Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47601) PuMbA válasza Hoffer (#47600) üzenetére


PuMbA
titán

Canont lehet használni az LCD kijelzőjével is normálisan, nem csak a kukucskálóval, mint a D3400-at, illetve a 200D videóban sokkal jobb :) A 200D hátránya a MILC-ekhez képest, hogy a kukucskálóval csak 9 fókuszpontja van (D3400-nak is egyébként), ami nem a leggyorsabb és legpontosabb. Fókuszban az M50 viszont mindenhol nagyon jó. A6000 is közel van hozzá. Ez a két gép jobb, mint a többi gép fókuszban (kivétel a 200D LCD képernyősét), szóval mást nem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#47602) Tin_Shield válasza Hoffer (#47600) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ezek tükörreflexes gépek, amit eddig leírtál az alapján nincs igazán szükséged rá.

(#47603) hibavissza válasza Hoffer (#47600) üzenetére


hibavissza
veterán

Ez a két gép egyszerű elavult lom a fent felsoroltakhoz képest. Felejtsd el ezeket.

(#47604) Terapeuta válasza Hoffer (#47595) üzenetére


Terapeuta
őstag

Én megnézném a helyedben a Canon M6-ot. Nincs keresője, de pl a wifi igen és 3 tárcsával rendelkezik.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#47605) Hoffer


Hoffer
őstag

Akkor ezekhez képest egy Panasonic GX800K?

[ Szerkesztve ]

(#47606) PuMbA válasza Hoffer (#47605) üzenetére


PuMbA
titán

M50, A6000-hez képest elmegy kategória. A fókuszrendszere azért hagy maga után kívánni valót. Nem ezzel fogsz kevés fénynél fotózni, gyorsan mozgó gyerekről képet csinálni vagy sportot lencsevégre kapni.

[ Szerkesztve ]

(#47607) Tin_Shield válasza Hoffer (#47605) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez egy belépő gép, a saját árkategóriájában jónak számít, de 200e körül van sokkal jobb, pl házon belül a GX80 vagy a GX9.
De miért akarsz cserélhető objektíves gépet, ha nem akarsz objektívet cserélni? Miért nem egy jobb prémium kompaktot veszel?

(#47608) Hoffer válasza Tin_Shield (#47607) üzenetére


Hoffer
őstag

Nem feltétlen akarok cserélhető objektívest.
Mi az ajánlás akkor prémium kompaktban? max 200K-ig, de ha van kompromisszum max 150k-ig az jobb lenne.

(#47609) hibavissza válasza Terapeuta (#47604) üzenetére


hibavissza
veterán

Wifi az összes említett gépben van. Bluetooth van az M6-ban.

Én nem vennék kereső nélküli gépet. Napos időben és hosszabb záridőknél jól jön. Persze el lehet nélküle lenni és van a Canonnak utólag rápattintható keresője. Nem kis pénzért ugyan.

(#47608) Hoffer: 10 db hsz-szel ezelőtt ketten is leírtuk.

[ Szerkesztve ]

(#47610) PuMbA válasza Hoffer (#47608) üzenetére


PuMbA
titán

Arra gondolj, hogy kompaktban nem lesz villámgyors fókuszod, ha ez szükséges :)

[ Szerkesztve ]

(#47611) Terapeuta válasza hibavissza (#47609) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nekem is kell a kereső, azonban pl. ha lemegyek az állatkertbe, vagy akárhová, rajtam kívül mindenki teljesen elvan kereső nélkül.
Cserében az M6-ban egy igen jó kis gép van.

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#47612) Tin_Shield válasza PuMbA (#47610) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez így nem teljesen igaz, a jobb Pana kompaktokban van DFD, a RX100 pedig (mk4-től talán) tud PDAF-et. Amúgy a mai kontraszt fókusz nagyon gyors.

(#47613) hibavissza válasza PuMbA (#47610) üzenetére


hibavissza
veterán

Ahogy olvasom a Sony Rx100 IV sokkal gyorsabb, pontosabb fókusszal bír, mint bármelyik belépő dslr vagy milc. Nem szeretnék vitatkozni, mert nem próbáltam személyesen.
Amit tudok, hogy a Pana DFD-je sokkal használhatóbb mint a belépő dslr-ek fókusz rendszere. Egyetlen gyengéje a pár méteren belüli folyamatos követő fókusz. Egyébként halál biztos és gyors. Videónál vannak gondok, mivel ott a szenzor kiolvasása értelem szerűen nem lehet a fotónál elérhető 240 fps. Ekkor 24, 25, 30, 60 fps-sel dolgozik. Mivel jelen esetben a kérdezőt nem izgatja különösebben a videózás ezzel nem kell most foglalkozni.

Azt gondolom a mai csúcs kompaktok a fókusz használhatóság tekintetében nem hátrányban vannak, hanem masszív előnnyel bírnak.

[ Szerkesztve ]

(#47614) Hoffer válasza hibavissza (#47613) üzenetére


Hoffer
őstag

Sony rx100 iv, Panasonic lx 100 akkor szerinted a két legjobb választás?
Továbbra is érdekel hogy az alábbi GX800K miért marad el tudásban tőlük?
Illetve az alábbi Canon G9X kaptam még ajánlatként!

(#47615) PuMbA válasza hibavissza (#47613) üzenetére


PuMbA
titán

V-től van PDAF a Sony RX100-ban, de hát az már jó drága :)

"Amit tudok, hogy a Pana DFD-je sokkal használhatóbb mint a belépő dslr-ek fókusz rendszere. "

Belépő DSLR-t nem is igazán érdemes venni szerintem, inkább a belépőtől eggyel feletti kategóriát, ahol már van jó fókusz rendszer :)

[ Szerkesztve ]

(#47616) TomoLFC


TomoLFC
csendes tag

Sziasztok!

7 éve használok egy Sony a330-at és úgy érzem, eljött az idő a továbblépésre. Milyen DSLR/MILC gépet javasoltok a következő kategóriá(k)ban? Nem ragaszkodom a Sonyhoz, nyitott vagyok más gyártókra is.

Elsősorban tájképeket fotózok, néha portré. Fontos a gyors fókusz, (emiatt a gondolkozok Sony MILC-eken, pl. a6300 - tudom, hogy kicsit alma és körte, de az a330-hoz képest előrelépés lenne), a távolról vezérelhetőség, illetve nagyon megszoktam a kihajtható képernyőt.

Új gépet szeretnék venni. Árban 300-330e Ft-ot szeretnék szánni rá (objektívvel).

Köszi a segítséget!

(#47617) hibavissza válasza Hoffer (#47614) üzenetére


hibavissza
veterán

1. Mivel nem akarsz objektívet cserélgetni, kis méretű, új gépet szeretnél és 220 ezer forintod van rá szerintem ez a két gép elég jó választás. Ők ketten más-más szolgáltatásokkal bírnak ami már tényleg egyéni preferencia kérdése. Ezt is lehet boncolgatni, de egyszerűbb kipróbálni valahol.

2. A Gx800-hoz adott kezdő kit objektív egy jó darab, de a két említett kompakt sokkal jobb objektívvel van szerelve. Mivel említetted, hogy NEM akarsz objektívet vásárolni, cserélgetni a jövőben a kompaktokkal sokkal jobban jársz.

3. Aki azt ajánlotta az vagy hülye vagy nem figyel. Az egy, a kereted felébe kerülő gép. Gyengébb objektívvel. Amúgy az Rx100 korábbi változatának Canon matricás klónja. Ami nem azt jelenti, hogy az egy rossz gép. Csak nem olyan jó.

(#47615) PuMbA: Bármelyik közepes DSLR fókuszrendszerénél jobban használható a Panasonic DFD. Volt-van mindkettő. Talán egy éve röhögtem körbe kollégám Nikon 7200 gépét. Vicc az a gép. Mazopistáknak jó.
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#47618) PuMbA válasza hibavissza (#47617) üzenetére


PuMbA
titán

Régi gépek fókuszálásáról nincs infóm, de egy mai Canon 800D-vel például nincs baj, ami a közép kategória alja. A Duna Arénában 400 fotót lőttem úgy, hogy a medencébe ugrabugráltak, kiugrottak a víz alól meg csapkodtak jobbra-balra és csak egy párnál mászott el kisebb mértékben a fókusz, amelyeknél abban sem vagyok biztos, hogy fókusz hiba, mert a több pontos zónába lehetséges, hogy nem úgy kapta el, ahogy akartam. Az obim sem profi obi, hanem egy olcsó, kisebb fényű, szóval dupla kereszt fókuszom sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#47619) lugosi válasza Hoffer (#47608) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Nem feltétlen akarok cserélhető objektívest."

Akkor esetleg Sony RX-10 180k (pár napja még 161k volt, szóval szerintem nincs sok idő gondolkozni, valószínű utolsó darabok).

(#47620) Tin_Shield válasza PuMbA (#47618) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Viszont nagy mélységélességed igen ;)
Párom lánya szinkronúszik, ez még egy kittelés E-M10mk1-nek sem komoly kihívás, pedig csak kontraszt AF van, az sem a legkifinomultabb.

(#47621) PuMbA válasza Tin_Shield (#47620) üzenetére


PuMbA
titán

Attól függ, hogy hol ülsz :) Én a legközelebbi székeken ültem és FF 400mm-en kicsi a DOF f/5.6-on is. Volt, hogy az egyik versenyzőnek éles lett a feje, de a másiké mögötte már nem, pedig fél méteren vagy közelebb voltak egymástól. Madárfotónál meg kb. 2cm DOF-om van f/5.6-tal FF 400mm-en, ha 4-5m-ről fotózok, szóval nekem már sokszor az f/5.6 is elég idegesítő.

[ Szerkesztve ]

(#47622) PuMbA válasza hibavissza (#47613) üzenetére


PuMbA
titán

Pont most jelent meg ez a videó, ahol tárgyalják, hogy a Pana DFD-je a GH5-ben videó alatt nem jó :) Fele annyi árú Canon 77D Dual Pixel AF-je jobban működik a valós körülmények között, szóval még van mit javítani rajta videó alatt mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#47623) hibavissza válasza PuMbA (#47622) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem is cél, hogy videó alatt legyen benne af. Profiknak készült kamera, profi broadcast minőség előállítására. Aki vlogra ff tükrös dslr-t használ telefon, gopro helyett..lol :D
Másrészt már javították. Annyira használhatóra, hogy a világ legnézettebb vloggerének megfelel.

De szerintem is nyomi dolog, hogy kihagyták belőle a pdaf-et. Ennek van egy jó oldala is. Akármikor be lehet tenni egy random kommentbe.

(#47624) #31733248 válasza hibavissza (#47623) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azért le ne tagadjuk már a csillagot az égről. Ha egymás mellé teszed egy Sony és egy Pana videós autofókuszát, az utóbbi ordítóan sz@r. :K

(#47625) hibavissza válasza #31733248 (#47624) üzenetére


hibavissza
veterán

....és ráakaszkodva erre a random hsz-re lehet fléémelni orvérzésig

(#47626) PuMbA válasza hibavissza (#47623) üzenetére


PuMbA
titán

Hát nem tudom. Ezeket maga Casey mondta, mint hátrányt a GH5-ről a sok pozitívum mellett: "low light performance is weak compared to the Sony A6500" és "Autofocus in low light is ‘worthless’" :) Persze nincs tökéletes gép.

[ Szerkesztve ]

(#47627) hibavissza válasza PuMbA (#47626) üzenetére


hibavissza
veterán

Nyilván aki gh5-öt vesz, pontosan tudja miért veszi. Azokat az embereket nem nagyon izgatja pàr vlogger és fórumozó okoskodàsa. De ez itt majd akkor lesz relevàns, ha 100 ezer alatt adjàk az Extreme Digitalban 20 év hitelre.

(#47628) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Media Marktnál most Canon M100 15-45 mm IS STM obival, cashback-kel együtt 115.000 Forintra jön ki, ennyiért szerintem nagyon megéri, most én is ezen gondolkozom. Csak szólok, hátha mást is érdekelne

(#47629) PuMbA válasza kentucky (#47628) üzenetére


PuMbA
titán

Az M50 pedig 174k cashback-kel, ráadásul 16GB-os SD kártyával és táskával! Még jobban megéri, mert jóval jobb gép és nem 2 évre vesz az ember gépet.

[ Szerkesztve ]

(#47630) kentucky válasza PuMbA (#47629) üzenetére


kentucky
őstag

Hát nem tudom, sajna én ennél többet nem nagyon tudok rászánni, vagyis ha nagyon muszáj abból a különbözetből inkább plusz obit (vagy obikat) veszek. De most kicsit elgondolkodtam, mert az M50-en van shoe, meg viewfinder is...

[ Szerkesztve ]

(#47631) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Sziasztok,

Pana GH5-ről mi a véleményetek?

(#47632) Tin_Shield válasza DUB Inc. (#47631) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Csak 10-et kell visszaolvasni...

[ Szerkesztve ]

(#47633) DUB Inc. válasza Tin_Shield (#47632) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ohh, tényleg. :) Rég olvastam a totyikot...

(#47634) PuMbA válasza kentucky (#47630) üzenetére


PuMbA
titán

+ rendes fogás, kényelmes kezelés, jobb autofókusz, szem autofókusz :) Annyira pici az M100, nem kell sok, hogy elejtsd, na meg van rajta 2db gomb. Szinte lehetetlenség automata módon kívül kezelni.

[ Szerkesztve ]

(#47635) csinturi


csinturi
tag

Üdv!
Sony nex 5r-t használok,(teljesen meg vagyok elégedve vele) bedöglött a kit obi 16-50. Azon gondolkodom, hogy veszek egy 16-70 obit, a jobb képminőség miatt, de ezzel elvesztem azt az előnyt, amiért eredetileg vettem ezt a szettet: szinte bármelyik zsebemben elfér. Az obi kb. 140ezer használtan.
A másik lehetőség, hogy veszek használtan kb. 140ezerért egy kompaktot pl. lx100 ( hasra ütésre), ilyen elfér a zsebben, viszont nem tudom, hogy kép, illetve video minőségében hozná-e, a nex+16-70 minőséget? Még az is hátrány lehet, hogy ezek kompaktok nem16,18-ról indulnak.

(#47636) Muerte68 válasza csinturi (#47635) üzenetére


Muerte68
addikt

Vegyél egy A5000-et, vagy kicsit többért egy A6000-et.
Meglesz az obi meg a képminőség is.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47637) csinturi válasza Muerte68 (#47636) üzenetére


csinturi
tag

Na de, milyen obit ezekhez?

(#47638) Muerte68 válasza csinturi (#47637) üzenetére


Muerte68
addikt

Az ami a másik géphez is volt.
Vagy veszel egy kompaktot kisebb szenzorral.
Ha ugyanazt a képminőséget akarod a jobb obival akkor meg kell venni az obit,140-ért.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47639) csinturi válasza Muerte68 (#47638) üzenetére


csinturi
tag

5000+kit obi-val, nem ugyan ott vagyok, mint a nex+kit obi? Az 5000 hozna javulást a nex-hez képest?

(#47640) Muerte68 válasza csinturi (#47639) üzenetére


Muerte68
addikt

Nem:) csak olcsóbban.
Ha jobbat akarsz akkor A6000+16-70-sokkal többért.
Kis pénzért nem lesz jobb kép, ugyanannyi pénzért ugyanazt kapod.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47641) konyi79


konyi79
addikt

Az 5r-hez képest azért elég nagy visszalépés lenne az 5000. De még pár szemponból az 5100 is modoros.
A 1670 nagyobb, cserébe jobb, de nem annyival, mint az ára imdokolná. Az a 16Mp-es szenzor hiába koros, de elég somindenre ma is, egy csúcskompakt néhol érződhet kevésnek utána.
Szóval ezt vagy tudomásul kell venni, vagy venni egy 1650pz-t 25-ért.

(#47642) #31733248 válasza csinturi (#47635) üzenetére


#31733248
törölt tag

Vegyél inkább egy másik palacsintát, olcsó és pici. :) A 18-55 optikailag még jobb és hasonlóan olcsó, igaz, nem olyan széles a vége.

(#47643) csinturi


csinturi
tag

Köszi a válaszokat. Maradok a tipusnál, nézek használtan egy 16-50-et.

(#47644) Muerte68 válasza csinturi (#47643) üzenetére


Muerte68
addikt

Ha a gép egyébként jó neked akkor ez a legjobb megoldás.
Az A5000-amúgy kb a nex3-nak felel meg, kicsivel jobb menüvel.
Ha veszel egy kit obit, akkor a maradék pénzből esetleg vehetsz egy fix sigmát- lesz jobb képminőség meg fényerő ha kell.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47645) mirci18 válasza Muerte68 (#47636) üzenetére


mirci18
addikt

És melyiket érdemesebb megvenni.
100-ért egy vadi új a5000-et vagy 90 k környékén egy használt a6000-et.
Ha nem érdekel az hogy az eggyik új a másik nem.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#47646) konyi79 válasza mirci18 (#47645) üzenetére


konyi79
addikt

Nem is kérdés, 6000.
Minden szempontból fejlettebb váz.

(#47647) Balinov válasza mirci18 (#47645) üzenetére


Balinov
félisten

6000ost, kettő között az a nobrainer. Pláne ha egy kis gari is van még rá

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#47648) wms válasza mirci18 (#47645) üzenetére


wms
senior tag

A6000 :K

(#47649) Muerte68 válasza mirci18 (#47645) üzenetére


Muerte68
addikt

A6000-jobb szenzor evf, több kezelőszerv, minden szempontból jobb.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47650) #79715584


#79715584
törölt tag

Sziasztok!
Ide is beírom a kérdésemet, minél több lehetőség közül szeretnék választani. :)
Elsősorban videózáshoz keresek kihajtható kijelzős gépet. Árban 200k-ig gondoltam, de ha nagyon megéri valamelyik típus a plusz pénzt, akkor egy picit hozzá tudok tenni...
Van most valami bestbuy? Egyelőre két típust találtam némi olvasgatás után (Sony A6000, CANON EOS M50), de szeretném, ha hozzáértők is véleményeznének, ajánlanának.
Vásárlás ideje ma! :)
Köszi mindenkinek előre is..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.