18-55-el, mint - jóval többért - egy MILC-et. Szerintem.

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#47876) NandorHUN válasza hibavissza (#47869) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem tudom. Ezt ajánlották igazából.

Bár még nem vagyok biztos a döntésben, mivel Canon gépek kicsivel drágábbak, meg azonos árért is kevesebbet tudnak, de lencsék sokkal olcsóbbak hozzájuk , - meg valaki írta is hogy jobbak. (also kategóriában lencsék sok esetben majdnem fele annyiba kerülnek hozzá).

Viszont mondjuk M50 majdnem 2x annyiba kerül, mint a D3400D és kb. ugyanazt tudja. Cserébe lencsék Canonnál jóval olcsóbbak, ami mondjuk hosszú távon jó.

MILC-ről meg nem sokat tudok, de azt olvastam kevés és drágák hozzájuk a lencsék, illetve alapból drágbbak is mint egy dslr.

De mondjuk meggyőzhető vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47877) hibavissza válasza NandorHUN (#47876) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem akarlak megbántani, de minden mondatod butaság. Nem tudom ezeket hol olvasod, ki mondja neked, de tényleg semmi értelme. Cserélhető objektíves vázat nem a váz alapján kell választani, hanem, hogy milyen objektíveket akarsz venni és milyen értékben. A váz árában +- 20-30 ezer forint kb. a semmi. Ha ez az összeg számít, akkor mindenképp használt gépekben kell gondolkodni vagy elfelejteni ezt az egész fényképezőgépezést és venni egy iphone-t.

(#47878) grigo válasza NandorHUN (#47876) üzenetére


grigo
őstag

Az olyan "haverokat" el kell felejteni aki kategorikusan kijelent dolgokat. Pl.: csak a tükrös a fényképezőgép, ha fotó akkor csak canon/nikon stb. Semmi nem lesz fekete vagy fehér. Amit nyersz egy szempontból azt veszíted egy másikból.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#47879) NandorHUN válasza hibavissza (#47877) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igazából én lehető legkevesebb összegből szeretnék kihoznie egy étkézláb gépet.

Ide leírtam az igényeket, meg hogy mikre gondoltam.Annyira nem értek hozzá melyiket vagy mit érdemes venni.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47880) hibavissza válasza NandorHUN (#47879) üzenetére


hibavissza
veterán

Visszaolvastam. 100-130 ezer forint egész egyszerűen nagyon alacsony összeg kit+portré obi kombóért. Használt Olympus EPL-5 kitobival + 60 as Sigmával beleférhet. Sony a5100 szokott még felbukkanni használtan kittel. Ehhez veszel szintén egy Sigma 60-at. Vagy Panasonic G3, G5, G6 férhet bele szintén kitobi+Sigma 60. G7, Gx80 árakat is érdemes figyelni.

Igazából egy belépő tükrös is jó lehet, de inkább valami travel zoommal venném. Nikonnál pl. a 18-105. Ez portrézni is jó lehet, de biztosan nem kapod meg 130-ért a kitet. MILC-ben csak még drágábban kapod meg ugyan ezt a képminőséget. Újonnan alap kittel sem fér bele egy portré objektív a 130-ba. Nem is értem, hogy jött képbe ez a Nikon 3400.

[ Szerkesztve ]

(#47881) Rapid136 válasza NandorHUN (#47879) üzenetére


Rapid136
őstag

A probléma ott szokott lenni hogy mindenki olcsón akarja megúszni...
Ez technikai sport, minden hasznos tudás és ujitás a gépvázban pénzbe kerül, a rossz döntések szintén. Megveheted most az olcsót, aztán lehet kicsit később amikor rájössz a korlátokra már nem tudsz csak komoly buktával kiszállni. Az épkézláb nem igazán definició :-)
Egy tükrös vázzal sétálni a városban hosszú távon nem túl kényelmes, egy MILC simán zsebrerakható. a portrézni akarnál később kinai adapterekkel filléres manuális fényerős fix objektivekkel egész egzotikus háttérmosást tudsz varázsolni.
Lehet a mostani döntéseddel nem lesz sikerélményed, mert a géped nem tud annyit amit amennyit vársz tőle, vagy épp nem tudod kihozni belőle.
Mondjuk ha befizetnél egy fototanfolyamra akkor egy kicsivel könnyebben menne a dolog mert a szakmai tudással lehet kompenzálni a technikai fogyatékosságokat.
Dönteni senki nem fog helyetted, a nagy gyártók még a DLSR vonalat lovagolják meg mert a nevükkel eladnak bármit, a Sony, az Olympus/Pana és a Fuji már rég kiszállt a tükrösből (vagy benne se volt), a Nikon most lép be.
Szóval nem nagy oddsot ajánlanának a bukmékerek arra hogy hamarosan komoly túlkinálat lesz a belépő tükrös vázak használt piacán.
Természetesen filmes géppel, kéz élességállítással, 6 mpixeles digitális géppel és társaival is lehet gyönyörű képeket készíteni, de csak akkor ha van mögötte tudás.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#47882) NandorHUN válasza hibavissza (#47880) üzenetére


NandorHUN
addikt

Amikor ítam mire, akkor a 130-ba nem néztem bele azt hogy portréhoz külön lencse kéne.

Amúgy ennyiből még egy 50mm-s lencséből is ki tudom hozni a D3300+ kit len + 50mm prime lent ha használtan veszem. Gondoltam ez nem egy olyan rossz vétel.

Anno Sony a5100 -t is néztem, külön összehasonlítást a D3300-al, de azt írták a Nikonnak jobb a szenzora, tovább bírja az aksi stb... Amúgy ha A5100 tudna annyi mint a Nikon akkor szimpatikus lehetne még felár ellenére is. Igazabol ez a reddit post terelt anno inkább dslr felé milc-től: [link]

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47883) zümzümm válasza #31733248 (#47853) üzenetére


zümzümm
senior tag

Hagy tegyek fel egy direkt kérdést A6000 és A6300 kapcsolatban.

Adott két obi:
Canon EF 24-105 F4 IS USM
Canon EF 100 F2.8 USM

A fenti két obit lehet használni A6000 és A6300 vázakon MC11 adapterrel?
Illetve ha igen, akkor csak az A6300on lesznek teljes értékű obik?(arc szemfelismerés, stb)

(#47884) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok .

Canon EOS M50-el működik az Eye-Af adapterezett objektívekkel ? Például 50mm 1.8 , 85mm 1.8 ilyesmi .

(#47885) NandorHUN válasza Rapid136 (#47881) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én eredeileg se egy 6MP-s gépet néztem ki, hanem Canon 1300D-700D-t vagy Nikon D3300-t.
Mint írtam A6000 se rossz, és biztos kényelmesebb, de drágább is és állitólag kevesebbet is tud.

Amúgy semmi bajom nem lenne a MILC-cel.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47886) hibavissza válasza NandorHUN (#47882) üzenetére


hibavissza
veterán

Ha két darab objektívnél nem veszel többet, akkor be lehet vàllalni egy belépő tükröst. Remélhetőleg be tudjàk àllìtani a fókuszt mindkettőre a szervìzben. Én azért kipróbàlnék egy boltban pàr milc-et a helyedben.

(#47887) Rapid136 válasza NandorHUN (#47885) üzenetére


Rapid136
őstag

A megjegyzés arra irányult hogy lehet hogy jobb képeket csinálok egy korábbi 6 mpixeles géppel, mint te egy vadiujjal, mert tudom mire képes egy adott technika.
Az tény hogy átlagos körülmények közt nappal bármivel, mobillal, kompakttal, cserélhető obissal jó képet lehet lőni.
"állítólag kevesebbet tud", ezt a mondatot nem kommentálnám :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#47888) NandorHUN válasza Rapid136 (#47887) üzenetére


NandorHUN
addikt

Sajnos egyenlőre egyetemre járok, szóval pénz se vet fel.
Ha majd később lesz meló biztos váltok valami nagyobbra ahogy ismerem maga. Nekem egyenlőre sajnos számít, hogy egy D3300 mal 50k-val olcsóbban megúszom a történetet, mint egy A6000-rel.

Ha nem lenne nagy árkülönbség nyilván én is azt venném, mert kényelmesebb. De azt olvastam a D3300-3400 egy hangyaf..szal szebb képeket tud lőni,- nem mintha ez sokat számítana, de árban ha lencséket nézzük nem ugyanott van a kettő egyenlőre.
De mint írtam egyébként meggyőzhető vagyok, csak egyenlőre amit írtatok se igazán érvek egyik vagy másik mellett, vagy pro / kontra ami segítene a döntésben, csak azt írtátok le, hogy nincs igazam :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47889) itouchfan válasza NandorHUN (#47888) üzenetére


itouchfan
senior tag

Szerintem te sem nagyon akarod megérteni, amit írnak neked.
Ilyen nincs hogy szebb képeket tud lőni. Ki dönti el? Mitől szebb?
Ugyanakkora szenzor, a Milc újabb, gyorsabb, valószínüleg több AF pont van benne, mint egy belépő dslr-ben.

De ha ennyire nincs meg a technikai háttered, akkor miért akarsz komoly gépet? Meg kéne tanulni a fotózás alapjait, meg hogy ilyen hogy szebb meg jobb képet csinál, ilyen nincsen. Kinek a kezében? Kinek a tudásával csinál jobb képet? Ez az ami számít. - szerintem.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47890) NandorHUN válasza itouchfan (#47889) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ok.
Akkor tegyük fel, hogy az A6000 ugyanolyan jót lő, mint a dslr. :)
Viszont akkor is ott van, hogy többe kerül és a lencsék is drágábbak hozzá.

D3300 van már használtan 70-80 ért lencsével együtt. a6000 meg 130 körül....
Ha a Sony jobb képeket is lőne akkor azt mondom arra ráfizetek, de csak a kényelem miatt, mert 100g-mal könnyebb a másiknál már nem szívesen adok ki ennyi pénzt (no meg persze van digitalis viewfinder ami tényleg fasza, de wifi meg touchscreen annyira nem érdekel) .

Amúgy hidd el, ha ez nem lenne biztos a Sonyt venném inkább. - még akkor is ha kicsit rosszabb képeket lőne mint a D3300 (tudom hogy nem igy van , de még ebbe is belemennék). Profik több 100e veszik a lencséket, szóval nektek ez a 40e különbség + felár lencsékért nem hiszem hogy számít, van akinek sajnos igen.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47891) PuMbA válasza NandorHUN (#47890) üzenetére


PuMbA
titán

"Akkor tegyük fel, hogy az A6000 ugyanolyan jót lő, mint a dslr"

Nem csak ennyi a különbség, de a fő kérdés, hogy mire akarod használni a gépet. A D3300 fókuszrendszere, mint minden olcsó DSLR-é gyorsan mozgó objektumok követésére nem igazán jó, míg az A6000 sportfotóra vagy gyorsan rohangáló gyerekekhez is használható :)

[ Szerkesztve ]

(#47892) hibavissza válasza NandorHUN (#47890) üzenetére


hibavissza
veterán

Az mit jelent, hogy "ugyanolyan jót lő"?

(#47893) NandorHUN válasza PuMbA (#47891) üzenetére


NandorHUN
addikt

Egyenlőre főleg statikusabb dolgokat fogok fotózni főleg.
Pársze vannak dinamikus témák is, de kevesebb és remélem arra jó lesz az olcsóbb megoldás.

1-2 év múlva amúgy is valoszeg váltok, de addigra ki tudja hogy fog kinézni ez a milc szekció is, lehet lesznek mostaninál jobb gépek is ugyanennyiért. :)
Amúgy nikonra is vannak már AF-P-s lencsék amennyire tudom azok annyira nem rosszak fokuszban, legalábbis gyorsabbak.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47894) PuMbA válasza NandorHUN (#47893) üzenetére


PuMbA
titán

"Amúgy nikonra is vannak már AF-P-s lencsék amennyire tudom azok annyira nem rosszak fokuszban, legalábbis gyorsabbak."

Igen, érdemes AF-P objektívet (a lencse az egy főzelék) venni, de a gép fókuszrendszere a limitáló tényező inkább ilyen gépek esetén :)

(#47895) Throme válasza NandorHUN (#47893) üzenetére


Throme
veterán

Annak najd nézz urána mennyire kompatibilis a 3300 az af-p lencsékkel. Lehet egy FW frissítéssel okés, mert pl az af-p vr-ét menüből kell kapcsolgatni...

(#47896) lugosi válasza Rapid136 (#47887) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"A megjegyzés arra irányult hogy lehet hogy jobb képeket csinálok egy korábbi 6 mpixeles géppel, mint te egy vadiujjal"

Uhh mekkora ász vagy. :U
Ilyenekkel dobálózni egy kezdő felé nem szép, és nem is ide való. Ez nem segítség.
Azért majd az "új" és az "ujj" közötti különbséget tanuld meg.

[ Szerkesztve ]

(#47897) NandorHUN válasza hibavissza (#47892) üzenetére


NandorHUN
addikt

Azt hogy ha meglenne mindkét gép akkor nem találom magam olyan szituációban hogy egyik vagy másik gép képeit többségében szebbnek találnám.
Szerintem egyébként ilyen absztrakt kérdésekbe nem kéne belemenni, hogy mit jelent a szép etc... :D feltetelezem tudjatok mire gondolok, mert mindenki aki itt kerdez kb ugyanarra kíváncsi

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#47898) itouchfan válasza NandorHUN (#47897) üzenetére


itouchfan
senior tag

Mi az hogy nem kéne belemenni? Te dobálózol ezekkel az "absztrakt" kifejezésekkel, amik a fotózásban nincsenek, vagy legalábbis értelmük nem sok van (szvsz).

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47899) konyi79


konyi79
addikt

Hölgyek / Urak!
Aki ide jön kérdezni, jobbára azért jön ide, mert nincs meg az az általános rendszerismerete, mint nektek. Ezt pedig azzal itt kér tanácsot be is ismeri. Épp ezért tehet olyan kijelentéseteket tesz, olyan gondolatai vannak, ami a Ti ismeretetekkel bármennyire is nem helytálló, türelemmel kezeljétek. Csak az válaszoljon, aki tud úgy megválaszolni vagy megcáfolni a tartalmat, leszáll a magas lóról.
Amikor beültetek az iskolapadba az első tanárotok sem azzal kezdte, azért van itt, mert olyan h*lyék vagytok, még olvasni se tudtok, hanem megtanított!
Köszi!

(#47900) lugosi válasza konyi79 (#47899) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezzel a magam részéről teljesen egyetértek és támogatom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.