Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) kk831228 válasza Ereshkigal (#48149) üzenetére


kk831228
addikt

Érdemes lenne fényképezőgépet is innen rendelni..? az a6000, 30000-al olcsóbb, a 63000 már 40-50 - el mint itthon... :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#48152) tick válasza szilu7 (#48150) üzenetére


tick
aktív tag

Köszönöm a választ mindkettőtöknek. Úgy tűnik csak ültek rajta egy hetet, elkezdett frissülni a tracking.
Köszi a tippet az UK oldalra, ott írnak is egy várható kézbesítési időpontot. Oldbury környékén adják fel egyébként. (UK)

Everything that has a beginning... has an end

(#48153) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Sziasztok!

Még tavasszal érdeklődtem itt, hogy milyen gépet lenne érdemes választanom. Többen választ is kaptam akkor, amit még egyszer köszönök szépen! :R Akkor végül nem vettem semmit se.
Most viszont úgy néz ki, hogy kicsit többet tudnék áldozni gépvásárlásra. Egy fotóssal is beszéltem és megkérdeztem tőle, hogy mit ajánlana. Mivel ő Nikon gépekkel dolgozik, ettől a gyártótól ajánlott néhány modellt: D90, D200 és D300.
Egyrészt szeretném használni a gépet teljesen átlagos fotózásra (pl.: családi események) és főként kisméretű madarak megörökítésére. Telente van nálunk etető, amihez nem lehet túl közel menni, mert elijesztem őket. Illetve néha lenne olyan, hogy például a Balaton parton séta közben fényképezném le a messzebb levő állatokat (főleg madarak itt is). Objetktíveket majd a megfelelő helyen kérdezek, csak gondoltam jobb, ha látjátok, hogy mire kellene a gép.

Főleg a D300-akat nézegettem az apróhirdetések között és nagyjából azoknak a használt ára az, amit a gépre ráköltenék.

Minden segítséget előre is köszönök szépen! :R

(#48154) Nagya21 válasza tick (#48152) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Tikkel a szemed mi, hogy most jön vagy nem, rávagy izgúva a tényképezésre.... :DDD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#48155) voriae válasza Ðávid (#48153) üzenetére


voriae
tag

Én biztos nem egy 11 éves DSLR irányába mennék (a D90 meg a D200 meg még ennél is öregebb).
De inkább objektív alapján válassz rendszert. Kismadarak fotózása? Ahhoz erős tele kell, ami ráadásul nagy is lesz. Nincs előttem, hogy a D300-at és mondjuk egy Tamron 150-600-at csak úgy megsétáltatsz családilag a Balaton-parton :)

Tőlem egy szavazat az M43 rendszerre. Valami használt váz, pl. Oly EM10 vagy Pana G5/GH2/ilyesmi + 75/100-300 meg egy kitobi, ha belefér, akkor a Panáé. Ez kijön 200-ból az apróról kb. és nem olyan batár szet.

(#48156) Ðávid válasza voriae (#48155) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!

Köszönöm a választ! :R Utánanézek ezeknek a gépeknek.
A súlyra nem is gondoltam, de hátizsák mindig van nálam, szóval lenne miben vinni.

Milyen hátrányt tudna jelenteni, hogy régebbi modell a D300? Nézegettem apróhirdetéseket és találtam több, megkímélt, alacsony expo(zíció?) számmal rendelkező vázat.

Nem készülök profi természetfotósnak, egyszerűen szeretnék közelebbi képeket készíteni azokról a madarakról és állatokról, amiket otthon az udvarban vagy egy-egy kirándulás során látok. Bridge fényképezőgépem van, de kiderült, hogy a mostani telefonommal többre megyek bizonyos esetekben. Elbizonytalanodtam, hogy mi is lenne a jó választás a számomra. :F

(#48157) Neck válasza Ðávid (#48156) üzenetére


Neck
veterán

Jó lenne tudni, mi a büdzsé, könnyebb ajánlani. (Összefoglaló).

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#48158) Ðávid válasza Neck (#48157) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!
Az apróhirdetések között találtam D300-akat 65 és 75 ezer Ft-ért. Nagyjából ez lenne az az ártartomány, ami nekem beleférne. Van még egy 85-ért is. Azon is gondolkoztam, de az már kicsit sok lenne nekem. Persze láttam, hogy jár más is a gép mellé azért az összegért.

(#48159) xXxian válasza Ðávid (#48158) üzenetére


xXxian
senior tag

Mindenképp cserélhető objektíves gépben gondolkodsz?

Panasonic FZ200-at nézted már? Esetleg FZ300?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#48160) Ðávid válasza xXxian (#48159) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Van már bridge kategóriájú gépem, bár nem ennyire komoly. Szeretnék ebből a kategóriából feljebb lépni, ezért kezdtem el gondolkozni a (használt) cserélhető objektíves gépeken.

(#48161) xXxian válasza Ðávid (#48160) üzenetére


xXxian
senior tag

Ok, de azért nézd meg ezeket a képeket is:

https://www.flickr.com/photos/lumix-deutschland/22604948135/in/photostream/

X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#48162) csacsi77 válasza Ðávid (#48160) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ha már Nikon a kinézett volnal, akkor legalább D7000 vagy 7100-at nézz. Sokkal modernebb szenzor, mint az említett D300.
Azon pedig tényleg gondolkozz el, hogy tényleg akarsz-e családi kirándulásokon óriási teléket cipelni a hátadon. Nem bántásból vagy rosszindulatból írták már itt feljebb is. Tényleg nagy a méret és nehéz is, csak a legelszántabbak viszik így a cuccot.
Ha te ilyen vagy, akkor semmi gond.

Öreg fater megoldja!!!!

(#48163) wms válasza csacsi77 (#48162) üzenetére


wms
senior tag

85-ért nem fog 7100-est kapni :N

(#48164) csacsi77 válasza wms (#48163) üzenetére


csacsi77
senior tag

Van amiért érdemes kicsit többet áldozni.

Öreg fater megoldja!!!!

(#48165) wms válasza csacsi77 (#48164) üzenetére


wms
senior tag

Ebben tökéletesen igazad van :K
Csak a kérdezőnek a 85 is nagyon max. volt. ;)

(#48166) Ðávid válasza xXxian (#48161) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Köszönöm a linket. Megnéztem a képeket, tényleg nagyon jók. Bár, azt is tudom, hogy ezeket a képeket Máté Bence a leseiből szokta készíteni, amitől néhány méterre vannak csak az állatok.

Alaposan elgondolkodtattál azzal a két Panasonic modellel.

#48162 csacsi77
Neked is köszönöm szépen az ajánlást! Megnéztem a használt gépek között a D7000 és D7100 hirdetéseket, ezek közül árban még a D7000 lenne, ami esetleg beleférne a keretbe, de már az is a határon van. A Nikon márka mindössze onnan jött, hogy nemrégiben beszéltem egy profi fotóssal és megkérdeztem tőle, hogy mit ajánlana nekem azokra a célokra, amiket itt is írtam korábban. Ő Nikon gépekkel dolgozik és ezért onnan ajánlotta többek között a D300-at.

Cipelni nem lenne akkora gond nekem, mert idén nyáron is volt olyan, hogy direkt madárnézőbe mentünk a Balaton-partra.

Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkészségét! Jó dolog, hogy ennyien próbálnak segíteni. :R
Utána fogok nézni az ajánlott típusoknak és gondolkozom még rajta hosszabban, hogy valóban kell-e nekem cserélhető objektíves gép.

(#48167) t72killer válasza Ðávid (#48166) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A d7000 szuper váz, volt nekem - viszont a d300hoz hasonlóan eljárt felette az idő (az enyémet ha jól rémlik 5éve adtam el). Illetve nem tudom, hogy a videó bármilyen szinten szempont-e, mert akkor a nikon DSLR mint olyan felejtős. Mivel nagy bumszli, valószínűleg használat után eladni se fogod majd tudni, max gombokért - lévén manapság csak a sport és eseményfotósok dolgoznak tükörrel, azok meg nem a 10éves vázakat fogják keresni.

A cipekedés pedig komoly tétel, ha értelmes obiparkot veszel rá. Ha agyonb...od egy 18-105-ös kitzoommal és egy 70-300as f/sötét "telével", akkor persze nem nehéz, de értelme is nulla, egy 5éves m4/3 rendszer is hozza ugyanezt a teljesítményt feleennyi súlyból ÉS helyigénnyel (igaz, nem feltétlen olcsóbban).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48168) Neck válasza Ðávid (#48158) üzenetére


Neck
veterán

Esetleg nézz szét használt MILC gép fronton. Az APSC és m4/3 gépekre gyakorlatilag bármilyen manuális lencse feltehető, és gombokért bele lehet szaladni mondjuk 300mm F4-es régi M42-es menetes telékbe, ekv 450mm vagy 600mm már elég lehet, szép napos időben, mondjuk egyet rekeszelve, kis állvánnyal el lehet vele játszani.
Nikonra a nagy bázistávolság miatt ez a lehetőség nincs meg.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#48169) p_adam válasza Neck (#48168) üzenetére


p_adam
addikt

A probléma csak annyi, hogy az esetek nagy részében a legalapabb 1 keresztérzékeny pontos AF rendszer is sokkal többet ér, mint a manuális fókusz, teléknél ez túl lassú és nehézkes is (ha kicsit félremegy, akkor lilul az egész)
Erre a célra DSLR-t egyáltalán nem kell temetni, van hozzájuk sok féle objektív.
És a fizikát sem lehet kikerülni, nincsenek kicsi, de jól nagyító és nem utolsósorban olcsó objektívek.

(#48170) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Mit gondoltok Olympus e-m10 III-ről? Van jobb választás nála csak fényképre?

(#48171) Mirman válasza ReSeTer (#48170) üzenetére


Mirman
őstag

Ha csak a váz árát nézed akkor nem biztos , viszont ha Dupla kitben veszed meg akkor ár/érték arányban verhetetlen ha a fogása tetszik .

(#48172) Neck válasza p_adam (#48169) üzenetére


Neck
veterán

Nem temetem én, tisztában vagyok az AF előnyeinek :D
Csak említettem alternatívaként, milyen módon lehet még olcsó telét akasztani.

Sonyra pl felmegy a Minolta beercan is, LAEA2 v LAEA4 adapterrel AF is van, bár nem acélos, de működik.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#48173) Ðávid válasza t72killer (#48167) üzenetére


Ðávid
aktív tag

és #48168 Neck

Köszönöm szépen nektek is a választ! Nagyon jó dolog, hogy itt ennyien igyekeznek segíteni egy olyan teljesen laikusnak, mint én. :R :)

Rengeteg információt kaptam a válaszokban, mindennek igyekszem utánaolvasni. Alaposan átgondolom, hogy mit is vegyek.

Még egyszer köszönöm mindenkinek, aki válaszolt!

[ Szerkesztve ]

(#48174) tvamos


tvamos
nagyúr

Mennyire lehet ezt most jó ajánlatnak tekinteni? [link] szeretnék karira egy új gépet... csak nem tudom, mi lenne a legjobb.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#48175) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,

Barátom (50+ éves) szeretne Milc gépet vásárolni objektívvel együtt, én sajnos csak DSLR-ben vagyok jártas, így szeretném a segítségeteket kérni a választásban:
- Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max). Ha csak gép, azt az összeget. Ha objektívvel együtt, akkor úgy megadni.: objektívvel együtt 200e, max 300e

- Felhasználás? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mi lenne kedvenc témád): nyaralás, túrázás, táj, hegy, vízpart, sielés

- Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság): Hordozhatóság,súly számít

- Videóra szükség van ? (Igen: komoly minőséggel és tudással, vagy csak átlagos minőségben ? Nem: teljesen hiányozhat akár, bár ez egyre ritkább, lassan minden gép tud video-zni): átlagos videó minőség

- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?: új és használt is szóba jöhet

- Egyéb kívánság, speciális igények?: Kellene hozzá egy táska javaslat is :) (október közepén már használná túrázáshoz)

Ha kérhetem több alternatívát is írjatok légyszi, esetleg hogy melyiket miért lenne érdemes megvenni.

Köszi a segítséget előre is! :R

(#48176) Neck válasza fireman123 (#48175) üzenetére


Neck
veterán

Sony a6300 kitobival, később vennék rá egy sigma 16mm f1.4-et tájképekre.

Ha A6000-est vesz (videó nem 4k),akkor most is belefér a 300k-ba

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#48177) xXxian válasza fireman123 (#48175) üzenetére


xXxian
senior tag

Esetleg egy Panasonic G80 kit; ahogy látom van vízpart, síelés ilyesmi, nem jön rosszul, ha por / cseppálló a gép. Sony A6300 is az, ha jól tudom.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#48178) kovsol válasza xXxian (#48177) üzenetére


kovsol
titán

Sony esetén viszont maga az objektívek nem időjárás állok amik rámennek, szóval a váz hiába az.

May the Force be with you!

(#48179) wms válasza tvamos (#48174) üzenetére


wms
senior tag

Páromnak ez van, nagyon szereti, egyszerű kezelni, és igen szép képeket csinál. Szerintem nem egy rossz ajánlat, mi is így vettük. :K

(#48180) pandur99 válasza fireman123 (#48175) üzenetére


pandur99
aktív tag

M4/3 vonalon nézelődnék. Súlyban ezek a legjobbak (ha nem pro nagy fényerejű objektívvel használja, persze ilyennel minden rendszer rohadt nehéz), nagy az objektívválaszték, nagy a használtpiac, még a kitobik is jól teljesítenek. Talán az Olympus E-M10 vonalon érdemes körülnézni, a II-es verzió kiváló, hozzá pl. egy Pana 12-60 f: 3,5-5,6 nagyon jó indulásnak.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#48181) hibavissza válasza Neck (#48176) üzenetére


hibavissza
veterán

"Sony a6300 kitobival"

Napi értelmetlen Sony ajánló? Pipa.

(#48175) fireman123: Sony a6000 random sigma fixekkel vagy Canon Eos 50M (itt olcsón kap remek UWA-t) vagy Olympus EM10 II+bármelyik objektív ami nem "R". Amúgy meg Fuji XT 20+18-55 kit szürke importból. Tájképnél nem szabad pixelkukkolni.

[ Szerkesztve ]

(#48182) fireman123


fireman123
őstag

Köszi az infót mindenkinek, kicsit utána olvasok az ajánlott gépeknek és csinálok egy összegzést róluk, aztán meglátjuk melyik lesz a szimpatikus.
Szerintem egyenlőre kitobis verziók jönnek képbe.

"Sony a6300 kitobival"
"Napi értelmetlen Sony ajánló? Pipa."

Mi a baj az a6300-al? ....túlárazott az a6000-hez képest?..... ha a sonyt választják elegendő lenne a 6000-es is?
Nekem még szimpatikus a Canon EOS M50 is (lehet azért mert kinézetre hasonlít a DSLR-hez? :D )

[ Szerkesztve ]

(#48183) Ironizer válasza hibavissza (#48181) üzenetére


Ironizer
tag

"Tájképnél nem szabad pixelkukkolni."

Ezalatt mit értesz?

(#48184) konyi79 válasza fireman123 (#48182) üzenetére


konyi79
addikt

A 6300 egy nagyon jó gép, az ára is mérséklődött mostanra. Azonban így is a keret felső határa kitben, a kitobinál meg az a váz jóval túlmutat. Egy a6000 mellett (ami igaz, csak fHD, de a fHD-ja jobb, mint a 6300-é, ha már Sony) maradna még egy 35f18-ra is pénz 300-ból.

Persze egy M50 újabb a 6000-nél, árban meg hogy lecsúszik lassan mellé, igencsak jó.

A m4/3 gépek pedig ár-értékben közel verhetetlenek, emellett igen kényelmes hordani is azokat a méretük miatt.

Pixelkukkolni sehol sem annyira érdemes, ha nem nyomtatsz nagy méretben. Tájnál a dinamika a fontos, amiben viszont az mft vázak papíron gyengébbek, aztán van aki ezt nem tudja. ;)

(#48185) topikk válasza konyi79 (#48184) üzenetére


topikk
senior tag

Meg lehet loni exposorozatot tajkepre, persze vannak olyan estek amikor ez nem mukodik, de az esetek donto tobbsegeben igen.

(#48186) hibavissza válasza Ironizer (#48183) üzenetére


hibavissza
veterán

Fuji jpg "vízfestékezik". Ez a zöldeknél elég mellbevágó tud lenni már normál monitor nézetben is. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet vele bitang tájképeket fotózni, de na.....engem zavar. Meg minden kap egy lilás fátylat. Karakteres. :DDD Mondjuk nekem így is bejön. Persze RAW-ban ez nem téma, de én mindig oda jutok, hogy maradjon a lila ég a viaszfejekkel, mert amit RAW-ból kiköhögök pár csúszkával az meg túl sterilre sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#48187) Neck válasza hibavissza (#48181) üzenetére


Neck
veterán

Legközelebb kérlek azt is írd le, mi a baj azzal, amit én írtam, egyébként ez csak személyeskedés.
Én is írtam az A6000-t. Attól függ, mennyire fontos a videó, mit jelent az, hogy átlagos.

Konyi: tájképre inkább a Sigma 16 f1.4, mint a Sony 35 f1.8, nem?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#48188) konyi79 válasza Neck (#48187) üzenetére


konyi79
addikt

ha egy fixem lenne, nem 16-os lenne.

De persze tájra az jobb lehet.

(#48189) huszar90


huszar90
aktív tag

Sziasztok srácok!

A segítségeteket szeretném kérni! 10 évnyi canon 450d használat után amit nagy megelégedéssel birtokoltam, egy új gépet szeretnék venni. A családot fotóznám vele, illetve tájképeket készítenék, inkább természetben de városban is. Először kit obis megoldások érdekelnének, aztán a későbbiekben egy-két fixet beszereznék. Sok olvasgatás után a következők vannak versenyben:

1. Fujifilm x-t20 + XF18-55mmF2.8-4 R LM OIS - lehet bebeszélem magamnak de jpg-ben a képei elég rendben vannak és kellemesebb a szememnek, ez a kit obi meg több mint kívánatos, hátránya hogy az obik általába véve elég drágák hozzá, meg ez a full-ban nyomott retro stílus se jön annyira be.
1. Sony A6300 + 18-135mm f/3.5-5.6 OSS SYX - szintén első helyen ő is. Az obi itt átlagosnak tűnik, viszont a gép kinézete nagyon bejön, az időjárás álló váz se jönne rosszul, bár mondjuk az obi szerintem nem az hozzá. Az objektív park tetszetős, a jól árasított fix sigmákból is tudnék venni majd. Video képességekben is jónak tűnik, hogy mennyire használnám ezt ki a későbbiekben azt nem tudom. Az érintő kijelzőt kicsit hiányolom, meg a melegedésre panaszkodnak néhányan, gyanítom engem annyira nem érintene ha inkább fényképezésre használnám.
2. Olympus OM-D E-M5 Mark II + EZ-M1240 12-40mm - valamiért vonzódom a márkához, váz stabi, széles választék az obik között, forgatható érintéses lcd, kihajtva AF választásra nagyon bejönne + szerintem a legszebb gép (de ez nem igazi érv), viszont nem mai csirke már, mikro 4/3-tól kicsit tartok, ez az én hülyeségem mert láttam mire képesek velük sokan, de engem picit megmosolyogtat az apró szenzor. A váz se mai csirke már, az obi viszont minőséginek tűnik.
3. Canon EOS 77D +EF-S 18-135mm IS USM - abszolút biztonsági játszma lenne nekem, nincs DSLR fóbiám, nekem bevált márka, sok extra, egyszerű de már ismert obi. Végtelen számú választék van hozzá kb. mindenből. Ami miatt mégis háttérbe került, az hogy nagy, a forma se hoz már lázba, gyenge videó képesség.
4. Panasonic DMC-G80H +14-140mm ezt meg azért nem mert tesómnak ilyen van :DDD de ár-értékben vehetetlen kis masina.

Ti szerintetek melyik rendszert válasszam. Mint írtam csak a canon-nal van tapasztalatom, itt biztos van olyan aki a felsoroltak közül többet is össze tudott hasonlítani. Nagyon kíváncsi lennék a véleményetekre!

(#48190) kk831228 válasza huszar90 (#48189) üzenetére


kk831228
addikt

m50 - et nem vetted a felsorolásba...

nem értek hozzá, csak én is nézelődöm es az m50 is ott van azért...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#48191) PuMbA válasza huszar90 (#48189) üzenetére


PuMbA
titán

+1 az M50-re és irány a boltba megfogdosni, kipróbálni ezeket, hogy szűküljön a kör.

[ Szerkesztve ]

(#48192) hibavissza válasza huszar90 (#48189) üzenetére


hibavissza
veterán

Az objektív választás nem túl konzisztens. Van Fuji 18-135 és az Olympusra is jó a Pana 14-140. Mellesleg az Olympus is tolja a retrót rendesen. Videóban az Olympus és Canon erősen kilóg a sorból. Lefelé.

Ki kell próbálni mindet csak úgy tudsz dönteni. A Canon 450d nem egy rossz gép még manapság sem.

(#48193) kk831228 válasza PuMbA (#48191) üzenetére


kk831228
addikt

Beugrottam az MM-be, de Szolnokon csak a6000, canon e5, gx80 volt... az e5 háza hasonló az m50-hez..?

Majd be kell ugranom Pestre mert itt semmi nincs...

Az a6000 fogása nekem tetszik, nincs nagy kezem... az mx 80 nagyon csúnya, pedig azt hittem hogy tetszik a retro stílus.... :B nehezebbnek is tűnik, nem jön be... Fogásra, kinézetre a6000 eddig... Volt a5000 is, hát élőben azért nagyon gagyi a 6000-hez képest... :K

Még egy m50 - et meg kell néznem...

Megfogtam 1-2 dslr-t, de gyorsan leraktam... 😬 Az a méret, ááá... Súlyban még volt ami egész könnyű volt, gondolom valami gyenfébb kazegóriát kaptam föl, nem is néztem a típust...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#48194) DUB Inc. válasza kk831228 (#48193) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

A GX80 csúnya és retró? :D

(#48195) kk831228 válasza DUB Inc. (#48194) üzenetére


kk831228
addikt

igen, valamit rosszul írtam....? 🤔 :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#48196) csacsi77 válasza DUB Inc. (#48194) üzenetére


csacsi77
senior tag

Igen, van akinek nem jön be. Nekem sem. De ezért jó, hogy sok gép közül választhat a kérdező. Biztos megtalálja majd, amit keres.

Öreg fater megoldja!!!!

(#48197) DUB Inc. válasza kk831228 (#48195) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Ízlésekről nem illik vitázni, de szerintem erre a masinára egyik jelző sem igazán illik. Az E-M10-re és a Fujikra jobban illik a retró jelző és szvsz az A6000 kinézetre inkább kínai gagyi hatású, mintsem jól kinéző cucc. Fogása mondjuk jó...

Erre volt a szmájli. :D

(#48198) DUB Inc. válasza csacsi77 (#48196) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Természetesen, ez így kerek. Én pl. az M50 kinézetével nem tudnék kibékülni, de ugyanez igaz az olcsó Canon DSLR-ek gagyi műanyag vázára...

(#48199) csacsi77 válasza DUB Inc. (#48198) üzenetére


csacsi77
senior tag

Így szép az élet. Kinek mi. Például fogásra nekem a legjobb valaha épült váz (persze amiket fogtam is) az a Nikon D90. Ami legjobban tetszett az a Nikon D5500. De legjobban a Canon 50D-t szerettem. A Panasonic meg mindig vonzott.
Vigyázni kell, mert belehülyül az ember, a pénztárca meg csak apad és apad.. :)

Öreg fater megoldja!!!!

(#48200) kk831228 válasza DUB Inc. (#48197) üzenetére


kk831228
addikt

Nem is vitázni akartam, szigorúan szvsz... ;)B Bár a 6000 kinai gagyi hatas azért... :K Nem az 5000-re gobdolsz veletlenül mert az valóvan az... ;)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.