Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) konyi79 válasza p_adam (#48450) üzenetére


konyi79
addikt

Ezt csak így leírod, és ezzel megint igazolod magad, vagy valami van is mögötte?

Mi köze a Fuji fagyásnak a Sony botrányos garanciájához, azon kívül megint írhattál valamit?

(#48452) p_adam válasza konyi79 (#48451) üzenetére


p_adam
addikt

Ha ez annak a diszkrét kinyilatkoztatása, hogy menjek ebből a topikból mert van aki írhat ide bármennyit büntetlenül, van, aki meg nem, akkor vedd úgy, hogy ez megtörtént.
(A szerviz egyébként ettől még nem lesz jobb semmivel sem, csak ha valakinek valami szerencsétlen dolog folytán hasonló élménye lesz, és ezáltal megváltozik a véleménye.)

(#48453) mazsi70


mazsi70
senior tag

Csak jelzem : aki ,itt a témába vágó - Milyen cserélhető objektíves gépet? (kiemelt téma) - kérdést tett fel
az a 48360-as hozzászólás volt...

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#48454) 80hun válasza p_adam (#48450) üzenetére


80hun
addikt

Sztem inkább csak te mész be rossz szervízbe. :)

De akkor botrányos a Canikon is :)

[ Szerkesztve ]

(#48455) PuMbA válasza 80hun (#48454) üzenetére


PuMbA
titán

Egyik ismerősömnek 1,5 hónapja néha nem működött a fő tekerő tárcsa a 77D-n, de csak meleg napokon, akkor se mindig. Használta az LCD-t helyette... Bevitte a Camera kfthez, kiküldték németbe és 1 hét 2 nap múlva már kész is volt, kicserélték a gépet :) Ez jól hangzik, azt hittem, hogy sokkal lassabbak lesznek, főleg nem pro váznál.

[ Szerkesztve ]

(#48456) 80hun válasza PuMbA (#48455) üzenetére


80hun
addikt

Jó és rossz tapasztalat mindenhol van.
De olyan nem létezik hogy csak jó tapasztalat legyen egy szolgáltatásal kapcsolatban. :)

(#48457) Mirman válasza 80hun (#48456) üzenetére


Mirman
őstag

Ez biztos . Mindenkiben ott a személyes tapasztalat a használt termékekről . Ha valahol bármi pluszt kapsz ( értelmes kiszolgálás, gyors munka stb ) akkor elég gyorsan kialakul a márkahűség. Én ezért nem veszek Samsung telót (majd két hónap szervíz egybefüggően) és az LG termékeket pedig bármikor (másnapra kész volt a telefon teljes alaplap cserével) . :)

(#48458) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Sziasztok MILC gepet keresek amivel kezdokent is elboldogulok. Fontos lenne a rossz fenyviszonyok eseten is keves zajjal relativ eles kepet keszitsen. Nem vagyok elegedett a csucstelefonokkal ilyen teren.
Lehet tobb eve piacon levo modell is lenyeg hogy 800 euro alatt maradjon az ara. Hasznalt is johet, de garanciaval.
Ezert az arert OIS-sel szerelt keszuleket gondolom nem kapok.
Koszonom szepen.

(#48459) Tin_Shield válasza Gerr'y (#48458) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Az OIS az objektívben van, ez a kitzoomok 90%-ában megtalálható, viszont kevés kivételtől eltekintve ezek sötétek, kevés fényben ez nagy hátrány. A legolcsóbban az mft vázakkal jössz ki, egy Olympus E-M10 vagy egy Panasonic GX80 kit mellé kis szerencsével még egy Pana 25 f1.7 is belefér a fényszegény szitukra. Mindkét vázban nagyon jó a képstabilizátor (IBIS), bármit tekersz a vázra az stabilizálva lesz. Fuji vagy Sony vonalon is össze lehet rakni jó szettet használtan, a szenzor némileg jobb is, de nem lesz minden objektívvel képstabid. És ha csak a képminőség miatt vennél MILC-et, de nem feltétlenül kell a cserélhető objektív, akkor vess egy pillantást a Panasonic LX100-ra, szvsz bestbuy annyiért.

[ Szerkesztve ]

(#48460) Muerte68 válasza Gerr'y (#48458) üzenetére


Muerte68
addikt

Használt Fuji XE2-XT10+18-55/2,8-4.
180-190000ft és van egy viszonylag fényerős zoom meg egy elég jól húzható szenzor.
A Sony is jól húzható de a fényerős zoom ott hiányzik esetleg fix obival lehet megoldani.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#48461) grigo válasza Gerr'y (#48458) üzenetére


grigo
őstag

Miket fotózol? Vagy miket tervezel fotózni? Mert nem elhanyagolható körülmény....

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#48462) Mirman válasza Gerr'y (#48458) üzenetére


Mirman
őstag

Ha statikus témákat fotózol akkor MFT irányba mennék el a vázstabilizátor miatt , itt elég olcsón meg lehet úszni a dolgot. Ahogy fentebb írták E-M10 valamelyik verzió használtan + kitobi és egy fényerős fixel el lehet indulni teljesen jól.

Ha nem statikusak a témák hanem valami mozgás van rajta akkor nagyjából mind1 a stabi . Ezesetben Sony A6000 + kitobi + fényerős fixet javasolnék kezdésnek (témától függ hogy konkrétan milyet) . Itt jóval jobb a szenzor , jobban bírja a zajt. A fényerős zoom miatt ne aggódj , APS-C-n az F4-et nagy jóindulattal sem lehet fényerősnek mondani , sötét körülmények közé úgyis fixet kell majd használnod.

De bárhogy is döntesz muszáj lesz megtanulnod RAW-ban fotózni és utómunkázni a képeidet mert szerintem ez fogja a legnagyobb különbséget adni , nem a szenzor. Egy jó éles fix objektívvel ISO 6400 vagy azalatt készült képet 4k felbontásra leméretezve simán elfogadhatónak lehet nevezni szerintem. Legyen az MFT vagy APS-C szenzor.

[ Szerkesztve ]

(#48463) Teasüti válasza Mirman (#48462) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy ideje már olvasgatom a hsz.-eiteket (az elmúlt száz offtopic egy kicsit monoton volt) és folyton ezt a zsargont látom mindenhol, hogy kitobi, zoom obi, fix obi, fényerős, nem fényerős, stb. Összefoglalóban nincs erre vonatkozó infó, így tudnátok linkelni vmi cikket, ami elmagyarázza konyhanyelven mik ezek és nekem mire volna szükségem kezdésnek?
Ami megválaszol olyan kérdéseket, hogy pl. miért csak f2.8 a legnagyobb rekesz érték a legtöbb obin, amikor a telefonom f1.8-at tud és egész jól lát a sötétben is? De hallomásból tudom, hogy léteznek 1.0-ás objektívek is, gondolom az lehet a high end.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#48464) grigo válasza Teasüti (#48463) üzenetére


grigo
őstag

link a kezdő fotós topikból

Kitobi: általában az a nem túl acélos alap darab amivel csomagban adják a gépeket. Nincs aranyszabály, van ahol 12-32, máshol 18-55, máshol 28-70 (a kapcsolatba most nem megyek bele) de van 24-105. A lényeg, hogy ezzel veszed meg a vázat ha újonnan veszed.

Fényerő: egy szám amivel jelölik, hogy mennyire tágra nyitható a rekesz amivel a fény beáramlását szabályozhatod a képalkotáshoz, egyben meghatározza a mélységélességet (háttérelmosás). Egyben az árcédulát is meghatározza :DDD A legtágabb a rekesz a legalacsonyabb "f" szám esetében amikor is a legnagyobb a háttérelmosás, a képminőség azonban javul ennek az f értéknek a növelésével. Minél kisebb az "f" érték azaz minél tágabb a rekesz annál kisebb az éles rész a képen.

zoom obi: amivel tudsz zoomolni.
fix obi: nem tudsz vele zoomolni csak ha közelebb mész. A zoom kihagyása jobb minőséget és nagyobb fényerőt tesz lehetővé építésileg. Zoom obi ritkán megy 2.8 alá, általában fixeknél látsz 1.8, 1.4, 1.2 részt.

Ahogy mondtam a fényerő csökkenésével csökken az éles rész (mélységélesség) ami jól mutat és látványos de nagyon jól kell fókuszálni hogy pont oda essen amit indokol a kompozíció és amit szeretnél. Sokszor ezen megy a vita, mert a tükrös gépeknél sokszor nem oda rakja a fókuszt mint ahova te teszed front/back focus. A milceknél ez a techológiából adódóan ki van zárva. És megindul a pro/contra a gyorsaság vagy a pontosság tekintetében.

A többiek majd kiegészítenek ha valamit rosszul mondanék.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#48465) PuMbA válasza Teasüti (#48463) üzenetére


PuMbA
titán

Telefonon hiába van f/1.8-ad, semmit sem ér, mert a szenzor méret miatt annyi fényből készül a kép, mint egy APS-C-s gépen az f/11. Szóval semmi különlegeset nem nyújtanak a telefonok sötétben, bármelyik alap gép odaveri az f/4 vagy f/5.6-os kitobikkal.

[ Szerkesztve ]

(#48466) kovsol válasza p_adam (#48422) üzenetére


kovsol
titán

Az egész abból indult ki, hogy a MILC szar. Utána jönnek emberek akik megvédik, és akkor az már DSLR utálat. Senki nem írta, hogy szar a DSLR, csak hogy elavult technológián alapul, ami igaz is. Viszont nem írta senki, hogy ettől nem tenné a dolgát.
Azon is ideje lenne túltenni mindenkinek magát, hogy OVF vs EVF. Az egyiknek ez a hátrány a másiknak az, valakinek meg édes mind1. Azon is túlléphetnénk, hogy aku idő. Van akinek szempont van akinek nem. Le kell írni az érdeklődőnek, hogy igen ehhez a géphez kelleni fog egy pót aksi is, aztán eldönti maga, hogy ez tehert jelent-e neki vagy sem.
Az objektív ár is olyan dolgok, hogy előre meg lehet nézni. Van aki elvből nem vesz használt cuccot stb
Szerintem egy átlag user nem fog 10 féle objektívet venni, hanem kb használ egy alap zoomot, meg esetleg 1-2 fix obit aztán csókolom. Aki meg milliós kiteket vesz az valószínűleg tudja mit csinál, mi kell neki.

Ez tiszta olyan, mint az Intel vs AMD vagy az Nvidia vs AMD vita. Teljesen felesleges szócséplés.

ui: ahol meg egy belépő DSLR jobbank van titulálva, mint egy szakértők által is kiválónak számító sokkal drágább gép, akkor ott el lehet gondolkozni, hogy mennyire réteg igény az, és a felhasználók mekkora részét érinti bármennyire is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#48467) Rapid136 válasza Teasüti (#48463) üzenetére


Rapid136
őstag

A fényerőhöz annyit tennék hozzá hogy minél bonyolultabb egy objektiv felépítése (több lencsetaggal) annál kevesebb fényt bir átengedni, egy fix objektiv egyszerűbb konstrukció egyféle gyujtótávolságon kell jónak lennie. De pl egy telezoomobjektivet ha tele állásba tekersz akkor van hogy akár a kétszeresére tolódik ki, emiatt is van fényveszteség. Ezeknek gyujtótávolság függvényében esik a kezdő fényereje, a komolyabb zoomoknak állandó. A jelenleg használt konstrukciók a korábbi filmes 50mm-es obiknál akár 1,2 is lehet, de jelenleg az 1,4-1,8 az általánosan használt, alatta-fölötte 2,8, a teléknél inkább 4-4,5-5,6-6,3 az általános, ettől vannak persze fényerősebbek, de azoknak az ára is jóval magasabb.
Fényerősnek hivhatunk olyan obit amit a hasonló gyujtótávolságú obikhoz képest jobb, rekeszhez nehéz kötni mert a ami telében fényerős az rövidebb gyujtótávolságon már nem az.
A rekeszérték elvileg (emlékeim szerint) a beeső és az átengedett fény viszonyát mutatja és minden érték felezi a fényt 4-es rekeszen feleannyi fény jut át mint 2,8-on.
A mobilodban leginkább azért 1,8 a fényerő hogy bármilyen körülmények közt tudj fotózni. A komolyabb objektiveknél ilyen értékeket drágábban, esetleg nagyobb méretben lehet előállítani. Viszont el is kell adniuk úgyhogy okosan kell dönteni a piacra dobott objektiveknél. A pénztárcádhoz mérten van választási lehetőséged, de amennyiben extrém fényviszonyok közt szeretnél fotózni akkor az ahhoz szükséges eszközre ki kell fizetni az árát.
Az ultrafényerős objektivek előnye és hátránya a minimális mélységélesség, van amikor jól jön de azért ezeknek általában nyitva még lágy is a képe.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48468) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Köszi srácok! Már megérte felkelni. :R

(#48469) kovsol válasza Rapid136 (#48467) üzenetére


kovsol
titán

Szerencsére akadnak olyan oldalak ahol tesztelik a T-stop / Trasmission értékeket. Van olyan obi ami f2.8 létére is csak 3,4 -t enged át valóságban, meg van ahol zoom objektív esetén is megvan a 2.8.

May the Force be with you!

(#48470) Rapid136 válasza kovsol (#48469) üzenetére


Rapid136
őstag

Jó hát arra is kitérhetnénk hogy azonos gyujtotávolságú obik nem azonos képkivágást hoznak azonos érzékelőméreten :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48471) atee


atee
őstag

Sziasztok!

Sajnos én továbbra sem értek hozzá.
2 éve vettem kb. a feleségemnek egy Panasonic DMC-GX7 kit (14-42mm, ezüst ) gépet!
Minden szuper. Kivéve, hogy nem használja sem ő se senki...
Ezért szeretném inkább eladni mert csak áll itt feleslegesen.
Mi lehet a reális ár érte amit kérhetek mondjuk itt az aprón?

2 gyári akku és valóban keveset használt hibátlan gép dobozában!

Köszönöm!

D-day 2002-01-04 01:54

(#48472) grigo válasza atee (#48471) üzenetére


grigo
őstag

Itt tudnak ebben segíteni naprakészen.

Amúgy a gép miatt nem használjátok, mert nem megfelelő, túl bonyolult, kevés a tudása stb. vagy egész egyszerűen elmúlt a lelkesedés?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#48473) atee válasza grigo (#48472) üzenetére


atee
őstag

Köszönöm!

Nincs rá szükségünk. Sose volt, de addig mondta, hogy kell neki amíg vettem egyet. :)
A gép szuper! Csak nem nekünk van kitalálva. Előkapjuk a mobilt és nekünk elég az a minőség amit a mai mobilok tudnak.
A gépet meg mindig otthon felejtjük...
Egyszerűen nem a fotózás a hobbink. Csak van ,de kihasználatlan teljesen!

D-day 2002-01-04 01:54

(#48474) salesman


salesman
őstag

Urak melyik vázat vegyem?
[link] vs [link]
Az obival ne foglalkozzatok, mi a jelentős különbség a 2 váz között?
THX!

Türűűűdrááá!

(#48475) Tin_Shield válasza salesman (#48474) üzenetére


Tin_Shield
őstag

G80
IBIS, shutter shock mentes zár. Van még pár apróság, de a kettő miatt önmagában megéri az újabb

(#48476) salesman válasza Tin_Shield (#48475) üzenetére


salesman
őstag

Giga Thx!
Erről olvastam valahol, hogy a G80-nak "halkabb" a zárja.

Még egy kérdés:

Melyik alapobinak szebb a képe:

12-60 vs 14-140 vs 14-42

A zoomtartomány most nem fontos, köszönöm!

Türűűűdrááá!

(#48477) Tin_Shield válasza salesman (#48476) üzenetére


Tin_Shield
őstag

14-42II-m volt, meglepően jól rajzol az a kis gyösz, csak az átfogása nem túl izgalmas. A 12-60 érdemben nem jobb, de az ekv. 24-120 gyutáv nagyon jól használható, és a G80-nal együtt ez is időjárásálló. A 14-140II tisztességes nagyzoom, a tele legvégén már nem igazán acélos, ahogy ez jellemző gyakorlatilag az összes ilyen átfogású objektívre. Én a 12-60-at választanám.

(#48478) salesman válasza Tin_Shield (#48477) üzenetére


salesman
őstag

Köszönöm!

Lelkem mélyén én is erre tippeltem.
Utolsó kérdés: Mit takar az 'IBIS" rövidítés?

Türűűűdrááá!

(#48479) asdf_ válasza salesman (#48478) üzenetére


asdf_
veterán

Google megmondana, de In Body Image Stabilization, magyarul gépvázban levő képstabilizáció (=szenzorstabi), a párja. az OIS, ami optikai képstabilizáció (ez pedig az objektívben lakik).

(#48480) Tin_Shield válasza salesman (#48478) üzenetére


Tin_Shield
őstag

In body image stabilization, szenzorstabilizátor néven is ismert. A Panákban a legfejlettebb 5 tengelyes van, hatásossága vetekszik a legjobb objektívbe építettekével, de nagy előnye, hogy nem kell a plussz optikai elem az objektívbe, és hogy csak egyszer kell megvenni a vázzal, mindig működik bármilyen objektívet is tekersz a gépre.

Szerk: asdf_ gyorsabb volt :)

[ Szerkesztve ]

(#48481) salesman válasza asdf_ (#48479) üzenetére


salesman
őstag

Urak, köszönöm, már nem halok meg hülyén.

Türűűűdrááá!

(#48482) Rapid136 válasza salesman (#48478) üzenetére


Rapid136
őstag

Én mindig azt hittem madár, de sose értettem mit keres egy fényképezőgépben...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#48483) salesman válasza Rapid136 (#48482) üzenetére


salesman
őstag

Már te sem halsz meg hülyén! :K

Türűűűdrááá!

(#48484) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Szeretném megkérdezni, mi a véleményetek a Nikon D3300-ról?

風林火山

(#48485) grigo válasza Shingen (#48484) üzenetére


grigo
őstag

Nekem soha nem volt Nikonom, de mindig jobb véleménnyel voltam a belépő vázaikról mint pl a Canonéról, ami ellenben volt. Mindig azt láttam, hogy a nagyobb dinamika miatt többet ki tudnak hozni a nikonos társaim ugyanabból az alkalomból.
Szerintem nem rossz tanuló gép annak függvényében, hogy mit szeretnél a későbbiekben, illetve mire szeretnéd használni és mit vársz tőle.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#48486) hibavissza válasza Shingen (#48484) üzenetére


hibavissza
veterán

Nagy; videós képességei értékelhetetlenek így 2018-ban; fényerős fixekkel szinte biztos, hogy szaladgálhatsz szervizbe kalibráltatni; régi manuális objektívekkel nem tudod használni; állandóan koszolódik a szenzora, ha obit cserélsz.

Ha nem akarsz objektívet cserélgetni, nem zavar a tömeg és térfogat, nem fogsz videózni és megfelel egy túra-zoom objektív amire bekalibrálják a vázat, akkor jó választás lehet, persze olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#48487) Throme válasza hibavissza (#48486) üzenetére


Throme
veterán

Nagy;
Kb akkora, mint az aps-c fuji gépek, csak vaskosabb a tükörakna miatt.

videós képességei értékelhetetlenek így 2018-ban;
... már ha kell a videó képesség egy fényképezőnél (engem pl hidegen hagy)

fényerős fixekkel szinte biztos, hogy szaladgálhatsz szervizbe kalibráltatni
Felsoroltak közül ez jelenthet egyedül problémát. Fixet, ha van lehetőség online kell rendelni és mondjuk személyesen átvenni, kipróbálás után. (mikor még belépőt használtam, én így csináltam és nem volt gondom)

; régi manuális objektívekkel nem tudod használni;
Átlag felhasználót nem hiszem, hogy nagyon a manuális obik vonzanák első körben. Anno a fórumos fotós találkozón akinek belépő gépe volt nem manuálokkal sz@rozott.... :N
AF-S obikkal viszont szépen le van fedve, elérhető áron...

állandóan koszolódik a szenzora, ha obit cserélsz.
... így van, a milc az nem koszolódik egyáltalán ilyenkor...ez a szar tükrös csak ilyen :DDD

#48484) Shingen: ebből a fórumból csak milc géppel szabadulsz :P ;]

[ Szerkesztve ]

(#48488) Teasüti válasza Throme (#48487) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szenzort lehet tisztítani otthon házilag?

(#48489) grigo válasza Throme (#48487) üzenetére


grigo
őstag

Mielőtt kezdődik a mai epizód, várjuk már meg, hogy egyáltalán mit szeretne vele vagy egyáltalán mit szeretne fotózni. Csupa feltételezésre még ne élesítsünk kaszát. :DDD

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#48490) Throme válasza Teasüti (#48488) üzenetére


Throme
veterán

Természetesen.

Első lépésben a körtepumpával érdemes próbálkozni, és a beépített szenzortisztító megoldással. Ha nem vezet eredményre, akkor van további lehetőség.
Száraz tisztítás lenspen-el, nedves tisztítás swab-ekkel.
Amelyik szimpibb. Én swab, et (műanyag lapátszerű pálca, szöszmentes "rongy" és tisztító folyadék szett) használtam.
Azért elvacakoltam vele, de betartva az utasítást használható ez is. Itt inkább a lenspen-es megoldást szokták preferálni, és elégedettek az eredménnyel.
A youtube-on néztem tisztításról videókat. Szerintem érdemes megnézegetni, mielőtt nekiállsz.

(#48489) grigo :
Csak a fórumtárs feltételezéseire próbáltam reagálni.... szóval ezt címezhetted volna neki :)
Miből gondolta, hogy nagy (mihez képest), hogy manualokat akar rácsavarni a kérdező, hogy videózni fog vele és azt, hogy szívni fog az AF-el?

[ Szerkesztve ]

(#48491) bigsee válasza Throme (#48490) üzenetére


bigsee
addikt

A lenspen nem durva egy kicsit szenzorra. Ha jól tudom, az aktív szénnel csutakol, jó az az érzékeny szenzornak...? :F

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#48492) xXxian válasza bigsee (#48491) üzenetére


xXxian
senior tag

Nem olyan érzékeny az. S sokszor van előtte egy üveglap is.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#48493) hibavissza válasza Throme (#48487) üzenetére


hibavissza
veterán

Nagy;
Kb akkora, mint az aps-c fuji gépek, csak vaskosabb a tükörakna miatt.

Tehát még az egyik legvaskosabb APSC MILC-nél is vaskosabb. Köszönjük :D

videós képességei értékelhetetlenek így 2018-ban;
... már ha kell a videó képesség egy fényképezőnél (engem pl hidegen hagy)

Téged hidegen hagy. Engem pl. az hagy hidegen, hogy téged mi hagy hidegen. Kinek mi. Ez ilyen. Fogadd el. Egyébként idézek a kérdésből: Hali! Szeretném megkérdezni, mi a véleményetek a Nikon D3300-ról?

fényerős fixekkel szinte biztos, hogy szaladgálhatsz szervizbe kalibráltatni
Felsoroltak közül ez jelenthet egyedül problémát. Fixet, ha van lehetőség online kell rendelni és mondjuk személyesen átvenni, kipróbálás után. (mikor még belépőt használtam, én így csináltam és nem volt gondom)

Minek kínlódni, ha van épkézláb rendszer, ahol nem kell :F

állandóan koszolódik a szenzora, ha obit cserélsz.
... így van, a milc az nem koszolódik egyáltalán ilyenkor...ez a szar tükrös csak ilyen

MILC-nél csak a zár mozog. Tükrösnél zár és a tükör, a tükör nagyon felkavarja az aknában lévő dzsuvát. Ezért a tükrös gépek szenzora előtti üveglapra sokkal könnyebben kiül a kosz. Szívesen. :U

#48484) Shingen: ebből a fórumból csak milc géppel szabadulsz :P ;]

Ezt most jól megszakértetted. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48494) hibavissza válasza Throme (#48490) üzenetére


hibavissza
veterán

Bocs a dupláért, de nézem, h itt is meg lettem szólítva, bár elég szégyenlős módon.... :))
Ha én feltételezek, akkor te találgatsz kb.

Kb. 7 éve MILC használó vagyok. Még egyszer sem kellett egyetlen gépemen sem szenzort pucolnom a beépítetten kívül.

(#48495) faki_ válasza bigsee (#48491) üzenetére


faki_
senior tag

Úgy rémlik, a LensPen SensorKlear is ugyanolyan aktív szenes cucc, mint a sima, csak a kisebb méret és a szögletes kialakítás miatt odafér a sarkokhoz is (és ahogy írták már, a szenzor előtt van egy védőréteg).

(#48496) Throme válasza bigsee (#48491) üzenetére


Throme
veterán

Ezért mozdultam a nedves szenzortisztítás felé. Még ha védőréteg is található a szenzor érzékeny felülete előtt, nekem a szemcsék csúsztatása a felületen furának tűnik, de a leírt tapasztalatok alapján elégedettek vele a felhasználók.

Nedves esetén macera lehet a folyadék maradvány teljes eltávolítása a szenzorról. Ilyenkor szemmel tisztának tűnik, de próba során kis folt láthatóvá válik a képen...
Elméletileg egy oda-visza ciklus elegendő, de előfordul, hogy rátapadt kosz nem jön le elsőre.

Nem voltam még szervizes, vagy nyílt napos szenzortisztításon, ott nem tudom mivel csinálják, gyanítom lenspen, szóval nem lehet probléma.

(#48497) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Ha már szenzorpucolás: ha van IBIS, akkor kikapcsolt vagy bekapcsolt állapotban kell takarítani? Csak mert eléggé remeg szerencsétlen szenzor piszkálás nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#48498) Mirman válasza Ereshkigal (#48497) üzenetére


Mirman
őstag

Pont 1-2 napja került elő a Sony fórumban ez a kérdés . Ott van erre külön menüpont ami fixalja a szenzort kikapcsolt állapotban tisztítás céljából .

(#48499) Shingen válasza Throme (#48487) üzenetére


Shingen
addikt

Tényleg olyan érzésem van......

風林火山

(#48500) Shingen válasza grigo (#48489) üzenetére


Shingen
addikt

Igazából kirándulások alkalmával akarom használni, jobb képminőséget szeretnék mint a telom tud. (Samu S9)
Illetve a képekbe legyen tartalék, hogy bele lehessen piszkálni progival...
Videot nem nagyon használnám rajta....

[ Szerkesztve ]

風林火山

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.